לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2009, 01:35
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אסור לשמוע כלי נגינה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מאור, שירת גברים אינה אסורה,..."

בלי שום קשר למי שר....הייתי שמח לדעת איזה רבנים בדיוק יאשרו דבר כזה.
אסור לשמוע שירת נשים וכל הקולות שמצטרפות במקרים דחוקים להקל מתבטלות כשאתה רואה את האישה ובטח כשאתה באותה במה איתה שלא להזכיר את הבגדים שלהם שם (ניחוש מאוד לא פרוע,לא טרחתי לראות)....אל תחפשי אותי בסעיף של השולחן ערוך,דתיי לייט מתחמקים מהם בקושי,כל ההשתתפות שלהם בדבר הזה היא ביזיון אחד גדול....במקום לנסות להתחמק תשאלי את עצמך מה לא בסדר בזה ותביני לבד,כל האירוע הזה הוא תרבות המערב הזולה שבאה לנו דרך הטלוויזיה,אולי שמעת על איזה רב כלשהו שמתיר אבל מספיק עם זה,לא כל רב יכול להתיר כל דבר,יש תלמידי חכמים מובהקים גם בציונות הדתית והם מתנגדים לזה בכל צורה שהיא.
אגב,תקראי לזה קיצוניות אבל אני שונא לראות צביעות-או שאתה דתי וזה מחייב אותך בכל הסעיפים בשולחן ערוך (בתור מינימום) או שאתה לא,צריך להחליט

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 02:02
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אסור לשמוע כלי נגינה"

ציטוט:
אגב,תקראי לזה קיצוניות אבל אני שונא לראות צביעות-או שאתה דתי וזה מחייב אותך בכל הסעיפים בשולחן ערוך (בתור מינימום) או שאתה לא,צריך להחליט

באמת? ושוב כמו באשכול אחר, אני נכנס למשהו שבאמת נראה לי זקוק לאשכול בפני עצמו (מי מרים את הכפפה?) מדוע ולמה בדברים ש"מרגיש" לאנשים מסוימים וביניהם גם רבנים, שהתורה וההלכה לא החמירה בהם מספיק, הם מחפשים ומפלפלים מתחת לבלטות ובלי שום היגיון נראה לעין, חומרות מחומרות שונות, ולעומת זאת, כשמישהו עושה את אותו הדבר, ולא חס וחלילה בגלל תחושת בטן לא טובה, אלא לצורך, רק כדי להקל, זה כואב לאותם אנשים בדיוק והם צועקים חמס(או גוועלד, תלוי מי צועק)?
ומעבר לכל זה, מי שמך? אתה הסגן של ריבונו של עולם? אתה גם שופט, גם מביא את הראיות, וכרגע לפחות לא מבצע את גזר הדין.. לצערנו ומצד שני לשמחתנו (כי זה דבר שאנחנו אולי צריכים ללמוד ממנו) אנחנו נמצאים כיום במציאות מאוד ספציפית, ואי אפשר לחרוג ממנה, אז אולי תנסה להתחבר אליה?..

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 02:57

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "א.שום דמגוגיה...כל אחד יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
א.שום דמגוגיה...כל אחד יכול להגדיר את עצמו כמה שבא לו אבל זה לא בהכרח אומר שהוא כזה

נהדר.. תגדיר לי אדם דתי.

ב.עזוב את הבורר,ניסיתי להדגים דבר מאוד קטן שאנשים לא שמים לב אליו ולא נותנים לו חשיבות בד"כ אל תתפס לדוגמאות
ג.אם בעיניך לצפות בטלוויזיה זה עבירה אז אתה רוצה להגיד לי שאתה יהודי טוב? אגב בנאדם יכול להיות טוב בתור בנאדם אבל כשאתה אומר יהודי אתה חייב להתכוון למה שמיחד אותך בתור יהודי-תורה,ואם על זה אתה לא שומר אז איבדת את היהודי,בנאדם טוב אולי תהיה
מילא על החלק השני, שאתה נכנס לתחום מאוד מאוד מסובך, מיהו יהודי וכו', לא הבנתי את החלק הראשון, אז מי שרואה טלוויזיה יכול להיות יהודי טוב, או לא?

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 03:02
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]א.שום..."

א.בנאדם דתי-אחד ששומר את כל הסעיפים בשולחן ערוך ומה שבא אחריו ללא יוצא מן הכלל,יכול להיות אחד שיבוא ויגיד "קשה לי לקום לשחרית" והוא דתי אבל אחד שיבוא ויגיד "אני יודע שצריך לקום לשחרית ולא אכפת לי מה כתוב" הוא לא דתי,למה? כי עבד שמסרב לפקודה אחת הוא לא עבד....שיעור בסיסי ביהדות שלא אני צריך להעביר
ב.אתה לא יכול לנתק את שני החלקים בתגובה שלי,בנאדם טוב זה הגדרה אחת,יהודי טוב זה הגדרה אחרת,אם בעיניך לראות טלויזיה זה עבירה ואתה רואה אז אתה לא יהודי טוב (אני לא נכנס לקטע של הטלויזיה כי זה חבל דק-תמיד יבוא אדם וימצא קולות אבל בסה"כ רוח הדברים היא מאוד גרועה שם,מומלץ לקרוא את המאמרים של הרב אבינר בספר שהזכרתי מקודם בנושא)
עריכה: פתחתי ויקיפדיה בערך "דתי"-אדם דתי הוא אדם המקפיד על קיום הכללים של דתו
עכשיו אני אשאל אותך-אם הפרת רק חוק אחד באופן קבוע בכוונה,אתה לא נחשב פורע חוק?

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 09-07-2009 בשעה 03:05.
חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 03:09

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "א.בנאדם דתי-אחד ששומר את כל..."

ציטוט:
א.בנאדם דתי-אחד ששומר את כל הסעיפים בשולחן ערוך ומה שבא אחריו ללא יוצא מן הכלל,יכול להיות אחד שיבוא ויגיד "קשה לי לקום לשחרית" והוא דתי אבל אחד שיבוא ויגיד "אני יודע שצריך לקום לשחרית ולא אכפת לי מה כתוב" הוא לא דתי,למה? כי עבד שמסרב לפקודה אחת הוא לא עבד....שיעור בסיסי ביהדות שלא אני צריך להעביר
אדם שאומר את מה שאמרת הוא עושה עבירות להכעיס, וזה דבר אחד שלא קשור לפה, מאיפה אתה יודע מה אותם אנשים חושבים? והאם הם מקרה א' או ב', וזה הרבה הרבה לפני שנכנסתי איתך למה אסור ומה מותר הלכתית, ומי קובע, ועוד הרבה דברים יפים כאלו.

ב.אתה לא יכול לנתק את שני החלקים בתגובה שלי,בנאדם טוב זה הגדרה אחת,יהודי טוב זה הגדרה אחרת,אם בעיניך לראות טלויזיה זה עבירה ואתה רואה אז אתה לא יהודי טוב (אני לא נכנס לקטע של הטלויזיה כי זה חבל דק-תמיד יבוא אדם וימצא קולות אבל בסה"כ רוח הדברים היא מאוד גרועה שם,מומלץ לקרוא את המאמרים של הרב אבינר בספר שהזכרתי מקודם בנושא)
אני בדיוק בקטע של הטלוויזיה, בדיוק במשפט של ימצא קולות, למה אתה לא מדבר על אלו שמוצאים חומרות?.. זאת בדיוק השאלה שעליה דיברתי קודם. שאנשים מובלים ע"י "רוח הדברים" או בתרגום לעברית פשוטה - רגשות, ואיך נראה להם שהתורה אמורה להיות,
בע"ה ובלי נדר אני אשיג את המאמרים ואקרא.

נו, ב"ה שיש לנו וויקיפדיה להסתמך עליה.. בחייאת, לקבוע עפ"י וויקיפדיה מי דתי ומי לא? ואם ההגדרה של כל העולם חוץ ממי שכתב את הערך הזה בוויקיפדיה שונה?.. אנחנו מסכימים שזה לא רציני?..

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 03:16
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]א.בנאדם..."

א.אז מה לגבי אדם שאומר-לא מעניין אותי מה ההלכה אומרת אני אראה כוכב נולד ושאר מיני תועבות?
מתחיל להשמע מוכר? אי אפשר לבטל שום דבר מדברי חכמים,כמו שכתוב בשולחן ערוך לא לאכול חזיר כתוב גם לא להזיז מחט מחמה לצל בשבת (ואל תתפס עכשיו על זה)
ב.כי למצוא חומרות זה טוב,אנחנו לא יהודים של קולות ולא של בדיעבד,אסור לפסוק לפי רוח הדברים לקולה,באותו ספר של הרב אבינר הוא מדבר על ההתפתחות,יש דברים שבאים לאט לאט,אי אפשר לאסור אותם בהתחלה אבל עם ההתקדמות של הרמה הרוחנית מוסיפים חומרות...הרי זה יהיה אבסורד שבדור שכולו נגיד צדיקים יהיה מותר להעביר 8 שעות מול טלוויזיה...אולי זה לא איסור יבש אבל אתה מבין שזה לא שייך שהרב הראשי ישב מול טלויזיה כל היום,ואם הוא לא ישב אז גם אנחנו צריכים לשאוף לזה

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 03:21

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "א.אז מה לגבי אדם שאומר-לא..."

ציטוט:
א.אז מה לגבי אדם שאומר-לא מעניין אותי מה ההלכה אומרת אני אראה כוכב נולד ושאר מיני תועבות?
מתחיל להשמע מוכר? אי אפשר לבטל שום דבר מדברי חכמים,כמו שכתוב בשולחן ערוך לא לאכול חזיר כתוב גם לא להזיז מחט מחמה לצל בשבת (ואל תתפס עכשיו על זה)
כוכב נולד זה תועבות, טוב.. באמת שאני לא נכנס להגדרות, כבר הרבה אחרי זה, מה עם מי שאומר אני רוצה לא לעשות תועבות (לא מכניס לפה את ההגדרות המאוד לא מחמירות שלך לגבי מה נחשב תועבה) אבל אני לא מצליח להתגבר?..
ב.כי למצוא חומרות זה טוב,אנחנו לא יהודים של קולות ולא של בדיעבד,אסור לפסוק לפי רוח הדברים לקולה,באותו ספר של הרב אבינר הוא מדבר על ההתפתחות,יש דברים שבאים לאט לאט,אי אפשר לאסור אותם בהתחלה אבל עם ההתקדמות של הרמה הרוחנית מוסיפים חומרות...הרי זה יהיה אבסורד שבדור שכולו נגיד צדיקים יהיה מותר להעביר 8 שעות מול טלוויזיה...אולי זה לא איסור יבש אבל אתה מבין שזה לא שייך שהרב הראשי ישב מול טלויזיה כל היום,ואם הוא לא ישב אז גם אנחנו צריכים לשאוף לזה
ולפסוק לפי רוח הדברים לחומרא כן?? למה? למצוא חומרות זה טוב??? כי אתה החלטת?? יהיה אבסורד??? או שמותר או שאסור, מה שייך לכאן אבסורד? אתה הרבה יותר מידי מעורב רגשית, למה שזה יהיה אבסורד? מי החליט על מה נחשב תועבות? איסור יבש? איסור רטוב? ואחרי זה אתה טוען שאחרים מסלפים את ההלכה?..
מי אמר שאני חייב לשאוף להיות רב ראשי, ולא זמר? או במאי? או סופר??? יקירי, ההלכה היהודית איננה משתנה בהתאם למי שאתה.

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 03:30
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]א.אז מה לגבי..."

1. מי שמנסה לפחות אז שיהיה לו בהצלחה...אבל בלי עבודה בעיניים לנסות זה אומר לעשות משהו
2.כי הקב"ה נותן לך יותר שכר ככל שאתה יותר מפריש את עצמך,הנשמה שלך מתקדמת יותר ככל שאתה מתרחק יותר מעבירה ומתקרב יותר אליו-הרי אם היו לך 80 מיליארד דולר אתה לא היית ישן בלילה במחשבה איך לשמור עליהם,מצווה אחת זה יותר מזה....
3.מה נחשב תועבות? יש גדרים הלכתיים בסיסיים שמגדירים למה כוכב נולד זה זבל...אבל מעבר לזה:נגיד שהיו מציעים לך ללכת לפאב להשתכר והפאב כשר ואין בנות היית הולך? זה נשמע לך כמו דבר שיהודי צריך לעשות? על אברהם אבינו נאמר שהכליות שלו למדו אותו מוסר,הוא פשוט הקשיב לעצמו בלי אינטרסים וקיים את כל התורה
4.פה הנק' המוטעית העיקרית שלך-שאיפה של יהודי צריכה להיות כמה שיותר להתקרב לקב"ה,אני אישית הייתי רוצה לעסוק במחשבים אבל אני לא אומר שזה השאיפה שלי...ממש לא! השאיפה שלי היא כמה שיותר להתקרב לקב"ה והייתי שמח אם הפרנסה שלי שהיא דבר שולי ביחס לזה תבוא ממחשבים...

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 15:28
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "א.בנאדם דתי-אחד ששומר את כל..."

רגע רגע, באשכול הזה כתבת שבבית של ההורים שלך יש טלויזיה.
אז זה אומר שאתה לא ממשפחה דתית? שההורים שלך אינם מספיק יהודיים?

יש מיליון ואחת דוגמאות בתנ"ך של דמויות שאין לנו שום ספק ברמת יהדותם הגבוהה שעברו לפעמים על ההלכה המפורשת (יעקב אבינו שהתחתן עם 2 אחיות, משה רבינו שקיבל ציווי מפורש לדבר על הסלע והחליט להכות אותו, סיפור דוד ובת שבע ועוד דוגמאות רבות...)

הנושא של איסור שירת נשים הוא החמרה ולא הלכה מפורשת, מה גם שיש הטוענים שבימנו כשנשים וגברים מתערבבים גם ככה במהלך החיים. הנושא בכלל חסר טעם (מהטעם הפשוט שאתה גם ככה שומע נשים ואתה כבר רגיל לזה)

ואם כבר אתה כל כך מקפיד על לא לשמוע מוזיקה בשלושת השבועות, אז דע לך שיש גם כאלו שטוענים שמיום שחרב בית המקדש אסור לשמוע מוזיקה כלל... למה לא לקחת את הקיצוניות שלך כבר עד הסוף?

חוצמזה, בלי קשר לנושא הספציפי הזה, פאנטיות ולא משנה לאיזה כיוון ובאיזה נושא לא תביא אותך רחוק אף פעם.

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 16:26
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי uninstall שמתחילה ב "רגע רגע, באשכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי uninstall
רגע רגע, באשכול הזה כתבת שבבית של ההורים שלך יש טלויזיה.
אז זה אומר שאתה לא ממשפחה דתית? שההורים שלך אינם מספיק יהודיים?

יש מיליון ואחת דוגמאות בתנ"ך של דמויות שאין לנו שום ספק ברמת יהדותם הגבוהה שעברו לפעמים על ההלכה המפורשת (יעקב אבינו שהתחתן עם 2 אחיות, משה רבינו שקיבל ציווי מפורש לדבר על הסלע והחליט להכות אותו, סיפור דוד ובת שבע ועוד דוגמאות רבות...)

הנושא של איסור שירת נשים הוא החמרה ולא הלכה מפורשת, מה גם שיש הטוענים שבימנו כשנשים וגברים מתערבבים גם ככה במהלך החיים. הנושא בכלל חסר טעם (מהטעם הפשוט שאתה גם ככה שומע נשים ואתה כבר רגיל לזה)

ואם כבר אתה כל כך מקפיד על לא לשמוע מוזיקה בשלושת השבועות, אז דע לך שיש גם כאלו שטוענים שמיום שחרב בית המקדש אסור לשמוע מוזיקה כלל... למה לא לקחת את הקיצוניות שלך כבר עד הסוף?

חוצמזה, בלי קשר לנושא הספציפי הזה, פאנטיות ולא משנה לאיזה כיוון ובאיזה נושא לא תביא אותך רחוק אף פעם.

יש טלוויזיה ואני לא רואה בה....להגיד לך שזה בסדר? ממש לא,אבל מה אתה רוצה שאני אעשה בנידון? לשבור אותה אני לא יכול ולהוציא אותה הם לא יוציאו (בעיקר בגלל החדשות אבל גם בגלל תוכניות מפגרות)
כל המקרים בתנ"ך אינם דוגמאות לכלום-יעקב אבינו שלמד כל היום תורה לא עשה שום איסור עם שתי אחיות ויש לזה הסבר,משה רבינו אם בכלל היה פה חטא (עיין באברבנאל מה היה פה החטא כי זה מאוד תמוה) עשה את זה בשוגג כמובן,ודוד המלך לא חטא (לא במובן היבש של המילה,נכון שלדרגתו זה לא היה ראוי)
הנושא של שירת נשים הוא דין,תפסיק להיות דיין זה לא עניינך איך פסקו אותו אם זה היה במקור מותר או לא,הנק' היא שהיום זה אסור וזה לא חומרה

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 16:51

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=uninstall]רגע רגע,..."

ציטוט:
כל המקרים בתנ"ך אינם דוגמאות לכלום-יעקב אבינו שלמד כל היום תורה לא עשה שום איסור עם שתי אחיות ויש לזה הסבר,משה רבינו אם בכלל היה פה חטא (עיין באברבנאל מה היה פה החטא כי זה מאוד תמוה) עשה את זה בשוגג כמובן,ודוד המלך לא חטא (לא במובן היבש של המילה,נכון שלדרגתו זה לא היה ראוי)

זה סוטה מהנושא, אבל אם הם לא חטאו, למה הם נענשו?.. (שאלה רטורית)

הנושא של שירת נשים הוא דין,תפסיק להיות דיין זה לא עניינך איך פסקו אותו אם זה היה במקור מותר או לא,הנק' היא שהיום זה אסור וזה לא חומרה
ואתה לא עושה את אותו הדבר רק לכיוון ההפוך?

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 17:10
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=uninstall]רגע רגע,..."

בניגוד אליך לא פסקתי שום דין פה ולא הייתי דיין של אף אחד, בסה"כ ציינתי בצורה די פשוטה שהחיים הם לא שחור ולבן ולא כל דבר צריך לקחת למותר ואסור, יש גם באמצע.

בקשר למה שאתה כותב על זה שצריך וטוב להחמיר אז תדע לך שזה ממש לא נכון, החמרות יתר גורמות למה שנקרא גזירה שהציבור אינו יכול לעמוד בה, ואז אנשים פשוט מתייאשים ועוזבים... אז מה הרווחת?

לגבי שירת נשים, אני מצטט פה קטע מהמאמר של הרב ישראל רוזן שנכתב לפני שבועיים בגליון שבת בשבתו, הנושא של המאמר הוא יציאה של חיילים דתיים כאשר חיילות שרות בטקסים צבאיים.

ציטוט:
בכרך האחרון של תחומין (הכ"ט! אייר תשס"ט) התפרסם מאמר על "קול באשה בימינו" בו מציע המחבר (הרב יונתן רוזנצוויג) להחיל על 'קול' את הקולות שנתקבלו בפועל בענין שערה של אשה נשואה. יתד הלכתית הם דבריו הנודעים של בעל ערוך-השולחן (או"ח עה,ז) לענין קידוש וברכות כנגד שער מגולה של נשים נשואות: "כיון שעתה רובן הולכות כך והוה כמקומות המגולים בגופה... ממילא ליכא (=אין) הרהור".

המשפט המסיים את המאמר הוא מסוייג, אך יש בו טעם למצבי דיעבד: "בימינו, שאנשים רבים רגילים בשמיעת קול אשה מוקלט (טלוויזיה ורדיו, דיסקים וקלטות), יתכן ומותר לאנשים אלו לשמוע קול זמרת אשה, שהרי הם רגילים בו".

חזרה לפורום
ישן 10-07-2009, 02:05

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה מעוות את זה לגמרי"

ציטוט:
לאמרה אלו ואלו דברי אלוקים חיים יש הרבה סייגות-למשל לדעת אחד האחרונים מדובר רק במחלוקות בית שמאי ובית הלל

זה לא היית אתה שטען שצריך ללכת עם הגישה המיינסטרימית, ולא לחפש את דעות היחיד? (לטענתך בלבד, שאני מדגיש שוב שאני לא מסכים איתה)

שבעים פנים לתורה-נכון מאוד,אפשר לדרוש בהרבה דרכים כל עוד זה בגדר תורה,מהרגע שמשהו נפסק אז הוא נפסק להלכה אין אפשרות לדרוש אחרת
זה לא משנה, בסופו של דבר אין חוץ מבדברים בודדים (כגון תרי"ג מצוות באופן בסיסי, ו13 עיקרים) אין אמת מוחלטת.

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 17:43
צלמית המשתמש של maorhag

לאלאלאלאלאל
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "עם החלק הראשון אני מסכים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yanky
עם החלק הראשון אני מסכים, תסכים איתי שיש דאורייתא, יש רבנן, ויש ימינו אנו.
בחייך, אתה עושה תכלס מה שנראה לך, בדיוק כמו הצעקות שלך על אחרים, רק שאתה עושה זאת לכיוון שונה.

ממש לא,מבחינתי זה לא משנה אם האיסור הוא דאורייתא,דרבנן,או סתם בגלל שלרב היה משעמם והוא המציא אחד,איסור זה איסור.
אני לא עושה מה שנראה לי,מבחינתי לקום כל יום ב12 היה נחמד....מה לעשות שההלכה לא מאפשרת,אני עושה מה שהרב שלי אומר לי ואני מבין דבר אחד: שולחן ערוך זה הבסיס,יהודי שהולך על החוט הדק של "זה אסור וזה מותר" הוא מכונת תפירה...לא עושה שום איסור אבל זה לא נשמה של יהודי

חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 13:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "עשיתי לך משהו?"

לא חטפתי קריזה. אתה, לעומת זאת, כן חטפת, וכדאי שתירגע.

לא הבנתי למה החלטת לשאול דווקא אותי איך זה הולך שם. אני בכלל לא רואה את הסידרה. יותר הגיוני לשרשר את זה להודעה הראשית באשכול, לא?
ואם עניין אותך לדעת איך הולך בכוכב נולד, זה הופך את זה קשור לאשכול? לא שיש לי בעיה שאתה שואל את זה, אבל... באיזה הקשר? כאילו, אפילו אם הייתי רואה את הסידרה לא הייתי יודעת לענות לך, כי אני בכלל לא מבינה ממה נובעת השאלה. אתה רואה את הסידרה ושואל על מאחורי הקלעים? אתה לא רואה את הסידרה ורוצה דיווח על מה שהולך בה לחלוטין לא קשור לאשכול)? אתה שואל איך דתיים ספציפית משתתפים בתוכנית?
בקיצור, שאלתי איך זה קשור לאשכול כדי שתסביר, לא כי חטפתי קריזה.
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 15:15
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא חטפתי קריזה. אתה, לעומת..."

ההחלטה להפנות את השאלה אלייך היתה כי הצגת את מאור שהתנגד להשתתפות בתוכנית בתור קיצוני.
יכולתי באמת לשאול כל אחד אחר, אבל גם אותך היה מוצדק.

כוונתי בשאלה היתה איך הולך עם ההופעות האם הבנים מופיעים עם הבנות? האם הבנים רואים את הבנות מופיעות? פשוט אם כן אז לא כ"כ מובן למה מי שאוסר את זה הוא קיצוני..

מקווה שעכשיו הצלחתי להסביר למה זה כן קשור לאשכול וכן מוצדק לשאול אותך בין היתר.

ד"א גם אני לא חטפתי קריזה....
ואפילו אם לא חטפת קריזה, ואפילו שלא הבנת מה הקשר לאשכול ואלייך, אני חושב שבמיוחד בתור מנהלת פורום יכולת להגיב בצורה יותר "נעימה" כמו למשל.. "לא כ"כ הבנתי איך זה קשור אלי השאלה ואיך בכלל היא קשורה לאשכול"..
ולא: תלמד לשרשר...

אבל סתם זה כבר לא משנה ולא אכפת לי...

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 13-07-2009 בשעה 15:21.
חזרה לפורום
ישן 13-07-2009, 20:30
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "ההחלטה להפנות את השאלה אלייך..."

תלמד לשרשר הוא ביטוי שלקוח בעיקר מפורום צילום (אבל גם משאר הפורומים בפרש) שמכוון לאשכול המיתולוגי הזה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=157895
ואין כוונתו לפגוע או משהו.
בהתחלה הייתי כותבת את זה עם לינק לאשכול, אבל מתישהו התחלתי להתעצל.

לגבי כוכב נולד: כל אחד שם מופיע לבד, ויש קטעים של הופעה בצמד, ונדמה לי שגם שירים שכולם שרים יחד.
אם כולם שרים יחד - הרבה רבנים מתירים לשיר עם בנות (בתנאי שאין להן סולו). אם בצמד - הם יכולים לבחור לא לשיר עם בחורה. ולגבי ביצועים של אחרים (סולואים של הבנות וזה) - הם יכולים לא להקשיב (להיות מאחורי הקלעים או משהו...).
אני בטוחה שיש דרך להתחשב בדתיים בתוכנית הזו (למשל לאפשר להם לא לשיר עם בנות וזה).
אני לא אומרת שזה מה שהדתיים הנוכחיים שם עושים, אבל זה אפשרי.

בנוסף, גם בחור ששומע שירת נשים הוא עדיין דתי. הוא עובר עבירה, אבל לא צריך להגזים...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:40

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר