לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם לדעתכם שימוש במע"ה פרוצה כדי להפעיל תוכנות המבוססות עליה נחשב לא מוסרי?
מוסרי 5 31.25%
לא מוסרי 7 43.75%
טל מוסרי (אחר) 4 25.00%
מצביעים: 16. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2010, 09:49
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
האם לדעתכם שימוש במע"ה פרוצה כדי להפעיל תוכנות המבוססות עליה נחשב לא מוסרי?

תארו לעצמכם את המצב הבא:
יש לכם תוכנה שיכולה לפעול רק מתוך מערכת הפעלה מסוימת, אבל אתם משתמשים במערכת הפעלה אחרת. האם לדעתכם זה יהיה לא מוסרי להתקין עותק פרוץ של מע"ה האחרת כדי אך ורק להשתמש בתוכנה הספציפית הזו, או שזה מוצדק ונכון לעשות?
התחשבו בהנחה שאין לכם שימוש במע"ה האחרת מלבד היכולת להפעיל את התוכנה.
כמו כן תתחשבו בכך שהמשחק נקנה, לכל מי שמעוניין.

טיעון בעד התקנת העותק הפרוץ (אי-התשלום לעותק חוקי) - אין למשתמש רצון להשתמש במע"ה, אלא בתוכנה, ומע"ה הזו היא האמצעי לעשות זאת.
טיעון נגד התקנת העותק הפרוץ - המשתמש אחרי הכל מתקין תוכנה שמשתמשת ב-APIs של מע"ה, ולכן יש שימוש במע"ה ע"י התוכנה.

זהו סקר אנונימי - לא ניתן לראות מי הצביע לאיזו אופצייה.

שימו לב - מדובר על ההיבט המוסרי, ולא החוקי.
כמו כן זה סקר, האשכול לא נפתח לבקשת עזרה.
ודבר אחרון - ניתן להפעיל את התוכנה אך ורק מתוך מע"ה שאליה היא הותאמה. תוכנות כמו Wine לא תומכות בה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2010, 11:59
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "האם לדעתכם שימוש במע"ה פרוצה כדי להפעיל תוכנות המבוססות עליה נחשב לא מוסרי?"

זו איוולת. הרי בקניית המשחק מצויינת בפירוש על העותק הדרישה המינימלית למערכת הפעלה. כמו שלא יעלה על הדעת לגנוב מעבד שעומד בדרישות המערכת, כך גם לא מערכת הפעלה.
הטיעון של "שימוש במערכת הפעלה רק לצורך המשחק" לא רלוונטי, כי מערכת הפעלה מטבעה היא רק פלטפורמה ליישומים אחרים שקומפלו במיוחד עבורה. אני רוצה להאמין שאין אף אחד שמשתמש במערכת הפעלה כתוכנת קצה לשימוש במחשב. (ולא, דפדפן ותוכנות עזר המותקנות עם הוינדוס אינן חלק ממערכת ההפעלה, למרת שיש כאלה שמתעקשים לחשוב כך)

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 04-03-2010 בשעה 12:03.
ישן 04-03-2010, 17:44
מנהל

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "זו איוולת. הרי בקניית המשחק..."

ציטוט:
הרי בקניית המשחק מצויינת בפירוש על העותק הדרישה המינימלית למערכת הפעלה.

אכן כתוב - והמשתמש יודע על כך מראש, שהמשחק יכול לפעול רק על מע"ה האחרת.

ציטוט:
כמו שלא יעלה על הדעת לגנוב מעבד שעומד בדרישות המערכת, כך גם לא מערכת הפעלה.

אני חושב שזה לא עולה על הדעת בגלל הקושי לבצע את זה והסיכוי להיתפס. אם גניבת חומרה הייתה קלה כמו גניבת תוכנה - אני חושב שכמות גניבת החומרה הייתה עצומה באותה מידה.

ציטוט:
הטיעון של "שימוש במערכת הפעלה רק לצורך המשחק" לא רלוונטי, כי מערכת הפעלה מטבעה היא רק פלטפורמה ליישומים אחרים שקומפלו במיוחד עבורה. אני רוצה להאמין שאין אף אחד שמשתמש במערכת הפעלה כתוכנת קצה לשימוש במחשב.

הייתי צריך לנסח את זה טוב יותר. התכוונתי שהשימוש במע"ה האחרת מיועד רק לתוכנה הספציפית הזו.
אך שאר היישומים אמורים לפעול ממע"ה העיקרית - שאתה משתמש בה כל שאר הזמן.

ציטוט:
(ולא, דפדפן ותוכנות עזר המותקנות עם הוינדוס אינן חלק ממערכת ההפעלה, למרת שיש כאלה שמתעקשים לחשוב כך)

כאן מגיע החלק הלא מוסרי של MS בכתיבת ווינדוס, ביחד עם זה שפוטנציאל פירצות האבטחה גדל בעשיית כן, שאז MS ביודעין מוכרת מוצר מקולקל למשתמשיה, מבלי להתאמץ לתקן את הבאגים שבו מלכתחילה, וכל זה כדי שתחזיק את השליטה בשוק.
כך שבמקום ש-MS תפעל לפי תקני POSIX ותדאג ליצור מוצרים טובים, היא מעדיפה בתחבולות ובצורה לא-חוקית לשלוט על השוק, בעוד שכשהיא עושה זאת, אינה מודאגת או אכפת לה שמוצריה מכילים באגים שעלולים להרוס עבודה רבה של מישהו אחר שמסתמך על המוצר שלהם...

כך שאם MS הייתה מלכתחילה כותבת לפי תקני POSIX, למשתמש היה בחירה בין מע"ה כדי להפעיל את התוכנה שהוא רוצה, במקום שייצטרך לקנות במיוחד מע"ה אחרת כדי להפעיל משחק בודד. זה נראה לי לא הוגן כלפי הלקוח שהוא מאולץ להשתמש במע"ה אחת.
ישן 05-03-2010, 14:50
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]הרי בקניית המשחק..."

הבעייה היא לא במוצרי מ"ס, אלא ביצרנים ששמים עלייך פס וחושבים שלא מגיע לך להשתמש במערכת הפעלה אחרת (בדיוק כמו בוני האתרים שבונים אתרים שעובדים רק לאקספלורר. אם אני אבנה מחר דפדפן שנקרא "הדפדפן של שימי" שידע לפרש את כל השפות חוץ מ HTML, ומישהו יכתוב אתר שעובד רק בו - התלונות צריכות לבוא אל המפתח שעשה את הבחירה, לא אלי. זה שאני בניתי מוצר שטוב לי, זו זכותי - זה שמפתח האתר בנה אתר שרק תוכנה מסויימת יכולה לגלוש בו, מידיעה, עליו להענש על כך [איבוד כל הלקוחות שלך הוא עונש לא רע, וחבל שזה לא קורה. ותודה לממשלת ישראל ולמוסדות הציבור של המדינה]).

השיטה לתקוף בעייה זו היא לגרום ליצרנים להבין שאת הכסף שהם עושים - הם לא יעשו על חשבונך. *אל* תקנה את המוצר שלהם. ותודיע להם על כך. תשלח להם דואר לנציב התלונות שלהם. תתן דוגמאות למוצרים אחרים שכן עובדים במערכת ההפעלה שלך. תגיד שאת המוצרים האלה אתה קנית בשמחה - אתה מוכן לשלם על המוצר של היצרן - אתה לא מוכן לשלם על מוצר "עזר" שעולה בין מאה לכמה מאות דולרים (ורצוי להזכיר שעם מחירי החומרה כיום, הנ"ל עולה, בגירסאות ששוות משהו, כמעט כמו המחשב עצמו...) רק בשביל להפעיל את המוצר שלו, שעולה חמישים דולר. הוא צריך להבין שמבחינתך לקנות את המשחק, העלות היא 500 דולר, ועלייך להשוות עבור זה שיקרא את המכתב מה יכולת לעשות עם הכסף הזה [למשל "כרטיס גרפי מעולה למשחקי מחשב"] ולכן מדוע הוצאה כזו אינה מקובלת עלייך בשביל המוצר שלו.

זה מה שעושים משתמשי פיירפוקס - מטרידים את יוצרי האתרים החוצפנים מהבוקר עד הערב - עד שיוצרי האתרים מבינים שיותר פשוט לכתוב לפי התקן, מאשר להמשיך להתעסק עם כל ה"נודניקים" האלה, שבסך הכל רוצים שהאתר של בעלי האתר יעבוד מהר, בצורה אחידה, בכל מקום ובכל פלטפורמה, כולל מכשירים ניידים (מדהים שבעלי האתרים לא קולטים לבד שזה אינטרס שלהם...). כתוצאה מכך הרבה מאוד אתרים נכתבים היום לפי התקן (או ממש קרוב לכך), ולכן הרבה יותר אנשים יכולים לנטוש את הזוועה האיכספלוררית (השוק העולמי של השועל כבר קרוב מאוד לרבע מהדפדפנים בשימוש) וכו'.

בלי החרמה ובלי שאומרים ליצרנים מה חושבים עליהם, שום דבר לא יכול להשתנות... (אא"כ מישהו בונה כאן על התערבות ממשלתית בעולם שהוא בעיקר שוק חופשי...)

ישן 07-03-2010, 16:16
מנהל

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הבעייה היא לא במוצרי מ"ס, אלא..."

כמובן, שאם היינו במצב אחר, התאמה גם למע"ה אחרת היה נכון (וגם עכשיו זה נכון מבחינה מעשית) - כי היצרנים "צריכים" לפתח את המוצר עבור מע"ה שונות. אבל תסכים איתי שזה לא משתלם כלכלית ליוצרי התוכנות להתאים את המשחק למערכת הפעלה שמשתמשים בה 1% מהעולם, כשסביר להניח שרובם גם כן מורידים עותק לא חוקי, אם בכלל הם רוצים את התוכנה הזו.

מנקודת מבטו של המפתח או החברה שמייצרת את התוכנה - להתאים למע"ה אחרות יהיה מיותר וקשה יותר.
מנקודת מבטו של המשתמש - זה לא הוגן שהוא צריך לרכוש מע"ה במיוחד להפעלת המשחק הזה.

עד עכשיו ניסו לשכנע יוצרי משחק ובוני אתרים להתאים את הקוד שלהם לפלטפורמות אחרות - זה הצליח? מה אחוז ההצלחה? אולי באתרים הוא יחסית טוב\גבוה, אבל במשחקים\תוכנות בקושי... בשביל זה נוצר Wine - כי ליוצרי המשחקים\תוכנות פשוט לא אכפת.
אני לא רוצה לעשות החרמה - אני רוצה להשתמש בתוכנה.

אני מאשים את מ"ס בגלל שהם ראו בלינוקס איום על קיום מע"ה ב-PCs , ופעלו באופן לא חוקי ולא מוסרי על מנת למנוע את הפצת לינוקס (רשימה של כמה מהמעשים בקישור האחרון). זה, ביחד עם יצירת API שלא תואם לסטנדרט שהתקבל ע"י IEEE, גורם לכך שכל\רוב המשחקים בעולם יותאמו למע"ה אחת - Windows.
אני, אם הייתי מפתח שאין לו את אידיאולוגיית הקוד הפתוח, לא ארצה לעבוד בשביל עוד מערכת הפעלה - וככה ממשיכים להיווצר משחקים שמותאמים ל-Windows, וככה הרלוונטיות של Windows עבור צרכני מע"ה גדל. תשאל אדם שלא מבין במחשבים או לחילופין גיימר מה הוא יעדיף - Windows או לינוקס - והוא יענה ווינדוס, כי שם המשחקים עובדים \ אל ווינדוס הותאמו. הצרכנים נעולים על ווינדוס.

ביצוע החרמה והטרדת יצרני התוכנות זה רעיון נחמד, אבל לעניות דעתי לא מעשי... (אם כי במצב הנוכחי אני לא מוצא אופציות אחרות)
ישן 07-03-2010, 17:25
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "כמובן, שאם היינו במצב אחר,..."

קודם כל אם תיכנס ללינק שלך ותקרא, תגלה שאתה טועה לגבי POSIX, מיקרוסופט כן תומכת בפוסיקס, חלקית לפחות.

דבר שני מה קשור לעזאזל פוסיקס למשחקים? מילא DX. הסיבה שלא מפתחים משחקים ללינוקס היא שאין משתמשים ביתיים שמשתמשים בלינוקס (וכשאני אומר אין, אני מתכון שאין להם חשיבות כלכלית).

חוץ מזה מיקרוסופט בתחום העיסקי שלה, וזה ד"א מחשוב בייתי ,תחנות עבודה ועסקים קטנים, מספקת מוצרים טובים יותר מהמתחרות שלה, ומנצחת אותן בתחום העיסקי. אם מיקרוסופט לא הייתה, IBM עדיין הייתה שולטת בעולם הPC עד עצם היום הזה. כל הקטע הזה שבכל בית יש מחשב, ותוכנות ומשחקים וכל זה, זה הרבה מאוד בזכות מיקרוסופט, אז תגיד תודה.
חוץ מזה שאם אתה מוצא מוצר יותר טוב אתה מוזמן להשתמש בו. וההפצות של לינוקס למינהן הן בלי ספק מוצרים טובים, למשתמש שהוא מתכנת, או מבין מחשבים טוב, אבל לא למשתמש הממוצע.

לשנה הבאה בירושליים
the year of the linux desktop
ישן 07-03-2010, 19:36
מנהל

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "קודם כל אם תיכנס ללינק שלך..."

ציטוט:
קודם כל אם תיכנס ללינק שלך ותקרא, תגלה שאתה טועה לגבי POSIX, מיקרוסופט כן תומכת בפוסיקס, חלקית לפחות.

כמה חלקית? אני רואה שהיא תומכת ממש חלקית...

ציטוט:
דבר שני מה קשור לעזאזל פוסיקס למשחקים? מילא DX.

אם הייתה התאמה בין ה-API של מערכות ההפעלה, אז כל מה שהיה נשאר למפתחי המשחקים זה להסתמך על openGL, וכך המשחק שלהם היה מותאם למע"ה רבות בקלות רבה יותר.

ציטוט:
הסיבה שלא מפתחים משחקים ללינוקס היא שאין משתמשים ביתיים שמשתמשים בלינוקס (וכשאני אומר אין, אני מתכון שאין להם חשיבות כלכלית).
זה בדיוק מה שכתבתי... לא הבנתי את הנקודה (?)

ציטוט:
חוץ מזה שאם אתה מוצא מוצר יותר טוב אתה מוזמן להשתמש בו. וההפצות של לינוקס למינהן הן בלי ספק מוצרים טובים, למשתמש שהוא מתכנת, או מבין מחשבים טוב, אבל לא למשתמש הממוצע.

אני לא מבין כמה מומחה מחשבים צריך להיות כדי להפעיל Ubuntu... כמו שהיו צריכים להסביר לי כשהייתי קטן איך לפתוח חלונות ב-Windows, כך היו יכולים לעשות את זה עבור הפצות לינוקס. אאז"ן כמה ממשתמשי הפורום של פרש התקינו למשפחה שלהם הפצת לינוקס, ולא היו תלונות כלשהן (השתמע שהמשפחה לא מתמחה במקצועות המחשבים או טכנולוגיה)
ישן 08-03-2010, 16:59
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "ובכל זאת תיאום ה-API ושימוש..."

זה פשוט לא נכון, זה לא מה שWINE עושה.

WINE ממש את הWINAPI על סביבה תואמת יוניקס (כן כן פוסיקס למרות שההגדרה הזאת רופפת).
אבל זה לא שכבת תאימות, זה הרבה יותר גדול מזה. חוץ מזה שזה לא ממש עובד, לפחות לא טוב.

מה שאני אומר זה שבישביל לפתח משחק, צריך לעשות בדרך הרבה מאוד דברים, וההגדרה של פוסיקס היא הרבה יותר מצומצמת ממה שאתה צריך.

שוב אפשר לפתח אפליקציות שירוצו על לינוקס ועל ווינדוס, אבל זה דורש יותר עבודה, כפול בדיקות, ותכנון הרבה יותר דקדקני, ולפתח\ לבנות על שכבת תאימות. אבל לא חסר אפליקציות כאלה, יש את האפליקציות של מוזילה, יש את אופן אופיס, לא חסר דוגמאות...

חוץ מזה, אם התחלת לפתח משחק עם הWINSDK אז המעבר לאפליקציה שתהיה פורטבילית הוא מעבר קשה ויקר, ובישביל משחקים לא כלכלי.
ישן 07-03-2010, 16:21
מנהל

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי overclock שמתחילה ב "לדעתי השאלה עולה כ"לגיטימית" רק מפני שגניבת תוכנה הפכה לנורמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי overclock
שים לב איך אפילו אתה משתמש במונחי הנורמה ואומר שאם הסיכוי להיתפס בגניבת חומרה היה אפסי אז גם זה היה מקובל עליך... (אתה אמנם אומר שזה היה מקובל על הרוב... אבל עובדה שהרוב הצליח לסחוף אותך עם התוכנה...)

למה הכוונה משתמש במונחי הנורמה? לא אמרתי שגניבת חומרה או תוכנה מקובלת עליי! כמו כן אני לא מעודד גניבה כל שהיא, בין חומרה או תוכנה. כל אחד שיעשה כרצונו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי overclock
אז לסיכום. אל תנסה להיתלות על הנורמה... זה לא מוסרי להתקין תוכנה לא חוקית אפילו אם אתה לא מתכוון להישתמש בה... ועל אחת כמה וכמה אם אתה כן...

השאלה שלי היא האם זה מוסרי לעשות זאת בהסתמך על הדברים הלא מוסריים שעשו מ"ס, שככל הנראה בגללם אנו נמצאים במצב הזה?
ישן 08-03-2010, 13:28
מנהל

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בחרתי ב"אחר""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
מוסר אנושי זה דבר מומצא, בשבילי "גניבה" נחשבת לא מוסרית רק בזמן שיש הפסד ממשי לנגזל, מה שלא תמיד קורה בהורדות בלתי חוקיות

למה הכוונה שמוסר אנושי זה דבר מומצא? האם אינך מרגיש חוסר נוחות ב"סחיבת" מוצרים מחנות?
כאן אין הפסד ממשי לנגזל - אם ההורדות מבוצעות ע"י מיעוט.
אבל כשמדובר בהמוני אנשים - אז מ"ס מפסידים די הרבה כסף. אם חברות ממשלתיות לא היו קונות ומשתמשות במוצרים שלהם, כנראה מ"ס היו מרוויחים הרבה פחות...
בנושא כזה צריך להסתכל על הורדות שמבוצעות ע"י הרוב - כפי שקורה במציאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אם אין שום סיכוי שבעולם שהבנאדם ירכוש את התוכנה/משחק/אלבום/שקרכלשהו, אז אני לא רואה בהורדה שלהם משהו לא מוסרי, אמנם לא חוקי, אך לא "לא מוסרי", כי למרות שהמוריד נהנה ממוצר שלא שילם עליו, היוצר לא באמת מפסיד פה

אם אין שום סיכוי שבעולם שאדם ירכוש תוכנה - זה אומר בדר"כ שזה לא משתלם בשבילו. יכול להיות שזה לא משתלם בגלל שהוא צריך את התוכנה עבור מעט מטרות או מטרה אחת. ויכול להיות שזה לא משתלם כי המחיר גבוה מידי עבור מה שהתוכנה מציעה, או שיש צורך רק בתכונה מסוימת מתוך כל האפשרויות שהתוכנה מציעה (מה שמוביל למחיר גבוה מידי יחסית לשימוש בחלק מהתוכנה כאמצעי להגעה למטרה).
במקרה שלנו אין תחליף אחר, והתוכנה הזו היא הדבר היחידי שאפשר להשתמש בו כדי להגיע למטרה.

אנסה להסביר בצורה אחרת את מה שכתבת, בבקשה תקן אותי אם טעיתי:
עבור תוכנה שקנייתה משתלמת - זה לא בסדר לגנוב, יש הפסד כספי לחברה.
עבור תוכנה שקנייתה לא משתלמת - זה בסדר לגנוב, אין הפסד כספי לחברה.

אבל כשזה מגיע לסדר גודל של מיליונים אז כן יש הפסד כספי ממשי לחברה, בין אם קניית התוכנה משתלמת או לא, עבור כל מי שהוריד עותק פרוץ.
ישן 08-03-2010, 13:39
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]מוסר אנושי זה..."

1)
ציטוט:
במקרה שלנו אין תחליף אחר

מי אומר שאין תחליף? יש כ"כ הרבה אנשים שלא מפסיקים לדבר על כך שלינוקס עדיפה הרבה יותר מווינדוס, והסיבה המרכזית שרוב האנשים הפשוטים לא עוברים היא בגלל הרגל וקשיי הסתגלות לדבר חדש.
אבל ברגע שזה היה כרוך בהוצאה של אלפי שקלים ייתכן והיו מחליטים להתרגל למשהו אחר...

2)
ציטוט:
אבל כשזה מגיע לסדר גודל של מיליונים אז כן יש הפסד כספי ממשי לחברה

מה ההבדל בין אדם בודד למליונים? העיקרון הוא אותו עיקרון.
אם כל אותם מליוני אנשים היו משתמשים בלינוקס לו לא היתה אפשרות להוריד ווינדוס, עדיין אין שום הפסד למיקרוסופט, ולחלופין, גם אם רק אדם אחד מוריד חלונות, אבל אם לא היה אפשר להוריד הוא היה קונה - זה עדיין הפסד (מזערי, אבל הפסד ומבחינתו הוא גרם להפסד הזה וזה העיקר)
ישן 08-03-2010, 13:53
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]מוסר אנושי זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
למה הכוונה שמוסר אנושי זה דבר מומצא? האם אינך מרגיש חוסר נוחות ב"סחיבת" מוצרים מחנות?
מעשה שאתה רואה אותו כ"לא מוסרי" לאו דווקא כך בעיני ולהיפך
לגבי סחיבת מוצרים מחנות, זה נכלל בתוך גניבה שיש בה הפסד לנגזל
ובכל זאת, יש אנשים שיסתכלו על המצב הכללי של הסיפור, שלטענתם גם זה לא יחשב "לא מוסרי" בזמן שאין ל"סוחב" ברירה אחרת, לדוגמא אם המאפיה חטפה את בתו הקטנה תמורת כופר (סתם סצנריו שעלה לי לראש)
כשאתה נכנס לתחומים אפורים, מוסר אינו דבר מוחלט

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
כאן אין הפסד ממשי לנגזל - אם ההורדות מבוצעות ע"י מיעוט.
אבל כשמדובר בהמוני אנשים - אז מ"ס מפסידים די הרבה כסף. אם חברות ממשלתיות לא היו קונות ומשתמשות במוצרים שלהם, כנראה מ"ס היו מרוויחים הרבה פחות...
בנושא כזה צריך להסתכל על הורדות שמבוצעות ע"י הרוב - כפי שקורה במציאות.
בגלל זה כתבתי שמדובר במצב שבכל מקרה הבנאדם לא היה רוכש את התוכנה, אפס כפול המוני אנשים הוא עדיין אפס
לא דיברתי על אנשים שאילו לא הייתה להם האפשרות להורדה הם היו רוכשים את המערכת באופן חוקי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
במקרה שלנו אין תחליף אחר, והתוכנה הזו היא הדבר היחידי שאפשר להשתמש בו כדי להגיע למטרה.
במקרה היפותתטי כזה (שקשה לי להאמין שקיים, כי כמעט לכל דבר יש תחליף) השאלה היא האם הבנאדם היה מוכן לוותר על המטרה, וזה כדי לא להוציא את הסכום הרב הדרוש להגיע אליו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
אבל כשזה מגיע לסדר גודל של מיליונים אז כן יש הפסד כספי ממשי לחברה, בין אם קניית התוכנה משתלמת או לא, עבור כל מי שהוריד עותק פרוץ.
עיין בהערה השניה מלמעלה
ממה שאני מבין ממך, אתה צריך לעשות את האבחנה בין המוריד למעלה, אם המוריד לא היה רוכש, הוא לא גורם נזק, לעומתו, אחד שמעלה את התוכנה לרשת, יכול לגרום לנזק פוטנציאלי בזמן שאדם שכן היה מסוגל לרכוש את התוכנה לא יעשה זאת כי כבר העלו אותה

ישן 08-03-2010, 15:45
מנהל

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=dorM]למה הכוונה שמוסר..."

ציטוט:
ובכל זאת, יש אנשים שיסתכלו על המצב הכללי של הסיפור, שלטענתם גם זה לא יחשב "לא מוסרי" בזמן שאין ל"סוחב" ברירה אחרת, לדוגמא אם המאפיה חטפה את בתו הקטנה תמורת כופר (סתם סצנריו שעלה לי לראש)

במצב שתיארת זה עדיין לא מוסרי לגנוב את המוצר, אבל אתה מעדיף לבצע מעשה לא מוסרי כדי להציל משהו בעל ערך רב בשבילך.
במצב שלנו, גניבת התוכנה היא לטובתך האישית.

ציטוט:
בגלל זה כתבתי שמדובר במצב שבכל מקרה הבנאדם לא היה רוכש את התוכנה, אפס כפול המוני אנשים הוא עדיין אפס

אבל הוא צריך את התוכנה, מה שיגרום לו אולי לרכוש אותה כי הוא יודע שאין דרך אחרת.
המצב שידוע לנו: האדם קנה תוכנה, והוא מתכוון להשתמש בה. הוא יכול לקחת עותק מע"ה פרוץ או לשלם על חוקי. האם הוא יקנה את מע"ה שהוא צריך, או שיחשוב שבנסיבות הנוכחיות זה נחשב מוסרי להשתמש בעותק פרוץ?
וכאן יש סיכוי שהוא יקנה, כי הוא צריך את מע"ה הזו.
ציטוט:
השאלה היא האם הבנאדם היה מוכן לוותר על המטרה, וזה כדי לא להוציא את הסכום הרב הדרוש להגיע אליו

לא מוכן זו הסיטואציה.
ציטוט:
ממה שאני מבין ממך, אתה צריך לעשות את האבחנה בין המוריד למעלה, אם המוריד לא היה רוכש, הוא לא גורם נזק, לעומתו, אחד שמעלה את התוכנה לרשת, יכול לגרום לנזק פוטנציאלי בזמן שאדם שכן היה מסוגל לרכוש את התוכנה לא יעשה זאת כי כבר העלו אותה

המעלה נותן למוריד את האופציה להוריד, אבל בסופו של דבר המוריד הוא גורם הנזק כי עצם זה שהוא משתמש בתוכנה שהוריד, אומר שהוא צריך אותה.
ישן 09-03-2010, 01:50
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]ובכל זאת, יש אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
במצב שתיארת זה עדיין לא מוסרי לגנוב את המוצר, אבל אתה מעדיף לבצע מעשה לא מוסרי כדי להציל משהו בעל ערך רב בשבילך.
במצב שלנו, גניבת התוכנה היא לטובתך האישית.
"לא מוסרי, אבל יש נסיבות מקילות" נקרא בלכסיקון שלי "כן מוסרי"
אתה לא יכול לשפוט מקרה אחד ע"פ מקרה אחר, אתה צריך להסתכל על כל התרחיש
לקלל זה לא יפה, אבל אם לבנאדם תסמונת טורט זה משהו אחר
להכות זה לא בסדר, אבל אם זה במסגרת יחסים סאדו-מאזוכיסטיים זה משהו אחר
לגנוב זה לא מוסרי, אבל אם לנגזל באמת אין שום הפסד, זה כבר משהו אחר

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
אבל הוא צריך את התוכנה, מה שיגרום לו אולי לרכוש אותה כי הוא יודע שאין דרך אחרת.
המצב שידוע לנו: האדם קנה תוכנה, והוא מתכוון להשתמש בה. הוא יכול לקחת עותק מע"ה פרוץ או לשלם על חוקי. האם הוא יקנה את מע"ה שהוא צריך, או שיחשוב שבנסיבות הנוכחיות זה נחשב מוסרי להשתמש בעותק פרוץ?
וכאן יש סיכוי שהוא יקנה, כי הוא צריך את מע"ה הזו.
אם כן יש מצב שהוא יקנה את המערכת באלפי שקלים, ואפילו רק בשביל פונקציה אחת בה, אם אתה שואל רק על התרחיש הספציפי הזה שקבעת, אז זה כבר באמת הפסד ממשי לנגזל
אבל במקרה הכללי, השימוש של הבנאדם בתוכנה לא מעיד על כך שהיה רוכש אותה אילו לא ניתנה לו האלטרנטיבה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
המעלה נותן למוריד את האופציה להוריד, אבל בסופו של דבר המוריד הוא גורם הנזק כי עצם זה שהוא משתמש בתוכנה שהוריד, אומר שהוא צריך אותה.
ושוב, זה תלוי בהאם הוא היה קונה אותה אם לא הייתה לו האפשרות להוריד
"צריך" זו מילה חזקה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:14

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר