לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2010, 20:28
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "שקרן"

בחדשות הראו שאחד האנשים עלה לנאום בהפגנה שקוראים לו צליל רשף נראה לי שאמר שהעולם נגד מדיניות הממשלה ולא נגד מדינת ישראל, גם השלטים בבירות אירופה המערבית להשמדת ישראל הן בעצם להשמדת הממשלה ולא כל מדינת ישראל? האם כהשטורקים צועקים " ישראל ישראל המוסלמים באים" זה בעצם נגד הממשלה? תנועות השמאל הקיצוני ומפלגות השמאל חד"ש ומר"צ לא רוצות לראות את הבעיה האמיתית שלא היה פה משט הומנטרי אלא פעולה נגד מדינת ישראל כדי להשפיל את מדינת ישראל ורק להזיק לה ומי שלא מאמין שיסתכל בתחקור היפה והמדוייק שעשה גלק בק מפוקס , הם רק רוצים להרגיע את הבריון של השכונה אפילו שהוא ימשיך להרביץ אחרי זה. באמת באמת באמת שאני לא יכול להלעלות שמץ של מושג איך הם בכלל יוצאים להפגנות כאלה כשמול העיניים שלהם רואים אנטשמיות ברורה, עיוות אמת , חוסר רצון לראות מה באמת קרה במשט (אני מתכוון למדינות העולם) . בושה וחרפה לפי דעתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2010, 01:01
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אני יודע אילו שלטים מניפים פעילי השמאל האלה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אבל אתה בטח לא מאלו שמאשימים..."

אני יודע שראיתי את דגל טורקיה, זאת שבימים אלה הופכת קיצונית כמעט כמו איראן, מונף
ע"י ישראלי. אני יודע ששלטים כמו "יאללה להטיל סנקציות על ישראל" זה לא דבר נדיר כלל
- מדובר בנחלת הכלל של כל הפגנות השמאל.

לעומת רצח רבין, בו באמת מישהו אחד רצח את רבין ולא הייתה שום קנוניה, פה מדובר באלפי
מפגינים (ועוד רבים שחושבים כמותם אבל לא מפגינים) שמתנגדים לקיומה של מדינה יהודית
בישראל, מתנגדים ללחימה אמיתית בטרור הפלסטיני, מתנגדים אפילו לפעולה לגיטימית של
ישראל נגד אוניית פרובוקציה, ועוד בנוסף לכל זה - מניפים דגל של מי שהורסת במו ידיה את
יחסיה איתנו.

ישן 06-06-2010, 02:01
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
חא, אני מתפתל? אינכם יודעים היכן לקבור את ראשכם
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "אתה מתפתל... אדם אחד הניף את..."

ביזו אתכם, האנשים מהמגזר שלכם פשוט ביזו אתכם והעמידו את כולם על הרגליים. כן, הם
נגד ישראל כי הם נגד ישראל - לא עזה, לא פלסטינים, לא מתנחלים, לא ארדואן ולא טורקיה
הם הסיבות להפגנות אלא רק תירוצים - אותם מפגינים הם נגד מדינת ישראל.

אתה יכול להתפתל, לא אני. השמאל נפגע היום קשה ביותר. אתה יכול להשתמש בתירוץ מגוחך
"יש שם רק דגל אחד, מה?". לא יעזור לך. היה דגל טורקי (ואולי עוד שלא אתה ולא אני ראינו),
היו שלטים בהם כתוב להטיל סנקציות על ישראל, הייתה הפגנה נגד הממשלה, נגד צה"ל ובעד
טורקיה.

הרי לך הצד המכוער של השמאל בישראל.

תתפתל.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-06-2010 בשעה 02:03.
ישן 05-06-2010, 20:43
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
אובר-בלוף
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "ובכן . . . לא בלוף"

הוא שאמרתי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
פרט להם, ראיתי דגל תורכיה אחד בלבד, תמיד יש סוטים, ומספר מועט של דגלים פלסטינים.

על אף עובדת המצאות דגל זה או אחר, ההפגנה אינה "בעד תורכיה" אלא נגד הממשלה ונגד הכיבוש ונקבעה מראש.
לא המפגינים קבעו את תאריך התחלת הכיבוש לתחילת יוני (1967), אלא ההיסטוריה.

פעם אחרונה: המשט אינו הגורם להפגנה, על אף שהוא קשור, במקרה.

כתבה בדיוק מלפני שנה, 42 שנים לכיבוש, בדיוק אותן תמונות כמו היום, בדיוק אותם דגלים, למעט דגל תורכיה בודד, שנראה היום הן על ידי והן על ידי המקור שלך, והמון המון דגלי ישראל:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3727070,00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/2009365/IMG_7933_wh.jpg]

עדיין רלוונטי:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/2009363/IMG_7964_wa.jpg]

פורסם: 06.06.09
אלפים צעדו הערב (שבת) ברחובות תל-אביב, מכיכר רבין לרחבת מוזיאון תל-אביב, לציון 42 שנים למלחמת ששת הימים, תחת הכותרת: "גומרים עם הכיבוש - מתחילים לחיות".

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 05-06-2010 בשעה 20:57. סיבה: 4-6
ישן 05-06-2010, 21:06
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
זה מרתיח, בעיקר לאור העובדה שהם מנכסים לעצמם את השמאל.
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "נו, והוא עוד לא מתבייש לשים..."

אני חושב על עצמי בתור סוג של שמאל.
כלומר, אני לא פוסל פתרון בו תהיה מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל שתתקיים בשלום ואחווה.
למעשה, זה אפילו הפתרון המועדף עלי (לאור הצעדים שנאלץ לנקוט על מנת להבטיח שקט ושלום במידה ולא יתקים שלום), אולם לצערי הרב אני לא רואה כיצד תהליך שכזה עומד תהקיים בתקופה הקרובה.
ויתר על כן, אם אנחנו חולמים שביום מן הימים נוכל להגיע להסכם כזה, הרי שעלינו לנקוט צעדים לוחמניים אשר יבהירו לצד השני כי הוא ישלם מחיר גדול בהרבה ממה שאנו נשלם אם לא יפנה לדרכי שלום (כלומר, אגרסיביות לחימתית, תגובות לא פרופורציונליות וסיפוח זוחל של שטחי עזה והגדה)

ישן 05-06-2010, 20:57
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נו באמת, והסיסמא "הממשלה מטביעה את כולנו" אין לה שום קשר למשט הטרור התורכי?"

אכפת לך מהעובודת, כמו העובדה שההפגנה הזו תוכננה מראש והתקיימה באותה מתכונת גם לפני שנה באותו תאריך,
או שאתה רוצה להיות צודק, ולעזאזל עם העובדות?

ברור שבהפגנה נגד הכיבוש, כשיש אירוע שקשור לכיבוש כמו המשט, יזכירו את זה בהפגנה.
האם בלי המשט הייתה הפגנה? כן!
האם ההפגנה לכבוד המשט? לא!

חלל-עמוק,
אני מפסיק להגיב אחרי שאני מרגיש שהגבתי מספיק לטיעונים הנגדיים, ולפני שזה נהיה מאוס ומעצבן. דוגמא מעולה למאוס ומעצבן אני רואה כאן בהודעה של סטונד.

אם אתה רוצה לנצח נצחון טכני בויכוחים אינטרנטיים, אתה מוזמן לעשות את זה על גבי, כי אני תמיד אפרוש לפניך.

וסליחה שכתבתי ספרה אחת לא נכונה ויכלתם להתלבש על זה, טרחנים, נמאסתם.

ישן 05-06-2010, 20:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כאן במאקו ניתן לראות דגלים אדומים רבים, פחות מכך ישראלים ודגל טורקיה אחד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "עכשיו: הפגנת שמאל נגד הממשלה ובעד טורקיה"

http://www.mako.co.il/news-israel/l...&pId=1703146783

כמו עופר123 גם כתבת בשם 'ליאל' [מענין אם יש קשר לזאת מהקרן וזה ממשרד החוץ שבזמנו יוצגו בעיקר אינטרסים של גורמים שמחוץ לישראל או מחוץ לקונצנזוס הישראלי...] לא הבחינה בדגלי תורכיה.

זה כמובן לא מתבקש להניח כי הפגנה שעינינה תמיכה ב'חתירה לשלום' במשמעות של 'כניעה לכל דרישה פלשתינית' בסיטואציה בה ביצעה תורכיה בשיתוף אזרחי מדינות אויב פרובוקציה אלימה כלפי ישראל - משמעותה תמיכה בתורכיה. מה פתאום תמיכה בתורכיה? הרי בתורכיה להבדיל מסוג האנשים הזה המתחזה לשמאל - יש גם ידידים לישראל, לדמוקרטיה ולשפיות. בתורכיה להבדיל מקבוצת הפאתטים הנהנתנים שבתמונות יש גם אנשים החוששים מאלימותו העולה של האיסלאם ומנתינת עודף כח לטרוריסטים. אכן אין סכוי שיניפו דגל טורקיה לפחות עד שלא תהפך לתאוקרטיה בסגנון איראן.

אגב מענין מה מייצג הסוציאליזם שבדגלים הללו בעיני המפגינים? האם ניתן להניח כי רובם אנשי שלום ועבודה שמחר בבוקר קמים לעבודתם כחולת הצווארון? האם סביר להניח כי כאשר אינם מפגינים בת"א הם יוצאים לנגב כדי לבלום אנשי זרוע בדואים מלשדוד רכוש יהודי באופן העלול להפר את השלום? האם ניתן להניח כי כולם חלקו כבר די והותר מרכושם וישובו בתום ההפגנה לדירות שיכון בדרום העיר או בעיירות פיתוח?

דגלים שכאלה כבר מזמן אין משמעותם יום חגו החביב של ירוחם משל וחג המשק בקיבוץ. משמעותם היחידה הינה התלכדות סביב מחנה הרדיקליזם האלים והאנטי דמוקרטי מבית מדרשה של ברה"מ. ברז'נייב כבר מזמן הלך לקולחוז שכולו דאצ'ה אבל המפלצת השימושית שטיפח עדיין זוללת. אני מניח ש'פעילי שלום' מהסוג שאומר לחילי צה"ל בקשר 'תחזרו לאושוויץ' ו'תזכרו את ה11/9' מניפים את הדגלים הללו גם כשהם מוצאים משהו לחבל בו בארצותיהם שלהם כך שזה לא ממש אישי.

זו אגב הכותרת באתר:
ת"א: אלפים מפגינים נגד הטיפול במשט

אלפי בני אדם הגיעו לרחבת מוזיאון תל אביב עם דגלי ישראל ופלסטין

דפנה ליאל | חדשות 2 | פורסם 05/06/10 21:10

ומאחר והמשט מחרחר המלחמה ותומך הטרור אורגן ע"י תורכיה - אזי המוחים נגד הטיפול במשט תומכים במטרות המשט [פרובוקציה ודהלגיטימציה של קיום העם היהודי בא"י] ותומכים בטורקיה. עם או בלי דגל.

אני כמובן מניח כי הכתבה המפרגנת והמלוקקת על קבוצה קיצונית יותר מאנשי כהנא המוקצים עברה גם עריכה שתתאים להעברת מסר ההטעיה הרצוי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 05-06-2010 בשעה 21:18.
ישן 06-06-2010, 18:39
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "השימוש במילה 'שמאלנים' אינו הוגן. הם גנבו את השמאל."

אני משתמש במילה "שמאלנים" כדי להגדיר את האנשים שהשתתפו בהפגנה הנ"ל בגלל שתי סיבות. א) כי ככה הם מגדירים את עצמם. ב) כי ההגדרה הבסיסית של המושג השמאל הפוליטי זאת התרחקות מערכים לאומיים והתקרבות לערכים אוניברסליים. מבחינה הזאת אין מכנה משותף בינם לבין הרדיקלים מהימין. אתה כותב שהחלוצים הציוניים הסוציאליסטים היו השמאל והאנשים האלה אינם השמאל. ואני אומר שההפך הוא נכון. החלוצים לעולם לא היו השמאל מהסיבה הפשוטה שכבסיס למפעל ההתיישבות בא"י תמיד הייתה האידאולוגיה הציונית, היא אידאולוגיה לאומית שעומדת בסתירה לערכים אוניברסליים של השמאל הפוליטי. בזמנם של החלוצים השמאל היה הבונד ותנועות דומות שהתנגדו לציונות.
ישן 05-06-2010, 23:28
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "חפש את האשכול שלי על ההפגנה..."

רציתי לשאול אותך על האוריינטציה הפוליטית שלך.

אני יודע שאת מגדירה את עצמך כשמאלנית אבל לפי עדותך הצבעת בבחירות לפרלמנט ההולנדי למפלגה של חירט וילדרס. בהתחשב בעובדה שוילדרס מאמין בהקטנת מיסוי וצמצום הסקטור הציבורי, גישה כלכלית-חברתית ימנית מובהקת, רואה במרגרט תאצ'ר, לצד רונלד רייגן האייקון ימני החשוב ביותר בשלושים השנים האחרונות, מודל לחיקוי, מזהה עצמו כליברטאן, מתנגד לחוקת האיחוד האירופי ומדגיש את הפאנים הלאומיים ההולנדים אני חושב שאפשר לומר דיי בבטחון שהוא, גזען או לא, ממש לא שמאלן וגם לא קרוב ללהיות שמאלן.

הבהרה,

אני שואל לא ע"מ להתנגח בך אלא מתוך סתם סקרנות, אני עוקב אחרי ההודעות שלך בפורום, זכור לי שגם בעבר הגדרת את עצמך כשמאלנית ועניין ההצבעה לוילדרס קפץ לי מייד כשכתבת על זה לפני כשבוע.

ישן 06-06-2010, 00:00
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "חשבתי ככה... (לא חשדתי בך..."

הוא אכן תומך בכך, אך לפי תקדימים בהולנד - לא ישללו אזרחות ממי שכבר יש לו (מה גם שלי יש אזרחות מתוקף
זכות אבות) אלא לא יתאפשר למי שעדיין אין לו להחזיק באזרחות כפולה.
והנה אנקדוטה - החוק הזה כבר היה קיים פעם. אבי, כשעלה לארץ, היה צריך לבחור אם להיות תושב קבע בלבד
ולהחזיק באזרחות ההולנדית, או לאבד אותה לטובת הישראלית. הוא בחר באופציה א'.
אני, שנולדתי בישראל, הייתי זכאית מלידה לשתי האזרחויות, והחזקתי בשתיהן מאז ומתמיד. אמי - שהתחתנה עם
אזרח הולנדי הייתה זכאית ע"י נישואין והחזיקה באזרחות כפולה.
רק לאחר ששונה החוק לפני שנים ספורות - קיבל אבי אזרחות ישראלית.
אגב, ילדי לא יהיו זכאים, שכן האזרחות בהולנד מועברת ע"י האב בלבד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 05-06-2010, 21:44
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "עכשיו: הפגנת שמאל נגד הממשלה ובעד טורקיה"

40 תגובות נבובות שעוסקות ברובן בזהות הדגלים ובהגדרת המפגינים כבוגדים, ואף לא תגובה אחת שמנסה להתעמת עם הטענות של המפגינים. אז הנה, ארים את הכפפה.

בואו נפריד בין שני עניינים:
1. המשט - על כך, אני לא חושב שצריך להיות ויכוח: זו היתה פרובוקציה אלימה שארגנו לנו הטורקים באמצעות פעילי ג'יהאד ועל גבם של פעילי שמאל רדיקלי ופעילי שלום. מי שחושב שמדובר ב"טבח" או "טרור מדינה" ראוי לבוז וגיחוך. הפעולה האומנם מוצדקת אך ספק אם חכמה, נראית לפי שעה כמנוגדת לאינטרס הישראלי.

2. מדיניות המצור של ישראל שלא רק שלא הוכיחה את עצמה אלא התגלתה כמזיקה לאינטרסים של ישראל.

אז, כן, ועוד יש מה להפגין נגד הממשלה, בעיקר אם אתם עדיין ציונים ואיכפת לכם מהמדינה.

ישן 05-06-2010, 22:14

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "במחילה מכבודו, אם יורשה לי..."

הו לא, רק אל תענה לי בציניות, איך אתמודד עם זה?
ולעניין עצמו, נכון, נמנעו הברחות. אבל מאידך מנעו ועדיין מונעים, הכנסת סחורות אזרחיות שאמורות להפוך את החיים של התושבים לנורמליים. ומה התוצאה? חמאס חפר מאות מנהרות, מעביר את הסחורות דרכן וגוזר את כל הקופונים. אה כן, ובזכות המנהרות האלה הוא גם מצליח להעביר יותר אמל"ח מאי פעם.

לולא המצור הכלכלי, היה משתלם פחות לחפור את המנהרות הללו. אבל בניגוד למה שאנחנו שומעים, המצור הזה חונק את התושבים, מקצין את העמדות ברצועה ונותן לחמאס ניצחון תעמולתי כמייצגו של העם הפלסטיני המסכן. הרי מי זוכר כבר מי ומה זה החמאס? אתה באמת חושב שזה מעניין את העולם?

ישן 05-06-2010, 22:18
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "הו לא, רק אל תענה לי בציניות,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Spinoza
ולעניין עצמו, נכון, נמנעו הברחות. אבל מאידך מנעו ועדיין מונעים, הכנסת סחורות אזרחיות שאמורות להפוך את החיים של התושבים לנורמליים. ומה התוצאה? חמאס חפר מאות מנהרות, מעביר את הסחורות דרכן וגוזר את כל הקופונים. אה כן, ובזכות המנהרות האלה הוא גם מצליח להעביר יותר אמל"ח מאי פעם.

אתה צודק, ידוע שעדיף קסאמים, בונקרים ופצמ"רים על כמה מנהרות...

ציטוט:
לולא המצור הכלכלי, היה משתלם פחות לחפור את המנהרות הללו. אבל בניגוד למה שאנחנו שומעים, המצור הזה חונק את התושבים, מקצין את העמדות ברצועה ונותן לחמאס ניצחון תעמולתי כמייצגו של העם הפלסטיני המסכן. הרי מי זוכר כבר מי ומה זה החמאס? אתה באמת חושב שזה מעניין את העולם?

החמאס לא צריך שום "ניצחון תעמולתי כמייצגו של העם הפלסטיני "המסכן"" בזכות איזה מצור מסכן.
הוא זכה בניצחון התעמולתי שלו כאשר רוב תושבי הרצועה (אין כזה דבר "עם" פלסטינאי) הצביעו עבורו.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 05-06-2010, 23:15

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מכיוון שמזון ותרופות עוברים..."

את מוזמנת לקרוא את הדיווח הבא מסוכנות הידיעות האמריקאית. יש הרבה דיווחים כאלה ויש דו"חות של ארגוני סיוע והאו"ם, היו אפילו ידיעות בעיתונות הישראלית על הדברים המוזרים שישראל חוסמת. אנחנו לא יודעים עד כמה המצב שם רע, כי אומרים לנו שהשווקים מלאים (בפועל, האבטלה כ"כ גבוהה והמחירים כל כך גבוהים, ששיעור עצום של אנשים נסמך על הסיוע, שבעצמו רק פוגע לדעתי בפלסטינים). אנחנו לא יודעים הרבה על המצב, גם כי לא מציגים לנו את תמונת המצב שם, וגם כי אנחנו לא כל כך רוצים לדעת. כולנו אומרים לעצמנו לפעמים בלב (כולל אני), הם בחור בחמאס, שיאכלו אותה, הנבלות ויגידו תודה שבכלל נותנים להם משהו. הבעיה היא, שזה גם פוגע בנו בטווח הארוך.

מה מותר ומה אסור:
http://www.fox41.com/Global/story.asp?S=12558662

והנה האתר של "גישה", שעל קיומם גיליתי רק עכשיו, מקריאת הכתבה (כן, גם לי לא מספיק איכפת):
http://www.gisha.org/index.php?intLanguage=4

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 05-06-2010 בשעה 23:19.
ישן 05-06-2010, 22:13
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
אני לא חושב שיש בכלל מקום לויכוח
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "40 תגובות נבובות שעוסקות..."

שזכותנו הלגיטימית והחוקית להטלת מצור על יישות עויינת, אינה מוטלת בספק
גם מבחינת החוקים והאמנות הבינלאומים.
למצור, שהוא סלקטיבי במהותו, יש מטרה אופרטיבית ברורה למנוע כניסה של אמצעי
לחימה או כל חומר מסייע ללחימה, לכן ההתעקשות אינה עומדת על העיקרון או הזיקפה
הלאומית, כי אם בעיקר על המהות.
אם זאת, תמיד נכון לעשות חשבון של עלות תועלת, אך לא כאשר חבורת נחשי הצפע נושפת בעורפנו,
כי גם לעיקרון והכבוד יש ערך משלהם.
הסכמים בסגנון 1701 שלא שווים את הנייר עליו נחתמו, נעשו ככל הנראה מחוסר ברירה רק בשביל
שישראל תוכל לצאת ממלחמת לבנון 2 שלא לגמרי עם זנבה בין רגליה שלא נחזור לקרקס הזה בהקשר
הנוכחי.*
ישן 05-06-2010, 23:04

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יכול בבקשה לתת דוגמה אחת..."

ראשית, אני מציע לך לעיין מדי פעם בכתבות של גדעון לוי ועמירה הס. חלק גדול מפעילות צה"ל מוצדק, אבל יש גם לא מעט פעילות שכל קשר בינה לבין ביטחון המדינה מקרי בהחלט.

אבל אני מדבר דווקא בעיקר על השיח. אנחנו ממהרים לתייג אנשים כבוגדים, מאמצים אוטומטית כל לוקש שצה"ל מוכר לנו מבלי להטיל בכלל ספק, מתבכיינים שכל העולם נגדנו ושלא מבינים אותנו. מקבלים באדישות חברי כנסת שתוקפים בצורה מבישה חבר כנסת אחר (מעצבן ככל שיהיה), לא ממש מתרגשים מקבוצת פייסבוק שקוראת לרצח. שאמשיך? בריא, זה לא.

ותשובה ל-DeepSpace
המנוולים האלה הם צרה צרורה. הם מסיתים את הציבור שלהם, הם חבורה של לאומנים ערבים צבועים וחצופים שיונקים מעטיני המדינה ומרעילים אותה. אבל הסובלנות שלנו כלפיהם היא שמעניקה לנו את החוסן הדמוקרטי שלנו, היא שמאפשרת לנו להראות לכל העולם שיש פה דמוקרטיה, חרף כל המתקפות. למעשה, אנחנו נהנים יותר מהמצב שבו יש לנו חברי כנסת ערבים.
מעצבנים ומנוולים ככל שיהיו, הם כלי שרת בידינו.

ישן 05-06-2010, 22:50

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מדניות המצור לא הוכיחה אתה עצמה?"

אני לא בטוח שהיו בכלל דגלי טורקיה, אבל זה לא משנה. אחת הבעיות של של השמאל הרדיקלי היא ההיסחפות למחוזות גרועים בהרבה מנשיאת דגלי טורקיה. האוטואנטישמים למיניהם לא מעניינים אותי, הייתי משגר אותם לעזה בשמחה ושייהנו בחברת חבריהם הנאורים מהחמאס.

אבל צריך לזכור שלא רק שלא כל משתתפי ההפגנה הם קיצונים, למעשה רובם נמנים עם השמאל הציוני, והם אזרחים טובים ששירתו בצבא, משלמים מסים ותורמים לתרבות ולהצלחת המדינה, גם אם חלקנו מתקשים להסכים עם דעותיהם. בושה למי שבכלל מעז להטיל ספק בנאמנותם ובאהבתם למדינה.

היה לנו כבר אמיל גרינצווייג אחד, ולנוכח ההתנהגות המבישה של משליך רימון ההלם ושל תוקפיו של אורי אבנרי והבהמות מהכנסת, סביר להניח שזה עניין של זמן לפני שיהיה לנו עוד גרינצווייג אחד. אולי אפילו יותר.

ישן 05-06-2010, 22:58
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
גם אני מתנגד לדרך בה הממשלה טיפלה במשט

הטיפול מוכיח מעט מאוד שכל.
אני לא תומך במשט, רובם הגדול של המשתתפים במשט, (אגב, בהחלט לא כולם) שטו נגד ישראל ולא לטובת הפלסטינים.
אבל לטפל בזה ככה?
אני קצת חוזר על עצמי, אבל בכל זאת.
המשט בה להיות פרובוקציה שתשבור את המצור המוצדק.
מטרת המצור היא למנוע כניסה של נשק מפר איזון לעזה. נשק אחר זורם כנראה באופן קבוע דרך המנהרות. אגב, אם מטרת המצור היא להרעיב את תושבי הרצועה (למרות שכמה אנשים פה בפורום יתמכו בו בשמחה) אז יותר טוב שהוא ייפסק מחר.

על המשט הזה אנחנו ידענו לפני חודשיים, המשט יצא מאירופה והיה די פשוט לוודא שאין עליו רקטות טילי נ"ט וכד'.
אם ישראל הייתה בוחרת להתעלם מהמשט הנוכחי ולחכות בסבלנות למשט שהיה מבריח רקטות, (וזה לא היה לוקח הרבה מדי זמן) אז המצור היה נהפך להיות הרבה יותר אפקטיבי.

ביבי חיזק את החמאס כששיחרר את יאסין וביבי שוב מחזק את החמאס כשהוא פעל בחוסר סבלנות גם הפעם.
ישן 05-06-2010, 23:14

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא, כניסה של 600 איש + סכינים..."

מחבל דמיקולו עם סכין? אתה קורא את מה שאתה כותב? אתה יודע שאפשר לחטוף\להרוג חייל עם סכין? (או שכבר שכחת שיש כרגע חייל חטוף בעזה?)

שום, אבל שום, מדינה בעולם לא הייתה מסכימה לספינה עם אמל"ח (כן, סכין זה כלי-נשק) לשבור מצור שהיא הטילה, וכל התגובות ששמענו בעולם הינן צביעות נטו (כבר נמאס לי לתת קישור למבצע Endeavor, תחפש בעצמך).

אם תיתן לספינה לשבור את המצור, 10 ספינות ינסו לשבור אותו מחר.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 05-06-2010 בשעה 23:20.
ישן 05-06-2010, 23:40
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לא "הוכחנו שאנחנו גברים", אלא..."

אתה כל כך חסר בטחון שאוניה מלאה בפסטה ובאוסף של מוזרים היו גורמים לך להרגיש כאילו אתה לא חי במדינה עצמאית וריבונית?
אתה כבר מבין שהאוניה לא היוותה סכנה למדינת ישראל אלא רק פגיעה באגו שלנו.

לטורקי, יווני ושבדי שעלו על סירה עם צעצועים ואוכל יש יכולת מאוד מוגבלת לפגוע באגו שלי או אפילו בריבונות שלי.
ביטול התרגיל האווירי עם יוון לעומת זאת לגמרי לא משרת את האינטרסים שלי.
ודבר נוסף, יש סיכוי טוב שתוך כמה שנים אדוראן יעלם מהמפה הפוליטית, אבל אפילו לשלטון פרו-מערבי בטורקיה יהיה קשה לבנות מחדש את שיתוף הפעולה שהיה בעבר, לאור זה שחיילי צה"ל הרגו אזרחים טורקים.
ישן 06-06-2010, 00:46

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה כל כך חסר בטחון שאוניה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אתה כל כך חסר בטחון שאוניה מלאה בפסטה ובאוסף של מוזרים היו גורמים לך להרגיש כאילו אתה לא חי במדינה עצמאית וריבונית?
אתה כבר מבין שהאוניה לא היוותה סכנה למדינת ישראל אלא רק פגיעה באגו שלנו.

לי, גם אם היו מאפשרים לאוניה הזו לעבור, היה ברור שאני חי במדינה עצמאית, ריבונית ולגיטימית.
אני מדבר על איך גורמים עויינים (ולא עויינים) היו רואים את זה. כמו שכבר כתבתי באשכול הזה, אם היינו נותנים לספינה הזו לעבור, מחר עוד 10 היו מנסות לעבור, ומחרתיים עוד 20.

ציטוט:
לטורקי, יווני ושבדי שעלו על סירה עם צעצועים ואוכל יש יכולת מאוד מוגבלת לפגוע באגו שלי או אפילו בריבונות שלי.

על אלו צעצועים אתה מדבר? הם זרקו שם רימוני הלם על החיילים.

ציטוט:
ביטול התרגיל האווירי עם יוון לעומת זאת לגמרי לא משרת את האינטרסים שלי.

היוונים בכלל יצאו צבועים. פתאום מעמידים פנים שהם החברים הכי טובים של הטורקים (להזכירכם - טורקיה ויוון - שתי מדינות שמפרות יום-יום את ריבונותה האחת של השנייה). כנראה שהם שכחו את החיילים הטורקים שירו למוות במפגין יווני שניסה לתלות את דגל קפריסין על איזה תורן מסכן.

ציטוט:
ודבר נוסף, יש סיכוי טוב שתוך כמה שנים אדוראן יעלם מהמפה הפוליטית, אבל אפילו לשלטון פרו-מערבי בטורקיה יהיה קשה לבנות מחדש את שיתוף הפעולה שהיה בעבר, לאור זה שחיילי צה"ל הרגו אזרחים טורקים.

אני לא יודע על איזה סיכוי טוב אתה מדבר. על פניו נראה שיש לו תמיכה לא מעטה מהעם שלו, ובכלל בשנים האחרונות טורקיה מתקרבת למזרח ולאסלאם, ולא בדיוק לשלטון פרו-מערבי.
חיילי צה"ל לא הרגו אזרחים טורקים סתם כי התחשק להם, אלא בגלל שראש הממשלה שלהם (=הטורקים) תמך בהפרת הריבונות של ישראל, ואם הם לא היו עושים זאת הם היו מתים בעצמם (הגנה עצמית זה דבר הקביל אפילו בבתי-משפט, בכמעט כל מדינה בעולם).

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 06-06-2010 בשעה 00:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:55

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר