לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2009, 11:07
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "ולדעתי - העונש אינו חמור מספיק"

מסכים. תקראו את תקציר הפס"ד, חקוקים בסלע:

"הרכב השופטים, בראשות אב בית הדין, תא"ל אבי לוי, קבעו כי למעשי הקצין שני פנים: פגיעה בערך חברתי-כללי מוגן ופגיעה בערך צבאי מוגן: "הנאשם הניח בידי בנו הקטין שאינו מורשה לנהיגת רכב מכל סוג אפשרות לנהוג בטרקטורון. מעשה פזיז זה טומן בחובו סיכונים ממשיים לחייהם ולשלומם של אנשים, לרבות חיי בנו של הנאשם עצמו".

השופטים ציינו כי הפגיעה בערכים מוגנים אלה אינה מסתכמת בהתרת הנהיגה האסורה, אלא נובעת גם מהשימוש הפרטי ברכוש צבאי - קל וחומר באמצעים מבצעיים. "במיוחד טמונה אותה פגיעה בעובדה שהנאשם סיבך את נהגו במידה פחותה ,וגם את ראש לשכתו במסגרת השקרים שטווה".

"התנהגותו חותרת תחת אחד מערכי היסוד שעליהם נשען הצבא, אמינות אישית, דיווח אמת. קוד האמת הוא ערך שלם שלא ניתן לחצות אותו ולפלג אותו למקטעים", קבעו השופטים וציינו כי הטיעון לפיו נכשל הנאשם באורח חד פעמי אינו מקובל עליהם, משום שהתנהגותו באה לידי ביטוי גם כמה ימים אחריה, למרות שיכול היה לפעול מתוך שיקול דעת ובעיניים פקוחות: "הוא נכשל בכך פעם אחר פעם". דיווח אמת מבצעי ופונקיציונלי מחד גיסא ועיגול פינות בענייני שגרה חוץ-תפקודית מאידך גיסא - משחטא באחרון עלול לפשוע גם בראשון."

תזכרו את כל הפעמים שראיתם נערים מתרוצצים על החוף עם טרקטורון תו"כ שהם עוברים על ערימה של חוקים ומסכנים חיי אדם. התלונה שבדרך כלל שיוצאת ממכם זה איפה המשטרה כשצריך אותה, שיש כאן אסון בהתהוות וששמים פס על החוק. תא"ל תמיר לא רק שנתן לבנו לעשות כן, הוא השתמש בציוד צבאי מבצעי שלא למטרתו וכשהתממש הסצנריו של תאונה הוא החל לטייח, לשקר, לנצל את כוחו כלפי פקודיו כדי להסיט אותם לעבירה ולהשתמש בקשריו הפוליטיים ע"מ להתחמק מעונש. חומרת התאונה אינה רלוונטית כיוון שמהות העבירה של תמיר אינה קשורה בחומרת הנזק שנגרם אלא עצם המעשה.
משקליו וחשיבות מעשיו כקצין טרם העבירה צריכים לקבל משקל אבל קצינים בדרגות מקבילות הודחו מהצבא (תא"ל זכאי) על עבירות מקבילות והגיע הזמן שהמערכת הצבאית תתנער מהתנהגות לא ערכית של קציניה ותפסיק להקל בעונשם של בכיריה כי הם כאלו. המסר המועבר כשמקלים בעונש הוא מסר של חונטה שמגינה על מקורביה ואינה מפנימה ביקורת ערכית ושיפוטית מתוך טענה ש"אנחנו עושים את העבודה המלוכלכת שלכם אז אל תטיפו לנו מוסר" (תא"ל פארס)

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 11-06-2009 בשעה 11:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2009, 11:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "ולדעתי - העונש אינו חמור מספיק"

הסעיפים האלה הם קלישאות ריקות מתוכן כבר שנים גבי שנים. תמיר נהג לפי הנורמה ב"חונטה", רק שהוא נתפס (לא שזה מוריד שעונשו כהוא זה)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-06-2009, 12:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לצערי המשפט הזה [באיטלקית 'כך..."

לא יודע - חיליק סופר, שהעניש את עצמו על תקלה מבצעית (שממש לא בטוח שהיתה באחריותו) "הוגלה" לפקע"ר, כנראה עד פרישתו מצה"ל.

אה, ו"אמור" זה שם של דג (וגם נהר) וגם אותו אוכלים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-06-2009, 18:00
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארתור :] שמתחילה ב "פרשת הטרקטורון: תא"ל תמיר יורד בדרגה"

מצד אחד, יש לנו קצין שנחשב למפקד מצויין ואדם ערכי.

מצד שני, יש לנו עבירה מביכה ומכוערת למדי.

הטענות כאילו על רקע תרומתו הרבה של תמיר מן הראוי "להחליק" את העבירה די עושות עוול הן לתפיסת הצדק והאחריות והן לפועלו של תמיר, שכן את כל אשר עשה ותרם לא עשה למען יקרצו ויקמבנו למענו.

לו הייתי יועצו של תמיר, הייתי ממליץ לו לשאת את דרגות האל"ם אליהן הורד בגאווה ובכבוד - הוא היה אל"ם מצויין בעבר, וכעת הוא יהיה שוב - ולבסוף גם תא"ל בשנית. אדם שזהו פועלו גם את קלונו ישא בהדר.

ישן 11-06-2009, 23:33
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
אני חולק על ההשוואה שלך
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "שלמה היקר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gm4450
לא טענתי לזיכוי ח"ו.
כשקצין משטרה נתפס על מהירות, ומנסה לסגור עיניין, מורידים אותו בדרגה?
נזיפה + פרסום אינם עונש?
קנס כספי אינו עונש?
השעיה מפיקוד לזמן קצוב אינה עונש?

מה זה "קצין משטרה נתפס על מהירות" ? אא"כ השתולל ב-180 קמ"ש, אם חרג במקצת - עבירה של אלפים מדי שנה - ונסע 120 או 130, זה אינה עבירה כה חמורה.

כאן אנחנו מדברים על קצין בכיר שאמור להוות דוגמא אישית, שנתן לילד בלי רשיון לנהוג (עבירה ראשונה) על כלי רכב צה"לי מבצעי (עבירה שנייה) ושניסה לטייח את הפרשה (עבירה שלילית), כל אלה עבירות ביודעין ומתוך כוונה, לא סתם לחיצה חזקה מדי על הגז.

צר לי על תמיר, שאיני מכירו אבל נראה שהוא קצין מהטובים שבבנינו, אבל אם לא היה נענש כך לא היה יכול לגזור את דינו של מי מפקודיו בעתיד על עבירות קלות יותר.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 11-06-2009, 23:58
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
ומה עם אנסים/מטרידנים/גנבים/טננבאום ?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אני חולק על ההשוואה שלך"

יש כל כך הרבה קצינים בכירים שעשו עבירות חמורות באופן משמעותי, אבל יצאו בעונשים קלים ללא השוואה !

איציק מרדכי, ניר גלילי, ועוד רבים שדוקא הורשעו בעבירות "קצת" יותר חמורות, וזכו לנזיפה ו/או עיכוב בקידום או עונש פרופורציונאלי לעבירה.
ולהזכירכם, בענין שיבוש החקירה הוא לא הורשע בכלל (מבלי להכנס לפרטי עסקת הטיעון וכו').

מישהו מאלה הורד בדרגה ?

לא ניתן להימלט מההרגשה שמישהו השתגע, או מחפש כותרות במקרה הזה

אם תא"ל תמיר הורשע, יש להטיל עליו עונש מתאים (פרופוציונאלי / "מידתי" / סביר ! )

הורדה בדרגה הוא עונש חמור ומשפיל, וודאי שלא מתאים לעבירה של תא"ל תמיר

עכשו נותר לקוות שהשופטים לא מתכננים גם לבצע טקס באיזו כיכר...
ישן 11-06-2009, 21:02
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "מסכים איתך שלמה"

לא מזמן נתקלתי בקצין בכיר שאחרי שהעניש לוחמים שלו על התנהגות לא הולמת, אמר שהוא לא יהסס לרגע ללכת עימם לקרב, מכיוון שהם טעו כמו כל אדם.

אין סיבה שלא לסמוך על לוחם ומפקד בעל קבלות כצ'יקו תמיר.
יש סיבה טובה מאוד להבהיר לכולם - ובעיקר לדרגי הפיקוד הבכירים - שקצינים ומפקדים ראוי שלא ינהגו כחפ"שים, או כמש"קים שמנצלים את סמכותם לרעה.
תמיר טעה טעות אחת, ואז עוד אחת, ועוד אחת.
הראשונה כשלעצמה שווה נזיפה. השניה והשלישית מצדיקות ענישה חמורה (להזכירכם - הורדה בדרגה נחשבת לענישה החמורה ביותר).

ישן 11-06-2009, 23:52
  משתמש זכר טלמוס טלמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
קצת קשה להגיב בעדינות...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ידידי, בכיר שחוטא "בקטנה"..."

אבל אשתדל עד מאוד.
ההתחסדות והצדקנות כאן מעלים בי הרגשה של קבס.
בצבא של מלאכי שרת אולי יעמדו בנורמות שלכם וגם זה בקושי.
קצת פרופורציות, הורדה בדרגה על שום מה? ומה הקשר לפסילה? על מי ניסו השופטים כאן לעשות רושם- על משה הנגבי?
ועד מתי תזכירו את שק הסוכר המסכן של תא"ל בן ארי ז"ל? כשבן גוריון רצה להעלים עין הוא עשה זאת יפה מאוד.
כמה מצביאי שדה יש לצה"ל ברמה של צ'יקו תמיר?
רוצים להעניש , יופי- חודש קלבוש\ שישאר 12 שבתות, (בעצם ממילא הרבה שבתות הוא לא יצא כמאו|"ג)
בקיצור אפשר להעניש וגם להשאירו בשירות, אין טעם שצה"ל ירה לעצמו ברגל ויוציא לעצמו עין, כי חבר צדקנים ופרשני מוסר לא מרוצים מהתנהגותו.

קצת דם חוסך הרבה דם...

ישן 12-06-2009, 05:53
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
אתה סולד מחוק ומשפט?
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "ההתנהלות המשפטיסטית הזאת פשוט מחליאה."

אולי למי שנועל נעליים אדומות זכויות משפטיות עדיפות על פני נעליים שחורות גבוהות? אולי בעלי נעליים רגילות לא מגיעות להם זכויות משפטיות כמו לבעלי נעליים גבוהות קלות? מה בנוגע לנצ"א? מאיפה הבאת את זה?

הבן אדם - כמו כל אחד מאתנו - בחר מה הוא רוצה לעשות בחיים. הוא בחר בחיים האלה, ואף אחד לא כפה עליו את זה. האם הוא תרם המון למדינה? כן. האם מגיע להיטיב עמו בהרבה דרכים (מתשלום, דרך דימוי, ועד לעזרה אחרי שחרור וביטוחים שונים)? כן. האם הוא מעל לחוק? לא. פשוט וקל. מי שופט? מי שהוכשר לכך (אני מקווה, לא מכיר את השופטים הספציפיים), בטח ובטח כשלא מדובר בעבירה שקשורה בשום צורה ואופן להכשרה צבאית כזו או אחרת. זה נכון לאזרחים ולחיילים כאחד. אחרת, תן את השלטון והזכויות לרמטכ"ל (או בעצם עשה סקר קודם מי מהקצינים ראה פחות את ילדיו ותן לו את השלטון), וכל היתר יהיו נתיניו.

להשוות זאת להקשר הפלשתינאי שהבאת לא רלבנטי. זה שבית הדין בעייתי בעיניך בנושא אחד אינו אומר שעליו להמשיך ולהיות בעייתי בכל יתר הנושאים.

ואגב, ממה שמצאתי (אני לא עו"ד ואולי יש כאן מי שיוכל להביא את לשון החוק, וכמה דוגמאות לאיך הוא בא לידי ביטוי בפועל במקרים דומים של אזרחים), החוק קובע עד 5 שנות מאסר ושלוש שנות שלילת רישיון.
http://www.alegranti.co.il/58544/%D...%93%D7%99%D7%9F
ישן 12-06-2009, 13:46
  מאצו פיצו מאצו פיצו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "ההתנהלות המשפטיסטית הזאת פשוט מחליאה."

השפה שלך מעידה על רמת הויכוח שלך. ביטוי כמו :
"אני סולד מגנרלים כעיקרון, אבל מחליא אותי לחשוב שכמה פוצים עם נעליים חצאיות שכל יום רואים את הילדים שלהם שופטים אדם שמהילד שלו נחסכו אין ספור שנות אב."
מלמד על רמתך. "שונא גנרלים כעקרון". אם כך מי לפי דעתך אמור לפקד על הצבא, אם לא אותם שנואי נפשך.
ומי אתה שתמתח ביקורת על שופטים צבאיים בעלי נסיון וידע, אשר המערכת בוטחת בהם עד כדי כך שתפקידם על שפיטתו של מפקד מוערך. האם אתה בכלל מכיר אותם, יש לך מושג מי הם ,מה כישוריהם עד שתעז לכנותם "פוצים עם נעליים חצאיות"? אתה יודע בכלל מה זה או מיהו "פוץ"? "פוץ" הוא מי שכותב דברי הבל ברשת!

צריך לזכור כי המשפט הזה נערך נגד קצין בכיר, אשר לא רק ששגה ועבר על החוק במדינה, אלא, וזה העיקר, דיווח דיווחים לא נכונים והדיח את זולתו למסור דיווחים כאלה. שגית- שא באחריות! אך על תוסיף חטא על פשע
ישן 12-06-2009, 18:48
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי מאצו פיצו שמתחילה ב "השפה שלך מעידה על רמת הויכוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מאצו פיצו
השפה שלך מעידה על רמת הויכוח שלך. ביטוי כמו :
"אני סולד מגנרלים כעיקרון, אבל מחליא אותי לחשוב שכמה פוצים עם נעליים חצאיות שכל יום רואים את הילדים שלהם שופטים אדם שמהילד שלו נחסכו אין ספור שנות אב."
מלמד על רמתך. "שונא גנרלים כעקרון". אם כך מי לפי דעתך אמור לפקד על הצבא, אם לא אותם שנואי נפשך.
ומי אתה שתמתח ביקורת על שופטים צבאיים בעלי נסיון וידע, אשר המערכת בוטחת בהם עד כדי כך שתפקידם על שפיטתו של מפקד מוערך. האם אתה בכלל מכיר אותם, יש לך מושג מי הם ,מה כישוריהם עד שתעז לכנותם "פוצים עם נעליים חצאיות"? אתה יודע בכלל מה זה או מיהו "פוץ"? "פוץ" הוא מי שכותב דברי הבל ברשת!

צריך לזכור כי המשפט הזה נערך נגד קצין בכיר, אשר לא רק ששגה ועבר על החוק במדינה, אלא, וזה העיקר, דיווח דיווחים לא נכונים והדיח את זולתו למסור דיווחים כאלה. שגית- שא באחריות! אך על תוסיף חטא על פשע

אנשום עמוק ואשיב לך ענינית, ככל הניתן:
א. גנרלים הם אנשים שבחרו במקצוע שתכליתו בסופו של יום התמחות בהרג. תוסיף לזה הרבה אגו, הירארכיה פרוסית, טובות הנאה כלכליות ומשרות בכירות ומרופדות היטב עם השחרור ותקבל חזירים שמנים שאינם מספקים את הסחורה הבסיסית שמשלמים להם לספק- בטחון לאזרחי המדינה. החל מהאינתיפאדה השניה וכלה בעופרת יצוקה, מערכת הבטחון הישראלית על שלל גנרליה נכשלה פעם אחר פעם בסיפוק בטחון לתושבי המדינה.
ב. קבוצה מתוך אותם לובשי מדים הנכשלים בסיפוק בטחון לאזרחים, עוסקת בכיסוי העכוז המשפטי של מערכת האי בטחון. נמחק בגלל פוליטיקה אני משער כי כשם שנחשי הדין האזרחים הם טיפוסים נאלחים על פי רוב, נאלחים לפחות באותה מידה אותם אלה העוסקים במלאכה זו במדים, כאשר אין עליהם כמעט פיקוח ציבורי, אותו פיקוח אזרחי החסר בכל זרועות הבטחון, באוויר בים וביבשה. אז מיהם אותם השופטים? עורכי דין לובשי מדים. לא יותר מזה. אנשים שהם חלק ממערכת רקובה וממלאים את חלקם בה.
ג. אין בי ולו שמץ הערכה למערכת הבטחון הישראלית, לעומדים בראשה, לאגפים הלוגיסטיים, החינוכיים, הערכיים והמשפטיים שלה. יש בי הערכה רבה לאותו קומץ מפוקפק הבוחר לשאת על גבו את בטחון הארץ הזאת. תמיר הוא אחד כזה. אמור לי, מי מפוקפק יותר? תמיר שנתן לבן שלו ליסוע על טרקטורון צבאי, אותו ילד שודאי נחסכו ממנו כל כך הרבה רגעים של ילדות, או מפקד חיל הים שנצפה במועדונים של חשפניות ועבריינים? מי מהשניים ראוי יותר מוסרית לבעיטה בעכוזו ולהורדה בדרגה? מה פתאום בחרו דווקא עכשיו להטיל עונש חמור כל כך על תמיר? אני משוכנע שיש פה מניעים זרים. משהו שהציבור לא יודע. הפרקליטות הצבאית רצתה אולי לומר משהו לרמטכ"ל. יש כאן איזו שהיא מוטיבציה יוצאת דופן. לא סתם נותנים סטירת לחי לבקשה של ראש הארגון. בטח שלא בצבא.
ד. מה שמקומם אותי, זה איך פתאום הצבועים האלה מהפרקליטות מדברים גבוהה גבוהה על אמינות, ויושרה, ואחריות... אחרי שהם עצמם מכשירים כל כך הרבה שרצים מוסריים.

יש פה סיפור אחר. יש כאן מאבק כח.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-06-2009 בשעה 12:38.
ישן 13-06-2009, 17:01

לכל אלה השלכות מידיות על בטחון ישראל.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חזירים שמנים, הכשרת הרג..."

אני מבין שאסור לבקר בחריפות את גנרלי ישראל כי הם... קדושים? חסינים?
רק כדי שיהיה לך נוח יותר, תחליף "חזירים שמנים" ב-"פקידים שתפקידם לסיים תפקיד במינימום טעויות בדךר לתפקיד הבא", "הכשרת הרג המוני" ב-"סיפוק מערך תמיכה משפטי למהלך שתוצאתו פגיעה מאסיבית בלא מעורבים" ו-"אפרטהייד" ב-"קיום משימות שיטור, מעצרים ובקרה על תנועה על בסיס שיקולי בטחון והנחת היסוד כי כל תושב פלסטיני יהיו גילו מינו ועיסוקו אשר יהיו הוא טרוריסט מסוכן בכח".

עכשיו זה צבא ובטחון?

אני חושב שהסתאבות המערכת הצבאית, ההרג ההמוני העופרת יצוקה והמשך האפרטהייד בשטחים הם גורמים המהווים סכנה למדינת ישראל ברמה הטאקטית והאסטראטגית.

טאקטית כי הגיסות שלנו לא מאומנים ולא מקצועיים, כי הגנרלים שלנו אינם עסוקים במשימת העל אלא במשימות פרטיות, כי כשאתה מתרגל להלחם בעדיפות אווירית וציודית מוחלטת היכולת שלך להתמודד בקרב שקול יחסית או שנוטה איכשהו לטובת האויב יורדת.. וזה כבר מסוכן ממש. רוצה לומר- אם צה"ל לא מסוגל לטהר רחובות שלימים בלי דחפורים\ריצופים\צפ"שים\ח"א\ארטילריה, בעזרת לוחמי הרגלים שלו בלבד... יש קשר ישיר בין ירי חסר אבחנה למקצועיות הצבאית.

מוסרית יש כאן סכנה לבטחון, כי כשלוחמי הקצה מבינים שהם לא נלחמים למען מטרה אלא למען איזו גחמה של פוליטיקאי\גנרל, יש חשש שהם לא יבצעו משימות מהותיות באמת למאמץ המלחמתי.
רק כדוגמא- כגוף, כשבלבנון 2 מסמסנו את הפקודה להכנס לבינת ג'בייל לתקוע גדל על בית החולים, הפכנו בעצם לחיילים שבוררים משימות לפי שיקול דעתם. זה מטריד אותי מאוד עד היום.
ישן 13-06-2009, 17:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "לכל אלה השלכות מידיות על בטחון ישראל."

הדברים שלך לא הוצגו כביקורת אלא כהטחת עלבונות מגובה בהצגת הדעה הפוליטית שלך בפורום הלא מתאים. ההתחכמות לגבי החלפת המושגים רק מעצימה את התחושות שיש לי ממך. אתה יודע, לוחם חופש בצד אחד, נחשב על ידי הצד השני כ... המשך נא לבד.

התסאבות מערכת צבאית? אותה מערכת צבאית בה אלופים גהרו על המזכירות שלהם בדירות שנשכרו על ידי הצבא, אותה מערכת צבאית שהייתה חסינה בפני כל, מהתערבות בג"צ, מהתערבות הורים, שהתקשורת לא ידעה מה קורה בה וכרמלה מנשה לא הייתה קיימת, היא אותה מערכת צבאית שניצחה קרבות הרבה יותר קשים ומסובכים מהמערכת הנוכחית. אז מכאן עולה שאולי דווקא הביקורות הרבות וההתערבות של גורמי משפט, גורמים פוליטיים, תקשורת והורים מזיקה לצבא?

דמגוגיה יכולה לבוא משני הצדדים.

ישן 11-06-2009, 23:53
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארתור :] שמתחילה ב "פרשת הטרקטורון: תא"ל תמיר יורד בדרגה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
הוא היה אל"ם מצויין בעבר, וכעת הוא יהיה שוב - ולבסוף גם תא"ל בשנית.

אני רוצה להבין - בגל"צ אמרו שקידומו ייעצר, לא יעוכב. האם אין זה אומר שבתור אל"מ הוא לא יוכל לעלות עוד בדרגה?

ועוד משהו לא קשור ממש לנושא: קראתי בעבר על משפטים שנערכו בבתי דין צבאיים שאליהם צורפו אזרחים, משפטנים בכירים ופרקליטי צמרת, שבעצם גויסו למילואים וקיבלו דרגות ייצוג רק לצורך ההליך המשפטי, כך שהם הופיעו לדיונים במדים. מה הנוהל כיום? אני יודע שמותר לחייל להיות מיוצג ע"י עו"ד אזרח, אבל האם העו"ד מופיע בביה"ד בתור אזרח לכל דבר? בכתבה, הסניגור הוצג בשמו בלבד אז אני מניח שהוא אזרח, אבל התובע הוא רס"ן במיל'. האם אין עליו חובה להופיע במדים?

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-06-2009, 23:58
  eyal_am eyal_am אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
לכל אלו שמרחמים עליו....

אני רואה בחומרה רבה את כל המקרה הזה, וההשתלשלות העגומה שבאה אחריו.

לא יעלה על הדעת שקצין צבאי, לא משנה מה דרגתו וכמה עיטורים יש לו על החזה, ינהג כך ברכוש צבאי, יצפצף על החוק ולא יצא בלי עונש הולם.

מה היה קורה אילו הבן שלו היה דורס מישהו למוות? שכל אחד ואחד מכם יחשוב אם בנו / בתו / אשתו היו נדרסים למוות כתוצאה מהמקרה הזה - ואז תבינו את גודל הבעיה וירד לכם האסימון.

(כשרואים בחדשות ילדים שמשתוללים בים עם טרקטורונים ופוגעים בעוברים ושבים זה כואב לכם, נכון?)

כאשר אין ערכים ואין נורמות, כל מעשיו הטובים של הקצין הנ"ל נמחקו לאלתר.

אם אני הייתי שופט אותו הייתי מרחיק אותו מהמערכת הצבאית, ולא משנה מה ההשלכות "למען ייראו וייראו".

אני לא רואה בזה "מעידה חד-פעמית" או משהו דומה, זה פשוט ניצול סמכות, והתעלמות מהחוק.
איזה מסר הקצין הזה מעביר לילד שלו? אבא קצין בכיר בצבא אז "זה בסדר" ????

הולך הדור ופוחת....
ישן 12-06-2009, 06:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "הולם "עונש הולם" על מתן נהיגה לבנך ברכב צבאי במסגרת יום כייף"

לא הענישו על זה שהוא נתן לבן שלו לנהוג. גם לא על התאונה - כאן אולי מדובר בשלילה ובעונש על תנאי.
תמיר הורשע בשיבוש מהלכי חקירה ובנסיון לטייח את כל העסק. זהו חטאו הכבד ועל זה נענש בצורה שנענש.

נסיון לטייח עבירה, להדיח (כמו לומר לנהג לקחת על עצמו את העבירה), ושיבוש חקירה הביא לא מעט קצינים לסיום הקרירה הצבאית שלהם בהדחה לאחר תקופת מחבוש, ולא בהורדת דרגה.

ישן 12-06-2009, 06:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "הסעיף על "שיבוש" נמחק לבסוף,..."

מהציטוטים בפסק דין, נראה שדווקא סעיפי "עבירה במסמכים צבאיים והתנהגות שאינה הולמת" תפסו את עיקר תשומת הלב של השופטים

ציטוט:
במיוחד טמונה אותה פגיעה בעובדה שהנאשם סיבך את נהגו במידה פחותה ,וגם את ראש לשכתו במסגרת השקרים שטווה.

ישן 12-06-2009, 07:45
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
לא בטוח
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "סביר גם להניח"

כניראה שמההליך המשפטי תעבורתי הוא לא היה מצליח להיחלץ מאחר שכמו שסלעי אמר עבירת מתן אישור לקטין לנהוג ברכב היא עבירת תעבורה חמורה מאד שדינה עד 5 שנות מאסר ושלילת רישיון נהיגה עד ל 3 שנים שגם הרמטכ"ל אינו יכול (ואני מאמין שגם לא מעוניין) למנוע.
אבל סביר להניח שאתה צודק שהיתה נירשמת לו הערה והיינו רואים אותו בצמרת צה"ל בסיבוב הבא.

במהלך הדיון האחרון במשפט שלו, נאם תא"ל תמיר וניסה להציג את גירסתו כטעות! זה בדיוק העניין זו לא היתה טעות מתחילת האירוע ועד סופו.
טעות זה כשהכוונה טהורה ותמימה אבל נוצרת שגיאה במהלך הביצוע, אצל תמיר הכוונה מההתחלה היתה לב העניין:
- הוא התכוון לתת לבן שלו לנהוג
- הוא התכוון לזייף את הגירסה שלא הבן שלו נהג
- הוא התכוון לשבש את החקירה

דברים מהסוג הזה שגובלים בניצול סמכות, ניצול רכוש צה"ל (ועוד מבצעי!), הטיית משפט וכו' הם מסוכנים וחמורים מאד ומסתבר שבית הדין הבין זאת והחליט בהתאם, אפילו על בסיס הגירסה הצנועה יותר שלהם:
- שימוש ברכוש הצבא שלא למטרות צבא
- נהיגה בכלי רכב ללא רשות בעלים
- עבירה במסמכים צבאיים
- התנהגות שאינה הולמת

מהעבירה החמורה ביותר (שיבוש הליכי משפט) הוא ניצל במסגרת עיסקת הטיעון והעו"ד שלו יודע למה.

נכסי צה"ל כוללים מטוסי רעם/סופה, צוללות דולפין, טנקי מרכבה ועוד הרבה אמצעים מתוחכמים אחרים שאפשר להתפשר עליהם פחות או יותר, אבל הנכס החשוב ביותר הוא האדם ועליו אי אפשר להתפשר ובעיקר על אלה שנימצאים בחוד הצבא - בפיקוד העליון.

העבר הצבאי שלו מרשים מאד וייתכן וזה עמד לזכותו בעיסקת הטיעון אבל זה ממש לא רלוונטי, בארץ ישנם אלפי לוחמים דוממים הרחוקים מהעין שעושים את מלאכתם נאמנה גם כמשלמי מיסים וגם כשרצים למילואים בהתרגשות רק כשמגיע הצו - חלקם נימצאים אפילו פה בפורום.
הוא בחר בדרך חיי הצבא וקיבל את התיגמול הקבוע בחוק כמו רבים אחרים - הוא לא התנדב!

שמעתי רבים שאומרים ע"י כך ששולחים קצין כזה הביתה צה"ל פוגע בעצמו, אולי ההיפך הוא הנכון!

ישן 12-06-2009, 07:54
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא בטוח"

"כניראה שמההליך המשפטי תעבורתי הוא לא היה מצליח להיחלץ מאחר שכמו שסלעי אמר עבירת מתן אישור לקטין לנהוג ברכב היא עבירת תעבורה חמורה מאד שדינה עד 5 שנות מאסר ושלילת רישיון נהיגה עד ל 3 שנים שגם הרמטכ"ל אינו יכול (ואני מאמין שגם לא מעוניין) למנוע."
אני דווקא נזכר במקרה של ידידה שנתנה לחברתה לנהוג ברכב צבאי ללא רשיון, נתפסה בשידור חי (ישבה על המוטורולה עם PTT לחוץ ושידרה לכל העולם את שיעור הנהיגה), ונשפטה בדמ"ש רגיל ל-14 כלא.. אף אחד לא חשב להעביר את זה למצ"ח.

ישן 12-06-2009, 07:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "עכשיו עברנו לביצה ולתרנגולת...אין וויכוח שהוא שגה ואין ספק שמגיע לו עונש והכי אינספק"

ביצה ותרנגולת?! יש חטא (נסיון לטיוח והדחה לדבר עבירה) ויש עונש.
אתה טוען שהעונש חמור לחטא שנעשה? אני ממש לא בטוח. על דברים דומים ופחות חמורים, קצינים אחרים הודחו מהצבא בבושת פנים בצורה מיידית ועם הורדת דרגה לטוראי או רב"ט ו/או ישבו בכלא.

ישן 13-06-2009, 00:53
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ביצה ותרנגולת?! יש חטא (נסיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
על דברים דומים ופחות חמורים, קצינים אחרים הודחו מהצבא בבושת פנים בצורה מיידית ועם הורדת דרגה לטוראי או רב"ט ו/או ישבו בכלא.

ביטיס אני מתפלא על הטענה הזו, יש לך דוגמאות להורדה בדרגה על דברים דומים?

אני דוקא מכיר הרבה דוגמאות להרשעות חמורות שלא הסתיימו בהורדה בדרגה

הדוגמה הקלאסית היא כמובן איציק מרדכי, אבל יש כמובן עוד רבות !

דוקא מהדוגמאות הנדירות של קצינים בכירים שהורדו בדרגה, ניתן ללמוד על מה באמת צריך להוריד בדרגה:
1. תא"ל רמי דותן - גניבה בהיקף של מיליוני דולרים
2. אל"מ עאטף זאהר - אונס וניצול מיני מתמשך
3. אל"מ אלחנן טננבאום - אין צרוך לפרט....

האם העבירות האלה דומות או פחות חמורות מהעבירות שהורשע בהן תא"ל תמיר ?
ישן 13-06-2009, 22:48
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
שאלה
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "עכשיו עברנו לביצה ולתרנגולת...אין וויכוח שהוא שגה ואין ספק שמגיע לו עונש והכי אינספק"

למה אתה מציג את זה כטעות כל הזמן ?
ממה שאתה כותב משתמע כאילו כל התנהלותו היא טעות בשיקול הדעת בעוד שההרשות לנהיגת הבן בכלי רכב צבאי יכולה להפרש כך ,אך זיוף המסמכים מתן הפקודה הבלתי חוקית לפקודו (שמשום מה לא נאמר מדוע לא בוצע נגדו כל הליך פלילי ) והטעיית רשויות החוק היו בפירוש בזדון מתוך כוונה להחמק מאחריות לביצוע ה"טעות" הראשונית .

מרבים לשבח ולהלל את עברו של הקצין בעוד שקצינים אחרים שחטאו ורק טעו ולא מתוך זדון וכוונה פלילית הועפו מהצבא לכל הרוחות בשל העובדה הפשוטה שלא היו בעלי דרגות בכירות מספיק ,כי עובדתם היותם לוחמים ואנשים שפעלו לבטחון המדינה לא עזרה כמו בארוע בו נהרג סמל ראשון נועם עדין רכטר לוי ז"ל .

Kill Them All, Let God Sort Them Out

ישן 14-06-2009, 07:31
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
כי אני כורך את הכל בחבילה אחת. אין מדובר בתיבת פנדורה אלא בעבירהגוררתעבירה
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "שאלה"

"קלאסי", אלמלא נתן לבנו לנהוג כל זה היה קורה.
אין מדובר באנס סדרתי שפתאום יוצאות נאנסות וחושפות את פניו.
אלא באדם ששגה ושניסה להחלץ מהשגגה וכמקובל וכנהוג סופכלגנב לתלייה...
אלא שצ'יקו לא גנב מאיש!!
ולא פגע באיש.
ומה באמצת קרה תחת הכותרת "שיבוש הליכי חקירה וגו'" לא רק שאיננו יודעים על מה בדיוק מדובר, אותי - באופן - אישי - זה ממש לא מעניין/לא רלבנטי, לעניין העונש המנותק.
וכ כך ורק על כך אני מלין.
אני אפילו לא אומר שתהייה זו מכה אנושה/קשה לצה"ל וכו'.
אני בסה"כ אומר שהשופטים מנותקים!!

ישן 14-06-2009, 13:08
  אחוול אחוול אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "כי אני כורך את הכל בחבילה אחת. אין מדובר בתיבת פנדורה אלא בעבירהגוררתעבירה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שונרא1
"קלאסי", אלמלא נתן לבנו לנהוג כל זה היה קורה.
אין מדובר באנס סדרתי שפתאום יוצאות נאנסות וחושפות את פניו.
אלא באדם ששגה ושניסה להחלץ מהשגגה וכמקובל וכנהוג סופכלגנב לתלייה...
אלא שצ'יקו לא גנב מאיש!! חוץ משימוש ברכוש צבאי שייך למשלם המיסים וגרימת נזק
ולא פגע באיש.
ומה באמצת קרה תחת הכותרת "שיבוש הליכי חקירה וגו'" לא רק שאיננו יודעים על מה בדיוק מדובר,יודעים גם יודעים ,פקד על הנהג שלו לשקר ,זייף מסמכים ועוד ...
הסיבה היחידה שהורידו את הסעיף הזה לדעתי היא כדי שלא נראה תא"ל נכנס לכלא ,כי היה למערכת קשה שלא לדרוש מאסר על הוספת הסעיף הזה .
אותי - באופן - אישי - זה ממש לא מעניין/לא רלבנטי, לעניין העונש המנותק.אותך לא אחרים כן .
וכ כך ורק על כך אני מלין.
אני אפילו לא אומר שתהייה זו מכה אנושה/קשה לצה"ל וכו'.
אני בסה"כ אומר שהשופטים מנותקים!! פה אני מסכים איתך ,העונש כלל לא משקף את חומרת העבירה ,העונש קל מדי ולא הולם .
אם בנו היה הורג מישהו העונש כנראה היה גבוה הרבה יותר .

ישן 12-06-2009, 07:46
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
העונש קל מדי

אני בטוח שגם באוגדת עזה החיילים זוכים לשמוע הרצאות על זהירות בדרכים , הקצינים שלהם שוזרים דוגמאות מערכי צה"ל. עכשיו אל"מ צ'יקו יוכל ללמד אותם על

חיי אדם. כיצד בשביל ה"פאן", בגלל שאתה קצין בכיר שלא שם על החוק, אתה מוכן לפגוע בחייי אדם, העיקר בשביל שהבן שלך והקצינים הבכירים שסביבך יראו איזה גבר-גבר אתה.

טוהר הנשק
כיצד לסכן חיי אדם אך ורק למטרות ראויות , כגון שואו אוף במסיבות.

אמינות
- אם בעקבות הזלזול בשני הערכים הקודמים, משהו משתבש - אין צורך לדווח. שמור על ארשת של אמינות.

דבקות במשימה וחתירה לנצחון
- אם פגעת במישהו, כמו שהיה צפוי שיקרה, תמיד תוכל לטייח. אם הנפגע מסרב לשתף פעולה, נסה לשלם לו כדי לסתום לו את הפה.

מקצועיות
- אבל אל תטייח סתם, עשה זאת באופן מקצועי - אל תשכח לזייף דו"ח תאונה מתאים

רעות - שכנע קצין אחר להעיד עדות שקר למענך - בשביל מה יש חברים?

משמעת - אל תדאג, אף אחד מקציניך הבכירים לא ידווח עליך. כולם ממושמעים - כמו שצריך בצה"ל .

אחריות - תדאג לחיילים שלך כאילו הם הילדים שלך (גם על החיים שלהם צריך להגן, אלא אם כן אפשר להשתעשע איתם)

דוגמא אישית - באופן אישי אתה שווה יותר מכל החיילים שלך, ומותר לך מה שאסור להם,

שליחות - שלח את החברים לתקשורת כדי להתמרמר על העונש שקיבלת.
ישן 12-06-2009, 10:05
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

צ'יקו תמיר , שמעולם לא פגשתי ומימי לא הייתי פקוד שלו, הינו קצין ומפקד קרבי עתיר זכויות והישגים. הוא נחשב בצדק גמור ויוצא דופן ולכוכב עולה. יחד עם זאת הוא טעה וחטא, הן בשיקול הדעת והן בכך שעבר על ערכי צה"ל כגון משמעת אמינות וחיי אדם. כל מעשיו בפרשה מתחילתה ועד סופה מתאימים לקצין צעיר בגולני ולא לאוגדונר מעל גיל ארבעים. העונש עצמו קשה וחמור מדי. עיכוב לשנתיים והערה בתיק היו מספיקים. גם בגלל תקדימים חמורים יותר של התרשלות (אין ספור מפקדים בצה"ל שהתרשלו ואיבדו חיילים באימונים והלכו הביתה עם כבודם בידם) וגם בגלל שבסופו של יום (יחד עם קבוצה מצומצמת של תא"לים ומח"טים) הוא נכס לצה"ל. קצין מהסוג שיעיר אאת המטה הכללי האפור שמסתובב כאן מאז ימי מופז, ויחזיר אותו לימים שבהם אלופים כמו נחמיה תמרי ואורי שגיא ומופז וליפקין ואילן בירן ועמירם לוין ישבו ליד אותו השולחן. צריך להעניש את תא"ל תמיר אבל לא פחות חשוב מכך צריך שאחרי זה ימשיך לשרת בצה"ל
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 12-06-2009, 10:31
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
גזר הדין הוא שערוריה

מכל זווית שלא נסתכל על זה הסיפור היה צריך להסתיים בנזיפה בלבד.
1. הוא נתן לבן שלו לנהוג בטרקטורון צבאי- רחמנא לצלן. מישהו כאן יודע איך נראים החיים של ילד של מפקד אוגדה לוחם? מישהו מעלה על דעתו סיטואציה בה ילדים [ואישה] מרגע עמידתם על דעתם רואים את אבא פעם בשבועיים במקרה הטוב, חרדים לכל נקישה בדלת ולא ישנים בעצמם? מה יש למשפחה כזאת כדי להחזיק את עצמה ואת האב שמשרת בצבא מעל המים? האבא עשיר? הוא מרוויח פינטס ביחס למה שיכול היה להרוויח בחוץ, בהרבה מקרים האישה אינה יכולה לפתח קריירה משל עצמה אז תשכחו מזה שיש כאן איזה רווח כלכלי. כל מה שיש לילדים האלו זו תחושת הגאווה שהם עומדים ביחד עם אבא שלהם בחזית ההגנה על מדינת ישראל וזה אכן כך וללא כחל ושרק. בעיני הנסיעה בטרקטורון הזה [שלילד הזה בפירוש יש בו "מניות"] באיזה יום כיף שנערך פעם ב... לילדים היא לכל היותר מעידה אדמיניסטריטיבית קלה ולא קרובה אפילו לפלילית.
2. הוא "ניסה לטייח את הפרשה" מעידה, מעידה טפשית, מעידה טפשית מאוד.. אבל אם נשים את עצמינו בעיני אב שמנסה להגן על בנו הצעיר אז בחייאת רבאק- הורדה בדרגה?! למי בצה"ל הורידו דרגה על דברים כאלה. נזיפה וואללה עיכוב בקידום, אולי אבל השפלה פומבית מתוזמרת כזאת זו כאמור שערורייה שנובעת מתחושת עליונות של שופטים לובשי מדים שאין להם מושג ירוק מה זה אומר בכלל להיות 30 שנה לוחם בצבא ובעל משפחה.שופטים שגם לא העלו על דעתם מה גזר דין כזה יעולל לילד שבטווח עכשיו שהוא הרס לאבא שלו את החיים.
3. "נורמות אמינות וערכים" קשקוש - אני לא חושב שיש פקוד אחד של צ'יקו שלא יבין את המצב ואת הסיטואציה.
4. הנזק לצה"ל ולבטחון המדינה- קצין מנוסה ומעולה כמו צ'יקו זה לא משהו שצה"ל יכול לקנות במכולת וחד משמעית הדבר מהווה פגיעה ביטחונית במדינה.
5. "מבחן בוזגלו" לעניין ההרשעה צ'יקו ובוזגלו שווים לעניין העונש תמיד יש לקחת בחשבון את כל השיקולים שלעיל. ובמשפט אחד- כשבוזגלו עשה כסף, צ'יקו שכב בבוץ ושמר עליו. ואני לא מכיר שום בוזגלו שהיה מקבל מאסר על תנאי [!] והורדה בדרגה[!] על קשקוש כזה.
6. בקיצור ולסיכום- שערוריה
7. גילוי נאות - הייתי פקוד של צ'יקו. עוד גילוי נאות- לא סבלתי את צ'יקו מבחינה אישית ואין לזה שום קשר.

[איש דגול אחד]

ישן 12-06-2009, 19:00

נחמיה, אני אסביר לך מה בדיוק מצופה ממפקד קרבי בכיר.
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לגבי א' - חביבי, יש חוק..."

מצופה ממנו להוביל.
להוביל זה לפעמים לא ללכת בדיוק לפי החוקים.
להוביל זה גם להעז לחרוג מהנורמות.
להוביל זה גם להיות מוכן לסכן הכל בשביל היקרים שלך.

תמיר עשה כאן הכל כדי להגן על הבן שלו. זה אינסטינקט אבהי, זה אקט אמיץ, וזה בדיוק מה שכל לוחם בצבא מצפה שהמפקד שלו יעשה עבורו- שיעמוד ראשון ויגן עליו, לא משנה מה קורה.

ואת זה כנראה אותם לובשי חצאיות לא מסוגלים להבין, כי אולי צריך להריח קצת אבק שריפה או לחטוף כמה פצמ"רים או לעמוד במקום הזה שאתה צריך את הגיבוי של המפקדים שלך ואת האמון שלהם כדי שתוכל לעשות מה שצריך ולשמור על החיילים שלך.
מורכב? ככה זה בחיים.
לפעמים גם שקר הוא אקט של אמון.

אגב, אריק שרון (40 ק"מ, סברה ושאתילה, ההינתקות) היה גנרל אמין יותר? שאול מופז אדם אמין יותר? ביבי וברק אנשים אמינים? ממתי הפכנו להיות אמריקה שמזדעזעת מכל שקר?
ישן 12-06-2009, 19:54
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "נחמיה, אני אסביר לך מה בדיוק מצופה ממפקד קרבי בכיר."

אתה מסתכל כאן בראייה שהיא לכאורה רחבה אבל בעצם צרה. אעבור נקודה נקודה:
"מצופה ממנו להוביל" - נכון, אבל מה זה אומר? להוביל זה רק "אחריי!" בהסתערות או שלהוביל זה גם דוגמה אישית של יומיום (לעתים זה יותר מסובך, גם אם לא דורש סיכון חיים).

"להוביל זה לפעמים לא ללכת בדיוק לפי החוקים" - האם, למשל, לשקר לרה"מ בכדי להוביל זה לגיטימי? האם לשקר לטובת הנאה אישית זה להוביל? הרי זה לא שהוא שיקר בכדי להציל את המדינה... האם לתת לילד שלך לשחק בטרקטורון (צבאי או לא אפילו לא משנה עקרונית לדעתי) שיכול להרוג אותו ואחרים (!!!) זה להוביל? להוביל לאן? לאבדון? זה לא עניין רק או בעיקר - לטעמי - של מוסר (או מוסרניות), יש כאן חיי אדם ונפילה רצינית בשיקול דעת. האם טעות היא לגיטימית? וודאי. אני מוכן להבין הרבה טעויות, אבל ללכת במודע נגד החוק בשביל הכיף של הבן שלך שיכול להרוג אותו ואחרים?

"להוביל זה גם להעז לחרוג מהנורמות" - נכון, השאלה לאיזו מטרה? חריגה מהנורמות איננה ערך בפני עצמו, היא אמצעי (מן הסתם קיצוני, שאחרת היה הנורמה...) למטרה.

"להוביל זה גם להיות מוכן לסכן הכל בשביל היקרים שלך." - נכון. כולל לסכן אותם עצמם?

"תמיר עשה כאן הכל כדי להגן על הבן שלו. זה אינסטינקט אבהי, זה אקט אמיץ, וזה בדיוק מה שכל לוחם בצבא מצפה שהמפקד שלו יעשה עבורו- שיעמוד ראשון ויגן עליו, לא משנה מה קורה." - הוא עשה הכל חוץ מלהגן על הבן שלו בכך שלא ייתן לו לנהוג על הטרקטורון. במילים אחרות, הוא סיכן את הבן שלו, ואז ניסה לכסות את זה. אתה בטוח שעל מנת להגן על הבן, אולי גם להגן על עצמו? אל תהפוך את כל העניין לאלטרואיזם של אב שנלחם בחירוף נפש על בטחון ילדיו. זה ממש לא העניין.

"ואת זה כנראה אותם לובשי חצאיות לא מסוגלים להבין, כי אולי צריך להריח קצת אבק שריפה או לחטוף כמה פצמ"רים או לעמוד במקום הזה שאתה צריך את הגיבוי של המפקדים שלך ואת האמון שלהם כדי שתוכל לעשות מה שצריך ולשמור על החיילים שלך." - זה כבר מלודרנטי משהו... כל אב, לא משנה מה עשה בחייו, מבין יפה מאוד מה זה להגן על הבן שלך. אתה לא צריך להיות תא"ל בשביל זה, וגם לא לנעול את הנעליים הנכונות. ושוב - לתת לבן שלך לעבור על החוק (ובכך לעבור על החוק בעצמך) ולנסות לכסות את זה זה "לשמור על החיילים שלך"?

"מורכב? ככה זה בחיים." - הסכמה גורפת.

"לפעמים גם שקר הוא אקט של אמון." - אוקיי, עדיין לא מסכים אתך שכאן מדובר בזה, וכאמור, מבחינתי לא השקר הוא הבעייה העיקרית. הבעייה העיקרית היא סוג העבירה שביצע מלכתחילה, ובעיית שיקול הדעת שהעבירה מצביעה עליה. לפני 30 שנה אף אחד לא היה מתעסק בזה, אבל הצבא והחברה השתנו (ולטובה בעניין הזה) ואתם הנורמות. התא"ל ידע זאת יפה מאוד.

"אגב, אריק שרון (40 ק"מ, סברה ושאתילה, ההינתקות) היה גנרל אמין יותר? שאול מופז אדם אמין יותר? ביבי וברק אנשים אמינים? ממתי הפכנו להיות אמריקה שמזדעזעת מכל שקר?" - בגדול התשובה היא שחלקם אמינים וחלקם לא. אז מה? ומה רע לא לקבל שקרים לטובת טובות אישיות כנורמה? מדוע זה בעייתי?
ישן 13-06-2009, 01:26
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

מה הקשר להורדה בדרגה?
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "תסביר לי איך אחרי ששיקר בעדות..."

יש שתי אפשרויות:

1. יקבל עונש עיכוב בהעלאה בדרגה לשנתיים (למשל כפי שהציע השופט בדעת המיעוט), בתוספת שלילת רשיון וכו'. עונש לא קל, אבל "מידתי" וגם מרתיע בנסיבות הענין, ויגרום לו להתאפס

2. לא מספיק מרתיע? לשחרר אותו מצה"ל (אם חושבים שלקצין כזה אין מקום בפיקוד הבכיר)

אבל בכל מקרה, מה קשור לענין העבירות האלה עונש של הורדה בדרגה?
למה להשפיל את הקצין בעל העבר המפואר?
איך אפשר לפגוע לו בפנסיה ובזכויות על עשרות שנות שרות קרבי?
האם הוא באמת פושע מסוגם של טננבאום/רמי דותן/האנס עאטף זאהר?

הורדה בדרגה מיועדת לעבירות אחרות לגמרי, למשל בגידה-ריגול/פגיעה ישירה בצבא (גניבה, אונס) וכיוצ"ב

לחילופין, אני מציע לכל מי שמצדיק הורדה בדרגה במקרה זה, לתמוך גם בקיום טקס הורדה בדרגה לתא"ל תמיר בכיכר מרכזית (רצוי בתל אביב)

נערך לאחרונה ע"י צנחן77 בתאריך 13-06-2009 בשעה 01:31.
ישן 13-06-2009, 01:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "מה הקשר להורדה בדרגה?"

רמי דותן, טננבאום ושות' (וזו גם תשובה לפוסט שלך למעלה) הופשטו לחלוטין מכל כיבודים צבאיים ונכנסו לכלא להרבה זמן (במקרה של טננבאום, לא - בגלל העסקה המסריחה שעשו איתו).
תמיר איבד דרגה אחת, ועד כמה שאני מבין, לא נמנע קידומו בהמשך. אף אחד, חוץ ממך לא עושה את ההשואה הזו.
ולגבי מי עוד נענש ככה - יש מספיק קצינים זוטרים קרביים שספגו עונשים כבדים יותר על פחות. זה שאדם מסויים הוא סרן או סגן, לא הופך אותו לשק חבטות.

ישן 13-06-2009, 02:38
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רמי דותן, טננבאום ושות' (וזו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ולגבי מי עוד נענש ככה - יש מספיק קצינים זוטרים קרביים שספגו עונשים כבדים יותר על פחות. זה שאדם מסויים הוא סרן או סגן, לא הופך אותו לשק חבטות.

המשמעות של הורדה בדרגה בכירה שונה מהורדה בדרגה זוטרה וכוללת בנוסף לשאר הנזקים, גם אלמנט חריף יותר של השפלה (הן בתוך הצבא: חשיפה ואינטראקציה מול יותר אנשים עקב הקירבה לראש הפירמידה, והן מחוץ לצבא כדמות ציבורית ומוכרת).

בנוסף, הקצין הבכיר נושא רקורד עשיר יותר ותרומה משמעותית יותר לבטחון המדינה, הקרבה אישית לאורך שנים ארוכות בהרבה וכו' ולכן הפגיעה בו משמעותית יותר.

והעיקר, חורה לי מאד שקצינים בכירים רבים הורשעו בעבירות חמורות, נענשו בעונשים שונים, אך לא בהורדה בדרגה (למעט המקרים הנדירים שהזכרתי).
ישן 13-06-2009, 12:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]ולגבי מי עוד..."

ולכן מ"פ חוטף הורדה לטוראי היכן שתא"ל יורד לאל"מ (לא שזה מקובל עלי).
להכשיר שרץ באמירה שיש הרבה שרצים היא אמירה אומללה - אתה למעשה אומר שאין שום בעיה עם שחיתות "כי מישהו אחר התחיל". אל תלין אח"כ על מערכת המשפט, השוטרים, הצבא, מערכת החינוך או המדינאים. אתה מאפשר זאת.

ישן 13-06-2009, 13:17
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "גזר הדין הוא שערוריה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitsur333
מכל זווית שלא נסתכל על זה הסיפור היה צריך להסתיים בנזיפה בלבד.
1. הוא נתן לבן שלו לנהוג בטרקטורון צבאי- רחמנא לצלן. מישהו כאן יודע איך נראים החיים של ילד של מפקד אוגדה לוחם? מישהו מעלה על דעתו סיטואציה בה ילדים [ואישה] מרגע עמידתם על דעתם רואים את אבא פעם בשבועיים במקרה הטוב, חרדים לכל נקישה בדלת ולא ישנים בעצמם? מה יש למשפחה כזאת כדי להחזיק את עצמה ואת האב שמשרת בצבא מעל המים? האבא עשיר? הוא מרוויח פינטס ביחס למה שיכול היה להרוויח בחוץ, בהרבה מקרים האישה אינה יכולה לפתח קריירה משל עצמה אז תשכחו מזה שיש כאן איזה רווח כלכלי. כל מה שיש לילדים האלו זו תחושת הגאווה שהם עומדים ביחד עם אבא שלהם בחזית ההגנה על מדינת ישראל וזה אכן כך וללא כחל ושרק. בעיני הנסיעה בטרקטורון הזה [שלילד הזה בפירוש יש בו "מניות"] באיזה יום כיף שנערך פעם ב... לילדים היא לכל היותר מעידה אדמיניסטריטיבית קלה ולא קרובה אפילו לפלילית.
2. הוא "ניסה לטייח את הפרשה" מעידה, מעידה טפשית, מעידה טפשית מאוד.. אבל אם נשים את עצמינו בעיני אב שמנסה להגן על בנו הצעיר אז בחייאת רבאק- הורדה בדרגה?! למי בצה"ל הורידו דרגה על דברים כאלה. נזיפה וואללה עיכוב בקידום, אולי אבל השפלה פומבית מתוזמרת כזאת זו כאמור שערורייה שנובעת מתחושת עליונות של שופטים לובשי מדים שאין להם מושג ירוק מה זה אומר בכלל להיות 30 שנה לוחם בצבא ובעל משפחה.שופטים שגם לא העלו על דעתם מה גזר דין כזה יעולל לילד שבטווח עכשיו שהוא הרס לאבא שלו את החיים.
3. "נורמות אמינות וערכים" קשקוש - אני לא חושב שיש פקוד אחד של צ'יקו שלא יבין את המצב ואת הסיטואציה.
4. הנזק לצה"ל ולבטחון המדינה- קצין מנוסה ומעולה כמו צ'יקו זה לא משהו שצה"ל יכול לקנות במכולת וחד משמעית הדבר מהווה פגיעה ביטחונית במדינה.
5. "מבחן בוזגלו" לעניין ההרשעה צ'יקו ובוזגלו שווים לעניין העונש תמיד יש לקחת בחשבון את כל השיקולים שלעיל. ובמשפט אחד- כשבוזגלו עשה כסף, צ'יקו שכב בבוץ ושמר עליו. ואני לא מכיר שום בוזגלו שהיה מקבל מאסר על תנאי [!] והורדה בדרגה[!] על קשקוש כזה.
6. בקיצור ולסיכום- שערוריה
7. גילוי נאות - הייתי פקוד של צ'יקו. עוד גילוי נאות- לא סבלתי את צ'יקו מבחינה אישית ואין לזה שום קשר.

מסכים עם כל מילה
אלוהים ישמור - הוא ניסה להגן על הבן שלו. זה פסול, אך כנראה שזה גם מה שרוב הקצינים היו עושים. עכשיו בינינו, כמה מכם לא היו מוכנים לכופף כמה חוקים כדי להגן על הדבר הכי יקר לכם בחיים?
מסכים שהייתה צריכה להיות ענישה, אך צריך גם להישאר מציאותיים ולזכור שהאדם הזה הוא נכס לצבא - ובינינו? אני מעדיף קצין מבריק שקצת סטה מדרך הישר, מאשר קצין בינוני שפועל לפי כל ערכי צהל.

ישן 13-06-2009, 13:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "[QUOTE=amitsur333]מכל זווית..."

שום דבר לא היה קורה לבן שלו. הכל היה נופל על הכתפיים שלו עצמו.

כ
ציטוט:
מה מכם לא היו מוכנים לכופף כמה חוקים כדי להגן על הדבר הכי יקר לכם בחיים?

you do the crime, you do the time. ללכת ולהתבכיין אחרי זה על העונש שחטפת זה קצת (הרבה) ילדותי.

ישן 12-06-2009, 13:07
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
כיבוד נורמות, או סחבק מעל לכל? - מאת שוקי שטואבר

כיבוד נורמות, או סחבק מעל לכל?

פרשת תא"ל צ'יקו תמיר מעלה כמה סוגיות עקרוניות, כאשר החשובה שבהן נוגעת לדיון בשאלה באיזו מדינה אנחנו רוצים לחיות -
כזו שמבוססת על "סחבקיות" ועיגול פינות, או כזו שמבוססת על נורמות מערביות מתוקנות

ניהול / שוקי שטאובר

לאחר מתן גזר הדין לתא"ל צ'יקו תמיר עולות סוגיות מהותיות, שהחשובה שבהן היא זו הנוגעת לאורחות חיינו. חשיבותו של גזר הדין,
אשר כלל עונשים משמעותיים, אינה נמצאת בהשלכותיו על המשך הקריירה של תא"ל תמיר. החשיבות נמצאת בעצם היותו של פסק הדין
דיון בשאלה באיזו מדינה אנחנו רוצים לחיות. לא פחות.

כל ישראל חברים
אחד מהמאפיינים הבולטים של מדינת ישראל והחברה הישראלית הוא ערך החברות והשותפות. על עקרונות אלו גדלנו, והם היוו מרכיב מרכזי
וחשוב מעין כמוהו בגיבוש חוסנה של המדינה. למרות שבשנים האחרונות ערך זה נסדק, והאינדיבידואליות עולה כפורחת, ערכים אלו עדיין חזקים
בישראל יותר מאשר ברוב ארצות העולם. עבר משותף רב עוצמה, לצד התמודדות משותפת עם קשיים מתמידים - כולל איום קיומי - יצרו את האתוס.

אך לתופעה מרשימה זו יש גם השלכות שליליות, בעיקר באותם מקרים בהם הרצון לתמוך בחבר גובר על עקרונות חשובים אחרים - כמו למשל אמירת אמת או פעולה לפי עקרון השוויון.
כאשר חברה בהתהוות הנלחמת על קיומה עושה פשרות מוסריות כדי לשרוד, ניתן אולי להבין זאת. אך כאשר חברה יציבה שחוסנה לא מוטל בספק ממשיכה לנהוג כך, יש בדבר טעם לפגם.

בדרך להפיכתה של ישראל למדינה יציבה ומתוקנת בעלת סממנים מערביים מובהקים שכחנו לשנות את כללי המשחק להם הורגלנו.
שלטון הפרוטקציה והעדפת המקורבים עדיין רווח, עדיין מעגלים פינות יותר מדי פעמים. כיום יש לכך פחות לגיטימציה, כי הדבר פחות נדרש,
אך לא כולם משכילים להפנים זאת. זה לוקח זמן.

מהי מנהיגות?
בפסק הדין של תמיר בלטה הביקורת על מערכת הטיוח של החקירה שערכה מצ"ח. זהו עניין חמור כשלעצמו, וחשוב לגלות מאיזה דרג ירדה ההוראה, במפורש או במשתמע.

עם זאת, לא הוקדשה מספיק תשומת לב ציבורית לביקורת חמורה הרבה יותר - זו שהופנתה נגד האלופים שהרעיפו שבחים על תמיר.
השופטים ציינו כי בדבריהם היה מעין מסר כפול, שכן מצד אחד ערך האמת הוא בראש הקיום הצבאי, ומצד שני פעולת הצבא
נעצרת מול מחויבות כלפי קצין בכיר מאוד, שיש לצבא אינטרס לשמר אותו.

"כפל מסרים זה עלול לפעול כבומרנג הרסני, הוא עלול לפגוע באמון של החיילים ושל דרגי הפיקוד הנמוכים במערכת הפיקוד", טען בית המשפט.

במילים אחרות, בית המשפט קבע כי בכירי הקצינים של צה"ל עדיין מעדיפים את הסחבקיות על הנורמות. זהו שיקול דעת לקוי -
הנכונות להקריב את האיכויות הפיקודיות של הצבא לטובת קריירה של קצין אחד ששגה.
אין לי ספק שאותם אלופים היו מלאי רצון טוב, וכל אחד מהם הוא איש יקר שתרם רבות למדינה. שיקול הדעת וסדרי העדיפויות הן המדאיגים אותי.
הרי זו בעצם מנהיגות - היכולת להקריב אינטרסים של נוחות וטווח קצר לטובת אינטרסים רחבים יותר - כאלו שרואים את התמונה הכוללת.

היותו של צ'יקו תמיר קצין מעוטר ומומלץ עומדת לו במקרה זה לרועץ. קצין כזה, המהווה דוגמה אישית ומודע למעמדו, חייב יותר מסתם קצין להקפיד בקלה כבחמורה.
ההמלצות החמות שקיבל מחבריו האלופים היו צריכות להשפיע לחומרה על החלטת השופטים, דווקא בגלל ההשפעה שיש לו כמפקד בעל מוניטין על גיבושה של הרוח הצה"לית.

תרומתה של מערכת המשפט
מערכת המשפט בישראל תורמת רבות להפיכתנו למדינה מתוקנת. בשנים האחרונות "הפתיעה" המערכת פעם אחר פעם את הציבור בפסקי דין
המעבירים מסר כי כעת יש לנהוג על פי נורמות סבירות, כמו במתוקנות שבמדינות המערב. בית המשפט נהג באומץ וטוב שכך. כנראה שאימוץ נורמות
ראויות כתובנה ניהולית נכונה היא עדיין מסובכת מדי, ולכן צריך מערכת אכיפה שתסייע לארגונים לנהוג בדרך זו. אם לא יתקבל ערעורו של תמיר,
יהיה זה עוד שלב בהפיכת ישראל למדינה מתוקנת, שגם תמיר וגם בנו ייהנו לחיות בה.

ההיבט האישי
אנו לא מתעלמים מההיבט האישי. צר לנו על תמיר, באמת. שגיאה שטותית הופכת לפרשה גדולה ומתוקשרת.
אבל תמיר עצמו הודה ששגה שגיאה חמורה. אם כך, על מה מלינים? הוא מקבל עונש בהתאם - עונש שלוקח
בחשבון את ההשלכות של התנהגותו בפרשה זו על פיקודיו.

אני במקומו לא הייתי מערער. הרי לא חרב עליו עולמו. איכויותיו לא התפוגגו באחת, ולבטח ימצא דרכו במהירות
במסלול קריירה אחר. מה גם שיש לו חברים רבים האוהבים ומוקירים אותו. תמיר עוד עשוי לגלות שהפרשה
היא הדבר הטוב ביותר שקרה לו.

שוקי שטאובר, יועץ לניהול וליחסי עבודה, כתב תשעה ספרי ניהול
האתר של שוקי שטאובר - ניהול, עבודה קריירה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3729875,00.html

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 12-06-2009 בשעה 13:09.
ישן 12-06-2009, 20:25
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
מהבלוג של יוסי גורביץ

רסיסי סוריאליזם

בית משפט צבאי קבע שמשה תמיר הוא שקרן – "לא אמר אמת", בניסוח המכובס – ושאמינות היא ערך עליון בצה"ל. באופן תמוה, לא בעט בית הדין את תמיר מהצבא, ולא גזר עליו עונש מאסר, אלא הסתפק בהורדתו לדרגת אלוף משנה – ומסיבות שאינן ברורות לבני אנוש פשוטים, בשלילת רשיון הנהיגה שלו. זו החלטה משונה; תמיר עצמו לא גרם לתאונה, ממילא יש לו נהג בוס (היחיד שיצא בסדר מכל הפרשה האומללה), ולא ברור מה יעלה או יוריד רשיון הנהיגה שלו. כנראה שזה היה אמור להסתיר את העובדה שעל עבירות חמורות, שקצין זוטר או נגד נכלאים ומודחים בעטיין, הוא לא יישב ולו יום אחד בכלא.

פעם, מזמן, זרק בן גוריון מהצבא את אורי בן ארי. הלה, רצוי להזכיר, היה קצין קצת יותר חשוב בתולדות צה"ל מאשר משה תמיר. גם הוא ראה הרבה אש ואכל הרבה אבק – אבל, בניגוד לתמיר, גם הצליח לגרד כמה הצלחות בשדה קרב משמעותי טיפה יותר מאיזו קטטה חמושה בדרג כיתתי. ובכל זאת, כאשר אחד מפקודיו נשפט על גניבת שק סוכר, וטען שבן ארי ידע על כך, בן גוריון העמיד בפניו את הברירה לפרוש או להשפט. בניגוד לתמיר, בן ארי לא ביצע כל פשע; הוא לא קשר כנגד הצבא והציבור; הוא לא השתמש בפקודיו כדי להציע שוחד לאזרח בו פגע בנו; הוא פשוט הסתכל הצידה כשהיה צריך להיות ישר. אז זה הספיק.

היום התראיינה שורה ארוכה של קצינים – בעילום שם, כמובן, כי הם מוכנים לסכן הרבה עבור עם ישראל או חברים, אבל לא את הקריירה – וייללה עד הירח על הנזק שנגרם לבטחון ישראל בשל העובדה שבית דין צבאי לא היה מוכן להתעלם מפשעיו של הבט"שיסט הכזבן. התפיסה שלהם אומרת, בעצם, שאם אתה קצין צבאי עם כמה הצלחות קטנות על החגורה, צריכים לסלוח לך על פחות או יותר הכל. הדרגות מעל לחוק, הדרגות גם מעל למוסר - בקצרה, מוסר של כנופיה חמושה, שלא קלטה מעולם שהדרגות גם מחייבות. והתקשורת, כמובן, מתמסרת בחדווה.

מגיפה ושמה תמיר

פרשת הורדתו בדרגה של אל"מ משה תמיר, לאחר שנתפס בזיוף מסמכים, בשקרים, בטיוח, בטפילת אשמה על פקודו, בשיבוש הליכי משפט ובהפרת אמונים – שלא לדבר על מחסור חמור בשיקול דעת – ממשיכה לזעזע את הבהמה הירוקה.

הלם כזה לא נראה בין הקצונה הבכירה מאז מלחמת לבנון. הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, ממשיך להגן על הפלג שלו בחונטה – קציני גולני – והודיע שהוא דוחה את סבב המינויים של בכירי הבהמה, ומלחכי פנכה בכירים כבר הסבירו ש"הרמטכ"ל יתקשה להעניק דרגת אלוף אישית לפרקליט הצבאי כל עוד לא הסתיימה הפרשה". זהו, בפשטות, נסיון להטיל אימה על בית הדין שידון בערעורו של תמיר, אם יהיה כזה – אימה שגם שופטיו הראשונים של תמיר חשו בה – ולזכותם, דחו אותה במפורש. בקצב הזה, גם אשכנזי יצטרך ללכת הביתה, לפני שיעגן סופית את צה"ל כצבא הערבי הטוב ביותר במזרח התיכון, צבא שכבר מזמן שכח שכוחו היה בדיווח אמת, גם אמת לא נעימה.

עוכר דינו של תמיר, בינתיים, כבר מגיע עם קו הגנה חדש: תמיר כלל לא שיקר. הוא מודה שהקצין אמנם רשם את שמו של נהגו כנהג הרכב הפוגע, אך, לדבריו, כל זה הושמט מכתב האישום המתוקן ומעסקת הטיעון ועל כן לא רלוונטי. כלומר, הוא שקרן, אבל זה לא עניינכם. זו השפלות שקצין וג'נטלמן מסוגו של תמיר מגיע אליה, בנסיון נואש לשמור על הסטטוס ועל הפנסיה. הקצין האמיץ שווייק.

ברור למה החונטה סוגרת שורות סביב תמיר: הוא רחוק מלהיות היחיד שניצל לרעה את מעמדו, ואם יתחילו לתלוש פה דרגות בגלל כמה שקרים, שורות המטכ"ל יתדלדלו במהירות. פחות ברור מדוע מתואר תמיר כגאון צבאי.

שירותו של תמיר עבר עליו בפעולות בט"ש, תחילה ברצועת הבטחון בלבנון ואחר כך בשטחים. שירותו החל במלחמת לבנון הראשונה. אף ששימש כמג"ד, מח"ט ואוגדונר, הוא מעולם לא נאלץ לפקד על קרב שבו התייצבה מולו יחידה גדולה יותר מכיתה.

תמיר הוא פניו של צה"ל. לא במקרה, למרות ההילה שלו, לא מצליח אף אחד להזכר בפעולה גדולה שביצע. המקרה הבולט שמביאים סניגוריו הוא, שבעת חטיפת החיילים ב-2000, חצה תמיר את הגבול עם ארבעה חיילים וניסה לבצע מרדף אחרי התוקפים. לא הצליח – ניסה. כלומר, סגולתו הגדולה של תמיר היא שהוא מ"כ-על. למותר לציין שהוא לא פעל כמו מח"ט.

בכך מצביעים תומכיו של תמיר על צה"ל כפי שהם חושבים שהוא יהיה וצריך להיות: צבא בט"ש, צבא שמתמחה בלוחמה זעירה ובפעולות בסדר גודל כיתתי ומטה. עכשיו, בהחלט יתכן שהם צודקים. אחרי הכל, הפעם האחרונה שבה חווה צה"ל לוחמת שריון היתה במלחמת לבנון הראשונה, וזה היה לפני 27 שנים.

אבל אם זה המצב, יואילו נא תומכי תמיר ויפסיקו לשקר לנו בדבר הצורך בצבא גדול וכבד, עם שורה של חטיבות שריון וחיל אוויר יקר במיוחד. כדי להלחם בגרילה צריך צבא קטן, מקצועי מאד, שלא זקוק לחיל אוויר ולטנקים אלא לרכבים קלים וניידים ומל"טים.

אבל צה"ל ממשיך להתכונן למלחמת יום הכיפורים, למרות שעם מצרים יש לנו שלום, שהצבא של סוריה מחליד כבר עשורים, שירדן יצאה ממעגל האיבה ושגם הצבא העיראקי, איך לומר, לא מה שהיה פעם.

אז יואילו נא תומכי תמיר להחליט: אם הם רוצים צבא בט"ש, יואילו להקטינו ולקצץ משמעותית בתקציבו. אם הם רוצים צבא גדול וכבד, שמיועד למלחמת יום הדין בלתי סבירה, יואילו נא להסביר מדוע יקיץ עליו הקץ אם ייאלץ לוותר על קצין שמעולם לא ניהל קרב הגדול יותר מקרב כיתתי. השניים אינם מסתדרים זה עם זה.

תמיר משמש דוגמא יפה לרקבון וחוסר החשיבה שאחזו בצה"ל. החונטה פותחת כאן במערכה כנגד הדרישה שגם הגוף המתוקצב ביותר בישראל יפעל על פי נורמות נאותות. אם נאפשר לה לנצח בקרב הזה, סביר מאד שזה יעלה לנו בתבוסות של ממש, בשדות קרב אמיתיים.

ישן 13-06-2009, 09:43
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מתנצל מראש על שבירת השרשור אך הייתי רוצה ליטול את הדיון לכיוון נוסף ולא בציניות

מספר הכותבים המתנגדים לענישה ההולמת שהוטלה על הלוחם המצטיין מחד אך מאידך עבריין התנועה הבלתי אמין שלא היסס להשתמש בפיקודיו לטיוח העבירה ובכך הוסיף פשע על חטא - הפתיע אותי. חלקם, כותבים שדעתם מוערכת בעיני ואין לי ספק כי אנשים שקולים הם [כדוגמת מיכאל].

שאלתי אינה צינית או קנטרנית והיא יותר בגדר תמיהה אודות תפיסה שונה משלי.

אבקש לתאר מספר עבירות ולשאול מה העונש הראוי בעינכם בעבור כל אחת מהן:
[1] אזרח פשוט ששרת בצבא
[2] אזרח פשוט המבצע מילואים, מסכן את חייו מעת לעת באופן קל בפעילות בט"ש ולעיתים באופן ממשי בלחימה ומאבד לא מעט מיכולת ההשתכרות שלו בעבור זאת מבלי שמישהו יוקיר לו תודה
[3] אזרח פשוט שלא שרת בצבא כחרדי, ערבי, פטור מטעמי בריאות וכו'
[4] חייל לא קרבי
[5] חייל קרבי
[6] קצין זוטר
[7] קצין בכיר
[8] פוליטיקאי שהיה חייל קרבי

העבירות הינן:
[א] התחצפות והטחת עלבונות בבכיר ממך בשרות הצבאי ולחילופין העלבת עובד ציבור
[ב] מתן רכב לקטין ללא רשיון ושיבוש הליכי החקירה
[ג] חפירה ללא רשיון באתר ארכיאולוגי תוך גרימת נזק לעתיקות
[ד] הטרדה מינית ע"י ממונה בעבודה
[ה] שמוש בציוד ומשאבים ציבוריים לצרכים פרטיים בצבא ולחילופין גניבה בידי מורשה בעלות של נאמר אלפי שקלים
[ו] אונס

** לא חייבים לענות על הכל ובכדי להראות שאיני ציני - אענה ראשון: העונש אמור להיות זהה בעבור כל העבירות לפי הענישה המקובלת בשפיטה האזרחית קרי מאסר ארוך לאונס, מאסר של סביב חצי שנה עד שנה או עבודות שירות לעובר על עבירות ב-ה שזו לו עבירתו הראשונה וקנס בעבור עבירה א'

הקלה של עד 1/3 בעונש ראוי להעניק לאנשים 'טובים במיוחד' - לוחמים מסורים המתנדבים לשרת ולעשות מבלי לקבל גמול שכר וקריירה בעבור זאת ולמתנדבים באזרחות [וזה כולל את מדריך חבורות הרחוב באום אל פאחם ואת פעיל עזר מציון גם אם לא שרתו בצה"ל]. קצין קרבי בכיר ראוי ל1/3 האמור לא באופן אוטומטי אלא רק אם בעברו הרחוק היו מעשים שכאלה [ואכן גם לתמיר וגם להבדיל למרדכי היו]. אך לא מעבר לכך.

ישן 13-06-2009, 11:14

כי אין מקבילה אזרחית ממשית לכך אבל אשתדל:
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "עיקר התרעומת הוא ההורדה בדרגה"

תת ניצב שנתן לנו לנהוג בטרקטורון משטרתי וכו' - היש להורידו בדרגה?

מנהל מחלקה אשר נתן לבנו הבלתי מורשה לבצע פרוצדורה אסורה ואפילו פעוטה בתוך שטח ביה"ח [למשל 'לקחת דם' לחבר מאושפז בהסכמת החבר] ובהמשך לקה המאושפז בזיהום עקב זאת והרופא השפיע על הצוות לטייח את המקרה - באם נתפס והורשע, היש להתלות את רשיונו לפרק זמן כלשהו?

לדעתי התשובה בכל המקרים היא 'כן'. הדרגה והרשיון הם חלק מהמקצוע לעבירה רגל אחת בצד הפלילי ורגל אחת בצד המקצועי.

ישן 13-06-2009, 12:05

אנו חלוקים כמובן.
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "לא במקרה אין מקבילה באזרחות..."

לעניות דעתי 'השרות הצבאי' אינו אמור לשמש כמכפיל כח מול החוק ואינו דבר כה יחודי. עבודה קשה אינה פותרת מדין וממוסר וירידה בדרגה אינה בהכרח עונש נורא יותר מכליאה או הגדרת קלון לעבריין.

ברור לך כי אותו רופא עבריין מבדה ראיות ומשבש חקירות שהוזכר קודם יאבד את מקום עבודתו ללא פצויים וללא פנסיה מוקדמת בעוד רוב העבריינים במדים גם אם הורדו בדרגה עדיין יזכו לפצויים ופנסיה נאים.

בית המשפט לא שבר את מטה לחמו של הקצין וטוב שכך ולפי כמות הבכירים שנחלצו לעזרתו בטוחני כי ימצא לעצמו פרנסה טובה בעתיד וטוב מאוד שכך.

באשר לי אישית - איני מעוניין שאדם כמר תמיר יפקד עלי.

ולמה? כי הוא הוכיח שהוא קל דעת ויהיה מסוגל לסכן את חיי לשווא. כי הוא הוכיח שאינו בוחל לעשות שימוש בפיקודיו לטיוח מחדליו. כי הוא הוכיח שהוא יודע לשקר לצרכיו ולכן אני עלול לחשוב כי את חלק מדרכו עד כה עשה גם כן דרך שקרים שהיו פשוט מוצלחים יותר. יתכן כי אי שם בדרגות אל"מ,וסא"ל ממתינים קצינים מוכשרים ואמיצים שקידומם נתון בספק מאחר ולא טייחו את מחדליהם ולא ראו בחיליהם כלי לקידום אלא כאלה שאמורים לשמש להם דוגמא מוסרית. את חלקם אני מכיר אישית ולעיתים גם את הנסיבות בהן גילו יושרה וקידומם נפגע. אשמח לתת להם הזדמנות להיות אחראים על חיי.

ישן 13-06-2009, 22:17

לעניות דעתי - הוא אמור לפרוש מהשרות.
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "אנחנו לא כל כך חלוקים"

עם לחיצת יד, חיבוק חם ואפילו ללא פגיעה בתנאים ותשלום פנסיה תואם תפקיד תא"ל ולא דרגת אל"מ. אבל בהחלט הוא חייב לפרוש.

חבל שלא עשה זאת מיד לאחר שהבין מה עשה [והכוונה הינה לפרשה שאחרי פרשת הטרקטורון].

* נקודה משמעותית אשר לא זכתה להתייחסות רבה בדיון: אם הבנתי נכון האיש גרם לנהגו ליטול אחריות על עבירה שלא הוא ביצע. נהג אינו עושה זאת למען תא"ל מתוך אהבה או הערצה אלא מתוך פחד. רק על שעולל זאת לפיקוד ראוי היה כי יפרוש.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 13-06-2009 בשעה 22:25.
ישן 15-06-2009, 05:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לעניות דעתי - הוא אמור לפרוש מהשרות."

אתה יודע מה, שלא יפרוש. פרישה הפכה להיות חזות הכל מהכל.
שיקבל את הורדת הדרגה בהכנעה ("פשעתי ולכן אשלם כפי שנקבע") ושימשיך לעשות לטובת מדינת ישראל. הרבה יותר מפריעה לי ההילולה הנוכחית שעושים נגד ההרשעה.

ישן 15-06-2009, 06:15
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה יודע מה, שלא יפרוש. פרישה..."

הרבה יותר מפריעה לי ההילולה הנוכחית שעושים נגד ההרשעה
וכמות "המזועזעים" מחומרת העונש וזה כולל קצינים בכירים (כולל אשכנזי) ופוליטיקאים.

מה יש לאנשים האלה? הם לא רואים את העובדות?
האיש פושע, תחמן, מצפצף על החוק ואפילו על חיי בנו והם "מזועזעים" ממה שעשו לו
האנשים האלה צריכים לכייל את סרגל המוסר שלהם!

התנהגות כמו שלו לא מפתחים באירוע אחד או כמו שהוא יילל "טעיתי" - התנהגות מהסוג הזה (לתת לבן הקטין שלו לנהוג, ללמד אותו לשקר, לזייף דו"ח, להדיח לעדות שקר וכו') היא דפוס התנהגות ואני מאמין שליוותה אותו די הרבה - רק שעכשיו הוא ניתפס.

אתמול הוא הודיע שהוא הישעה את עצמו על מנת להילחם על צידקתו - במטכ"ל נעתרו לבקשתו (כתבה מ NRG כאן)

אני רואה מסע להטוטים על חשבון משלם המיסים - התחיל שלב הביזוי העצמי!
לא יאומן שהאיש הזה הגיע לדרגת תת אלוף, בכל מקום נורמלי היו מעיפים אותו מייד.

ישן 15-06-2009, 07:22

מסכימים אנו על סעיף ב':שיקר, זייף, הפיל אשמת שווא ביודעין על פיקודו וכו'-ילך לביתו.
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "רגע אחד, חברה עם כל הכבוד..."

לגבי סעיף א' - זהו בדיוק החלק של הטעות הרגעית ממנו הייתי פוטר אותו בנזיפה משמעתית + דיווח למשטרת התנועה. קנס ושלילת רשיון לא היו שוברים אותו.

לגבי סעיף ב':

נכון שטובים וטובים שבטובים בדור שחינך אותנו נתנו לנו כמשל 'לשחק בהגאים של הפוגה' [בתנאי שלא נלחץ על הכפתור האדום כמובן שכן אז נגלה כבר בילדותנו שמאומה לא קורה ונבין בשלב מוקדם זה כי בעת צרה 'אתה לבדך'].

היום - גם אתה וגם אני מפרקים את המכלול כאשר מביאים נשק הביתה, מחביאים את הקנה בבוידעם, שמים את הנוקר בתוך מעמד מברשות השיניים ואת הכדורים מרוקנים מאבק השריפה - קליעים במגרת התרופות, אבקת שריפה לצד הקמח. [שים לב כי אם חלילה יגנב הנשק נורשע בדין במקרה זה שכן שכחנו להניח את הפריטים בתוך ארונית דיקט חתומה במנעול קיטבגים סטנדרטי].

הזמנים השתנו וצריך להזהר היטב בילדים ובסובבים אותם.

ישן 15-06-2009, 09:11
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "רגע אחד, חברה עם כל הכבוד..."

יש להפריד פה כמה דברים
לא, אין להפריד פה דבר, מה שעומד על הפרק זה לא רק אם נעברה עבירה "לייט" ו/או עבירה חמורה יותר? אלא שאלות בסיסיות יותר כמו נורמות מעוותות ומסוכנות לנו כעם שחילחלו כמעט לכל פינה במדינה כולל לצה"ל.
המקרה של תמיר הוא בהחלט לא הכי חריף אבל הוא מאד ברור ומעבר לעובדה שמגיע לו שייענש בכל החומרה על מעשיו, זו הזדמנות פז להקיש ממנה אל הכלל בכדי שאחרים ילמדו מזה ובסה"כ נצא חברה טובה יותר וצה"ל יותר מקצועי.

לא מכיר את המקרה של אל"מ דובי יפה (אבל שמעתי עליו), אם נכון הדבר, לטעמי טוב היה עושה אם היה לוקח את בנו ל SkyCoaster לדוגמה במקרה שחיפש ריגושי אוויר, אבל בשום אופן לא טיסה בפוגה.
הבעיה במקרה הזה היא לא רק האישור שהוא קיבל אלא העובדה שהוא חשב שמגיע לו והעז לבקש (כניראה שהיה להם לא נעים לסרב, אחרי הכל הבן אדם הפציץ בעיראק והציל את המדינה..)
יש קצינים בעלי מעמד שחושבים שמותר להם להשתמש בנכסי צה"ל כגאדג'טים לשימוש תענוג רגעי זה או אחר אישי שלהם (לפעמים מטוס פוגה, לפעמים תומקאר, לפעמים מחשבי PDA וכו' וכו').

תיסלחו לי שאני לוקח את הדיון למקומות כאלה, אבל הכל קשור ואם לא יהיה חוק וסדר ההפקרות הזו עלולה לעלות בחיי אדם ואפילו להביא להתפרקות המערכת - ראה מקרה הפגיעה באח"י חנית.

תמיר ידע את החוק, את הפקודות ואת המוסר ובכל זאת רמס אותם ברגל גסה (כולל תפקוד לקוי כאב) כי כניראה הוא חשב שמותר לו, בית הדין חשב אחרת..

אגב, נכון הדבר שמי שנשכח בסיפור הזה הוא הבן שניקלע לאירוע מתגלגל באשמתו הבלעדית של אביו וגם הוא עלול לשלם את המחיר בסגנון "אבות אכלו בוסר וכו' וכו'..."

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 15-06-2009 בשעה 09:18.
ישן 15-06-2009, 13:55
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]יש להפריד פה כמה..."

פנג היקר, בשביל להעמיד דברים על דיוקם. אני לא מכיר מקרה שבו בנו של אל"מ דובי יפה קיבל מתנה טיסה בפוגה לרגל הבר מצווה שלו, מי שטס בפוגה לרגל הבר מצווה שלו הוא אל"מ דובי יפה בעצמו לפני היות אל"מ בהגיעו לגיל הבר מצווה. ודרך אגב, אביו של דובי ז"ל היה מאלו שהקימו פה יש מאין את אחד מחיילות האוויר הטובים בעולם.
בנוגע להפרדה שאני חושב שחייבים לעשות, צ'יקו הוענש על מסכת הארועים שבאה אחרי שנתן לבנו לנהוג, העונש כל כך שנתן לבנו לנהוג הסתכם בשלילה רשיונו. על מסכת הארועים שהתרחשה אחרי שנתן לבנו לנהוג לדעתי היה צריך להיות מורד לדרגת טוראי ולהיות מסולק מהצבא. בדיוק כמו שכתבתי למעלה

נערך לאחרונה ע"י יואב בן צוריה בתאריך 15-06-2009 בשעה 14:07.
ישן 15-06-2009, 13:33
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
אתם איבדתם כל פרופורציה
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה יודע מה, שלא יפרוש. פרישה..."

פושע? שקרן? יאללה יאללה..... עשה שטות קטנה לא יותר ולא פחות. אם תקרא את מה שכתבתי כמה שורות למעלה ותנסה להתחבר לסיטואציה בכללותה ייתכן ותדבר אחרת. עיקרו של פסק הדין מושתת על "הפגיעה בערכים" חברים- עולמו הערכי של צ'יקו לא התחיל באירוע הזה ואין להביא הוכחה מהאירוע הזה באופן גורף על "ערכים" 30 שנה של שירות קרבי ללא דופי כולל במצבי לחימה לא פשוטים הם הקובעות את התנהגותו הערכית של צ'יקו ולא טעות קטנה בשיקול הדעת. מישהו יכול להעריך את עוצמת ייסורי המצפון שיש לקצין בלחימה שהוא גם איש משפחה?
החוק מאפשר במסגרת טיעונים לעונש להתחשב בדברים כאלה [שלא לדבר על האפשרות הסבירה מאוד בעיני, לא להעמיד לדין מחוסר עניין לציבור - מישהו נפגע כאן? קרה משהו למישהו?] ובית הדין כאן בחר להטיל עליו את מלוא העונש ולהשפיל אותו בפומבי על לא יותר מקשקוש צדקני וצבוע. ועל הפגיעה בבטחון המדינה עוד לא אמרתי כלום...

[איש דגול אחד]

ישן 15-06-2009, 18:33

ללא קשר למקרה הנוכחי - 30 שנות קבע אינן בטוי מקביל ל'ערכים'
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "אתם איבדתם כל פרופורציה"

מצד שני הפקרת טרקטורון בארוע פומבי בידי קטין נטול רשיון הינה עבירה קרי זה המבצע אותה הינו עבריין ואם לא חזית בתינוק שאיבד חייו ומשפחה שאיבדה עולמה בשל בריונות הטרקטורוניסטים - אשריך.

בנוסף לכך - בהחלט היה מי שנפגע. חוץ מהאזרח שזכה לפגיעת רכוש ולאי הנעימות הכרוכה בסיטואציה בה הועמד מול 'האיש הערכי' היה גם נהג קטן אחד ובלתי נחשב מול האליל בעל הדרגות שכמעט והואשם במה שלא עולל... 'לא תענה ברעך וכו'...' זהו אומנם ערך מיושן שלא הותאם לתנאי הפנסיה והשחרור של אל"מ אך בכל זאת יש בו לא מעט.

לגבי עברו של מר תמיר - אכן התחשבו בו. האיש לא הורד לדרגת טוראי ולא נכלא לחצי שנה למרות שניצל את תפקידו כדי לנסות ולשבש את מעשה העבירה שבצע והטילו על אחרים.

דפוס הפעולה היה מחפיר והצדקנים והצבועים הם לא השופטים הרחמנים אלא אלה שסבורים דרגות על הכתפיים הינן תעודת חסינות מחוק ומוסר. כתבתי כבר בהודעה אחרת - יום לחימה של שריונר פשוט במלחמת יום הכיפורים הכיל יותר דם, גבורה והקרבה מקריירה שלמה של אלוף בן זמננו. איש מאותם עשרות אלפי גיבורים לא קיבל פטור מן החוק.

פחות גנרלים יהירים שאינם מסוגלים להודות בטעויותיהם והסבורים כי הם מצויים מעל בני תמותה אולי יחסכו מן האזרחים [שלא מענינים כותב אחר באשכול 'כקליפת השום'] את הצורך לעסוק שוב בגבורה והקרבה. מפקדים שלא רואים את טעויותיהם אינם סופרים אגב גם את מעריציהם העוורים הזועקים לכל עבר 'יאללה-יאללה' למענם.

לסכום: אל"מ תמיר אינו 'מגש הכסף.' הוא איש צבא מקצועי שנהג שלא במקצועיות. פישל, טשטש - ושילם כראוי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-06-2009 בשעה 18:35.
ישן 16-06-2009, 13:37
  אחוול אחוול אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "אתם איבדתם כל פרופורציה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitsur333
פושע? שקרן? יאללה יאללה..... עשה שטות קטנה לא יותר ולא פחות. אם תקרא את מה שכתבתי כמה שורות למעלה ותנסה להתחבר לסיטואציה בכללותה ייתכן ותדבר אחרת. עיקרו של פסק הדין מושתת על "הפגיעה בערכים" חברים- עולמו הערכי של צ'יקו לא התחיל באירוע הזה ואין להביא הוכחה מהאירוע הזה באופן גורף על "ערכים" 30 שנה של שירות קרבי ללא דופי כולל במצבי לחימה לא פשוטים הם הקובעות את התנהגותו הערכית של צ'יקו ולא טעות קטנה בשיקול הדעת. מישהו יכול להעריך את עוצמת ייסורי המצפון שיש לקצין בלחימה שהוא גם איש משפחה?
החוק מאפשר במסגרת טיעונים לעונש להתחשב בדברים כאלה [שלא לדבר על האפשרות הסבירה מאוד בעיני, לא להעמיד לדין מחוסר עניין לציבור - מישהו נפגע כאן? קרה משהו למישהו?] ובית הדין כאן בחר להטיל עליו את מלוא העונש ולהשפיל אותו בפומבי על לא יותר מקשקוש צדקני וצבוע. ועל הפגיעה בבטחון המדינה עוד לא אמרתי כלום...

כן הציבור נפגע ,מר תמיר הוא עובד ציבור ונהג בזלזול ברכוש הציבור ועבר על פקודות הצבא ועבירות פליליות נוספות .

מלוא העונש ? עשה לי טובה ולך לקרוא את חוק השיפוט הצבאי . על העבירות שתמיר עשה יש עונש מאסר של כמה שנים ,על כל ארבעת סעיפי כתב האישום שתמיר הודה בהם .
בית המשפט בחר להקל בעונשו ולא לתת מאסר בפועל רק בשל עברו של הקצין .

ישן 14-06-2009, 10:04
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
מי הם אותם "רבים"?
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "אנחנו לא כל כך חלוקים"

מה עושה את משה תמיר מיוחד? מדוע דווקא הוא מעל החוק?
בחברה מתוקנת, משה תמיר היה מבין שההתנהגות המצופה ממנו הייתה להניח את דרגותיו. מדוע? כי ממפקד קרבי בכיר מצופים המון דברים, וביניהם גם התנהגות ראויה - בהתנהגותו לאורך תחילת הפרשה, משה תמיר הוכיח כי יש ביכולתו להתנהג כאחרון הבאסטיונרים בשוק ולקרוץ את דרכו כל הדרך לרמטכ"לות.

כל הפרשה הזאת מעציבה אותי מאוד אך לא מהסיבות שאותם "רבים" עצובים בגינה אלא דווקא בגלל אותם "רבים" כמו הרמטכ"ל בכבודו ובעצמו שהילך אימים על הפרקליט הצבאי הראשי (בכך אינו יכול להעניק לו דרגה עד שפרשת תמיר תסתיים - כמובן בזיכויו המוחלט של תמיר), אלופי צה"ל שאחד אחרי השני אינם מבינים כי אין הם, או חבריהם, מעל החוק ואפילו לא בקמצוץ והם, כאחרוני האזרחים, כפופים לחוק ולהנחיותיו וכן, גם הם עלולים לשאת בתוצאות מעשיהם.

קיימים עשרות מפקדים ראויים במערך הקרבי. משה תמיר, רב זכויות ככל שיהיה, אינו מיוחד במובן זה. הוא סרח, והוא צריך ללכת.
במידה ובביה"ד לערעורים הוא יזוכה, האמון שלי, כלוחם במילואים, במערכת הצבאית יפגע אנושות - הרבה יותר ממה שהוא נפגע לאחר לבנון 2 (ובאמת שקשה לרדת נמוך יותר מזה).
ישן 14-06-2009, 22:13

כלומר?
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי טלמוס שמתחילה ב "אני אחד מאותם רבים..."

[1] מעניין אותך כקליפת השום אם האמון של לוחם מילואים במפקדו נפגע מאחר והנ"ל הורשע במעשה עבירה חמור ודחף את פיקודו ליטול אחריות על מחדל שלו

[2] מעניין אותך מאוד כי את הצבא יובילו רשלני בטיחות, משבשי עדויות וכו'

אכן עמדה הגורמת לי להרהר מחדש באשר לדעותי אודות פציפיזם...

התשובה פשוטה: כאשר מר תמיר ילך הבייתה יובילו את הצבא טובים ממנו . כאלה שמסוגלים להכיר בטעויותיהם ושאינם נוהגים רשלנות מסכנת חיים, כאלה החושבים שרכוש צה"ל וחיליו אינם פיונים על לוח השחמט של הקריירה שלהם.

מה ששריונר פשוט חווה ביממה אחת ממלחמת יוה"כ - לא חווה מר תמיר בכל הקריירה המפוארת [באמת] שלו. איש מעשרות אלפי החפ"שים שלחמו ביוה"כ או מאותם עשרות אלפים המעמידים עצמם ככלי מלחמה בידי מפקדים בכירים במידה ותתחולל יו"כ נוספת, איש מאלו שדעותיהם וככל הנראה גם חייהם וזכותם שלא ליטול את האשמה על מעשי העבריינות של מפקדיהם - לא מעניינים אותך כקליפת השום, איש מהם לא חשב כי החוק צריך לפטור אותו מזהירות בכלי רכב, ממתן עדות אמת בחקירה רשמית ומהכבוד העצמי המינימלי הדרוש בגדי שלא להפיל בעליבות את עבריינותך על הנהג שלך. למעט אלה מהם שהפכו לעבריינים...

רובם גם לא זכו לפנסיה שמנמנה ולפרישה בכבוד למרות שהמעשה המפריש הינו חסר כבוד לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 14-06-2009 בשעה 22:32.
ישן 15-06-2009, 22:23
  משתמש זכר טלמוס טלמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
אכן כן!
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כלומר?"

מעניין אותי כקליפת השום צדקנות ונוקדנות משפטית.
בוא ניתן ליושב במרומים לדקדק כחוט השערה בדרישות יושר מוטרפות ומטורפות כדרישתך. בוא נקרא למלאכי שרת שיובילו את הכוחות כי הם אף לא מעדו, טייחו מרחו וסיידו.
תא"ל תמיר הודה בטעותו, מגיע לו להענש, אבל הורדת דרגה, הרחקה מן הפיקוד.
סליחה הוא לא ניהל קרבות כמו ביו"הכ, אולי לכבודכם אנשי הצדק המוחלט נארגן איזה קרב גדול שיבחן את תא"ל תמיר.
לא ראיתי בשכבת התאלי"ם הלוחמים איזשהוא קליבר גדול, כך שנוכל לוותר על מנהיגותו של תא"ל תמיר.
מלים גבוהות יפות לכיתת פילוסופיה , רק בוא נשמור על פרופורציות, וניתן גם לחוטאים שאנס נוסף.
בטח ובטח אם יש להם עבר מפואר.

קצת דם חוסך הרבה דם...

ישן 15-06-2009, 22:28
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בוא נשים את העונש בפרופורציות
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי טלמוס שמתחילה ב "אכן כן!"

מי שנענש והולך מהצבא זה תמיר. בית הדין הוריד אותו בדרגה אבל לא גירש אותו מצה"ל. לעניות דעתי היה עליו להתפטר כי כשל באמינות ובבטיחות בצורה קיצונית, אבל דעתי לא רלוונטית.
יכול תמיר לשאת בעונשו, לרדת לדרגת אל"מ, בעוד שנתיים לקבל שוב תא"ל ועוונו ימחל.

הרעיון שאתה מציג, של סליחה מחילה וכפרה רק כי הוא מפקד שדה מוצלח, מסוכן ביותר. הספיקה לנו "חוות החיות" שם יש "שווים" ו"שווים יותר". מפקד חייב להוות דוגמא אישית, ובזה תמיר כשל. מפקד אינו יכול להוביל רק במלחמות, יש גם מעבר לכך.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 16-06-2009, 07:34

לא זיהיתי בדבריך ולו נימוק [אפילו לא ראוי] אחד
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי טלמוס שמתחילה ב "אכן כן!"

על העיקרון הסכמנו - מר תמיר נהג כעבריין, חטא, שיבש וצפצף על החוק והמוסר

אתה מעריץ אותו, בז כקליפת השום לערך חייו של כל מי שאינו שש לצעוד אחרי המטייח שנתפס ולכן חושב שאין באמת להענישו [רק ב'כאילו' נו נו נו, קריצה קטנה והענקת דרגות אלוף תוך שנה]

אני חושש מטיפוסים כמוהו, לא רואה אותם גבוהים בפסיק מכל חיל ואזרח אחר מעל החוק ושמח על שהמסר הועבר בברור.

טענת כי צ'יקו הינו גיבור על ולכן זכותו לשים פס על החוק ועל חיליו, נענית כי אל"מ תמיר אינו גיבור יותר מאלפי האזרחים שנאלצו להתייצב ביום פקודה אחרי עשור של הערצת אלילים במדים וליהטטת לאמור:
"סליחה הוא לא ניהל קרבות כמו ביו"הכ, אולי לכבודכם אנשי הצדק המוחלט נארגן איזה קרב גדול שיבחן את תא"ל תמיר"
אני מניח כי בשלב הבא תטען כי הורדתו בדרגה הינה פעולה כנגד השלום שכן היא תצריך קרב מבחן למען בחינתו של האל"מ הגיבור. עוד רגע ונאלץ להתייצב למשפט משמעתי בפני איש הצדק והמוסר מר תמיר.

לשמחתי העביר בית המשפט לאיש ששיקר והטה מסר ברור - נכשלת במוקדמות [או יותר נכון נתפסת מעתיק כאחרון הדרדקים הסוררים] ולכן מוטב כי לא תנהל קרבות דוגמת מלחמת יוה"כ...

אם תעין בגלובוס תמצא כי דרום אמריקה זה פחות או יותר בצד השני מלמטה. וגם שם הגנרל קסטנייטוס קצת יותר נזהר מהחוק. אני מניח כי צ'יקו תמיר היה מודה לך אילו היית נותן לאשכול ולבושתו לשקוע אט אט אך ככל שאתה ממשיך יוצא מדבריך המסר הממשי של מעשהו של מר תמיר: "מצפצף על כולכם ועל חילי בעיקר כי אין חשוב כקריירה" ואני משתכנע יותר ויותר כי מוטב היה שיורד הבחור בעוד דרגה למען חידוד המסר. מי יודע, אולי בערעור?
ישן 15-06-2009, 07:43
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי טלמוס שמתחילה ב "אני אחד מאותם רבים..."

סליחה, אך זו היא זכותי המלאה לדרוש כי האנשים שאני מפקיד בידיהם את חיי יהיו ראויים לכך, חיי וחיי חיילי חשובים לי מאוד, לא פחות מהקריירה של משה תמיר. ולא רק בפן המבצעי אלא גם בפן הערכי. האם הערכים שנחשבו כה בסיסיים בשירותי - אמינות ואחריות, הם בדיחה צינית על חשבון חיילים וקצינים זוטרים? האם כל הטפותי לחיילי והטפות מפקדי לי על חשיבותם של ערכים היו לריק? אני רוצה להאמין שלא אך אני כבר לחלוטין לא בטוח לאור התנהגות הרמטכ"ל,האלופים והקצינים הבכירים האחרים בפרשה המביכה הזו, שידעו בהינף 'סחבקיות' טיפוסית לזרוק את כל הערכים האלה לפח לטובת ה-'חבר' שלהם.
צבא זה בהחלט לא המקום לתרבות הקרציה* הפושה בקירבנו ועל אחת כמה וכמה ברמות האלה.

טוב היה עושה משה תמיר לו מהרגע הראשון מודה על טעותו, לכל היותר ננזף וממשיך בדרכו, תהיה אשר תהיה. מהרגע שבחר בדרך העקלקלה והחמורה ביותר של טיוח ואי-נטילת אחריות ואמירת שקרים, בעיני ובעיני כל מי שהערכים שציינתי לעיל חשובים לו, הוא איבד את הבסיס הערכי המאפשר לו לשלוח את אותם חיילים אשר חונכו על בסיס ערכים אלה לקרב. לטייח זו כבר אינה 'מעידה', לטייח זה לעבור עבירה פלילית באופן הפשוט והחד ביותר (וחבל שגם הרמטכ"ל לא מבין זאת ועדיין תקוע במנטליות של להחליק את זה כמו שמחליקים גניבת כובעי ב' מהאפסנאות).

* אמור להיות 'קריצה' אך החלטתי להשאיר את השגיאה הפבלובית משהו.
ישן 13-06-2009, 12:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "לא במקרה אין מקבילה באזרחות..."

השעיה זמנית של רופא גורמת לו לאבדן פרנסה. במשטרה יוציאו את אותו שוטר לחופשה ללא תשלום אבדן פרנסה הוא דבר הרבה, הרבה, הרבה יותר חמור מאבדן דרגה והמשך קבלת משכורת.

ישן 09-07-2009, 17:39
  אחוול אחוול אינו מחובר  

"לא שיקרתי ולא התחמקתי"

צוות ההגנה של תא"ל צ'יקו תמיר הגיש ערעור על גזר הדין שקבע כי תמיר יורד בדרגה לאחר שהורשע שנתן לבנו לנהוג בטרקטורון צבאי בניגוד לחוק. "בית הדין עשה שגיאה חמורה"

צוות ההגנה של מפקד אוגדת עזה לשעבר תא"ל משה (צ'יקו) תמיר ערער היום בבית הדין לעעל גזר הדין. צוות ההגנה של תמיר אמר בערעור שהגיש כי בית הדין שגה שגיאה חמורה.

בערעור טען תמיר כי "לא שיקרתי, ולא ניסיתי להתחמק פשוט התעכבתי בהגשת הדו"ח", עוד נכתב כי "בית הדין הנכבד עשה שגיאה חמורה.. העונש הוא לא מידתי ביחס לחומרת המקרה על פי העובדות המוסכמות... בית הדין התעלם מתקדימים של בתי דין צבאיים במקרים חמורים מזה של צ'יקו, שנמנעו מהורדה בדרגה. ..העונש על תמיר גורם לו עוול שמצדיק את התערבות ארכאות הערעור".

לטענת עורכי דינו של תמיר, משה ישראל, הסניגור הצבאי הראשי אלוף משנה אהוד בן אליעזר ומשה שמיר:" דינו של המערער נגזר, שלא על פי העובדות בהן הורשע, אלא בגין מסכת עובדתית שונה לחלוטין, אשר לא יוחסה לו, לא הודה בה ולא הורשע בגינה".

עורכי דינו של תמיר כתבו בערעור כי הטענה לפיה תמיר שיקר לחוקרי מצ"ח לא נכונה. "מעולם לא הוכח כי המערער שיקר למי מחוקרי מצ"ח, אין לדברים כל יסוד בכתב האישום המתוקן או במסמך הפרטים הנוספים והמערער מעולם לא הודה ולא הורשע "בעובדה" זו"

לפני כחודש הרשיע בית הדין הצבאי את תמיר כי איפשר לבנו, בניגוד לחוק, לנהוג בטרקטורון צבאי מסוג "תומקאר", ללא רישיון, עבירה במסמכים צבאים והתנהגות שאינה הולמת קצין. בית הדין קבע כי תמיר יורד בדרגה לאלוף משנה, וכי רשיונו של תמיר ישלל לשלוש שנים. בנוסף הוטלו על תמיר שלושה חודשי מאסר על תנאי. תמיר הואשם בכך כי נתן לבנו בן ה-14 לנהוג בטרקטורון צבאי שגרם לתאונת דרכים וניסה להסתיר את המעשה.

הרמטכל רב אלוף גבי אשכנזי ומפקד זרוע היבשה האלוף אבי מזרחי נענו לבקשתו של תמיר להשעות עצמו לאלתר מתפקידו כמפקד קורס מ"פחם-מג"דים, בעקבות הרשעתו. תמיר נימק את בקשתו בכך שברצונו להקדיש את זמנו להכנת ערעורו לבית הדין הצבאי לערעורים ולהגנה על שמו הטוב.

השופטים מתחו ביקורת חריפה על התנהלותו של תמיר. לדבריהם, "התנהגות הנאשם חותרת תחת יסוד האמינות ודיווח האמת". השופטים הוסיפו כי "אפשר אולי לומר שתמיר נהג באינסטינקט אבהי, אבל זה לא יכול לשמש כטיעון. צה"ל אינו יכול לסבול דיווחים שאינם אמת". בנוסף העבירו השופטים ביקורת קשה על התנהלותה של המשטרה הצבאית. "הם ביקשו לטאטא את האמת. הם גרמו לנחקר למסור תנאים חלקיים ופעלו להסתיר פרטי חקירה מהפרקליטות. הם כאילו בקריצת עין אמרו לו שיהיה בסדר".

עו"ד משה ישראל, פרקליטו של תמיר, הודיע כי אם ערעורו לא יתקבל הוא יפרוש מצה"ל. עו"ד ישראל אמר כי זוהי "מכה קשה לצבא. מסר שגוי מיסודו ואנו מקווים שהדברים ישתנו בבית הדין לערעורים. עזיבתו של תא"ל תמיר את הצבא תהווה פגיעה גדולה לצה"ל. רבים מחיילי צה"ל חייבים לו את חייו. גזר הדין אינו תואם את העבירות".

הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי התקשר לתמיר לאחר מתן גזר הדין ואמר לו כי הוא נעצב לשמוע את גזר הדין הקשה והוא הופתע מעוצמת העונש שהוטל עליו. בתוך כך, 40 קצינים במילואים ומספר אלופים בצה"ל פנו לרמטכ"ל ודרשו ממנו להפוך את גזר הדין ולהשאיר את תמיר בצה"ל.

http://news.walla.co.il/?w=/1/1517232

אם הוא לא שיקר איך הוא מסביר שרשם שקרים במסמכים ? מעניין ...

ישן 09-07-2009, 19:13
  REDRUM REDRUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב ""לא שיקרתי ולא התחמקתי""

"לא שיקרתי, ולא ניסיתי להתחמק פשוט התעכבתי בהגשת הדו"ח".

ציטוט:
לאחר תאונת הדרכים יצר הנאשם קשר עם מפקד המשטרה הצבאית הפיקודי (הממצ"פ) של פיקוד הדרום ועדכן אותו לגבי אירוע זה. הממצ"פ הנחה את הנאשם להגיש דיווח למשטרה הצבאית החוקרת. בעקבות כך אכן הוכן והוגש טופס דיווח. דיווח לגבי התאונה בוצע על ידי הנאשם בפועל ביום 18 באפריל 2009, ולא בסמוך לאחר שהתרחשה התאונה (תוך 72 שעות לכל היותר, כמתחייב מפקודות הצבא). הנאשם אישר בחתימתו את הטופס האמור, כאשר שמו של נהגו, סמ"ר ברביארו, רשום על גבי הטופס כמי שנהג ברכב הצבאי, וכן כאשר במסגרת תיאור הנסיבות מצוין כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכב, וכן כי לא הוחלפו פרטים. יצוין כי הנאשם היה מודע לכך שבפועל נגרם נזק לשני כלי הרכב, ואף הסכים לפצות את האזרח בגין הנזקים שנגרמו לכלי הרכב האזרחי (פרט האישום השלישי). הרשעתו של הנאשם בעבֵרה של התנהגות שאינה הולמת נבעה מכך "שהסכים לפצות כספית את האזרח ... ולא דיווח על קרות התאונה סמוך לאחר התרחשותה, כמתחייב, והכל במטרה למנוע חקירה נגד בנו" (ההדגשה הוספה). כן נגעה ההרשעה בסעיף של התנהגות שאינה הולמת לכך שהנאשם עשה שימוש ברכוש הצבא שלא למטרות הצבא, לכך שהרשה למי שאינו בעל רישיון נהיגה כלל לנהוג ברכב, וכן לכך שעבר עבֵרה במסמכים צבאיים כמפורט לעיל.

בכל מקרה, מה שבאמת מעניין היא עדותו של חוקר מצ"ח:
ציטוט:
" מבחינתי, הטיפול מתחיל ממידע מודיעיני, בהמשך המפקד שלי בזמנו... מתאם [מועד ל]עדות עם מפקד האוגדה";
· "[דו"ח התאונות] התקבל כאשר היינו עם מפקד האוגדה כשיצאנו מהמשרד";
· "כל הטיפול הזה ראו בזה כתאונת דרכים, מפקד היחידה... ראה בזה תאונת דרכים רגילה שאנו מטפלים בה";
· "... אני קיבלתי את הפקודות ממי שהיה מפקד היחידה, הדברים נעשו הרבה יותר גבוה ממני, אני מניח שמפקד מצ"ח היה מעודכן בסיפור, אני יודע שהדברים ירדו אלי כתיק חקירה פשוט";
· "...אנו רושמים תאונה עם נזק קל, בתאונות הפשוטות אין יומן חקירות". "בדיעבד היה צריך לפתוח יומן חקירות... אני אנסה להסביר[.] הדברים ירדו אליי ממפקד היחידה, זה ירד ברמה של תיק סטנדרטי כן,ואני בטוח שבדרגים היותר גבוהים, קיבלו את ההחלטות שקיבלו. ובגלל זה הם ירדו אליי ככה";
· "מדוע לא נחקר מפקד[] האוגדה תחת אזהרה, זה שאלה שאתה צריך לשאול את ששי מגידו, כי הוא הנחה אותי";
· "אלה ההנחיות שקיבלתי, דברים נקבעו הרבה יותר גבוה ממני, במיוחד שהוא איתי בחקירה של מפקד האוגדה בפעם הראשונה";
· "צייתתי לפקודות. אמרו לי לקבל גרסה פתוחה [שלא תחת אזהרה]";
· "הדברים כן נראו לי חשודים אך לא הקמתי קול צעקה".

חמור מאוד.

ציטוט:
העד אישר, למעשה, כי התנהלות חקירת האירוע הייתה תמוהה ואף חשודה בעיניו. הוא ציין כי ראוי היה לנהוג באירוע מושא פרשה זו כאירוע של "תאונה מורכבת", שלא לומר אירוע "פלילי" פשוטו כמשמעו.
ההתייחסות אל האירוע כאל תאונת דרכים "פשוטה", שבה נגרם נזק זניח כתוצאה מהתרשלות של נהג צבאי, ולא כאל מעשה חמור של הרשאת קטין חסר רישיון נהיגה לנהוג ברכב, אירוע שגרם לתאונת דרכים, היא אכן חריגה וחשודה.
חקירת הקצין שלא תחת אזהרה, הימנעות מציון פרטיו של הקצין הבכיר על גבי כריכת התיק (דו"ח סיכום חקירה כמקובל כלל לא נערך); ציון שמו של נהגו חלף שמו-שלו כנהג הרכב, הימנעות מהבאת המלצה להעמדה לדין בגין עבֵרות חמורות של מתן הרשאה לקטין לנהוג ברכב צבאי ללא רישיון ושל הסתרת תאונת הדרכים – כל אלו מעוררים יותר מאשר חשד כבד כי גורמי החקירה נמנעו מלמצות את חקר האמת בעניינו של הנאשם בניסיון לגמד את האירוע ולמנוע חקירתו עד תום.
אם חשד זה יתאמת, האמור ברעידת אדמה של ממש בכל הנוגע לאמינותם של גורמי החקירה בצה"ל.
הפנינו תשומת לִבם של נציגי התביעה הצבאית במהלך הדיון לאופן שבו התנהלה החקירה ולהערות החוקר ביחס לכך. התשובה בפי התובע נוסחה כדלקמן –
"הדברים היו ידועים למפקדים בפרקליטות, היינו ערים לסוגיה, הערת בית הדין הובאה לידיעת הפצ"ר, [אין] הוראה אופרטיבית מה עושים עם זה מחר בבוקר... לא התקבלה החלטה מסודרת".

http://www.courts.co.il/SR/army/army-08000009.htm
ישן 25-10-2009, 21:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "[QUOTE=tamido]שמעת על..."

הערה מיותרת וקנטרנית. אתה רוצה שהוא יצפה חודשיים מראש את תוצאות החקירה הפנימית?! לא ישר ולא הגון.

ישן 25-10-2009, 21:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "לא מיניה ולא מקצתיה ! הוא..."

פרשנות שקשורה מאוד למציאות במידע הזמין באותו זמן. לקחת על עצמך את תפקידו כמגינו של צ'יקו, לבריאות. תעשה את זה כמו שצריך.

ישן 25-10-2009, 22:50
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "פרשנות שקשורה מאוד למציאות..."

אני לא מגינו של צ'יקו תמיר (ותוכל לקרוא את דעתי שפורטה בהרחבה לעיל, אני רק חושב שאין להורידו בדרגה, אבל לא ניכנס לזה שוב).

בנוסף, אין כל קשר מציאותי (זולת משאלות לב מעוותות, שאבישון כינה אפילו "שנאה" באחת ההודעות הקודמות) בין הידיעה שפורסמה בזמנו, לבין ה"פרשנות" בנוסח "עושה רושם..." כפי שנכתבה, ולא היתה אמורה להיכתב.

אבל הדבר העיקרי הוא, שאני בהחלט חושב שאין מקום בפורום כזה להודעות בנוסח עיתונים מסחריים (צהבהבים) המביאים כותרות זועקות, כשבגוף הכתבה כתוב ההיפך, או לפחות הדבר החשוב באמת.
ודאי שאין מקום לפרשנויות בגרוש, שהמגמתיות שבהן הופכת אותן למגוחכות.

ד"א, מביחנתי אחת הסיבות להשתתפות בפורום הזה, היא הרצון לקרוא ולשמוע דעות נקיות: ממניפולציות עיתונאיות, מכותרות בומבסטיות, מעיוות העובדות, ומניסיונות זולים לעשות רווחים כספיים ואחרים - שהשתלטו על העיתונות והתקשורת בכלל, בישראל בשנים האחרונות.

לדעתי, דוקא אתה - כמנהל בפורום, היית צריך להגן על עמדה זו ולעודד את המצדדים בה, מבלי קשר לתוכן דברי. מצער הדבר, שבמקום זאת, אתה נופל לאותה מלכודת עצמה (שהרי אתה קטגורו של צ'יקו תמיר).

איך אמרת? לקחת על עצמך את תפקידו כמתקיפו של צ'יקו, לבריאות. תעשה את זה כמו שצריך, בלי כותרות מרעישות, ופרשנויות ספקולטיביות, ואל תגן על מי שכותב שטויות (ועוד בסגנון לגלגני), רק משום שאתה חושב כמוהו.

נערך לאחרונה ע"י צנחן77 בתאריך 25-10-2009 בשעה 23:14.
ישן 26-10-2009, 08:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "אני לא מגינו של צ'יקו תמיר..."

לדיעותי על הנושא הזה אין שום קשר לעובדה פשוטה אחת:
אדם ביצע היקש לוגי בסיסי על סמך הנתונים שהיו לו. אתה יכול להסכים או שלא עם המסקנות שלו.
אתה תוקף את ההיקש שלו על סמך ידיעות שלא היו זמינות לו באותו זמן ובצורה שאתה עשית זאת? ונראה לך עוד שאני צריך להסכים עם כך?
זה לא רציני, ולא צריך להיות קטגור או סנגור בשביל להבין זאת, מכיוון שלעובדה זו אין שום קשר לצ'יקו. רק לצורת ההתנהלות שלך ושל גולשים אחרים כאן.

ישן 26-10-2009, 22:19
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

מבולבל בית ספר ללוגיקה, הגינות ויושר
בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לדיעותי על הנושא הזה אין שום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס

אתה תוקף את ההיקש שלו על סמך ידיעות שלא היו זמינות לו באותו זמן ובצורה שאתה עשית זאת?

אתה שוב טועה !

אני דוקא הגבתי בזמן אמת על ה"לא-גיקה" שאתה תומך בה. מוזר שאתה טוען שכאילו הגבתי רק עכשו (כשהסתבר כמובן שאני צודק).
אני הגבתי כבר אז, ובתגובה קיבלתי מהפרשן הדגול דברי לעג בנוסח: עדיף שאני לא אגלוש בפורום, כי אני לא מבין את הפרשנות המתוחכמת...

דרך אגב, לא ראיתי שהתערבת אז, אפילו לא הערת לפרשן על הסגנון הלגלגני (וכמובן, הבלתי מוצדק בעליל).

עכשו מסתבר שהפרשות הכל כך לוגית - קרסה לגמרי. אבל אפילו זה לא גורם לפרשן להתנצל, ולא מפריע לך להמשיך להגן עליו.
מאידך, אתה מוצא לנכון להעיר דוקא לי על חוסר יושר והגינות ?! - הרשה לי להביע תמיהה קלה...

ועוד הערה על לוגיקה. שאלתי קודם ומשום מה לא הגיעה תשובה (תרגיל למתחילים במבוא ללוגיקה):

אם כשחוקריו של צ'יקו מואשמים שהקלו בחקירתו, הרי לדבריך מסתמן מכך שעונשו יוחמר

אז מה עכשו? כאשר התברר שהם לא הקלו בחקירתו, אז עכשו מסתמן שעונשו יוקל ??
ישן 30-09-2009, 17:18
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07

ציטוט:
תא"ל תמיר: "בטוח שכל אב היה נוהג באופן דומה"

בית הדין הצבאי לערעורים בקריה שמע את מפקד אוגדת עזה לשעבר, שהורד בדרגה ב"פרשת הטרקטורון" והתאונה שביצע בנו. "אם הייתי יודע שהאמינות שלי תוטל בספק, לא הייתי מסכים להסדר הטיעון", אמר. בהתייחס לדו"ח הכוזב שהגיש, ציין: "בקרב קצינים בכירים הדו"ח אינו נחשב למסמך מחייב"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3783507,00.html

ולמה הוא לא הסכים לתת לבן שלו את הטרקטורון ופשוט לא להגיע למצב הזה? אולי כי הוא חושב שהכל מותר לו?

הוא צריך ללכת הביתה, כמו שתא"ל עימאד פארס הלך, כמו שכל חניך בקורס קצינים היה מודח בגלל שקר על ניווט.

ישן 25-10-2009, 17:33
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06

פרשת צ'יקו תמיר: בכיר במצ"ח ננזף וקידומו הוקפא

חקירה פנימית של הפרשה שהסעירה את צה"ל העלתה כשלים בהתנהלות מפקד מצ"ח בפיקוד דרום לשעבר, סגן אלוף ששי מגידו. העונש: נזיפה חמורה והקפאת קידומו בשנתיים חנן גרינברג פורסם: 25.10.09, 17:50

ראש אגף כוח האדם בצה"ל, האלוף אבי זמיר, רשם נזיפה חמורה למפקד מצ"ח בפיקוד הדרום לשעבר, סגן-אלוף ששי מגידו, בגין הכשל המבצעי בחקירת פרשת הטרקטורון שבה היה מעורב מפקד אוגדת עזה בשעתו, תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר. בהליך של דין משמעתי שקיים זמיר למגידו אף הוחלט להקפיא את קידומו בשנתיים הקרובות.

בהחלטה ציין האלוף זמיר כי מבדיקת התנהלות החקירה עולה כי לא היה כשל ערכי בפעולות מצ"ח, אולם ניתן להתרשם כי אירע כשל מקצועי מצדו של סגן אלוף מגידו בכך שלא דאג שתמיר ייחקר תחת אזהרה בעת בדיקת פרשת הטרקטורון, והסתפק בחקירה רגילה בלבד.

תמיר, מפקד אגודת עזה לשעבר, הורד לדרגת אלוף-משנה, לאחר שהודה והורשע שהניח לבנו בן ה-14 לנהוג בטרקטורון צבאי וחיפה על התאונה שביצע. בגזר דינו מתחו השופטים ביקורת קשה על חקירת מצ"ח, שלדבריהם התנהלה, "בעקבות הוראות מגבוה" כחקירה של תאונת דרכים שגרתית, ללא התייחסות למרכיבים הפליליים שבה. בעקבות הדברים, הורה הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה של התנהלות מצ"ח אותה ניהלה היחידה לחקירות פנים (יחק"פ).

הבדיקה הפנימית קבעה כי התנהלותו של מפקד מצ"ח דאז, מאיר אוחנה, הייתה ללא רבב - והוא מונה לאחרונה לתפקיד קצין משטרה צבאית ראשי וקודם לדרגת תת אלוף. במקביל נקבע כי התרחשו כשלים בהתנהלותו של סגן אלוף מגידו, שמאז חקירת הפרשה סיים את תפקידו כמפקד מצ"ח דרום וקודם לתפקיד בכיר יותר.

גורמים צבאיים ציינו כי סיום הפרשה מוכיח כי למעט כשלים טכניים ובלתי מכוונים לא היה ניסיון לטייח את הפרשה, וכי לא היה דבר בטענות כי נעשה ניסיון לטייח את הפרשה או לסייע לתת אלוף תמיר בחקירת האירוע.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3795188,00.html
ישן 25-10-2009, 21:14
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "[b][size=6]פרשת צ'יקו תמיר:..."

אולי תתחיל לכתוב את מה שחשוב ולא את משאלת ליבך (להכפיש, בצעקנות, את צ'יקו תמיר) ?

כרגיל אתה מפרסם בכותרת (באותיות קידוש לבנה) את הדבר הרעשני והלא חשוב
ואילו את הדבר המשמעותי בכתבה, לפחות לנושא האשכול הזה, אתה מצניע, ואני מצטט מהכתבה שאתה הבאת:

"גורמים צבאיים ציינו כי סיום הפרשה מוכיח כי למעט כשלים טכניים ובלתי מכוונים לא היה ניסיון לטייח את הפרשה, וכי לא היה דבר בטענות כי נעשה ניסיון לטייח את הפרשה או לסייע לתת אלוף תמיר בחקירת האירוע."

אתה קצת מזכיר את עבודתו של עיתונאי ממוצע בימינו, וזו לא מחמאה גדולה... וודאי שאין מקום בפורום לצורת התנהלות כזו

ולאן נעלמה ה"אינטרפרטציה" המלומדת שלך?

הרי לדבריך: אם חוקריו של צ'יקו מואשמים שהקלו בחקירתו, הרי אתה החלטת שמסתמן שעונשו יוחמר

אז מה עכשו? אם הם לא הקלו בחקירתו, אז עונשו יוקל ?? ועכשו אין לך אינטרפרטציה ודברי פרשנות מלומדים ? חבל...
ישן 26-10-2009, 11:45
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "אולי תתחיל לכתוב את מה שחשוב..."

רציתי להגיב לדבריך באותה התלהמות שמאפיינת את תגובותיך, וללבות קצת את היצרים באומרי שתגובותיך מנוסחות בסגנון של "מטעם" של משרד יחצני משובח, שבמקום להתייחס לעיקר אתה מסית את תשומת הלב מנשוא האשכול ומפנה אותו לנושאים לא רלוונטים כגון ניכוס פעילויות וכוונות שלא נבראו אלי (פעם ראשונה שמישהו בפורום מואשם בעיצוב ושכתוב מגמתי של ידיעה שהובאה As Is מאתר חדשות ידוע).

במקום זאת בחרתי להציג בפניך שני סיפורים קצרים מה"קריירה" הצבאית שלי, בתקווה שאתה תצליח לעשות אינטרפרטציה מזה לסיפורו של צ'יקו.

הסיפור הראשון מתרחש כחודש וחצי לתוך הטירונות. שוב שמירה משמימה בש"ג של מחנה השטח אי שם ליד שכם. אני מחליט בהחלטה פזיזה בתקופה של עונשים ותיזוזים על עבירות של מה בכך להוסיף לקיר המרופט של הבוטקה גם את הסלוגן של המחזור שלי "עד מתי נובמבר....?". בעודי עסוק בשרבוט מאחורי נשמעת קול צעקה "חייל! מה אתה חושב שאתה עושה?". אני מסתובב ומתמתח ועונה לרס"פ שצץ משום מקום "משחית רכוש צהל, המפקד!". הרס"פ המופתע חוכך בדעתו מספר רגעים ואז מסנן, "שאני לא אתפוס אותך שוב", ונעלם כלעומת שבא.

סיפור שני: שנה לאחר מכן בקורס מפקדים, ניגש אלי אחד הגננים של הצוות וכלאחר יד שאל אותי באם אני מודה שהטלתי את מימי מאחורי הזיוודיה של משטח הנגמשים. מיד הודיתי באשמה.
למחרת ביום ו' בעת מסדר היציאה הביתה, זמן שהוקדש בקורס למנות את הפאקים והכוכבים השליליים שצברו החניכים ולאחר מכן לחלק את העונשים ציפיתי למנת חלקי. בהגיע תורי הכריז הגנן שכל הפאקים שביצעתי עד כה, וכן כל הכוכבים השליליים שצברתי נמחקו, ובשל יושרה ההולמת מפקד בצה"ל מוענק לי כוכב חיובי. הסיבה הנה שלמרות שבלי יוצא מן הכלל כל החניכים בצוות שלי נהגו להשתין מאחורי הזיוודיה (בשל המרחק הרב לשירותים הקרובים ומפאת חוסר בזמן), רק אני הודיתי באשמה כאשר הגנן חקר בנושא את כל אחד מהחניכים בנפרד. למיטב ידיעתי, הייתי היחידי באותו מחזור בקורס מפקדים שזכה בכוכב חיובי.

ומוסר ההשכל לפרשיית צ'יקו: באם נתפסת בביצוע עברה, העונש עליה קל לאין שיעור באם הנך מודה בכך מיד.

נערך לאחרונה ע"י tamido בתאריך 26-10-2009 בשעה 11:51.
ישן 26-10-2009, 23:00
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "[right][size=3]רציתי להגיב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
רציתי להגיב לדבריך באותה התלהמות שמאפיינת את תגובותיך, וללבות קצת את היצרים באומרי שתגובותיך מנוסחות בסגנון של "מטעם" של משרד יחצני משובח, שבמקום להתייחס לעיקר אתה מסית את תשומת הלב מנשוא האשכול ומפנה אותו לנושאים לא רלוונטים כגון ניכוס פעילויות וכוונות שלא נבראו אלי (פעם ראשונה שמישהו בפורום מואשם בעיצוב ושכתוב מגמתי של ידיעה שהובאה As Is מאתר חדשות ידוע).

1. מענין, שרק אחרי שהמציאות הוכיחה שהפרשנות שלך היתה שטותית אתה בוחר להיתמם, ולא ללבות.. ולהוריד פרופיל. אתה ממש
2. אני לא מסית... וכו'. אני התייחסתי אך ורק לפרשנות "המבריקה" שאתה הוספת אחרי הידיעה שהבאת AS IS.
אז מסתבר שהפעם אתה לא רק מיתמם, אלא גם אולי לא אומר את האמת ? לא מתאים למפקד בעל "כוכב חיובי", מה דעתך ?

חשבת אולי במקום כל הבירבורים שהבאת, סתם להתנצל ? (ואם לא על הבורות, אז לפחות על הסגנון ?)
ישן 27-10-2009, 00:24
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "..."

שמע, אתה קרוע לחלוטין - אתה מודע לכך?

להתנצל, לך? הוכחה (ע"י מי?) שהפרשנות שלי שטותית? אני משקר? אני לועג?
מרוב התלהמות וקצף בפה (ועוד על עבריין מורשע) איבדת את המציאות. הנה הפורום תחת ניצוחו של צנחן77:

1.
ציטוט:
אין מקום בפורום כזה להודעות בנוסח עיתונים מסחריים (צהבהבים) המביאים כותרות זועקות

מעתה יפורסמו בפורום אך ורק כתבות מתוך העלון "הלל לצ'יקו" מבית יוצרו של צנחן77 אשר הוכח ע"י צנחן77 כהמקור האמין היחידי

2.
ציטוט:
הפרשנות שלך היתה שטותית אתה בוחר להיתמם

ציטוט:
לא ברור מה הטעם בהבאת דברי בלוגריסט עלוב לפורום הזה

ציטוט:
קיבלתי מהפרשן הדגול דברי לעג בנוסח: עדיף שאני לא אגלוש בפורום, כי אני לא מבין את הפרשנות המתוחכמת... דרך אגב, לא ראיתי שהתערבת אז, אפילו לא הערת לפרשן על הסגנון הלגלגני (וכמובן, הבלתי מוצדק בעליל).

הזכות להעליב ולהעלב נתונה מעתה רק בידיו של צנחן77

3.
ציטוט:
אין מקום לפרשנויות בגרוש, שהמגמתיות שבהן הופכת אותן למגוחכות

מעתה הפורום יפרסם אך ורק ידיעות ופרשנויות מתוך עלון ה"הלל לצ'יקו" של צנחן77, לא יהיו רשאיים חברים להוסיף את דעתם ותגובתם מלבד דברי תוכחה שיותרו רק לצנחן77

4.
ציטוט:
כרגיל אתה מפרסם בכותרת (באותיות קידוש לבנה) את הדבר הרעשני והלא חשוב

חברים בפורום מתבקשים להעביר לצנחן77 ידיעות, שאינן מעלונו "הלל לצ'יקו", לעריכה טרם פרסומן ע"מ שצנחן77 יוכל לעצב אותן כראות עיניו, או ראו סעיף מס' 1.

ולבסוף, אנשים, בחייאת, תרדו מצ'יקו - הרי ברור ש- הוא זכאי!
ישן 27-10-2009, 06:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "אתה צודק! היה עדיף שלא תיתן..."

יפה. הנה עוד אשכול שירד לטמיון בגלל אגו ...
ברכותי - המשיכו בעבודה המצויינת...

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:58

הדף נוצר ב 0.42 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר