לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2009, 01:44
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
כתבה אלפא דוג \ יואב לימור (כתבה על יחידת עוקץ)

"עוקץ", יחידת הכלבנים של צה"ל, מוכיחה שהציוות הנכון לכמה מהמשימות המורכבות ביותר הוא של שני חיילים על שש רגליים

"לכל כלבן בעוקץ יש אחריות כוללת על הכלב שמצוות אליו. הכלבן והכלב חיים יחד ומוגדרים כזוג; אם הכלב חולה, הלוחם לא מתאמן. הלוחם ברגילה? הכלב נח. אין דבר כזה שלוחם מקבל כלב של לוחם אחר, כי אף כלב לא יקבל פקודות ממישהו שהוא לא המנחה הצמוד שלו. רק אם לוחם משתחרר מהיחידה, והכלב עדיין כשיר לשירות, יוצמד לו בן זוג חדש. במקרה שהכלב משתחרר - וזה קורה כשהם מגיעים בערך לגיל שבע־שמונה - הוא יינתן במתנה ללוחם האחרון שהיה בן הזוג שלו, או לזה שלפניו. רק במקרה קיצוני שבו אף אחד לא רוצה בו, הוא יימסר ככלב אבטחה לחיל האוויר (אגב, זה מה שעושים רוב הכלבים בצבא: משמשים כלבי שמירה ורצים לאורך הגדרות בכל מיני בסיסים). כלב שנפצע עובר טיפולים וניתוחים, לעיתים בעלות של עשרות אלפי שקלים. הכל כדי להעמיד אותו על הרגליים, גם במקרים שהוא כבר לא יחזור להילחם. למה? כי הוא לוחם, וזה היחס שמקבלים לוחמים."

לכתבה : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3712636,00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/1963406/oketz6_wa.jpg]

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 18-05-2009 בשעה 02:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2009, 16:57
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מכיר שמועות בפלוגות..."

אני מקווה שזה לא אמיתי, הקטע עם המכלול.
בכל אופן, לוחמי עוקץ, לוחמים טובים
אנשים טובים, ובעלי מקצוע טובים.
קשה להבין מה זה להיות כלבן, בלי להיות כלבן - על כתפיהם מונחת אחריות גדולה מאד מכל הכיוונים - תפעול ה"כלי" שלהם, הבנת ה"כלי" שלהם, הצורך לתת מילה בעלת משקל רב מאד, ועוד להוסיף, הם לא מכירים אף אחד, לא ברמה האישית - חברית, לא מכירים תרגולות פנימיות, ועוד.
לגרום לכך שכלבן מצטרף ברגע האחרון לפני פעולה, בלי ההכנות המקדימות, זה פשע.
כל אחד ואחד חייב לרצות, שה"חביר" יצטרף מוקדם ככל האפשר - מישהו פה רוצה לידו, אדם שהוא לא מכיר (אולי גם לא יודע את שמו, "היי כלבן" זה לא שם) , אדם שלא יודע את גבולות הגזרה, לא בקיא ברזי הפעילות, אולי לא יודע עוד הרבה דברים חשובים..
(מישהו היה מסכים שלידו יהיה לוחם בלי מכלול בנשק?) (בעצם, זה לא לוחם, אלא אדם ללא מכלול בנשק) (נשק?)
הסכנה בצירוף של "זר" לצוות/מחלקה, גדולה. זה ברור. אפשר לגרום לדברים להראות אחרת.

(ולאחד המשפטים שקראתי כאן, בנוגע ליותר נזק מתועלת - נקודתית, בטח יש לא מעט מקרים. הם הרי טיפה בים התועלת והחיים שהכלבים/כלבנים ייצרו. כלב זה לא "פלומבה", אבל זה אחד הבונוסים הגדולים שיש לנו)

האו, האו.
כל טוב.

נערך לאחרונה ע"י jesh בתאריך 19-05-2009 בשעה 16:59. סיבה: כתיב
ישן 19-05-2009, 20:24
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
נסיון עם עוקץ
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Mk.IIb שמתחילה ב "אם להתייחס לתגובות בוואינט..."

יש לי נסיון עם כמה סוגי כלבים של עוקץ:

כלבי לחימה (תקיפה וחנ"מ): איתם יש לי נסיון מועט יותר אך הנסיון שהיה לי איתם היה נסיון טוב מבחינת מקצועיות ועמידה במשימות ויעדים.

בתור מי שהיה בכח חביר כמפקד בצוותי פריצה עם יחידות מכוחות האויר, הים והיבשה אני חייב לציין שלא תמיד קל לעבוד כך. זה תלוי מאוד ביחידה עצמה- לכל יחידה יש יחס שונה לכוחות חבירים וזו נגזרת, בין היתר של כמה היחידה עובדת עם כוחות חבירים. בנוסף זה תלוי בצוות עצמו שעובדים איתו. יש צוותים שיותר משתפים פעולה ויש כאלה שמרימים את האף מעט גבוהה מדי לטעמי.
גם כשאתה בא לכל הקפ"קים תמיד יש דברים שלא משתפים אותך בהם כי הם נסגרים בתוך היחידה המבצעת ולא בינה לבין המפקדה האזורית\מרחבית.

כלבי הצלה: כמפקד ביחידת החילוץ הסדירה בעבר וחייל מילואים ביחצ"א כיום, יש לי נסיון רב בעבודה עם כלבני וכלבי חילוץ. אני נהנה מאוד לעבוד איתם. מדובר בלווחמים מקצועיים בעבודתם שמתפעלים את הכלבים שלהם מעולה. הכלבים מוצאים לכודים בחורים הכי עמוקים ונידחים באתר ההרס (ואנחנו תמיד מנסים לאתגר אותם ומתחבאים במקומות באמת מטורפים). כאשר הכלבים נחים הלוחמים מתפקדים כמחלצים לכל דבר וגם שם הם מגלים מקצועיות. בקיצור, באמת תענוג.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר