לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2008, 20:44
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
צבאי שאלה בקשר לנושא שנדון בפורום מו"ס

בשרשור הזה בפורום מו"ס נדונה האפשרות של מעבר קצינים לוחמים עד דרגת מ"פ בין חילות למטרות פיקוד על יחידה מקבילה ליחידה שלהם.

לדוגמא מ"פ בחי"ר שעובר הסבה לפיקוד בשריון או להיפך וכד' בין שאר החילות.
אני טענתי שלדעתי זה לא אפשרי מסיבות שציינתי בדיון ולהפתעתי כי רבה קיבלתי תשובה שהדבר אכן מתבצע.

האם מישהו מחברי הפורום מכיר אופציה, תוכנית, נוהל שבו קצין מחיל מסוים (מ"פ או מג"ד) עובר לפקד על מחלקה או פלוגה בחיל אחר לאחר הסבה? (או שלא?) בתנאים רגילים לא עקב פציעה או אירוע חריג.
הסבה שכזו צריכה להיות מאוד ארוכה עד רמה של קצין.

כולנו יודעים שכל דבר אפשרי בצה"ל אבל עד כמה זה נפוץ?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2008, 21:09
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ספציפית לגבי פלס"ר שריון -..."

אבל בסופו של דבר פלס"ר זו יחידת חי"ר שסוג הפעילות שלה שונה לחלוטין מלוחמת שריון הן במלחמה והן בבט"ש.
איך קצין שריון שלא עבר הכשרה מתאימה יכול להוביל יחידת חי"ר בעת מלחמה?
מה הערך המוסף של השלמת חי"ר בקורס קצינים? אם קצין שריון יכול לפקד על פלס"ר שפעילות אמורה להיות יותר מקצועים מפלוגת חי"ר רגילה?

בכל מקרה נראה לי שזה מקרה חריג בתוך חיל השריון ולא משהו שקורה בצה"ל באופן סדיר

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 23-12-2008, 23:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מסלול הההכשרה של כל פלס"ר..."

פלס"ר של כוח צריך להבין את יתרונות וחסרונות הכוח לו הוא נותן שרות.
הדרך המקצועית היחידה שאני מכיר לבצע זאת, זה לחיות את החיים של הכוח אליו אתה קשור. כלומר לעבור מסלול וסבב בגדודים לפני שבכלל נכניס אותם להכשרת פלס"ר.
אם לא תחיה את החיים שלהם - לא תבין אותם.

זה לפחות מה שלעניות דעתי נכון.

ואני לא חושב שיחלקו עלי בנקודה זו, אלא שלאור האילוצים הקיימים, רמת הכשרה כזו היא לא סבירה. ולזה גם אני מסכים.

ישן 24-12-2008, 06:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "פלס"ר של כוח צריך להבין את..."

ההכשרה של קצין שריון מתאימה כמו הכשרה של קצין חי"ר - שתיהן נותנות כלים חלקיים בלבד. קצין סיור צריך לעבור הכשרה של... קצין סיור. הצורך להבין את יכולות השריון הוא חשוב, אבל הוא מהווה רק חלק מהעסק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-12-2008, 08:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "זכורני שכאשר בני עבר קורס..."

זהו, שיש אנשים בצבא שחושבים שקק"ס ממש לא חשוב...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-12-2008, 08:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אם יש כזה הבדל בדרישות..."

כי צה"ל, כמערכת, לא מבין במודיעין טקטי בכלל ולא מבין בסיור בפרט.

הסיבה שקצין שריון בגדודי שריון יהיה מפקד המחס"ר שלו היא בעיקר כתוצאה מהעובדה שיש יתירות קציני שריון בגדוד ולא בגלל איזשהם כישורים מיוחדים. יש כאלה שיגידו שעדיף קצין שריון, כי הוא יודע איך ומה רואה צוות טנק, ומה טווחי העבודה שלו. יש כאלה שיגידו שעדיף איש חי"ר שהטקטיקות בהן הוא מיומן מתאימות להפעלת כוח סיור קל. אם תשאל אותי - בהעדר קצין סיור בהכשרה, אני הייתי רוצה איש נ"ט. מכיוון שקצין נ"ט מוכשר לעשות 90% ממה שקצין סיור צריך לעשות ולהבין.

ישן 25-12-2008, 23:25
  2c זקן 2c זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אבל בסופו של דבר פלס"ר זו..."

כמה הנחות מוטעות וחוסר ידע בשרשור אחד...
לדעתי אם תבצע חיפוש 1. תוכל ללמוד יותר על הנושא 2. תבין שלפעמים אין לאנשים כאן סבלנות להסביר דברים באמת בסיסיים או לרדת לרזולוציה כ"כ עמוקה כל פעם מחדש, כך שבסופו של דבר אתה נשאר עם התשובות הפחות מדוייקות ו/או נכונות לסוגיות עליהן שאלת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
אבל בסופו של דבר פלס"ר זו יחידת חי"ר שסוג הפעילות שלה שונה לחלוטין מלוחמת שריון הן במלחמה והן בבט"ש.

ממש לא! פלס"ר זו פלוגת סיור(השייכות לא קשורה לחי"ר) שתפקידה הוא הסיור על מרכיביו המקצועיים השונים...

איך קצין שריון שלא עבר הכשרה מתאימה יכול להוביל יחידת חי"ר בעת מלחמה?

לא מוביל יח' חי"ר, מוביל יח' סיור..

מה הערך המוסף של השלמת חי"ר בקורס קצינים? אם קצין שריון יכול לפקד על פלס"ר שפעילות אמורה להיות יותר מקצועים מפלוגת חי"ר רגילה?

שוב חוסר הידע גוזר טעויות- סיור הוא מקצוע. קציני החי"ר עוסקים בחי"ר וקציני השריון בשריון. כישורי החי"ר שנדרשים מפלס"ר שיריון שונים מהנדרש בחי"ר . המשותף הוא נושא הסיור -גם כאן ישנם שינויים קלים- אתה חושב שפלס"ר שריון עולה ביכולות החי"ר שלו על מח' חי"ר רגילה ואתה כמובן טועה, מכאן תמשיך לבד...

בכל מקרה נראה לי שזה מקרה חריג בתוך חיל השריון ולא משהו שקורה בצה"ל באופן סדיר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר