לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2009, 19:26
  Balilti Balilti אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.07
החלום שמסעיר את העולם!

בס"ד

החלום שמסעיר את העולם!

http://www.kodeshtv.com/play_audio.php?audio=105

יש אפשרות לשמוע את הסיפור מפי הרב עמנואל מזרחי.. או פשוט לקרוא אותו מהכתוב!

תפיצו בבקשה!

דבר החלום הנורא התפשט כאש בשדה קוצים ,
כידוע לאחרונה נפטרו אברכים ובחורים ישיבה צעירים במיתות משונות ,והניחו אלמנות לאחרונה ומשפחות שבורות ורצוצות,
במשפחה מדרום בארץ ,שאחד מבניה היה בן עליה מטבוי הבחורים בישיבה והצטיין בפרט במידות שבין אדם לחברו ובשמירת הלשון , נפטר במיתה משונה , והאם הבוכיה מיאנה להתנחם , בפרט בליל שבת של השבעה היתה שבורה ורצוצה ופרצה בבכי מר , כשהיא מביטה בכסא המיותם של בנה אהוב , באויורה כואבת ,סיימו את סעודת השבת , ובני המשפחה עלו על יצועם , למחרת מספרת האם כולה נרגשת ונסערת : חלמתי את בני יקירי ,פניו היו מאירות כולו זך ונקי ,זוהר ושמח וכך אמר לי : אמא אמא :בבקשה תפסיקי לבכות ,אמא ,תפסיקי להיות שבורה , הרי שבת , אסור לך להתאבל בשבת , תדעי לך , כל כך טוב לי בעולם העליון , אני יושב במחיצת הצדיקים , אני לא רוצה לשוב לעולם שלכם , עולם השקר , ממשיכה האמא לספרן פרצתי בבכי ושאלתי את בני: עד מתי כל האסונות הכואבים האלה , כל כך הרבה אנשים ,נשים וטף צעירים במיטב שנותיהם מקפחים את הייהם במיתות כה משונות וקשות , הבן אמר לי : אסור לי לגלות מה מתרחש בעולם העליון , אבל משהו אחר מרשים לי להגיד : האסונות האלה קורים בגלל חטא לשון הרע ורכילות ,
ותדעי ,אמא ,שאם הדור היה חזק באמת השמירת הלשון , הייתי ניצל ולא היית נפטר מן העולם , שלחו אותי מן השמים להעביר לך את המסר , להעביר לאחרים ללמוד ולשון הטב היטב את הלכות שמירת הלשון לחפץ חיים עד שיהיו בקיאים בהלכות היטב היטב בעל פה ,תדעי אמא ,החפץ חיים זצ"ל עומד בשמים ומתפלל על כל מי שמשתדל ללמוד ולקיים את הכלות שמירת הלשון , ובפרט מי שמזכה את הרבים בשמירת הלשון המעלה שלו גדולה בשמים ,והזכות שלו מגינה על כל משפחתו ,והזכות הזאת שהשתדלתי ללמוד ולקיים דיני שמירת הלשון עמדה לי והצילה אותי מן הדין הקשה למעלה ,אמא ,תזכי את הרבים במסר הזה ,וזה יגרום נחת רוח לנשמתי , שמירת הלשון תשפיע חיים טובי על ישראל,

התעוררתי מהחלון נרגשת מאוד ,החלום היה חד, צלול ונקי וקרוב לבוקר , אחד מגדולי ישראל , ששמע מהאם את דבר החלום , אמר : מצווה לעורר את הרבים ולפרסם את דבר החלום ,

המבקשים לזכות את הרבים בספרי החפץ חיים לעילוי נשמת , או לרפואה , וישועה ישלחו ספרים או תרומה ל"אגודת החפץ חיים "ת.ד 3173 בני ברק מיוד 51313 וזכות הרבים תעמוד לכם לברכה והצלחה
חזרה לפורום
ישן 27-02-2009, 11:52
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "זה פה"

אבל שם בכלל מדובר על גלגול נשמות :S
האשכול שאני הבאתי כבר יותר קשור (שכן שדים לרוב מופיעים באגדות חז״ל.... )

אגב, חבל שרק עכשיו אני רואה את האשכול הזה כי יש לי מה להוסיף לו (האמת שאני מתלבט אם להקפיץ אותו ולהוסיף בשביל גולשים שיתקלו בו..)

צר לי להודיע לך אבל ישי צודק בהחלט במה שהוא טוען שם
חבל שאתה מטעה ומתייחס ל"גלגול נשמות" כאל דבר ש"כל מי שמאמין בתורה שבע״פ ממילא מאמין גם בזה"
זו טענה ממש לא נכונה, גלגול נשמות הוא לא אחד מעיקרי האמונה של היהדות וחלק מגדולי ישראל שללו אותו מכל וכל
ואני לא מדבר על אנשי דורינו, אני מדבר על ר׳ סעדיה גאון, ר׳ יוסף אלבו, ר׳ אברהם בן הרמב״ם וכד׳
וזה לא שהם סתם לא התייחסו לנושא – כדוגמת הרמב״ם שלא מזכיר כלל את גלגול הנשמות בכתביו – אלא דוחים אותו בפירוש
(ככל הנראה שגם הרמב״ם לא קיבל רעיון זה כיוון שהוא די התנגש עם הגישה שלו למהות הנפש)

הנה לך מספר מקורות לעיון:(את מראי המקומות לקחתי מכאן, סעיף 10.6, בהערות)

חזרה לפורום
ישן 27-02-2009, 12:57
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "הממ, אז מדוע ביום כיפור (אם..."

אין סתירה.
כמו שאתה בטח יודע, נוסח התפילה הוא לא דבר קבוע, הרבה פיוטים נוספו לו, חלק הושמטו..
גלגולי נשמות לא מוזכרים כלל בטקסטים יהודיים עתיקים
לא בתנ״ך, לא במשנה, ואף לא בתלמוד ובמדרשים – כל שכן בנוסחי תפילה עתיקים.. (רק להבהרה: אני לא בא עכשיו לטעון שגלגולים לא קיימים באמת)
הקטע שאתה מדבר עליו חובר בטח בתקופה מאוחרת בידי מישהו שהחזיק בדעה שגלגולים אכן קיימים

ההתנגדות לגלגולים הייתה בעיקר בתקופת תור הזהב של יהדות ספרד, תקופה שהייתה ידועה בגישתה הרציונלית
לאחר מכן הרציונליזם די דעך, תורת הנסתר התחילה לצוץ ולפרוח
וה"יהדות המיסטית" חזרה לשלוט (עד ימינו אנו למעשה..)
בתקופה המאוחרת היה נוח לקטעים קבליים כאלה להיכנס לנוסחי התפילה של חלק מהעדות

חזרה לפורום
ישן 27-02-2009, 15:07
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
אפרופו מיסיטיקה, שדים ויהדות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Balilti שמתחילה ב "החלום שמסעיר את העולם!"

בתיכון למדנו בזמנו מסכת ברכות ושם כתוב הרבה על שדים ומזיקין, המורה הסביר לנו
שאין דברים כאלו רוחות ושדים ושאר דברים בסגנון. והכל נכתב רק בגלל שבאותה תקופה זה היה נפוץ ורצו כנראה לגרום לאנשים משיכה ללמוד את זה.
לי אישית התירוץ הספציפי הזה נראה דבילי ברמות... כך כו כך, הקשתי על המורה ואמרתי לו כל מיני קטעים מהתנ"ך שבהם יש התגלות ברורה של אדם שמת.
התגובה של המורה היתה - "צא מהכיתה".
וכך עד היום לבושתי ולבושת ערוות אימו של המורה אין לי פתרונים לשאלה

והערה לכולם כאן, אני לא יכניס את עצמי בין ויכוחים של גדולי עולם. אני רק יגיד שהדבר שמיוחד בגדולי עולם זה שהם אנשים(כן כן בני אדם).
ומה שמיוחד בבני אדם זה שהם יכולים לטעות. ולהציג אדם כזה או אחר, כאחד שכל מה שהוא אמר בחזקת אמת ודאית זה קצת מוזר.

הרמב"ם למשל הסתמך על חוכמות זרות ולכן הוא לא האמין בזמנו בקיומו של הריק, כיום ריק נתפס כאמת(אפשר תמיד לטעון שריק לא מסתדר עם התפיסה הפילוספית של הרמב"ם את העולם והימצאות הבורא... אבל ברור שיש כאן השפעה מויכוחים שהגיעו מבחוץ)
וגם בגמרא דיברו על הדרך שכינה נוצרת... האם מי שחשב שכינה נוצרת מאבק אמר את זה כי בת קול אמרה לו? בוודאי שלא. פשוט זה מה שחשבו חלק באותה תקופה ולכן דנו את המצב ככזה.
לגבי הגישה המיסטית - כאן זה כבר סיפור אחר כי לא בטוח שאנחנו במושגים המוגבלים שלנו נוכל להבין בדיוק למה התכוון המשורר או במקרה הזה - המחבר.

כולם יכולים לטעות.

ועוד משהו אחד קטן ומאוד חשוב, ראיתי באשכול שהביאו ראיה מהשו"ע.
לצערנו הרב, יש נושאים בשו"ע שחיייבם לבדוק את ההוצאה הראשונה כדי לדעת מה היתה דעתו של מרן.
עם השנים שינו שם כמה דברים.
למשל - ר' יוסף קארו כתב ויצא בתוקף נגד המנהג של הכפרות עם התרנגולות.(כמו כן, אין שום התייחסות למנהג בפוסקים שקדמו למרן).
עם השנים כל מו"ל שינה קצת את הטקסט(כי זה לא כל כך התאים לו)....

שבת שלום ומבורך.

חזרה לפורום
ישן 27-02-2009, 15:17
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אפרופו מיסיטיקה, שדים ויהדות"

סליחה שאני נתפס רק לדבר השולי בהודעה שלך, אבל כיום דווקא ריק באמת נתפס כדבר שאין לו קיום במציאות
בדיוק כתבתי על כך לפני מספר ימים בפורום מדע וטבע, באשכול של ההוא עם הפרפטואום מובילה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
מבחינה קוואנטית, אי אפשר לייצור ריק מוחלט מכיוון שזה מפר את עקרון אי-הוודאות של הייזנברג (למיקום מסויים אתה תדע בדיוק את התנע, שהוא 0)
כלומר גם אם באופן תיאורתי תצליח ליצור לרגע ריק, הוא לא יישאר ריק, אלא חלקיקים קטנים ("חלקיקים וירטואליים") ייווצרו ויעלמו ספונטנית באותו מקום
זוהי הסיבה ל-"קרינת הוקינג" (על שם סטיבן הוקינג), קרינה הנפלטת כביכול מחור שחור
זוגות-זוגות של חלקיקים נוצרים יחדיו על אופק האירועים ולפני שהם מספיקים להיעלם, אחד נופל לתוך החור השחור בעוד השני מצליח להימלט

זה לפחות עד כמה שאני זוכר..

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר