לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2009, 15:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "6.1.09 בארוע דו"ץ נהרגו 3 חיילים ו 24 נפצעו"

המג"ד שנפצע: "האצבע הלכה, אבל אני יכול לירות"
כשכתפו מרוסקת וידו פגועה מרסיסים התעניין מפקד גדוד 13 של גולני בשלום חייליו, והצהיר על כוונתו לחזור בהקדם לפעילות. אביו סיפר ל-ynet: "בעזרת ה' הוא יחזור להיות מג"ד בגולני ויגשים את השאיפות שלו"

מיטל יסעור בית-אור
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
06.01.09, 16:05
בין החיילים שנפגעו מירי פגז הטנק ברצועת עזה היה גם אורן כהן, מפקד גדוד 13 בגולני. הוא הגיע לבית החולים שיבא בתל-השומר במצב קשה, כשכתפו מרוסקת וידו פגועה מרסיסים.
אביו של המג"ד, אבי כהן,סיפר ל- ynet כי לבנו יש קשר חזק עם חיילי הגדוד. "הא דואג לחיילים שלו", סיפר האב, "הוא כל הזמן שואל על מצבם. כשהוא שמע שמפקד הפלוגה שלו נהרג הוא פשוט התחיל לבכות. הוא ממש האבא של החיילים".
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אורן כהן, מוקף בעיגול. צילום ארכיון
nadavgolani

האב סיפר עוד כי בנו המג"ד רוצה להגיע להלוויית חייליו שנהרגו: "הוא רוצה להיפרד מהחיילים שלו". הוא הוסיף כי את ההודעה על פציעת בנו קיבל כשהיה בדרך לשמור על שני נכדיו, ילדיו של אורן. הוא הספיק להגיע לבית החולים ולפגוש את הבן לפני שנכנס לניתוח של שלוש שעות: "ראיתי אותו עם כל הפציעות והדם והוא סיפר לי על הטיפול על ידי רופא בשטח שהציל אותו".
כעת מאושפז כהן במצב בינוני במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא. אביו סיפר כי "אף על פי שאורן הגיע לבית החולים במצב קשה, הרופאים הצליחו לייצב את מצבו וכעת הוא לא בסכנת חיים".
האב סיפר כי בנו אמר לו כי הוא רוצה להמשיך בשירותי עצבי. הוא אמר לי: "אצבע אחת הלכה לי, אבל באחרות אני יכול לירות. בעזרת ה' הוא יחזור להיות מג"ד בגולני ויגשים את השאיפות שלו. הוא מורעל על גולני", סיכם האב.
בתקרית בה נפצע כהן, נהרגו שני חיילים נוספים ועוד 24 נפצעו, לאחר שטנק ירה פגז ופגע במבנה שבו שהו עשרות לוחמים בפאתי מחנה הפליטים ג'בליה ברצועת עזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2009, 15:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[font=Times New..."

באמירה הזו שלו אורן כהן ממשיך מסורת של קצינים מגולני שנפצעים וחוזרים לפעילות.
בשנת 96 החליף כהן את יואב מרדכי בפיקוד על פלוגת המסלול של גדוד 12. מרדכי נפצע קשה מאד בארוע שבו נהרג מפקד הגדוד סא"ל חוסיין פארס ליד מוצב ציפורן וצבעוני. יואב חזר לשירות ומשרת היום בתפקיד מח"ט אחרי שכבר פיקד על גדודים בגולני.
לאחר תקופת פיקוד קצרה על פלוגת המסלול עבר כהן לפקד על מסייעת 12. גם שם הוא החליף קצין שאצבעו התרסקה מהתבשלות כדור בעת שפרק מקלע מאג (צביקה דיקשטיין?), אותו מ"פ המשיך גם הוא לשרת לאחר שהחלים מהפציעה.

ישן 22-06-2011, 16:27
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
כתבה ממעריב - ניצחונו של המג"ד הפצוע מעופרת יצוקה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה נוספת על מג"ד 13 הפצוע, הפעם ממקומון ידיעות השרון"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...cat=875&loc=101

הוא נפצע קשה בעזה אבל לא ויתר - ושב לגולני. אתמול חגג סגן אלוף אורן כהן הישג גדול, כשסיים ראשון בין מפקדי יחידות בתחרות כושר קרבי. בהיותו מפקד גדוד 13 של גולני הוא נפצע קשה במהלך מבצע "עופרת יצוקה", אולם מאז מוכיח אורן כהן שוב ושוב שהוא קורץ מחומר נדיר: אתמול הוא זכה במקום הראשון בין מפקדי היחידות בתחרות הכושר הקרבי של צה"ל.

סא"ל כהן, שסיים בימים האחרונים את תפקידו כמפקד גדוד הסיור של גולני ונמצא כעת בחו"ל, נפצע קשה בינואר 2009 בשכונת סג'עייה בעזה, במהלך מבצע "עופרת יצוקה", בעת שטנק של צה"ל ירה בטעות פגז לעבר הבית בו שהה עם חייליו. יחד איתו נפצע גם מפקד החטיבה דאז, אל"מ אבי פלד ושלושה חיילים נהרגו. כהן פונה במסוק לבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שספג רסיסים בכתפיו ואוזנו נפגעה, אבל לאחר סדרת ניתוחים הדהים הגולנצ'יק, חזר לחטיבה כשהוא עדיין נעזר במכשיר שמיעה, ומונה לתפקיד היוקרתי - מג"ד גדוד הסיור של גולני. בוחן הכושר הקרבי בו השתתף כהן התקיים במהלך השנה האחרונה במכון וינגייט והוא כלל מבחן כושר מפרך למפקדי היחידות השונות, מדרגת מפקד המחלקה ועד למפקד החטיבה. המפקדים ניווטו תוך כדי מאמץ, רצו בחול, ערכו תחרות טיפוס, צלחו מסלול מכשולים, ביצע ירי אחרי מאמץ ועוד.

לאחר שאנשי מחלקת הכושר הקרבי בצה"ל, בראשות אל"מ ד"ר אבי מויאל, שיקללו את הנתונים, התברר כי בקטגוריית מפקדי היחידות זכה כהן במקום הראשון. "אנחנו לא מתפלאים", אמר אתמול קצין בגולני. "למרות מה שאורן עבר, הוא מוכיח שהוא משהו מיוחד. האימון האחרון שהוא העביר בגדוד הסיור היה אחד הטובים שהיו בחטיבה. אורן הוביל את החיילים בלי תלונות. כשאתה רואה אותו רץ ומסתער בהרים, איך אתה יכול בכלל להתלונן שקשה לך?".

זאת השנה ה-11 שבה מתקיימת התחרות, שמטרתה לבחון את הכושר של הקצינים וליצור תחרות בין היחידות השונות. לדברי אל"מ ד"ר מויאל, יש שיפור ברמת הכושר הקרבי בין חיילים ולא פחות חשוב - בקרב המפקדים. הפרסים לזוכים, בשורה של קטגוריות, הוענקו אתמול על-ידי מפקד זרוע היבשה, האלוף סמי תורג'מן. בקטגוריית חטיבות החי"ר זכו חטיבות הצנחנים וחטיבת בית הספר למקצועות החי"ר. יחידה 669 זכתה במקום הראשון בקטגוריית היחידות המיוחדות.

מפקד יחידת שלדג, סא"ל א', זכה במקום הראשון למפקדי יחידות מיוחדות. מפקד בית הספר להנדסה צבאית היוצא, אל"מ איתן דהן, זכה במקום הראשון במערך החי"ר. מבין הלוחמות זכתה במקום הראשון סרן מיכל סטרשנוב מגדוד הקרקל (גדוד המשלב לוחמים ולוחמות). חטיבת השריון 401 כבשה את המקום הראשון בקטגוריית החטיבות במערך המתנייע. גדוד הסיור של הנח"ל זכה במקום הראשון בקטגוריות גדודי הסיור
ישן 23-01-2009, 15:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה מבמחנה בנושא הפקת לקחים במקשנ"ר על דו"צים במבצע "עופרת יצוקה""

גם בעיתון של צה"ל טועים בשם של המג"ד: אפשטיין במקום אבשטיין?

ושוב, בהזדמנות זו אמליץ לכל מפקדי החי"ר לשים יד על דפי הסבר לשיפור העבודה והשת"פ של חי"ר עם שריון שנכתבו ע"י יגיל הנקין (YGH) והופצו במלחמה. החומר כתוב שם בצורה מאד ברורה וקצרה. המאמר המלא נקרא "סינית אתה מדבר אלי בג'נטקס" (מודה שנתתי הערה או שתיים). בדפים הללו ניתנו דגשים שהיו יכולים למנוע את התקרית הזו.
אני מקווה שבקרוב נוכל להוציא דפי הסבר כאלו גם לטובת הטנקיסטים שצריכים לעבוד עם החי"ר (משהו בסיגנון "מזהה, בקו רכס אחרון, 4600, בערך שתי אלפיות משמאל לעץ יש שם עצם חם מאד?" - לטנק שכן זה מעולה, לחי"רניק עם משקפת... זה יותר גרוע מסינית).
כמובן שלא נוכל לפרסם את התוכן של הדפים הללו כאן.

ישן 27-01-2009, 21:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה הכתבהבאופן קריא יותר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה מבמחנה בנושא הפקת לקחים במקשנ"ר על דו"צים במבצע "עופרת יצוקה""

בעקבות ירי כוחותינו על כוחותינו בעזה: בחיל השריון משנים נוהלי פתיחה באש
לאור הירי הדו-צדדי שאירע בשבוע שעבר, הפיץ חיל השריון למפקדיו הוראות מעודכנות בנושא ירי טנקים בעת לחימה • "ירי ידידותי הנו חלק מצער מכל מלחמה", אמר קצין השריון הראשי, תא"ל אגאי יחזקאל • במקשנ"ר הנחו את הלוחמים להימנע מלהסתמך רק על מערכות השליטה והבקרה בעת זיהוי מטרת הירי

אורי טל וגילי כהן במחנה
יום רביעי, י"ח בטבת התשס"ט, 14 בינואר 2009, 23:45

"ירי ידידותי הנו חלק מצער מכל מלחמה, והוא נובע מהלחימה הצפופה ומתנועת כוחות קטנים בלילה תוך כדי לחימה" - כך אמר ל"במחנה" קצין השריון הראשי (הקשנ"ר), תא"ל אגאי יחזקאל, בעקבות תקריות הירי הדו-צדדי (דו"צ) שהתרחשו בשבוע שעבר במסגרת הלחימה ברצועת עזה.

מהתחקיר שבוצע בעקבות האירועים בהם היו מעורבים כחות שריון ובמסגרתם נהרגו שלושה לוחמי גולני וקצין צנחנים, עלה כי הם התרחשו עקב התלכדות קווי הראייה של הכוחות - כלומר, המבנה שסומן כמטרה על-ידי חיילי השריון והמבנה בו שהו לוחמי החי"ר נראו כאחד.

"אני מאמין שאם ננקוט באמצעי הזהירות המתאימים, נקפיד על סימון מקדים לפני הירי ונימנע מפעילות באזורי התפר, נוכל להימנע מכך בעתיד", הוסיף תא"ל יחזקאל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הקשנ''ר (משמאל) עם מג''ד שריון, סא''ל אמיר אפשטיין. צילום: איתי כהן, "במחנה"

לצד זאת, הבהירו גורמים במקשנ"ר, כי אופי הלחימה בשטח הבנוי של רצועת עזה יוצר לעתים קרובות בעיות התמצאות וזיהוי יעדים, והן שמגדילות את הסיכוי לירי כוחותינו על כוחותינו.

לדברי הקשנ"ר, החיל עוסק כבר בימים אלו באיסוף נתונים לגבי פעילות לוחמי השריון במסגרת מבצע "עופרת יצוקה", כדי להפיק מסקנות להמשך הלחימה. "אנחנו עורכים מיצוי לקחים משמעותי, והצוותים המקצועיים של החיל מפוזרים ביחידות על מנת לקיים תהליך של למידה ולמנוע חזרה על טעויות", הוא סיפר.

במסגרת זו הפיצה מפקדת קצין השריון הראשי (מקשנ"ר) נהלים חדשים לירי טנקים בעת לחימה. ההנחיות, שהונפקו למפקדים בשטח, נועדו למנוע מקרים נוספים של ירי דו"צ.

בהנחיות אף נעשתה הפרדה ברורה בין ירי שמבוצע בעת סכנה ממשית לחיי החיילים, לבין ירי שאינו תחת אש, והובהר כי הנהלים המעודכנים חלים אך ורק במקרים בהם ירי על המטרה אינו מסכן באופן מידי את הכוחות בשטח.

אחת השיטות שצוינו במקשנ"ר כדי למנוע ירי דו"צ, היא מדידת טווח הירי לחלקי המבנה השונים על מנת לוודא כי המבנה המטווח הוא אכן המטרה, ולא מדובר בשני מבנים שונים הנראים כאחד. בחיל חידדו גם את חשיבות הבקרה והשליטה על ירי הפגזים, והדגישו כי על מפקדי הטנקים לזהות את המטרות באופן מעשי, ולא להסתמך רק על מערכות השליטה והבקרה בעת פתיחה באש.

לצד זאת, הבהירו במקשנ"ר כי הכלים המשוריינים ימשיכו לנוע עם פגז רב-תכליתי מוכן לירי בקנה, בהתאם למדיניות הקיימת המסדירה תנועת הטנקים בשטח בנוי בשעת לחימה.

בינתיים ממשיכים לוחמי השריון לרשום הישגים במסגרת המבצע. "חלק לא מבוטל מהמחבלים שנהרגו במהלך הפעילות הקרקעית ברצועת עזה נפגעו מאש כוחות השריון", סיפר הקשנ"ר בריאיון.

תא"ל יחזקאל ציין עוד כי קיום המבצע בעונה הגשומה מציב אתגרים מיוחדים בפני כוחות השריון. במהלך הפעילות נרשמו מספר מקרים של שקיעת טנקים באדמה הבוצית של הרצועה, שחולצו לעתים תוך שימוש בדחפורי די-9.

לצד האיום העונתי, טרם תחילת המבצע התריעו גורמי מודיעין דווקא מפני סכנות הנ"ט. עם זאת, בחיל מציינים כי עד כה לא נתקלו הכוחות באיום משמעותי מסוג זה. "אנחנו עדיין ממשיכים לחפש אחר איום הנ"ט המדובר", העיד תא"ל יחזקאל, "בינתיים המחבלים יורים רק טילי אר-פי-ג'י - לא משהו שיכול לעצור אותנו".

הקשנ"ר התייחס גם להשפעות המבצע בעזה והעריך כי הוא עשוי להוביל לשינויים בגרף הפעילויות לשנת 2009. "בימים אלה אנחנו עושים הערכת מצב בנוגע לשנה הקרובה, ואין ספק שללחימה בעזה יהיו משמעויות נרחבות לגבי התכנונים", הוסיף תא"ל יחזקאל. "עוד לא ידוע היכן תבוא ההשפעה הזו לידי ביטוי וכיצד, אולם ייתכן כי הפעילות תביא לדחיית ההסבה של חטיבות מילואים אחדות לטנקים מתקדמים יותר".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:56

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר