לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2009, 16:50
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ggg456 שמתחילה ב "סכמת בקר טעינה אוטומטי למצבר 12v 2AH lead acid המשך"

עדכון -

מצוער על ההקפצה, פשוט משו פה נראה לי לא בסדר.

המצבר במצב טעינה (לד ירוק) כבר קרוב ל-20 שעות. האם הדבר תקין (לסוללה חדשה שלא הוטענה פעם אחת). הנורה האדומה עדיין לא דלקה.

הוצאתי לרגע את המצבר מהטעינה ומדדי מתח קטבים, והקריאה הייתה 31.32 וולט. (עכשיו, לאחר 20 שעות טעינה)

הקריאה של המתח מן המטען הייתה 13.35 וולט.

האם להשאיר בהטענה או להוציא?

--------------עריכה -------------

רגע אחרי כתיבת התגובה - הוצאתי לרגע את אחד הרגלייים של הלד המושתפת - ונחשו מה גיליתי??? הלד דלקה כבר בשני הצבעים בצבע ירוק וגם אדום!! (מה שנתן לי צבע כתום)

כנראה שהמטען הגיע לגמר טעינה אבל הלד הירוק לא כובה ולכן מה שראיתי היה כתום, מה גם ידעתי שאם נותנים לחלק מהלדים הירוקים מתח גבוה במעט הם הופכים כתומים (קורה יותר בצבע צהוב) אבל לזה לא ציפיתי!! כלומר חשבתי שבכל זאת רק הירוק דולק!!

עכשיו צריך לראות את מכבים את הלד הירוק בגמר טעינה!!!

נערך לאחרונה ע"י ggg456 בתאריך 01-09-2009 בשעה 16:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2009, 17:45
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "רק תחליף את ה BS107."

החלפתי אותו

עכשיו רק הנורה הירוקה דולקת לי מה שמסמן על גמר טעינה

כנראה שהיה לי שם איזשהו חיבור לא נכון (הלד מחובר למטריצה ומהמטריצה יוצאים שלושה חוטים למעגל ההטענה על הלוח) וזה מה שגרם להדלקת שתי הנורותת יחד. נראה כעת שעכשיו הכל בסדר.

בכל מקרה, הנה תוצאות בדיקת המתחים (מצב המטען - נורה ירוקה דולקת)

טרנ' BS107:

רגל 1 יחסית לאדמה= 1.88 וולט
רגל 3 יחסית לאדמה=0.17 וולט

טרנ' 2N2222:
רגל 1 יחסית לאדמה= 0.17 וולט
רגל 2 יחסית לאדמה=2.0 וולט

מקווה שזה המתחים שציפית ממני לרשום...

בעייה אחרונה חביבה לכל הסיפור המתמשך הזה שאם אני פותר אותה כעקרון סיימתי עם הפרוייקט (ברור שנשאר לי חיווט, ומיקום המעגלים והבטריה בקופסת הפסלטיק)

אני עדיין לא מקבל מתח לאחר שאני מנתק את המטען מהחשמל (אני מקבל סך הכל 8 וולט שיורד לאט לאט ביציאה במקום 12 שזה מתח הסוללה כאמור)

אפשר לציין שלא חיברתי עדיין את המגבר כך שאין צריכה ממשית מן מעגל הטעינה (שמספק גם מתח למגבר)

פשוט בדקתי עם הרב מודד שלי

האם כאשר אחבר את המגבר הדבר יסתדר? א שזה לא אמור להיות ככה?

אחרי כל הפאקים שהיו לי ניתן לראות קצת אור בקצה המנהרה שמצביע על סיומו של הפרוייקט (שהתחיל לפני קצת יותר מחודשיים)
ישן 02-09-2009, 21:37
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "נהוג לשרטט את הטרנזיסטור כאשר..."

האהאהא ישששש

זה עובדדדדד סוף כל סוף

יש לי 12 וולט ביציאההה

בא לי להשתגע מה עשיתי בשביל ה-12 וולט הזה

ELIM תודה תודה תודה רבה לך בלעדיך לא היה שום פרוייקט ושום נעליים

אם יש משהו שאני יודע שאתה תותח בו זה אלקטרוניקה

הייתי איתי לאורך כל הדרך וכל הפרוייקט הזה הוא בזכותך

יש לי גם יומן פרוייקט שלי עם הסברים והכל זה ממש פרוייקט קטן שאני מתעד בו את צעדי

ועכשיו סיימתי עם המגבר והמטען
לא נשאר הרבה בכלל
אם אתה מעוניין אשלח לך לינק בפרטי

אנסה קצת להרשים אותך מהתוצר הסופי שגם הוא בדרך אני הולך לסיים הכלל בסוף שבוע הזה

אעלה תמונות בסופש זה אמור לצאת משו בן-ז**ה

בבקשה לא לנעול אלא אם כן אתם לא רוצים לראות בשביל מה היו כל השאלות שלי.....

נערך לאחרונה ע"י ggg456 בתאריך 02-09-2009 בשעה 21:40.
ישן 02-09-2009, 22:12
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ggg456 שמתחילה ב "הזנר מחובר בסדר כפי שאמרת ..."

הטעות נבעה מכך שמספרי הרגליים בסכימה הוא של טרנזיסטור באריזת SOT23, ואתה השתמשת באריזה אחרת עם מספור רגליים שונה.
בגלל זה חשוב להכיר את הפונקציונליות של כל רגל ולא לחבר בצורה עיוורת רק ע"פ המספור (ביחוד ברכיבים שזמינים במגוון אריזות).

עריכה: כמו כן, כדאי שתבצע בדיקה פונקציונלית למעגל באופן הבא -
כשהסוללה טעונה, ויש מתח חיצוני, חבר עומס למעגל (יכול להיות מנורת להט 12V של פנס). נתק את המתח החיצוני ותראה כמה זמן המנורה מחזיקה, ואם האור דועך לאט או שנכבה בבת אחת (מעגל הניתוק עובד). אם מעגל הניתוק פועל ומנתק, מדוד את מתח הסוללה כדי לראות באיזה מתח היה ניתוק - יתכן שיהיה כדאי לקזז קצת.
לאחר מכן חבר שוב את המתח החיצוני ותראה שחזר מתח ליציאה, ושהמעגל עבר למוד טעינה וכן שהטעינה מסתיימת והלד הירוק נדלק.

נערך לאחרונה ע"י Elim בתאריך 02-09-2009 בשעה 22:20.
ישן 03-09-2009, 20:39
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "בקיזוז התכוונתי לכך שכרגע..."

לא ידעתי שמעגל הניתוק מיודע להגן על הסוללה ומנתק את מתח היציאה במתח מסויים כדי לשמור עליה.

כל הזמן חשבתי (בטעות) שזה מעגל ניתוק לסוללה ממעגל הטעינה, כדי למנוע מצב של אובר-צ'רצ'ינג.

אבל אני מבין שזה טוב לסוללה המעגל ניתק הזה ולכן נמשיך הלאה (פשוט חשבתי שאתה מתכוון למשהו אחר)

פשוטט לא הבנתי למה אתה מתכוון בקיזוז של המתח

עכשיו הכל בסדר זה טוב שאני ככה לומד את הדברים האלה

עדכון

בשעה 17:58 התחלתי פריקה של הסוללה במצב שהיא כמעט טעונה עד הסוף (שמעתי שיר או שניים באמצעות המגברעל ווליום גבוה שמחובר ליציאה כמובן..)
הפריקה שלי היא באמצעות מנורת 12V 3W

עכשיו מתח על הקטבים של הסוללה עומד על 12.25 וולט

מתח היצאה עומד על 11.88 וולט

רואים שהאור דעך

נחכה שיגיע לעשר וחצי וולט

מוזר אבל כשניסיתי לחבר את המתח החיצוני ממש לשניה הבחנתי כי הלד דולק בצבע ירוק. לא אמור להתחיל טעינה במצב כזה של הסוללה (12.25 וולט) כלומר אמור הלד האדום לדלוק, שמסמן טעינה?

עניין שלא פתרתי ונשאר לסוף

בפעם הראשונה שהמגבר עבד ניסיתי לחבר לו לו לפני כניסת השמע, פוטנציומטר של 22 קילו אום כאשר בצד ימין מחוברת האדמה,בצד הנגדי מחובר למגבר ובאמצע מחובר הערוץ לבננת כניסת השמע (פלאפון, אמפי3 וכו').

הפוט הזה לא התאים. סך הכל סובבתי עד השליש וכבר הגעתי לעוצמה מקסימלית.

לכן קניתי לי 50 קילו אום שאמרו לי שזה הברירת מחדל במגברים וחיברתי באותו מערך. פה יכולתי לסובב יותר אבל גם פה זה רק היה כמעט החצי.

ברור שהפוטים האלה שניסיתי הם כפולים (לשני ערוצים) ואת כל הסיפור הזה אני מחבר פעמים (פעם אחת לכל ערוץ)

השאלה שלי היא איך אני אדע איזה פוט מתאים לי? יש איזושהיא נוסחה שמחשבים לפי הנתונים בדאטא-שיט?

אולי לשים נגדים מסויימים לפני הפוט וככה אוכל לסובב אותו עד הסוף?

תודה לעונים

ניב
ישן 03-09-2009, 21:06
  Elim Elim אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ggg456 שמתחילה ב "לא ידעתי שמעגל הניתוק מיודע..."

1. יתכן שעדיין יש לך בעיה במעגל הלדים (הירוק תמיד דולק והאדום אף פעם - יקרה למשל אם ה BS107 מקוצר).
2. כשמתח הסוללה ירד עוד - תוכל לבדוק את תקינות מעגל הניתוק.
3. ערך הפוטנציומטר לא משפיע על העוצמה. הפוטנציומטר מאפשר כיוון עוצמה מאפס ועד מתח הכניסה בלי קשר לערך שלו. אם עוצמת הכניסה שלך קבועה (תמיד מאותו מקור), שים את פוטנציומטר ה 22K וחבר אותו לכניסות דרך שני נגדים של 22K עד 50K. אם אתה מתכנן לחבר כל מיני מקורות - תשאיר כמו שזה (כך שגם עם מקורות חלשים יותר תוכל להגיע למקסימום עוצמה).
כמו כן, אם המקור שלך הוא יציאת אוזניות של מכשיר כלשהו, רצוי לשים שני נגדי 32 אוהם בין הכניסות לאדמה (אפשר דרך מפסק כפול שיאפשר ניתוק או חיבור של הנגדים בהתאם לסוג המקור).

ישן 03-09-2009, 22:19
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. יתכן שעדיין יש לך בעיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
1. יתכן שעדיין יש לך בעיה במעגל הלדים (הירוק תמיד דולק והאדום אף פעם - יקרה למשל אם ה BS107 מקוצר).
2. כשמתח הסוללה ירד עוד - תוכל לבדוק את תקינות מעגל הניתוק.
3. ערך הפוטנציומטר לא משפיע על העוצמה. הפוטנציומטר מאפשר כיוון עוצמה מאפס ועד מתח הכניסה בלי קשר לערך שלו. אם עוצמת הכניסה שלך קבועה (תמיד מאותו מקור), שים את פוטנציומטר ה 22K וחבר אותו לכניסות דרך שני נגדים של 22K עד 50K. אם אתה מתכנן לחבר כל מיני מקורות - תשאיר כמו שזה (כך שגם עם מקורות חלשים יותר תוכל להגיע למקסימום עוצמה).
כמו כן, אם המקור שלך הוא יציאת אוזניות של מכשיר כלשהו, רצוי לשים שני נגדי 32 אוהם בין הכניסות לאדמה (אפשר דרך מפסק כפול שיאפשר ניתוק או חיבור של הנגדים בהתאם לסוג המקור).

1. אנסה לבדוק כאשר אסיים עם הבדיקה של המעגל ניתוק סוללה
3.זה דיי בעייתי כי בהתחלה הפוט של ה-22K היה רק לניסויים עוד לפני שהכנסתי אותו לקופסא. עכשיו מתברר שהוא פשוט גדול מידי להיכנס. מה שיש לי וכן נכנס זה ה-50K ולכן אני משער שאת ערכי הנגדים אני אצטרך לשנות. האם בדרך שאתה מציע אוכל לסובב את הפוט עד הסוף?
לפי מה שאני מבין ממך אני צריך פוט שינמיך לי את כל המתח של העוצמה (של המקור) בדיוק בסיבוב אחד שלם של הפוט. האם אני צודק?

למה אני בכלל מתעסק עם זה? הבעיה שאני מנסה למנוע היא כאשר אדם אחר מלבדי יסובב עת הפוט יותר ממה שצריך ואז המערכת תגיע לרוויה וייתכן מאוד שמשהו ישרף... לכן אני לא רוצה להשאיר שום מקום לסכנות שכאלה (הרמקולים הם ניידים ולכן יכול להיות שמישהו מחבריי יגביר את הווליום על סמך דעתו...)

אוכל לקנות אולי פוט כפול אחר בערך 22K רק אם זה הכרחי אבל אני חייב לדעת איזה ערך לקנות (אפשר ליסוע מחר לתחנה מרכזית)

המטרה שלי שהמקולים כעקרון יוכלו להתחבר למכשירים כגון: יציאה של מחשב (במקרה הזה כנראה ללפטופ אבל אולי גם רגיל) אמפי3 למיניהם, פלפונים (באמצעות מתאם ליצאה 3.5 מ"מ רגילה) או לאולי למכשירים שיש להם RCA OUTPOT כדוגמת טלויזיה קטנה וכי"וב)
חוץ מזה שאני מאוד רוצה שיהיה לי את האופציה לחבר למגבר הזה אוזנית בלוטוס סטריאופונית שיש לה חיבור אוזניות רגיל שוב 3.5 מ"מ
משהו אוניברסלי, ממש חיבור של מקורות שונים כמו שאמרת

כמו שאתה בטח מבין, אני רוצה כניסה ללא המפסק הזה אבל אם אין ברירה אני מבין שצריך.

דרך אגב, כרגע, יש לי נגד 220 אום בין האדמה של הכניסה לאדמה של המגבר. זה כדי שאם אני אסובב את הפוט עד הסוף (מינימום עוצמה) לא ישרף לי המקור אודיו - במצב זה אני מקצר ביציאה של האוזניות (ללא הנגד)
ישן 03-09-2009, 23:01
  Elim Elim אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ggg456 שמתחילה ב "[QUOTE=Elim]1. יתכן שעדיין יש..."

אין חשש לשריפה.
אם תגביר את הכניסה לרמה של מקסימום הספק ויותר, הדבר היחיד שיקרה הוא עיוות בצליל, כך שאתה יכול להשאיר את העסק כמו שהוא.
באשר לנגדי ה 32 אוהם בין הכניסה לאדמה - זה ישפר את איכות הצליל כשתתחבר ליציאת אוזניות של MP3 למשל, אך יפריע לך כשתתחבר ליציאת מחשב למשל. לכן - או שתרכיב מפסק, או שתשאיר את זה ללא שינוי (כדאי לפחות בשלב זה).
ובכל מקרה, אם יש לך פוט 50K, שים שני נגדים טוריים של 1K במקום ה 220 לאדמה (קצר בין יציאות שמאל ימין של המקור עלול לגרום נזק למקור - במצב שאתה במקסימום עוצמה).
לא ברור לי איזה נזק יכול להיגרם במינימום עוצמה - המקור רואה שני נגדי 50K לאדמה ותו לא.

ישן 04-09-2009, 14:57
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "אין חשש לשריפה. אם תגביר את..."

אנסה להרכיב את הפוט כמו שאמרמת עם הנגדים לאחר שאסיים עם הבדיקה ועם ה-BS107

בינתיים נראה שהבעיות אצלי רק ממשיכות להופיע....

נראה שמעגל הניתוק אינו תקין.

אתמול, בשעה 17:58 התחלתי את הפריקה של הסוללה כמו שאמרתי.

הפריקה נמשכה יותר זמן ממה שתכתננתי (הסוללה החזיקה הרבה יחסית) והייתי צריך ללכת לישון לכן הפסקתי את הפריקה (ניתקתי את הסוללה) בשעה 01:41 כאשר בשעה זו מתח על הקטבים עמד על 11.80 וולט (כשמחובר למעגל)

היום המשכתי בפריקה בשעה 13:19 עד רגע זה (הסוללה עדיין מחוברת עכשיו והנורה של ה-3W עדיין דולקת)

כרגע:
מתח על הקטבים של הסוללה (כשהיא מחוברת למעגל) עמוד על 9.95 וולט וכשהיא מנותקת מהמעגל עומד על 10.45 וולט.

מתח היצאה כרגע הוא 9.63 וולט. זה מתחת ועשר ובטח לא עשר וחצי וולט. משהו לא בסדר

צריך לפתור את הבעיה. מה עושים?

נערך לאחרונה ע"י ggg456 בתאריך 04-09-2009 בשעה 14:59.
ישן 04-09-2009, 21:33
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "מדוד שוב את: 1. מתח המוצא. 2...."

מדדתי הנה התוצאות. כמו שביקשת כל המדידות הם יחסית לאדמה:

מתח מוצא ללא מנורה: 11.10 וולט כאשר המנורה מחוברת, במקביל אליה: 10.47 וולט (לא יודע למה זה נהיה גבוה יותר)
מתח בצד הקו של הזנר: 9.18 וולט
מתח בצד של לפני הקו (נגדי) 0.7 וולט
רגלי Q2:
רגל 1: 0.7 וולט
רגל 2: 0 וולט
רגל 3: 0 וולט

מצאתי שתי טעויות שעשיתי בחלק של אינדיקציית הטעינה. קודם כל, אותו סיפור כמו Q2: גם פה לא הלחמתי בסדר הנכון את הרגליים של ה- 2N2222 המתכתי. את זה סידרתי. חוץ מזה שמתי לב בכלל לא חיברתי את האדמה לרגל 2 של 2N2222 וגם לרגל 2 של ה-BS107 (שתי הרגליים האלה באותה שורה) גם את זה סידרתי.
בדקתי את השורות שאליהן הלחתמי את ה-BS107 ולא ראיתי משהו מחשיד (לכאורה אין קצר)
ניסיתי עוד פעם לחבר ולהוציא את המטען כדי לראות אם הסתדר, בדיוק לשנייה אבל הפעם אף אור לא דלק. דרך אגב, כשהוצאתי את המטען נדלק אור ירוק לשנייה ודעך מהר.
יש הרגשה שמשהו מסריח עם ה-BS107 הזה.

זה לא שאני מבין גדול באלקטורניקה אבל גם לא נוב לגמרי, בכל זאת עשיתי טעויות של מתחיל של ממש.
אלי כנראה אתה צודק, הכל קל יותר כשיש נסיון לכן זה טוב שאני עושה טעויות ולומד מהן
ישן 05-09-2009, 15:23
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "יש לך ככל הנראה קצר בין רגל 3..."

שמתי לב עכשיו ששאריות של חוט נגעו בסוף השורה וככל הנראה קיצר בדיוק כמו שאמרת (רגל 2 ואדמה)

סידרתי את זה

ניסיתי לחבר שוב את הסוללה ויש מתח והנורה של ה- 3W דולקת. זה טוב או רע? זה לא אמור לנתק את המתח מתחת לעשר וולט?

עריכה:

נראה שמצאתי את הבעיה.

נשאר לי שם חוט שקיצר לי בין רגל 3 לאדמה, זאת כיוון שמההלחמה הראשונה של ה-2N2222 (השגויה) הייתי צריך את החוט הזה ושכחתי להסירו.

כעת חיברתי את הסוללה, ואין מתח מוצא.

לאחר שחיברתי את הספק, המתח שב למוצא ולאחר שהוצאתי נשאר שנייה ונכבה (כנראה בגלל שהטענתי שנייה את הסוללה)

מסמתן שזה נפתר. עכשיו נעשה בדיקה חוזרת ונקווה שהמתח מוצא יפסק מתי שהוא אמור להפסק.

תודה אלי

נערך לאחרונה ע"י ggg456 בתאריך 05-09-2009 בשעה 15:48.
ישן 05-09-2009, 19:29
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "אותו דבר. רגל 1 בסכימה היא ה..."

חחח

תאמין לי גם אני רוצה לבנות את המעגל על לוח גדול יותר ועכשיו אני משלם על זה פעמיים כשבניתי אותו על לוח קטן מידי (הרבה טעויות)
פשוט אין מקום במארז של הרמקולים

אני מעוניין לדעת איזה מהסימונים על הרכיב יגידו לי את סוג האריזה כדי שאוכל לדעת לבד להבא

ניסיתי להלחים שוב כמו שצריך עם הרגליים הנכונות ועכשיו שוב האור הירוק חזר כאשר חיברתי את המטען ( מקודם לא היה אור בכלל)

פשוט מה שעשיתי היה להחליף בין רגל 1 ו-2 ב- BS107
יש מצב שאני עדיין אחרי כל ההסברים מלחים אותו לא נכון? אני מסתכל עליו מלמעלה (כמו שאמרתם - היטל פנים) והרגל הכי עליונה היא הרגל מספר -1

אולי יכול להיות שפשוט צריך להלחליף טרנ' (גם ככה ה-BS107 היה שם בהטענה הראשונה של הסוללה, כאשר הוא מחובר לא נכון, מה גם שגם ה- 2N2222 היה מולחם לא נכון באותו הזמן)

מה שכן אני רואה שמעגל ניתוק הסוללה עובד (לאחר דקה בערך האור נכבה בפתאומיות במנורת ה-3W כנראה שהגיע ל-9 וולט כמו שאמרת, אלי.)
ישן 06-09-2009, 18:35
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "כן וכן."

אלי ומרק, הלחמתי כמו שאמרתם ועכשיו האור האדום מופיע, סוף סוף

אחכה שיתחלף לירוק ואז אנסה שוב לפרוק את הסוללה ולראות אם מתח הניתוק נשאר 9 וולט

אני חושב שזה היה אמור להיות עשר וחצי לא? האם מתח ניתוק של תשע וולט יזיק לי לסוללה?

בחזרה לפוט 50K הכפול, תנו לי לנסח את השאלה מחדש.

איך אני אחבר אותו (עם נגדים כמובן) כך שהעיוותים בצליל יתחילו קצת אחרי שאני מסובב אותו עד הסוף?

כלומר אני לא רוצה שהפוט שלי יגיע לעיוותים, אני רוצה שהוא ישלוט לי רק בתחום שבו אני שומע טוב שזה חצי סיבוב בערך של הפוט

תראו אם זה לא ריאלי בכלל להגיע לחישובים כאלה (לדעת/לחשב מתי אגיע לעיוותים) אוכל גם למצוא פתרון אחר. אולי אפשר להשאיר את זה ככה ולעשות לפוט איזה צ'ופצ'יק שיתקע אותו ולא ייתן לסובב בדיוק בחצי.

תודה רבה
ישן 09-09-2009, 17:30
  ggg456 ggg456 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "הנגדים מתאימים. בקשר..."

אנסה לשים חתיכה גדולה יותר ואצלם.

מצטער שלא עדכנתי כבר כמה ימים, פשוט הלימודים קצת יותר חשובים מהעיסוקים באלקטורוניקה....

האור האדום לא כבה אך שמתי לב שבבוקר שלאחרי שחיברתי את המצבר לטעינה, ה-TIP32 התקרר לגמרי כלומר הטעינה נגמרה אך האור אינו הפך לירוק.

התיאוריה שלי היא ששרפתי איכשהו את אחד הטרנזיסטורים, ה-2N2222 או ה-BS107 אז עכשיו אני מחכה ל-BS107 שצריך להביא משדרות הר-ציון בתל אביב, ואלחים את שניים מחדש בצורה נכונה (הלחמתי אותם בכל הצורות, חוץ מהנכונה מה שאולי גרם לפגיעתם ולכן אי-תפקוד נכון של הלד המשותף)

עכשיו שאני יודע את מספרי הרגליים, הכל קל יותר.

עוד לא ניסיתי לחבר את הנגדים, פשוט לא היה זמן (הנגדים שמתחברים לפוט הכפול) אבל אני עוד אחזור לזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר