לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2009, 21:51
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=sheep] צריך להקים תיבה..."

1. "אין שום דבר שחברה יכולה להרוויח מעידוד של הלשנה מצד אזרחים לגבי אזרחים"-
    לדווח על פשע (שפוגע במדינה), זו לא הלשנה במובן הרע, עם כל הכבוד.
  2. "הדרך שבה הוא משחרר אנשים"-
    אני מסכים איתך שיש מקרים בהם רופאים משחררים חיילים שלא היו צריכים לשחרר,
    ולמרות שאני מסכים איתך, רופא אינו מכונת-אמת, וזה לא תפקידו לתפוס אותך על זה שאתה מזייף.
    כנ"ל לגבי כאילו דתיים וכאילו דתיות.
    לדעתי, נכון יותר להאשים את השקרנים.
  3. "מציעים לבנות דתיות מסגרות"-
    תפקיד הצבא להגן על המדינה בעוצמת האש, לא למצוא תעסוקה לדתיים (וגם לא לכאילו דתיים).
  4. "במקום לנסות לפתור את הבעיה"-
    זה פתרון הבעיה לדעתי, לא במקום, לא ליד, לא בצד. פתרון ראוי!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2009, 11:08
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "תגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
  1. "אין שום דבר שחברה יכולה להרוויח מעידוד של הלשנה מצד אזרחים לגבי אזרחים"-

לדווח על פשע (שפוגע במדינה), זו לא הלשנה במובן הרע, עם כל הכבוד. אולי, אבל מאיפה לך שהשכן שאתה מסוכסך איתו בגלל שהוא לא מאשר לך לפתוח מרפסת, לא ינסה ל'היכנס' בך? לא חסרים אנשים שעשו את זה.
  2. "הדרך שבה הוא משחרר אנשים"-

אני מסכים איתך שיש מקרים בהם רופאים משחררים חיילים שלא היו צריכים לשחרר,

ולמרות שאני מסכים איתך, רופא אינו מכונת-אמת, וזה לא תפקידו לתפוס אותך על זה שאתה מזייף. נכון. עם זאת צה"ל צריך להחליט: אם הוא רוצה שכולם ישרתו - שיתן לכולם מסגרות מתאימות. אם לא - שיפסיק לבכות. כך או כך, אותם אלו שכביכול משתמטים, כנראה היו מוצאים את עצמם בתור עציצים באיזשהו בסיס נידח - ומבזבזים את כספי משלם המיסים.

כנ"ל לגבי כאילו דתיים וכאילו דתיות.

לדעתי, נכון יותר להאשים את השקרנים. כמובן, אבל יש הבדל בין זה לבין לשלוח חוקרים פרטיים. אגב, מה קרה? מ"צ, לא טובה מספיק, שצריך לשכור שירות של חברה פרטית (שעולה יותר כסף מחוקרי מ"צ)
  3. "מציעים לבנות דתיות מסגרות"-

תפקיד הצבא להגן על המדינה בעוצמת האש, לא למצוא תעסוקה לדתיים (וגם לא לכאילו דתיים). נכון, אבל כנראה אותן בנות לא תתגייסנה לתפקידי מפתח ולוחמה בצה"ל. אם צה"ל חושב שיש לו בעיה עם בנות דתיות, שיציע להם כמו שהוא יודע להציע לבנים, מסגרות דתיות.
  4. "במקום לנסות לפתור את הבעיה"-

זה פתרון הבעיה לדעתי, לא במקום, לא ליד, לא בצד. פתרון ראוי! צה"ל לא אמור לשלוח חברות חקירה פרטיות אחרי אנשים. כ"כ, במקום לנסות ו'לצוד' את אותן בנות, נראה לי שעדיף להוציא את הכסף על פתרונות לקליטת כל אותם המשתמטים, שאשכרה היה אפשר לעשות איתם משהו. אבל לא. צה"ל אוהב להתעסק בקקה. כי זה קל, זה לא דורש חשיבה והשקעה ומציאת פתרון אמיתי לבעיות.
ישן 02-03-2009, 11:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "..."

1. האם העובדה שהמניע של המדווח הוא "פסול" עושה את העבירה לפחות חמורה? מה הקשר.
2. רעה אחת לא מבטלת רעה אחרת. אין קשר בין הדרישה מהצה"ל ליעל את ניצול כוח האדם לבין הדרישה מכל אדם שמלאו לו 18 לשרת שירות צבאי מלא בהתאם לחוק.

3-4. הטענה המרכזית שלך היא נכונה, אבל לא תומכת בכך שמה שעושה צה"ל פסול. אדרבה - יביא את הבנות ויכניס אותן למקומות שכן צריך כ"א - ולא חסר כאלה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-03-2009, 17:05
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. האם העובדה שהמניע של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. האם העובדה שהמניע של המדווח הוא "פסול" עושה את העבירה לפחות חמורה? מה הקשר.
2. רעה אחת לא מבטלת רעה אחרת. אין קשר בין הדרישה מהצה"ל ליעל את ניצול כוח האדם לבין הדרישה מכל אדם שמלאו לו 18 לשרת שירות צבאי מלא בהתאם לחוק.

3-4. הטענה המרכזית שלך היא נכונה, אבל לא תומכת בכך שמה שעושה צה"ל פסול. אדרבה - יביא את הבנות ויכניס אותן למקומות שכן צריך כ"א - ולא חסר כאלה.

1) לא, זה לא הופך את העבירה לפחות חמורה. עם זאת, לא חסרים אנשים שיקחו את האפשרות כדי למרר למישהו אחר את החיים (גם אם לא בוצעה עבירה).
2) נכון.
3-4) מה שצה"ל עושה זה פסול. גם מבחינה כספית (מ"צ לא מספיק טובים?) וגם בגלל איך שזה נראה. עדיף שיבואו לבנות כאלו כמו שניגשים לבנים - שתביא אישור מסמינר / אולפנא, או שהיא מוזמנת להתגייס למסגרת דתית כמו של בניי"שים. כשצה"ל באמת רוצה - הוא יכול. הבעיה שבד"כ, האנשים שאחראים על דברים הם אנשים קטנים, שרק רוצים להיראות טוב בפני זה שמעליהם.
ישן 01-03-2009, 19:32
  מגחניק מגחניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "עונג שבת של משתמטת על "הצהרת דת""

בושה. פשוט בושה!

לא של הבנות כמובן, אלא של צה"ל ואכ"א שמדגימים קטנונית והתנהגות לא ראויה.

בפעם האחרונה שבדקתי, אין זה אחריותו של צה"ל לעקוב בסתר אחר מלש"בים, לקיים חקירות סמויות וכו'. צה"ל הוא לא משטרה חשאית.

אני לא רוצה להשתמש במילים בוטות מדי, אבל באמת שמעשים כגון אלו מזכירים משטרים אפלים (באיראן יש "משטרת צניעות", פה יש חוקרים שמצלמים התנהגות לא "דתית" של נערות). מה גם שמדובר בטיפשות וחוסר אחריות שרק יעצימו את הכעס והשנאה כלפי צה"ל, שנוקט בטקטיקה של חקירות סמויות נגד אזרחים.

אני לא רואה שום תועלת בחקירות האלו. העלות הכספית והשנאה שמתפתחת בעקבותיהן היא הרבה יותר משמעותית מה-10 משתמטות שהם יתפסו. במקום לחפש מתחזות, שצה"ל קודם ילמד לנצל את החיילות שכן מתגייסות ושרבות מהן מבזבזות שנתיים בחוסר מעש.
ישן 02-03-2009, 02:03
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "ההבדל בין [B]כאילו עבירה[/B]..."

ציטוט:
איך אתה משווה משטר שאוכף חוק כזה ומשטר שאוכף חוק כזה? זה אפל וזה אינו.

יש אנשים שיגידו שחוק שירות ביטחון חובה אפל באותה המידה.

הייתי רוצה לדעת מה גורם לך לחשוב שאי צניעות באיראן זה "כאילו עבירה"? אתה מגדיר מחדש את המושג "עבירה על חוק". עבירה על החוק פשוטה כמשמעה. חוק זה משהו שהמדינה קובעת, ומדינת איראן החליטה לחוקק חוקי צניעות. מדינת ישראל החליטה שהחוק מחייב כל אזרח בשירות ביטחון. כל מדינה והחוקים שלה, ואני לא חושב שיש לך את הזכות לפקפק בחוקים של איראן בהיתחשב בעובדה, שאתה בעצמך תומך בחוק בישראל שפוגע גם כן בזכויות אזרח.

כאמור, אנשים ממדינות מסויימות יגידו, שחוק שירות ביטחון חובה לא פחות גרוע מחוקי הצניעות של איראן.

נ.ב, אני לא מתנגד לגיוס חובה, ואני חושב שחייבים לפתור את בעיית ההשתמטות אבל בטח שלא בדרכים האלה.

ישן 03-03-2009, 01:21
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
חלילה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין שום קשר בין הדברים."

ציטוט:
האם תטען שהחוק המחייב אדם להיות באמת נכה על מנת לקבל תקציבים מביטוח לאומי דומה לחוק הצניעות באיראן?

לעולם לא אטען דבר שכזה.
כמו כן, לרגע לא טענתי שהבחורות האלה אינן עוברות על החוק. כמו שאמרת, הן מוסרות מידע כוזב. זה מספיק בשביל לקרוא להן עברייניות. רק רציתי להבהיר נקודה מסויימת ל-sheep - הוא לא יכול להגדיר עבירה באיראן כ"עבירה בכאילו" רק כי זה ניראה לו כך. עבירה תלויה בחקיקה.

בכל אופן, אני חושב שצה"ל הכניס את עצמו למצב הזה, עכשיו שיאכלו את מה שבישלו. אף אחד לא אשם שהם החליטו לשחרר דתיות בקלות הבלתי נסבלת הזו, ואפילו לא טרחו לקבוע מי היא בחורה דתיה.

האם בחורה דתיה זו מישהי שמכוסה מכף רגל ועד ראש ומדקלמת את שולחן ערוך בעל פה?
האם בחורה דתיה זו מישהי ששומרת שבת?
האם בחורה דתיה זו מישהי שאינה שומרת שבת, אך עושה קידוש ומדליקה נרות?
האם בחורה דתיה זו מישהי שרק שומרת מרחק מגברים ומתמסרת לגבר אחד לאחר החתונה?
זה יכול להמשיך בלי סוף...

אני מכיר דתיים בכל מיני צבעים, וכל אחד מהם מגדיר את עצמו כדתי למרות שהוא לא שומר על אורח חיים דתי כמו שכולנו מצפים (הם חוטאים בעישון, צפיה בטלוויזיה, שימוש במחשב ועוד איסורים רבים אחרים בשבת). תפסו מישהי עוגבת על מישהו, ניחא, אבל אני לא מבין מה עושים רעש מזה שתפסו דתיה נוסעת ברכב ביום שבת. בעיקרון, אני לא מבין למה בכלל משחררים דתיות משירות ביטחון. האם זה בגלל "הפריצות וההפקרות" בצבא? אם כן, אז למה לא משחררים גם גברים דתיים משירות ביטחון? להם מותר להיות במסגרת של מוסד מלא זימה?

ישן 02-03-2009, 12:45
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מבחינת הצד הדתי עלול להווצר פרדוקס."

למעשה, לא מזמן הופיעה בעיתונות תגובה נזעמת של פוליטיקאי דתי כלשהו על כך שצה"ל מכריח בכל מיני איומים בנות "לחזור בהן" מהצהרת הדתיות.

אחת הטענות נגד פטור גורף לפציפיסטיות הייתה שכל אחת שלא בא לה לשרת תבוא ותגיד שהיא פציפיסטית. מצד שני, כל אחת יכולה לבוא ולהגיד שהיא דתיה, בעוד שפציפיסטיות נדרשות לעבור הליך משפטי די מייגע כדי לזכות בפטור (הקיים רשמית!) מטעמי מצפון, ולכן לא מעטות מהן פשוט מקצרות הליכים אצל הקב"ן.

אגב - מותר לכתוב כאן שבין היתר על רקע נושא גיוס חובה לבנות הוקמה בשנות החמישים התארגנות חרדית שניסתה לבצע פיגועי טרור?

ישן 03-03-2009, 18:26

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "האזהרה לא היתה על עצם..."

רגע, אז אתה רוצה לומר לי שאסור להפעיל שום סנקציה נגד אלו שקיבלו פטור על רקע אורח חיים דתי מסויים למרות שסגנונן האישי משום מה חורג מהסטנדרט הזה?

מה ההבדל בין "דתייה" שקיבלה פטור בגלל שהיא דתיה וכרגע עסוקה בלהעיר הערות מיניות למתאם הפרוייקט שבא למשרד בו היא עושה את השירות הלאומי שלה (סקופ בלעדי - שירות לאומי הוא לא רק עבודה סיזיפית בבית חולים אלא יכול להתבצע גם במשרדי ממשלה נוחים או אפילו בגן ילדים חרדי בבעלות פרטית!) לבין "לא-דתייה" שקיבלה פטור מפני שהצהירה ברבנות שהיא שומרת שבת וכשרות וקיבלה שם מסמך חתום וכעת עסוקה בלהתמזמז עם חבר שלה בערב שבת-קודש? שתיהן קיבלו את אותו פטור, ושתיהן עוברות על חלק מתנאיו...

אבל כנראה ששכחתי את העיקר - שלפטור הזה אין שום קשר לדת, והוא סתם אתנן פוליטי. בגלל זה חבר כנסת מאחת ממפלגות היהודים-אמיתיים התעצבן שצה"ל מפעיל לחצים על בנות שהן לא-ממש-דתיות לבטל את הפטור המזוייף שהוא ועסקניו כה טרחו להשיג להן...

אם זה גס ומכליל, אז נו באמת, הרגישות של מגזר אוהבי-עצמם באמת שוברת שיאים חדשים בנביחותיה על המציאות האובייקטיבית...

ישן 03-03-2009, 18:52
  משתמש זכר אושרי ארביב אושרי ארביב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "עונג שבת של משתמטת על "הצהרת דת""

פתרון מגוכך (לבעיה שלא צריכה להתקיים - הרי סה"כ מה שחילוניות ודתיות עושות זה בגדר הרמה להנחתה - אם החוק הוציא אותן כפחות שוות [מהאופן הדתי - הלכתי, בעניין שמעל האישה לא יכול להיות גבר שהוא לא בעלה או האפוטרופוס שלה], ונתן להן אופציה לצאת, די פריארית מי שלא מנצלת אותה).

את המשאבים שאפשר להוציא על החוקרים הפרטיים בהחלט היה אפשר להוציא על הקמת מסגרת שתחייב בנות דתיות, דתיות לייט וחרדיות לתרום שנתיים מחייהן - לא פחות מהחיילת העורפית הממוצעת. אבל, כידוע במדינת ישראל, התקשורת אוהבת דמגוגים ודמגוגיות זולות. אז למה לא?

ישן 03-03-2009, 19:26

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי אושרי ארביב שמתחילה ב "פתרון מגוכך (לבעיה שלא צריכה..."

אבל המצב הרבה יותר מקומם-

ניקח לדוגמא שתי בנות, לשתיהן יש מערכת אמונות שלא מסתדרת עם שירות צבאי - האחת היא פציפיסטית, והשניה היא שמרנית - משהו בין מה שמכונה "מסורתית" ל"דתייה".

לכאורה, החוק מאפשר לשתיהן להשתחרר מטעמי מצפון (כן, גם הפציפיסטית - מפתיע, נכון?).

למעשה, הבחורה הפציפיסטית תצטרך לעבור תהליך משפטי ארוך ומשפיל למדי, במסגרתו יהיה עליה להוכיח באותות ובמופתים שהיא מתנגדת למלחמה, צבא ואלימות בערך מאז שעמדה על דעתה (התחפשת לחיילת בכיתה ז'? כנראה שזה מערער לך את הקייס!), היא תצטרך להתייצב מול ועדה של אנשי צבא ולבקש מהם להכיר בה כפציפיסטית (בועדה לא יושב שום פציפיסט משום מה, ככה שזה בערך כמו לבקש מבנות שרוצות הצהרת-דתיות להיבחן ע"י כומר פרבוסלבי ששמו ולדימיר-בשר-חזיר) ורק אז אולי-אולי לקבל את הפטור. יש גם מסלול קצר יותר לפטור, של קב"ן, שגורר איתו את הכתם של פרופיל 21.

הבחורה הפציפיסטית תוכל להשתחרר ע"י ועדת המצפון (לוקח המון זמן) או קב"ן (למרות שהיא לא משוגעת) ואז ללכת להתנדב בשירות לאומי. כנראה שאם היא תשתחרר על קב"ן זה לא יהיה במוסדות ממשלתיים מגניבים וכנראה שאפילו לא במערכת החינוך אלא בעבודה קשה בבית חולים.

הבחורה השמרנית נהנית מתנאים הרבה יותר נוחים. ביקור קצר במשרדי הרבנות (שכפי שהוכיחו כתבות מעריב לנוער כבר לפני 15 שנה - אפשר לבצע אותו גם כשאת עם תסרוקת פריקית, נזם באף ולובשת רק אוברול וחזייה) בו היא תצהיר שהיא שומרת שבת וכשרות, תקבל טופס חתום, תביא את הטופס ללשכת הגיוס והופ - פטור חוקי ללא שום התנייה מיוחדת.

לאחר שהבחורה השמרנית זכתה לפטור, היא יכולה להתנדב לשירות לאומי. כאן יש לה גם אפשרות לקבל פרס יפה על ההשתמטות שלה, ולהעביר שנה של "התנדבות" בגזילת פרנסתן של אמהות וסטודנטיות בעבודה כפקידה במשרד החוץ למשל. אם היא ממש שמרנית, היא יכולה גם לקבל את הסיוע והמענקים של בת שירות גם כשהיא עובדת בגן ילדים חרדי-פרטי, וזאת באותו הזמן שבעיתונות החרדית נאסר באיסור חמור לפרסם מודעות שקוראות לבנות לשרת בשירות לאומי (פעם התפרסמה מודעה כזו בטעות ב"יתד נאמן" ומיד גררה התנצלות בגלל הפגיעה ברגשות הציבור הקדוש).

אבל כל זה לא חדש ולא מפתיע. כל מי שעיניו פקוחות בוודאי כבר שם לב למערך ההשתמטות המאורגן והמשומן שיש לקבוצת-לחץ מאוד מסויימת. לצבא יש את העוז לעשות "אבו עלי" על מישהי שהצהירה בכזב שהיא דתיה ויצאה ביום שישי, אבל אני עוד לא ראיתי בלשים שעוקבים אחרי בייניש שעובד בשחור בזמן שהוא אמור להיות בשל"ת למשל...

ישן 03-03-2009, 19:46
  משתמש זכר אושרי ארביב אושרי ארביב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אבל המצב הרבה יותר..."

היה לי חבר פציפיסט, אני די מכיר סיפורים על וועדות המוסר של צה"ל, אגב באיזשהו שלב מסוים, הבנאדם פשוט אמר Fuck it, וקיבל את אותו הפטור מקב"ן (ולזכותו של אותו אדון יאמר זה שהוא גם ירד מהארץ בשלב מסויים, מתישהו אחרי שניתקתי איתו קשר).

זה מקומם אצל נשים לא פחות, ואולי אף יותר מגברים, שהרי אצל גברים חרדים יש חיוב ללכת ללימודים על פי חוק טל (ואין לי מושג כמה מכופפים אותו ורשומים בישיבה פיקטיבית), אבל זה חיוב כלשהו (וגם אני הייתי רוצה במקום לארגן תיק לגיוס, להיות עכשיו בשנה א').

מאבק בהשתמטות מתחיל ממקום שונה לחלוטין - אם וכאשר, יש טעם לצאת ראש בראש נגד מערך השתמטות של נשים דתיות [שמגובות על ידי מפלגות ימין ומפלגות חרדיות] בכך שיש להקים טענה שאישה שווה לא פחות מגבר [משהו שחרדים די מתנגדים לו], ועל כן למרות מגבלות נפשיים ופיזים (אני לא מבקש מכל הנשים ללכת לקרקל ולנ"מ, אני מבקש מכל אישה שבריאה בנפשה ובגופה לעשות תפקיד שהולם את יכולותיה ורצונותיה במשך שנתיים - שנתיים וחצי). אבל כמו שכולם אמרו פה, יותר קל לצאת כנגד החלשים, ולא כנגד אנשים שיש מאחוריהם מכונת פרופגנדה ותקציבים שנועדו לכך.

ישן 03-03-2009, 21:50

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי אושרי ארביב שמתחילה ב "גם אני לא. (אני אפילו מכיר..."

בציבור האולטרא-דתי מתהלכות אגדות כאילו חיילות נדרשות להעניק למפקדיהן שירותי מין. וכל הצבא הוא בכלל אורגיה אחת גדולה. אני עדיין תוהה איפה הצבא המחרמן הזה שהם מדברים עליו, כי בצבא שאני הייתי בו הדרך היחידה של החבר'ה "לפמפם כוסית" הייתה לצייר פרצוף מחייך על מגרזת.

וכמו שציינתי בהודעה שעוררה תלונות כה רבות - גם במסגרת היותר-מתאימה-לדתיות של השירות הלאומי ניתן להיתקל בזימה לסוגיה השונים. איכשהו אני אעדיף לדעת שהבת שלי התנשקה עם סג"ם שמבוגר ממנה בשנה מאשר שהיא תחזור הביתה מסריחה מאפטרשייב של רופא מזדקן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר