לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2009, 18:56
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
כאן חלוקות דעותנו.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "דומני שאף אחד כאן לא מקבל את..."

כל פגם בתאוריה הקונסיפירטיבית ניתן לתרץ עם "כלי העבודה" של הקונספירטור:
א) מדובר בטכנולוגיה שלא קיימת? ברור שהיא קיימת, אבל מסתירים זאת ממך.
ב) מדובר בטכנולוגיה שלא רק שהיא לא קיימת אלא בניגוד לכל חוקי הפיסיקה? תוכיח שהמדענים לא משתפים פעולה עם (מחק את החסר) הממשלה, הארגון שועמד מאחורי הממשלה, ארגון גג חובק עולם שבעצם מסתיר את העובדה שהוא שולט בחיים, היקום וכל השאר.
ג) אף אחד מעולם לא שמע על מה שאתה מדבר עליו? התקשורת הרשמית מגויסת, וגם התקשורת הלא רשמית (כן, גם הבלוג של חתולה-לוהטת-14 בענייני להקת הבנים הבאה הוא קונספירציה ממשלתית). למען האמת, כלי התקשורת היחידי שאינו יכול להחשב כמשוחד הוא כזה שמשמיע תאוריות קונספירציה. כל כלי תקושרת אחר הוא פסול.
ד) ההסבר ה"נורמטיבי" לאותו נושא נשמע יותר הגיוני? ברור שהוא ישמע יותר הגיוני, הוא נכתב ע" מומחי תקשורת במיוחד על מנת לבלבל אנשים תמימים שכמותך. שלא תגיד שלא הזהרנו אותך.
ה) נתקלת בטיעון שאתה לא יכול להפריך אותו בשום דרך? התשובה המוחצת במקרה כזה היא "מדובר בטיעון ברמה של ילד בן 4".

יש סיבה לכך שתאוריות קונספירציה לא נלקחות ברצינות, אלא ע"י אלו המאמינים בהן והיא שלא ניתן לבחון אותן בשום דרך הגיונית.
כל עוד מדובר ב"תרגיל מחשבתי", זה נחמד, משעשע, ואפילו (לדעתי האישית) יכול להוסיף זווית חשיבה קצת שונה על העולם. כאשר זה הופך לאמונה, הדבר מאבד כל פואנטה אפשרית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2009, 21:10
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כאן חלוקות דעותנו."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
כל פגם בתאוריה הקונסיפירטיבית ניתן לתרץ עם "כלי העבודה" של הקונספירטור:
א) מדובר בטכנולוגיה שלא קיימת? ברור שהיא קיימת, אבל מסתירים זאת ממך.
ב) מדובר בטכנולוגיה שלא רק שהיא לא קיימת אלא בניגוד לכל חוקי הפיסיקה? תוכיח שהמדענים לא משתפים פעולה עם (מחק את החסר) הממשלה, הארגון שועמד מאחורי הממשלה, ארגון גג חובק עולם שבעצם מסתיר את העובדה שהוא שולט בחיים, היקום וכל השאר.
ג) אף אחד מעולם לא שמע על מה שאתה מדבר עליו? התקשורת הרשמית מגויסת, וגם התקשורת הלא רשמית (כן, גם הבלוג של חתולה-לוהטת-14 בענייני להקת הבנים הבאה הוא קונספירציה ממשלתית). למען האמת, כלי התקשורת היחידי שאינו יכול להחשב כמשוחד הוא כזה שמשמיע תאוריות קונספירציה. כל כלי תקושרת אחר הוא פסול.
ד) ההסבר ה"נורמטיבי" לאותו נושא נשמע יותר הגיוני? ברור שהוא ישמע יותר הגיוני, הוא נכתב ע" מומחי תקשורת במיוחד על מנת לבלבל אנשים תמימים שכמותך. שלא תגיד שלא הזהרנו אותך.
ה) נתקלת בטיעון שאתה לא יכול להפריך אותו בשום דרך? התשובה המוחצת במקרה כזה היא "מדובר בטיעון ברמה של ילד בן 4".

יש סיבה לכך שתאוריות קונספירציה לא נלקחות ברצינות, אלא ע"י אלו המאמינים בהן והיא שלא ניתן לבחון אותן בשום דרך הגיונית.
כל עוד מדובר ב"תרגיל מחשבתי", זה נחמד, משעשע, ואפילו (לדעתי האישית) יכול להוסיף זווית חשיבה קצת שונה על העולם. כאשר זה הופך לאמונה, הדבר מאבד כל פואנטה אפשרית.

אני לא יודע באיזה קונספירטורים אתה נתקלת, אבל מהפעם הראשונה שנכנסתי לפורום הזה, ושאלתי שאלות, 90% מהפעמים קיבלתי תשובות עם ביסוס ועם קישורים\ תמונות\ מסמכים\ יוטיוב.
10% מהפעמים לא היו לא מבוססות, פשוט לא ענו לי

ישן 01-03-2009, 22:48
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
תאמין לי ששקלתי את האפשרות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מה מקור המסמכים/לינקים/יוטיוב?"

הרבה יותר מפעם אחת, וגם עכשיו אני לא מאמין לכל התאוריות קשר שמועלות פה(למרות שאם יש חמישה סימני קריאה אז אני ישר מאמין לזה) אבל לפעמים, לשמוע עוד תאוריות וגישות זה בריא, להיות ספקן זה טוב.. אני גם די חלוק, בין מה שאני כותב בפורום הזה, לבין מה שאני כותב בסקופים וחדשות\ פוליטיקה וכו'(בקיצור שאר הפורומים) כי הנושאים לפעמים קשורים, אבל בכל זאת אני מנסה לעשות הפרדה....
בקיצור אני לא מאמין במאה אחוז לכל תאוריה שמעלים פה כמו שאתה חושב, אבל אני גם יודע שיש משהו מאחורי כמה אירועים מכוננים בעשורות האחרונים ושאולי יש פה בכל זאת משהו מסריח..

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 01-03-2009 בשעה 22:53.
ישן 02-03-2009, 00:50
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לתהות ולחקור זה מצויין, ואני מצודד בכך.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "תאמין לי ששקלתי את האפשרות"

הבעיה היא כאשר הופכים זאת מהשקפת חיים בריאה לאובססיה.

קח לדוגמא את שירות Google Latitude. האם, מבחינה תאורטית, יש סיכוי שהשירות ינוצל לרעה? כן.

אולם מדובר באותה סבירות שמנהל הבנק שלך יחפש חיובים חריגים בחשובנות לקוחותיהם, יגלה שיש לך מאהבת וינסה לסחוט אותך על כך. אפשרי? כן, סביר? לא.

הבעיה עם תאוריות קונספירציה היא שניתן להצמיד אותה לכל דבר או ארוע המתרחש. כאשר אתה מנטרל את כלי הסינון הטביעים ותהליך הסקת המסקנות, אתה יכול למצוא ולהמציא הסבר לכל דבר, וזו הסיבה שרוב רובה של האנושות מתיחסת בביטול לכך (ברמת הישטה עצמה, ולאו דווקא לתכנים ספציפים).

ישן 01-03-2009, 22:16
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
דעותנו לא לגמרי חלוקות
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כאן חלוקות דעותנו."

אני אפילו מסכים איתך בחלק גדול מהדברים. יש בעתיות בקונספירציות - כל שמוק יכול להמציא קונספירציה, ורמת אמינותה בקרב הקונספירטורים תהיה תלויה ברמת הפופולאריות והרעש שהיא מעוררת, ולא תהיה תלויה בכמות הסימוכין שיש לה. אולם אני חושב שהפורום הזה נבדל מקהילות אחרות בתחום. אתה בעצמך יכול לשים לב שלאנס משתדל לא לתת במה לקונספירציות נטולות סימוכין. כל קונספירציה פה מגובה בסימוכין, אחרת האשכול ננעל או נמחק. נכון שלפעמים מהלכים פה על חבל דק שנמצא בין הזיה לתאוריה מגובה בסימוכין, אבל שוב - זה בגלל הבעיתיות בקונספירציות.

לדעתי רוב הקונספירציות לא נכונות, אך יש כמה מאוד נכונות שכבר הוכחו בעבר ואתה לא יכול להיתעלם מהעובדות.
לדוגמא קונספירצית רצח JFK כבר הוכחה כנכונה, אבל זה לא זוכה לשיח ציבורי כי לא פותחים את תיבת הפנדורה הזו. גם קונספירציית אסון התאומים והפנטגון הוכחה כנכונה. חלק גדול מהחברות הסודיות קיימות, וזה כבר מזמן לא סוד. אתה יכול להיתווכח כמה שאתה רוצה, וזה לא ישנה את העובדה שהן קיימות וחברים בהן אנשי מפתח רבים מהעולם. הם נחשפו לא פעם ולא פעמיים, הם מתעסקים בחברות הסודיות האלה בדברים חולניים.

זה שרוב מהקונספירציות חסרות בסיס, לא אומר שאתה צריך לדחות על הסף את כולן. חלקן נכונות.

ישן 02-03-2009, 03:55
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תגדיר "סימוכין"."

בורות היא לא תירוץ להתעלם ממחקרים אמיתיים שנעשו.

במקרה של JFK הדבר כבר הוכח מעבר לכל ספק עם עדותו של סוכן CIA בכיר שפיקד על המבצע,
סימוכין הן לא תמיד הוכחה חותכת, אבל מה שנקרא הוכחות נסיבתיות שהן סיבה מספיק להטלת ספק בגרסה הרשמית של הדברים.

אתה כנראה מחכה שאיזה קריינית חדשות נחמדה תאשר לך אם דבר מסויים הוא תאוריה או עובדה,
לכן צר לי בשבילך ובשביל כל האנשים שזקוקים לגושפנקא הממסדית שתכתיב להם מהי מציאות ומהו דמיון.

מי שלא רוצה לדעת, לא יעזור כלום, הוא יכחיש כל עובדה וכל סימוכין,
כל מסמך הוא יטען שזה זיוף, כל עדות מומחה תהיה בשבילו "דעה סתמית"

הייתי מציע לך שתשב ותקרא קצת יותר בפורום לפני שאתה פוסל דברים בהנף יד שכזה,
אבל למען האמת, יש אנשים שלצערי אתה חלק מהם, שלא משנה מה תראה ותשמיע להם,
הם כל כך מחופרים בעמדה שלהם, אולי כי פסיכולוגית בני אדם לא רוצים לדעת ששיקרו להם
ושכל מערכות החיים שהם מכירים ואוהבים מתערערים להם, אז לסתום אזניים ולצעוק חזק, זו המתודה שלהם...

אבל היות ובכל זאת זרקת פה 2 דוגמאות בהאשמות שלך, אז הנה קצת חומר שהובא לכאן
שוודאי גם ממנו תמצא דרך להתנער, ולטעון שהכל שקרים ושהאמת של CNN היא היא האמת היחידה.

11 בספטמבר
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=423137
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=433077

JFK
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...041&postcount=7

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 02-03-2009 בשעה 04:42.
ישן 03-03-2009, 01:40
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תגדיר "סימוכין"."

אני חושב שלאנס הגדיר מצויין מה זה סימוכין - "סימוכין הן לא תמיד הוכחה חותכת, אבל מה שנקרא הוכחות נסיבתיות שהן סיבה מספיק להטלת ספק בגרסה הרשמית של הדברים".
ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
לאף תאוריית קונספירציה אין סימוכין של ממש, אם היו סימוכין לכך הרי שזו לא היתה תאורית קונספירציה.

תרשה לי להחליף את המילה "סימוכין" במילה "הוכחות", ואז הטיעון שלך יהיה ממש נכון.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
מה שלאנס עושה, למטב הבנתי, זו נתינת במה לתאוריות קונספירציה "קלאסיות" או כאלו ששרדו מספיק זמן במחוזות אחרים, דבר המנטרל מהכותבים להביא לעולם תאוריות קונספירציה חדשות.

הפורום מוצף בתאוריות קונספירציה חדשות, אז הטיעון שלך שגוי מיסודו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
תאוריות הקונספירציה בנוגע לרצח JFK ול-9/11 הוכחו על ידי מי?
האם ההוכחות עומדות בקנה מידה מדעי, או שהעובדה שהקדישו להן חצי שעה בערוץ 8 הופכת אותן ל"מוכחות"?

מכיוון שלאנס כבר נתן לך תשובה מספקת, אני לא אחזור על זה שוב, אלא אכתוב משהו נוסף.
כשראיתי בפורום את ההוכחות לקונספירציית JFK, בעצמי היתקשתי להאמין. זה מאוד קשה לעכל עובדות כאלה, ובהתחלה ניסיתי לדחות את ההוכחות או הסימוכין בשלל תירוצים ילדותיים. אחרי זה החלטתי שאני חייב לחקור את זה בעצמי ולא באתרים שמפיצים תאוריות או חדשות קונספירטביות (כמו שאתה יכול להבין, הפורום הזה גם כן היה מחוץ לתחום). היתעלמתי לגמרי מספקולציות שונות וניסיתי להיתבסס באופן מלא על עובדות בלבד. אספתי עובדות רשמיות על הרצח והשתלשלות האירועים אחריו. לבסוף הבנתי שהתאוריה האלטרנטיבית לרצח נכונה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:21

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר