לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2009, 15:38
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
פרשת צ'יקו תמיר | ערעורו של משה (צ'יקו) תמיר התקבל - לא יורד בדרגה

פרשת צ'יקו תמיר | ערעורו של משה (צ'יקו) תמיר התקבל - לא יורד בדרגה

מאת עמוס הראל

תמיר, מפקד אוגדת עזה לשעבר, ערער על חומרת העונש - ובפרט על ההחלטה להורידו לדרגת אלוף-משנה. עד לפרשת הטרקטורון נחשב למועמד לקידום לדרגת אלוף

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

צ'יקו תמיר לא יורד לדרגת אלוף-משנה, כך החליט היום (שלישי) בית הדין הצבאי לערעורים, בתגובה לערעורו של תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר. בית הדין החליט לעכב בשנתיים את קידומו של תמיר בדרגה או בתפקיד וקבע כי במהלך שנתיים אלו, תמיר לא יוכל לשמש בתפקיד פיקודי.

שופטי בית הדין לערעורים מתחו ביקורת על בית הדין המיוחד שהתעלם מהעובדה שפרטים משמעותיים נמחקו מכתב האישום המתוקן שהוסכם על הצדדים וכן מכך שתמיר דיווח למפקד המשטרה הצבאית הפיקודי דיווח מלא על נסיבות התאונה כמה ימים לאחר שאירעה. בהחלטתם ייחסו השופטים משקל רב גם לשירותו הקרבי הממושך של תמיר.

תמיר, מפקד אוגדת עזה לשעבר תמיר, מפקד אוגדת עזה לשעבר, הורד בדרגה לאלוף-משנה בעקבות הרשעתו בפרשת התאונה שעשה בנו הקטין בטרקטורון צבאי. באמצעות פרקליטיו, עורכי הדין משה ישראל ומשה שמיר והסנגור הצבאי הראשי אל"מ אודי בן-אליעזר, ערער תמיר על חומרת העונש. לטענת תמיר ועורכי דינו, השופטים בערכאה הראשונה שגו כשהחמירו עמו, משום שבנימוקיהם הסתמכו על טענות בדבר שיבוש הליכי משפט מצדו, בכך שלא מסר דיווח נכון על התאונה למשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח). זאת, בעוד שמכתב האישום המתוקן, שבו הורשע תמיר במסגרת עסקת טיעון בין הצדדים, נמחקה עבירה זו.

בית הדין דן בפרשה בהרכב מיוחד של חמישה שופטים: נשיא בית הדין, האלוף שי יניב, הפרקליטים הצבאים הראשיים לשעבר האלוף (מיל') אילן שיף ותא"ל (מיל') אמנון סטרשנוב ועוד שני אלופים במילואים יוצאי המערך הקרבי, עמרם מצנע וגיורא רום.

פרשת תמיר ובמיוחד הורדתו בדרגה, המעמידה צל כבד על המשך שירותו בצה"ל, עוררה סערה נרחבת בשורות הצבא וביקורת של מפקדים בדרגי השדה, על מה שתיארו כיחס נוקשה מדי כלפי תמיר, שלא כלל התחשבות מספקת בשירותו הממושך בלחימה בלבנון, בגדה המערבית וברצועת עזה. בתפקידיו האחרונים שימש תמיר כמפקד אוגדת עזה וכמפקד קורס מג"דים ומ"פים. עד לפרשת הטרקטורון נחשב למועמד סביר לקידום לדרגת אלוף.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1127191.html

*האשכול הקודם נעול.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 10-11-2009 בשעה 15:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2009, 22:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי כביש90 שמתחילה ב "קצת פרופרוציה - לפני 40 שנה מפקדי אוגודות עשו מעשים הרבה יותר חמורים"

לפני שישים שנה, היתה איזו מדינה תרבותית מאוד ששחטה מליוני אנשים. באותה תקופה הפצצות שטיח היו אף הן מקובלות. לפני חמישים שנה, יכלת לקבל באוסטרליה רשיון לציד אבוריג'ינים אם הראת שהם מזיקים לחקלאות. לפני 40 שנה היתה הפרדה גזעית בין שחורים ללבנים ברוב מדינות ארה"ב.
אני מאוד מקווה שאתה לא מתכוון שבגלל שפעם היו עושים דברים גרועים יותר, אז היום זה מותר.
העונש לא היה הדחה. הוא היה הורדה בדרגה, והוא היה לחלוטין פרופורציונאלי. לא מתכוון להכנס לדיון האם האיש ישר או לא, אבל על "טעויות" (וזה מכוונה במרכאות, לא ברור לי איך נסיון לשיפוץ עדויות הוא טעות) משלמים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-11-2009, 10:16
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אורי בן ארי הלך הביתה בלי שהוא יחטא, אלא פקוד שלו
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "כיוון שזה נהיה קצת כמו תוכנית..."

אז לפני חמישים שנה היו סטנדרטים אחרים, לכאן ולכאן.
שר הביטחון (בן גוריון) דאז העמיד בפניו שתי ברירות - לעמוד לדין או ללכת הביתה (בגלל שלכאורה העלים עין מעבירות של פקוד שלו) ובן ארי הלך הביתה. מזל שהוא לא ויתר וחזר בתור מח"ט מילואים בששת הימים. הוא חזר אז לחטיבת הראל ואתה חזר למוצב הרדאר ושאר השמות ממלחמת השחרור שהטילו אימה על ישובי פרוזדור ירושלים ב- 1948. חט' הראל בפיקודו חתכה את כל המוצבים הירדניים - הרדאר, שייך עבדול אזיז, בית איקסא, הגיעה לכביש ירושלים - רמאללה, כיתרה את ירושלים מצפון וחתכה את הגדה המערבית לשניים.
בן ארי נפטר לפני עשרה חודשים. יהא זכרו ברוך.
למרות חלוף הזמן הוא ממשיך להוות מופת ללוחם שידע לתת דוגמא אישית וסירב להתבזות במשפט צבאי, למרות שהרקורד הצבאי המפואר שלו יכל אולי לשמש את עורכי הדין שלו (אם היו כאלה בכלל אז, בסוף שנות החמישים) בטיעונים להקלה.
ישן 11-11-2009, 11:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "אורי בן ארי הלך הביתה בלי שהוא יחטא, אלא פקוד שלו"

מצד שני, הרבה מושחתים הרבה יותר נשארו במערכת. דוגמה לא כל כך טובה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-11-2009, 07:42
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אני מקווה שצ'יקו קורא את האשכול הזה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "פרשת צ'יקו תמיר | ערעורו של משה (צ'יקו) תמיר התקבל - לא יורד בדרגה"

...לא מכיר אותו אישית (ההפסד כולו שלי) אך אם הוא גבר ואני בטוח שהוא כזה, אז אחרי שהוא "כמעט" זוכה מכל אשמה - הוא צריך לפרוש מהצבא בדרגת תת אלוף.
יותר מדי טיוח היה כאן. לכל מקום אשר יילך הפרשה הזאת תלווה אותו כצל. אני בטוח שיש עוד הרבה קצינים ומפקדים ברמתו ובדרגתו, אשר היושר שלהם לא מוטל בספק.
בצבא אין מקום לשקרנים ולמטייחים, עצוב שזה כך - אולי לתת לו מנוי חרום כמקובל אצלנו.
אם זה לא יקרה, אז מה עושים עם עמאד פארס שהיה אצלו מקרה דומה, אך הוא כגבר הלך הביתה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 11-11-2009, 11:19
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "פרשת צ'יקו תמיר | ערעורו של משה (צ'יקו) תמיר התקבל - לא יורד בדרגה"

לא הייתי יכול להתנסח באופן חד וברור מזה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3803506,00.html

משה תמיר, צ'יקו ודיקו

למה מתעקש תמיר להמשיך ולשרת בצבא? אם אחרי כל הצחנה שעולה מהתנהלותו הוא מצליח להשיג זיכוי כמעט מוחלט ואהדה כה גורפת – הוא באמת קוסם
נילי אושרוב פורסם: 11.11.09, 09:56

התיק של תא"ל משה (צ'יקו) תמיר אמנם נסגר, אבל כמה שאלות נותרו פתוחות, נוכח העובדה שהוא הורשע על סמך עסקת טיעון בעבירות של שימוש ברכב שלא למטרות הצבא; נהיגה ברכב ללא רשות בעליו; עבירה במסמכים צבאיים והתנהגות שאינה הולמת.

אינני מכירה די את הטקסים הצה"ליים, ולכן אין לי מושג מה נהוג במקרה של השבת דרגות לכתפיו של קצין שסרח ונסלח. האם מזמינים את בני משפחתו? האם הם מגיעים בטרקטורון צבאי? ומי נוהג בו, הילד או נהג הבוס? האם שופכים על הקצין המחודש מים? לא בטוח, אבל אני מרגישה שהשתינו עלי בקשת.

ושאר השאלות שנשארו פתוחות בפרשה זו:

למה לקח תמיר טרקטורון צבאי לשימושו הפרטי ואיך היינו מגיבים אם מנהל מחלקה בבית חולים, לדוגמה, היה לוקח מבית החולים לסוף השבוע אמבולנס, מכונת רנטגן או מכסחת דשא?
  • מה מריח רע יותר בסיפור – הילד שנהג? הטרקטורון שנלקח לפיקניק? הכסף שהועבר במזומן? התיק שנרשם על שם הנהג של תמיר? השקר המתמשך וריבוי השותפים לו?
  • עד כמה תשמחו להפקיד את חיי ילדיכם בידיו של אדם המאפשר לילדו בן ה-15 לנהוג ללא רישיון?
  • האם אדם המשקר ביודעין כדי להגן על עצמו, ומשתמש בתירוץ "רציתי להגן על בני" – ראוי לתואר "אב המילניום"?
  • כמה כוח אדם ומשאבים אחרים תבעה פרשת צ'יקו מתקציב הביטחון? כמה קצינים בכירים עסקו בפרשה? כמה הם עולים לנו? מה גובה הפנסיה שלהם?
  • ובהמשך לשאלות אלו – מה ההיגיון הכלכלי, הציבורי והמוסרי, ואפילו הביטחוני בקיומה של מערכת משפט צה"לית נפרדת, ענקית, יקרה בטירוף, שמכבסת את הכביסה המלוכלכת של צה"ל בתוך הבסיס (בתנאי שמפקד הבסיס לא לקח את מכונת הכביסה הביתה לשבת, כי שלו התקלקלה)?

למה באמת מתעקש תמיר להמשיך ולשרת בצבא? למה שלא יחפש לו איזה דיקו ויפרוש לקריירה חדשה של אמן קסמים? אם אחרי כל הצחנה שעולה מהתנהלותו הוא מצליח להשיג זיכוי כמעט מוחלט ואהדה כה גורפת של התקשורת והציבור – הוא באמת קוסם.

כל זאת, מבלי שאפילו שאלתי כמה טרקטורונים מחזיק ברשותו צה"ל, למה הוא צריך אותם והאם גם יש לו אופני הרים, רולר-בליידס, מצנחי רחיפה ושאר אמצעים שישמחו כל משפחה ישראלית בסוף שבוע?

תשובות ותגובות כגון: "איך את לא מתביישת אחרי כל מה שצ'יקו תרם לביטחון ישראל"? או, "חבל שהוא מגן על שמאלנים כמוך", מוכרות וידועות לי מראש. אין להתאמץ ולשגר אותן.
ישן 11-11-2009, 15:33
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הילד לא בר ענישה. הוא הגן על עצמו."

1.אני עדיין מעדיף את ה"צחנה" הנודפת מצה''ל על פני צחנות אחרות שאנחנו נאלצים לסבול במדינה.
2. לא , אני לא אפסיק עם ההצהרות על מה שצ'יקו עשה כי היום לצערי זה לא מובן מאליו .
3.אני חוזר ואומר: זה לא שהוא פיקד על מארב ונתן לחוליית מחבלים לעבור בשקט ואז לא דיווח, רבאק האיש מעד, אין על זה עוררין, אבל מפה ועד הלינץ' התקשורתי שהוא נאלץ לעבור?
נכון שבטופ של הפירמידה יש פחות מרווח לטעויות, אבל אפשר גם לסלוח על טעויות.
4.ולבסוף אני חושב שצה''ל צריך קצינים כמו צ'יקו כי הוא גדל בצבא של לפני 2000 וזה אומר שיש עוד הרבה מיץ שאפשר לסחוט מה"לימון" הזה. תחשבו טוב טוב אם צה''ל בלי צ'יקו ופארס יהיה צבא טוב יותר?

ישן 11-11-2009, 17:54
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "1. אני לא אמרתי לרגע שאשכנזי..."

אין לי מחירון ואין לי סקאלת הגיון, וגם לא שיקולי רייטינג, לא מכיר את צ'יקו אלא רק מהמקרה הזה או ששמעתי את השם פה ושם.
אתה עוד פעם עושה השוואות לא נכונות (לדעתי), בין חלוץ לצ'יקו, צ'יקו שיקר כדי לחלץ את עצמו מצרה כלשהי. הוא צריך להענש, ואני חושב שהוא נענש.
את חלוץ קטונתי מלשפוט פה בפורום ואני מעריך את התפטרותו אבל עדיין לא ניתן להשוות.
השיקולים שלי אולי לא מונחים על ידי ההגיון, אני יודע שהגרעין האיראני מתחיל לשרוף לי את התחת, והחיזבאללה מתחמש בטירוף ועוד כהנה וכהנה ואנחנו מתעסקים בשטויות כשמתרחשת אופרה שלמה מתחת לפני השטח.
פשוט חבל לי לזרוק את כל הנסיון שיש לו בגלל המעידה הזאת. וזה ההבדל בינינו, אתה רואה את זה כאסון לצה''ל אם צ'יקו יישאר בצבא ואני רואה את זה כמעידה.
כמובן שאם יישנה המקרה אני אהיה הראשון לחשוב שהוא צריך לעוף.

ישן 11-11-2009, 19:15
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אין לי מחירון ואין לי סקאלת..."

ראשית, הרטב את ישבנך במיים שלא יישרף, תחת שרוף מפיץ ריח רע לדורות.
שנית הגרעין האיראני / סודני לא יכול להיות כסות להכול.
במידה ותתפשר על ערכים ונהלים אתה תשאר עם שיכבה בינונית ומטה של קצינים והתוצאות יהיו הרות אסון.
חלק גדול מהתוצאות שצה"ל הביא בעבר היו בגלל ההתעקשות על הפרטים הקטנים.
אני חושב שלאדם במעמדם של תא"ל פארס ותא"ל תמיר, מרחב הטעות בנושא אמינות הוא 0. ולכן שניהם צריכים להיות מחוץ לצבא, פארס יצא גבר לקח אחריות אמר שלום לכולם והלך, צ'יקו עוד הייתה לו החוצפה לערער על גזר הדין. אם הייתי צריך לבחור במי משניהם הייתי בוחר בפארס.
ישן 12-11-2009, 08:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "בוקר טוב יואב, אני לא חושב..."

אני מזכיר לך שגם העונש המקורי לא היה הדחה.

ישן 12-11-2009, 15:11
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כן ברור לי, כתבתי את זה כי..."

תראה מרקויס ההבדל בנינו הוא בגישה, אתה אומר הוא שיקר הדיח עד וחרג ממוסכמות במקרה הזה בשביל להגן על הבן שלו (במקרה צ'יקו) או על אישתו (מקרה פארס) אבל הוא לא יעשה זאת שוב Iלמה בדיוק ?) חוצמזה, בן ואישה הם הדבר הכי יקר לאדם, ולכן לא צריך לצפות מהם בכלל לעמוד בפני דילמה מוסרית שכזאת.
אני אומר שמלחמה תביא בפניהם התמודדוית הרבה יותר קשות, ואם הם נכשלו בהתמודדות הזאת שהיא ברובה הגדול התמודדות עם נהלים, וכתוצאה מהקונפלקיט הפנימי שלהם חטאו בעברות של טוהר מידות, סביר להניח שבהתמודדות קשה יותר הם יכשלו, רק שאז התוצאות של אי אמירת אמת ישפיעו על מעגל יותר רחב של אנשים. לכן על שניהם לסיים את תפקידם.
וכל זאת עוד לפני שדיברנו על חינוך ודוגמא אישית.
ישן 11-11-2009, 22:50
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "1. אני לא אמרתי לרגע שאשכנזי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
אחרי מלחמת לבנון השניה קם הרמטכ"ל והתפטר, זכויותיו כמפקד ח"א בעל המון זכויות לא עמדו לו.
להבדיל, צ'יקו שיש לו הרבה פחות זכויות, פגע באחד מערכי היסוד של צה"ל - אמינות - אבל זכויותיו יעמדו לו ?

הרמטכ"ל חלוץ התפטר כי הוא כשל במלחמה (וגם את זה עשה באיחור גדול), כשל בביצוע תפקידו המרכזי - לא היה כאן שום ענין של זכויות עבר.

הוא פשוט הבין שהוא לא מתאים לתפקיד, ובעיקר הבין שלא יניחו לו להמשיך בתפקיד, אז הוא התפטר

ואיך אתה משווה את זה לארוע נקודתי-אישי (חמור ככל שיהיה) במקרה של תמיר ?

ואם כבר מדברים על יושר אמינות וכו' אתה מביא דוקא את חלוץ (מוכר המניות הזריז) בתור דוגמה מוסרית ??
ישן 12-11-2009, 17:08
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "[QUOTE=יואב בן צוריה] אחרי..."

דבריך על חלוץ מקוממים, למרות שאינני נמנה עם מקהלת תומכיו.

למזלו של צ'יקו, צה"ל הנו מעסיק ליברלי וגמיש מאד. להלן סעיפי העסקה בחוזים אישיים בשוק הפרטי והממשלתי:
פיטורין עם סיבה (ואני מתמצת):
המעסיק רשאי לפטר לאלתר וללא הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורין עובד אשר: 1. ביצע מעשי זיוף, מעילה, חוסר יושר, הפרת אמונים, התנהגות שאינה הולמת ביודעין, ורשלנות פושעת בקשר לתפקידו. 2. הפרה מהותית של אחד מסעיפי הסכם העסקה. 3. הרשעה בעבירה פלילית של זיוף, מעילה וחוסר יושר בין אם הן קשורים במישרין עם עבודתו ואם לאו.

חלוץ אשר למרות ש"רק" כשל בביצוע תפקידו, לא נאחז בקרנות המזבח, והוא ורוב הקצינים הבכירים שסומנו כאחראים על כשל לבנון 2 פרשו מהשירות.
צ'יקו שהורשע בכמעט בכל אחד ואחד מסעיפי חוזה העסקה סטנדרטי, במקום להיות מפוטר לאלתר וללא זכויות הוענש בהורדה בדרגה ועיכוב של שנתיים. אך צ'יקו לא הסתפק בכך, ערער על המרכיב היחידי בעונשו שניתן להצביע עליו כמשמעותי, ואף על עונש הורדה בדרגה הצבא ויתר.
במבחן המציאות, כי עושה רושם שצה"ל פועל בקונסטלציה משלו, לחלוץ היתה כל הלגיטימציה החוקית והאתית להמשיך ולשרת בתפקיד כזה או אחר בצה"ל או מערכת הביטחון - במבחן המציאות צ'יקו היה צריך להיות מסולק בבושת פנים לאלתר.

אז עשו לצ'יקו כבוד, לא העיפו אתו בבושת פנים וכדי להוסיף חטא לפשע צ'יקו הצליח להפחית את העונש האנמי לו הוא זכה מלכתחילה.

לך עכשיו תסביר לכל אם עברייה מהנקודה הזו אחורה וקדימה מדוע בניה ובנותיה אשר הורשעו בעבירות פחותות משל צ'יקו זוכים להדחות ועונשים מחמירים יותר, ומדוע מפקדו העתידי של בניה רשאי להאשים ולשפוט את בניה על עבירות דומות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:35

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר