לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2005, 22:13
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Alessander שמתחילה ב "- תודה !"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alessander
עברתי בעיון על האשכול, באמת המון מידה חשוב,
המסקנה המתבקשת שעם ה 2000 ש"ח שלי אני הולך על R&S !
(ללימוד אמיתי ובשביל הלב, יש לי את "האגדה" הישנה והטובה ZENIT עם אדשת 44 mm . . . )

- ושוב אילו נתונים עלי לדרוש ב R&S ?
(הזכרתם בין השאר את Fuji Finepix, אפשר ללכת עליה ? או להעדיף בכל מקרה את קנון וניקון ?)

ואגב יצאתי קצת מבולבל, מילא אין לי אפשרות של עדשות מתחלפות בR&S,
אבל דיברתם על גודל חיישן שונה בDSLR, - האם זו בגלל צורת פעולה שונה, או שהיסטורית בDSLR המיועדות עבור מקצוענים החיישנים טובים יותר ?

מחכה לתשובתיכם !
תודה אלכס.

התכוונת לP&S, הפירוש הוא Point & Shoot, כלומר כוון וצלם, בלי חובת כיוון של אופציות מתקדמות וכדומה... (כמובן שיש P&S שיש להן אפשרויות ידניות מאוד מתקדמות).

אני שמעתי שהS1 עדיפה על ה S5500, אבל פה תוכל לקרוא השוואה טכנית ולהיכנס לביקורת מקיפה על כל אחת מהן.

גודל החיישן נובע מגודל המצלמה. P&S נועדו לצלמים חובבים בעיקר, שהקומפקטיות חשובה. לכן החיישן לא גדול כל כך.
מצלמת DSLR מוצעת בעיקר לצלמים שהאיכות יותר חשובה מהגודל, ולכן הגודל הפיזי יכול להיות גדול יותר.

כמובן, שגם אני דיי חדש בקטע, אך הספקתי לרכוש ידע בסיסי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2005, 23:57
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Alessander שמתחילה ב "- תודה !"

הרחבה למה שזיו ארצי כתב,

שאלת בקשר לפוג'י - היא מצויינת.
יש לה את הייתרונות שלה, ואת החסרונות שלה, אבל אני מכיר כמה חבר'ה שמאוד מרוצים ממנה. מצד שני, יש פה בחור (BOSS) בפורום שלא כל כך מרוצה ממנה.
שווה לך לשאול את האנשים שקנו אותה, מה מוצא חן בעיניהם במצלמה, ובעיקר - מה לא...
כי יכול להיות ש BOSS מצלם ברמה גבוהה וחסרה לו אפשרות כיוון ידנית וארוכה של צמצם, או שהמקרו במצלמה שלו לא מספק אותו, והוא היה רוצה לקנות עדשת מקרו ייעודית, ולכן הוא לא מרוצה ממנה (דבר שלך אולי, זה לא משנה, ואתה תוכל להנות ממנה מאוד).

אני אמרתי את זה בעבר ואומר את זה שוב - בטווח המחירים של 2000 שקל, לא תמצא המון הבדל בין פוג'י, ניקון, קאנון ו HP. קנה מה שמתאים לכיס שלך, והעיקר - צלם הרבה...
ותמיד תזכור - יותר מ 50% מהתמונה זה קומפוזיציה. מיקום הנושא בפריים. החומרה והמשחקים פחות משחקים תפקיד (חשיפות ארוכות, פלאשים מקצועיים, עדשות זום מטורפות וחיישנים מאוד גדולים).
ואם כבר שאלת לגודל החיישן - אסכם במילה אחת, כי זה לא צריך לעניין אותך, בתור קונה לעתיד של מצלמת P&S דיגיטלית. החיישנים של ה DSLR טובים יותר (הגיוני, הם גם עולים יותר). אל תנסה להכליל את גודל החיישן כמשתנה לקניית המצלמה. תתעלם ממנו. לא חשוב בשבילך.

זיו,
בנוגע לגודל - כבר אמרתי פעם... לא רק שלצלמים שחשובה להם האיכות, פחות חשוב להם שהמצלמה שלהם תהיה קומפקטית, אלא להיפך! הם רוצים מצלמה כמה שיותר גדולה, בשביל להשוויץ... זה ידוע!
זכרים הם זכרים בכל מקום - והגודל קובע (לנו).

ישן 17-04-2005, 04:22
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הרחבה למה שזיו ארצי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
הרחבה למה שזיו ארצי כתב,

זיו,
בנוגע לגודל - כבר אמרתי פעם... לא רק שלצלמים שחשובה להם האיכות, פחות חשוב להם שהמצלמה שלהם תהיה קומפקטית, אלא להיפך! הם רוצים מצלמה כמה שיותר גדולה, בשביל להשוויץ... זה ידוע!
זכרים הם זכרים בכל מקום - והגודל קובע (לנו).

אוקיי, 2 התייחסויות.
מתן, השם הוא זיו ארזי, למרות שנחמד לראות כמה עיוותים ניתן להמציא לו, אני מעדיף את שמי האמיתי...

דבר שני, יש שמועה שהבחורות יצאו מהמטבח ומתחילות להשתלב בעולם, ובכלל זה בצילום, כך שנראה לי שהיצרנים ייתחשבו גם בהן...

ישן 17-04-2005, 11:57
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Alessander שמתחילה ב "אכן טעות שלי . . ."

ההבדל בין 3 מגה פיקסל / 4 מגה פיקסל / 6 מגה פיקסל הוא אך ורק בהדפסת התמונה.

על המסך אין שום הבדל מהסיבה ההגיונית שתמונה ב 3 מגה-פיקסל גדולה יותר מרזולוציית הצפיה הנורמלית (ואפילו יותר מהנורמלית, כמו במסך שלי).
בכל מקרה, גם צילום ב 3 מגה תוכל להדפיס תמונות בגודל 10x15 ס"מ באיכות מעולה (מנסיון, אגב, עם פוג'י 3000).

אם לא חשוב לך להדפיס תמונות בגדול - המ"פ לא ייתן לך שום ייתרון (או לחילופין, אם אתה מתכוון למכור את התמונות שלך לאנשים שירצו להדפיס כמוני, אז הם ירצו את זה על הפורמט הכי גדול).

זיו, אני מצטער.
3 בבוקר... אתה יודע... הפיקוס האוטומטי לא משהו
אינטרפולציה זה בולשיט דומה ל"זום אופטי".
אין להתייחס לזה ברצינות, למרות שכבר שמעתי שיש כמה שיטות לבצע אינטרפולציה לא רעה בכלל...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר