לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2009, 20:32
  lets_go_to_dance lets_go_to_dance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.08
תגובה למאמר של איתן הבר בידיעות אחרונות

הרבה זמן לא כתבתי אבל היום בעקבות מאמר של איתן הבר ב"ידיעות אחרונות " החלטתי שצריך לחדש את הכתיבה
כי איפה שהוא צריך לעצור את זרם הטמטום ושפלות הקומה של השמאל

המאמר שלו הבר מציג את אמריקה כידידה נפלאה של ישראל ומתאר בסגנון ספרותי יפהפה את טוב ליבה במלחמת יום כיפור
כיצד היא הצילה אותנו על ידי סיוע אוירי בהול (חבל רק ששכח לציין שיש לה אחוזי אשמה רבים בזה שלא תקפנו ראשונים אלא חיכינו לפתיחה של הערבים--אבל למה להתעסק בעובדות ? הם כל כך לא מתאימות לתזה)
וכל טוב ליבה של ארצות הברית נתקל לצערו בחומה של רשעות ואטימות של ישראל בחומה של שקרים ותחמניות
וממש יריקה בפרצופה של ארצות הברית ידידתנו מושיעתנו
איך ירקנו לה בפרצוף? על ידי שבנינו בהתנחלויות למרות דרישתה הנורמלית וההגיונית שנצא מהשטחים

לקוראינו שעוד לא יודעים מה זאת הבעיה הנפשית הזאת - בא בעל עמדת כח ודורס את כל זכויותיך ואתה במקום לשים לב
ולבעט אותו לכל הרוחות - נתלה באיזה טובת הנאה מוטלת בספק שהוא נתן לך והיא משמשת לך כתירוץ למה אתה האשם
והבעיתי בסיפור במקום לפתח את העיניים ולומר לחוצפן שבא בגבולך שהוא מוזמן לראות את הדלת מהצד החיצוני שלה
כאחד שמצוי בתחום העבודה הסוציאלית אני יכול לספר לך עד כמה קשה לשכנע אישה מוכה שגם לה יש זכויות

ונחזור אליך מר הבר היקר - אם ארצות הברית לא מרשה לנו מאז 67 לבנות בשטחים והיא רואה זאת כחוצפה ישראלית
אז היא לא ידידתנו שכן מי שדורס את הריבונות שלך הוא לא ידיד שלך אלא האנס שלך
אני לא יודע מה לחשב עליך מר הבר - את הקרדיט שלך על פעילותך הציבורית אני הקטן לא אקח לך
אבל אין ספק שלעת זקנותך אתה מבייש את עצמך
או שיש לך כשל בהבנת רצף מאורעות לוגיים
או שאתה מודע לזה שאתה כותב שקרים ואתה רק בונה ( ובצדק) ששקרים שחוזרים עליהם הרבה ( שישראל אשמה ) נהיים אמת (ציטוט לא מדויק)

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 05-06-2009 בשעה 11:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 11:34

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אתה מוזמן כמובן לכתוב יותר"

לכל מבקשי הלינקים
הכתבה מהעיתונות הכתובה - כמדומני מידיעות אחרונות שלמחרת היעלמות המטוס הין ברזיל לאירופה
אגב הוא חזר על השטויות שלו בפסקה אחת צמתיתית במאמר שלו בידיעות אחרונות של השבת האחרונה

כמו כן אני דורש התנצלות בפומבי ממנהל הפורום על האשמה חסרת השחר שיכול להיות מדברי שאני משווה
את הבר לנאצים -- אין כל זכר לזה בדברי
ולא רק הסתפקת בזה שאולי זאת הייתה מטרתי אלא גם עשית צעד בפועל - מה שמראה שלא השארת את זה בספק
כמו כן על עריכת דברי בהקשר הפסיכולוגי - עיין בוויקיפדיה - תסמונת האישה המוכה
כמו כן הידע שלי על מה שקורה בשטח הוא לא מוויקפידיה אלא משני עובדים סוציאלים

- יש דבר אחר שההסטוריה תתמודד איתו עד סוף ימיה
שהנאציזם והקומוניזם פיתחו הרבה מאוד את תורת שטיפת המח ההמונית וממילא לעד הציטוטים יהיו מהם
לצטט מומחה לתקשורת המונים שחי היום על משפט "שקר שאומרים הרבה הופך לאמת"
זה כמו לצוטט את המרצה שלך לפיזיקה על חוקי ניטון ולחשוב שהמרצה שלך ניסח אותם
מצטער - אבל הקרדיט לעד ישאר של ניטון (לפחות על הניסוח) וכנ"ל עם הנאצים והקומונסטים

כמו כן בגלל שערכת את דברי אני דורש שבראש המאמר שלי בראש האשכול תוסיף -" נערך על ידי מנהל הפורום" לאחר שערכת את דברי הם כבר לא דברי ואני לא מעוניין שמי שיקרה את זה יחשוב שאני כתסתי את זה
אני כתבתי דברים אחרים

ישן 07-06-2009, 18:59

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "חביבי, לפני כיומיים קיבלת בפרטי הודעה ממני"

לטעמי הצנזורה היא לא לגיטימית
בשביל זה נועד הפורום (בין זה בין באתר אחר)
מישהו אומר את דעותיו - כל עוד הם חוקיות
ואנשים מתרשמים מבקרים אותם בין לשבח בין לגנאי
לערוך דברים בגוף הטקסטים בלי להודיע לקוראים בצורה ברורה זה דבר לא מקובל בעיני
נראה לי שגם בעיני רבים אחרים -- נכון שהודעת שאתה עורך אבל לא כולם קוראים את כל האשכול ומגלים את זה
הקבלה הנאצים לא הייתה - והעיר לך על זה גולש אחר באשכול כאן
בקשר לטענה הפסיכולוגית - הבאתי מקורות ואתה גם מוזמן להביא מקורות אחרים או להתייעץ

האם התכוונתי שאיתן הבר הוא אישה מוכה ממש בפועל? לא! ולכן אים לי צורך להיות בעל תואר שני בפסיכולגיה כדי לקבע זאת
נראה לי שכולם הבינו את הדימיון שאני מעלה בין תופעת האישה המוכה ברמת המיקרו הפרטית
לבין תופעת האישה המוכה ברמת המקרו הלאומית

בקשר לטענת התזמון- רק היום ראתי את ההודעה שלך - תוכל לראות זאת לפי אישור הקריאה שלי

נערך לאחרונה ע"י lets_go_to_dance בתאריך 07-06-2009 בשעה 19:13.
ישן 07-06-2009, 20:01
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
טוווב,
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "לטעמי הצנזורה היא לא..."

למעונינים במאמר המקורי: http://makore2.blogspot.com/2009/06/blog-post.html
ולך, אתה מוזמן לשנן ובאם עדיין אתה חש נפגע, אנא פנה אלי בפרטי.
פורום פוליטיקה ואקטואליה הוא המקום לדיונים בנושאים העומדים ברומו של עולם ובענייני השעה.
כאן תוכלו להתווכח על סוגיות העומדות על סדר היום, להציג בפני חברי הפורום מאמרים מעניינים מהעיתונות וכמובן, לכתוב כאלה בעצמכם.

דבר המנהל

הכותבים בפורום מתבקשים לשמור על תקנון אתר פרש ועל הכללים הבאים:

בהעלאת מאמר לפורום, יש חובה לציין את מקורו, רצוי להביא גם קישור למקור המאמר.

השתדלו לא להציג את אותו רעיון איכותי בכמה אשכולות שונים, גולשי הפורום מיומנים מספיק כדי להבין את דבריכם, גם אם אלה מרוכזים באשכול אחד.

אין לפתוח אשכולות ללא תוכן, כותרת בלבד איננה מספיקה.

נא לנסח את כותרת האשכול בצורה ראויה, התואמת את תוכן הידיעה.

בכותרת האשכול יש להמנע מלהשתמש בסימנים כגון: @ # ^ * וכדומה.

אין לפתוח אשכולות שנושאם הוא גולש אחר/ת.

אין לפגוע בגולש אחר על רקע מינו, גילו, דתו או מוצאו.

חל איסור מוחלט על פרסום פרטיו המזהים של גולש כלשהו ללא הסכמתו. ("אאוטינג")

אנא שימרו על תרבות דיון - לא לקלל, לא להשמיץ וכמובן לא להסית.

תמונות פורנוגרפיות או קישורים לתמונות או אתרים פורנוגרפיים אסורים בהחלט.

במידה ומצורפות תמונות קשות לצפייה בתוך האשכול, יש להתריע על כך בכותרת האשכול.

ביקורת מצד הגולשים על מנהל/ת או על דרך ניהול הפורום, תעשה אך ורק באמצעות "הודעות פרטיות".

חשוב!
לגולשים ניתנת אפשרות עריכה על מנת לתקן או להסיר את הודעתם - עד 30 דקות מרגע שליחתן.

אם ברצונכם לפתוח אשכול שכותרתו ותכנו הינם בגדר סקופ או חדשה, אתם מוזמנים לעשות כן בפורום סקופים וחדשות .

דרגות הפורום:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה כוכב - מוענק לגולש/מומחה הבקיא בתחום מסוים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה צל"ש - מוענק לגולש התורם לפורום.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עלה - מנהל/ת הפורום.

פרסום חומרי נאצה או תעמולה, הקוראים או מסיתים לבצוע עבירה פלילית יוסר לאלתר מהפורום והמפרסם יחסם.

בשום אופן אין לערוך הקבלות כלשהן בין יהודים/סמלים יהודיים לנאצים/סמלים נאציים!

הפרת אחד מהתנאים לעיל, תוביל קרוב לוודאי לנעילה או הסרת הודעתכם ואף לחסימתכם מהפורום ואפילו מהאתר בכלל.

גלישה מהנה ותרבותית.

תודה

minimax, Tallyco, rubber_duck, looopy
מנהלי פרומי פוליטיקה ואקטואליה, סקופים וחדשות
.

ישן 05-06-2009, 10:08
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lets_go_to_dance שמתחילה ב "תגובה למאמר של איתן הבר בידיעות אחרונות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lets_go_to_dance
נתלה באיזה טובת הנאה מוטלת בספק שהוא נתן לך

ארצות הברית נתנה לנו כל שנה כספי סיוע ביטחוני. היא מכרה לנו עד היום מערכות נשק מתקדמות שהיא נמנעה מלספק למדינות העויינות אותנו (דאגה לעדיפות איכותית אצלנו). היא משתפת איתנו פעולה בתכנון והקמה של מערכות הגנה נגד טילים. היא הגנה עלינו במועצת הביטחון של האו"ם. אני מרשה לעצמי לנחש שהיא פעלה לא פעם ולא פעמיים מאחורי הקלעים לטובתנו בזירה הבין לאומית וכו'.

אם אתה חושב שאנחנו עושים ג'סטה לארה"ב אתה טועה בדיוק ב180 מעלות כי המצב הפוך לחלוטין. הקשר עם ארה"ב תרם לנו רבות.

ישן 07-06-2009, 10:45
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
ארה"ב זקוקה לנו בדיוק כמו שאנו זקוקים לה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=lets_go_to_dance]נתלה..."

נכון, ארה"ב מסייעת לנו - אבל לא בגלל עינינו היפות או בגלל שאנחנו בונים או לא בונים ביישוב זה או אחר. הסיוע האמריקאי לישראל הוא אינטרס אמריקאי בדיוק כמו שהוא אינטרס ישראלי.
אחרת, אם היה מדובר בחישוב עלות-תועלת פשוט, הרי לארה"ב היה הרבה יותר משתלם לעשות עסקים עם מדינות ערב הגדולות ולזרוק את ישראל הקטנה לכל הרוחות.
עד עתה נשיאי ארה"ב הבינו נשיאי ארה"ב מיהי הידידה האמיתית של ארה"ב במזה"ת, מיהי בעלת הברית האמיתית שלה פה, ועל מי היא יכולה לסמוך. הנשיא חוסיין זרק את המשוואה הזו לכל הרוחות בשמו של "איזון" לא ברור. בעולמו, שבו אין מלחמות ואין אויבים, וכולם חברים של כולם (ואם ישנם סכסוכים, הרי ניתן לפתור אותם במחי נאום מוצלח אחד), הרי ברור שישראל הקטנה לא משתווה לעולם המוסלמי הגדול.
כמו נאיבים לא מעטים לפניו, גם הוא עומד להתאכזב. אני מקווה שזה לא יהיה על חשבוננו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-06-2009, 12:37
  lazio88 lazio88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי וינס וגה שמתחילה ב "אין לך מה להלין על נשיא..."

יש רק בעיה אחת בדבריך...השטחים לא מוכרים כריבונות ישראלית באף מדינה בעולם,גם לא ע''י המדינה הידידותית ביותר שלנו אלא כשטח כבוש!
אז לפני שאתה מאשים את איתן הבר בהפצת שקרים,תבדוק את דבריך שלך...
ולפטריוט שכותב פה כל פעם דברי הבל שאני לא חושב שהוא אי פעם פתח ספר של יחסים בינלאומיים או משהו בסגנון אלא יותר נראה לי שהוא ניזון מדבריו של איזה רב כזה או אחר
אני אומר לך בצורה הכי ברורה ותקשיב לי טוב:מדינת ישראל צריכה את ארה''ב כמו שבן אדם צריך חמצן...
בלי ארה''ב מדינת ישראל לא קיימת ולו שנייה אחת...שמעת מה אני אומר לך?שניה אחת!
אז תפסיק כבר לבלבל את המוח באמת שהדברים שלך נמאסים עליי כל פעם מחדש...
לעומת זאת ארה''ב יכולה להתקיים בלי ישראל.היא הייתה לפניה ותהיה גם אחריה
אמנם זהו פורום ולכל אחד מותר להגיד מה שהוא רוצה אבל הדברים שאתה אומר פה רק מראים לי איך מגיעים לשלטון פה אנשים שיכולים לפגוע בכל מה שבנו פה במשך 60 אתה לא יודע עובדות ואתה זורק פה שטויות לאוויר
ובטח בתגובה הבאה שלך אתה תשתלח בי אישית אבל זה לא ישנה את העובדה שאתה בור
ישן 07-06-2009, 12:57
צלמית המשתמש של הפטריוט

אם כך...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "יש רק בעיה אחת..."

בוודאי ידוע לך שארה"ב לא מכרה נשק לישראל עד 1964 (עסקת ה"הוק"), ובכל זאת, איכשהו שרדנו...
ארה"ב זקוקה לישראל כמאחז מערבי בטוח במזה"ת לא פחות מאשר ישראל זקוקה לארה"ב, ואולי אף יותר. הנשיא חוסיין נאיבי מספיק כדי להטיל את יהבו על הערבים. הוא עומד להתאכזב - ואני מקווה שישראל לא תיפגע פגיעה בלתי הפיכה כתוצאה מכך.

עכשיו, מדוע שאשתלח בך אישית? הרי אתה יודע להתעלות מעל צורת התנסחות שכזאת...
ציטוט:
ולפטריוט שכותב פה כל פעם דברי הבל שאני לא חושב שהוא אי פעם פתח ספר של יחסים בינלאומיים או משהו בסגנון אלא יותר נראה לי שהוא ניזון מדבריו של איזה רב כזה או אחר

ציטוט:
אז תפסיק כבר לבלבל את המוח באמת שהדברים שלך נמאסים עליי כל פעם מחדש...

ציטוט:
אמנם זהו פורום ולכל אחד מותר להגיד מה שהוא רוצה אבל הדברים שאתה אומר פה רק מראים לי איך מגיעים לשלטון פה אנשים שיכולים לפגוע בכל מה שבנו פה במשך 60 אתה לא יודע עובדות ואתה זורק פה שטויות לאוויר
ובטח בתגובה הבאה שלך אתה תשתלח בי אישית אבל זה לא ישנה את העובדה שאתה בור

אין לי כל צורך "להשתלח בך" אישית. אתה כבר עשית את זה הרבה יותר טוב ממה שאני אוכל לעשות אי פעם. בשפלות ובנבזות, לעולם לא אוכל להתחרות עם איש שמאל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-06-2009, 14:02

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "צדקת אנחנו בפורום. הפורום..."

אולי הגזמתי כי אני לא יכול לשמוע אנשים שמדברים מבורות...
ועוד אחרי כל זה אתה ממשיך להגיד דברים שהם לא נכונים
החוק הישראלי סיפח בשנת 1981 את רמת הגולן ומזרח ירושלים.שאר שטחי יהודה ושומרון מוגדרים כשטח ממשל צבאי
וגם אם היו מספחים את כל שטחי הגדה הרי שזה לא נותן לנו את הזכות לבנות בו ולעשות ככל העולה על רוחנו.
אם מדינת ישראל רוצה שהקהילה הבינלאומית תבוא בדרישה לפלסטינים בכל הנוגע למלחמה בטרור או לכל אויב אחר עליה לקבל גם היא את העקרונות שהקהילה הבינלאומית הציבה...אי אפשר מצד אחד לבקש את תמיכתם במלחמה בטרור ומצד שני לצפצף על דרישותיהם מאיתנו
דבר שני:לא יעזור מה אתה ודומיך יגידו אם ארה''ב תהיה נחושה להפסיק את הבניה הבלתי חוקית בהתנחלויות
היא אכן תפסיק ואני מקווה שאובמה באמת יהיה נחוש וישים קץ למריחות האלה של ההנהגה הישראלית לאורך כל השנים...
איך אמר אתמול דב וייסגלס:עניין פינוי ההתנחלויות הוא עניין פנים אמריקאי.אין לישראל את היכלות להתנגד לנחישות אמריקאית

נערך לאחרונה ע"י lazio88 בתאריך 07-06-2009 בשעה 14:05.
ישן 07-06-2009, 14:22
צלמית המשתמש של הפטריוט

מי שמדבר על בורות...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "אולי הגזמתי כי אני לא יכול..."

"בור" הוא הקטן שבסופרלטיבים שניתן להצמיד לך - אבל, בניגוד לך, אני לא פה כדי לשחק משחקי קקי-פיפי ומשחקי עלבונות אישיים.

הריבון החוקי היחידי בשטחי יש"ע הוא היא מדינת ישראל. לא ירדן או מצרים (ששלטו בהם שלטון כיבוש בלתי חוקי) ולא ה"פלסטינים" (שמעולם, בכל ההיסטוריה האנושית המתועדת, לא החזיקו בהם בשום צורה).
כך קובע החוק הבינלאומי, וכך קובעים חוקי מדינת ישראל.
אם אתה מתעקש להתעלם מהם, אל תבוא בטענות לאחרים על "בורות".

הדרישה שמופנית כלפי ה"פלסטינים" לחדודל מטרור אינה קשורה כלל ועיקר ל"התנחלויות" כאלה ואחרות - כאילו שאם לא נפסיק את הבנייה, הרי מותר לרצוח ולטבוח באזרחי ישראל... הדרישה המופנית ל"פלסטינים" לחדול מביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות אינו קשור - ואינו יכול להיות קשור בשום צורה - למדיניות ההתיישבות של מדינת ישראל. מי שיוצרת את הקישור בין הקמת יישובים, שבהם חיים אזרחים תמימים את חייהם, ובין רצח חסר אבחנה של אזרחים בכוונה תחילה סובל מבעיה שאני לא אוכל לפתור.
אם ארה"ב נחושה להפסיק את הבנייה ב"התנחלויות", אדרבא, שתפסיק. לא שידוע לי על איזושהי בנייה אמריקאית שם, אבל אם יש כזו, זכותם המלאה להפסיק. לארה"ב אין כל זכות להתערב בענייניה הפנימיים של ישראל. אם נכנע לדרישה האמריקאית, לא ירחק היום עד שגם אתה, בהתנחלות שלך, תזדקק לאישור ממחלקת המדינה בוושינגטון כדי לסגור מרפסת.
להזכירך, בן גוריון הכריז על הקמת המדינה בניגוד לדעתה של מחלקת המדינה האמריקאית ותחת דרישה של הנשיא טרומן לדחות את הקמת המדינה לטובת משטר נאמנות. להזכירך, ארה"ב התנגדה גם ליציאתה של ישראל למלחמת ששת הימים (וגם אז, אגב, התכחשה להתחייבות של הנשיא אייזנהאואר להגן על חופש השיט במיצרי טיראן). ארה"ב התנגדה להפצצת הכור בעיראק (ואחרי שנים הודתה בטעותה). ישראל התעמתה עם ממשלבוש האב על ה"התנחלויות" (זוכר את כל עניין הערבויות?), והשמיים לא נפלו כשישראל סירבה לדרישה האמריקאית להסיק את הבנייה בהן.
מה שקורה כאן זה משחק פוקר. המנצח הוא זה שיוכל לשחק אותו עד הסוף, ולחשוף את הבלוף של הצד השני. לאמריקאים אין באמת אמצעים להפעיל לחץ אפקטיבי על ישראל - ולנשיא חוסיין יש בעיות הרבה יותר חמורות להתמודד איתן (משבר כלכלי חמור, אומר לך משהו? ועוד זוטות כמו הגרעין הצפון קוריאני והפקיסטני...). ישראל בהחלט יכולה להתמודד עם לחץ אמריקאי, ועם ממשל שלומיסטי עויין ונחוש.
להרים ידיים ולהיכנע מראש זו אינה מדיניות אפקטיבית.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-06-2009, 14:54

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "המומחיות שלך ממש קוטלת בחוסר..."

טוב אז אני רואה שאתה גם מתווכח איתי על עובדות.הוויכוח איתך הופך לממש קשה...
החוק הישראלי לא חל על שטחי יהודה ושומרון אלא רק על מזרח ירושלים ורמת הגולן...זה שלא סיפחו את יהודה ושומרון יכול להראות לך רק על הבעייתיות אפילו בעיני הישראלים עצמם.

אני דיברתי איתך על א' ואתה עונה לי על ג'
הצגתי לך טענה שאנחנו באים לקהילה הבינלאומית שתדרוש צעדים כנגד פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות בזמן שאנו עצמנו מצפצפים על דרישותיהם מאיתנו להפסיק לבנות באופן בלתי חוקי בהתנחלויות...יש בעייתיות בדרישה הזאת לדעתי. אם לקחת בחשבון שהדרישות לעמוד בעקרונות הללו לא נענים ע''י מדינה איך אפשר בכלל לבוא בדרישות כלפי ישות חלשה ומפולגת כמו הרשות הפלסטינית?!
חוצמזה מה זה קשור לאמריקאים.ההתנחלויות האלה(אני מדבר כרגע על המאחזים הבלתי חוקיים)הוגדרו כלא חוקיות גם אצלנו.אז איזה מדינת חוק מתוקנת מאפשרת מצב שאזרחים שהם מיעוט מציבים עובדה למדינה וקובעים מדיניות?!
אמרת "אזרחים תמימים".אז זהו שלא...אזרחים שמבצעים מדיניות של תג מחיר הם לא אזרחים תמימים הם פושעים!
לגבי הזיכרונות שלך מתקופות קודמות.הלוואי שהתלות שלנו באמריקאים הייתה מאפשרת לנו לעמוד על שלנו ולהציב תנאים לאמריקאים..כיום המצב שונה לגמרי כך שכל הדוגמאות שנתת בטלות לתקופתנו עכשיו
מדינת ישראל כמו שכבר אמרתי לך לא יכולה להתקיים במצב שקיים היום במזרח התיכון בלי התמיכה של ארה''ב ואם אתה מאלה שחושבים שהיה אפשר להכנס עם ראש בקיר באמריקאים אתה תראה בתקופה הקרובה איך הממשלה שלנו מתקפלת עם כל ההרכב הימני פאשיסטי שלה..רק ההזכרה שלך של משחק פוקר יכולה להראות איך אתה ושכמותך מתייחסים לעניין רציני כל כך.כאילו שלא תלויים חייהם של מליוני בני אדם בנושא.משחק פוקר!
ישן 07-06-2009, 16:33
צלמית המשתמש של הפטריוט

גם לשרשר אתה לא מסוגל...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "טוב אז אני רואה שאתה גם..."

הריבון החוקי היחידי בשטחי יש"ע הוא מדינת ישראל. האם אתה יכול להצביע על ריבון חוקי אחר? לא הבריטים (שהחזיקו בארץ ישראל המערבית כפיקדון מטעם חבר הלאומים, ואח"כ מטעם האו"ם), לא המצרים או הירדנים (ששלטו שם שלטון כיבוש בלתי חוקי) ולא ה"פלסטינים" (שמעולם לא החזיקו בשטח הזה - או בכל שטח אחר). למי שייכים, אם כך, שטחי יש"ע?

יופי של השוואה ערכת, בין התיישבות שלך אזרחים תמימים ובין מעשי רצח וטבח (שהם על פי כל הגדרה פשעים נגד האנושות). איזה יופי למחבלי החמאס והפת"ח שיש להם מליצי יושר נפלאים כמוך.
הדרישה שה"פלסטינים" יחדלו מלבצע פשעי מלחמה / פשעים נגד האנושות אינה קשורה במדיניות ההתיישבות של ישראל. האם לשיטתך יש מצב שבו מותר ל"פלסטינים" לרצוח יהודים?

אגב, אם מדובר על "ישות חלשה ומפולגת כמו הרשות הפלסטינית", למי בדיוק אתה מתכוון למסור את השטח, שאותו אתה טוען שישראל צריכה לפנות? לאבו מאזן, שבקושי שולט בשטח המוניציפלי של רמאללה? או אולי לחמאס? או אולי אתה מעוניין בכאוס בשטחי איו"ש?

ציטוט:
איזה מדינת חוק מתוקנת מאפשרת מצב שאזרחים שהם מיעוט מציבים עובדה למדינה וקובעים מדיניות
- מדינת ישראל, שמתירה לערביי ישראל לבנות בכל מקום העולם על רוחם ולגזול אדמות מדינה. אם אתה מדבר על אכיפת חוק, אולי תתמקד בבעיית שוד האדמות שמתבצע ע"י ערביי ישראל, ולא בקראוון פה וצריף שם באיו"ש? אבל הרי לא מדובר על אכיפת חוק, נכון? מדובר על רדיפה פוליטית. להזכירך, אכיפת חוק סלקטיבית אינה מסממניו של משטר המתיימר להיות דמוקרטי.

ציטוט:
אזרחים שמבצעים מדיניות של תג מחיר הם לא אזרחים תמימים הם פושעים
- וברגע זה אישרת לבצע "פיגועי נקמה" באוכלוסייה הערבית. אם יקום אי פעם עוד עדן נתן-זאדה או עוד ברוך גולדשטיין, לא תוכל לבוא בטענות אליהם.
אגב, באיו"ש יושבים כ-300,000 ישראלים. כמה מתוכם מבצעים "תג מחיר"? האם הילד שנרצח בבת עין ביצע "תג מחיר"? גם אם נניח שמישהו מהיישוב ביצע, האם זה מתיר את דמו? שוב אתה מספק תירוצים וצידוקים למעשי הטבח של המחבלים. חבל שלנו אין מליצי יושר שכמוך...

כמה קל לך להתעלם מהעובדות. לשיטתך, היישוב היהדי המותקף היה צריך לוותר על הכרזת העצמאות ולהסכים לאיזה משטר חסות, שלבטח לא היה שם בראש מעייניו את טובתם של היהודים, כי לבטח לא היינו במצב לעמוד על שלנו ולהציב תנאים לאמריקאים... כמו שציינתי, עד 1964 ארה"ב לא מכרה לנו נשק, ואיכשהו לא קרסנו ולא התמוטטנו. את הניצחון המזהיר במלחמת ששת הימים השגנו תוך התבססות על נשק לא-אמריקאי. מוזר, לא?
היום, כשארה"ב נתונה במשבר הכלכלי הקשה ביותר מאז 1929, גם היא לא בדיוק במצב להעמיד תנאים לישראל. לאר"הב אין ממש כלים אפקטיביים להפעלת לחץ - למעט נאומים חוצבי להבות של הנשיא חוסיין והצהרות מתלהמות של מזכירת המדינה קלינטון (שזה די מרתיע, אני מודה...). את משחק הפוקר האמריקאי עלינו לשחק עד הסוף, ולחשוף את הבלוף האמריקאי, בדיוק מהסיבה שבכך תלויים חייהם של מליוני בני אדם. כניעה לתכתיבי הפריץ עלולה להעמיד את אותם מליונים בסכנה קיומית.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-06-2009, 02:33

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "גם לשרשר אתה לא מסוגל..."

הדרישה שה"פלסטינים" יחדלו מלבצע פשעי מלחמה / פשעים נגד האנושות אינה קשורה במדיניות ההתיישבות של ישראל. האם לשיטתך יש מצב שבו מותר ל"פלסטינים" לרצוח יהודים?

מה הקשר בכלל זה לא מה שאני אומר!!!
אם הבנת את זה ככה אז אתה גם קשה הבנה תסלח לי!
ברור שבשום אופן טרור ופשעים נגד האנושות אני מגנה ומוקיע בכל תוקף אבל זאת בכלל לא האנלוגיה שאני מכוון אליה...
ואם אתה לא ממוקד בדבריי אני ימקד אותך במשפט הבא:אני אומר שמדינת ישראל לא יכולה להתעלם מהדרישות הבינלאומיות של כל העולם...לא חלק מהעולם ידידי! כולו! אפילו הידידה הטובה ביותר שלנו מצד אחד. ולבקש מהם שיטפלו\יגנו\יגוננו\ילחצו\יענישו בכל מה שנגדנו מצד שני.
אני מקווה שעכשיו הבנת את מה שאני אומר

אגב, אם מדובר על "ישות חלשה ומפולגת כמו הרשות הפלסטינית", למי בדיוק אתה מתכוון למסור את השטח, שאותו אתה טוען שישראל צריכה לפנות? לאבו מאזן, שבקושי שולט בשטח המוניציפלי של רמאללה? או אולי לחמאס? או אולי אתה מעוניין בכאוס בשטחי איו"ש?
לא זה מה שאמרתי אבל צריך להתחיל איפשהו...אולי צריך לחזק את המתונים.אולי צריך לתת להם תקווה כלכלית שיתרחקו מהדת מהייאוש ומהקיצוניות.אולי צריך לעזור להם להגיע למצב שהם יכולים לשלוט ולמשול..וכל זה כמובן בשלבים ולאורך זמן ביחד עם העולם הערבי המתון ושאר העולם המערבי...
מה אתה מציע אה?! להמשיך לשלוט בהם עוד 40 שנה?!אה?!אולי עוד קצת מחסומים עוד קצת חומה...כן חומה זה טוב...נבנה גם מסביב לכל עיר פלסטינית! ונבנה כבישים רק ליהודים בכל יהודה ושומרון כדי שלא יוכלו לפגוע בנו...אולי גם נשים להם טלאי כתום על היד...תגיד כבר מה אתה וכל הימין ההזוי הזה מציע מה!?לעלות אותם על אוטובוסים לירדן? אתה יודע מה?!יש משהו יותר טוב...בוא נבנה להם מחנות השמדה עם קרימטוריום.
תגיד כבר מה אתה מציע העיקר אתה תשלול כל מה שינסה לקדם אותנו למצב אחר...מה אתה חושב שזה יכול להמשך לנצח הסיפור הזה?
אם לא תהיה להם מדינה הם עוד כמה עשורים יהיו פה רוב...ומה הפתרון שלך לזה?
מלחמת השרצות נכון? נעשה איתם תחרות מי משריץ יותר ילדים כדי שנשמור על רוב יהודי
שלא יהיה לך ספק...אני לא אוהב ערבים ואני אוהב את מדינת ישראל לא פחות ממך.אבל אני גם ריאלי המצב הנוכחי לא יכול להמשך.צריך הפרדה,אנחנו פה והם שם!
אמרת מתישהו בדבריך צריף פה וצריף שם,שוב פעם כנראה שהעובדות מגיעות לאוזניך דרך בלנדר...
כשהממשל האמריקאי אומר הפסקת בניה בהתנחלויות הוא לא מתכוון לצריף פה וצריף שם שאתה מדבר עליו ושממשלת ישראל הואילה בטובה לפנות בשבועיים האחרונים...הממשל האמריקאי לא מוכן שיכנס ואילו מערבל בטון אחד לכל שטחי יהודה ושומרון!זה שאתה קורא לזה צריף פה וצריף שם זה גם כן חלק אינטגרלי מהבורות שלך...אגב מגרון לדוגמא,ובזה אני בטוח שאתה בקיא הוא לא צריפון אלא ישוב בן 50 משפחות.
לגבי הטענות שלך שאני מספק צידוקים ותירוצים למעשי הטבח של המחבלים אני אפילו לא יגיב כי אני לא יודע איפה אמרתי שאני מצדיק מעשי רצח וטרור אבל לגבי הבנת הנקרא שלך אני כבר לא ירחיב רק תגיד לי איפה אמרתי דבר כזה שאני מצדיק מעשי טרור...
ולבסוף התייחסות לבדיחה שאיתה סיימת:אם אתה חושב שלארה''ב אין יכולת להפעיל לחץ אפקטיבי על מדינת ישראל...אז חכה שניה אני יחפש את המילים איך להגיב על טענה שכזאת...
עזוב אין לי מילים רק תסמוך עליי בתור מישהו שיודע ואת זה באמת אני אומר לך...רק בנושא הזה תסמוך עליי...יש לה!
בלי ארה''ב מדינת ישראל לא קיימת דקה ולא רק בנושא הגרעין האיראני
אני מבקש ממך שבנושא הזה אל תתווכח איתי...אני אפילו מתחנן שלא תענה על זה...לא יבקש ממך שתודה שטעית
ישן 08-06-2009, 09:06
צלמית המשתמש של הפטריוט

איזו היסטריה....
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "[b][u]הדרישה שה"פלסטינים"..."

כמה סימני קריאה!!! מראה בדיוק עד כמה אתה בטוח בדעותיך...

א. אתה התנית את המאבק בטרור בהפסקת ההתיישבות. אתה הוא זה שעושה את האנלוגיה בין הקמת יישובים ובין רצח. לשיטתך, כל עוד אנחנ ומקימים יישובים ובונים באיו"ש, הרי שאין לנו זכות לקרוא לעולם לפעול נגד פשעי המלחמה של האוייב - והוא רשאי להמשיך בהם כרצונו. צידוק גדול מזה לטרור לא ייתכן. אתה מקבל את הרצחנות ה"פלסטינית" כמובנת מאליה, כתשובה ראויה ומוקבלת ל"מפעל ההתנחלות" הישראלי.
אין שום קשר בין הדברים. גם אם נבנה מחר עד מאה יישובים וניישב בהם עוד מליון ישראלים, הטרור יישאר פשע מלחמה, וישראל רשאית - ואף חייבת - לדרוש מהעולם לסייע לה - או לתמוך בה - במלחמה נגדו. כמה שלא תרצה ואיך שלא תתפתל, אין כל אפשרות להצדיק טבח של אזרחים - אפילו לא של "מתנחלים" (שגם הם בני אדם, וגם להם יש זכויות אדם בסיסיות - מקווה שלא נפלת מהכיסא למקרא הסקופ ההיסטרי הזה...).

ישראל יכולה להתעלם מכל דרישה בלתי הגיונית של העולם - אפילו של ה"ידידה" הגדולה שלנו. כי היום זה קרוואן על איזו גבעה באיו"ש, ומחר זה אישורי בנייה בשייח מוניס - סליחה, ברמת אביב... מדיניות בנייה והתיישבות זה עניין פנימי של מדינת ישראל, ואומות העולם לא יכולות להכתיב לנו כמה ואיפה לבנות או לא לבנות.

ציטוט:
אולי צריך לחזק את המתונים.אולי צריך לתת להם תקווה כלכלית שיתרחקו מהדת מהייאוש ומהקיצוניות.אולי צריך לעזור להם להגיע למצב שהם יכולים לשלוט ולמשול..וכל זה כמובן בשלבים ולאורך זמן ביחד עם העולם הערבי המתון ושאר העולם המערבי...
- 16 שנה אנחנו כבר מנסים את זה. עוד לא הבנת שזה לא עובד? עוד לא הבנת שה"פלסטינים" כלל לא מעוניינים במדינה - לפחות לא במדינה לצידה של ישראל? ועוד לא הבנת שאין הבדל עקרוני בין ה"מתונים" ובין ה"קיצוניים"? טוב, זה לא לגמרי מדוייק, יש הבדל - ה"קיצוניים" רוצים להילחם בישראל עד לחורבנה, ה"מתונים" מעדיפים את שיטת השלבים, לחסל את ישראל לאט-לאט.
אפילו ה"מתונים" עד היום לא הכירו בזכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית, מעולם לא הכירו - ולעולם לא יכירו - בזכותו של העם היהודי למדינה משלו. במצב הזה, עם מי תחתום על הסכם? עם מי תגיע לפשרה? על מה, בעצם, תתפשר? על גבולות האוטונומיה היהודית בפלסטין? על תנאיו של המיעוט הד'ימי?
אבל שלומיסטים קנאיים כמוך לא נותנים למציאות לבלבל אותם. אתה מעדיף לעצום את העיניים, לאטום את האוזניים, ולחשוב שהאשליות שלך הן, למעשה, המציאות. המציאות, יש לי חדשות בשבילך, לא מתאימה את עצמה להזיות של אף אחד, גם לא לאלה של הנשיא חוסיין. מי שלא פועל על פי העובדות בשטח, על פי התנאים בעולם של המציאות, משלם מחיר כבד. לישראל אין את היכולת לשלם את המחירים הללו.

ולבסוף, ארה"ב - לארה"ב אין ממש כוח להפעיל נגדנו. אם נעמוד מולם בהחלטיות, הם יגלו עד מהרה את מגבלות הכוח שלהם. דוד בן גוריון יכול היה לפעול בניגוד לדעתה של ארה"ב ב-1948, אשכול ב-1967, בגין ב-1981 וב-1982, ושמיר ב-1992. גולדה, אגב, פעלה בהתאם להנחיות מוושינגטון, וסירבה להורות על מהלומה מקדימה בבוקרו של אותו יום כיפורים. זוכר איך זה נגמר?
השמיים לא ייפלו אם נגיד "לא" לארה"ב. העולם לא יגיע לקיצו, והשמש תזרח גם מחר.
אגב, נראה לך שארה"ב תסכים לפצצה גרעינית איראנית, שתעמיד בסכנה את כל האינטרסים שלהם במזה"ת ובאירופה, רק בגלל שישראל לא מפנה את יצהר או מיגרון? אתה פתטי עוד יותר מכפי שחשבתי מקודם...

ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-06-2009, 12:31

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "איזו היסטריה...."

לא יודע לשרשר- כמה סימני שאלה...
מה זה פה שיעור במדעי המחשב?

שוב פעם לגבי הדרישה מהעולם להתערבות לצידנו אני ידגיש.אין מחלוקת בכל הקשור לטרור ורצח ופשעים שעושים הפלסטינים.
אבל כאשר אנחנו באים בדרישה מהעולם לעמוד לצידנו בכל הנוגע לטרור ולהסתה שזה דבר בלתי מקובל מבחינת הקהילה הבינלאומית כך גם הבניה בהתנחלויות היא בלתי מקובלת על ידם ולהזכירך על חלק גדול מעמנו שלנו.
ולכן אי אפשר להיות רק צודקים אלא צריך להיות גם חכמים.העולם לא יכול לבוא בדרישות לצד אחד בעוד השני מצפצף על הדרישות ומבחינת העולם,בניה בהתנחלויות,בלתי מתקבלת.
אתה חייב להבין את זה.
תראה אפילו מזרח ירושלים שסופח בחוק ע''י מדינת ישראל לגבולות המדינה לא מוכר ע''י אף מדינה בעולם
וארה''ב אפילו לא מוכנה להעביר את השגרירות לירושלים.
אז כנראה מה שנראה בעיניך לגיטימי,בעיני כל העולם הוא לא.
ולא אל תשווה לי בין שייח מוניס למגרון כי אם זה היה ככה גם אני לא הייתי מסכים,אבל זה לא ככה.
יש הכרה של כל העולם בכך שגבולות ה-4 ביוני פחות או יותר עם שינויים קטנים יהיו גבולות מדינת ישראל.
וברגע שבונים ומתיישבים על קרקע בשטח שהוא מוגדר כיבוש צבאי לא כל שכן על קרקע פלסטינית פרטית אז זה כבר לא עניין ישראלי פנימי.
לגבי ההצעה שלך לפתרון או ניסיון לפתרון אני עדיין ממתין זה באמת מעניין אותי מה אתה מציע למרות שחשבת שתוכל להתחמק מתשובה.תשכנע אותי שיש חלופות יותר טובות משתי מדינות.מי יודע אולי אני יהיה בצד שלך...
ושוב לנושא ארה''ב-עוד פעם אתה חוזר איתי למקרים בהיסטוריה של אומה בת 60 שנה שרובם של המקרים כלל לא דומים ולא רלוונטים לימינו אנו ומה בכלל הקשר בינם לבין היכולת של האמריקאים להפעיל לחץ על ממשלת ישראל?
תגיד לי אתה מתחיל להצחיק אותי אתה יודע? מילא לא נענת לבקשתי למלא פיך מים בנושא הזה אז אתה גם מתווכח?לארה''ב יש היום יותר מאי פעם את היכולת להפעיל לחץ על ישראל,ואמרתי לך אתה תראה את זה בשבועות אם לא בימים הקרובים איך הממשלה שלנו מתקפלת.סתם דוגמא...מספיק שהם משהים את הסיוע הבטחוני של 3 מיליארד שקל בשנה אנחנו בבעיה גדולה.
-יש לנו פרויקטים צבאיים בתהליכים בארה''ב.(חץ 3,כיפת ברזל ועוד הרבה חיוניים)
-היום כל צה''ל מושתת על נשק אמריקאי מתקדם,תאר לך שהמריקאים רק יעקמו פרצוף בנוגע למכירת חלפים למטוסים או פצצות מתקדמות
-ארה''ב היא הילד שעומד עם האצבע בסכר לגבי כל מה שקשור בהצבעות באו''ם או בכנסים בינלאומיים כאלה ואחרים-בלי תמיכתם אנחנו הופכים ברגע לדרום אפריקה של שלטון האפרטהייד
וכל אלא רק חלק קטן מהתלות שלנו באמריקאים ואלה עוד גלויים ומפורסמים בתקשורת.מה עם אלה שאנחנו לא יודעים עליהם?
בקיצור היום ישראל תלויה יותר מאי פעם באיש שאותו אתה מכנה חוסיין
בקיצור אתה נכנס עם הראש בקיר שאתה שולל את הטענה הזאת...מספיק שתסתכל על התגובות של יודעי הדבר במדינה ותראה באיזה פאניקה הם נמצאים שמעלים את שאלת הלחץ האמריקני,זה בלבד יכול ללמד אותך כמה אתה טועה.
(השתדלתי לא לשים סימני קריאה למרות שמאוד רציתי)
ישן 08-06-2009, 15:53
צלמית המשתמש של הפטריוט

וההיסטריה נמשכת...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "לא יודע לשרשר- כמה סימני..."

ושוב אתה מעניק הכשר לטרור ולרצח, בכפוף לעמידתה - או אי-עמידתה - של ישראל בדרישותיהן הבלתי הגיוניות בעללי של מדינות זרות, שטובתה של מדינת ישראל לא בדיוק מצוי בראש מעייניהן... אין כל קשר בין טרור לבין מדיניות ההתיישבות של ישראל, ולעובדה שהיא מקובלת או לא מקובלת על מדינות כאלה ואחרות בעולם. עצם קיומו של קשר שכזה מראה על בעיה מנטלית של מי שיוצר קשר שכזה - אין כל סיבה שישראל תצטרך לשלם ביוקר עבור דבר שכל מדינה בעולם זכאית לו כמובן מאליו. הסטנדרט המיוחד שאליו נדרשת ישראל להתאים את עצמה, סטנדרט שחל אך ורק עליה, חייב להיפסק.

אם נעשה אך ורק את מה שהעולם מקבל ומאשר, לא נשרוד כאן לאורך זמן. בסופו של דבר, את המחיר של הדרישות הבלתי הגיוניות הללו משלמת ישראל, ולא אותן מדינות צבועות, שעושות - או עשו - בדיוק את מה שהם דורשות מישראל לא לעשות. ישראל חייבת לעשות, תמיד ובכל מצב, את מה שטוב ונכון לקיומה, לבטחונה ולהישרדותה. תסכים איתי ששלושת הקריטריונים האלה לא נמצאים בראש מעייניה של אף מדינה אחרת בעולם, נכון?
אם נסכים היום להגבלות בנייה באיו"ש, מחר זה יהיה בשייח מוניס. כשהעולם מזהה את החוליה החלשה, הוא לוחץ. וכרגע זו ישראל . העולם לא ילחץ על ה"פלסטינים" כי הוא יודע שהם יתעלמו ממנו. העולם, כרגיל, חכם על חלשים. ברגע שנגיד להם פעם אחת "לא!", בצורה דיפלומטית, ראוייה, אבל לא פחות נחושה, נשלול מהם את הכוח שיש להם עלינו (אחרי שהם התרגלו לשנים של אמירת "כן" כנועה).זה יהיה מוזר להם, אבל הם יתרגלו, בסופו של דבר. לכל דבר מתרגלים.

הבנייה באיו"ש, כמו בגליל, בנגב, או בכל מקום אחר, היא עניין ישראלי פנימי. אף מדינה ריבונית לא תסכים להתערבות כה בוטה בענייניה הפנימיים, ואין כל סיבה שישראל תסכים. שוב, אם נסכים לזה, מחר האמריקאים יכתיבו לנו גם את תוצאות הבחירות. מתאים לך?
יש קווים אדומים שמדינה, הרוצה להיות ריבונית, לא מוכנה שייחצו, ולא משנה מי מאיים לחצות אותם ומה המחיר של עמידה על אותם קווים. גבוה ככל שיהיה המחיר של עמידה על שלנו, מחיר הכניעה גבוה הרבה יותר.

תשמע, גם אם תתעלם, העובדות לא ישתנו. בצד השני אין מי שמעוניין לעשות איתנו שלום, שלום אמיתי, אפילו על פי התנאים שלך. אפילו ה"מתונים" לא מוכנים לקבל את קיומה של מדינה יהודית בארץ ישראל, בשום גבול. אם ניסוג לגבולות אושוויץ, ה"פלסטינים" לא ייעלמו, גם אם נבנה חומה בגובה של 100 מטר לאורך הגבול. הם ימשיכו במלחמה, עד להכרעה - עד שאחד הצדדים יובס סופית ויסולק מהארץ. אני מעדיף שאלה יהיו ה"פלסטינים". ההעדפה שלך לא ברורה...
אני, בניגוד אליך, לא מנסה לפתור את הסכסוך. סכסוך ארוך ועמוק כמו שיש לנו פה לא ייפתר ביום או בשנה או אפילו בעשור (אחרי 16 שנה של "תהליך" אנחנו רק הולכים ומתרחקים מאיזשהו פיתרון, מה שלא מונע מאנשים כמוך לדרוש שננסה שוב ושוב את מה שכבר נכשל...). אני מנסה לדאוג לבטחונה של ישראל, כי אני, בניגוד אליך, מבין שהנסיונות לרצות ולפייס את האוייב בטריטוריה רק מחזקים אותו וגורמים לו לחשוב שאנחנו חלשים. ובמזרח התיכון, חולשה היא פגם קטלני. להזכירך, כאן לא אירופה הנאורה.
בכל מקום שבו זוכים ה"פלסטינים" לשלטון עצמי, בכל מקום שבו ה"כיבוש" מסתיים, אותו מקום הופך מייד לבסיס טרור (אגב, ה"פלסטינים" שהשתחררו מה"כיבוש" הישראלי לא בדיוק זוכים לחיות תחת משטר דמוקרטי ונאור, המקפיד, קלה כחמורה, על זכויות אדם... טוב, "זכויות אדם" מעולם לא היו בראש מעייניכם, אלא ככלי לניגוח נגד ישראל... ). ולכן, אין ברירה אלא להמשיך ולשלוט עליהם, כי הם אינם ראויים או מתאימים לעצמאות (או בכלל רוצים עצמאות...). ככל שיש יותר "כיבוש" כך יש פחות טרור, ופחות ישראלים נרצחים. שוב, אני יודע שחיי יהודים אינם פקטור בעיניך, אבל הם בהחלט פקטור בעיניי.

ציטוט:
הבניה בהתנחלויות היא בלתי מקובלת על ידם ולהזכירך על חלק גדול מעמנו שלנו
- אהה, ולכן השמאל ניצח את הבחירות האחרונות, נכון?

לא טענתי שלארה"ב אין כוח - רק שיש מגבלות לכוח שלה, והוא לא כ"כ עצום, נורא ומפחיד כמו שאתה מתאר אותו לעצמך. ישראל פעלה בעבר בניגוד לדעתה של ארה"ב, והשמיים לא נפלו, והעולם לא בא אל קיצו. זה שאתה בוחר להתעלם מתקדימי העבר זו בעיה שלך, אבל הם לא ייעלמו, גם אם תעצום את העיניים ממש חזק.
הסיוע האמריקאי עומד על כשני מיליארד דולר בשנה, אחוזים בודדים מתוך סך תקציב המדינה, וכל-כולו נשאר בארה"ב, מופנה לרכש נשק וציוד. מדובר בלא יותר מאשר סובסידיה ליצרני הנשק בארה"ב. מה גורם לך לחשוב שארה"ב יכולה להפסיק אותו עכשיו, בעת משבר כלכלי, ולשלוח עוד עובדים אל לשכות התעסוקה?
(מומלץ לעיין באשכול הבא: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=471946 , אולי תלמד משהו)

ארה"ב יכולה לאיים, אבל לא ממש יכולה לגבות את האיומים שלה בתכל'ס. ואל תחשוב שלישראל אין חלופות, ושאם חלילה לא נקבל מדי שנה את ה"סיוע" האמריקאי המדינה תקרוס בתוך שעה. מספיק עם ההפחדות הפתטיות האלה. הן מסתובבות בחלל האוויר כבר שנים על גבי שנים, תמיד כשוט של השמאל נגד הימין בבחינת "אוי ואבוי אם תעשו א', ב' או ג'", ותמיד הכל נשאר כדיבורים ריקים באוויר.
לכן, יש לשחק עם ארה"ב את משחק הפוקר שלה עד הסוף, ולחשוף, בסופו, את הבלוף שלה.

"יודעי הדבר" משחקים את המשחק הפוליטי. הם יודעים רק את מה שחשוב להם כדי להישאר על כסאותיהם, ואחת היא אם הם מהימין או מהשמאל. "יודעי הדבר" יעשו את מה שהם צריכים לעשות כדי להבטיח את הישרדותם הפוליטית, דבר שלעתים עומד בסתירה לבטחונה של המדינה (ע"ע שרון וגירוש גוש קטיף, לדוגמה). אם אותם אתה לוקח כדוגמה וכמופת לדרך התנהלות ראויה, מצבך חמור ממה שחשבתי.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 08-06-2009, 22:51

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "טעות, למחוק"

תשמע חבר אתה כותב פה כל כך הרבה ועוד לא שמעתי ממך הצעה אטרקטיבית אחת.
שמעתי תירוצים למה לא,ושמעתי איך עלינו לעמוד בלחצים כי בסוף הם (הלוחצים) הם סתם בלופרים
שמעתי מהימין כל כך הרבה מה לא.
בבקשה מעניין אותי לדעת מה כן?
האם לא צריכים לעשות הפרדה ולכל עם תהיה מדינה משלו?
אם לא, אז באיזה מעמד צריכים להישאר 4 מיליון פלסטינים ביהודה ושומרון?
האם כמו היום? בלי מדינה בלי זכות הצבעה לשלטון כלשהו? עם 250 מחסומים?
שמדינת ישראל תמשיך לספק להם מים חשמל מזון תרופות וציוד או שגם את זה לקחת להם ולתת להם למות ברעב?
ואם נרצה לפי שיטתך לבנות בין הר גריזים להר עיבל(שכם),שהרי יש צורך בבניה לצורך ריבוי טבעי
אז אנחנו צריכים לשבור עם די 9 את כל המבנים ולהקים עליהם וילות ומגרשי משחקים לילדי המתנחלים התמימים.
האם להגביל להם ילודה?
אני אומר נכשלנו 16 שנה ננסה דרכים אחרות,באירופה היו סכסוכים על טריטוריה 500 שנה ובסוף פתרו אותם.
אתה מציע בכלל לא לנסות.לזרוק את כל הניירות לפח ומי שמחזיק עט לנסות למצוא את עמק השווה והפשרה בין שתי העמים לירות בו ולעד נחיה על חרבנו.
אז גבר יש לי הפתעות בשבילך.מדינת ישראל עברה 8 מלחמות גדולות ואין ספור מבצעים מוגבלים שאת כולם היא שרדה.זה אומר בממוצע מלחמה כל 7 וחצי שנים.
אנחנו יכולים לנצח עוד 20 מלחמות אבל ב21 שנפסיד זה יהיה סופנו והוא יהיה מר מכפי שאתה יכול לדמיין.
לפיכך הדרך היחידה להבטיח את שלומנו לעד הוא סיום הסכסוכים שלנו באיזור כי אמפריות תמיד סופן ליפול.
מדינה כמו שוויץ הבטיחה את קיומה לעד כל עוד היא תרצה בכך,אני לא אומר שאנחנו שוויץ אבל אנחנו צריכים לנסות למצוא את הדרך כל הזמן כדי להגיע למצב שבו מובטח בית לאומי לעם היהודי לצמיתות וזה אפשרי.
מדינת ישראל הייתה קיימת בקווי ה-4 ביוני במשך 19 שנה.אז אין סיבה שהיא לא תוכל להתקיים בגבולות אלה,בטח במצב של הסכמי שלום אז אל תפחידו אותנו באיומי כליה כל הזמן ואני רוצה שבתגובה הבאה פעם אחת לשמוע באמת מה ההצעה שלך לכל השאלות ששאלתי למעלה.
רק עוד נקודה אחת קטנה.אמרת שכל מקום שהסתיים הכיבוש אותו מקום הופך מייד לבסיס טרור.
הערה קטנה*הכיבוש מעולם לא הסתיים לא בחברון לא ברמאללה ולא בעזה מאז 2005
מאז 1967 הכיבוש קיים ועודנו נמשך.
ולא חיי יהודים איננו פקטור בעיניי.חיי ערבים כן כי סבתא שלי ערביה.בגלל זה היא הייתה באושוויץ

נערך לאחרונה ע"י lazio88 בתאריך 08-06-2009 בשעה 23:12.
ישן 09-06-2009, 09:24

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "תשמע חבר אתה כותב פה כל כך..."

הדרך שבה פתרו באירופה את המלחמות הייתה על ידי גביית מספר קורבנות כל כך גדול שכל אומה מהשניה שיותר אף אחד שם לא מוכן לראות יותר מלחמות ולא משנה מה עומד על הפרק - גם אנחנו בימין הקיצוני הבנו את זה מזמן שרק אחרי שהערבים יחטפו מספר אבדות כל כך גדול מישראל בתגובה למעשיהם הם יבינו שמלחמות זה לא דרך - האם אני מציע לטבח בערבים? לא ולא. באם אני מציע להטיל עליהם עונשים קולקטיבים קשים מאוד? כן וכן .
כואב בהתחלה -אבל רק כך נהיה אירופה
(קצת מספרים - כדי שהאירופאים יהפכו מאנשים שחושבים שאפשר לפתור משהו עם מלחמות מתו להם כ 31 מיליון איש במלחמת העולם הראשונה ועוד כ 52 מיליון איש בשניה -- כייון שהערבים עוד לא נפגעו כל כך מהמלחמות היאוש שלהם ממלחמות עוד רחוק מאוד -- רק אנו היהודים שאיבדנו 6 מיליון ב5 שנים הבנו כבר שדרך המלחמה היא לא דרך כלל - הערבין לצערנו עוד לא עברו כזאת חוויה ולכן עוד לא הבינו )

בקשר לשויץ - שוויץ לא הבטיחה את קיומה - שכן אין לה צבא כך שהיא תלויה לחלוטין בחסדי הסובבים אותה
להזכירך גם שוודיה הייתה ניטרלית במלחמת העולם השניה - אבל זה לא עניין את גרמניה
שוויץ לא נכבשה רק כי היה לגרמניה אינטרס להחזיק אותה חופשיה בשביל לקיים מסחר עם העולם
(וגם זה זמני מבחינת גרמניה - שכן אחרי שהיא תכבש את העולם אין לה יותר סיבה להחזיק את שוויץ חופשיה)

ישן 09-06-2009, 13:04
צלמית המשתמש של הפטריוט

אני לא מחפש פתרונות קסם
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "תשמע חבר אתה כותב פה כל כך..."

כאילו אם נחתום על איזשהו נייר, מאה שנות סכסוך יתאדו כלא היו ומיד יפרוץ פה שלום נפלא נוסח אירופה.
אין שום דרך לפתור את הסכסוך הזה - בדיוק מהסיבה שזה אינו סכסוך טריטוריאלי, אלא סכסוך דתי-תרבותי.
רצוי שתתחיל להבין שאי אפשר לפתור את הסכסוך הזה, לפחות לא בכלים הרציונאליים שלך, שאולי נראים יופי בחדר הרצאות ממוזג באוניברסיטה, או בחדרי הממשל המפוארים בוושינגטון, אבל אין להם כל קשר למציאות במזרח התיכון.
כל מה שאנו יכולים לעשות זה לנהל את הסכסוך, ולעשות זאת בדרך שתעלה בחייהם של כמה שפחות ישראלים (אזרחים וחיילים), בדרך שתמסור לידי האוייב כמה שפחות נכסים ובדרך שתמנע ממנו להתחמש ולהצטייד ולפעול נגדנו בחופשיות.
הדרך של מסירת טריטוריה לאוייב ללא הגבלה לא עובדת, עם או בלי הסכם - להזכירך, כל ההסכמים מאז אוסלו (כולל אוסלו) כללו בתוכם התחייבות מפורשת של ה"פלסטינים" להפסיק את האלימות נגד ישראל בתמורה לכל הוויתורים. האם הם מילאו משהו מכל ההתחייבויות שלהם? האם הטרור נפסק בתמורה לכל מה שהם קיבלו מאיתנו? ובכל זאת, אתה קורא להמשיך באותה מדיניות כושלת. אכן, היגיון שמאלני למופת...
מה שאפשר לעשות בינתיים זה לתת ל"פלסטינים" לנהל את חייהם במסגרת אוטונומיה, במס' מובלעות סביב כל הערים הגדולות, ללא רצף טריטוריאלי ביניהן (2 ברצועת עזה, 5-6 באיו"ש). הם ינהלו את העניינים המוניציפאליים, הם ידאגו לביוב, לפיתוח, לחינוך, לתשתיות וכ"ו (בסיוע ישראל, אירופה ומדינות ערב כפי שיידרש). כל מובלעת תהיה יחידה עצמאית, עם מושל נבחר, ותנהל את ענייניה בעצמה. ה"פלסטינים" יצטרכו להוכיח שהם מסוגלים לחיות לצידה של מדינת ישראל ללא טרור (וללא שום סוג של אלימות), שהם מעוניינים בעצמאות, מעוניינים במדינה - ובכלל מסוגלים להחזיק ולנהל אותה.
אחרי 50 שנה לפחות, שבהם יוכיחו ה"פלסטינאים" שהם ראויים ומתאימים למדינה, אפשר יהיה לשבת ולפתוח במו"מ על העתיד.

אם כבר הזכרת את אירופה, האם בדקת כיצד נהגו האירופאים לסיים סכסוכים? אירופה היתה שדה קרב אחד גדול במשך כ-1500 שנה, עד ששתי מעצמות חיצוניות (ארה"ב ובריה"מ) התערבו בכוח ושמו קץ לסכסוכים. ומאז אירופה פחות או יותר שקטה כבר למעלה מ-60 שנה. אבל השקט הזה נקנה בדם רב ובהרס בל יתואר (קוראים לזה "מלחמת העולם השנייה", אולי שמעת על האירוע הזה...). זו החלופה לרעיון האוטונומיה, וכך יש להציג אותו ל"פלסטינאים" - אוטונומיה או כליה. אם הם עם אמיתי, הם יקבלו את האוטונומיה בזרועות פתוחות.

ואני מציע לך להפסיק לפזר שקרים על ה"כיבוש". ה"כיבוש" הסתיים לכל המאוחר ביולי 1994 (ולכל המוקדם בספטמבר 1993). מאז ועד היום כמעט כל ה"פלסטינאים" חיים תחת שלטון משלהם (הרשות הפלסטינאית, מכיר?). נכון שזהו שלטון אלים, דיקטטורי ומושחת מחד, וחלש (מבחירה) מאידך, אבל זה השלטון שלהם. אם יש לך בעיה איתו, נא הפנה את טענותיך אליו, לא אלינו.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 09-06-2009, 17:32

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני לא מחפש פתרונות קסם"

אתה יודע מה אם זה האידיאל שלך אני מסרב לישר קו.
אם אתה מבקש ממני לוותר על חלום של שלום אני מסרב.
ואני ינסה באותה נחישות של אותם ציונים שהקימו את המדינה כנגד כל הסיכויים גם למצוא את
הדרך להבטיח את שלומה וקיומה של המדינה גם אם בשלבים מסויימים זה נראה קשה.
בשנת 1994 זה היה נראה הרבה יותר ריאלי מעכשיו בזה אני יכול להסכים איתך.
אבל בגלל רוצח מתועב מאוניברסיטת בר אילן עם אידיאולגיה דומה לשלך החלום התרחק.
(חס וחלילה אני לא משווה אותך לרוצח או משהו אבל כבר הוכחת שאתה יודע להוציא דברים מהקשרם)
ואני יודע שגם אם היה נחתם הסכם שלום הדברים היו רחוקים מלהגיע לסיומם אך לפחות אולי היה אפשר לנהל פה חיים נורמלים ואי אפשר להאשים את אותו נבל בכל המצב.

פתרון הסכסוך תלוי יותר בנו מאשר בפלסטינים.אני לא מכוון לכך שנעשה ויתורים לחמאס או לדומיהם
אבל יש קשר מוכח בכל העולם בין עוני ואומללות לבין דת וקיצוניות.איפה שיש עוני ואומללות הדת והקיצוניות משחקים תפקיד דומיננטי.
אם נדע לנטרל את הגורם הזה אני מאמין שכך יהיה יותר קל להפטר מהפונדומנטליזם האיסלמי וכפועל יוצא תנועות כמו חמאס וג'יהאד איסלמי וכיוצא באלה יחלשו וישחקו תפקיד פחות חשוב במגרש.
דוגמאות למקומות בהם העושר והשגשוג קיים ונותן את אותותיו במגמת מיתון קיימות בהרבה מקומות אתה יכול לקחת דוגמאות מנסיכויות המפרץ המשך בערב הסעודית וכלה בדגם של הגדה המערבית שהיא יותר עשירה מעזה ויחסית גם יותר מתונה.
נמשיך לדכא אותם ולחנוק נקבל את זה בפרצוף יותר חזק.מטבע הדברים בן אדם מיואש יעשה דברים שאדם עם תקווה לא יעשה.
כמובן שאני מכיר בכך שכל התהליך הזה יקח זמן כי כל מה שהושג עד עכשיו קרס וזה לא משנה מי כרגע אשם(אני מוכן להאשים את הפלסטינים אבל אני לא פלסטיני ואין לי שליטה על מה שהם יעשו אני רוצה לשנות מהצד שלי)
בקיצור אני חושב שהדיון שלנו הגיע לקיצו כי מה שקורה פה זה שבא אדם עם אמונה ורצון לשנות(אני)
ואדם עם גישה של ייאוש ואטימות(אתה)שלא מוכן לשום פשרה.אז בסדר לי רק נותר לקוות שכל אותם ישראלים שלא בצורים בדעתם כמונו ידעו להחליט לצד שלי ואתה לצד שלך.
ראינו שעם ישראל ידע להיות בשתי הצדדים.בשנות ה90 היו הרוב בצד שלי והיום הם בצד שלך כמו שכבר ציינת.זה אותו עם רק המצב השתנה.זה עוד הוכחה שעם יכול לשנות דעתו.תשליך את זה על הערבים

נערך לאחרונה ע"י lazio88 בתאריך 09-06-2009 בשעה 17:34.
ישן 10-06-2009, 09:29
צלמית המשתמש של הפטריוט

ואתה מבקש ממני לוותר על המדינה שלי
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "אתה יודע מה אם זה האידיאל שלך..."

מצטער, לא תשכנע אותי להתאבד בגלל ההזיות שלך על "שלום".

זו הבעיה שלך (ואתה ממש לא לבד). אתה פשוט לא מבין את הסכסוך. אתה חושב שמדובר בעוד סכסוך טריטוריאלי, שניתן לפתור אותו על ידי פשרה. אתה חשוב שהערבים חושבים כמוך, כמו האירופאים, ומנהלים את הסכסוך הזה על בסיס רציונאלי, שבו ניתן להגיע לאיזושהי פשרה.
וכל עוד נמשיך להתנהל בכלים ובדרכים שאין להם שום קשר לאיזור בו אנו חיים, לא נגיע לא לשלום ולא לביטחון.
שלב ראשון והכרחי בדרך לפתרון הבעיה, כל בעיה, הוא להבין את הבעיה. עד שלא תעשה את השלב הראשון והבסיסי הזה, לא תוכל להתקדם לשום מקום. הרעיונות שלך משולים למי שמנסה לבנות בית בן שתי קומות, ומתעקש להתחיל מהקומה השנייה...

ב-1994 זה היה נראה ריאלי? דווקא אז, הכל התחיל להתפורר... (עפולה, 6.4.94, 8 הרוגים; חדרה, 13.4.94, 5 הרוגים; תל אביב, 19.10.94, 22 הרוגים. הרבה לפני 4.11.95...). סוכן השב"כ שירה ברבין לא פגע ב"תהליך השלום" הקדוש שלך (האם התהליך היה כ"כ שברירי שהיה תלוי באדם אחד? הרי רבין לא היה נשאר ראש ממשלה לנצח...). אם כבר, הוא נתן לו זריקת מרץ, עתה כשהוא נקשר בשמו של המרטיר רבין. יגאל עמיר עשה שירות גדול לשמאל - אלמלא אותו תרגיל עוקץ בכיכר, רבין, פרס ושאר חבורת הפושעים היו נזרקים מזמן לפח הזבל של ההיסטוריה. לדעתי, אתה צריך לתת הרבה יותר כבוד לעמיר - הרי הוא עשה שירות גדול מאוד למחנה שלך...

הטיעונים המרקסיסטיים, בנוסח "עוני מוליד טרור", הוכחו כשגויים. מחבלים המתאבדים רבים באו ממשפחות אמידות, והיו אף בעלי השכלה אקדמאית. האם אתה טוען שאוסאמה בן לאדן היה עני מרוד? או מחבלי ה-11.9.01? המחבלים שביצעו את פיגועי 7.7.05 בלונדון לא חיו בעוני ולא חיו תחת "כיבוש" כזה או אחר. הם חיו בחברת שפע מערבית כל ימיהם - מה שלא מנע מהם לשאת מטעני נפץ על גופם ולהתפוצץ באוטובוסים ובאנדרגראונד.

פתרון הסכסוך תלוי לא בנו, אלא בערבים. כשהם יחליטו לשים לו קץ, הוא ייגמר. לשלום, אם עוד לא הבנת, צריכים שני צדדים. למלחמה מספיק צד אחד בלבד. הסכסוך הישראלי-ערבי על ארץ ישראל משרת מטרות הרבה יותר גדולות, קרובות ורחוקות, שאין להן שום קשר עם הסכסוך עצמו. הסכסוך מאפשר למנהיגי ערב לתרץ את שלטונם העריץ ואת חוסר הדמוקרטיה וזכויות האדם בארצותיהם. הוא גם מאפשר להם להפנות את זעם ההמונים לעבר ישראל, במקום שזה יופנה אליהם.
(מומלץ לעיין במאמרו של גיא בכור: http://gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=996 - ובאופן כללי באתר שלו. אולי תלמד משהו...)
מה שעלינו לעשות הוא לנהל את הסכסוך, לא לנסות לפתור אותו, בוודאי לא בפתרונות קסם של "זבנג וגמרנו" נוסח אוסלו או אנאפוליס או התוכנית הגרנדיוזית של הנשיא חוסיין.

טענת שאני לא מביא שום רעיונות - אבל לא התייחסת ולו במילה לרעיון שהבאתי, לבקשתך... שוב, אתה מתעלם מעובדות, גם כאלה שמוטחות לך בפנים. עיניך עצומות, אוזנייך אטומות, ואתה מסרב להבין את המציאות - כי אתה מבין שהיא עלולה להתברר כלא נעימה וכסותרת לחלוטין את "דעותיך" (השתמשתי במרכאות מכיוון שעד עתה לא הצגת שום דעות סדורות, אלא רק אוסף של סיסמאות וקלישאות).
לטובתך, פקח את עיניך, פתח את אוזניך, ותנסה להבין היכן אתה חי.

ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר