לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2009, 01:45
  Incred2 Incred2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
תרגום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מי משלם פצוי בגין מעשה פסול שביצע אלוף? מי שמשלם מיסים..."

חסון מצידו לא קיבל את התחמקותו של סגן השר ואמר לו: "משרד הביטחון מתווכח על נושאים של נכי צה"ל ואלמנות אבל מוצא בקלות מאיפה לשלם דבר כזה".

וילנאי מצידו שב וקבע כי "הייתה כאן מעידה, העירו הערה לאלוף, הדרג הפיקודי עסק בזה, הדרג המקצועי עסק בזה, לא הפורום הזה צריך לעסוק בזה, למרות שלחבר כנסת כזה או אחר זה מסדר כותרת לא רעה בכלל. אני מבקש מכם, לא על חשבון קציני צבא הגנה לישראל. נקודה".

מזל שיש לנו את חסון שיגן על הנפלאים שבקציני צה"ל .הרי שטרן מעולם לא עשה שום דבר בכיוון הזה .מעידה חד פעמית הוא אומר וכולנו מקבלים את זה .מה לא ?

בכך לא הסתכם הדיון. חבר הכנסת חסון שב והעלה הצעה לסדר אל יו"ר הכנסת, חבר הכנסת איתן: "אני חושב שיש פה דבר שאתה, כיושב ראש, ובטח ותיקי הבית צריכים להגן עליו, זו הזכות של הבית הזה לדון בכל ענייני מדינת ישראל ולדון על כל נושא ועל כל כעניין, זו מטרת הבית הזה. אני חושב שאתה, אדוני סגן השר, קצת בורח מהעניין של לדבר על אלוף כזה או אחר. שאלו שאלה עקרונית ולא קיבלו עליה תשובה".

"מדוע החליטו לשלם את אותו קנס מכספי המדינה, מכספי משלם המיסים, כאשר אנחנו יודעים, ודנים פה בכנסת כל כך הרבה פעמים על נכי צה"ל, אלמנות צה"ל, על אלפי שקלים שלא מוכנים להתפשר עליהם במשרד הביטחון ולא מוכנים לסייע, אבל בקלי קלות מוציאים 31,000 שקלים כדי לשלם את הקנס או את הסכם הגישור הזה".

שאלה מצויינת .מסתבר שלצבא יש כסף לדברים מסוימים אבל לא לאחרים .הפתעה ?

חבר הכנסת בן ארי העיר גם הוא לקראת תום הדיון כי "השאלה הייתה מאוד ברורה ועושה רושם שהשאלה קוממה את סגן השר אבל זה לא מצדיק את ההתחמקות מהתשובה לשאלה. הייתה שאלה מוסרית מתוך דאגה לצה"ל ולא מתוך חס ושלום כוונת פגיעה בצה"ל, לא הייתה פה היתממות".

ציון אפס לוילנאי .אולי פגיעת הראש שלו עשתה יותר נזק מרק לגרום לו לדבר לאט כמו שצב שחסרות לו שלוש רגליים הולך

כאמור, היו"ר איתן סיכם את הדברים בפנותו לח"כים ואמר כי הוא "מודה לכם, אנחנו צריכים להתרגל כחברי כנסת, שגם כשאנחנו לא מקבלים תשובה, זו תשובה".

זו בהחלט תשובה כמו ש "אני רוצה עורך דין" היא תשובה .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2009, 15:15
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם קצב יורשע - כלהוצאות המשפט שלו (כולל שכ"ט) יושתו עליו"

א.לא תשמע ממני חצי מילה טובה על מעשי האיש.
בהתלהבותו היתרה והמיותרת רק גרם נזק לצבא (משטר ומשמעת שהיא באחריותו הישירה של ראש אכ"א) וגם לחייל חננאל דיין . באשכול אחר אמרתי שכולם שגו וגם שטרן. גם לדעתי עליו לשלם את הקנס שהושת עליו אבל כך דברים מתנהלים לצערי במקומותנו.

ב.לגבי קצב אני לא כ"כ בטוח . ובנתיים הוא לקח על חשבוננו את טובי הפרקליטים - והוא מצליח - עובדה שלא מגישים נגדו כתב אישום ובסוף אנחנו נממן גם את ההגנה המשפטית שלו.

ג.אפרופו קצב, דבר היום אחד הקריינים בקול ישראל (לא זוכר בדיוק מי) ואמר שעל פניו קצב הופלה לרעה לעומת אולמרט. לקצב עשו את המוות בענין הלשכה שמגיעה לו או לא מגיעה לו ובענין הפנסיה שלו כשבכלל עוד לא הגישו כתב אישום ,לעומת זאת, על אולמרט כבר יש 3 כתבי אישום פלילים מוכנים (עדיין לא הורשע) ואיש לא קם לצעוק נגד הלשכה שהוא ארגן לעצמו במגדל הפלטינום והוא עוד מתווכח אם יהיו ש0 140 מ"ר או 170 מ"ר.
וצודק הקרין -זאת אפליה.

ישן 06-03-2009, 15:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
שתי עוולות לא יוצרות צדק. אם יש פגם בהתנהלות לגבי קצב,לא אומר שיש לשחזר זאת לגבי שטרן
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "א.לא תשמע ממני חצי מילה טובה..."

חננאל דיין לא עשה שום דבר בעייתי. הוא הצדיע לרמטכ"ל, כפי שראוי - ונמנע מללחוץ את ידו, כפי
שמותר לכל אדם לסרב ללחוץ ידו של מי שלדעתו אינו ראוי לכך. אפשר להתרעם על חוסר הנימוס
שבמהלך, אבל אני חושב שמי שביקר במחנות הפליטים בניצן וביד בנימין, יוכל להבין שקרובי משפחה של
הפליטים הללו, יתקשו להפגין נימוסין והלכיות כלפי אלה שבשמחה ובששון גירשו את הפליטים הללו
מבתיהם...
משמעתית, חננאל דיין לא עשה דבר. שטרן, לעומת זאת, ניצל את מעמדו הצבאי כדי לפתוח תיק אישי
חסוי של של לוחם צה"ל (לוחם מצטיין, אגב, העובדה ששללו לו את התעודה בגלל אי-לחיצת יד, לא
מבטלת את פועלו בכל השנתיים הקודמות...) ולמסור חלקים רגישים מתוכו לפובליציסט עלוב שעדיין מספר
לנו מעשיות מופלאות על עברו הקרבי בבמחנה, מתוך ידיעה שאותו פובליציסט יפרסם אותם בעיתון נפוץ
ויפגע באותו חייל.
המעשה של שטרן הוא פלילי וחמור לאין שיעור ממה שעשה דיין, גם לו סירב להצדיע (מה ש-ב-א-מ-ת היה
הופך את האירוע לעבירה משמעתית). העובדה שהאיש הקטנטן הזה התחמק אפילו מלשלם את הפיצויים
הזניחים שנפסקו לו, מלמדת עליו ועל המערכת דברים עצובים מאוד.

הנזק החינוכי שגרם שטרן באותו מעשה נבלה (אין מילה אחרת להגדיר את הפריצה לפרטיות) גדול
יותר מכל מעשה חיובי שעשה בכדי לתרום ל"רוח צה"ל".
ישן 07-03-2009, 06:07
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מספר הערות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מי משלם פצוי בגין מעשה פסול שביצע אלוף? מי שמשלם מיסים..."

ראשית, שטרן לא המציא שום דבר. רפול (כחבר כנסת הוציא ופירסם פרטים רפואיים חסויים של אזרח שקיבל פטור משירות צבאי במסגרת ויכוח ציבורי הזכויות בעלי פרופיל 21. זכורני שהוא עמד על כך לדין אזרחי או פלילי ויצא לכל היותר עם סטירה על היד. משום מה אז המעשה לא עורר כזה רעש.
ולגבי החייל האמיץ חננאל
שנית, אף אחד לא ביקש ממנו ללחוץ יד ואף אחד לא היה שם לב אם לא היה עושה זאת. אבל הוא רצה לעשות הפגנה ולכן טרח להסביר לרמטכ"ל מדוע לא ילחץ לו יד. הוא התכוון להפגנה פוליטית וזה מה שעשה. על כך אכן היה ראוי לו להיענש.
שלישית, בתור מי שהיה בעצמו במעמד הזה, אני לא מתרשם מהתואר של "חייל מצטיין". לא מדובר פה בתואר שמקבלים על איזה מעשה גבורה או מעלל יוצא דופן אחר (בדרך כלל) אלא בגלל שאתה חייל טוב ומשקיע במקרה הטוב, או בגלל פוליטיקה תוך ובין יחידתית במקרה הרע. אני גם לא בטוח בכלל שמר דיין היה בכלל לוחם ביחידתו (קרי-טנקיסט). ככה, רק בשביל הפורפורציה.
ישן 07-03-2009, 15:24
מנהל

המקרה של רפול חמור בהרבה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראשית, רפול פעל שלא כדין - אבל שטרן, כהרגלו, עלה לליגה אחרת..."

הוא השתמש במידע החסוי שהשיג שלא כדין כדי לסלק ולהשמיץ פעיל בכיר במפלגתו שאיתו הסתכסך. ובסופו של דבר הוא לא נענש כלל משום שבית המשפט קבע שלא נעשתה עבירה פלילית. שטרן לא שילם בכיסו אבל בהחלט שילם מבחינה תדמיתית.
חננאל דיין ידע שהוא עושה הפגנה פוליטית ושהאירוע מסוקר ומצולם. כאמור ,אם לא היה לוחץ יד איש לא היה אומר דבר (אני מבטיח לך מניסיון שלא כולם אפילו הצדיעו ולו מחמת ההתרגשות והבילבול-מתרחשים באירועים כאלו סיטואציות הזויות למדי). הוא בחר לעשות זאת באופן הפגנתי מאוד. אם לחיצת היד היתה חלק מהטקס, אגב, אזי אי ביצועה מהווה סירוב פקודה. ענין די חמור בצה"ל.
על כל פנים, אני חושב שהיה צריך להעניש אותו משמעתית על התנהגותו, גם לצורך הדגשת אי עירוב פוליטיקה בצבא. שטרן לקח את זה (בהתאם לאופיו) רחוק מדי והגיע הזמן שיעמידו אותו ואת תגובותיו הקיצוניות במקום.
לגבי שירותו בשריון-לא סוגיה חשובה במיוחד אבל אשמח לדעת מה הסימוכין לכך.
ישן 07-03-2009, 17:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
המקרה של רפול הוא זניח השוואה לשטרן - רפול היה שנים מחוץ למדים. שטרן פעל בעודו במדים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המקרה של רפול חמור בהרבה"

במקרה של רפול, האשם הראשי הוא מי שהדליף לו. שטרן הוא-הוא המקור להדלפה, ומכיוון שהמניע לא
היה אישי (הוא לא פגש את דיין מימיו), מדובר כאן בניסיון השחרה פוליטי של ציבור, באמצעות פובליציסט
עלוב נפש מב"במחנה" שכבר שנים מאיים על המתיישבים בהפעלת אפאצ'י נגדם, אם יעזו לא ללכת בתלם
שהוא קבע להם...
ההפגנה הפוליטית של דיין (רב"ט בסדיר) היא זניחה, לעומת ההפגנה הפוליטית של אלוף במדים, שפרץ
למידע צבאי והעביר אותו לפובליציסט שידוע בשנאתו לציבור המתיישבים כולו, במטרה להשחיר את פניו
של אותו חייל, שעברו הצבאי היה ללא דופי.

לגבי שירותו, אני זוכר שקראתי את זה איפשהו. לא זוכר את המקום המדוייק. הזכרון שלי לא מטעה אותי
בדר"כ. הוא היה טנקיסט...
ישן 07-03-2009, 17:14
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המקרה של רפול הוא זניח השוואה לשטרן - רפול היה שנים מחוץ למדים. שטרן פעל בעודו במדים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
במקרה של רפול, האשם הראשי הוא מי שהדליף לו..

א.מי שידע על המידע היה רפול.
ב.הוא פרסם זאת כונדטה אישית כפלי חברו למפלגה שלא נראה לו. סכסוך אישי.
ג.מעשה מכוער של ניצול ידע שנבע משירות צבאי לא פחות מכוער ממעשהו של שטרן.

.
ציטוט:
שטרן הוא-הוא המקור להדלפה, ומכיוון שהמניע לא
היה אישי (הוא לא פגש את דיין מימיו), מדובר כאן בניסיון השחרה פוליטי של ציבור, .

מסכים איתך בכל מילה כאן.

.
ציטוט:
ההפגנה הפוליטית של דיין (רב"ט בסדיר) היא זניחה .

לא זניחה. היתה לו מטרה והוא השתמש במקום ובזמן שאיפשרו לו והפגין ,אולי מינורית אבל הפגין ובנסיבות הענין -עבירה על החוק.

ציטוט:
לעומת ההפגנה הפוליטית של אלוף במדים, שפרץ למידע צבאי והעביר אותו לפובליציסט שידוע בשנאתו לציבור המתיישבים כולו, במטרה להשחיר את פניו של אותו חייל, שעברו הצבאי היה ללא דופי..

לא חושב שאפשר לכנות את מעשהו של שטרן הפגנה.
אלא מעשהו של האלוף שטרן היה מעשה מגונה בכפיה ע"י ממונה.
אדם דוחה וטפש.(מסתבר שגם קמצן לא קטן) יש הגדרה יותר טובה ?

ישן 07-03-2009, 17:16
מנהל

רפול היה חבר כנסת פעיל והשתמש במידע חסוי להפעלת לחץ על אישיות פוליטית
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המקרה של רפול הוא זניח השוואה לשטרן - רפול היה שנים מחוץ למדים. שטרן פעל בעודו במדים"

זה חמור אלף מונים מהשמצה של חייל צעיר ואלמוני שלא מיצג אף אחד חוץ מעצמו. המניע של שטרן לא היה אישי כי אם צבאי-מערכתי (ממש כשם שהשמיץ בעבר חיילים אחרים, לא דתיים בעליל, בתיקשורת) ושוב, חננאל לא מייצג שום ציבור (וטוב שכך מבחינת הציבור הרלבנטי) והפגיעה בו הייתה נקודתית אישית ולא שום הפגנה פוליטית. מה שעשה חננאל היה אסור לחלוטין על פי חוקי הצבא ואני מקווה שאתה מכיר בזה. בגלל החשיפה הרחבה של האירוע, העבירה הופכת חמורה יותר. זה לא סותר את זה ששטרן הגזים כרגיל בתגובה שלו ועשה מעשים שלא יעשו.
ואגב, אם העבר הצבאי של חננאל דיין היה ללא דופי, לא ברור לי איזה סוג של מידע פוגעני יכל שטרן להעביר ללפיד.
ישן 07-03-2009, 20:02
מנהל

אם יש לך בסיס כלשהו להשערות לגביי, תרגיש חופשי
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Incred2 שמתחילה ב "שירת כנהג טנק ( לפחות בתקופה המדוברת )"

פקפקתי בקרביות של חננאל המתהולל משום שאני מכיר היטב את הנטיה במדיה הישראלית בפרט ובציבור הישראלי בכלל לבלבל בין "לוחם" ובין "חייל" ולכנות חיילים באופן גורף כ"לוחמים" (עד היום מדברים על לוחמי סיירת מטכ"ל שנהרגו בצאלים ב' אף שרק מיעוט מהם היו באמת לוחמים-לא שזה גורע מהאבידה, כמובן). מי שמכיר את צה"ל (וכל צבא מודרני) יודע שרק מיעוט מהחיילים הם לוחמים וזה תקף גם לגבי מי שמשרתים ביחידות קרביות וגם לגבי מי שמקבלים את אות החייל המצטיין. בהתחשב בכך, ובהתחשב במעט הפרטים הכלליים ששמתי לב אליהם במקרה שלו היה לי הרושם שסיכוי טוב שלא מדובר בלוחם. אם יש לך פרטים מידיעה אישית, סבבה. אם אין לך אזי הציפיה למקור בעינה עומדת.
ישן 07-03-2009, 20:06
  Incred2 Incred2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם יש לך בסיס כלשהו להשערות לגביי, תרגיש חופשי"

מפקד הגדוד בו משרת דיין כנהג טנק שוחח עמו, ולאחר שראה כי אין בכוונתו לחזור בו ממעשיו, החליט להמליץ למח"ט להדיחו מתפקידו.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/171/555.html

ביום שישי האחרון הוחלט להדיח את סמל דיין מחטיבת השיריון 188 בה הוא משרת, לאחר שהובהר לו כי ביצע מחאה פוליטית בניגוד לנהלים הצבאיים. מפקד הגדוד בו משרת דיין כנהג טנק שוחח עמו, ולאחר שראה כי אין בכוונתו לחזור בו ממעשיו, החליט להמליץ למח"ט להדיחו מתפקידו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/172/058.html

אחד החיילים, סמ"ר חננאל דיין, נהג טנק בפיקוד הצפון ותושב פסגות, עמד מול הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, בעת חלוקת התעודות והודיע לו כי אינו יכול ללחוץ את ידו. כשנשאל על ידי נשיא המדינה, משה קצב, מדוע ילחץ את ידו של הרמטכ"ל ענה "משפחתי גורשה בגוש קטיף". הנשיא ,הרמטכ"ל וצמרת צה"ל עמדו במבוכה רבה, החייל הצדיע לרמטכ"ל וירד מן הבמה.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/147595

החייל, חננאל דיין, מתגורר בפסגות ומשמש בתפקידו הצבאי כנהג טנק מרכבה בחטיבה 188 בפיקוד הצפון, לא הושיט את ידו ללחוץ את ידו של הרמטכ"ל. נשיא המדינה הבחין מן הצד במתרחש. הנשיא, משה קצב, שאל את החייל לפשר מעשהו, והחייל השיב כי משפחתו גורשה מגוש-קטיף.

http://www.news1.co.il/archive/001-...ml?tag=23-34-17
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר