לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2009, 00:46
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כתבה טקס פרס ביטחון ישראל, הסודות שאפשר לספר

אתמול השתתפתי ככתב של הפורום בטקס הענקת פרס ביטחון ישראל ה-52 במשכן הנשיא. הפרס ניתן לאנשים נפלאים שתרמו המון לביטחון המדינה ואזרחיה, אולם אסור לי לספר על כך כמעט כלום. הנה מה שאני כן יכול לספר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פרס ביטחון ישראל, על שם אליהו גולומב, הוענק השנה לשלושה צוותים:
צוות מהיחידה הטכנולוגית של אגף המודיעין, על פיתוח ויישום מבצעי של פרויקט טכנו-מודיעיני מסווג הנותן מענה לסוגיה המצויה בראש סדר העדיפויות. בפרויקט זה הובאו לידי ביטוי חשיבה מקורית ויצירתיות מהמעלה הראשונה.
היישום המבצעי של הפרויקט הביא במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתן לביטחון המדינה, וכדברי מנכ"ל משרד הביטחון: זה עולה על כל דמיון.

פרס נוסף הוענק לצוות מחברת Vision Map, מפא"ת, משרד רוה"מ, חיל האויר וחיל המודיעין, על פיתוחה של מערכת חסויה מתקדמת ביותר אשר נכנסה לשימוש מבצעי.
המערכת פותחה ע"י צוות קטן בזמן קצר יחסית ובעלות נמוכה, ומאפשרת הישגים העולים בסדרי גודל על אלה שהיו מקובלים עד היום. המערכת נותנת מענה לבעיה מבצעית חשובה ביותר, וזאת לצד יכולות נוספות וייחודיות המהוות נדבך מרכזי במיצוי יכולותיו של צה"ל באזורי עניין.

הפרס השלישי הוענק לצוות של רפאל, מפא"ת, מז"י, ופיקוד העורף, על פיתוחה של מערכת להתרעה על שיגורי רקטות וטילים אל עבר מדינת ישראל. מערכת זו מאפשרת לתושבי ישראל להיכנס בזמן למרחבים מוגנים תוך המשך קיום שיגרת חיים סבירה במצב חירום. המערכת הופעלה לראשונה בשנת 2004, עת חוברה למערך "צבע אדום" בישובי עוטף עזה, וסיפקה התרעה לתושבי הצפון במהלך מלחמת לבנון השנייה.
לאחרונה, היוותה נדבך מרכזי ביכולת העמידה של תושבי הדרום במהלך מבצע "עופרת יצוקה". ניתן לומר בוודאות כי המערכת הביאה להצלת חייהם של אזרחים רבים, ובכך תרמה תרומה בעלת חשיבות ממדרגה ראשונה לחוסנו של העורף בעת מתקפות רקטות.
הטקס נערך במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי, מנכ"ל משרד הביטחון פנחס בוכריס, ויו"ר ועדת השופטים האלוף (מיל') משה קפלינסקי.

פרס ביטחון ישראל ניתן עבור פרויקטים ופעילויות שתרמו להגברת ביטחון המדינה ולשמירה על עוצמתה ויתרונה האיכותי בשדה הקרב, הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט המבצעי. הפרויקטים שזכו בפרס משמשים את מערכת הביטחון בהתמודדותה היומיומית אל מול האיומים השונים, וכולם נבחנו בזמן אמת. זוכי הפרס הינם עובדי מערכת הביטחון, מהנדסים, מדענים ואנשי מבצעים, אשר עשו לילות כימים לקידום פרויקטים פורצי דרך, בקדמת הטכנולוגיה, אשר הוכיחו עצמם גם ברמה המבצעית למען ביטחון ישראל. בין הפרויקטים שזכו בפרס בשנים עברו ניתן לציין את פרויקט טנק המרכבה, טילי השפריר והפופאי, העוזי, ומטוס הכפיר.
בנאומו, שיתף הנשיא פרס את הקהל בתחושתו לגבי הטקס- "מדובר בטקס מוזר", כך פרס, "כי אסור להגיד כאן כלום".
פרס אף ערך השוואה קטנה בין ישראל לאירן: "באירן השלטון נבחר ע"י הסופר, כאשר בישראל הוא נבחר ע"י הבוחר. באירן מתרברבים בפיתוחים הצבאיים וביכולות הטכנולוגיות, אך על השלטון הס מלדבר, שלא לדבר על לבקר. בישראל זה בדיוק ההיפך".
בהמשך אף לגלג פרס על אירן, כאשר כינה את המשטר האירני "עלוב, מחורבן וסדוק", משטר אשר מנוהל ע"י מנהיגים "פצועים".
הוא סיים במשאלה קטנה: "הלוואי שהעם היה מכיר את הכוח של זרועות הביטחון שלו. זהו הכוח הגנוז שלנו, כוח אדיר אשר מתווסף ליסודותיו האיתנים של העם ולאהבת הארץ".
עם סיום חלוקת התעודות לחתני הפרס, עלה שר הביטחון לנאום. ברק התייחס בנאומו להתרעה, להרתעה, ולהכרעה, אשר מושגות בזכות יחידות המודיעין, המחקר והפיתוח, ואנשי המדע והטכנולוגיה הנמצאים בחזית הקדמה. "ישראל ניצבת מול קשת סכנות ששום אומה אחרת אינה מכירה, מאיראן והחיזבאללה דרך חמאס וארגוני הטרור העולמיים". אמר ברק, "בזכות אותם אנשים מדינת ישראל יכולה להתמודד מול האיומים המתעוררים מולה, ועל מנת שנוכל להמשיך ולהתמודד מול האיומים החדשים מולם אנו ניצבים, אנו זקוקים למיטב הכוחות ולמיטב המוחות".

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 24-06-2009 בשעה 01:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2009, 16:09
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מי אני שאדע את נפש האדם...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "הדמויות המקפצות בהודעה עלולות לגרום לחשוב שהכותרת שלך נאמרה בציניות"

אך למען הסר ספק, אני מאוד, מאוד מעריך ומוקיר את מה שעשו אותם האלמונים.
עדיף בכלל שהאשכול לא היה נפתח, כי כבר אלה (אתה יודע למי הכוונה...)
שוברים את ראשם בכדי לדעת בעבור מה קבלו, אך אנו נתברך ונאמר להם רק תודה מכל הלב.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 24-06-2009, 16:18
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מי אני שאדע את נפש האדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
עדיף בכלל שהאשכול לא היה נפתח, כי כבר אלה (אתה יודע למי הכוונה...)
שוברים את ראשם בכדי לדעת בעבור מה קבלו.

ברוך בואך ל - 2009. יש הודעת דובר משהב"ט, יש ציטוט שלה באתר דו"צ, ולהלן כל מה שקיים בהודעה הרשמית של משהב"ט על הפרסים שחולקו השנה:

הפרס הראשון הוענק לצוות של אגף המודיעין על פיתוח ויישום מבצעי של פרויקט טכנו-מודיעיני הנותן מענה לסוגיה המצויה בראש סדר העדיפויות. בפרויקט זה הובאו לידי ביטוי חשיבה מקורית ויצירתיות מהמעלה הראשונה. היישום המבצעי של הפרויקט הביא במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתם לביטחון המדינה.

פרס שני הוענק לצוות של חברת VISION MAP, מפא"ת (מרכז לפיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות) , משרד ראש הממשלה, חיל האוויר וחיל המודיעין על פיתוחה של מערכת מתקדמת ביותר שהיא כיום גם מבצעית. המערכת פותחה ע"י צוות קטן בזמן קצר יחסית ובעלות נמוכה ומאפשרת הישגים העולים בסדרי גודל על אלה שהיו מקובלים עד היום. המערכת נותנת מענה לבעיה מבצעית חשובה ביותר וזאת לצד יכולות נוספות וייחודיות.

פרס שלישי הוענק לצוות של רפאל, מפא"ת, זרוע היבשה ופיקוד העורף על פיתוחה של מערכת להתרעה על שיגורי רקטות וטילים אל עבר מדינת ישראל. קיומה של מערכת זו אפשר לתושבי העורף להיכנס בזמן למרחבים מוגנים תוך המשך קיום שיגרת חיים סבירה במצב חירום. המערכת הופעלה לראשונה בשנת 2004 עת חוברה למערך "צבע אדום" בישובי עוטף עזה וסיפקה התרעה לתושבי הצפון במהלך מלחמת לבנון השנייה. לאחרונה, היוותה נדבך מרכזי ביכולת העמידה של תושבי הדרום במהלך מבצע "עופרת יצוקה". ניתן לומר בוודאות כי המערכת הביאה להצלת חייהם של אזרחים רבים ובכך תרמה תרומה בעלת חשיבות ממדרגה ראשונה לחוסנו של העורף בעת מתקפות הטילים.

ליתרת הכתבה:

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../09/06/2401.htm
ישן 24-06-2009, 16:45
צלמית המשתמש של האזרח

אני לא מומחה ולא מתיימר להיות כזה...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח] עדיף בכלל..."

אך מה לעשות, זה שדובר צהל מפרסם זה אומר שזה בסדר?
אם נסתכל על ארצות דומות לנו כגון ארה"ב, רוסיה אנגליה וסין הם גם מפרסמים בגלוי את מה שאנו פרסמנו?
לדעתי עצם פרסום הפרס הוא לא תקין ועובדה הרבה שנים מקום המדינה אף אחד לא ידע על הפרס.
אני אזרח פשוט, לא מומחה לבטחון אך חושב שהפרסום ממש מיותר. יש לי קצת נסיון חיים זה הכל...

ישן 24-06-2009, 16:54
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
מי שאחראי על פרסומים בנוגע לפרס ביטחון ישראל הוא המלמ"ב.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אני לא מומחה ולא מתיימר להיות כזה..."

יש לקוות שבין דו"צ והצנזורה גוף זה אחראי קצת יותר (אם כי לעתים הוא מתעסק בשטויות כמו סיפור ה"יריחו 4 משופר גרעיני" הידוע).

יש מתח בין הרצון לתת ולו מקצת חשיפה תקשורתית לנושאי הפרס (ודרכם להעצים תחושת ההזדהות של הציבור עם התעשיות הביטחוניות ומערכת הביטחון) לבין הצורך לשמור בסוד חלק מהפיתוחים או המעשים שזיכו בפרס, וכן מקבליו, למעט חריגים שאין כל מניעה או בעיה לפרסם זהותם. זו גם דרך צנועה של הוקרה פומבית מעבר למעגל המצומצם שנחשף לטקס או לעשיה הבטחונית.

נראה על פניו שהושג שיווי משקל ראוי בין העמימות מחד והרצון של המערכת לפרסם מאידך.
ישן 24-06-2009, 17:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אני לא מומחה ולא מתיימר להיות כזה..."

מתוך היכרות עם קצה הציפורן של מה שהאנשים האלו עושים אני יכול לומר שמגיעה להם הרבה יותר הוקרה מכל בובליל או פרץ או חד-גבה, רב ערוצי,תלת-מפלסי מופלת סילוקונית נערץ אחר או אחרת. התרומה שלהם לחיינו פה היא עצומה ובלתי מוכרת.
הפרס הזה לא מתקרב בכלל למה שמגיע להם לקבל, ובכדי שלפרס תהיה עוד משמעות, מלבד נייר מצהיב בתוך מסגרת על הקיר שאסור להראות לאף אחד (אני מכיר דוד עם שניים כאלו בכספת כבר שלושים שנה) אז מפרסמים מנשר שרב הנסתר בו על הנגלה.
עכשיו כולנו יודעים שמישהו בלי שם מחברה מסויימת או מיחידה מסויימת עשה משהו בלי שם שעזר למשהו בלי שם ובזכות זה קרה משהו מאד מוצלח וגם הוא בלי שם.
לא נראה לי שיש כאן בעיה של הסגרת סודות. אני מאמין שבמודיעין של הוייב כבר יודעים שבמפא"ת ובתעשיות הביטחוניות לא שוזרים פרחים ולא סורגים כיפות.

כל הכבוד ויישר כוח לצוות הזוכים וגם לאלו שלא זכו. תרומתכם לעשיה הביטחונית עצומה ואת התוצאות שלה אנחנו מרגישים יום יום: אנחנו מתעוררים בבוקר וחוזרים לישון בלילה. אנחנו נשארים בחיים!
תודה לכם!

ישן 24-06-2009, 17:26
צלמית המשתמש של האזרח

מחלקה חדשה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מתוך היכרות עם קצה הציפורן של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
.
לא נראה לי שיש כאן בעיה של הסגרת סודות. אני מאמין שבמודיעין של הוייב כבר יודעים שבמפא"ת ובתעשיות הביטחוניות לא שוזרים פרחים ולא סורגים כיפות.

כל הכבוד ויישר כוח לצוות הזוכים וגם לאלו שלא זכו. תרומתכם לעשיה הביטחונית עצומה ואת התוצאות שלה אנחנו מרגישים יום יום: אנחנו מתעוררים בבוקר וחוזרים לישון בלילה. אנחנו נשארים בחיים!
תודה לכם!

אני חושב שברגעים אלה הוקמה מחלקה חדשה בטהרן ונקראת "פרס בטחון ישראל 2009" שכל תפקידה לדעת מה עשו היהודים...
בזה אסיים את הסימפוזיון הזה, כי לדעתי הוא כבר מצה את עצמו...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר