לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2009, 20:09
  משתמשת נקבה Marabiosa Marabiosa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08
על ההחלטה להיות לוגית או רגשית?

לפני שנתיים התנדבתי במרכז סיוע לנוער כלשהו בארץ. במסגרת התנדבות זו הכרתי אינספור נערים ונערות, אבודים ואבודות.
אחד מהם די נקשר אליי והחל לספר לי אודותיו.
מאון לאון, הפכנו סוג של ידידים, הייתי לאוזן קשבת והוא תמיד שמח לדבר איתי.
הבחור היה חילוני גמור, מבית חילוני גמור, לא היה לו שבת ולא כיפור.
עזבתי את המרכז, נדתתי המרכזה והקשר ניתק.
עם חזרתי לעירי המקורית, פגשתיו בשנית. לא תאמינו, הוא חבש כיפה וציציות הטלטלו מקצוות בגדיו.
הייתי המומה ולא הבנתי מה פשר העניין.
קבענו ונפגשנו והוא סיפר לי שמשהו בעבודה שלו הצליח לעשות את הבלתי יאומן ולהאיר בו את הניצוץ ומכאן הכל הסטוריה.

הוא טען שכשהחליט לחזור בתשובה, הוא חשב עליי כעל האישה המתאימה לו ביותר.
הוחמאתי קלות, אך עדין היססתי. לבסוף בחרנו להפגש שוב ולראות איפה אנחנו עומדים.

יצאנו כמה פעמים, אבל הרגשתי כאילו החולשה שלו כלפי בנות לא משה ממנו. הרגשתי כאילו הוא שם את הדת וכל מה שבחובה איפשהו בצד כשהוא איתי, כאילו ש.. אפשר עכשיו לעשות מה שרוצים, כי אני מחפה עליו או משהו.

כמובן שהכיתי בחלומות בהקיץ שלו עם אלה והסברתי שאם הוא לא סגור על עצמו, הבעיה אצלו.
חזרתי הביתה וחשבתי לעצמי. בחרתי להפרד ממנו כי הרגשתי שהוא בשיא התהליך ושאני מפריעה לתהליך הזה.
הוא אמנם הבין ואמר שאני צודקת אבל כאב מאוד.

מיותר לציין שאנחנו מאוד קשורים אחד לשני, וזוכרים חסדי נעורים אחד לשני.

האם עליי לתמוך בו רגשית או לנתק איתו כל קשר?

חזרה לפורום
ישן 12-02-2009, 22:29
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "הוא חושב על זה בוודאות. אני..."

את מכירה אותו, אך הוא בתהליך שיתכן ושינה אותו לחלוטין.
לכן קודם תשאלי אותו ותהיה בטוחה. לאחר מכן תשקלי את צעדיך, למרות שבסופו של דבר, תשובתה של שחף הכי מתאימה לבעיה שלך. אם הוא מתעניין בך אך ורק כדי להשיג את אותו היתר כביכול, אז שניכם תינזקו מהקשר הזה. אותו דבר לגבי תלותיות. הוא לא יוכל להחזיק את עצמו כאדם דתי, אם יהיה תלוי במישהו אחר כל חייו.
לכן, תלבנו את העניין ובמידת הצורך תיפרדו עד שהוא ירגיש את עצמו מוכן יותר ועצמאי יותר ולאחר שסיים את התהליך שבו התחיל (אם כי, התהליך הזה לא מסתייפ לעולם, אבל שיגיע לפחות לנקודה מסויימת שתתפוס אותו מאשר נקודה שבה אם הוא יכשל תפיל אותו בחזרה).
הבעייתיות בנושא הזה היא, שאין תשובה ברורה לאף אחד מהמקרים וזה מה שמציב את המכשול העיקרי. גם הידיעה שיתכן והדבר הנכון לעשותו איננו הדבר שאנו רוצים. לכן, במקרה זה, יאלץ ההגיון הקר לגבור, אם כי אני לא רואה סיבה לנתק מגע לחלוטין, אבל מצד שני, גם לא להשאיר שום דבר פתוח.
חזרה לפורום
ישן 09-02-2009, 23:43
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
אני רוצה להזכיר לך שאני קונסרבטיבי, כלומר אני פחות מחמיר בעניין הספציפי הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "על ההחלטה להיות לוגית או רגשית?"

ובכל זאת הייתי מגביל את הקשר לשיחות שלא מתבצעות פנים-אל-פנים ולא כוללות תמונות... למה? כי את יודעת שהוא רוצה ומנסה להגיע למקום הנכון, אבל המחשבות האלו מפריעות לו, משתלטות עליו וגורמות לו לאבד את הצפון. אם את יודעת שאת יכולה למנוע את המכשולים והמלכודות האלה בדרכו, את צריכה לעשות זאת. במקרה שלך, את הגורם למחשבות אלו, ולכן כדי להפסיק אותן את צריכה להגביל את הקשר, כמו שכתבתי בכותרת.

בסך הכל את מנסה לעזור לו, ואני מאמין שהוא רוצה להגיע לנקודה בה הוא שלם עם אמונתו ומחשבות כאלו כבר לא מטרידות אותו, אלא שכשהוא איתך הוא פשוט שוכח את המטרות האמיתיות והמרכזיות לטובת הנאה רגעית. זה טבע האדם.
חזרה לפורום
ישן 10-02-2009, 13:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "לי זה לא מוסיף, אבל המחשבה..."

קודם כל "אין אפוטרופוס לעריות" אז גם אם את לא חושבת כך, אמור להיות לך דילמה גם כן לגבי עצמך במקרה הנ"ל.

לגבי הבחור - אם השינוי אותו הוא עובר אמיתי - הוא אמור איכשהוא למצוא תמיכה נפשית/מחשבתית - "אין אדם מוציא עצמו מבית האסורים".. (הכוונה היא אולי הוא הולך לשיעורים או לומד הרבה ומדבר עם רב..) - לכן ההמנעות שלך מלהיפגש איתו לא אמור לפגוע בתורה משמעותית בתהליך שלו, לדעתי.

בכל מקרה, אני מניח שאת מוניינת בבחור שומר תומ"צ והרי ברור שבעצם הפיגשותך עמו - את מפריעה ממנו להשיג זאת. אז זה בעצם מעגל שפוגע בשניכם - ולכן טוב עשית.

האם יצירת קשר בדרכים אחרות יכולה להועיל? לדעתי זה מיותר, אבל זה נתון להיכורתך האישית עם הבחור, בעוד את לוקחת בשיקול את תקינות התהליך שהוא עובר.

בכל מקרה, צריך לזכור שהכל בידי שמיים ובת/בן הזוג הותאמו לנו מראש עוד מראשית הלידה.

מקווה שעוד איכשהוא עזרתי..

בהצלחה
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 10-02-2009, 22:27
צלמית המשתמש של homelessit
  homelessit homelessit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "על ההחלטה להיות לוגית או רגשית?"

בס"ד

"טובתי הפרטית לא החשובה הבלעדית. יש כאן עוד בנאדם רגיש לא פחות ממני."

הוא הוא הוא....

דבר ראשון תדאגי לעצמך
כל בנאדם אחראי דבר ראשון על עצמו והאחריות היא דבר ראשון על הבנאדם

לא חושבת שבריא להתייחס לרגישיויות של אנשים אחרים בנושאים כאלה, זה רק גורם להתפתלויות בלב, להיסוס, לתירוצים בלי סוף ולחוסר החלטה.
לא חושבת שתרצי לקום בבוקר ולהגיד לעצמך שאת תקועה בקשר בעייתי עם בנאדם רק בגלל שהוא תלותי בך או שהוא "היה במצב רגיש"
זה הרגשה של איכס! ! !

בקשר לתמיכה הנפשית, מבינה את הדאגה שלך אבל לא נראה לי הגיוני שדבר שמכאיב יעודד בו זמנית. זה נראה כמו משהו שיכול להפוך לאחיזה במשהו מתנדנד

תשאלי את עצמך מה את באמת רוצה ומה את באמת מרגישה (יש רגש כלפיו? הוא ראוי לך? יש לו לב טוב?), ושמא את לא מדמיינת דמיונות על הדמיונות...

כי את ש-ו-ו-ה את זה שתהיי מאושרת ושלמה עם עצמך!!!!!!

ואני מאחלת לך שתמצאי את התשובה הנכונה.

חזרה לפורום
ישן 11-02-2009, 12:18
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

ההסתכלות שלך על הדברים לא נכונה, בעיני.

היית מתחתנת איתו לו היה מבקש ממך כעת, למרות שאת לא מעוניינת בו? (ונניח שאת בכלל לא אוהבת אותו, למרות שאין לי מושג אם זה המצב או שאת לא רוצה רק בגלל מניעים דתיים.) אם כן, את בבעיה קשה וכדאי שתעבדי על הנושא הזה. לא כדאי לך למצוא את עצמך בעוד כמה שנים נשואה לבחור שאת לא אוהבת, כי ריחמת עליו כשהוא הציע לך נישואים. ואני מדגישה: גם לבחור לא כדאי להיות נשוי לך, אם את לא אוהבת אותו.
כל הנ"ל מתייחס באופן כללי לחתונה עם אנשים שאת לא אוהבת.
עכשיו, בהנחה שאם היה מציע לך נישואים היית מסרבת (הדבר הנכון וההגיוני לעשות, בהנחה שאת לא אוהבת אותו, או לא רוצה אותו כי את חושבת שאתם לא מתאימים), למה את נשארת איתו עכשיו בכלל? זה לא לטובתך, ובטח לא לטובתו. בכל יום שאת נשארת איתו, את גורמת לו לפתח יותר את התלות בך, ויהיה לו מאוד קשה כשתאלצו להיפרד. ותתפלאי, גם לך יהיה קשה. מאוד.

קשר שאין לו תוחלת, עדיף לסיים כמה שיותר מוקדם. הוא לא צריך אותך בתהליך החזרה שלו בתשובה, כי יש לו אנשים אחרים בשביל הנושא הזה (עובדה שהתחיל בתהליך בלעדייך), והוא לא צריך אותך (ואת לא אותו) בנושא הזוגי, כי ציינת שלדעתך אתם לא מתאימים.
בכל מקרה, אנשים משתנים, ואם התהליך שהוא יעבור (בלעדייך!) יגרום לו להשתנות בצורה שתתאים לך - תמיד תוכלו לצאת שוב. זה גם יהיה יותר טוב כך, כי תדעי שהוא השתנה לא בגללך, אלא זה שינוי אמיתי בו, שמתאים לו באמת, ולכן תדעי שזה לא משהו שיעלם שוב בעוד כמה שנים. אם מישהו משתנה בגלל מישהו אחר, אי אפשר לדעת מתי זה ייעלם (כולם יודעים שככל ששנות הנישואים מתקדמות, יש פחות אהבה בוערת ויותר שותפות, אחווה, כבוד, מטרות משותפות וכו'. אם אין את הנ"ל באופן טבעי, אז שינויים שאדם עשה בעצמו למען האחר מתוך אהבה בוערת, יעלמו).

בהצלחה, ונשמח לשמוע איך העניינים התקדמו!
חזרה לפורום
ישן 15-02-2009, 01:47
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "[font=Verdana]ביקשתי לנתק את..."

אמן !

אני חושב שטוב עשית ..

יש דברים שהזמן פשוט עושה את שלהם (חזרה בתשובה היא אחת מהן .. )

מה שעולה למעלה ברגע אחד גם יצנח בחזרה מטה ברגע אחד .
חזרה אמיתית צריכה להבנות שלב אחרי שלב .. רובד אחרי רובד .

בינתיים אמרת שהוא מתעסק בעיקר ברובד הקילפתי , החיצוני (הלבוש והדעות הפולטיות ) נו בסדר .. נקווה שזו רק התחלה ואז הוא יתחיל להבין את העומק שבדבר.

כרגע לא ידוע אם זו חזרה בתשובה אמיתית , אולי נכנס בו איזה טרנד (כמו לא מעט אנשים) או שאולי הנער מאוהב בך עד מעל לראש וזו דרך להשיג אותך .

וגם אם זו באמת חזרה בתשובה אמיתית , אם עכשיו תנהלי איתו סוג של קשר , לדעתי זה יחנוק אותו .
הרי איך בן אדם יכול להתחתן ואיך הקשר יהיה שלם כאשר הוא אינו שלם עם עצמו ?

תשחררי , תני לו להתפתח בזכות עצמו ,בלי לדאוג כל כך .

ואולי שתחזרי תראי בן אדם הרבה יותר רציני , ממש עץ פורח בעזרת השם
חזרה לפורום
ישן 18-02-2009, 23:33
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

טוב, מאחר שאין לי שמץ של ניסיון בדברים האלה, ומאחר שאני מסכים עם כל מילה של שחף, אני אוסיף רק משהו קטן:
קודם כל: ללכת עם הראש עד הסוף, ומשם להמשיך עם הרגש. כבר מזמן למדתי לסמוך על האינטואיציות שלי, במיוחד בקשרים עם אנשים. להתחיל ולנתח מבחינה שכלית עד כמה שאפשר, אבל אם יש תחושת אי נוחות לא להתעלם ממנה בשום אופן.
לגבי מערכת היחסים: אני לא הייתי הולך על זה, ולו בגלל שהבחור לא נשמע ממש יציב, לאו דווקא במובן הרע. תהליך של חזרה בתשובה, במידה והוא כנה, הוא תהליך מטלטל במיוחד, ואין לדעת איזה בן אדם הוא ברגע זה, איזה בן אדם הוא יהיה ברגע הבא, ואיזה בן אדם הוא יהיה בסוף התהליך. אני ממליץ לתת לו להיות קצת לבד, להתייצב ולגבש את זהותו, ואז לבדוק מחדש.
המון המון בהצלחה. מגיע לך למצוא מישהו איכותי כמוך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 19-02-2009, 19:55

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "טוב, מאחר שאין לי שמץ של..."

אוי, ישיוש נשמון קטון.

לא צריך נסיון כדי להביע דעה.
מההתחלה הייתה לי תחושה שזה לא בשבילי ושזה לא יעבוד, והאמת שזה די מוזר כי בכל שאר הנושאים אני מאוד מאוד מאוד רגשית, ודווקא בנושא העצום הזה של הזוגיות שלרוב מונע מרגש והורמונים, אצלי הוא מאוד מיושב ושכלתני.

אני חושבת שהוא לא בשבילי מכמה סיבות, שעם הזמן אני מגבשת עוד ועוד;
ראשית, הוא קטן ממני. ידוע שברוב המקרים אישה מתבגרת מהר מגבר, ולא שאני מתנשאת, אבל במקרה שלו, גם אחותי בת הארבע וחצי (חיים שלי, האוצר הזה) יותר בוגרת ממנו.
שנית, הוא באמת בתהליך מטלטל. הוא גם כך בחור לא יציב, אז בכלל. אתה יכול לנחש לאן תהליך שכזה יכול לקחת את הבנאדם הזה.
שלישית, הוא לא עומדת בהבטחות שלו לעצמו (ומכאן הדרך קצרה כדי לא לעמוד גם בהבטחות מולי). זה משגע אותי לראות איך הוא לא קם לתפילה מצד אחד, ומצד שני מצהיר שהוא יהיה רב ושאסור להדיר תלמיד חכם מלימודיו בשביל צבא.
הוא מתחכם, הוא אינפנטיל, הוא לא יציב.

והכי משעשע, שחיוך אחד שלו וכולם שוכחים איך קוראים להם.

מכל מקום,
אם מגיע לי הטוב ביותר?
אני מקווה. אני לא חושבת שיש לי או למשהו זכות לדרוש משהו כזה.
כבר דיברנו על ההפסקה שלקחתי מכל העולם המוזר הזה של השידוכים והדייטים המוזרים. אני חושבת שבמקרה שלי, עדיף שזה יגיע לבד, בקצב של אלוקים

ו... מעבר לזה.... אני יודעת שאם לא אתחתן עד שתגיע לגיל 24 המיוחל שלך ועדין תהיה רווק......... אז... אפילו שאתה אשכנזי....................

חזרה לפורום
ישן 23-02-2009, 13:13

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Oasis11 שמתחילה ב "כ"כ נורא להישאר רווק בגיל..."

נורא? לא. פשוט לא מאוד רצוי לגבר להשאר רווק עד גיל 24, מטעמים הלכתיים-דתיים.

אני מבינה שאתה מדבר על עניין של בגרות תזוזתית (מתי עוזבים את בית ההורים), ובמגזר הדתי, לרוב, הילדים עוזבים את ההורים כשהם מתחתנים, ולא כדי לגור עם בן הזוג שנתיים כדי להפרד בסופן.

אל תשכח שבמגזר הדתי אין את אותה התנסות (בכל התחומים, לאו דווקא אינטימית) כמו שמקובל במגזר החילוני. ההתנסות של החיים מחוץ לבית ההורים, השכירות/המשכנתא, האחריות וכדו'... אלה דברים שכל אחד מאיתנו יקבל לעת חתונתו, לעניות דעתי, שלא כמו אצל החילונים היקרים (!) שחתונה לא מחדשת להם הרבה מעבר ל-זאת אשתי עכשיו ואני באמת צריך לשמור על העיניים-.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר