לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2009, 07:45
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי רונצקי: ארור מי שחס על האויב במלחמה

הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי רונצקי: ארור מי שחס על האויב במלחמה

מאת אנשיל פפר

תא"ל רונצקי אמר בשיחה עם תלמידי ישיבת הסדר בקרני שומרון כי "במלחמות ישראל הלוחמים יראי שמים, ומבינים למה הם נלחמים"

הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי רונצקי, אמר בשיחה עם תלמידי ישיבת הסדר בקרני שומרון בשבוע שעבר, כי "ארור מי שבמלחמה חס על האויב". רונצקי גם חזר על הדעה שהביע בהזדמנויות קודמות, לפיה דתיים הם לוחמים טובים יותר.

בהרצאה שנשא ביום חמישי, אמר רונצקי כי "בעת מלחמה, מי שלא נלחם בכל לבו ובכל נפשו יש עליו קללת ארור אם הוא מונע חרבו מדם, כשהוא חס על אויב במקום שלא צריך לחוס על האויב".

בהקשר זה הזכיר רונצקי את האופן בו נלחם צה"ל במבצע "עופרת יצוקה" בינואר האחרון. "אפרופו כל מה ששומעים בתקשורת בעת האחרונה, ברוך ה' שעם ישראל מאוחד לאחרונה סביב ההבנה הפשוטה איך צריך להילחם... אחד החידושים הגדולים באותו מבצע היה התנהלות של מלחמה, לא כמו באיזשהו מבצע או מעצר. כל אחד נלחם בכל לבו ובכל נפשו, זה כולל גם אומץ לב כמובן אך גם לחימה עם כל האמצעים שיש לך. להילחם כדי באמת להכריע את המערכה".

רונצקי הוסיף כי "במלחמות ישראל הלוחמים הם אנשים יראי שמים, צדיקים, אנשים שאין בידיהם עבירות. אדם צריך להילחם מתוך הבנה למה הוא נלחם". רונצקי כבר אמר בהזדמנויות קודמות שלדעתו חיילים דתיים שלמדו בישיבות הם לוחמים מוצלחים יותר מחבריהם החילונים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1128242.html

את דעתי האישית אוסיף יותר מאוחר, כשהזעם שלי יצטנן קצת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2009, 09:20
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mk.IIb שמתחילה ב "הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי רונצקי: ארור מי שחס על האויב במלחמה"

אני קורא את התגובות וקצת מבולבל,
אם אפשר תסבירו על מה הכעס שלכם,האם זה על זה:
1.שהוא אומר לא לחוס על האוייב בזמן שלא צריך לחוס.
2.שהחיילים הדתיים טובים יותר מהחילונים.

אני חושב שצריכים קצת להירגע ולחשוב ,העיתון הוא "הארץ",שידוע בתור עיתון שמאלני ולא חובב דתיים במיוחד.
כל עיתונאי טירון יכול לקחת נאום ולכתוב אותו בשני צדדים,חיובי או שלילי.
הכתבה הזאת נכתבה בצורה שלילית ביותר כנגד האלוף!

תחשבו פעמיים אם אתם לוקחים את הדברים האילו כאמת לאמיתה או שנעשתה פה הסתה.
קשה לדעת בדיוק מה היתה אווירת השיחה ומה כוונתו האמיתית של האלוף.

בנוגע לא לחוס על האוייב וכו',אני חושב שהוא צודק לגמרי.
ישן 15-11-2009, 09:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "אני קורא את התגובות וקצת..."

קודם כל שנדע את העובדות, כלומר האם הוא באמת אמר את זה או לא - אני לפחות הסתייגתי בתגובה הראשונה שלי, מכיוון שאני אכן מכיר את הנטייה הפוליטית המובהקת של "הארץ".
ציטוט:
במקור נכתב על ידי y o g e v
אם אפשר תסבירו על מה הכעס שלכם,האם זה על זה:
1.שהוא אומר לא לחוס על האוייב בזמן שלא צריך לחוס.
2.שהחיילים הדתיים טובים יותר מהחילונים.

גם וגם. קודם כל, מי הוא שיגיד איך להתנהג בחיילי האוייב? אם מישהו בא ונכנע מלפני, הוא אומר שאני צריך לירות בו בכל זאת?!
וחיילים דתיים טובים יותר מחילונים? לא מעניין אותי אם זה נכון או לא ואיך בדיוק כבוד הרב בדק זאת, אבל זה נראה לו הגיוני שלמשל יבוא הרמטכ"ל או סגן הרמטכ"ל ויגיד לחיילים החילוניים שהם טובים בהרבה מהחיילים הדתיים? בוודאי שלא - אז מה בדיוק גורם לרב לפלוט דברי הבל שכאלה?

יש לי הרגשה שרונצקי מנסה לפתח פה צבא בתוך צבא - מצד אחד צבא הרמטכ"ל (קרי: ארורים ודפוקים) שפועלים עפ"י פקודתו, ומצד שני צבא האל...

פוליטיזציה של הצבא (ובדרגים האלה זה ממש לא מתקבל על הדעת) = פויה!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-11-2009, 10:49
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "קודם כל שנדע את העובדות,..."

הבנת הנקרא?
הוא אומר: "בעת מלחמה, מי שלא נלחם בכל לבו ובכל נפשו יש עליו קללת ארור אם הוא מונע חרבו מדם, כשהוא חס על אויב במקום שלא צריך לחוס על האויב".
אתה מבין: רב צמא דם שדוחף לוחמים להרוג בכל הזדמנות.
אני מבין: כשצריך להרוג, תהרוג. כשלא צריך, אל תעשה כן. ומאיפה אני מביא את הפרשנות היפה הנ"ל? מהמושג "במקום שלא צריך לחוס על האויב". אם האויב נכנע, האם זהו המקום לחוס עליו או שלא? מה ההלכה אומרת על הרג שבויים? מה החוק הישראלי והבין-לאומי אומר על כך? מהי ההתאמה המודרנית של ההלכה לנושא? להבנתי, לדעת הרב רונצקי, כניעת אויב היא מקום שבו חסים עליו ובכך דעתו ההלכתית תואמת את החקיקה המודרנית.
אקיצר, תקרא עד הסוף ותפנים שכשאתה שומע משהו בשפה שהיא זרה לך כחילוני, עליך להקדיש עוד טיפה זמן כדי להבין את כוונת המשורר.
לגבי דעתו על הפערים בין לוחמים חילונים ודתיים, אני ארצה לקרוא תמליל של הציטוט ואקדיש כמה דקות למחשבה לפני שאתבטא ועדיף שכלל באי הפורום ינהגו כך.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 15-11-2009 בשעה 10:52. סיבה: בדיחה לא מוצלחת
ישן 15-11-2009, 12:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "הבנת הנקרא? הוא אומר: "בעת..."

סליחה, אבל בתור חילוני שמייצג - מה לעשות, את הרוב בצבא - מר רונצקי מתוקף תפקידו צריך לדבר בצורה שמובנת אלי גם כן. אני לא צריך לנחש את הכוונה שלו. מעבר לכך, אני אישית הבנתי את מה שהוא אמר טוב מאוד, אבל מאוד מוזר לי כל הקללות והכשפים שהוא מטיל על כל מי שלדעתו לא נלחם לפי אמות המידה הקפדניות של מר רונצקי, ואני עדיין משוכנע שהוא צריך להישאר ולדבוק בתחום שלו - מתן שירותי דת לכל החפץ בכך - ולא בתחום הלחימה והתו"ל.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-11-2009, 09:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yossi o שמתחילה ב "לא יודע אם שמת לב אבל"

יש הקלטה מהאירוע באתר הישיבה, וציטוט מדוייק מובא למטה על ידי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-11-2009, 10:33
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mk.IIb שמתחילה ב "הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי רונצקי: ארור מי שחס על האויב במלחמה"

נשמו עמוק לפני שאתם מגיבים.
קיראו פעמיים ושלוש.
הפשיטו את ההתלהמות מתוך הידיעה.
נשמו עמוק שוב.
קיראו את הידיעה פעם נוספת ורק אז כיתבו תגובה.
אזהרה לפני חסימה כבר הייתה מזמן.
יש עוגן בראש הפורום!
יש חוקים לפורום.
גם אנחנו לא נחוס.

ישן 15-11-2009, 12:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "גם אם הרב אמר את מה שאמר, מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
מה לעשות ואחוז החבר'ה הדתיים בחי'ר הוא יותר גדול , תגידו תודה שמישהו ממלא את מקום הקיבוצניקים והמושבניקים.

אתה רוצה לומר לי שיש יותר חי"רניקים דתיים מאשר חילוניים? מאיפה הנתון הזה? בנוסף, בוא ולא נשכח שהחי"ר הוא לא ממש כל המערך הלוחם בצה"ל.
בנוסף - לא רוצה לומר תודה על שום דבר. דתיים עושים צבא כי חייבים, כמו כולם. יש משתמטים מכאן, ויש משתמטים מכאן, ולא על זה הדיון.

ציטוט:

ישן 16-11-2009, 12:06
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "מרקו - אם זה נכון?"

הרמה של החיילים ב2006 היא נושא לדיון אחר, אני לא השתתפתי אבל מקצת נסיון מהעבר ומשיחות רבות עם חיילים שהיו שם אני לא כ''כ מסכים עם הדעה הרווחת .
בכל התקלות שהיתה אם זה לש''ב או אחרת יד צה''ל היתה על העליונה, גם במקומות שעוצמת צהל לא באה לידי ביטוי כמו חיל האויר או השריון.
מה שאני כן מסכים איתך זה שהצבא פשוט לא התאמן מאז 2000 ועד 2006 . ומפה אולי באו הפשלות. מפה ומתרבות הבט''ש שרווחה בצה''ל.
אני בכלל קורה למלחמת לבנון השניה אימון הקמה של צה''ל, ונסראללה צריך לקבל אזרחות כבוד על שהוא העי
ר אותנו ולא מישהו אחר, לא סתם הפרסים נתנו לו בראש אחרי המלחמה.
חוץ מזה וולקאם באק.

ישן 15-11-2009, 13:04
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
תסלחו לי, אני לא מבין על מה המהומה

ראשית אקדים ואומר שאני ממש לא נמנה על מעריציו של הרב רונצקי, התבטאויות קודמות שלו די הרתיחו גם אותי כחילוני.

אבל במקרה זה הוא אומר בצורה קצת יותר מדי מסובכת משהו שהוא די פשוט-במלחמה כמו במלחמה.
גם אני כאדם חילוני לא מאמין שצריך לחוס על אויב שתוקף אותך אם הוא לא נכנע.
נכון שדרושה פה אבחנה יותר מדוייקת למונח אויב.

באופן כללי, בסופו של דבר, רחמים על אויב שתוקף אותך באזורנו מתפרשים כחולשה וניצחון. באופן כללי מדובר בגישה בעלת פוטנציאל נזק גדול בעתיד לדוגמא: ההישג התעמולתי והמוראלי לאחר חדירת אנשי חיזבאללה למוצב ברצועת הבטחון באמצע שנות ה 90 והחגיגות לאנשי החיזבאללה שחזרו לאחר הפעולה הזו.

בכל הקשור לפן הבטחוני/מדיני אני תומך באסכולה שכאשר תוקפים אותך תכה בחזרה במטרה לפגוע, דיבורים אם ניתן, יבואו אח"כ.
הצלחות בשדה הקרב מדרבנות את האויב לפעולות נוספות.

באשר לנושא הלוחמים הדתיים שיותר מוצלחים, בנושא זה איני מסכים עמו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 15-11-2009, 23:45
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09

לא מבין על מה יוצא קצפכם.

אני רחוק מלהחשד בחוסר אובייקטיביות. אני חילוני כופר גמור ואפילו די סולד מרונצקי על רקע אישי. אבל באמת שאני לא מבין את כל הטיעונים שלכם.

מצד אחד אתם זועמים על תוכן דבריו, אבל מצדיקים את בקשתכם לסתום את סתימת פיו בכך שלא מתפקידו לומר את הדברים האלה. זה לא לעניין. יש לי הרגשה שאם היה אומר שהם כן לרוח הכותבים לא היה להם שום בעיה עם העובדה שהרבצ"ר מביע את דעתו. אני לא מאמין שקצינים בדרגים האלה צריכים להיות עציצים ולעמוד בטור מאחורי המפקד. כבר ראינו לאיזה מקומות זה לוקח את הצבא.

רונצקי לא דיבר על מלחמות דת או יציאה לקרב בשם האלוהים. כמו שאמרו פה מקודם, זה בסה"כ הוריאציה שלו על "במלחמה כמו במלחמה". חלקכם אולי לא אוהבים את המוסיקה שלו שהותאמה לקהל המאזינים ולכן נרתעים ותוקפים, אבל בסופו של דבר התוכן לגיטימי וגם עצם אמירתו לגיטימית.

אני לא רואה ולו הבדל דק בין האמירה הזו לבין צילום של מפקד פצ"ן על רקע הגבול אומר שצה"ל יגיב בצורה חריפה לכל תוקפנות ולא יהסס להשתמש בכל האמצעים עומדים לרשותו.
ישן 16-11-2009, 01:58
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הבעיה היא שזו לא האמירה..."

אני לא מתייחס לזה.

לא צריך להיות גאון כדי להבין מדוע "הארץ" שידעו לצטט במדוייק ולשים במרכאות את ההתבטאות שכן התייחסתי אליה, התייחסו להתטאות הזו בצורה חופשית. כנראה הדיווח רחוק מלהיות נאמן לאמירה המקורית והכתב היה חייב בכל מחיר לבשל משהו עסיסי שישרת את האג'נדה שלו. כשיש לעיתונאים ציטוטים שהם יכולים להלום איתם הם יודעים לצטט היטב ולא לתאר אותם בצורה לא מחייבת.

אגב, גם אם אכן נאמרה אמירה בסגנון הזה וכאמור קשה לי להאמין שאכן נאמרה, גם זה לא אסון, כי בסה"כ מדובר בקצין שעומד מול קהל מסויים ומשבח אותו בצורה שאינה חורגת משיחת מוטיבציה אחרת. זה לא שונה מקצין בכיר שיוזמן לכנס של הקהילה האתיופית למשל וידבר שם על התרומה של העולים האתיופים וההשתתפות הגדולה שלהם בשירות קרבי וישבח אותם (לא בטוח שאכן נכון למרות שנדמה לי, אבל רק לצורך הדוגמא).

אנשים סולדים מהקונטקסט וזועמים ללא הצדקה רק בגלל האג'נדה שלהם. אני יודע שאותם אלה שמזדעקים (שאני אמנע מלשייך אותם לפלח מסויים באוכלוסיה) בטח מדמיינים להם את הרבצ"ר מדרבן את הלוחמים הדתיים ומטיף להם שהם שליחי אלוהים שיוצאים למלחמת ג'יהאד יהודית נגד הכופרים המוסלמים.

צאו מהסרט.
ישן 16-11-2009, 08:51
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי newday שמתחילה ב "אני לא מתייחס לזה. לא צריך..."

אני לא מסכים איתך. אני חושב שהרב משחרר את לשונו בקלות מדי, כמו פה למשל: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=478062
מה היא נטייתו הפוליטית של אשכנזי? ושל גנץ? מה הם חושבים על המצב הכלכלי, או על המצב הפוליטי בארץ? אנחנו לא יודעים, נכון? זה כי הם יודעים לשמור על הפה שלהם, ולא להתעסק בדברים לא להם או שלא במסגרת תפקידם.
אני מסכים כי בוודאי קיימת רדיפה כלשהיא של "הארץ" אחרי מוסד הרב"ץ (ואולי אף מעבר לכך), אבל זה שהכתבות האלה אכן מצליחות לעורר דיון ולהעלות טיעונים שמחזיקים מים, רק מראה שכנראה יש דברים בגו.

ציטוט:

ישן 16-11-2009, 21:37
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "עזוב את העובדה שאתה מדבר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
עזוב את העובדה שאתה מדבר על ספר פנטזיה בדיוני, אתה משווה ברצינות בין הדרך שבה שצריך להילחם במפלצות שטניות לבין הדרך שבה צריך להילחם באנשים בשר ודם?

זה משנה אם זה "מפלצת שטנית" או מחבל עם קלאצניקוב? במקום לקרוא ולנסות להבין את הנאמר אתה בוחר להפריח קלישאות חמוצות. אני באמת לא מבין על מה המהומה , וכן מצדיק את דבריו של הרב. למרות שאני לא שומר מסורת , תביטו על הנאמר מנקודת מבט צבאית אובייקטיבית ולא פוליטית.
כך או כך , מי שממצמץ ראשון חוטף ראשון.

אומר לך בר ניסיון , שנתקל בקנה של AK47 ממרחק של 40 מטרים.
שבריר שניה מאוחר יותר סביר להניח שלא הייתי פה בשביל להסביר לך את חשיבות הדברים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 16-11-2009, 22:09
  romi4 romi4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.09

נעזוב לרגע את מה שאמר הרב.
יש איזה באזז בארץ מזה כמה שנים שקם לנו דור של לוחמים אימתניים שמחזיק לבדו את ביטחון ישראל על כתפיו האדירות.
אז קצת נתונים.
מסלול ההסדר מונה כ1000 איש בשנה.
בהנחה שהם משרתים חצי שרות מדובר בפועל על 500 איש. ועכשיו לחדשות הטובות–4000 איש מהאוכלוסיה הדתית ציונית מתגייסים לשרות רגיל–כלומר פי שמונה.הם לא קונים את הבאזז הזה ומדובר בטובים ביותר.
שנית–אותם 500 לא מסתפקים באג'נדה שלהם אלא יורדים על אחרים לאמור קיבוצניקים מושבניקים ו תל אביב.
עכשיו לגבי הרחמים לאויב– אכן שלושת הרחמנים הגדולים ביותר בקירבנו חברי ”בצלם” אריק שרון, רפול והר–ציון הגיעו מכפר מל”ל תל עדשים ועין חרוד בהתאמה.
מצורף לינק לשיבוץ הקרבי של יחידת הרחמנים 101 .

http://www.202.org.il/Pages/yechida...t101a.php#רשימת

ישן 16-11-2009, 22:40
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "נעזוב לרגע את מה שאמר הרב. יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי romi4
יש איזה באזז בארץ מזה כמה שנים שקם לנו דור של לוחמים אימתניים שמחזיק לבדו את ביטחון ישראל על

אתה אמיתי? אתה מקשיב לעצמך?
איפה שמעת פה טענות כאלו? די עם ההקצנות , אתה עושה דמוניזציה לדברי הרב. אני מאמין שהדיון הזה נסחף לפסים אישים בין ימין ושמאל , הייתי ממליץ למנהלים לחסום את הדיון הנ"ל.

כל פלחי האוכלוסיה משרתים בצה"ל, עולים , ותיקים ,קיבוצניקים ,בני ישיבות, מתנחלים , חילונים וכ'ו.
אף אחד לא יותר טוב מהשני , ומתחת לתגיות - כולנו בני אדם - ואני בטוח שכל המתגייסים ליחידות השדה מונעים מאהבת הארץ ורצון להגן עליה במידה כזו או אחרת.

בוא נסכים על כך - שכל משל"ב שבוחר לשרת כבודו במקומו מונח.
והתופעה היותר חמורה זה לא מי יותר טוב , אלא ש40% מבני הנוער לא מתגייסים.
ואנשים כמו אלה , קמים לנו מתחת לאף שנה אחר שנה.

-ביחס לדבריך, הנתונים שהצגת כאן - נכונים, אך נכונים לתקופות ישנות יותר של 20 שנה אחורה.
אם תבדוק את נתוני ההשתמטות מצה"ל בשנים האחרונות תגלה נתונים אחרים לגמרי , ובשביל שלא תתאמץ לחפש אותם , אפרוס אותם לפניך , ברשותך כמובן:
(נכון לשנת 2007)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.shivyon.org.il/image/users/52572/ftp/my_files/מתגייסים.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 17-11-2009, 16:21
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
אחרי כל הטלות הספק הבריאות שהיו בפורום- הרב תובע את הארץ

הרב אביחי רונצקי מאיים לתבוא את עיתון הארץ
הרב הראשי של צה"ל מאיים בתביעת דיבה נגד עיתון הארץ במידה ולא יפרסמו התנצלות בעקבות כתבה לפיה אמר כי לוחמים דתיים טובים יותר מלוחמים אחרים

ערן סויסה | 17/11/2009 15:46

הרב הצבאי הראשי תת אלוף הרב אביחי רונצקי צילום: אי-פי
נמשכת הסאגה בין עיתון הארץ לבין הרב הראשי של צה"ל: היום העביר הרב אביחי רונצקי מכתב באמצעות עורך דינו, בו הוא דורש התנצלות על הכתבה שפורסמה בתחילת השבוע לפיה אמר הרב, לכאורה, כי הלוחמים הדתיים טובים יותר מלוחמים אחרים.

"בעת מלחמה, מי שלא נלחם בכל לבו ובכל נפשו יש עליו קללת ארור אם הוא מונע חרבו מדם, כשהוא חס על אויב במקום שלא צריך לחוס על האויב", מצוטט רונצקי, בידיעה אותה פרסם הכתב אנשיל פפר, אך לטענת הרב הדברים שאמר במסגרת הרצאה שנתן לתלמידיו בישיבה, הוצאו מהקשרם.
בעקבות הדברים העביר אתמול ראש ענף התקשורת בדובר צה"ל עדי בן-שך מכתב למערכת העיתון, ובו טען כי הידיעה הוצאה מהקשרה ודרש מ"הארץ" לפרסם הבהרה. "...הרב מבהיר שדתיים אינם לוחמים טובים יותר מאחרים. ומכל מקום, אמירה זו מנוגדת לתפיסת עולמו". בן-שך טוען גם כי הדבר לא נבדק עם הרב טרם הפרסום ומוסיף שניתן לשמוע את ההקלטה באתר הישיבה.

על אף הבקשה, בעיתון בחרו לפרסם כתבה נוספת, בה כתב עמוס הראל פרשנות וטען שהדברים שאמר הרב הוקלטו. כתוצאה מכך, החליט הרב להעביר מכתב אל מערכת העיתון, בו הוא דורש מהם להתנצל על הפרסום תוך שבעה ימים. במידה ולא תפורסם התנצלות, הוא מאיים כי יפתח בהליכים משפטיים ויתבע את העיתון ואת הכתב אנשיל פפר בתביעת דיבה.

תגובת עיתון "הארץ" לא התקבלה.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...loc=38&tmp=4555

נערך לאחרונה ע"י ה"שמל" בתאריך 17-11-2009 בשעה 16:24.
ישן 17-11-2009, 16:47
צלמית המשתמש של לוחם מיל

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "אחרי כל הטלות הספק הבריאות שהיו בפורום- הרב תובע את הארץ"

המצב הרבה יותר עצוב, בשל הכותרת , ולא , לא בגלל התוכן שהיא מכילה.

ציטוט:
<H1>הרב אביחי רונצקי מאיים לתבוא את עיתון הארץ

הרב הראשי של צה"ל מאיים בתביעת דיבה נגד עיתון הארץ במידה ולא יפרסמו התנצלות בעקבות כתבה לפיה אמר כי לוחמים דתיים טובים יותר מלוחמים אחרים

</H1>אם התרגלנו לשגיאות כתיב אצל הטוקבקיסטים - הפעם הכתב באמת התעלה על עצמו

ישן 18-11-2009, 01:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "אחרי כל הטלות הספק הבריאות שהיו בפורום- הרב תובע את הארץ"

ציטוט מדוייק מההקלטה הנמצאת באתר ישיבת קרני שומרון:
"חייל כזה, נאמר ככה בגדול, שההיסטוריה היהודית, לכל אורך דורותיה נצבת מאחוריו, והחזון היהודי הגדול נצב לפניו, הוא ברזל. אי אפשר להכריע אותו. צבא כזה, אי אפשר להכריע אותו. הוא לא עוד איזה עוד חייל שנולד אתמול וימות מחר. הוא חלק מעם ענק כזה, עם ישראל..."

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-11-2009, 09:43
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב ""נהדר" ביטיס בבקשה לשחרר משרות מילואים הבא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
את כל אלו ש"שנולדו אתמול וימותו מחר", עולים לא יהודיים מרוסיה, דרוזים, וסתם כאלו שלא החזון היהודי הגדול ניצב בפניהם אלא רק החזון הציוני הקטן.

בברכה
טל

כל אחד ואחד מאיתנו נולד אתמול וימות מחר. השאלה היא מהו המטען הערכי שהוא לוקח איתו למשימה.

יש חיילים שמה שמניע אותם זה הכסף. לדוגמא: לגיון הזרים בצרפת.

יש כאלה שמה שמניע אותם זו אידאולוגיה וערכים. למשל: השאיפה לראות בחרותם של בני האדם. קוריאה, וייטנאם.

יש כאלה שהחזון והערכים של העם שלהם - זה הדרייב שלהם.

באופן אישי אני מעדיף את האידיאולוגים - כל אחד ואחד לפי מידת החזון הנמצאת בו. אין לי ספק כי במבחן של שכיר החרב לאידאולוג - האידאולוג יהא לוחם טוב יותר.

אגב, מי שאינו יודע מה הסיבה לכך שהוא נלחם, בסוף לא יילחם. ע"ע לוחם סיירת צנחנים שסירב לרדת לנקיק בו נפגעו מפקדיו בלחימה בלבנון.

שים לב שאינני משווה אידאולוגיה. יש כאלה שהחזון הציוני מפעם בהם לא פחות ממה שהחזון היהודי מפעם ברב רונצקי. מצוין. מעולה. אולם המציאות מלמדת כי מניית החזון הציוני נמצאת, אפעס, בירידה.

ואגב, קהל שומעיו של רונצקי חולק עימו את הערך, שאינו פסול כלל ועיקר, כי החזון הציוני נובע, בראש ובראשונה, מהחזון היהודי. העבר שלנו הוא הערובה לקיומנו בעתיד.
אני מכיר כמה וכמה חילונים שיחתמו על כל מילה שנאמרה בציטוט שהביא ביטיס.

נערך לאחרונה ע"י צ'ומפי בתאריך 18-11-2009 בשעה 09:45.
ישן 18-11-2009, 10:20
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
נו..?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=Tal53]את כל אלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
כל אחד ואחד מאיתנו נולד אתמול וימות מחר. השאלה היא מהו המטען הערכי שהוא לוקח איתו למשימה.

יש כאלה שמה שמניע אותם זו אידאולוגיה וערכים. למשל: השאיפה לראות בחרותם של בני האדם. קוריאה, וייטנאם.

באופן אישי אני מעדיף את האידיאולוגים - כל אחד ואחד לפי מידת החזון הנמצאת בו. אין לי ספק כי במבחן של שכיר החרב לאידאולוג - האידאולוג יהא לוחם טוב יותר. אידאולוגים זה טוב. למשל דגניה יד מרדכי - ההגנה על הבית.

אגב, מי שאינו יודע מה הסיבה לכך שהוא נלחם, בסוף לא יילחם. ע"ע לוחם סיירת צנחנים שסירב לרדת לנקיק בו נפגעו מפקדיו בלחימה בלבנון. לא זוכר ייתכן שזה מה שקראתי פעם, לדעתי הוא פשוט היה פחדן. נדמה לי שהוא הודה בפחדנות.

שים לב שאינני משווה אידאולוגיה. יש כאלה שהחזון הציוני מפעם בהם לא פחות ממה שהחזון היהודי מפעם ברב רונצקי. מצוין. מעולה. אולם המציאות מלמדת כי מניית החזון הציוני נמצאת, אפעס, בירידה. מניית החזון הציוני בירידה? לא בטוח. מה שבטוח זה שמניית הציות העיוור לרבנים בעלייה - וזה אפעס..מתכון לצרות גדולות. אתה רוצה שהרבנים יפקדו על צה"ל? אני לא.

ואגב, קהל שומעיו של רונצקי חולק עימו את הערך, שאינו פסול כלל ועיקר, כי החזון הציוני נובע, בראש ובראשונה, מהחזון היהודי. העבר שלנו הוא הערובה לקיומנו בעתיד.

לסיכום: מדובר בקוצה גדולה של אנשים מבולבלים - הם לא בטוחים למי לציית. וזה תחילת השבר הגדול ביותר. בנוסף, אידאולוגיה באה על חשבון מקצועיות.
2006 הראתה לנו מה רמת המקצועיות של החיילים ואנו יודעים היטב שאחוז הדתיים בקרב הקרביים - עלה.
תעשה לבד את החשבון.

ישן 18-11-2009, 11:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=Tal53]את כל אלו..."

אילן פפה היה גאה בעובדה שאתה מיישם את מישנת "חשוב הנרטיב, לא העובדות".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי

באופן אישי אני מעדיף את האידיאולוגים - כל אחד ואחד לפי מידת החזון הנמצאת בו. אין לי ספק כי במבחן של שכיר החרב לאידאולוג - האידאולוג יהא לוחם טוב יותר.
וואלה. אני כבר לא מדבר על הביצועים של החיילים השכירים של ארה"ב ובריטניה שעמדו במבחנים קשים הרבה יותר לעומתינו ב25 השנים האחרונות. מספיקה לי הדוגמה של גדוד חרב שדפק מחבלים מלחמת לבנון השניה, בלי חזון יהודי, בלי קרבות גבורה מיותרים ובלי צל"שים על קרבות חילוץ.

אגב, מי שאינו יודע מה הסיבה לכך שהוא נלחם, בסוף לא יילחם. ע"ע לוחם סיירת צנחנים שסירב לרדת לנקיק בו נפגעו מפקדיו בלחימה בלבנון.
אני אזכיר לך את זה בפעם הבאה שתתלונן על כך שלוקחים מקרה קיצוני ומשליכים בו על הכלל. בינתיים, יש לי אישית מספיק דוגמאות של "בעלי חזון יהודי" שמצאו דרכים לא להכנס בכלל לאיזורי סיכון.

שים לב שאינני משווה אידאולוגיה. יש כאלה שהחזון הציוני מפעם בהם לא פחות ממה שהחזון היהודי מפעם ברב רונצקי. מצוין. מעולה. אולם המציאות מלמדת כי מניית החזון הציוני נמצאת, אפעס, בירידה.

ישן 18-11-2009, 12:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "מה הטיעון שלך בעצם, ביטיס? ..."

הטיעון שלי הוא פשוט. בעוד שזה מתקבל על הדעת שאמירה כזו תאמר במסגרת שיחת מוטיבציה (למרות הדבר הראשון שמלמדים הוא לא להקטין את העמיתים שלך בשביל לרומם את החיילים שלך), הרי שהנסיון שלך להלבין את הדברים כעובדה מוגמרת מעורר בחילה, שלא לדבר על האשמתך את נועם בפופוליזם זול, שניה אחרי שאתה עשית אותו דבר.

לכידות ניתן להשיג ביחידות המורכבות משכירים, מה לעשות. יחידות אמריקאיות ובריטיות ספגו אבידות כבדות מאוד באפגניסטן, סומליה, פוקלנד וכיוצא בזה, הרבה יותר ממה שיחידות ישראליות ספגו ברוב המוחלט של המקרים והרבה פעמים גם ללא סיוע אש אוירי או קרקעי, ויצאו בתוצאות יותר טובות ממה שפלס"ר נח"ל יצאו ליד דלעת או פלס"ר צנחנים במארב בו נהרג בלחסן. יכול להיות שבימי הביניים הטענה שלך היתה נכונה, אבל עברו אי אילו שנים, ובינתיים יש מספיק דוגמאות מהעבר הקרוב בשביל להפריך לחלוטין את הטענה שלך.
בינתיים, יש לנו גדוד מלא מוטיבציה ואידיאולוגיה שהפסיק משימה אחרי מספר מועט של פצועים וגמר חומרי חבישה...

אידיאולוגיה תביא את החיילים ליחידה הקרבית. מה שימנע מהם להשבר זה לא ממבו ג'מבו אידיאולוגי - זה רק לכידות תוך יחידתית. "לא דיברנו על סטאלין בשוחות".

בנוגע לפפה - הרי שזה ניסוח אחר לדברים שהוא עצמו אמר - תפקיד ההיסטוריה לשרת את הנרטיב, ולכן אין חובה לדיוק...

ישן 18-11-2009, 15:45
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הטיעון שלי הוא פשוט. בעוד שזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הטיעון שלי הוא פשוט. בעוד שזה מתקבל על הדעת שאמירה כזו תאמר במסגרת שיחת מוטיבציה (למרות הדבר הראשון שמלמדים הוא לא להקטין את העמיתים שלך בשביל לרומם את החיילים שלך), הרי שהנסיון שלך להלבין את הדברים כעובדה מוגמרת מעורר בחילה, שלא לדבר על האשמתך את נועם בפופוליזם זול, שניה אחרי שאתה עשית אותו דבר.

לכידות ניתן להשיג ביחידות המורכבות משכירים, מה לעשות. יחידות אמריקאיות ובריטיות ספגו אבידות כבדות מאוד באפגניסטן, סומליה, פוקלנד וכיוצא בזה, הרבה יותר ממה שיחידות ישראליות ספגו ברוב המוחלט של המקרים והרבה פעמים גם ללא סיוע אש אוירי או קרקעי, ויצאו בתוצאות יותר טובות ממה שפלס"ר נח"ל יצאו ליד דלעת או פלס"ר צנחנים במארב בו נהרג בלחסן. יכול להיות שבימי הביניים הטענה שלך היתה נכונה, אבל עברו אי אילו שנים, ובינתיים יש מספיק דוגמאות מהעבר הקרוב בשביל להפריך לחלוטין את הטענה שלך.
בינתיים, יש לנו גדוד מלא מוטיבציה ואידיאולוגיה שהפסיק משימה אחרי מספר מועט של פצועים וגמר חומרי חבישה...

אידיאולוגיה תביא את החיילים ליחידה הקרבית. מה שימנע מהם להשבר זה לא ממבו ג'מבו אידיאולוגי - זה רק לכידות תוך יחידתית. "לא דיברנו על סטאלין בשוחות".

בנוגע לפפה - הרי שזה ניסוח אחר לדברים שהוא עצמו אמר - תפקיד ההיסטוריה לשרת את הנרטיב, ולכן אין חובה לדיוק...

נתחיל מהסוף. אני מכיר את הניסוח של אילן פפה. אני סבור כי החובה לדייק בהיסטוריה כי רק הדיוק ישרת היטב את הנרטיב.

איני מלבין את הניסוח של אף אחד. לא צריך להיות דתי בשביל להרגיש חלק מההיסטוריה של העם היהודי ובשביל לדעת כי אתה חלק מהשרשרת של העם היהודי. אינני סבור כי גם הרבצ"ר סובר כך. יחד עם זאת, ככל שההכרה בצדקת הדרך גבוהה יותר, הרבצ"ר סבור וכך גם אני, קל יותר להילחם. הדוגמאות מההיסטוריה הקרובה מוכיחות. אפילו וייטנאם.

איני סבור כי צבאות ארה"ב ובריטניה נחשבות כשכירי חרב על אף כי המדובר בצבאות מקצועיים אשר החיילים שם זכאים לשכר ראוי. הם נלחמים על ערכים מסויימים אליהם הם נשלחים על ידי הדרג המדיני שלהם.

הרעות והלכידות היחידתית היא חשובה. והרבה פעמים אנשים נלחמים רק בשבילה אבל היא אינה יכולה להוות בסיס מוסרי וערכי לאורך זמן לצבא הנלחם. חייבת להיות מטרה עליה נלחמים ואמונה בצדקת הדרך.

עו"ד נועם ביצע אנלוגיה בין העובדה כי ביחידות הלוחמות יש הרבה דתיים לבין הכישלון במלחמת לבנון השניה. זו אנלוגיה מעוררת יותר בחילה מכל אנלוגיה אחרת שאני הבאתי, אם הבאתי, דבר המוכחש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:31

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר