לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2009, 07:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "רקעים לכנפי צניחה בצה"ל."

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E4#post3319265

לך לתגובות האחרונות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2009, 12:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "לי יש צניחה לים וצניחה לכנרת??"

על צניחה לים מקבלים רקע שחור, אבל במקרה שלך... אין לך צניחה מבצעית שבעבורה מגיע לך רקע אדום?
לכנפי העטלף שלך איזה רקע יש? קצת לפני צירוף היחידות (707 ל13) נהגו ב13 להצמיד רקע אדום לכנפי העטלף לכל לוחם שחדר לנמל אוייב. היו מש"טים וותיקים שלא ראו זאת בעין יפה והנוהג הופסק. כעיקרון אתה זכאי, לרקע האדום הזה.
בית אבות?! איך אתה מעיז להתלונן על זיקנה? אתה צריך להגיד תודה שלא נשארת שם ברחובות ביירות!
רק עכשיו קיבלנו תיזכורת כואבת מה קורה כשערבי גדל גוף מנסה לחטוף נשק אישי מחייל שלנו (והוא לא סחב פצוע!)...

ישן 31-05-2009, 14:50
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "על צניחה לים מקבלים רקע שחור,..."

ושוב אני כותב את מה שכתבתי באשכול הקודם שדן ברקעים, בשום פקודה של צה"ל רקע שחור לא מוזכר. זה נוהג שהשתרש ליחידות בניגוד לפקודות צה"ל.
באופן מוזר רקע שחור מוזכר בפנקס צנחן המופק ע"י מקצח"ר אבל לא בפקודות צה"ל
איך הסתירה הזו מתיישבת?

חוץ מכנפ"צ כל נושא הרקעים לסיכות בצה"ל נמצא באנרכיה מוחלטת וכל יחידה יוצרת לעצמה מסורת בתחום.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 31-05-2009 בשעה 14:54.
ישן 31-05-2009, 19:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] רק עכשיו..."

לפני פחות מחודש, ב7.5.09, נהרג חייל דוכיפת נועם רכטר לוי ממצפה נטופה מיריה שנפלטה מנשקו של סגן מפקד הפלוגה שלו בעת שזה נאבק עם פלסטיני שניסה לחטוף את נישקו.
במבצע אביב נעורים נקרא שקדי לשאת פצוע קשה. הפצוע היה כבד והסחיבה שלו הייתה קשה ולא הקלה על כאביו וכמובן שהנשק וציוד הלחימה העיקו. בכניסה לאחד המבנים התנפל על שקדי ועל הפצוע אדם, כנרא מחבל, גדל גוף ונאבק איתו תוך שהוא מנסה למשוך אותם אל תוך המבנה וקורא ולחבריו לעזרה. שקדי הוציא את המחסנית מהקלאצניקוב שהיה נשקו האישי ושיחרר את הרצועה וכך הצליח להתחמק מהמחבל.
אני חושב שהוצאת המחסנית מהנשק לפני העזיבה שלו מעידה על קור רוח והגיון של לוחם אמיץ. אני יודע ששקדי ננזף על הפקרת הנשק. אני מאמין שאם הוא לא היה מפקיר את הנשק יש סיכוי שהמבצע היה מסתיים בניצחון פירוס כשמלבד ההרוגים והפצועים לכוחותינו היו גם שני שבויים שנשארים מאחור.
האבסורד הוא שמי שפקד על שקדי לשאת לבד פצוע שלכל הפחות היה "גדול עליו" זכ בעיטור העוז על כך הוא "פינה את הנפגעים". שקדי, מבחינתי העיטור הוא שלך.

ישן 01-06-2009, 06:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "רק לצורך הדיוק ההיסטורי........."

שקדי בוקר טוב,
הלילה קראתי שליפקין טוען שהערבי בכלל חשב שאתה אחד משלהם ורצה לעזור לך לברוח ולשאת את הפצוע.
הנה הציטוט מתוך כתבת במחנה שהתפרסמה במרץ 2007 ומופיעה באתר הגבורה:
ציטוט:
כשהגעתי אל תחתית הבניין אמרו לי שיש עוד פצוע, יגאל פרסלר, שלימים היה יועץ ראש הממשלה לטרור. הוא היה פגוע די קשה וקראתי לאיש השייטת שיבוא לקחת אותו לרופא. הוא הגיע ולקח אטת יגאל על הכתפיים. אחר-כך היה סיפור שידעתי עליו רק בדיעבד. מישהו יצא מאחד הבתים כדי לעזור לו לסחוב את הפצוע. הם רבוע בינהם וזה שרצה לעזור הבין שהם לא פלסטינים ותוך כדי מאבק הוא לקח מאיש השייטת את נשקו וברח. יגאל שכב על הריצפה ולא היה לו הרבה מה לעשות. הוא ניסה לדרוך את הנשק עם הפה, כי היד שלו הייתה פגועה.

באחד מספרי ההלל למודיעין הישראלי שאני לא זוכר את שמו בסיגנון "מרגלים לא מושלמים" או "זה היה סודי ביותר" נכתב שליפקין נשא את פרסלר על גבו בעצמו (וחלקך לא מוזכר בכלל!) ועל כך קיבל את עיטור העוז.

התיאור היותר נאמן של האירוע שהתרחש שם נמצא דווקא בספר שייטת 13 של מייק אלדר בעמ' 474-475 ועוד שתים וחצי שורות בראש עמוד 476.
הנזיפה ששקדי קיבל מוזכרת בתחקיר בפיסקה השניה והשלישית שלעמוד 480.
מי שיוכל לסרוק/לצלם ולהעלות לכאן תבוא עליו הברכה

ישן 02-06-2009, 19:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "למען ההגינות, מה שאמרת לא מדוייק."

תודה.
קראתי את זה לפני עשרים שנה (כספר בכריכה לבנה לקראת ההוצאה שלו) באמצע הקריאה (בשיעור) המחנך שלי החרים את הספר ומאז לא ראיתי אותו. יש לי תירוץ מעולה לכך שלא זכרתי במדוייק.
אני מבקש את סליחת הסופר והקוראים כאן על הטעות שלי.
שקדי, ליפקין עזר להעמיס או לא עזר?

ישן 02-06-2009, 21:11
  שקדי 1 שקדי 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.07
אמנון בהחלט עזר בהעמסת יגאל
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תודה. קראתי את זה לפני עשרים..."

כולנו מכירים את הרגע בו מוכרז על ''פצוע תרגילי''
הפצוע נעמד מישהו נכנס מתחתיו מרים אותו ומתחילים לרוץ
כשפצוע שוכב מדמם על הרצפה זה ממש לא הולך להרים אותו לבד לגב
אמנון אמר לי לקחת אותו ורץ להמשיך בלחימה
אחרי כמה זמן הוא חזר ועזר לי להעמיס אותו ויצאתי לעבר רכב הפינוי
אחרי הארוע עם המחבל שוב נותרתי באותו מצב בו יגאל שוכב על הכביש
ומכיוון שלא יכולתי להרים אותו וגם לא היה סביר שנישאר שם
פשוט תפסתי אותו ביד אחת (השניה חטפה כדור בזמן שסחבתי אותו על גבי)
וגררתי אותו על הכביש עוד כמה מאות מטרים עד שהגענו ליהונתן חסין ברכב

ישן 16-10-2009, 01:30
  seal13il seal13il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
שלח הודעה דרך MSN אל seal13il
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שקדי בוקר טוב, הלילה קראתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
שקדי בוקר טוב,
הלילה קראתי שליפקין טוען שהערבי בכלל חשב שאתה אחד משלהם ורצה לעזור לך לברוח ולשאת את הפצוע.
הנה הציטוט מתוך כתבת במחנה שהתפרסמה במרץ 2007 ומופיעה באתר הגבורה:

באחד מספרי ההלל למודיעין הישראלי שאני לא זוכר את שמו בסיגנון "מרגלים לא מושלמים" או "זה היה סודי ביותר" נכתב שליפקין נשא את פרסלר על גבו בעצמו (וחלקך לא מוזכר בכלל!) ועל כך קיבל את עיטור העוז.

התיאור היותר נאמן של האירוע שהתרחש שם נמצא דווקא בספר שייטת 13 של מייק אלדר בעמ' 474-475 ועוד שתים וחצי שורות בראש עמוד 476.
הנזיפה ששקדי קיבל מוזכרת בתחקיר בפיסקה השניה והשלישית שלעמוד 480.
מי שיוכל לסרוק/לצלם ולהעלות לכאן תבוא עליו הברכה

מלחמות טוביי האמבטיה וטובי ה"מתחפשים" לא התחילה ולא תיגמר באביב נעורים.....שקדי, השם והאגדה הצל"ש כולו שלך ושל הנרטבים....וכתגובה, אצלינו הרקע היה שחור

ישן 01-06-2009, 06:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי 2c זקן שמתחילה ב "יוסיפון, לדעתי אתה טועה......"

לא טענתי אחרת.
משתתפי החדירות לנמלים בששת הימים ענדו כנפיים עם רקע אדום. זה כולל מש"טים לשעבר. זה לא מצא חן בעיני מש"טים אחרים וותיקי יחידה שראו בכך התרברבות של כאלו שרק עשו את המוטל עליהם ולא יותר מכך.
נדמה לי שהרקע האדום הוסר בפקודה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר