לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2009, 22:36
צלמית המשתמש של קרקליסט1
  קרקליסט1 קרקליסט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "חיילים שמקבלים נשק שלעולם לא טווחו בו מחסניות ויאללה לשמירה-כמה זמן תימשך החובבנות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
אני שומע כבר יותר מדי סיפורים כאלו.
אחותי שמשרתת בצריפין בגדוד תקשוב ומבצעת משימה לאוגדת עזה,חתמה על נשק בלי שום תדריך,היא מעולם לא טווחה בו.את המעצורים היא לא מכירה כמו שצריך,ושימוש נשק מצדה יגרום יותר נזק מאשר תועלת.
לא רק זה היא והחברות שלה לא מבינות את החשיבות של מחסנית ונשק יחד.
זה רק אני שמרגיש שהנשק הזה הוא חתיכת ברזל שתלויה על הכתף שלה?

לא, זה לא רק אתה. גם היא מרגישה ככה.

ההרגשה הזאת גורמת לנשק להפוך להיות חסר תועלת ובמקרה של היתקלות, היא תעשה כמו כמה בנות ששמעתי באבט"ש שיצאתי אליו לאחרונה- "אזרוק ת'נשק ואברח"

אותנו לימדו להפוך את הנשק ליד שלישית, וממה שאני רואה בבה"ד 12, הדבר לא כך. תיפעול מעצורים, מצבי ירי והכי חשוב- אינסטנקטיביות ותיפעול המצב תוך-כדי-תנועה, אלו דברים שלא רואים בין החיילים תומכי הלחימה והג'ובניקים.

מצער, אבל קיים.

וזה יימשך עד עולם, כל עוד לא יוסמך כל צה"ל על הנשק כראוי ולא בשביל להגיד שהחייל ירה 5 כדור והוא מוסמך רוס"ר M-16

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2009, 22:54
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "חיילים שמקבלים נשק שלעולם לא טווחו בו מחסניות ויאללה לשמירה-כמה זמן תימשך החובבנות?"

אתה לא היחיד.

ועכשיו,במקום להסתכל על הצד השלילי ולהתלונן,נסה לחשוב על פתרון.

להכניס עוד תכנים לטירונות 02 שנמשכת חודש? בלתי אפשרי,באחריות.
להעביר את כל צה"ל טירונות 03? גם בלתי אפשרי,מבחינה רפואית ומבחינת זמן וכסף.
להעביר אימון פעם בחצי שנה לכל ג'ובניק,וכל 3 חודשים לתומכ"ל? אלו הפקודות.פשוט לא מבצעים אותם.

אני רק רוצה לגעת בקצרה בנושא הטירונות 02,ואני מאמין שאם הגולש "קצין במגל" שאני גם מכיר אישית יסתכל באשכול הזה,יהיה לו הרבה מה להגיד.הטירונות הזו היא בדיחה עצובה,לכל הדעות. לומדים מכל דבר קצת,ומשום דבר לא מספיק. וכל זה לא בגלל חוסר זמן.דווקא יש זמן בחודש של טירונות.......

יש 2 בעיות מרכזיות,שאחת צה"ל יכול לפתור,וגם עושה את זה,והשניה עמוקה הרבה יותר.

הבעיה הראשונה היא היחס ההזוי בין מספר המפקדים למספר הטירונים. כ1 ל15 ואף יותר.כל אחד בטירונות קרבית יודע שהיחס יותר טוב.צה"ל מנסה לשפר את העניין,עם עניין ה"טירונות בסמכות",נראה איך זה יעבוד.

הבעיה השניה,והמרכזית יותר,היא בחינוך הבסיסי של הטירונים שמגיעים.הם מגיעים מופרעים,חסרי מוטיבציה,וחסרי נכונות ללמוד.וכל אחד יכול לחשוב על רוב החבר'ה בתיכון שלו........הם פשוט לא שמים על המפקדים,ובניגוד למה שהיה פעם,אין למפקדים עונשים אפקטיביים כדי להכניס אותם למסגרת.ככה אי אפשר להעביר טירונות יעילה.

ישן 19-01-2009, 07:14
צלמית המשתמש של קרקליסט1
  קרקליסט1 קרקליסט1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "אפשר לחשוב שצריפין זה מוצב בופור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -=Ohad=-
חביבי, למה למחבל להגיע לצריפין (בסיס עם עמדות שמירה ופטרולים), כשהוא יכול להגיע לחוף הים / למרכז העיר ולהתחיל לרסס ישר?

תחליט, אתה מדבר על אבט"שים או בסיסי קבע במרכז הארץ??

ואם אתה מדבר על אבט"שים,
אני כמעט משוכנע שהם עושים רענון קצר ביום הראשון של האבט"ש,
ואגב לא ישלחו אותם לשמור במוצב דובדבן בגבול לבנון...

אגב, חברה שלי עשתה טירונות 02 מקוצרת,
ועשתה המון מקצים, היא למדה הכל, ואם היא תעשה רענון לפני ההגנ"ש שיש לה בקרוב אני חושב שיהיה בסדר...

להזכירך את חטיפת הנשק שהייתה בצריפין? או שזה פרח מזיכרונך.

יתרה מזאת, ניסיונות חטיפה באזור הבט"רים?

בגלל מחשבה ש"זה כולה צריפין" או "זה כולה X" או "כולה Y", קורות תקריות. ואני לא מדבר אך ורק על חדירות לבסיס וחטיפות נשק. משחקים בנשק ופליטות כדור, מישהו? החיילים לא מתמקצעים מספיק על הנשק וזה מוביל להמון טעויות.

עם כל הכבוד ל"מערך גיבוי הלחימה- שקר כלשהו", אני התפוצצתי מצחוק כשראיתי את "מערכת אימון הקליעה" שהכניסו לשם, ולפי הבנתי, גם לשאר הבט"רים. 'פיו! פיו! פיו!', היי, אם כבר עשינו את זה, אולי נוציא את ה5.56 בכלל מהבסיסים האלו? ניתן גם לשומרים כאלו נשקים, הם ממילא לא יוכלו להסתדר עם הרתע. ולהכניס מחסנית? איך הם יידעו לעשות את זה? הם רגילים לקבל את הנשק עם המחסנית בפנים.

בנשק הזה אין מעצורים, לא מאפסים אותו ובכל זאת משתמשים בו כדי "לחנוך" מ"כים וטירונים במערך מגל על הM-16.

דרך אגב, לא זכור לי שיש אנשים שהוסמכו 02 רק בצריפין, בקיריה ובתל השומר. המפקדה של הגדוד שלי הייתה מלאה בחבר'ה שהוסמכו 02, כנ"ל לגבי המון בסיסים אחרים בצפון ודרום הארץ.

ישן 21-01-2009, 02:45
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
תפסיק לחרטט
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "להזכיר לך את כל הפיגועים של..."

אולי בגלל שחיילים נחשבים מטרות יותר "איכותיות" מאשר אזרחים? אולי בגלל שאורגיון שמבצע פיגוע בבסיס צבאי יזכה ליותר יוקרה מאשר אחד שהרג אזרחים? לא חסרות סיבות למה להעדיף בסיס צבאי, במיוחד אם ידוע שהשומרים עליו והלנים בו הם סתם חיילי ניירת.

ובמקרה שלנו, אין שום הבדל בין אירוע על רקע טרור ואירוע על רקע פלילי. כי אם גנב יכול להיכנס לבסיס ולחטוף נשק, אז גם מחבל יכול להיכנס ולהרוג את השומר ואז אפילו להשתמש בנשק נגד שאר הבסיס.

כל-כך קשה לחשוב שבסיס צבאי, לא משנה מי שוהה בתוכו ומה ייעודו, או איפה הוא נמצא, תריך רמת ביטחון והגנה מינימלית?

בוא לא נתחיל לשער מה מחבל היה או לא היה תוקף אילו חדר לשטח ישראל - כי אם נפעל לפי שיקול זה אני מבטיח לך שיום אחד ניתפס עם המכנסיים למטה ואז גם אתה תשאל, ובצדק, למה לא עשו כלום השומרים.

ישן 21-01-2009, 14:43
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "עזוב את כל המשפטים שרשמת, שום..."

קודם כל , אף פעם לא הזכרתי את צריפין או כל בסיס אחר בפרט. אני אהיה הראשון להודות שאני לא יודע מי שוהה באיזה בסיסים ומה הרקע הקרבי שלהם.

העניין הוא, שאפילו אם 20 מטר מאחוריו\יה עומדים 20 לוחמי קומנדו, השומר אמור לדעת איך לתפעל נשק ולהדוף - במידה סבירה ובהתחשב בנסיבות כן? - את האיום הפוטנציאלי. אומנם אתה עכשיו אומר לי בעצם אין איום, כי אין מצב שמחבל ינסה לחדור לבסיס צבאי, אז מבחינתך מה זה משנה אם זה ששומר זה החייל הקרבי או אחותו של agent_amos.

אם לא בשביל ביטחון החיילים השוהים בתוך הבסיס (נשמע לפי דבריך שאפילו בבסיסים הכי "גובניקים" בארץ יש מינימום פלוגת קרביים מאומנת היטב - עוד פעם אני לא יודע, אפשר רק לקוות שאתה צודק ואין ממה לדאוג) אז לפחות כדי לחסוך מעצמנו את הבושה של גניבת נשק מחייל בבסיס צבאי!

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 21-01-2009 בשעה 14:48.
ישן 21-01-2009, 15:43
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "קודם כל , אף פעם לא הזכרתי את..."

קודם כל,
ההודעה שלי די נערכה בצורה גסה ובצדק, ככה שנעלם ממנה חומר שהיה רלוונטי לתשובה שלך,
אז בלי להיכנס לקטע של מי שומר איפה,
אני אומר שאין מה להתרגש מזה שגם בבסיסים הכי ג'ובניקיים במרכז הארץ יש שומרים ברמה נמוכה יחסית של תפעול נשק,
וזה בגלל שאין שם סכנה שמצריכה שמירה גבוהה יותר,
ואני אתן דוגמא:
הפיגוע בנמל אשדוד לפני 3 שנים, המחבל היה כמה מאות מטרים מבסיס צבאי ובכל זאת החליט לעשות את הפיגוע מחוץ לבסיס ובנמל עצמו,
למה?
כי שום מחבל לא ינסה לעבור 2 עמדות שמירה עם מחבלים חמושים כשיש אזרחים סביבו ושום דבר לא מפריד בינו לבינם.
זה כמו שגנב לא ינסה לגנוב תיק מאישה עם 2 מאבטחים כשיש לידו זקנה בת 80 שבקושי הולכת....
ישן 18-01-2009, 23:10
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אה ובאמת נראה לך שקצין תורן שיקפוץ יוכל לחסל את האירוע"

לצערי הרב, גם בביה"ס שבו אני לומד - מהרגע שהמחבל עובר את ה"שומר" (אם במקרה מתחשק לאותו השומר להיות בשער באותו הרגע - וגם אם הוא כן שם, אני בספק אם הוא ירים את ראשו מהתשבץ שהוא פותר בתוך התא שלו, ולצאת החוצה ולהסתכל - זו כבר ממש הגזמה!) - כמות הנפגעים תלויה כמעט בלעדית בכמות התחמושת שלו וכישורי הירי שלו. בייחוד, לדעתי, בשכבות הנמוכות (שנמצאות גם פיזית נמוך בבניין).
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 18-01-2009, 20:56
  mikabuka mikabuka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.07

מה זאת אומרת מה אפשר לעשות?תירונות 02 קצרה מדיי?אם להוריד את כל החרטה שמעבירים ומושכים בתירונות אפשר להכניס שם הרבה דברים...צריך רק לרצות.כל התכנים שנלמדים ב02 עכשיו,אפשר להעביר תוך שבועיים (לא כולל שמירות ,מטבחים וחירטוטים משיכת זמן מיותרת אחרת).
למה לא להכשיר חיילי 02 בהתאם לשמירות שיש להם.למה אי אפשר להגביר תדירות של מטווחים לכל חודשיים?יש לנו מספיק תחמושת ומטווחים ברחבי הארץ.למה לא להוציא פעם ב4 חודשים לאל"ל?אפשר לעשות הרבה דברים...צריך רק לרצות ולא להגיד אחרי אירוע חטיפת נשק או אירוע חמור אחר ש"הג'ובניקים האלה יודעים רק לבא לבסיס ב10".שהצבא יתן כלים ואז ידרוש בהתאם.
ישן 19-01-2009, 14:32
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...

אני מדבר על שמירה,ועל יציאה למשימה ע"ג רכב באוגדת עזה,אבט"ש-בכל המקרים הללו ההכשרה לא מספיקה נקודה.
אין לכם מושג כמה מתקנים רגישים יש בצריפין ואני אומר את זה מתוך ניסיון כי ביקרתי בהרבה מהם במיוחד מה ששייך ללוט"ם.יש בצ"פים בתוך המחנה הזה.בקיצור לא חסרים מקומות רגישים.
אם לומר את האמת יכולתי להיות אטום הרי בנשק אני יודע להשתמש ויודע לפגוע אבל מפריע לי שבקלות יכול לבוא מחבל לתת לאותה בחורה קת לפרצוף להמם אותה ולהמשיך עד למתקנים מסווגים,מספיק שיצלמו את זה וזאת כבר תהיה מבוכה גדולה.פיגוע כנגד צבא ה"כיבוש" ה"ציוני" ייחשב "איכותי" יותר מאשר כנגד אזרחים.
הסימולטור הדבילי הזה ששולחים חיילים לעשות בקריה לפני אבט"ש או פעם באיזה 3 חודשים לפני שמירות לא קרוב לנשק אמיתי תעשה לי טובה מה זה מטווחי לייזר?.נכון להיום כל ידידה שלי ששאלתי מה היא תעשה היא אמרה אני אתן לו את הנשק ואבקש שיחוס על חיי או שאני פשוט אזרוק את הנשק וארוץ ואצרח.מספיק טוב?

ישן 19-01-2009, 14:56
  MichalE_e MichalE_e אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.07

טוב, מוזר לי שעד עכשיו לא הגיבו פה ג'ובניקים למיניהם, אז אני כנראה אהיה הראשונה.
התגייסתי לפני 10 חודשים. עשיתי "טירונות בסמכות" עם מפקדים שהיו פעם בתפקיד שלי, שהייתה להם הכשרת מפקדים בת בערך חודש. עשינו שני ימי מטווחים במהלך הטירונות - לאחר היו הראשון הוסמכנו ל-01, ולאחר היום השני הוסמכנו ל-02 (אני חייבת לציין שגם כאלה שלא הספיקו לטווח ביום הראשון או השני הוסמכו לרובאי 02).
אחרי חודשיים בקורס יצאנו להגנ"ש בעוטף ירושלים, איזור ששמעתי שהוא מסוכן, ופחדתי לצאת, אבל יצאנו (המפקדים חייבו כ-30 איש מאיתנו לצאת). בדקנו ופרקנו את הנשק אחרי כל שמירה. ביישוב ששמרתי יש פועלים ערבים-ישראלים, עם ת"ז ירוקה, ובאמת בדקתי שכל אחד בסדר ולא בעייתי, ושמתי עין על השער. לקראת הסוף שאל אותי הרב"ש מה הייתי עושה אם באמת היו מגיעים מחבלים - אמרתי לו שהייתי בורחת. ברצינות, לא רציתי לייפות את המציאות. הוא אמר לי שהוא עצוב שזה המצב - אבל זו לא הפעם הראשונה שהוא שומע את זה. הוא אמר שעדיף לירות באויר, כדי שיראו שיש כוח הרתעה מרחוק, אבל אני לא יודעת איך להגיב למצבים כאלה, אני די נלחצת.
אני שונאת לשמור, אני שונאת לאבט"ש ולהגנ"ש (ויחסית לג'ובניקים, שעושים בד"כ שני אבט"שים בכל השירות שלהם, עשיתי כבר שלושה השנה, ואעשה עוד שלושה בשנה הבאה), אני שונאת לסחוב נשק, כי אני לא יודעת איך לתפעל אותו. עושים לנו רענון כל חצי שנה, אבל אף פעם לא בודקים איך ירינו, עושים לנו אל"ל לפני אבט"שים, עושים תדריך לפני שמירה (אני בחיל חינוך, בבסיס פתוח ופצפון - אין הרבה אנשים בבסיס), עושים לנו ב"ב לפני קבלת נשק וכו' אבל אני לא יודעת אפילו איך להשתמש בנשק בין מטווחי הרענון, או איך לתפעל מעצורים. כשעושים התקלות במטווחים אני תמיד נלחצת. נוהל מעצר חשוד תמיד מוסבר ב"טוב, אז בלה בלה בלה ותעשו את זה כמו שצריך". הנשק זר לי, אני שונאת אותו, ומפחדת שיקרה לי מה שקרה בצריפין, על רקע פלילי או רקע צבאי - זה לא משנה. אז מבחינה פסיכולוגית והכשרתית - אתם לא רוצים שאשמור עליכם.
ודרך אגב, מעדיפים לחדור לבסיס צבאי מאשר למקום אזרחי, כי חייל הוא לא כמו אזרח, אלה מצבים שונים.
זה מה שהיה לי להגיד, מיכל.

נערך לאחרונה ע"י MichalE_e בתאריך 19-01-2009 בשעה 15:01.
ישן 19-01-2009, 16:00
  weedog weedog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.08

תפסיקו להתבכיין..

אבט"ש זה כולה שהחיילים הג'ובניקים קצת ירגישו טיפה צבא.
אם באמת זה שטח מסוכן "אוגדת עזה" (פחח) האוגדה נמצאת אחרי אולי איזה 2-3 מעטפות ככה שזה לא איזור שמהווה איום.

ובקשר לצריפין, שוב אני יגיד לך, אתה בטח צעיר כי עוד לא הבנת.. כל הקטע של המידע רגיש שמהרגיש זה נכון חלקית. הכל שם נעול .. ועד שהוא יפוצץ או משו כזה כבר יגיעו כוחות כוננות לאיזור..

בצריפין אפילו לא שומרים עם מחסנית בהכנס!! כי זה מטומטם!! השמירה שם היא יותר כמו מצלמה אנושית שכולה משגיחה מאשר שומר שאמור באמת להגן..

בקשר למה שאני חושב על הנושא, אני הדעה שלי שכל חייל בצה"ל לא משנה אם הוא הולך להיות מש"ק מדפסת בקרייה צריך לעבור טירונות של לפחות חודשיים וחצי..
צריך לעבוד עם כל חייל על מטווחים ועל תרגילי שטח או מודלים כדי ליישם את זה..
אבל כנראה שחכמים ממני כבר ניסו את זה ופשוט העם הג'ובניקי הוא עם קשה ובכיין יותר מידי
ישן 19-01-2009, 19:33
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי weedog שמתחילה ב "אני אמרתי את זה בקשר לטירונות..."

אני לא איזה חייל שהתגייס לפני 8 חודשים,יש לי טיפה ניסיון בצבא,רק טיפה.
שאני רואה את הדברים אני יודע מה המשמעות שלהם ומה נגזר ממנה.
אוגדת עזה נמצאת בתוך מעטפות,גם ואדי זרקא ק"מ מחלמיש מצוי תחת מעטפות ויודע מה קרה באותו אירוע מצאתי את עצמי מפנה פצועים אחרי שאיזה חרייט ירה ופצע אחד מהם קשה.
כמה ששקט לא אומר לגבי המקום.
תשמע אני לא יודע איפה אתה משרת או נמצא,אבל אני מכיר טוב את המתקנים של לוט"ם ויש דברים שהשתיקה יפה להם.
אני לא אומר שצריכים לשלוח לוחמים למשימות האבטחה של הבסיסים הגובניקים אבל אומר שמן הראוי שגם חייל שלא ירה שכיבה סבלנות או בישיבת מארבים יידע לפגוע במטרה ב50 מטרים ולא ירה איזה 5 כדורים פעם בחצי שנה ויגידו שהוא מוסמך ויודע לירות באמ 16.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר