לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2009, 11:38
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
איך הייתם מגיבים

אם הייתם מלש"בים שמיועדים לקרבי ומדברים עם קצין באופן לא רשמי שאומר לכם שאין אפשרות שתגיעו לתפקיד כלשהו בגלל הפרופיל שלכם ולא עוצר בזאת אלא מתחיל לתת הרצאה כמה זה חשוב קרבי וכמה שהמדינה צריכה לוחמים לכל התפקידים ומביע סלידה מכל מי שמשתמט ומוריד פרופיל, ולא תורם בקרבי.

אני מעריך את כל החיילים בכל התפקידים בצבא, במיוחד בגלל שאינני חיל עדיין.
למרות זאת, אני לא חשוב שיש לג'ובניק (קצין או לא קצין) שלא שירת יום אחד בתנאים שאני הולך לשרת בהם שלוש שנים, להרצות לי שהתפקיד לא מתאים לי כי "אתה צריך להיות קרבי, אין מה לעשות".

מעניין אותי מה היה אומר אם לא היה יושב בחדר הממוזג שלו אחרי שחזר ב5 בערב מיום "עבודה".

לי אין שום דבר נגדו, אבל בגלל שהוא קצין בג'וב דיי טוב נותנת לו זכות להרצות לי על כמה המדינה צריכה אותי?, או שאני לא אוכל למלא תפקיד כלשהו??? לא דיברתי עם ראש מדור איתור עד כמה שידוע לי.

אני רוצה לדעת מה אתם אומרים לאותו קצין חוצפן ואיך הייתם מגיבים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2009, 20:56
  lbd1111 lbd1111 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי blessedblackwings188 שמתחילה ב "רגע רגע רגע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי blessedblackwings188
אתה מלש"ב, הוא קצין, ונראה לך שהוא חוצפן בגלל איך שהוא מדבר איתך??? אני מקווה מאוד שלא אמרת לו את זה בפנים....

לשאלתך אני הייתי שותק, מקשיב טוב למי שיש לו פור של כמה שנים עלי, מפנים ולומד. בכל זאת הוא מבין משהו בצבא ואני לא מבין כלום, גם אם הוא לא בתפקיד קרבי ואני מיועד לתפקיד כזה (לך תידע לאיפה באמת תגיע בסוף).

חבר'ה, אוסיף משפט לדיון: "מניסיון אני מדבר כעת - ראיתי המון אנשים עם ניסיון, והם היו מאוד מטומטמים.מאד!" ח"כ אילן גילאון בכנס של תנועת נוער, בהתייחסו לפעולה של צעירים ברחבי הארץ.

קח בחשבון, שלא כל קצין מוכשר להיות ראש ממשלה או שר בטחון. יש קצינים חצופים, עזי מצח - למרות דרגתם, שהסג"ם הנידון לעיל אפילו לא מדגדג את דרגתם. המלש"ב לא אמר לו "חוצפן", הוא תהה. להעמיד אותו במקום לכאורה בטיעון של ניסיון זה דבר מאוד לא במקום לעשות. לפי דבריו של הקצין, הוא בהחלט חצוף. מה, לא לימדו אותו שכל אחד תורם ע"פ יכולתו? זה שהוא עבר מספר מסלולים והוא גדול בשנתיים מעמיד לו את הכשירות לומר דברים שחוכמה היא מהם והלאה?

ממש לא.
ישן 03-06-2009, 11:47
  Aug 06 Aug 06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "איך הייתם מגיבים"

אולי הוא לא היה צריך להגיד את זה ככה...
אבל אני אגיד לך את מה שהוא אמר, ויכול להיות, בעצם בטוח, שיתווכחו איתי פה, לך תהיה לוחם!!!

קודם כל: בשבילך, אין כמו הסיפוק שלהיות לוחם, האווירה, הקושי, החוויות, הגאווה, החברים שלא תשכח לעולם, אני בימים אלה מסיים שלוש שנים, אני חושב שכל מי שכותב פה עם פז"ם זהה ומעלה יאמת את דבריי.

עכשיו, יש לך פרופיל קרבי, אין מה לעשות, הצבא קובע, לא אתה.

אני לא יודע מה התפקיד המדובר, אבל עזוב, לך תהיה בגולני, צנחנים, גבעתי, הנדסה, מוד"ש,
הכל חוויות שלא תכיר בשום מקום אחר בעולם.
Tamron 28-75 F/2.8 + Pentax AF360 FGZ Flash + LightShpere II +
Crumpler 500+ Canon A590 IS P&S Camera +

ישן 03-06-2009, 12:50
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "כשאתה אומר את זה, בתור לוחם..."

אתה צריך לעשות הפרדה בין השאלה הערכית שעולה כאן, לבין ההתנשאות שניכרת בשאלה שלך שהיא לא במקום ולו רק מהסיבה שאתה מלש"ב, ילד שלא חווה מסגרת צבאית והוא כבר קצין, התחיל כחייל, עבר בה"ד 1 ולא משנה מה המגמה - כולם חווים שטח.

האם אתה יודע מה הוא עשה כחוגר ?
האם אתה יודע מה הוא עבר בבה"ד 1 ?

תתגייס, תסיים מסלול, תתרום - תוכל למתוח ביקורת על כל מה שזז, אבל יהיה פירעון לדבריך.
לי אישית, זה נשמע מאוד רע שהפרעון של דבריך הוא עתידי....
אתה יודע כמה אנשים מיועדים לקרבי וברגע האחרון שיבוצם משתנה ?
כמה מתחילים מסלול בקרבי ובמהלכו שיבוצם משתנה ?
כמה היו קרביים ויצאו לקק"צ שלישותי וקיבלו ג'וב ?

תאר לך שאתה מתגייס לקרבי וחו"ח נופל במקלחת בשבוע השני לטירונות, יורד לך הפרופיל ואתה משובץ כמש"ק שלישות, אז ?
הראייה שלך תשתנה ? אתה לא תחשוב שלהתגייס לקרבי זה חשוב ותורם ?
אתה לא תנסה לשכנע אנשים בחשיבות הגיוס לקרבי ?

השאלה הערכית שאתה מעלה היא מעניינת - הבוז שמשתמע מכתיבתך ממש לא...

עד כאן דעתי הקטנה והצנועה.

ישן 04-06-2009, 18:16
  משתמש זכר קרנפון קרנפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.09

אני כנראה קצת אמחזר דברים שנאמרו אבל בכל מקרה:
דבר ראשון אתה לא יודע איך הקצין הזה התחיל, יש לא מעט קצינים לוחמים שמגיעים לתפקידים עורפיים כאלה ואחרים (בחיה"א כמעט כל איש צ"א משרת בתפקיד מטה בשלב כזה או אחר בשירותו).
דבר שני, גם אם הוא התחיל כג'ובניק וממשיך כקצין ג'ובניק - הוא קצין. הוא עשה בה"ד 1, הוא החליט לתת מעצמו למדינה "קצת" אקסטרה ממה שהוא חייב (כמו שאתה רוצה לתת קצת אקסטרה בכך שתהיה לוחם).
דבר שלישי, שוב, אתה מלש"ב - אין לך זכות להגיד שום דבר על אף חייל עד שלא חווית זאת בעצמך - וזה לא משנה כמה טובות הכוונות שלך וכמה אתה נחוש להיות לוחם. עד רגע האמת שבו אתה נדרש להוכיח את עצמך - לא עשית כלום.
דבר רביעי, יכול להיות שהוא "רק" שנתיים מעליך בגיל, אבל מה שמיוחד בצה"ל (ובצבא בכלל) זה שהוא נותן לך ניסיון חיים בקצב הרבה יותר מהיר. אז הפער הקטן הזה של השנתיים (לדעתי אגב זה יותר אבל לא עקרוני) הוא שמיים וארץ. אתה ילד (ילד גדול אבל ילד) והוא גבר.

אז לשאלתך, אני הייתי מגיב בשתיקה והפנמה.

ישן 06-06-2009, 13:25
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06

אני אישית מסכים עם מה שנאמר כאן על ידי מספר אנשים,במקרה כזה,הכי טוב , זה לשתוק ולהקשיב. לא משנה כמה בנאדם קורא,ולומד ומדבר ואלוהים יודע מה, עד שהוא עצמו לא מגיע לצבא ומקבל את הכאפה שלו, הוא לא באמת יודע. ממתין לשירות ביטחון עם כל הכבוד להיות לוחם, הוא עדיין ממתין לשירות ביטחון , אין לו מושג וחצי על איך עובד, ואיך נגיד מ'מ בנח'ל מגיע להיות קצין שלישות בפלס, והדברים האלה קורים, ודברים מוזרים יותר,אנשים שמתחילים כמפעילי מלגזה בשייטת ומסיימים כמקימי הימ'ס, ואלה דברים שקרו, אז לפעמים, עדיף לנשוך את השפה ופשוט להיות בשקט.
מה גם, שאין לך מושג קלוש למה הוא לא לוחם, הוא הוא נפצע, אולי הוא פרופיל 64 , אולי הוא בן למשפחה שכולה/בן יחיד, ויש עוד אלף סיבות, שזה בכלל לא משנה, הבנאדם הוא קצין, זהו תפקידו,אתה מלש'ב , זה סדר הדברים הוא כנראה יודע טיפה יותר טוב ממך.
וגיל זה לא מדד, בצבא תמצא את עצמך משרת תחת מ'מ שהוא אולי קטן ממך כי דחית גיוס או כל דבר אחר, ככה שלזה שהוא מבוגר ממך בשנתיים, אין שום קשר או רלוונטיות למה שהוא אומר לך.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 06-06-2009, 14:52

אני רואה שדבריי לא הובנו כראוי ולכן נאמרו פה דברים נכונים אך לא רלוונטיים למקרה.

אני מכיר את הבנאדם אישית עוד לפני שהתגייס, ברור שלא הייתי מתבטא כך אם לא הייתי מכיר את הבנאדם.

אותו חייל גדול ממני בשנתיים, סג"מ טרי, חושב שאם יש לו חתיכת מתכת על הכתפיים כמו שמישהו אמר פה, הוא יכול לתת לי הרצאות על לחימה ולוחמים, כאילו שהיה אחד בעצמו או שיש לו אחים במשפחה שהיו לוחמים (ואין לו).

קצין לא קצין, בינתיים אני לא חייל ואני מתייחס לבנאדם לפי איך שאני מכיר אותו ולא לפי הדרגה שלו, אולי לא הייתי צריך לציין אותה בכלל כי זה לא רלוונטי בכלל.

סלחו לי על המילה אבל ג'ובניק מסריח-לא בגלל שהוא ג'ובניק, אלא בגלל שהוא מדבר מעבר להבנה שלו (גם שלי, אבל לפחות אני לא מרצה לו על התפקיד שלו או על הצבא).
ישן 07-06-2009, 18:48

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "ההתייחסות שלך אל חיילי צה"ל..."

כתבתי שאני מעריך כל חייל בצה"ל, מעצם היותו חייל שתורם למדינה כל אחד בדרכו שלו.

יש הבדל בין להעריך כל חייל בצה"ל לבין סלידה מחיילים שחושבים שאם יש להם חתיכת ברזל על הכתף הם יכולים לדבר כמו הרמטכ"ל והם בעלי זכויות יתר.

כמו שאמרו מעליי כל עוד הוא לא המפקד שלי, אני לא חייב לו כלום ויש לי זכות מלאה לומר לו את מה שאני חושב. אני לא אספוג זלזול כי הוא חייל. אף "פישר" לא יהפוך את עצמו לאבא שלי.

אני אספר לכם יותר מזה, אני עובד כרגע עם הרבה לוחמים לשעבר: נ"מ, גולני, שריון וכו'. יצא לי לדבר איתם על הצבא לא מעט פעמים, אף אחד אף פעם לא התנשא מעליי, אף אחד לא הפך את העובדה שהוא היה לוחם ואני לפני צבא לאיזשהו מעמד של "עכשיו אתה משרת שלי, ואין לך זכות דיבור".

גועל נפש של התנהגות.
ישן 07-06-2009, 23:45
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "כתבתי שאני מעריך כל חייל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CoPilot
כתבתי שאני מעריך כל חייל בצה"ל, מעצם היותו חייל שתורם למדינה כל אחד בדרכו שלו.

יש הבדל בין להעריך כל חייל בצה"ל לבין סלידה מחיילים שחושבים שאם יש להם חתיכת ברזל על הכתף הם יכולים לדבר כמו הרמטכ"ל והם בעלי זכויות יתר.

כמו שאמרו מעליי כל עוד הוא לא המפקד שלי, אני לא חייב לו כלום ויש לי זכות מלאה לומר לו את מה שאני חושב. אני לא אספוג זלזול כי הוא חייל. אף "פישר" לא יהפוך את עצמו לאבא שלי.

אני אספר לכם יותר מזה, אני עובד כרגע עם הרבה לוחמים לשעבר: נ"מ, גולני, שריון וכו'. יצא לי לדבר איתם על הצבא לא מעט פעמים, אף אחד אף פעם לא התנשא מעליי, אף אחד לא הפך את העובדה שהוא היה לוחם ואני לפני צבא לאיזשהו מעמד של "עכשיו אתה משרת שלי, ואין לך זכות דיבור".

גועל נפש של התנהגות.

כל כך הגזמת שאתה אפילו לא זוכר את השיחה עם הקצין ההוא כבר, פתאום זה כבר ברמה של משרת ושאין לך זכות דיבור...

יודע מה? אם דיברת איתו על להשתמט, או על להוריד פרופיל כדי להגיע לתפקיד עורפי כלשהו, אז אין לך זכות דיבור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:57

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר