לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2008, 12:54
  hilazoni69 hilazoni69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.08
גיבוש שייטת 13 מאמר (7.12-10.12 2008 ) גנדנ"עים

הייתי אתמול בגיבוש שייטת מטעם גדנ"ע
המאמרים שקראתי לפני הגיבוש נורא עזרו לי אז פשוט החלטתי שאני רוצהלרשום מאמר משלי
כדי להמחיש את מה שעברתי ב4 ימים הכי ארוכים בחיים שלי
יום א'
מתעוררים בבוקר אחרי לילה שלם שלא ישנת ומגיעים לחוף הכרמל ברבע ל7 בערך ..
כבר ברכבת אתה רואה את כמות השפיצים שיהיו איתך בגיבוש הקרוב , כל החבר'ה מחכים עד שבא חייל והוסף את כולם לאוטבוס.. התחלנו את הגיבוש 280 איש . הגענו לבסיס המתגבשים של עתלית .
מושיבים אותנו על החול ולפי תורים הולכים לעבור שרשרת חיול שכוללת , אימות נתונים ,בדיקות רפואיות שהבתם והפקדת חפצים .אני כמו אידיוט אמרתי שלא ישנתי7 שעות ושלחו אותי לרופה, אבל בכל אופן הסתדרתי הרופא אישר לי להמשיך בגיבוש .
כולם חוזרים לשבת על החול מפקד הגיבוש אומר כמה דברים אחרי זה הרופא . אחרי זה הולכים לקבל ציוד .
כל אחד מקבל - מכנסיים , חולצה צבאית שבתכל לא משתמשים בה ,חגורה , אפוד, תד"ל (מין דמוי תיק כזה מסריח שימרר את החיים שלכם ב4 ימים הקרובים,) ,ונשק אם 16 ארוך .
שמנו עלינו את המדים והתארגנו על עצמו,סביבות12 וחצי 1 הולכים לאכול האוכל ממש בסדר אין מה להביא אוכל מהבית .
סיימנו את כל החרטות של ההתחלה ונוסעים לבסיס לבראור, לפני הבראור מחלקים אותנו לקבוצות של 20 איש בערך בכל קבוצה . מקבלים מדריך , אנחנו קיבלנו מדריך "זקן " ענק שמאופיין בקור רוח ואדישות מפחידה כזאת כמו של הרוצחים בסרטים .כל אחד מקבל מספר שיהיה איתכם בימים הקרובים ,רושמים אותו על החולצות ויאלה לדרך ..
יוצאים לריצת 2000 לפי הקבוצות , הריצות הם בשטחים של הברכות מלח הם נורא קשות בגלל התנאים שם בסוף הריצה הרגשתי את כל הריאות שלי נשרפות . עשיתי 7:50 שבתכל אני עושה הרבה פחות ..
הבראור זהו תנאי להשתתפותכם בגיבוש . אחרי זה הולכים לברכה עושים כל מני פקלי ידיים ובטן רושמים תוצאות ,הייתי דיי טוב אבל היו שם חברה מטורפים שלא ירדו ממספר תלת ספרתי בפקלים .
חוזרים לבסיס מתגבשים מתקלחים והולכים לאוהלים לסדר ציוד .
בדרך מקירים קצת את החברה ,בתכלס אפשר כבר די לדעת מההתחלה מי רציני ומי לא ... .
אני יצאתי בקבוצה של שפיצים אחד אחד (חוליה 3 כבוד !! )
אחרי זה המדריך מלמד אותנו לפקר אם 16 ,לא קשה . מתרגלים את זה קצת .ויש איזשהו תרגיל קבוצתי . המדריך מעלה לנו דילמה ואנחנו צריכים להתיעץ על זה בקבוצה ולהחליט מה עושים .
יותר מאוחר המדריך הביא לכולם זמן להתארגן עם ציוד למסע . זאת אומרת להכניס שק חול 10 קילו לתדל להיות עם אפוד נשק מכנס צבאי נעלי ספורט קובע וכמובן המספר שלכם על החולצה ,בודקים שהכל נוח משפצרים מה שצריך והולכים למאהל לישון השעה 9 וחצי

יום ב'
4:30 השקמה , 5 דקות הייתם מוכנים למסע עם ציוד עליכם בח' לפני האוהל.
מגיעים "לבית השמור" (למי שמכיר מהגדנ"ע ,הבית הזה ליד המבצר ) עושים חימום קצר מורידים תד"לים והולכים לחוף .
יצאנו למסע על החול העמוק כאשר מדריך אחד רץ מקדימה וסבא'לה רץ מאחורינו ,ברצועת חוף של בערך קילומטר .כל 3 קילומטר יש עצירה .תסתמכו על זה זה באמת נכון ! שותים מימיה שלמה אחרי זה עושים עוד 3 קילומטר שותים עוד מימיה תדלים עלינו ויצאנו לעוד 3 קילומטר , סוף ה3 קילומטר פותחים אלונקות עם 7 תדלים עליהם ויוצאים לעוד 3 קילומטר , למעשה המסע הזה היה מסע של 12 קילומטר . במשך המסע אתה רואה אנשים שפשוט מתמוטטים על הריצפה כמו ערימת גופות על החול . המסע היה כולו בקצב של ריצה קלה .
המסע היה באמת קשה אבל זה היה רק קצה הקרחון , אנחנו סיימנו 18 מהצוות שלי (אמרתי כבר צוות של תותחים ) חוזרם לבסיס להתקלח ולאכול ארוחת בוקר .
אחרי הארוחת בוקר המדריך לוקח 3 אנשים שצריכים לדבר על נושא מסויים שהם רוצים, 6 דקות .
באותו יום גם היה לנו פירוק והרכבה של מאג , מתרגלים קצת ויצאנו למבדקי ים שכוללים ..
שחיה למצוף 300 מטר בתוך הים וחזרה , שחיה עם משקפת אטומה למצוף 50 מטר במינמום הצצות , ומבחן שצריך להשאר 40 דקות עם שני חבלים בקו המים, כעיקרון זהו התרגיל הכי קשה כי המים קרים בצורה שלא תאמן ,הרבה חבר'ה פרשו . חוזרים לבסיס אוכלים ארוחת ערב .
"3 דקות התארגנתם עם ציוד למסע עליכם " יוצאים לתיזוזים .
אנחנו עומדים ברצועת חוף מול המדריך הוא פשוט מסתכל עלינו "20 שניות הייתם במים צא ! , צוות 3 עמדתם בזמן ? " "לא המדריך " "25 שניות צא .. " ועוד ועוד ועוד תיזז לנו תתחת ים יבשה ים יבשה זחילות נוראית פשוט אוכלים חול . היה עוד להקיף מצוף שנמצא חצי מטר במים לחזור להקיף עמוד ולהסתדר לפי סדרי הגעה , אלונקה סוציומטרית , ועוד ..
זכרו התיזוזים הם משימה אישית פשוט תלחמו על המקום שלכם . עוד היה אלונקה סוציומטרית ולהעביר אלונקה מתחת לחבלים חצי מטר מהריצפה בערך . מבלי שהאלונקה תדע בחבל או בריצפה.
חזרים לבסיס מוטשים לגמרה יודעים שיש מחר מסע .הולכים לישון השעה 11.

יום ג'
השקמה 4:30 , 5 דקות הייתם מוכנים למסע זוז !
המסע השני התחיל כמו קטע מסרט , אנחנו מחכים בבית השומר פתאום מתחילים ברקים ורעמים פשוט מטורפים ממש כמו יציאה למלחמה , כל האורות נכבים ויאלה יצאנו .גשם מטורף ,פשוט סיוט .
עושים עם אפוד ונשק הלוך חזור הלוך הפסקת שתיה יוצאים לעוד 3 קילומטר הפסקת שתיה ויוצאים ל3 קילומטר בקצב באמת באמת מטורף . אחרי זה חוזרים לבית השומר יוצאים ל3 קילומטר נוספים רק הפעם עם תד"לים מסימיים את השלוש קילומטר יוצאים לעוד שלושה עם האלונקה . זהו היה מסע 15 קילומטר הקשה בחיי ..כל המסע עצמו היה שלוש שעות ובו נפלו רוב משתתפיהגיבוש .
יש לציין שמי שנופל במסע ממשיך כי לכל אחד מותר לפרוש בדבר אחד , ואפילו יש לו סיכוי טוב לעבור .
הלכנו לאכול וראינו שנשארנו בגיבוש פחות מ90 ילדים מתוך 280 שהתחילו . סיימנו לאכול הלכנו למבדקי ברכה שכללו : מבחן הוצאת מים מהמסכה מתחת למים וריקון שנורקל , לאסוף טבעות מתחת למים עם מסכה אטומה ולא אטומה (מסכה שחורה ) , פירוק והרכבה של מאג מתחת למים , צלילה למרחק ולתפוס משקולת מעל המים עם היד בחוץ .
אחרי המבדקי מים חזרנו לבסיס ובדקנו על אחד כמה זמן הוא מפרק ומרכיב אם 16 והיה לנו גם מבחני ניווט מקבלים מפה שצריך לזכור בע"פ אחרי זה הולכים למאגן וצריך להצפין אותו ולהראות למדריך את כל החלקים במפה על המאגן .
בערב היה לנו שוב תיזוזים .מגיעים לחוף ואני נישבע שהמדריך אמר תמילים הבאות "זהו נגמרו המשחקים , עכשיו הגיבוש התחיל " תיזזו לנו תתחת ממש עוד יותר נוראי מהיום הקודם . ( התיזוזים ביום הקודם היו שעתיים וחצי , התיזוזים היום היו 3 ) . שוב זחילות ושוב תרגילי חשיבה קבוצתי טבילות ב"אמבטיה" כמו שהמדריך שלנו קרה לים . שניצלים על החול , בקיצור ,נוראי .
המדריך כל הזמן אומר משפטים כמו "אני במקומכם לא הייתי ממשיך " ו"למה לכם כל הסבל הזה למה שלא תשימו מעיל תעלו למעלה תשתות תה" .
אחרי זה הדבר שהכי חששנו ממנו .מבחן להשאר במים בין שני חבלים עם מסכה שחורה ושנורקל בדיוק כמו אתמול רק פחות זמן , זה מבחן נוראי כי המים קרים ועושים את זה בלילה . פה סיימנו את הגיבוש כולם קופאים מקור אבל לאף אחד לא אכפת סיימנו גיבוש שייטת . השעה 10 וחצי הלכנו לישון

יום ד'

עבודות רס"ר מסריחות החזרת ציוד , מסיימים הכל קוראים מי עולה לוועדה מי הולך הביתה (לוועדה עלו 56 איש ולפכסיכולוג עוד 13 ). הולכים לאכול ארוחת צהריים בבסיס .
אחרי האוכל מחכים בבסיס עד שמקבלים תשובה מדבר מפקד הגיבוש ומפקד הבצפר ( בחור ענק עם מדים לבנים ואיזה 60 סיכות עליו ).
החוזרים לחוף הכרמל דופקים שווארמה והולכים הביתה .

הערות , וטיפים :
*הם כל הזמן ינסו להגיד לכם שאין לכם טעם להמשיך - אל תתפתו תמשיכו אתם תמיד יכולים להתקבל בכל מצב .
*האוווירה אחרי המסע השני משביזה בצורה מטורפת וזה מה שגרם לפול חברה לעזוב . היו פול אנשים שלא סיימו את המסע השני והתקבלו .
*למבדקי שחיה יש פחות חשיבות לא להתבאס אם לא מצליחים בהם .
*במסעות אל תרוצו מקדימה עם המדריך וגם אל תזדנבו מאחור , תיהיו בגוש אחד עם כל הקבוצה ותעזרו לדחוף תאלונקה כמה שיותר גם שקשה .
*תנסו לשמור על יחסים טובים עם החבר'ה בקבוצה שלכם , יש שאלון סוציומטרי באיזשהו שלב .
*ישנה שיחה עם המפקדים תנסו להפגין ביטחון עצמי ופשוט תיהיו עצמכם .
*בכל דקה ודקה מסתכל עליכם מישו ורושם את המספר שלכם תנסו לדייק בזמנים ולעשות את הכל עד הסוף , לא תוכלו לרמות אותם .
*חברים הכל הראש בסופו של דבר , היו חבר'ה ממש ממש סוסים שלא עברו ומהצוות שלי היה גמד
רזון שעבר וסיים את המסעות כמו שור
טיפים :
תביאו פול אנרג'י זה עוזר
בנגאי מאוד חשוב
לפחות 7 חולצות לבנות
טוש שחור עבה
אזיקונים ואזולירבנד לשיפצורים
ותבואו גם כמה שיותר רעל , בסופו של דבר הגיבוש הזה בודק כמה אתם רוצים להיות ביחידה

מספרים :
התחילו 280
סיימו 88
עלו לוועדה 56
הלכו לפסיכולוג 13
התקבלו 25

אני לצערי לא עברתי עליתי לוועדות אך לא התקבלת.
אני לא מבואס כי אני יודע שסיימתי את הגיבוש וזה משו שלא כל אחד יכול לעשות .
לא נורא יש יום סיירות ננסה שוב .

נערך לאחרונה ע"י hilazoni69 בתאריך 11-12-2008 בשעה 13:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2008, 19:31
  יותם 123 יותם 123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.08
גם אני הייתי הגיבוש ו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hilazoni69 שמתחילה ב "גיבוש שייטת 13 מאמר (7.12-10.12 2008 ) גנדנ"עים"

היינו הצוות הכי חזק ,הגענו למסע האחרון 18 איש!!! וחלק מהפורשים פרשו בגלל סיבות רפואיות... אני חושב שבגלל שהיינו הצוות הכי חזק צירפו אלינו איזה איש (על תקן חצי מדריך אנערף..)שאני לא יודע מה התפקיד שלו שם אבל הוא עשה לנו את המשימה של הניווט וחוץ מזה הוא אמר לנו ככה: "חברה מי שלא עובר את המסע האחרון לא ממשיך את הגיבוש". ככה שגם אני וגם עוד אנשים מהצוות שלי לא סיימו בגלל שהם פרשו ממסע אחד (רק אחד!! והאחרון! את כל השאר הצלחתי)... זה ממש מבאס אני נתתי ממש הרבה בגיבוש הזה ולא יודע למה לא נתנו לנו להמשיך...עוד דבר שקרה זה שיום לפני המסע האחרון אני וחלק מהאנשים בצוות שלי קיבלנו הוראה להחליף את הציוד האישי שלנו שלא התאים לנו - (מכנסיים ,תדלים שלא נסגרים וכאלה) , בזמן שהיה מיועד לארוחה האחרונה לפני במסע (בשעה 8 ככה אני חושב), לא שעשינו את זה לאט ,פשוט לא היה זמן לשני הדברים כי היינו צרכים גם להעביר את כל המיטות לחדר אוכל כי ירד לנו גשם על האוהלים.. בקיצור יצא ככה שיום לפני המסע הכי קשה בחיי אכלתי רק ב-5 בערב, תחשבו מה זה להתחיל את המסע הזה לאחר 12 שעות הבטן ריקה (המסע הוא ב-5 בבוקר) (ולא לשכוח שבשעות 7-8 בערב היום שלפני היה גם תיזוזים שדרך אגב עברתי אותם יחסית טוב-נרשמתי לחיוב בכל הספרינטים חוץ מאחד...) .אמרתי לרס"ר שלא קבלנו ארוחה והוא אמר לי שאין מה לעשות...
בקיצור, אני מאוד מבואס עכשיו , חיכיתי לגיבוש הזה הרבה כל כך זמן ובסוף תראו איזה חוסר מזל....
הבנתי שבגלל שזה גיבוש דרך הגנה אי אפשר לערער אז אין לי מה לעשות חוץ מלהתבאס....
ישן 30-04-2009, 23:05
  Amirst Amirst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hilazoni69 שמתחילה ב "גיבוש שייטת 13 מאמר (7.12-10.12 2008 ) גנדנ"עים"

אחים שלי אני לא הייתי בגיבוש שייטת, עדיין צעיר.
אבל ככה אני שמעתי וזה נשמע לי מאוד אמין.
הפיזיות בגיבוש שייטת היא לא מה שקובעת בסופו של דבר.
המפקדים שמסתכלים על כולם מסתכלים מי הכי חזק ב-ר-א-ש! אותם לא מרשים בן אדם שעשה 100 מרפקים ושהוא ראה שהוא ראשון הוא הפסיק. אותם מרשים בן אדם שעשה 50 מרפקים אבל כשהוא הגיע ל10 האחרונים הידיים שלו רעדו בטירוף ממאמץ והוא לא נשבר עד הסוף.
כמובן שבן אדם שהוא בכושר מטורף זה בונוס מעולה. אבל בן אדם חזק בראש ודי פיזי. יותר טוב מבן אדם בכושר מאוד טוב וככה ככה בראש.
בגיבושים אתה צריך להיות חזק בראש. אתה נכנס למים ואתה חזק בראש. המים קפואים ואתה חזק בראש.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר