לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2009, 13:35
  shay_h shay_h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
שאלה על פתיחת וריד במהלך אימון. חייבים להסכים?

אני נמצא כרגע באימון ברמת הגולן ולאחר תרגיל של פרט חוליה החליט המ"פ שלי להפיל אותי כפצוע בשטח. לא הייתה לי בעיה ליפול כל עוד זה נגמר רק בחבישות על ה"פצע הפצוע". כמובן שכחלק מהטיפול וכסוג של אימון לחובשים בפלוגה שלי הוחלט גם לפתוח לי וריד. לאחר שראיתי מכמה חברים שלי שקודם לכן נפלו פצועים ופתחו להם וריד שהרבה פעמים נוצר שתף דם במקום + החוסר אמון בחלק מן החובשים אצלנו, סרבתי שיפתחו לי וריד. המ"פ טען שאני חייב ואני בתגובה אמרתי לו שזה הגוף שלי ובאימון ולא בזמן אמת אף אחד לא יכול להכריח אותי.

רציתי לדעת מבחינת הצבא האם אני חייב להסכים בגלל שזה למעשה האימון של החובשים או שמא אני צודק ואם זה לא בזמן אמת, מכת אמת, זכותי המלאה לא להסכים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2009, 00:15
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "זיהום מקומי אני לא מאמין..."

למיטב ידיעתי,ההוראה על פתיחת 3 ליינים ביום בלבד מטרתה לשמור על איכות חייו של החניך בקורס חובשים,יותר מאשר על כמות הדם שלו

בהערכה גסה,אם להתבסס על הורידים שאני פתחתי ועל העבודה הנוכחית שלי עם דם,אני מניח שהכמות שיוצאת באימון פתיחת וריד היא כ4-5 cc במקרה הגרוע,וברוב הפעמים לא יוצא בכלל \ יוצא פחות. אפילו אם יתרגלו 5 פעמים ביום,כל אחת מהן עם דליפה של 5 cc,לא תגיע לאיבוד דם בעל משמעות כלשהי לבחור צעיר בן 19-18.

דווקא הסיבה שיותר נראית לי,היא בעיה של הצטלקות ורידים. כשפותחים יותר מדי פעמים,ובד"כ את אותו וריד בולט,בפרק זמן קצר,הוריד נהיה נוקשה וצלקתי,ובהמשך,במקרים קשים (נרקומנים,כימותרפיה) נסתם לגמרי,ומתפתח וריד חלופי במקום עמוק יותר. אני רואה את זה בעבודה הנוכחית שלי שאנשים שלוקחים להם דם (מחט 21G) יותר מפעם בשבוע,מפתחים תוך זמן לא רב רקמות צלקתיות בוורידים.

בנוגע לזיהום,את האמת,לא יצא לי עד היום להיתקל במקרה שכזה.....בטח לא בספסיס,אבל גם לא בזיהום מקומי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר