לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > ארכיון אירוחים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2009, 17:04
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אשכול אירוח- רמ"ד ת"ש ולחימה"

שלום

יש לי שאלה בשביל קרוב משפחה שנמצא כרגע בישיבה גבוהה.
האם מישהו שמחוייל במסגרת הסדר מקבל תשמ"ש גם בתקופת השל"ת שלפני גיוסו בפועל?
אם כן,כמה תשמ"ש יצא לחייל כזה,בשל"ת,כאשר יש לו ילד אחד ואשתו עובדת ומרוויחה כ2000 שקל בחודש?

בנוסף,שאלה בשבילי
ניסיתי להשיג קורסי צ'ופר לפני השחרור,ואף אחד לא ידע מי אחראי,ונשלחתי הלוך וחזור מהמש"קית ת"ש,למש"ק קורסים,ולמש"קית חינוך. השאלה הראשונה היא מי הגורם האחראי על כך ביחידות? והשאלה השניה היא,האם אוכל לקבל קורס צ'ופר כלשהו לאחר השחרור,בגלל הבלגן שנוצר לפניו?

חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 18:16
אורח האתר

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "שלום יש לי שאלה בשביל קרוב..."

שלום,

לגבי שאלתך הראשונה: בני"ש הנמצא במסלול הסדר ועבר חיול יהיה זכאי לתשמ"ש נשוי גם בתקופת השל"ת, שתיבחן עפ"י הנהלים. באופן עקרוני, חייל נשוי + ילד יהיה זכאי לתקרה של כ-3600 ש"ח בחודש ובכפוף לעמידה בתנאים שנקבעו בחוקת התשמ"ש (אי שימוש ברכב,גובה פקדונות). במקרה זה גובה הכנסתה של האשה לא יחושב, אך יש להציג אישור על כך.
בכל מקרה, אמליץ שתפנה את קרוב משפחתך למדור ת"ש בני"ש בתל-השומר (מספרי הטלפון מפורסמים בישיבות).

לגבי שאלתך השנייה - סל קורסי הצ'ופר הקיימים לקראת השחרור מיועדים עבור המערך הלוחם (ראה בתשובתי הקודמת לגבי סוגי הקורסים הקיימים). במידה ואתה משתייך למערך הלוחם, תוכל לפנות לבירור זכאותך לשלישות היחידה. במידה ואינך משתייך למערך הלוחם, תוכל להגיש בקשה חריגה לשובר מסובסד להכנה לקורס פסיכומטרי לוועדת חריגים בפקס 03-7375403 וטלפון לבירור : 03-7375289/90 ובצירוף המלצה ממפקדך הקודם.

בהצלחה!
חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 18:33
אורח האתר

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ggill שמתחילה ב "אז ככה, אני מיועד לגיוס 6.8..."

ערב טוב,
ראשית, הינני מביע את צערי על פטירת אביך.
שנית, לגבי זכאותך להת"ש (הקלות בתנאי שירות), תהיה זכאי להת"ש 3 (שלושה לילות בבית למשך שנה מיום פטירת האב). יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שעל מנת להיות לוחם, תצטרך לחתום ויתור על זכאות זו (גם בתפקיד אליו אתה מיועד).
לגבי הקלת ת"ש 2 - הנושא אינו מעוגן בפקודה ותלוי בהתחשבות מפקדיך, עליך להגיש בקשה עם גיוסך ביחידתך.
בהקשר לזכאותך לתשמ"ש (תשלומי משפחה) - הזכאות תבחן בהתאם להכנסות משפחתך (הכנסות האם, קצבאות ביטוח לאומי).
אמליץ כי תפנה בנושא למדור פרט בלשכת הגיוס אליה אתה שייך.
או לחלופין, ניתן להתקשר ל- *גיוס, לקבלת מידע בנושא.

כמו כן, אציין בקצרה כי ישנם ערוצי סיוע רבים לחייל המעלה מצוקה כלכלית, כגון מענקים, קרן לסיוע במוצרים בסיסיים, מענק חודשי לרכישת מזון, תווים לקראת החגים, הלוואות ועוד.

מאחל לך בהצלחה לקראת גיוסך.
חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 18:46
אורח האתר

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "בשיחה שלי עם גורם צבאי בכיר..."

ערב טוב,
אינני יודע מי הגורם הבכיר איתו שוחחת בנושא, וקיבלת לכאורה את הרושם המוטעה שקיים קשר ישיר בין עריקות מהצבא למצב כלכלי קשה.

צה"ל דואג, באמצעות ערוצי סיוע רבים, לטיפול איכותי במשרתיו, ובדגש על מתן סיוע לחיילים המביעים מצוקה כלכלית.

אפרט בקצרה מספר ערוצים לטיפול בחיילים במצוקה כלכלית:
א. תשמ"ש (תשלומי משפחה)- תמיכה חודשית קבועה למשפחת החייל השרויה במצב כלכלי קשה.
ב. זכאות כספית חודשית ע"ס 120 ש"ח לרכישת מזון.
ג. קרן לסיוע במוצרי מזון, ציוד בסיסי לבית, ביגוד ומוצרי חשמל.
ד. מענקים והלוואות.
ה. היתר לעבודה פרטית.
ועוד פתרונות רבים ומגוונים.

יש לציין כי, עריקות מהצבא הינה מעשה חמור הנענה בענישה חמורה. אינני מקבל את הטענה כי הפתרון למצוקה כלכלית הינו בריחה מהצבא, שכן ניתן לפנות לסגל הת"ש והמפקדים ביחידה, על מנת לקבל את המענה הנדרש.

בברכה.
חזרה לפורום
ישן 28-06-2009, 16:44
  yakov092 yakov092 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
דילמה בנוגע לעתיד צבאי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אשכול אירוח- רמ"ד ת"ש ולחימה"

אהלן חבר'ה .

תיראו , אולי זה יהיה ארוך אז אני מצטער , מי שיש לו זמן שיקרא בבקשה.

קוראים לי יעקב , אני בן 17 , מאשדוד.

יש לי אח שיש לו ניוון שרירים , הוא בכיסא גלגלים. ואמא שלי שיש לה גם אחוזי נכות ויש לה גם כמה בעיות,
לא ממש חמורות , זה מסתדר אבל עדיין אני מספר הכל בכדי לא להחסיר כלום.

אח שלי בן 13 , יש לו מטפל שעוזר להרים אותו , לקלח , יוצא איתו בחוץ ( בתשלום , מקבלים כסף בשבילו,
אבל עדיין הוא מנצל את זה שאין הרבה מטפלים ודורש 35 שקל לשעה , מה אפשר לעשות? לשלם..)

ההורים שלי גרושים , אנחנו חיים עם אמא . אבא שלי עזב אותנו כגילו שלאחי יש את מחלת ניוון השרירים.

את האמת , אני לא כל כך תורם בבית. רק שוטף כלים , עוזר לפעמים לנקות , מוציא זבל וכאלה..
אחי דואגים לו הוא גם עצמאי , כאילו כמוני רק יושב בכיסא גלגלים ( בית ספר רגיל לא מיוחד, כיתה רגילה , ילד רגיל רק בכיסא גלגלים).

ועכשיו אני לא יודע מה לעשות , אני צריך לקבוע פגישה עם משקית ת"ש ללכת אליהם לספר הכל.

אבל אני לא יודע האם ללכת לקרבי / או לא.

מצד אחד בא לי מאוד קרבי , לא קיבלתי כ"כ חינוך טוב , כי לא היה לי אבא שיחנך אותי כמו שצריך.
חינוך של אמא זה חינוך עדין כזה, זה לא משתווה לחינוך נוקשה כמו של אבא.

ובכללי אני רוצה להרגיש שתרמתי משהו למדינה שהגנה עלי על אחי אמי ומשפחתי כל השנים האלה.

אבל מצד שני אומרים לי לך תיהיה ג'ובניק תחזור כל יום הבית תעזור לאמא שלך לאחיך הם צריכים אותך.

אני לא יודע מה לעשות ! לא שלא אכפת לי מאמא שלי ואחי , אבל כמו שהזכרתי למעלה אני לא תורם כ"כ בבית.

בבקשה , תעזרו לי ? אני יודע שאתם לא יכולים לעשות בשבילי את הבחירה , שזה מורכב ואישי מידי.
אבל לפחות לכוון אותי , לכתוב לי כמה מילים שיאירו לי כמה דברים , שיפתחו לי את העינים אולי אני לא רואה הכל ?

אחרי הכל אני ילד קטן מה אני מבין , יש פה חבר'ה בוגרים ממני ואיכותים שאני רוצה את היעוץ שלהם.

תודה לכם שקראתם הכל , שיהיה לכם יום מקסים!
חזרה לפורום
ישן 30-06-2009, 14:23
  yakov092 yakov092 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי yakov092 שמתחילה ב "דילמה בנוגע לעתיד צבאי"

- סליחה שאני מגיב שוב, אין לי אפשרות לערוך שוב , אני מתנצל . -

שחכתי להוסיף בסוף :

בכדי לקבוע פגישה עם משקית ת"ש , אני צריך להתקשר ללשכת גיוס ב"ש (שם עשיתי את הצו ראשון) ?
והאם יקבעו לי פגישה בתוך זמן קצר, או שזה ממש עמוס ויש המון בקשות לפגישות עם משקית ת"ש?
שאלה אחרונה, זה כמו ראיון אישי ? יושבים בחדר קטנטן , ואני מתחיל לספר לה הכל הכל וזהו?

יש לי קצת בעיה אישית , קשה לי להיפתח בשיחה רגילה ולהתחיל לספר את כל זה ככה בפנים.
כי אני מפחד קצת שיתחילו לרחם עלי , אני לא יודע כ"כ איך תתנהל השיחה, מקווה שאני אצליח להיפתח לספר הכל.

סליחה על השאלות המרובות כתבתי כ"כ המון , סליחה.

תודה לסיוון שאמרה לי שיש אשכול כזה, תודה.
חזרה לפורום
ישן 02-07-2009, 18:56
אורח האתר

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yakov092 שמתחילה ב "- סליחה שאני מגיב שוב, אין לי..."

יעקב שלום רב,
ראשית, היני מתרשם מדבריך שהינך מעוניין מאוד בשירות צבאי משמעותי.
שנית, אציין כי במידה ותחליט על גיוס ליחידה קרבית, קיימים ערוצי סיוע רבים ומגוונים לעזרה כלכלית למשפחתך על פי הנהלים הקיימים.

המלצתי- שב עם אמך, וביחד איתה נסה להבין ולנתח את חשיבות עזרתך בבית, במידה ותשובץ בבסיס פתוח.

לגבי הפנייה למש"קית הת"ש בלשכת הגיוס ב"ש- אני מעריך שתזומן לאור הרקע המשפחתי לראיון אצל מש"קית ת"ש במדור פרט.
שיתוף פעולה מלא מצדך, הן בהתייצבות לראיון במדור פרט, והן בהבאת מסמכים נדרשים יסייע רבות לסיום טיפול איכותי טרם גיוסך לצה"ל.
לבירור נוסף לגבי אילו מסמכים להביא, וכן לתיאום מועד לראיון, תוכל להתקשר ל- *גיוס.

ברצוני לאחל לך שירות משמעותי, והינני בטוח שמכל תפקיד שתשובץ אליו תפיק את המירב.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר