לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2010, 06:07
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
מחשבות לגבי "אגרוף ברזל" ו"מעיל רוח"

כל מה שאני כותב ניזון מחומר שפורסם בפורום, במקורות גלויים אחרים וממחשבות שלי (לדעתי), שאולי נכונות ואולי לא.

1. זמינות:
לו"ז להתקנת "אגרוף הברזל" על הנמר הוא 5/2011 ואילו לו"ז להתקנת "מעיל רוח" ע"ג הנמר, סביר להניח (לפי התחלת ההתקנות על המרכבות) שהייתה יכולה להתבצע עם התחלת ייצור הנמר.
בשלב זה הנמר יחכה עוד שנה ללא מיגון מתאים כנגד טילי נ"ט, ויתכן שגם במלחמה הבאה החי"ר יצטרך ללכת ברגל, ואת הבעיה הזו אנו כבר מכירים.
בנמר מתכנסים 11 לוחמים לעומת 4 בטנקים מדוע הם לא קיבלו עדיפות על המרכבות?

2. מיירטים:
(לדעתי) שני המערכות משתמשות במיירטים שונים עם רש"קים שונים, ל"מעיל רוח" יש רש"ק של רסיסים ואילו ל"אגרוף הברזל" יש רש"ק טרמובארי.

3. טווח:
למיירטים של "מעיל רוח" יש טווח של עשרות מטרים ואילו ל"אגרוף הברזל" מטרים ספורים בלבד. את זה ניתן לראות מסרטי ווידיאו שונים ומהתמונות שראינו לאחרונה.

4. הגנה אזורית:
טנקים/נמרים עם המערכת "מעיל רוח" יכולים ליצור "הגנה אזורית" מסביב למחלקה. זאת ע"מ שכל המחלקה תשתתף בהגנה ולא ישאירו טנק בודד להלחם מול ירי מסיבי של טילי נ"ט. שיטה זו ניתנת לישום ע"י התקנת מחשב אחד "מנהל" שיותקן בטנק מ"מ למשל, והוא יקבל את האינפורמציה מכלל מערכות המכ"מ במחלקה ויחלק מטרות לכל אחד ממערכות הירוט של הטנקים. זה יכול להיות בהתאם למיקום יחסי, מלאי תחמושת וכו'.
הגנה זו לא ניתנת להתבצע ע"י "אגרוף הברזל" שמציע "הגנה אישית" בלבד עקב הטווח הקצר.

5. בעיות:
(לדעתי) הסיבה היחידה ש"אגרוף הברזל" נבחר, נעוצה בדרישה שיזום הרש"ק של המיירט יהיה קרוב לנגמ"ש. יתכן שאין זה רצוי שמטעני רסיסים יתפצצו באויר מעל החיילים ואולי יש איזה שהוא רעיון אחר שאני לא מודע לו, אבל דבר אחד ברור, נקודת התורפה של הנגמ"ש זהו הזמן והמקום הקטן יחסית שבו החיילים יוצאים ונכנסים אליו, ובנקודה זו רוצים שהרש"ק של "אגרוף הברזל" יתפוצץ, זה לא נשמע לי רעיון חכם במיוחד.
עדיף לשגר את המיירט לטווח רחוק יותר ולא לקרבת הנגמ"ש. הנגמ"ש זה מחסה, אם רש"קים של "אגרוף הברזל" יתפוצצו בקרבתו המיידית, הנגמ"ש יהפוך ל"אישיות לא רצויה" בשטח.

6. שיפורים בעתיד:
(לדעתי) השיפור העיקרי שצריך לעשות ב"מעיל רוח" הוא הגדלת טווח הירי והתקנת משגר עם 4 מיירטים ע"מ להקטין את זמני הטעינה. יתכן שאם נעשה זאת, נוכל בעתיד להתקין "מעיל רוח משופר" גם על מסוקים.
נצטרך אולי לשפר את המחשב/מכ"מ ב"מעיל רוח" כך שיוכלו להתמודד עם המהירויות הגבוהות יותר של טילי כתף נ"מ מאלו של טילי הנ"ט, אבל אם זה אפשרי זה יהיה הישג גדול.
מערכת זו תוכל לשדרג כמובן גם את "מעיל רוח" הקיים.
השיפור ל"אגרוף הברזל" יכול להיות ע"י התקנת מרגמה 60 מ"מ עם טעינת בריח אוטומטית ועם פצמ"ר מונחה גי.פי.אס. שיביא את הפצמ"ר לנקודת מפגש עם האיום וינטרל אותו.
יכולת של מערכת נשק כזו, עם ירי תלול מסלול, יכולה בהחלט לשפר את ה"הגנה האזורית" ולפתח אותה לכיוונים רבים, כולל התקנת מכ"מ ע"ג תורן דוגמת ה"נגמפופ" ע"מ להאריך את טווחי הגילוי.

:"Bright Arrow7. "
הרעיון הזה בהחלט מתאים ונכון, אבל אני הייתי מתקין תותח 30 מ"מ כמו התותח שמותקן על האפצ'י עם קצב אש של 625 כדור לדקה במקום מקלע. עם מקצה שיפורים קל נכשיר אותו לירי פגזים נפיצי אויר שיהיו דו תכליתיים, גם נגד טילי נ"ט וגם נגד חי"ר. אני הייתי שמח לראות 2 עמדות כאלו על הנמר וה"זלדה" 1 מכל צד, כאשר בכל עמדה מותקן תותח 30 מ"מ ומשגר למיירטים.

8. סיכום:
בשלב זה ועד אשר "אגרוף הברזל" יציג פתרונות טובים יותר כפי שכתבתי למעלה, אני מעדיף את הפתרון של "מעיל רוח". תראו את הפיצוץ וכדור האש ליד ה"זלדה" בתמונה שיוסיפון הראה, זו לדעתי בעיה רצינית.
אין לי ספק שיצטרכו לעשות שינוי רציני בתו"ל לגבי יציאה מנגמ"ש, תארו לכם את הנגמ"ש מתקרב לפיתה סורית או יעד אחר, הכבש נפתח אנחנו מתחילים לקפוץ החוצה ולפתע בום פיצוץ של "אגרוף ברזל" מעלינו.
לא נראה לי הרעיון הזה. כבר יהיו לי סיוטים הלילה רק מלחשוב על זה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2010, 11:10
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "הבדל גדול נוסף בין "מעיל רוח"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
הבדל גדול נוסף בין "מעיל רוח" ל"חץ דורבן/אגרוף ברזל", הוא היכולת לפעול מול כמה איומים ברצף. ל"מעיל רוח" יש מטען אוטומטי מהיר (לא יודע כמה מטענים יש במערכת) לעומת "חץ דורבן/אגרוף ברזל", הכלל משגר דו קני בלבד. ומה יקרה אם אחרי שיגור 2 המטענים מגיע טיל נ"ט/RPG נוסף (מצד הכלי ולא מקדימה שאז אולי המערכת שבצד השני יכולה להגיב) ? אם אין מטען אוטומטי, מדוע בכל משגר יש רק 2 קני שיגור ולא 4 או אפילו 6?

צריך לקחת בחשבון גם עניין לא פחות חשוב, וזה שמערכת "חץ דורבן" מצויידת במשגר עם שני מטענים מוכנים לירי, זאת אומרת שאולי המערכת מסוגלת לשגר את שני המטענים לעבר שני איומים שנורים בו זמנית על אות סיקטור (לא יודע אם למערכת יש באמת את היכולת הזאת) ואלי זה נותן למערכת יתרון על מערכת "מעיל רוח" שאחר שיגור המטען הראשון היה תצטרך לטעון מחדש את המערכת.

בקשר לשאלה למה רק משגר דו קני ולא 4 או אפילו 6 קנים, האמת שזאת שאלה טובה, והעניין הזה כבר מיושם במערכת ההגנה האקטיבית השוודית LEDS 150 עם משגר חמוש בשישה קנים מוכנים לירי ( למערכת יש שני משגרים , כך שמדובר ב 12 מטענים מוכנים לירי)

משגר של המערכת LEDS 150

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm5.static.flickr.com/4015/4671388396_f59fb3a7a0.jpg]
ישן 07-06-2010, 01:07
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "לא כתבת שכנראה, "אגרוף ברזל"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
לא כתבת שכנראה, "אגרוף ברזל" מתמודד טוב יותר עם חצים.
מה שדרך אגב מעלה את השאלה: האם לא היה כדאי להפוך את המצב?
כלומר, ש"מעיל רוח" יותקן על הנמ"ר ו"אגרוף ברזל" על המרכבה?

אני לא בטוח שזה נכון בשלב זה, מפני ש"אגרוף הברזל" עדיין לא מוכן להתקנה. הבעיה העיקרית בשלב זה היא הגנה מטילי נ"ט, הגישה הנכונה לדעתי להגנה מטילי נ"ט, צריכה להיות בנוייה משני נדבכים של הגנה: אחת "הגנה איזורית" שתאפשר למחלקת הטנקים כולה להגן על האזור שלה, ואולי אפילו רצוי למתקן טנק/נגמ"ש אחד בכל מחלקה כרכב יעודי ללחימה כנגד טילי נ"ט. אני חושב של"מעיל רוח" יש טווח ארוך יותר ולכן הוא מתאים לתפקיד זה. הנדבך השני הוא "ההגנה האישית" על הטנק, ואם אין ל"מעילרוח" את היכולת להגנה מ"חיצים" אזי "אגרוף הברזל" יהיה עדיף.
אשר ל"הגנה אישית" לנגמ"שים הבהרתי את דעתי לגבי "אגרוף הברזל" ולכן לדעתי "מעיל רוח" יהיה מתאים יותר לנגמ"שים.

ישן 04-06-2010, 11:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "מחשבות לגבי "אגרוף ברזל" ו"מעיל רוח""

שמה של "אגרוף ברזל" לא שונה ל"חץ דורבן"?
בכל מקרה, "אגרוף ברזל/חץ דורבן" מסוגלת ליירט גם חודרנים קינטיים, ואילו "מעיל רוח" כרגע לא (על אף שרפא"ל עובדת על שדרוג שלה כך שכן תהיה מסוגלת לכך - למיטב זכרוני).

אגב, בנוגע לרעיון להשתמש בפצמ"ר 60 מ"מ עם ניהוג GPS כדי לירט איומים מתקרבים - אתה רציני?
חוץ מהעובדה ש-DZZ ציין, שאיום שנע במסלול אופקי (טיל נ"ט) מגיע למטרה שלו הרבה יותר מהר מאשר ה"מיירט" שלו שינוע במסלול קשתי (פצמ"ר), וחוץ מהעובדה שיהיה אפשרי לבטל את המיירט-פצמ"ר הזה בקלות בשדה הקרב ע"י שיבוש GPS, כדאי מאוד לזכור ש-GPS פשוט לא מדוייק מספיק כדי לשמש למטרה כזו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 04-06-2010 בשעה 11:34.
ישן 05-06-2010, 06:37
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
ועכשיו - קח את הנתונים שהבאת בעצמך כאן....
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=yairbe5]תותח כזה יגרום..."

....ותעשה קצת שיעורי בית. איזה נזק קולטראלי יעשו כמה עשרות פגזים המתפוצצים בגובה מספר מטרים מהקרקע בטווח אליהם יגיעו תוך 2 שניות (או לחלופין חשב עת ה- FOOTPRINT של הנזק). אם זה לא ברור - אזי רק מספר קטן של הפגזים יתפוצצו על המטרה אם הם מצויידים במרעומי קרבה. הרוב - או שיפגעו במשהו אחר, וזה הסביר יותר עקב ירי במסלול נמוך, או שמנגנון השמדה עצמי יופעל (אם ישנו).
חשב כמה חודרנים נוספים יכולים לאיים על אותה מטרה בתוך 2 שניות שהתותח שלך עסוק במטרה אחת. חשב כמה זמן יקח לו לרכוש איום אחר, למשל ב-180 מעלות לקודם. וזה רק על קצה המזלג. אם לא הבנת את זה - צר לי מאד....

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 05-06-2010 בשעה 06:40.
ישן 05-06-2010, 07:07
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ועכשיו - קח את הנתונים שהבאת בעצמך כאן...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
....ותעשה קצת שיעורי בית. איזה נזק קולטראלי יעשו כמה עשרות פגזים המתפוצצים בגובה מספר מטרים מהקרקע בטווח אליהם יגיעו תוך 2 שניות (או לחלופין חשב עת ה- FOOTPRINT של הנזק). אם זה לא ברור - אזי רק מספר קטן של הפגזים יתפוצצו על המטרה אם הם מצויידים במרעומי קרבה. הרוב - או שיפגעו במשהו אחר, וזה הסביר יותר עקב ירי במסלול נמוך, או שמנגנון השמדה עצמי יופעל (אם ישנו).
הרעיון הוא להשתמש בכדורי HEAB שהם מתוכנתים כך שיתפוצצו לאורך המסלול של הטיל, ובתקווה שהם יהיו קרובים מספיק על מנת לנטרל את הטיל. אשר לנזק הסביבתי הוא תמיד יהיה קטן יותר מהנזק שיגרם לחיילים בנמר והיה וטיל יפגע בו. אני מקווה שלנמר תהיה הגנה טובה וחיילים שלנו יוכלו לנוע בתוך הנמר ולא בחוץ. כך שהנזק הסביבתי לא מטריד אותי במקרה זה.

חשב כמה חודרנים נוספים יכולים לאיים על אותה מטרה בתוך 2 שניות שהתותח שלך עסוק במטרה אחת. חשב כמה זמן יקח לו לרכוש איום אחר, למשל ב-180 מעלות לקודם. וזה רק על קצה המזלג. אם לא הבנת את זה - צר לי מאד...
אני בהחלט מבין, ולכן ישנם שתי מערכות ירוט אחת בכל צד של הנגמ"ש. בנוסף תקרא מה שכתבתי לגבי "הגנה איזורית" ותבין שזו הדרך לענות לבעיה שהצגת. יכול להיות שדרך זו עדיין לא קיימת, אבל אם אני מבין את נחיצותה, אזי ישנם עוד אנשים מצויינים שחושבים על זה, והמערכת כפי שהוצגה היא בוודאי התחלה טובה.
.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר