לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2008, 18:19
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "הבית האדום,בית השלום,בית המריבה"

אני לא הולך להרחיב יותר מדי אבל כאחד שהיה שם יום לפני הפינוי אני יכול לומר שלבד מאנשים שבאמת אכפת להם מתבצרת לה קבוצה של שישיסטים (ילדים בני 16) על גג הבית ומנסה כמה שיותר להלהיט את האווירה.

הדברים מתבטאים בזריקות אבנים על כל ניידת משטרה או על כל רכב צבאי שעובר. כמו כן הם העירו את האנשים ב-2 בלילה (וקשה לכם לתאר כמה קשה להירדם בתוך הבית - רמז: תנסו לישון על חתיכת עץ כשעשרות אנשים עוברים מעליך..) ללכת להציק לערבים במסווה של "סיור במערת המכפלה".

אתם יכולים להסיק מפה שאותם נערים הם אלה שגם הרימו יד על שוטרים/חיילים.

העניין המפליא זה שהחבר'ה האלה הם באמת מיעוט בין אנשים שבאו מסיבות שונות לגמרי - אבל מה לעשות שהם דווקא אלה שעושים את כל המהומות וכפי שידוע לנו התקשורת מחפשת מהומות - ואז נוצרת תדמית של שישיסטים פעורים לקבוצה שלמה שמשתוקקת לקצת צדק אמיתי.

אני באתי לבית השלום במטרה למחות על העוול. אחרי כמה שעות התחלתי קלוט שיש עוד עוול - מצד אותם אלה שמחפשים שנאה כלפי ציבור שבאמת אכפת לו.. המעט שיכולתי לעשות (עם עוד כמה חברים) זה לצעוק ולמנוע מאותם ילדים לזרוק אבנים - בינינו - זה לא עזר.
לצערי, הבנתי שבהיותי שם, לפחות בהסתכלות מהצד, אני מזוהה עם החבורה שרק מחפשת לעורר עוד ועוד שנאה בקרב כולם ולכן החלטתי לעזוב.

מה המסקנה שלי מכל הסיפור הזה? אני חושב שזה חשוב עדיין לבוא למחות, אבל מסתבר שיש עוד קבוצה שכנראה איכשהוא, מגורמים מסויימים, מקבלת תמיכה רחבה על פגיעה בחיילים בסוג של "מטרה שמקדשת את האמצעים".

בעוול הבא שהממשלה הולכת לעשות אני אנסה לגייס קבוצה גדולה שתפקידה הוא בעיקר לסכל את אותצם האנשים שרק מזיקים לנו ומזיקים לתדמיתנו.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 06-12-2008, 19:52
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "הבית האדום,בית השלום,בית המריבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן
באופן כללי,בתור דתיים,כל העניין נוגע לנו.

נכון וחבל.
קצת מעצבן אותי שזה מתקשר אוטומטית לעובדת היותנו דתיים (זה מזכיר לי את הפעם הראשונה, בגיל 10 בערך, שגיליתי שיש דתיים שמאלנים. הייתי די בשוק מהעניין).
איבדתי את האמון בהפגנות ונמאס לי לראות תמונות של יס"מניקים שמושכים בחולצה ובשערות קטינות מאובקות. אם מישהו חשב שלא יבואו לפנות או שיצליחו לעצור את הכוחות שיבואו הוא סתם נאיבי.
אני לא ממש מתמצאת בכל פרטי העלילה, אבל נראה לי שאת האנרגיה שהתבזבזבה על קניית/בניית הבית והמלחמה (הצודקת והחוקית, למיטב הבנתי) עליו אחר כך, אפשר היה לנתב למקומות יותר יעילים לחברה וללב של הציבור שלנו.

נערך לאחרונה ע"י cookoorookie בתאריך 06-12-2008 בשעה 19:57.
חזרה לפורום
ישן 22-12-2008, 07:05
  raphael_schory raphael_schory אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "[QUOTE=הנשר הקטן]באופן..."

שלום,

כל זה נכון וטוב ויפה, ובאמת ברור שלא נצליח לעצור את כל הכוחות שבאים נגדנו באופן נקודתי, אבל אי אפשר להגיד שהעניין כ"כ "חד וחלק":

1) גם בתקופת המלחמה בבריטים (לא, לא הייתי שם, המידע הוא רק מפי ספרים ומפי סופרים) היה ברור לחלק מהעם ש"ברור שלא נצליח לעצור את הצבא הבריטי" ו"באלימות לא נשיג כלום", אלא שבסוף דווקא ההפך התברר כנכון. הבעיה, היא, כמובן, שאי אפשר להפעיל אלימות ממש נגד יהודים, בשונה מגוים.

2) מאידך, במקרה שלנו לא מדובר בהפעלת אלימות (ומי שכן מתנהג באלימות ידע נאמנה שהוא מכריע את המאבק מראש לטובת הצד שכנגד, הן אלימות פיזית והן מילולית...), אלא בפעולות "התשה", מתוך תקווה ש"זעיר שם זעיר שם" נצליח להשיג את המטרה. הסיסמה "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" אינה קלישאה, חלילה. היא טומנת בחובה דרך חיים. כשאחז המלך (ספר ישעיהו) היה נתון במצוקה מדינית, אמר לו ישעיהו הנביא שלא ינסה לגייס אומות זרות לעזרתו, כי עוד 60 שנה הכל יסתדר. "60 שנה זה המון זמן. אין לי כח לחכות." אמר אחז המלך ומייד פעל בדרכו הוא, וכמובן: "החפזון מביא אסון"... הוא הפסיד את כל מה שהיה יכול להרוויח אם היה מחכה קצת.

3) ברור שלא נעים לראות בנות נגררות על הרצפה בחוסר צניעות משווע. מצד שני, לא ברור שהן צריכות להיות שם. ליתר דיוק, כמעט ברור שלא (כשרבים הסיכויים שזה יהיה המצב בסוף).

4) האנרגיות ה"מתבזבזות" על קניית בתים הולכות למקומות חיוביים מאד. ע"ע הרובע היהודי המתחדש (המכונה: "הרובע המוסלמי", עיר דוד, שמעון הצדיק ועוד). נכון, גם כאן מדובר בתהליך המתרחש לאט, אבל אנו מאמינים בני מאמינים שיום יבוא והעץ יניב פירות. אגב, התהליך הזה הוא לא חדש. הערבים התחילו בו מיד אחרי מלחמת ששת הימים בצנעה ובהחבא, אלא שהיום אנו רואים את התוצאות של התהליך.

5) גם הערבים נוקטים בדרך זו של קניית בתים. שכונות שלמות שהיו פעם של יהודים מתמלאות אט אט בערבים (ע"ע יפו, נצרת עילית, עכו, לוד, רמלה, חיפה, הגבעה הצרפתית בירושלים ועוד שכונות וערים, אפילו כאלה שפעם לא היו מעורבות, כמו נתניה). הם מקבלים מימון זר לצורך כך (מפי מכר מהכפר בעינה) ואם אנחנו לא נמהר ונשיג דריסת רגל במקומות החשובים, אנחנו עלולים להיות בבעיה קשה.
הוא הדין גם לערים וכפרים ערביים, שאותם הערבים מפתחים ללא הרף בצורה לא חוקית. כל קניית בית באזור כזה עשויה לחסום את ההתפשטות הערבית באותו כיוון.

6) המאבק הפיסי הוא כמעט בלתי נמנע. נכון, אפשר להוריד את הראש ולהתפנות יפה מכל מקום, אבל העוול זועק לשמים וקשה עד בלתי אפשרי להגיד לכ"כ הרבה אנשים שיום אחד באים ופשוט "זורקים" אותם מהבית שישתקו ולא יעשו כלום מול הגל הבא. גם לא ברור שצריך להגיד להם לשתוק. מה גם, שאלה שכבר פונו מבתיהם נוכחו לדעת שמכרו אותם תמורת נזיד עדשים. מי ממפוני גוש קטיף יכול להגיד שהוא קיבל את כל מה שהבטיחו לו כפיצוי על העוול שנגרם לו?

7) חייבים לומר שהנושא הזה, בגלל שמדובר במאבק מול אחים, הוא בכלל לא ברור. לענ"ד מנהיגות הציבור שלנו, רבנים ואנשי מעשה, צריכים לשבת ולגבש עמדה ברורה, אחרת כל הנושא "יפול בין הכסאות". כל זמן שכל אחד אומר "כולה שלי", מצבנו לא מזהיר.

8) לסיום, אולי חנוכה הוא באמת הזמן למצוא את השביל והנתיב הנכון בו האור יכול להגיע אל החושך ולהאיר אותו, זמן לצאת מאזלת היד והרפיסות, אבל בדרך שתניב פירות טובים, ולא עלי סרק.

חנוכה שמח ומאיר לכולם!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר