לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2009, 02:14
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
מה ההתייפיפות?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "רק 500 שקל?! יצאה בזול, חבל..."

ובאיזו זכות אתה מדבר בשם אחרים כשאתה אומר "אנחנו" לא עוזרים?

אין לך שמץ של מושג לגבי מה שקרה ואתה קובע שהיא עבריינית.
אני מבטיח לך שעשית בחייך כמה עבירות קצת פחות מוסריות מלהחנות בחניית נכה ואני מבטיח שעשית אותן בכוונה תחילה (אם תרצה אפרט לך)
לא היית רוצה לשלם 500 ש"ח קנס הא? שלא לדבר על 5,000.

לפותח האשכול:
מבלי להכנס לפרטים יותר מדי, מדובר בסיטואציות בעייתיות ביותר.
בדרך כלל אם תגיע לביהמ"ש, תגיע בעמדה נחותה מהתביעה. אין ספק לגבי המישור העובדתי של העבירה. הרכב חנה במקום וסביר מאוד להניח שגם צולם ע"י נותן הדו"ח.
הטענה שתבקש להעלות - "לא ידעתי" היא בעייתית מאוד משתי סיבות:
1. הוכחה - גם אם הסימון אינו עומד בתקן הדרוש בחוק (ואיני יודע מה התקן) מרגע שחברתך ידעה שמדובר בחניית נכים, הסימון או היעדרו אינם רלוונטיים. הם נועדו ליצור ידיעה ומשהייתה כזו אסור היה לה להחנות שם. אם היא באמת לא ידעה - לך תוכיח . . .
2. אחריות מוחלטת - אני לא יודע אם העבירה הספציפית של חניה בחניית נכים היא עבירת אחריות מוחלטת (יתכן שכן) אבל אם היא אכן כזו, גם אם תוכיח שחור על גבי לבן ולא יהיה ספק שחברתך לא ידעה שמדובר בחניית נכים - לא תוכל לחמוק מעונש מפני שבסוג זה של העבירות, כפי שניתן להבין מהשם, האחריות היא מוחלטת ואינה תלויה ביסוד הנפשי, כלומר בידיעה כזו או אחרת ש למבצע העבירה.

אני חייב להוסיף לקראת סיום שאם העבירה בוצעה תוך ידיעה שמדובר בחניית נכים, מדובר בהתנהגות מכוערת, אגואיסטית וחמורה בעיני. אין מקום להתבטאוית נוסח "מגיע לה" או "אני שמח" אבל בהחלט יש מקום לומר שאין לה להלין אלא על עצמה. היא לקחה את הסיכון ועליה לשלם את המחיר!

אם היא לא ידעה והכל באמת נעשה באמת ובתמים אז אולי ינחם אותך מעט לדעת שכמעט כל אזרח בחייו משלם כמה כאלה. זה חלק מהמחיר שעלינו לשלם כאזרחים כדי ששלטון החוק יוכל להתקיים בצורה יעילה.
אגב, אתה מוזמן להחליט אם צרת רבים היא אכן 1/2 נחמה או נחמת טיפשים (-:

בהצלחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2009, 02:27
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "רק 500 שקל?! יצאה בזול, חבל..."

שכחת שיש בכל מרכז קניות וכל קניון יש שני סימונים קבועים על הכביש ותמרור ברור שניתן לראות בלי בעיה. בקניונים, יש את השלט הנוסף עליו דיברת, אך בשכונות מגורים יש תמיד שלט ברור עם מספר הרכב בלי סימון על הכביש בלבד. לא ניתן להכנס בטעות למקום של נכה. נותנים דוחות על חניה במקום של נכים גם אם יש רק תמרור של נכה בלבד או תמרור של נכה עם מספר רכב.

אני לא עו"ד, אך אם עץ למשל מסתיר את התמרור או משהו אחר מסתיר את השלט אפשר לפסול את הדו"ח בתנאי, שצילמת את המקום. פסלו לאבא שלי דו"ח תנועה על אי עצירה בעצור עקב עץ, שגדל ובאמת הסתיר את התמרור, באופן שהשופט פסל את הדו"ח מיד אחרי שראה את התמונות. הוא צילם זאת כמובן באותו יום, שלא יהיה פה ספק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 19-12-2009, 15:59
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
גם סימון עם זיקוקין דינור מסביב לחניה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שכחת שיש בכל מרכז קניות וכל..."

לא יכול למנוע לגמרי טעויות.
חוץ מזה, ישנן הגנות שחלות גם כאשר מעשה מסוים נעשה בכוונה (כמו כורח, צורך ועוד‏)‏.
ההמונה לקבוע הוא בית המשפט לצערי (אני אומר לצערי כי אני סבור שיש לא מעט שופטים אידיוטים ואני חושב שהממונה היחיד לשפוט במדינה צריך להיות אני‏)‏.
אבל כאמור ביהמ"ש הוא שמחליטה ולנו אין הרבה ברירה אלה לכבד את ההחלטה ולהותיר לו לבצע את העבודה.
כשתפקידו של אחד מחברי הפורום יהיה לחרוץ דין ללא משפט דעתו תעניין אותו. עד אז הוא יכול לשמור אותה לעצמו. במיוחד כשהיא לא מבטאת הרבה אינטילגנציה.
ישן 19-12-2009, 20:46
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "גם סימון עם זיקוקין דינור מסביב לחניה"

אז אתה טוען, שאותן רשויות וקניונים ומרכזי קניות שונים אולי עוברות על החוק בסימון הברור של חניה לנכים? (דבר הזהה בכל מקום בארץ.) אני בספק, אם כולן עוברות על החוק ולא מכירות אותו. לקבל חניה של נכה דורשת אישור של ביטוח לאומי אחרי מספר ועדות רפואיות ואז פנייה לרשות המקומית ורק אז מציבים תמרור של חניה של נכים בלבד באיזור מגורים לאותו רכב בלבד עם מספר רכב ברור. באזורי קניות וקניונים זה לא אותו דבר ולפעמיים תראה את התמרור לבד בלי מספר רכב וחלק מהפעמיים יהיה גם סימון על הכביש עצמו בנוסף. בקניונים וחניונים סגורים יש גם את הסימון על הקיר אותו סנאי הראה בנוסף.

כל חניה לנכים, שראיתי בארץ, תמיד סומנה היטב וברור, באופן שלא ניתן להבין אחרת.
שמעתי על מקרים מה שכן, שהוצבו תמרור עם מספר רכב, שלא כחוק, תמרור מזוייף ואז הרשות המקומית תובעת את בעל הרכב על זיוף ועוד כמה עבירות אחרות. הרשות המקומית אחת תבעה שכנים של קרובים שלי על הצבת שלט כזה שלא כחוק למשל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר