לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2009, 18:01
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ברור לך שחלק ניכר מהאנרכיסטים הם אנרכיסטים אד הוק"

יש סך הכל גרעין מאוד קטן של אנשים (דוגמת פולק וחבריו) שמגדיר את עצמו כאנרכיסט, אין סיכוי שהם יבקשו להיות שגרירים של ישראל.

לא כל שמאל קיצוני הוא אנרכיסט, לבילעין מגיעים עוד אנשים מוזרים בנוסף, גם אצלהם אין סכנה שמישהו ירצה להיות שגריר ישראל.

בשורה התחתונה, זה לא משנה אם זה חרדי, שמאלני קיצוני או ערבי - הסיכוי שמי מהם ירצה להיות שגריר שואף לאפס.
לעומת זאת אני ארשה לעצמי להסיק שאם ערבי או חרדי (אני באמת לא מבין מאיפה מדינאי דחף את האנרכיסטים, אבל שיבושם לו) רוצים לשרת במשרד החוץ - סביר להניח שהם כבר בחרו לפני זה לשרת בשירות לאומי או בצבא.

בקיצור, לי זה נשמע כמו עוד סתם יציאה של ליברמן שלא עומד מאחוריה כלום ורק נועדה להלהיב או לעצבן מתלהמים (תלוי מאיזה צד הם).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2009, 13:42

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בבילעין "הפציפיסטים" לא..."

זה לא נכון, ה"ישראלים" שבאים לשם לא זורקים אבנים וגם לא יוזמים תקיפות. בגלל זה הם גם טוענים שההפגנות לא אלימות (למרות שזה קשקוש מוחלט).

בשורה התחתונה - גם אם הם טוענים שהם נגד אלימות, עצם ההפגנה היא מעשה אלים (אתה מביא למצב שפלסטינאים וחיילים יהיו אחד מול השני - תהיה אלימות) וגם העובדה שהם מחבלים בגדר היא אלימות. וזה מה שאני טוען, פצפיזם בסופו של דבר לא יכול להתקיים, אדם שאומר שהוא לא מוכן להרים נשק זה רק בגלל שאין לו סיבה לעשות את זה כרגע או שהוא עוד לא מבין שאין לו ברירה.

זה גם מזכיר לי סיפור שהיה לי בטירונות - חייל שלי טען שהוא פצפיסט והוא לא מסוגל להחזיק נשק, כשהחתמנו אותו על נשק הוא כל הזמן עשה הצגה שכאילו הוא נגעל ממנו והוא החזיק אותו רחוק מהגוף. היה ברור שהוא יפלט ולכן גם הוא לא ירד למטווחים. לפני היציאה הקצין שלי אמר לי שהוא לא יכול לצאת עם הנשק הביתה (אף אחד לא סוגר שבת ראשונה, אבל מי שלא ירה בנשק לא יכול לצאת איתו) וכדי להפקיד את הנשק הוא חייב לנקות אותו. אמרתי את זה לחייל - פתאום הוא הפסיק להיגעל מהנשק והתחיל לנקות אותו בהתלהבות יתרה- מסתבר שיציאה הביתה קודמת לאידיאולוגיה.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 25-08-2009 בשעה 13:47.
ישן 24-08-2009, 23:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה קשור פשיסטי ואלים? שירות..."

גם אם נשאיר את ההתלהמות שיש פה בצד, עדיין ישנה בעיה לא קטנה.
ישנה קבוצה לא קטנה של אזרחים שלא מוטלת עליהם חובת גיוס, ושחלק לא קטן מאלו מהם שמגיע ללשכת הגיוס מקבל פטור אוטומטי (ובצדק. הדבר האחרון שאני רוצה זה שיגייסו מישהו שיש לו בן דוד בחמאס).

אתה לא יכול למנוע מאזרח דבר מה, ולאחר מכן להטיל עליו הגבלות מכיוון שמנעת ממנו את אותו דבר.
זה למעשה להעניש אותו על כך שהוא מופלה (ושוב, האפליה הזו, ברוב המוחלט של המקרים לכל הפחות, היא בהכרח אפליה מוצדקת).

ישן 25-08-2009, 08:54
  oa123 oa123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "המטרה היא לא להיכנס למוח של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
המטרה היא לא להיכנס למוח של כל אחד.
אני גם בספק אם התקנה הזו תעמוד במבחן חוק יסוד חופש העיסוק... למרות שאני לא מבינה למה. איש לא מונע מאף
אחד לשרת שירות לאומי. לא נאמר בשום מקום שרק שירות צבאי תופס.

oa123 - הכוונה היא לא לפטורים מסיבות בריאותיות, מן הסתם. אתה רוצה לשרת, ואני מניחה שאם לא היית מתנדב היית עושה שירות לאומי.

אני עשיתי את זה בגלל האמונה שלי שזהו הדרך שלי להחזיר חובה לאלה שעשו זאת למעני, גם כי חונכתי לעשות זאת וגם בגלל- בלי לדבר יותר מדי במיתוסים- מאהבת מולדת. אני גם נפגעתי בתהליך הזה.
השאלה היא - את אומרת שזה לא פטורים מסיבה בריאותית. אז איזה משתמטים מדובר? משתמטים אמייתים- או עריקים- יושבים בכלא ומשלמים את המחיר על כך וסביר להניח שבמילא לא ירוצו לעשות את הקורס הזה. בדיוק כאן עובר הקו הבעייתי. שיגדירו (ובמיוחד מחוקק התקנה ליברמן) מיהו משתמט. הרי משתמטים במדינה הזאת לא עונים להגדרת משתמט בצבאות זרים- אנשים שחובת הגיוס חלה עליהם והם לא התייצבו או ערקו- אלא אנשים שקיבלו פטור פקטיבי מקב"ן או רופא צבאי, פטור אשר אנשים שסובלים גם ממחלות כרוניות פיזיות או מחלות כרוניות נפשיות מקבלים.
ישן 25-08-2009, 09:12
  oa123 oa123 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תראה, אין לי מושג, כיוון שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
תראה, אין לי מושג, כיוון שלא אני תיקנתי את התקנה. אך מרוח הדברים ניתן להבין כי מדובר במי שלא עשה צבא
מרצון - מוסלמים, חרדים, סרבני מצפון וכו'. אני מניחה שמי שצה"ל ל-א א-י-פ-ש-ר לו להתגייס, ועדיין מעוניין בקורס
צוערים של משרד החוץ, הוא אדם שתרומה למדינה חשובה לו, וככזה ימצא את הדרך לתרום - אם זה בשירות
התנדבותי בצה"ל או שירות התנדבותי בקהילה במסגרת שירות לאומי.

אני מסכים איתך,את לא זאת שהצהירה את הדברים וכמוני, יכולה רק לשער -בבעתיות- למי ההצהרה הפופליסטית הזאת כוונה. הטענות שלי הם כלפיי ההצהרה הפופליסטית הזו למרות שאני מבין את הכוונה הטובה מאחורי ההצהרה-היא מהיותה חסרת כל תכלית עד שיובהר מהי הכוונה ב"משתמטים", מה גם מספר החרדים, סרבניי המצפון והמוסלמים שניגשים למבחניי הצוערות הוא נמוך מאוד והרצון שלהם, כמו שאמרת, לתרום וליצג מדינה שהם נגד ופוסלים את הקיום שלה נמוכה אם בכלל קיימת.
בכל אופן, אי אפשר לקבוע לבן אדם מה הוא יעשה ואת מסלול חייו, זה משפטית לא תופס. אי אפשר להחליט לאדם שקיבל פטור אמיתי מהשירות שיעשה שנת שירות רק כדי שזה יראה לנו יפה ונכון בעיינים. אדם כזה לא יכול לקבל סטריוטיפ של אזרח לא נאמן ולהיות פסול מקורסים של משרד החוץ ולייצג את המדינה על פי קריטריון שלא בחר- הבריאות שלו.
ישן 25-08-2009, 08:48
  oa123 oa123 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אתה למשל לא משתמט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בגירה
אני מכיר עוד כמה כמוך עם סכרת נעורים...הרוב התגיסו כמתנדבים ואחד בחר שלא,
בעיני הוא משתמט גם אם לא עבר על החוק.

לי אישית אין סכרת, יש לי בעיה אחרת(דלקת פרקים). אישית אני לא חושב שאדם שקיבל פטור על בעיה רפואית אמיתית ולא בוחר להתדנב הוא משתמט. הנושא הזה יכול להיפתח ואני יכול לדבר עליו רבות אבל זה לא לפורום הזה- שירות למתנדבים לפעמים נתקל בקשיים של מפקדים שלא מודעים לבעיות של החיילים שלהם ולא יודעים איך לשלב בין בעיות רפואיות לתפוקה צבאית והרבה פעמים החייל המתנדב יוצא עם בעיה רפואית חמורה יותר מאשר התגייס מהצבא.
בנוסף, למשל, לסכרת יש רמות כמו לצליאק והמחלה משפיעה על כל אדם בשונה, ויש אנשים שסביבה צבאית אפילו הקטנה ביותר לא בריאה לו.
בעיות רפואיות הם עניין פרטי ואישי וזה אף עבירה על החוק להפיץ אותם ולדבר עליהם בלי אישור החולה, לי אישית אין בעיה לדבר על זה אבל אני מכבד ומבין אנשים שמאוד שומרים על הפרטיות שלהם בנושאים האלה וכמו שאמרתי - אנשים הם לא מספרים וסטטיסטיקות וכל סיפור הוא לגופו- אז לקרוא לאדם משתמט ישר זה דיי דרסטי.
בכל אופן, מדינאי, שירות צבאי לא בוחן נאמנות למדינה. יש מספיק מקרים של אנשים שסיימו שירות צבאי ופוגעים תדמיתית ואף במעשים בחו"ל ובארץ במצבה של המדינה על ידי אמירות ומעשים שונים. שירות צבאי הוא הנכונות ויותר היכולת הרפואית ובמקרים מסוימים מנטלית של פרט לתרום להגנה על המדינה שלו בהתאם לחוק. שוב, אם בן אדם קיבל פטור רפואי, אזרח יהודי שמאמין במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית- ציוני אשר לא בוטח רפואית במערכת הצבאית לאור בעיותיו, צריך להיות פסול מהקורס הזה?

הדבר הזה הוא כמו חוסר ההגדרה של מהות המדינה כמדינה יהודית או מדינת היהודים מהווה בעייה לנסח חוקים כוללים או כל מיני תקנות כוללות, או שיגדירו מהו משתמט ומיהו משתמט או שישנו את הצורה שהמערכת הצבאית מטפלת בכל מיני ממציאי מחלות והקלות בהם היא נותנת להם פטור ופוגעת באנשים עם בעיות אמיתיות.
ישן 25-08-2009, 09:18
  oa123 oa123 אינו מחובר  

כן, אני מסכים
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "המשתמט חולה הסכרת שאני מכיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בגירה
לא ישב בבית, הלך ולמד מקצוע הדורש שעות על גבי שעות של השקעה,
הווה אומר שהיה יכול לעשות שרות צבאי לתפארת המדינה.

ברור לך שלא אחשוב שכל אחד שסובל ממחלה בעל פטור הוא משתמט.
בעיני מספיק שיגש להתנדבות, גם אם יסורב (וישנם רבים) יחשב לשווה לאחד ששרת.

אם הבן אדם הלך ולמד מקצוע דורשני ולחוץ ווהוכיח שיש לו יכולת לעשות שירות כמו כולם, לא אגיד שהוא משתמט (כי בכל זאת קיבל פטור על ידי המערכת בגלל סכרת נעורים), אבל זה לא נראה יפה לעין וזה מאוד פרזיטי ואפילו אכנה את זה קצת טפיל על החברה. זה מה שאני חשבתי שארגיש אם לא אתנדב. ובכלל, זו התעלמות מהסביבה שאתה חי בה. אני לא מבין איך אדם לעצמו יכול לשבת בבית ולחיות חיים רגילים בזמן שחבריו חוזרים מהצבא שבורים, שבוזים ו"שורפים" את חייהם בצבא בזמן שאתה מקדם את עצמך. אבל מה לעשות, אנשים שונים אחד מהשני..
ישן 27-08-2009, 09:44
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
נשים המולידות ילדים תורמות לעם ישראל פי כמה יותר מאשר שירות צבאי
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "למה הלכת כל כך רחוק עד לדליה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
למה הלכת כל כך רחוק עד לדליה איציק?

על פי הסטנדרטים של ליברמן ארבע חברות כנסת מהמפלגה שלו לא שירתו בצבא ולא עשו שירות לאומי .

נשים המולידות ילדים תורמות לעם ישראל פי כמה יותר מאשר שירות צבאי.

כשגברים יהיו בהריון 9 חדשים ואחר כך עוד יניקו את הילדים, או-אז שידרשו מנשים לשרת בצבא.

אם לא הנשים שמולידות ילדים, לא היה לנו עם ישראל ולא היה על מי להגן, גם היינו מפסידים בדמוגרפיה בלי שום מלחמות.

בעידן השלום, הגיוס היחיד שמביא תועלת נצחית לעם ישראל זה הנשים שמולידות ילדים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 27-08-2009, 12:33
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
לכן,
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני יכול לרדת לרמה שלך ולהגיד..."

את משרד החוץ יכולים לייצג רק גברים ששירתו בצבא, או נשים שהולידו ילדים יהודים לעם ישראל, וכמובן שלא הרעיבו אותם.

היה פעם סנדלר שטען שאם הוא היה ביל גייטס הוא היה עוד יותר עשיר ממנו. שאלו אצלו, איך? ההסדלר ענה: שאם הוא היה ביל גייטס וגם עובד קצת בסנדלרות היה לו עוד יותר כסף ממנו.

ככה זה עם הבנות שמחפשות להיות יותר עשירים מאשר העושר הטבעי שהבורא נתן לנשי ובנות ישראל - להביא את הדור הבא של עם ישראל. אם בנוסף לזה הם גם יפוצצו איזשהו מחבל עם הM16. הנשים מסוגלות להרבה יותר מזה, שמביא תועלת נצחית גם בעידן השלום.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 27-08-2009 בשעה 12:43.
ישן 25-08-2009, 14:15

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "הם שמעו על שירות לאומי?"

אין לי בעיה עקרונית עם זה שאדם שלא שירת או לביצע שירות לאומי לא יוכל להתקבל לעבודה במקום ממשלתי. אני פשוט חושב שמה שליברמן עושה הוא מגוחך - הוא מצהיר הצהרות ריקות מתוכן על דברים שהוא יודע שהם לא חוקיים (כי זה המצב, כדי לשנות את החוקים הוא צריך את הכנסת) כדי לעורר פרובוקציה ו"להראות" שכאילו המדינה לא דמוקרטית. עוד יותר מגוחך שהח"כ שלו לא עומדים בקריטריונים הנוקשים שהוא מציב. ואפילו יותר מגוחך שבתור אדם שמדגיש את חשיבות השירות בצה"ל - מי שראה איך ניראה שירות של שלב ב' (מה שליברמן עבר) יודע שמדובר בבדיחה לא מוצלחת במיוחד.

אם לליברמן כל כך חשוב החוקים שהוא רוצה להעביר אז הוא צריך לעשות את זה בצורה מסודרת - דרך הכנסת עם רוב מוסכם. כרגע כל מה שהוא עושה זה אוסף של הצהרות חסרות כיסוי שנועדו אך ורק להלהיב טוקבקיסטים שכאילו יש פה "שר עם ביצים".... קשקוש מוחלט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:59

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר