לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אשכול שאלות נפוצות ותשובות עודכן ב-30.10 בנושאי באנרים לפרש. אתם מוזמנים להכנס. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > משוב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2009, 23:13
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב "שאלה שמטרידה אותי מזה זמן רב.."

משום שמטבעו פורום הוא משהו דינמי שמתחדש כל הזמן והמטרה היא לנהל דיון סביב משהו אקטואלי.
לא מדובר באתר של מאמרים או אתר תוכן שמתעדכן רק לעיתים (או לחילופין אתר אישי כלשהו).

המטרה היא לתת במה לנושאים חדשים ואקטואלים, ולענייני הפורום שלי - עבודות חדשות.
אין שום טעם לחזור אחורה ולתת ביקורת על עבודה מלפני חודש-חודשיים ואפילו יותר, משום שמבחינת אופי הפורום
זמנה עבר, ולעיתים אף היוצר אינו נמצא איתנו.
לכן ההעדפה היא להפנות את אור הזרקורים לדברים חדשים שהועלו לאחרונה ולנהל את הדיון או לתת ביקורת
על הדברים החדשים.

(וזה נכון לגבי אשכולות בפורום סקופים, דיונים באקטואליה, אשכולות במדע וכן הלאה).
האמת שבחלק מהפורומים יברכו על תגובות חדשות לאשכול ישן, כשיש בתגובה הזו תרומה לגולשי הפורום,
אבל במקרים מסוימים התגובה הזו רלוונטית לכל היותר לאדם אחד (נניח פותח האשכול).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2009, 23:59
  ירדןמודן ירדןמודן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "משום שמטבעו פורום הוא משהו..."

בהחלט הובנה הנקודה ,תודה רבה!
אבל בכל זאת..
למה זה מפריע שיש אנשים שמגיבים על דברים שנכתבו לפני 200 שנה מהסיבות שלהם ויש אנשים שמעדיפים להיות "הכי מעודכנים" ולהגיב על הודעות חדשות מסיבות שלהם כי בכל זאת אמרת שזאת העדפה [של מנהלי הפורום כמובן..לשים את אור הזרקורים על דברים חדשים וכו' בכלל מטרות שהם עצמם הציבו לעצמם].
בקשר לסיבה שהיוצר איננו איתנו אני בהחלט מסכים עם זה אבל עדיין זה לא נותן לגיטמציה לסגור את הפורום כי יש אנשים שירצו להגיב ויכול להיות שם עוד דיון מעניין, שאני רואה בזה משהו מאוד פורה, וחשוב, ופרש כמו הרבה פורומים אחרים פשוט חוסמים את זה. מי ששם את ההודעה שלו לפני 40 שנה- הגיבו לו מה טוב, ואם לא מגיבים לו כי הוא שם את זה לפני 40 שנה בעיה אישית שלו, הפורום לוקח את בעיה זאת על אחריותו. למה? למה? למה?

למה לא להיות קצת רומנטיקנים? בטח ובטח שזה לא מפריע לקדמה ולהתעדכנות התמידית והחשובה בפורום.
[אני אגיד את זה ככה אני לא מאמין וזאת דעתי האישית כמובן, שאם אוסרים על הקפצות הדבר מביא את "ההמון" להגיב על עדכונים חדשים ואקטואליים בעוד שאם לא היו חוסמים אז הרוב היה מגיב לתגובות מהעבר הרחוק . דין הנין לי יתהון לא הניין לי ...הרוב מגיב על מה שבא לו בין אם זה היה היום השניה, או עוד לפני עשור,].

עם זאת אני חושב שזה אידיוטי קמעא להחמיא לאדם על ציור או על יצירה כלשהי לפני שנה וחצי אבל שאדם מגיב כדי להתדיין על משהו לפני שנה שנתיים שלוש בהחלט אני לא רואה בזה פסול.

בכל צורה ואופן.. נקודה די מסעירה : למה אני צריך לבקש סליחה על זה שאני מחמיא למישהו או לסירוגין ממש לא מחמיא למישהו על דבר שנעשה/נכתב/נאמר על ידו[ גם אם זה נעשה לפני 40 שנה, אני מניח שיש אנשים שיראו את זה כמוני ויתקוממו יצאו נגדי או ממש לא, ישכילו בשורה התחתונה].

-מקרוקוסמוס = למי זה מפריע שמקפיצים?
ישן 25-07-2009, 15:03

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "מן הראוי שתקרא את התקנון של..."

Au מכיוון שאתמול הצלחתי להכעיסך ארצה לדעת למה "לא להקפיץ" זה חוק ומי שעובר עליו נחסם [משמע זה אסור]?
למי זה מפריע שמקפיצים כל עוד לא כותבים טרש והודעות שלא ראויות? ובמה זה מפריע למנהלים?
תראה אם היית אומר לי שזה מביא לעומס -נתונים על השרת של פרש וזה יוצר בלאגן שלם על השרת[ שאני לא ממש מאמין לזה] הייתי עושה אחד ועוד אחד, התועלת מול חיסרונות והייתי מוותר על זה, אבל אם זה בגלל העדפות ומטרות שהפורום הציב לו אני בהחלט לא מקבל את זה גם אם יש פורומים שמאפשרים להקפיץ בהם ויש פורומים שממש לא מאפשרים זאת.
למי אכפת שX מחמיא למישהו על היצירה שלו לפני מספר רב של שנים? על אחת כמה וכמה למה שיענישו אותו?יתנו לו חסימה גלובלית ליתר דיוק.
הפתרון היחיד שאני מוצא לנכון להביא פה זה לנעול את אותו האשכול כדי להימנע מחוסר תועלת ומחמאות או הערות על דברים שנכתבו לפני זמן רב בהסבר שעדיף לשלוח את המחמאה/הערה לת.ד. של היוצר שזה הרבה יותר יעיל... אבל להעניש?! ועוד בגלל חוסר תועלת של הגולשים? למה?!
לפי דעתי האישית חוק "אסור להקפיץ" הוא חוק שברוב המקרים יש להימנע משימוש בו. חוק לא טוב ולא יעיל.

ירדן מודן.
ישן 25-07-2009, 16:37

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "תרשה לי להגיב במקומו?"

דבר חדש שאני יודע, תודה. מכל מלמדי השכלתי.
דבר שני. אני מאוד מבין ואני מסכים אפילו שזה ממש לא יעיל ולא רצוי אך ורק[!] שכותבים הערות ומחמאות על יצירה [כאמור בפורומים מסויימים] ותגובות שלא מצפות לעוד תגובה משמע תגובות שלא באות להתדיין אינן ראויות להקפצה!
העניין הובן אני חוזר.
עכשיו אני אשאל שאלה אחרת: האם לא כדאי למנהלי הפורום הרבים להתחיל בסגירת אשכולות שונים "שבאו בימים" נגיד, ואין בהם פוטנציאל ליצור בעתיד דיון חדש באותו נושא ישן?
וכל זאת כדי להימנע משימוש בחוק נגד הקפצות כמובן שלא מונע אפשרות של חסימת משתמש ועל מה? בגלל שהחמיא למישהו, בטרם הבין שמעשה זה אינו יעיל, מיותר ואף מבלגן את הסדר החיוני והמעודכן בפורום.

למה לחזק את חוסר היעילות בעוד חוסר יעילות?

שוב פעם אני חוזר ואומר שחוק זה נגד הקפצות הוא חוק מיותר לטעמי שמרבה דאגה וכוחות מבוזבזים ,ואין לפי דעתי, צורך להשתמש בו, למה לא להתחיל בנעילה טוטאלית של פורומים שצריכים להיסגר[ וכבר כתבתי על זה למעלה] ותם זמנם ? ובכך גם במקום לכתוב עוד חוקים ב"תקנון", לתת לגולשים להבין לבד שעל אשכולות שיש לידם מנעול [דומני חוסם את יכולת התגובה של הגולשים באותו אשכול, תקן אותי אם אני טועה.] אפשר לשלוח הודעה פרטית אל ת.ד. של יוצר האשכול החביב במקום לעבור על "כלל ההקפצות" המיותר+ אפשרות לחסימה+הזהרה+ כעס מיותר+משאבים מיותרים מצד המגיב ומצד המנהלים.
ירדן.

נערך לאחרונה ע"י ירדןמודן בתאריך 25-07-2009 בשעה 16:40.
ישן 25-07-2009, 20:06
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב "Au מכיוון שאתמול הצלחתי..."

קודם כל, לא כתבתי לך דבר וחצי דבר על חסימה.
קראתי לך לקרוא את תקנון הפורום לפני שאתה ממשיך להגיב בו. אתה הסקת מסקנות בעצמך, וחלקן כנראה
שגויות. לא אמרתי שאחסום אותך בשום מקום בהודעה שלי.

אתה באמת מצפה ממנהלים להתחיל ולנעול כל אשכול שעבר "זמן התגובה" בו? לא יותר פשוט לבקש מהגולשים
להניח לאשכולות כאלו לנפשם ולצפות מהם לכבד שורה אחת בתקנון?
אני באמת לא מבין את הטענות שלך לגבי הקפצת אשכולות. יש מקומות שבהם הקפצת אשכולות היא פסולה,
וזה לא שנמנע מך להעביר את המסר ליוצר או לפותח האשכול. אתה תמיד יכול לשלוח הודעה בפרטי.
מאידך, אין שום סיבה להקפיץ אשכולות ישנים כשיש כאלו חדשים על הפרק, גם אם הנוכחים לא מוצאים חן
בעיניך כמו אלו הישנים יותר.

ומסתבר שאני לא היחיד שהעיר לך על הקפצת אשכולות.
ישן 25-07-2009, 21:56

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "קודם כל, לא כתבתי לך דבר וחצי..."

"קודם כל, לא כתבתי לך דבר וחצי דבר על חסימה.
קראתי לך לקרוא את תקנון הפורום לפני שאתה ממשיך להגיב בו. אתה הסקת מסקנות בעצמך, וחלקן כנראה
שגויות. לא אמרתי שאחסום אותך בשום מקום בהודעה שלי."

אני יכול לנחש שאם הייתי ממשיך "להקפיץ" היית חוסם אותי...
ואם לא אז תגיד לי אתה בעצמך ותציג נאמנה את כל המנהלים בפרש מה עושים לאדם שלא מפסיק "להקפיץ"?
או יותר נכון- מה העונש על "הקפצה" [אחרי אזהרות]?

"אתה באמת מצפה ממנהלים להתחיל ולנעול כל אשכול שעבר "זמן התגובה" בו? כן זה בדיוק מה שאני מתכוון אליו זאת אחריות המנהלים, אני מצפה מהם להיות יותר יעילים ולהפסיק לשלוח גולשים לתוך דפי תקנון וסעיפים בכל פורום. תמיד אפשר להיות יצירתיים ולחשוב איך לעשות את זה, בתור מנהלים מחובתכם האישית לחשוב ולתחזק את האתר באופן תמידי, כי זה חשוב לא פחות מלשלוח אזהרות, תגובות, תקנונים, חדשות, עידכונים ועוד הרבה דברים אחרים.
"לא יותר פשוט לבקש מהגולשים" לא.
להניח לאשכולות כאלו לנפשם ולצפות מהם לכבד שורה אחת בתקנון? שורה אחת מתוך כמה תזכיר לי? ותחשב את כל השורות בכל פורום יחיד בפרש בבקשה. תשאל את כל בן אדם "שפוי" בפורום, האדם הממוצע נגדיר את זה +/- ותווכח לדעת שאף אחד לא אוהב לקרוא את הניירת והסעיפים האלו. שלא נדבר על כך שאני לא אתפעל מזה שכמות גדולה בכלל לא קוראת את התקנונים הללו לפני כתיבה בפורומים ואשכולות שונים. כאילו אין להדיוט [לא אדיוט!] מספיק דברים שצריך לזכור בחיים.
אני באמת לא מבין את הטענות שלך לגבי הקפצת אשכולות. אני מצר על כך אני מבין אותם ואני בטוח שיש עוד כמה ספורים ממש קצת שמבינים.
יש מקומות שבהם הקפצת אשכולות היא פסולה[ שאלה חדשה: איך אני מזהה אותם לפי אילו קריטריונים, לא מצאתי את זה בתקנון] וזה לא שנמנע ממך להעביר את המסר ליוצר או לפותח האשכול. אתה תמיד יכול לשלוח הודעה בפרטי.- אני מסכים איתך שבאשכול [שנפסלה ההקפצה מראש בגלל בלאגן וחוסר תועלת שזה יוצר] לא צריך להקפיץ. נכון לחלוטין!
מאידך, אין שום סיבה להקפיץ אשכולות ישנים כשיש כאלו חדשים על הפרק, גם אם הנוכחים לא מוצאים חן
בעיניך כמו אלו הישנים יותר.-לא הבנתי."

תסכים איתי בטח שלשלוח לכל אדם שעבר על הקפצה[ אני בטוח שזה לא קרה רק לי] הודעת אזהרה הארה/הערה זה לא יעיל במיוחד לעומת האפשרות שזה לא יקרה אם יסגרו אשכולות כאלה והאפשרות תמנע ואנשים יבינו שלפורומים סגורים אי אפשר להגיב יותר [מיומנות, טעות ולקח דבר שיחסוך כוחות מבוזבזים רבים מן המנהלים ומן המקפיצים] לעומת האפשרות שישלחו אותם כל הזמן לקריאת סעיפים ותקנונים . ושלא נדבר על כך שבכל שבוע ממוצע מצטרף לפחות עוד אדם נלהב לפרש שלא חושב פעמיים לפני שהוא שולח את ההודעות שלו בין אם זה היה לפני 4 שנים 5 או אפילו יום לפני, הוא פשוט שם את ההודעה שלו במקום שבו הוא עשה חיפוש או מצא אותו מתוך שוטטות בדפים שונים, וכל מנהל צריך לשלוח לו הודעת הערה/הארה בין אם זה בפרטי או בפרהסיה.. שזה ממש מקומם.
האפשרות השניה הייתה פשוט שלא יעירו לאנשים שמקפיצים אך זה לא נכון, ויש בדבר יותר חיסרונות מאשר יתרונות.

תתחילו להיות יצירתיים.

ירדן.
ישן 25-07-2009, 22:51
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב ""קודם כל, לא כתבתי לך דבר..."

אתה סקרן, נודניק או שניהם.

היות ואנחנו מנהלים את הפורומים בהתנדבות, איני חייב לך דבר וחצי דבר מלבד יחס הוגן.
יש תקנון, תפעל לפיו. התקנון הזה קיים שנים לפני שהגעת לפרש וישאר לעוד זמן רב.
רוב הגולשים פועלים לפיו, אם אתה בוחר לעבור על הסעיפים בו - זה עניינך בלבד.

אם אינך מסוגל להבין את ההבדל שבין בקשה לפעול לפי התקנון ובין איום בחסימה, אתה בבעיה.
בוודאי שהיית נחסם לו היית ממשיך להקפיץ אשכולות, העניין הוא שלא איימת עליך בחסימה אלא ביקשתי לקרוא את התקנון.

לאור העובדות הנ"ל, בוודאי שאיני מתכוון לשעבד עצמי לפורום, אלא מצפה מהגולשים לעמוד בחוקים עצמם
ולא לחפש כיצד לגרום לי לעבוד יותר או "להיות יצירתי".
ישן 26-07-2009, 00:01

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אתה סקרן, נודניק או..."

נודניק זה בטוח אני נתחיל בזה.

ובעדו כמו שאומרים בערבית:

"אם אינך מסוגל להבין את ההבדל שבין בקשה לפעול לפי התקנון ובין איום בחסימה, אתה בבעיה.
בוודאי שהיית נחסם לו היית ממשיך להקפיץ אשכולות, העניין הוא שלא איימת עליך בחסימה אלא ביקשתי לקרוא את התקנון"
השאלה שלי הייתה יותר עמוקה מזה ושאלה שמציגה את הטווח הארוך נגיד: אם אותו אדם לא רוצה להקשיב לך בגלל שהוא לא ראה את מה שכתבת [לא מאמין לזה] או שהוא לא רוצה להפסיק להקפיץ מסיבות אחרות [אחוזים יותר גבוהים לתקרית זאת] אז אתה מפנה אותו בכעס לתקנון ולאחר מכן חוסם אותו . אז כבר יש תשובה ברורה . העונש על "הקפצות" שמעצבנות מנהלים [לטווח הארוך]= חסימה שלא היה לי ספק בזה בכלל הרי ש"הקפצות" זה דבר לא רצוי כמו דאבל-פוסט קללות וגידופים.

היות ואנחנו מנהלים את הפורומים בהתנדבות, איני חייב לך דבר וחצי דבר מלבד יחס הוגן.
יש תקנון, תפעל לפיו. התקנון הזה קיים שנים לפני שהגעת לפרש וישאר לעוד זמן רב.
רוב הגולשים פועלים לפיו, אם אתה בוחר לעבור על הסעיפים בו - זה עניינך בלבד.
אווווווו על זה אני מדבר...

[!ואנחנו סוטים לחלוטין מהנושא המרכזי!]

מה תפקידיו של האדמין? למה הוא אדמין בהתנדבות?
מה אתה חייב לפורום בכללי בתור אדמין[עזוב אותי, פנה אל הפורום]? לא ניראה לי שאתה חייב לו פחות ממה שמגיב כמוני חייב לו אני מניח.
ואני מרגיש שעשיתי מעל ומעבר בתור מגיב הדיוט... אז כניראה שאני פראייר.. אולי באמת.. יש לי עכשיו רגשי נחיתות עמוקים..

זאת גישה לא מקצועית בין אם זה בהתנדבות או לא. נדבר עליך :לא חשבתי שאני אשמע דבר כזה מאדמין, אבל בכל זאת זה ראוי להערכה האמת שהתגלעה פה.

"לאור העובדות הנ"ל, בוודאי שאיני מתכוון לשעבד עצמי לפורום, אלא מצפה מהגולשים לעמוד בחוקים עצמם
ולא לחפש כיצד לגרום לי לעבוד יותר או "להיות יצירתי"."
לקחת חלק מ.... בין אם זה בהתנדבות ובין אם זה לא .... זה לשעבד?! לנסות לשפר ולשנות למען עתיד/פרש טוב יותר זה ניקרא לשעבד אני לא בטוח בכך... לעבוד יותר?! שאלת את עצמך בשביל מי ומה במקום לשים רגל על רגל ולהפליץ.[ סליחה על הביטוי, נא לא לנעול עדיין] ?! בדיוק על לעבוד יותר אמרתי "להיות יצירתי" כי זה יכול לפתור את זה.

סדנת פסיכודרמה קטנה: אם הייתי האדמין הראשי ב"פרש שלי" ונגיד שהיה אדם כזה לא הייתי ממנה אנשים כמוך לאדמינים, גם אם היית קוהל בתוכך את כל הידע וסודות העולם הכמוסים ביותר. צר לי לומר זאת.
[אתה יכול לנחש איזה אדם הייתי ממנה].
אתה לא מתאים להיות אדמין בפורום שלי!! [לא הפורום של פרש]...
אדמין לטעמי צריך לתת מעל ומעבר גם אם הוא מתנדב והוא יוצא "פראייר"...
הגישה הזאת שלך היא לא מעל ומעבר מספיק לי לראות אותה ולהבין שזה לא מעל ומעבר.

מיקרוקוסמוס:
ראיתי "מתנדבים"/פראיירים טובים ממך נגיד ככה וגם הם לא זכו לכינוי אדמין מנהל וכו'.. שלא נדבר על זה שכוכבית לא מתנשאת בסמוך לשמם וגם לא עלה וגם לא שירבוט מוזר.

ירדנודניק.
ישן 25-07-2009, 00:18
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב "שאלה שמטרידה אותי מזה זמן רב.."

כל פורום לגופו.
יש פורומים שאם התגובה עניינית לדיון אפשר להקפיץ, ויש פורומים שלא,
כדי לדעת בוודאות, רצוי לשאול את מנהלי אותו פורום לגבי מדיניות הקפצות, אם יש כזו.

בד"כ הקפצות מתקבלות בחוסר רצון אם הן חסרות תועלת לחלוטין,
כמו הקפצות של כתבה אקטואלית (למשל הקפצה של כתבה מלפני חצי שנה) בסקופים וחדשות,
דבר שכזה, יוביל לכך שגולשים שקוראים את הכותרת יחשבו שמדובר בידיעה חדשה,
ויתחילו לדון בה, וליצור בלאגן שלם, על משהו שאינו אקטואלי בכלל.

עוד דוגמא להקפצה לא טובה, היא תשובה לשאלה שנשאלה מזמן,
כשדי סביר להניח שהגולש מאז כבר מצא את התשובה לשאלה, או שכבר שכח מהאשכול.

לכן בגדול ככלל, הקפצות הן לא רעיון טוב, אלא באופן שתורם וענייני ובפורומים ומצבים מאוד ספציפיים,
אל תשאלי אותי איזה פורומים, כי זה תלוי במנהלים של כל פורום ופורום, ובמדיניות שלהם.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר