לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2005, 10:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קואלה69 שמתחילה ב "מחלקות לו"ז ופריצה בחי"ר יעודי"

מחלקות לו"ז ופריצה
במקביל ליצירת הלו"ז ותו"ל הפריצה (ראו בהמשך) נוצרו פלוגות מבצעיות חדשות. אם בגדודי החירמ"כ (שהתחיל כחרמ"ש הפך לחי"ר קל ולחירמ"כ וסיים כחי"ר ייעודי היום), ואם בגדודי החי"ר הרגילים עם הקמת פלוגה מבצעיות נוספת על המסייעת והרובאית.
נוצר צורך להגדיר תפקיד גדודי למחלקות החדשות שנוצרו. תפקיד גדודי כמו של מחלקות הבארט, צלפים, סיור, חוד, מרגמות, חבלה ונ"ט ברובאית ובמסייעת. חיפשו יכולות להכניס במחלקות האלו והלו"ז היה מתאים.

עם התרבות הארועים הביטחוניים, שהפכו לאינטיפאדה השניה, נדרשו, בכל יחידות צה"ל, יכולות ותורות לחימה שהיו בעבר מנת חלקן של יחידות מיוחדות בלבד. שתיים מהיכולות הללו הן הלו"ז והפריצה.

לו"ז
לו"ז היא יכולת חדשה, יחסית, שפותחה תוך כדי אורעי גאות ושפל להתמודדות עם פיגועי הקרבה/מסעות הרג (לפחות מה שמכונה היום לו"ז ולא הלוחמה הזיערה שהתחילה בפלמ"ח והמשיכה לצה"ל עד שנות ה-80).

בתחילה נלמד הלו"ז רק ע"י צוותי כונות ישוביים ויחידות מיוחדות, באחריות בי"ס ללוט"ר.

כיום הלו"ז היא הכשרה ספציפית אותה ניתן ללמוד במסגרת בי"ס ללוט"ר, וכל יחידה יכולה לעבור אותה, או התמחות של מחלקות בפלוגות הנ"ל.

אשכול בו הסברתי את ההבדל בין לו"ז, לש"ב ולוט"ר.
מתוכו:
הלו"ז מאד סלקטיבי, הירי הרבה יותר זהיר, לכל כדור כתובת מדוייקת. בלו"ז לא יהיה בכלל שימוש ברימונים, לא יהיה שימוש בצלפים. העבודה הרבה יותר בקטן: רק צוות אחד ייכנס לכל מבנה, מפתח אחד בלבד. כשנכנסים לחדר לא יורים אלא אם כן זיהינו מטרה.
הלו"ז מתאים יותר לטיהור מבנה שבו בוודאות ישנם אזרחים או אפילו בני ערובה. העבודה תהיה בתוך המבנה.
העבודה בלו"ז גם אם היא יותר זהירה היא הרבה יותר מהירה כדי לתת מענה מהיר לאירוע.
ראוי לציין שהלו"ז פותח במיוחד לאירועי פיגועי ההקרבה שמתרחשים היום: מחבל שנכנס לבית במטרה לבצע "מסע ההרג" עד שהוא ייהרג בעצמו. להבדיל מהלוט"ר שפותחה בעבר כדי להתמודד עם פיגועי חטיפה או בני ערובה כמו שהיו בעבר שמחבל/ים היה מתבצר במבנה עם בני ערובה ומקריא רשימת דרישות שאם היא לא תמולא הוא יוציא להורג את בני הערובה.

פריצה
יכולות הפריצה שופרו מאד בשנים האחרונות. פריצה הכוונה לפריצת מכשול קטן כמו פתיחת דלת או חור בקיר.
הפריצה מתחלקת לפריצה קרה (באמצעות מכשירים שאינם מתפוצצים/מרתכים) לפריצה חמה. תחום נוסף הוא פריצה שקטה.
בשנים האחרונות נכתב תו"ל מסודר יותר לפריצה והיוכלות הזו נוספה כהכשרה או כהתמחות של המחלקות הנ"ל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר