לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2010, 14:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי chaiel49 שמתחילה ב "לא הייתי קורא לזה לכסת"ח,..."

עוד לא נתקלתי באפחד הזה שלא שם על הור"ב.
הור"בים נכתבים בדם.
את ההוראה הזו כתבו בלי דם.
כתבו אותה ספציפית לתחמושת הזו כיוון שהיא תחמושת אימונים ישנה של חיל האוויר שחי"א פסל משימוש כי באוויר אי אפשר שמישהו יצא מהמסוק לתפעל תקלה בתותח.
מכיוון שבטנק אפשר לתפעל את התקלה התירו את השימוש בתחמושת הזו אבל כתבו הור"ב: אם יש איו"ר ממתינים דקה לירי נדחה (שכנרה קרה בגלל לחות באבש"ש).
ידעו שיש סיכוי לירי נדחה.
סיכוי מאד נמוך.
אבל יש סיכוי.
ואם יהיה ירי נדחה, בדיוק בשניה שהכדור נמצא ביד של הטען מישהו יפגע.
אז כדי למנוע את הפגיעה קבעו הור"ב.

אוי ואבוי אם המחלה של קציני החי"ר הגיעה גם לטנקיסטים.
או שאתה טועה בסטטיסטיקה ה"אפחד" שלך?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2010, 15:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי chaiel49 שמתחילה ב "לא אמרים שלא שמים על הוראות..."

יש אל"מ מסויים בחיל שמבקש מאד לקבל את החטיבה שלכם.
אני מאד מאד מקוה שהוא גם יקבל.
הגיע הזמן שמישהו סוף סוף יעשה קצת סדר אצלכם בחטיבה!
אצלו תצעדו בשמאל ימין לחדר אוכל גם בפלוגה המבצעית ואפילו כשתעשו טופס טיולים יוצא.
כל הבוקסות והשייבות יהיו מסודרות בתאים לפי פק"ל ובהתאם לגודל שלהן.
במסדר בוקר תנקו חלודה מהכדורים ותפרסו אותם מחוץ למחסנית על המיטה.
מיטות הפז"ם יעלמו, וגם הסדינים כי תחזרו לישון בשטח עם שק"ש וסקביאס.
אתם תניילנו כל דבר שלא זז, כולל חייל שנרדם.
בכל מקום שבו יעצרו הזחלים לא תיפתח ערכת קפה אלא תוקם פינת דגל (על פי פק"ל) וצוות שמירה.

כשהוא יהיה המח"ט שלכם פתאום תהפכו לטנקיסטים!
אתם תדעו את התירגולות בעל-פה.
תישרקו את גדלי הברגים והמומנטים לחיזוק שלהם.
כל התותחנים ידעו טבלאות תיקונים סטנדרטיים ויוכלו לירות בלי מחשב.
נהגים ידעו לנסוע בעיניים עצומות.
טענים ידעו לטעון בעמידה על הראש, סידרה ב8 שניות.
מפקדים ישירו את הפקודות.
הפגזים יפגעו במטרות.

תפסיקו את תרבות המגח, מצד אחד, ותפסיקו לסמוך על הצעצועים האלקטרוניים והמיגון של הסימן ארבע, מהצד השני ותשקיעו בלהיות מקצוענים.
תפסיקו לזלזל!
פשוט תהפכו לטנקיסטים אחרי שנים!

ישן 16-01-2010, 18:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי יוחנן שמתחילה ב "תפסיק לזלזל אתה בכל אחד שהוא..."

אני לא הכי טוב.
ממש לא הכי טוב.
במקרה הקפיצו היום את סיפור השירות שלי (לפחות עשרת החודשים הראשונים), תוכל לקרוא שאני כותב שם בפירוש שהייתי חייל לא כ"כ טוב.

וכן, אני יודע מה קורה בחטיבה 401 ומה שקורה הוא לא טוב.
את התוצאות אפשר לקרוא בעיתונים. בדוח 1. ובבתי הקברות הצבאיים.
בחטיבה 7 זה לא קורה.
אני מאד מקווה שהאיש הזה יהיה המח"ט הבא שלכם. אמנם תאכלו קצת לוף וחצץ, אבל לפחות תהיו טנקיסטים!

ישן 16-01-2010, 19:45
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
אנל'א מכיר את אפחד אבל....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עוד לא נתקלתי באפחד הזה שלא..."

מקצועות, צמ"פ, מבצעית, קמ"ט,מבצעית, מילואים (לאחרונה לפני שבוע ויומים.......)

(הכל עלבזים ב188 והלאה)

לא הקפדתי ספציפית על ההור"ב הזו, לא זכור לי שמישהו כן.

זה לא בסדר, הטען שלי באימון יכל לחטוף את אותו הדבר, ( האמת, שהיה לנו רצף איורי"ם אחד, באימון האחרון, שבאמת חשבתי שניה להמתין לירי נדחה, אבל לא הוצאתי את זה לפועל...)

אז מצד אחד, זה לא בסדר, וגם אני מתכוון לא לחפף כאן יותר, אבל מצד שני, זה קל מאוד לזעוק בפורום, כשגם הבחור מ401 וגם אצלי ב188 לא זוכרים שהקפידו על זה.
אני לא מצדיק, ולא מקדש שום דבר, אבל בוא ניקח את הדברים לעצמינו, ונזכור שגם אנחנו לא תמיד היינו חכמים כל כך תוך כדי מעשה.
ישן 16-01-2010, 21:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "אנל'א מכיר את אפחד אבל...."

גם לנו קרה רצף של איו"רים.
וגם אצלנו היה מי שרצה לזרוק את הכדור הדפוק החוצה ולא לחכות כי ייבשו לנו את השטח בלי שנספיק לירות.
אבל חיכינו.
ובאמת לא הספקנו לירות.
והנושא הזה עלה כלקח בסוף האימון, שבגלל כמות האיו"רים וזמן ההמתנה הארוך, התת"ק הופך לא יעיל ובמקום שתותחן יתאמן בירי סדרות 0.5 הוא מתאמן בלאכול ופלים ולחכות לירי נדחה (ולקוות שמישהו יצפה אש).

ישן 16-01-2010, 22:04
  pisauron pisauron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.06
קצת על תת"ק
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "אנל'א מכיר את אפחד אבל...."

כמה דברים:
1. מערכת הקפצת המתח בגוף התת"ק - כידוע טנק מופעל על 24V ותת"ק נדרש 300V כדי ליצור הצתה. מערכת הקפצת המתח אחראית לכך בגוף התת"ק. לוקח לה לפעמים כמה שניות ארוכות לבצע הקפצה. כנראה כך נוצרה ההצתה המאוחרת אשר פגעה בטען.
2. ירי נדחה - קורה מכמה סיבות אשר העיקרית היא לחות האבש"ש. הסבירות נמוכה שזה אכן המצב.
3. מח"טים והשפעתם - שום מח"ט לא ישנה חטיבה 180 מעלות בשנתיים של כהונותו. זה אולי חבל אבל זה נכון.
4. חטיבה 401 - חטיבה מעולה שלא יורדת או עולה באיכותה משאר חטיבות השריון. גם שם יש הישגים וגם שם יש נפילות. קחו לדוגמא את האירועי הבאים:חטיפת גלעד שליט, אירוע הזובור ב74,התהפכות טנק על גשרון, הטנק הראשון שנפגע במלחמת לבנון2
ותראו שהם לא קרו ב401. האם זה אומר שהם הכי טובים? ממש לא. האם האירוע הנוכחי אומר שהם הכי גרועים? ממש לא
5. על דעותיהם של מילואימניקים - בשבילם הכל תמיד לא כמו שהיה, בשבילם התרבות הנוכחית בצבא היא גרועה לעומת התרבות בזמנם, בשבילם יחידת האם היא קודש קודשים. אל תיעלבו מהם.

דעתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר