לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2010, 10:52
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
טול קורה מבין עיניך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "השפה שבה הוא השתמש לא במקום..."

אם היית עושה מלאכתך נאמנה לא היית נזקק לי כמראה.

אם דרדור אצלך הוא כתיבת האמת בצורה בלתי משוחדת - אז אכן אני הוא ה"מדרדר" ואני גאה בכך.

בכלל מה הקשר בין השואה לבעלי רעיונות נאציים ( לעולם לא השוותי משהו לנאצי מבחינת הרצחנות והרוע - ההיפך הוא הנכון אני מתנגד לכל השואה כזו. כל השואה כזאת היא זילות השואה ) לבין שמוש בשפה לא נאותה. מי שמביע רעיונות נאציים - רעיונותיו הם נאציות. מי שמשתמש בשיטת השקרים הנאציים הוא דומה לשקרנים הנאציים.

אני אמשיך להתבטא כדרכי ואם אמצע לנכון, אעזר בבטויים השכיחים בתוך אותו החומר עליו אני מגיב. לעולם לא השתמשתי בבטויים פסולים אלא בבטויים אותם דליתי ( העתק-הדבק) מנשוא תגובתי.

אתה תמלא את תפקידך הקדוש בסתימת פיות, שדעתם אינה הולכת בקו השליט בפורום.
ב ה צ ל ח ה

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 28-05-2010 בשעה 11:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2010, 14:18
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "העובדה שאני בספק שאחד מאנשי..."

אתה משווה תפוחים לסקטים. בטח שאף אחד מהאנשים בפקולטה שלי לא תרם לנושאים האלה בגלל שאני לא לומד אף אחד מהנושאים האלה. אני בטוח שלחומסקי יש שם עולמי בין אקדמאים ומדענים שחוקרים ולומדים את הנושאים שבהם הוא מתעסק, אבל כמה אקדמאים ומדענים שמתעסקים בתחומים אחרים מכירים אותו? אני אישית דיי משוכנע שהרבה אנשים מכירים אותו בגלל הדעות הקיצוניות שלו, ללא הדעות הקיצוניות שהוא מחזיק בהן רוב הסיכויים שאנשים שלא מתעסקים או מתעניינים בתחומים שלו לא היו שומעים עליו אף פעם. כמו שאמר פעם איש חכם: אין דבר כזה פירסום רע.

ישן 28-05-2010, 16:09
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אין לך מושג כמה אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה משווה תפוחים לסקטים. בטח..."

חומסקי מוכר היטב בתחומים רבים באקדמיה ומחוץ לה. אני מניח שהוא אחד האקדמאים הידועים בארה"ב ובעולם בכלל, למרות שהוא בא מתחום איזוטרי יחסית. את התהילה הוא קיבל בהיותו פורץ דרך בתחומו, ומתוקף החותם המשמעותי שהותיר (למורת רוחו בהרבה מקרים) במדעים הקוגניטיביים בכלל.

כמובן שאת מרבית הפרסום הוא מקבל בגלל דעותיו הפוליטיות הרדיקליות, והשפעתו בתחום זה לא קטנה בהרבה מהשפעתו המקצועית. הוא מהוגי הדעות המשפיעים ביותר על התנועה האנרכיסטית, ובזכותו (או באשמתו) היא מקבלת סוג של לגיטימציה כעמדה פוליטית ולא, כפי שהיא באמת, אמצעי לפריקת עול, ונדאליזם והתנערות מחובות אזרחיים וחברתיים.
ישן 28-05-2010, 16:55

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אין לך מושג כמה אתה טועה"

חומסקי הוא לא הראשון שפרץ דרך בתחומו ואני מניח שהוא לא היחידי שהותיר חותם על האקדמיה. מה הבדל בינו לבין עדה יונת לצורך העניין? אם אתה שואל אותי (ועם כל הכבוד לחומסקי) אני חושב שהתרומה שלה למדע הרבה יותר גדולה מהתרומה של חומסקי ולו רק בגלל העובדה שהגילויים שלה יכולים לתרום להצלת חיים בסופו של דבר. אם עדה יונת לא הייתה מקבלת את פרס נובל אף אחד לא היה שומע עליה, למרות שהיא תרמה למדע לא פחות ממנו ולמרות שגם היא מוכרת ומפורסת בתחום העיסוק שלה. מה ההבדל בין שניהם? אני חושב שההבדל הוא שלחומסקי יש דעות קיצוניות ושהוא משתמש בפרובוקציות כדי להביע אותן וככה הוא נשאר בתודעה של אנשים גם אם הם לא קשורים באופן ישיר לתחומים שבהם הוא עוסק באקדמיה. מכיוון שאני לא ממש בקיא בהיסטוריה האישית של חומסקי אני אשמח אם תוכל להסביר לי מה הופך אותו לאחד מהוגי הדעות המשפיעים ביותר על התנועה האנרכיסטית, הרי זה לא שיש קשר בית תחום ההתמחות שלו באקדמיה לבין התנועה האנרכיסטית.

ישן 28-05-2010, 17:26
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
יש הבדל בין השניים
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "חומסקי הוא לא הראשון שפרץ דרך..."

עם כל הכבוד לעדה יונת ולעבודתה המדעית, המחקר שלה אולי יסלול את הדרך לגילויים שיועילו לאנושות מעל ומעבר לכל מה שאי פעם יצא מבלשנות, אבל היא לא פרצה דרך במתודולוגיות היסודיות בתחומה. חומסקי שינה את תחומו באופן יסודי, והעמיד את המסד לעסוק בחקר השפה באופן מדעי ובאופן שמתחבר להבנת התפישה הקוגניטיבית שלנו. הוא ניוטון/לייבניץ של הבלשנות. כמובן שבלשנות אינה פיסיקה מכל בחינה שהיא, וחומסקי הוא גמד ביחס לניוטון, אבל מבחינת התחום, זוהי חשיבותו.

תוכל למצוא מאמרים של חומסקי עם חוקרי מוח, אנשי מדעי המחשב וביולוגים, כך שמובן שהוא מוכר לא רק בקהילה הקטנה של הבלשנים. בבלשנות החותם שלו ניכר לא רק ברעיונות המדעיים, אלא גם ביכולתו לחנוק כל דעה ונושא שאינם נראים לו (חופש הביטוי, או חופש אקדמי, כך זה נקרא). ענף שלם בבלשנות נאלץ להתרחק פיזית ממנו לחוף המערבי כדי שיוכל להתפתח. ההזדהות של חומסקי עם מיליטנטים ורודנים, אינה סתמית.

למרות המגלומניה של חומסקי, להערכתי, השקפתו הפוליטית אינה רק כדי להכעיס ולזכות בתהילה, אלא מדובר בפרנואיד אותנטי - בן אדם שתפישת המציאות שלו לקויה באמת. אבל הוא פרופסור ב MIT, ולכן הוא מקבל יותר קרדיט מכותבי "דבקה". מאמרים וספרים שלו מתפרסמים וזוכים להתייחסות רצינית, ועדת מעריציו מקרקרת אחריו ומבססת את משנתו הפוליטית באקדמיה ומחוץ לה.
ישן 28-05-2010, 14:22
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חומסקי אכן היה פורץ דרך בתחומו לפני שנים רבות. חוקר חשוב בתחום מסויים.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "לא אמרתי שאנשי אקדמיה לא..."

הוא לא זכה בנובל ועיקר פרסומו ב40 השנים האחרונות לא בא לו מפריצות דרך נוספות אלא ממעשים כמו הגנה על רובר פוריסון [מכחיש שואה נאור שמופיע בסימוכין לעבודת הדוקטוראט של מחבל אחד בשם אבו עבאס המצוי כיום בתוכנית להגנת עדים של מדינת ישראל]. אפשר גם להזכיר את התיחסותו לפול פוט וכו'.

איני יודע היכן לומד הברווז אך במחלקות רבות באוניברסיטאות ארצנו עובדים אנשים שפריצות הדרך שלהם בתחומם אינם נופלים משל חומסקי בתחומו. יש גם כאלה שעולים עליו.

וכעת לענין המושג: "כבוד"

אוה בראון למשל הייתה מן הסתם דמות מאוד מכובדת בעולם המושגים של המופתי. קליגולה היה דמות מאוד נכבדה בעיני סוסו. כבוד הוא דבר המשתנה בהתאם לנסיבות.

אם למשל יגיע חומסקי להרצות בכנס של חוקרי שפה - יזכה לכבוד. אם יגיע להלוויה של אחד מקורבנות טילי נסראללה - יש סכוי סביר שלא יחשב למכובד. למעשה ברוב התחומים בהם מתבטא הטפוס בתקשורת הוא אינו ראוי לכבוד בעיני רוב היהודים ובודאי הישראלים חפצי החיים. חומסקי זה לא חלק מהמדרון החלקלק של שטחים כן-לא/ירושלים/זכות השיבה... חומסקי הוא התהום עצמה. בדבריו הוא מאיים על זכות הקיום שלך ואינו ראוי לכל כבוד ממך גם אם היה נושא בתרמילו 3 פרסי נובל [והוא לא].
שירבוב מסרים כפולים הוא חלק משיטות העבודה של תועמלני הרשע. חומסקי מחבק את נאראללה הכהן המקומי של הגי'האד, של דכוי האשה וחרות האדם בן בריתם של מגדלי סמים. זה שבספר זה או אחר מספריו נשתלה שורה עמומה שספק מגנה את הטרור וספק מקנה זכות חיים למולדת אתנית ליהודים בפלסטינה - אינו מעניין את המחבלים השואבים כח ממעשיו ומתרגמים אותו לדם. זה מקסימום נותן לכל מיני טרחניכיסטים בויקיפדיה את היכולת לעצב בעבורו ערך מעודן.

מה שכן - הוא לא אידיוט. גם סדאם חוסיין לא היה אדיוט ובכ"ז איני מוצא הכרח להתיחס אליו כאל 'מכובד'.
ישן 28-05-2010, 13:47

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "תשפוט איך שאתה רוצה. אני..."

תגיד, מאיפה אתה יודע מה אנשי האקדמיה חושבים? עברת אחד אחד ושאלת? זכותך לחשוב מה שאתה רוצה על חומסקי, אבל היומרה שלך לדבר בשם כל אנשי האקדמיה היא קצת מצחיקה. אני גם לא מבין למה אתה צריך להציג את הדעה שדיי ברור שהיא דעתך האישית כדעה של אנשי האקדמיה, אני מבטיח לך שנשמע את דעתך גם אם לא תיתלה באילנות גבוהים כאנשי אקדמיה (לא שאני חושב שאיש אקדמיה הוא באופן אוטמטי "אילן גבוהה"). אני בטוח שיש אנשי אקדמיה ששותופים לדעתך, אבל מצד שני אני משכונע שיש אנשי אקדמיה, גם בתחום הבלשנות, שלא שותפים לדעה החיובית שלך על חומסקי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר