לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2010, 17:52
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "לבני, אשמח לקבל הגדרה לרקטות שנורות לעברו מעת לעת"

פשוט וקל.
רקטה = אמל"ח הפועל על שיטת "שגר ושכח" בעל מנוע הדף ולרוב גם רש"ק. מכוונים אותו בזווית מסיימת והוא נורה ( ראה ערך קאסם)
טיל = אמל"ח על בסיס הרקטה בעל מערכת ניווט או התביות אשר מאפשר לפריט להגיע לדיוק רבה יותר.(ראה ערך פטריוט,חץ, טומהוק)
ההבדל העיקרי הוא שטיל יקר יותר מכיוון שיש לו "מוח" ומערכת שיוט שאפשר דיוק רב יותר מאשר, רקטה אשר "מאיימת על שטח" מסויים והיא כמובן הרבה פחות מדוייקת.

בתקשורת משתמשים במיליון ומושגים ומפחדיים את הציבור עם המנוח "טילים" טילים , כאשר כל מה שנופל מן השמיים שלנו הלו בעצם רקטות , חלקן תיקניות וחלק מאולתרות .
הערה נוספת כבר לא יורים "קטיושות " על ישראל.... אלה רקטות אחרות מסוגים שונים, אך עדין התקשורת מציגה על כל רקטה כקטיושה.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2010, 20:26
  NaDaVl NaDaVl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "שאלה ביחס לסד"כ הטילים של החיזבאללה"

האם זה באמת משנה?
כל הזמן מדברים על התעצמות חיזבאללה..

אבל האם זה בכלל משנה אם לחיזבאללה יש 10 אלף טילים, 30 אלף, 70 אלף, או 200 אלף?
כלומר, ממילא הם לא מסוגלים לשגר מעבר למכסה מסוימת כל יום.(שבמלחמת לבנון השנייה הייתה כ200+-)

אולי זה משנה מבחינת הזמן שהם יכולים להחזיק במלחמה - אבל גם זה כבר נהפך ללא רלוונטי אם יש בידיהם למעלה מ15-20 אלף טילים (=3 חודשים בממוצע של 200 ליום)..וממילא בכל המלחמות איתם עד היום, צה"ל הוא זה שהחליט מתי המלחמה תפסק.

כך שלא ברור מאיזה מבחינה כמות הטילים שבידיהם רלוונטית.
מה שצריך לשאול, זה מהי כמות הטילים האיכותים שבידיהם ומהי רמת הדיוק שלהם..(וזה לא נראה לי שאלה שיכולה להענות בפורום)
מכיוון שממלחמת לבנון השנייה כבר למדנו, שטילים קצרי טווח לא מדויקים, אפילו באלפיהם, ברמה האסטרטגית.. עושים נזק שולי ומצומם..שנובע בעיקר מפחד. (אני כמובן לא מדבר על איבוד חיי האדם, שכל אחד זה עולם ומלואו)
ישן 03-05-2010, 09:02
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rocketman25 שמתחילה ב "כי זה מרדף שאי אפשר לנצח בו..."

אסור, בהגדרה, לצבא ההגנה לישראל להתעלם מהגנת ישראל משיגור של מאות רקטות ביום. זה צריך להיות אחד מיעדי הלחימה העיקריים.
תעשה הבחנה בין צורת המרדף שהייתה ב-2006 ועצם קיומו של המרדף.
אולי צה"ל, בגדול, לא עשה עבודה טובה במרדף אחרי הרקטות קצרות הטווח אבל במקומות מסוימים דווקא עשו עבודה טובה.
רדיפה אחרי שלושה חיזבאלונים עם צינור באמצע סבך באמצעות מטוס קרב היא אולי בעייתית אבל חוליה של, נאמר, ציידי טנקים שיושבים מוסווים בעמדה שולטת יכולה לאתר ולפגוע בחוליות האלו וד"ל.
אם יש כח שיכול לעבוד במוד של מולקולות משתבללות או שבלולים מולקולריים שמפגינים שולטנות על תא שטח, זה כוחות מהסוג הזה, ציידי טנקים, ובלחימה מהסוג שהיה בלבנון 2 (ללא אויב משוריין\ממוכן וכד') זה המקום בו הם צריכים להיות ובזה הם צריכים להתמקד.
ישן 03-05-2010, 21:21
  שלומי_ל שלומי_ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.06
דעתי היא,
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=infected aviad]והטמטום..."

שבסיבוב הבא יש לנקוט באופן מופגן בדרך של אי מרדף מכוון אחרי כל משגר אלא מהרגע הראשון לתקוף אך ורק מטורות אסטרטגיות ברמה לאומית. וזה נכון לכל מדינה תוקפת. (כלומר לפעול בדיוק ההפך מבלבנון 2).
כמוכ' אין לנקוט בדרך של הסלמת התגובה אלא מהרגע הראשון להלום בכל הכח.
להערכתי במצב כזה יובן בצד השני שבעל הבית השתגע (והראיה שהוא אפילו לא מבזבז זמן על המשגר הבודד, וכאן התשובה לשאלת ענבר למה זאת שטות לרדוף אחרי כל משגר), ולאחר סיבוב ראשון האויב ימשיך עוד קצת כדי להיות זה שאומר את המילה האחרונה ויפסיק ביודעו מה משמעות ההמשך.
(אני תקווה שיש איך ועם מה לעשות את זה, ורק צריך את הרצון והתעוזה המדינית, ולדבר ברור בלי התחכמויות והתפתלויות).

רק גישה כזאת יכולה לפעול מול האיומים הנוכחיים, זה הגיוני וצודק ומתקבל על הדעת-
וזה גם למה שלא ינהגו כך.

נערך לאחרונה ע"י שלומי_ל בתאריך 03-05-2010 בשעה 21:26.
ישן 06-05-2010, 09:50
  שלומי_ל שלומי_ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "למעשה, לא ינהגו כך כי ארה"ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
למעשה, לא ינהגו כך כי ארה"ב והאיחוד האירופי יתנגדו. הרי כך הציע חלוץ לפעול ב-2006, וזו הסיבה שהממשלה בחרה באפשרות אחרת.

לכן צריך כבר מעכשיו לפמפם גם בפומבי, ובלי התלהמות אלא באופן פשוט, שבפעם הבאה כן ננהג כך

בהנחה שמגבלה זו אינה קיימת, תשתיות של איזה "צד שני" אתה מציע לתקוף במיקרה של לבנון?

לא יודע, להתחיל מהמטרה הכי כואבת

- ממשלת לבנון עצמה חלשה וגם מאוימת ע"י החיזבאללה- תצטרך לאיים עליהם מאוד לפני שיעזו להתעמת עם החיזבאללה.

לא מאמין שחיזבאללה מעוניין שלבנון תהרס

- סוריה: אפשרי, אך תסתכן בהסלמה איתה ובהחלפת המשטר במשטר רע יותר לנו

אבל המשטר הזה יבין מה המשמעות של התעסקות איתנו.

- איראן: אפשרי, אך תסתכן בהסלמה שמאוד לא רצויה לארה"ב

ההסלמה תעצר כי הצד השני יעשה את החשבון שלו
ישן 15-05-2010, 15:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "והשלטון בלבנון נראה כשש ושמח..."

אתה באמת חושב שזה האינטרס של הפלגים הנוצריים, הדרוזים והסונים - או אפילו של אמל - שהחיזבאללה יהיה הכוח השולט?
אז נסה לבנות טיעון, ולתמוך את ההצהרה הזו בעובדות. כי אני לא מבין מה האינטרס שלהם שהחיזבאללה יהיה הכוח המוביל בלבנון.

כי איך שזה נראה עכשיו זה הדבר האחרון שהם מעוניינים בו כעט, אבל לאף אחד, כולל צבא לבנון אין את היכולת (צבאית ופוליטית) להתמודד מולו.

ישן 15-05-2010, 20:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אנא ערף? אני רואה את סעד..."

היית יכול להבין, אם היית בודק מי הם גורמי הכוח בלבנון, מהם האינטרסים שלהם, מה ההיסטוריה שלהם ומה הטקטיקה ובעלי הברית הנוכחיים שלהם על מנת להשיגה.

אבל מכיוון שאתה לא משקיע את המאמץ הזה, אתה מצהיר הצהרות שלא קשורות למציאות.
חרירי, ג'ונבלאט וג'ומאייל הם האוייבים הטבעיים של החיזבאללה.
אם יש מישהו שיכול למוטט את החיזבאללה (מבלי להשמיד חלקים מהותיים מאוכלוסיית לבנון) - אלו כנראה הם.
עברנו על זה מספר פעמים בעבר...

ישן 15-05-2010, 21:00
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "היית יכול להבין, אם היית בודק..."

משום מה זה נראה כאילו אתה צריך לומר את זה לחרירי, לאו דווקא לי - הוא זה שהצהיר שהוא בעד שחיזבאללה יחזיק בסקאדים "כדי להגן על גבולות לבנון".
אני נכשל בלהבין איך זה בדיוק מתיישב עם זה שחרירי הוא האוייב של חיזבאללה, או שיש לך הגדרה מאוד מוזרה למושג "אוייב".
שלא תבין לא נכון - אני מעריך את הידע שלך ואת דעתך, אבל אני לא מבין ולמעשה לא כ"כ אכפת לי - בתור אדם שאין לו את רמת ההבנה כמו שלך במצב בלבנון - מה הן האינטריגות בין חרירי ולבין חיזבאללה. מבחינתי what I see is what I get, ואם חרירי מצהיר שהוא בעד חיזבאללה, אז הוא איתם עד הסוף - או עד שמישהו שאני סומך עליו יבוא ויגיד שחרירי ינעץ סכין בגב חיזבאללה ברגע האמת.
מה שאני אומר זה, עזוב איך זה נראה לך - כדי להבין למה איך ומה אני חושב, תנסה לראות את זה כמו שאני רואה את זה. אל תאשים אותי בעצלנות שכן:
א' - יקח לי המון זמן כדי להבין לעומק את היחסים בלבנון.
ב' והכי חשוב - נראה כאילו הגורמים המשמעותיים בלבנון ממילא "מאכילים אותנו בכפית זהב" לגבי כוונותיהם, אז למה לי לטרוח להתעמק כשהם מצהירים מפורשות על ימין ועל שמאל בנוגע לכוונותיהם בריש גלי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-05-2010, 23:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "משום מה זה נראה כאילו אתה..."

אני מבין מאוד טוב למה אתה חושב את מה שאתה חושב.
אתה מסתפק במה שמוצג לך, ולא שואל למה מציגים לך את המידע הזה בדרך הזו.
אני די בטוח שכל פעם שטלמרקטר מתקשר אלייך - אתה לא יוצא עם חור בכיס ועשרות מוצרים שאתה לא צריך, נכון?
למה?
בגלל שאתה באמת בטוח ש"מה שאומרים זה מה שנכון"?
כמובן שלא.

אתה מניח שלטלמרקטר יש אינטרסים משלו, שלא בהכרח תואמים את הצרכים שלך. אתה מנתח את דבריו בהתאם לאינטרסים שלו על מנת להבין מה פה אמת ומה לא, ופועל על פי האינטרסים שלך.

אז למה אתה לא יכול לעשות את אותו דבר כשפוליטיקאי מדבר?(שוב - לדעתי אתה עושה את זה כל פעם שפוליטיקאים שלנו מדברים).
למה אין לך בעיה להבין שלטלמרקטר, שמדבר בשביל כסף, יש אג'נדה ניסתרת, אבל אתה בטוח שאצל חרירי, שמדבר בשביל לשמור על חייו וחיי משפחתו, אין אג'נדה נסתרת ואינטרסים סמויים?

כל מי שמתייחס למצב בלבנון (או לרוב תחומי החיים) בגישה של what I see is what I get משול לאותו קטוע רגליים שקנה מהטלמרקטר 500 זוגות גרביים תרמיות, ובטוח שהוא הרוויח בגדול כי הוא קיבל "הנחה לנכים".

ישן 15-05-2010, 23:39
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני מבין מאוד טוב למה אתה..."

לי דווקא מובן שחרירי ושותפיו הם אויב של סוריה והחיזבאללה. אבל מה יביא אותם "למוטט את החיזבאללה (מבלי להשמיד חלקים מהותיים מאוכלוסיית לבנון)"? יש שתי בעיות קשורות:
א. הם חלשים
ב. מאוד מאוד לא לגיטימי להיות בצד הישראלי, כך שגם אם המונים יכולים לצאת לרחובות ביירות ולסלק את סוריה מלבנון- הם לא יעשו זאת, אם זה יתפרש כתמיכה בישראל. הם יעדיפו לבכות "על שישראל מחריבה את לבנון".

מה שאני מחפש:
א. דרך להחליש את החיזבאללה בלי לפגוע בקואליציית ה- 14 במרץ. שלומי_ל הציע לתקוף תשתיות בתגובה לירי רק"ק. אתה טענת שזה ישרת את החיזבאללה (כי זה ייצור ואקום שלטוני שבו הוא יוכל לפעול). מה אם כן, לשיטתך, יחליש את החיזבאללה? איזה איום כדאי לנקוט כדי להרתיע אותו ממלחמה? אני מניח שצה"ל מחפש כבר שנים אינטרס מסוים שהוא שיעי או בפרט של החיזבאללה כדי לפגוע בו. אולי הכרזה על כוונה להשיב אש למקורות ירי מתוך כפרים (שיעיים)?

ב. דרך לאיים/לרסן את החיזבאללה בלי שזה יתפרש כפעולה ישראלית. למשל, "מהפיכת הארזים" פגעה בסוריה ובחיזבאללה, בגלל שלא היתה קשורה לנו. אולי אפשר לדרוש מיוניפיל או ממדינה ערבית תגובה במיקרה של תקיפה מצד החיזבאללה? במיקרה הזה, חרירי יוכל לדרוש מהחיזבאללה לשמור על שקט בלי להיות מואשם בהפקרת לבנון לתוקפנות ישראלית.
ישן 19-05-2010, 12:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לי דווקא מובן שחרירי ושותפיו..."

ציטוט:
לי דווקא מובן שחרירי ושותפיו הם אויב של סוריה והחיזבאללה. אבל מה יביא אותם "למוטט את החיזבאללה (מבלי להשמיד חלקים מהותיים מאוכלוסיית לבנון)"? יש שתי בעיות קשורות:
א. הם חלשים
ב. מאוד מאוד לא לגיטימי להיות בצד הישראלי, כך שגם אם המונים יכולים לצאת לרחובות ביירות ולסלק את סוריה מלבנון- הם לא יעשו זאת, אם זה יתפרש כתמיכה בישראל. הם יעדיפו לבכות "על שישראל מחריבה את לבנון".

עד כאן אנחנו מסכימים.

ציטוט:
מה שאני מחפש:
א. דרך להחליש את החיזבאללה בלי לפגוע בקואליציית ה- 14 במרץ. שלומי_ל הציע לתקוף תשתיות בתגובה לירי רק"ק. אתה טענת שזה ישרת את החיזבאללה (כי זה ייצור ואקום שלטוני שבו הוא יוכל לפעול). מה אם כן, לשיטתך, יחליש את החיזבאללה? איזה איום כדאי לנקוט כדי להרתיע אותו ממלחמה? אני מניח שצה"ל מחפש כבר שנים אינטרס מסוים שהוא שיעי או בפרט של החיזבאללה כדי לפגוע בו. אולי הכרזה על כוונה להשיב אש למקורות ירי מתוך כפרים (שיעיים)?

ב. דרך לאיים/לרסן את החיזבאללה בלי שזה יתפרש כפעולה ישראלית. למשל, "מהפיכת הארזים" פגעה בסוריה ובחיזבאללה, בגלל שלא היתה קשורה לנו. אולי אפשר לדרוש מיוניפיל או ממדינה ערבית תגובה במיקרה של תקיפה מצד החיזבאללה? במיקרה הזה, חרירי יוכל לדרוש מהחיזבאללה לשמור על שקט בלי להיות מואשם בהפקרת לבנון לתוקפנות ישראלית.

אם אני אנסח את דעתי במונחים ישראליים - הם צריכים את האלטלנה שלהם. הם צריכים שהממשל יתבע שליטה מלאה על המונופול לאחזקת נשק והפעלת כוח.

בשביל שזה יקרה ולא יגמר במלחמת אחים, יש צורך לחזק את הממשל המרכזי ולהחליש את החיזבאללה.
  • תמיכה במערכת החינוך תוציא ילדים מהקייטנות של החיזבאללה, ותאפשר להם עתיד יותר טוב מלהיות שאהיד (כיום ההשכלה הממוצעת היא של 13 שנים בלבד).
  • שיפור מערכות הרפואה, ומתן ביטוח בריאות מורחב למי שעובד למחייתו (מה שימנע ביטוח רפואי, בין היתר, מאלו שממומנים על ידי החיזבאללה, שיצטרכו לשלם הרבה יותר על טיפולים רפואיים).
  • שיפור הכלכלה:
    • הפחתת השחיתות במדינה, בעיקר ברמה המוניציפאלית (שממנה נהנים בעיקר ארגונים שעובדים מחוץ למסגרת החוק, כמו החיזבאללה).
    • פיתוח התיירות, בעיקר באזור הדרום ובעל בק (תיירות זה הענף הראשון שיפגע ממלחמה, ולכן מחיר הכניסה לעימות מצד החיזבללה יהיה יותר גבוה - שיעים רבים שיפגעו כלכלית).
    • העברת החוב הלאומי לבנק העולמי - כיום החוב הלאומי של לבנון הוא כ-160% מהGDP, ורובו מוחזק על ידי בנקים מקומיים, מה שמעלה את יכולת הלחץ של גורמים פנימיים (וזרים שיקנו את החוב) על הממשלה. קניית החוב על ידי הבנק העולמי תקטין לחצים אלו. מעבר לכך הקטנת הריבית הנוכחית על החוב הלבנוני (10% כיום) ופריסת תשלומים תקל אפילו יותר (מדובר ב- 50 ביליון דולר שבמקרה של מלחמת אזרחים, סביר שיוגדרו כ"חובות אבודים". פריסת התשלומים ותמיכה בממשל המרכזי תאפשר לגבות אותם...)
    • לחימה בגידול סמים תעשייתי (בעיקר בבקעה).
    • הכשרה מקצועית למובטלים (בעיקר באזורים העניים ביותר - בקעה, דרום לבנון) שתיתן להם אופציה אחרת פרט ללהיתמך על ידי החיזבאללה.
  • כוח צבאי:
    • חיזוק צבא לבנון בהכשרות, אימונים, ציוד, אמל"ח ופו"ש.
    • פגיעה בכוח הצבאי של החיזבאללה על ידי גורמים חיצוניים - למעשה מימוש המנדט של יוניפיל, כולל חסימת הגבול עם סוריה להברחות. ניתן לשקול גם קיום רצועת ביטחון חדשה בדרום לבנון, על מנת לפגוע בכוחו הלוחם של החיזבאללה פיזית, אבל יש לשים לב לכך שזה בהכרח יפגע גם בממשל המרכזי.
זו התוכנית לטווח הארוך.
אנחנו, כמובן, לא יכולים לעשות את זה בשבילם.
הם יכולים לעשות את זה בשביל עצמם, אם תהיה להם התמיכה החיצונית הדרושה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:29

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר