לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2010, 09:53
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אתה מבקש שאני ידבר בהגיון..."

זה לא נושא לויכוח באשכול הזה, אבל ישנן הוכחות, ואל תקבע עובדות. מה שכן זה שאתה לא יכול להוכיח שאין, כי אין אפשרות להוכיח שאין. זה רק התחמקות אתאיסטית מהאמת. וכמו שאמר איינשטיין :
ציטוט:
איינשטיין סלד מכך שמנסים לשייך אותו למחנה זה או אחר בנושאים שבאמונה, תאיסטי, או אתאיסטי: "לדעתי הרעיון של אלוהים אישי הוא ילדותי. יכולים לקרוא לי אגנוסטיקן, אך אני לא שותף לרוח הלוחמת של האתאיסטים, שהתלהבותם נובעת בעיקר מהפעולה הכואבת של שחרור כבלי ההטפה הדתית שקיבלו בנעוריהם" [9], וכן תקף: "...יש עדין אנשים שאומרים שאין אלוהים, אך מה שבאמת מכעיס אותי הוא שאותם אנשים מצטטים אותי על מנת לתמוך בעמדתם" , (מתוך "אלברט איינשטיין, הצד האנושי")
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%99%D7%99%D7%9F

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2010, 15:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הסיוע של אינשטיין לפרויקט מנהטן היה יותר פוליטי ממדעי פרופר
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זו אמירה מאוד לא לעניין כי..."

ולמיטב זיכרוני את הכתוב בנידון, מדובר היה בסיוע קריטי. אינשטיין אכן היה שמאלני מנייאק משך רוב חייו וראה את הלאומיות או הלאומנות כהבל הבלים, אבל הוא הבין (כמו שהבינו בסוף רוב האנשים הנורמאליים) שאת החיה הנאצית אפשר להכריע רק בכח.
הקטע מיוטיוב קצת מבלבל בגלל האופן שבו הוא ערוך אבל הרעיון הוא שאינשטיין היה פקיד משרד פטנטים שרצח את הממציא האמיתי של תורת היחסות כשזה בא להוצאי עליה פטנט, גזל את העבודה ופירסם אותה על שמו...ובכלל היוצרים החליטו לצייר אותו כאלים במיוחד...
ואני חייב להזהיר אותי שאני מוכן לסבול ממך הרבה מאוד אבל אל תתחיל איתי עם "איש משפחה"
זה כמעט הדבר היחיד שאני רואה בטלוויזיה ומכיר כמעט כל אפיזודה בעל פה...
ישן 20-06-2010, 13:09
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "אבל אתה שולל כל מושג רוחני . ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hanamer
אבל אתה שולל כל מושג רוחני .
כשאתה אומר "אין לך נפש" אתה אומר בעצם: אין אלוקים, אין על טבעי וכדומה. סבבה בכיף, אבל בתחום הזה אתה לא יכול להוכיח ולומר לי בברור: "תשמע אני בטוח שאין דבר כזה עולם הבא ואין אלוקים והכל חרטא" כי זה שאינך רואה את זה במציאות שלך ושלי, אינו מוכיח שאותו דבר אינו קיים. לכן, גם אם אין אפשרות להוכיח שקיים "רוחני" בכל אופן א"א להוכיח שאין. קל וחומר שכשישנה אפשרות להוכיח, אז בכלל לא כדי לפתוח את הפה עד ששומעים את שני הצדדים.

לא נכון, זה לחלוטין בר הוכחה.
תן לי כל מאפיין של רוח/נפש, ואני אפנה אותך לאזור במוח שאם תדפוק בו פטיש שניצלים המאפיין יעלם,
וכך תבין שכל מה שאתה קורא לו נפש/רוח, הוא למעשה אוכל לרימות.

ישן 20-06-2010, 17:59
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
לכל מי שמחפש להבין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "פרשת עמנואל | הרב עובדיה יוסף: מי שפונה לערכאות אין לו חלק לעולם הבא"

ולא רק להתנגח
הרב ציטט את דברי הרמב"ם שאין לפנות לערכאות גויים
לכל החכמים הגדולים-ערכאות גויים זה אפילו בית דין של ישראל אבל אם חוקי התורה לא מחייבים בו הוא נקרא ערכאות גויים,הרב ציטט טקסט שנכתב לפני כ1000 שנה ויותר בידי הרמב"ם וקודמיו,כל הדיבורים על טקטס של ימי הביניים הם דיבורי סרק שכן כל ההלכה כתובה לפני מאות בשנים,מי שמאמין מאמין ומי שלא לא,ודווקא בשל היותם של רוב חברי הפורום דמוקרטים "נאורים" אתם צריכים לדעת שיש מונח כזה אצלכם שנקרא פלורליזם וזכותו של אדם לחשוב מה שהוא רוצה (מה לעשות,לא אני המצאתי את הטמטום הזה..)

ישן 20-06-2010, 18:12
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
כלומר, על פי הרמב"ם, נניח והטרידו מינית לפלוני את הבת.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לכל מי שמחפש להבין"

ונניח שהחשוד באונס הוא בן של רב חשוב מאוד, ונניח שבגלל מעמדו ניסו להשתיק את הנושא (על מנת שלא להביך את כבוד הרב), האם גם אז, במידה והוא יפנה לגורם היחיד שנותר על מנת לעשות צדק, אין לו מקום בעולם הבא?

ולגבי הפלורליזם, אין לאף אחד בפורום בעיה עם כך שלרבובדיה יש את הזכות להחזיק בדיעה משלו, גם אם היא שונה מדעתנו.
הבעיה היא עם כל אותם אלו שמיטיבים להשתמש במנונח "נאורים" אך אינם מוכנים לקבל את העובדה שיחד עם הזכות לריבוי דעות באה הזכות לבקר דיעות, ובעצם מבטלים את דעתנו על הרבובדיה תוך כדי הכנסת שיקולים זרים (מעמדו בחברה החרדית).

ישן 20-06-2010, 18:15
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ידיעה דוחה ושקרית בצורה בוטה, סטייל "הארץ".
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "פרשת עמנואל | הרב עובדיה יוסף: מי שפונה לערכאות אין לו חלק לעולם הבא"

הרב עובדיה לא כפר בסמכותם של בתי המשפט לפסוק אחרי שפנו אליהם. הרב עובדיה אמר שלא צריך לפנות לערכאות. (כלומר - בתי משפט שלא מתנהלים לפי ההלכה) זו זכותו. אין חובה לפנות לבית המשפט. במדינת ישראל יש בתי דין רבניים שמותר לפנות אליהם כשמתרחש סכסוך שכזה.

אם את הסילוף הזה עוד אפשר היה לפטור (בקושי) בטמטום אופייני של איש תקשורת, הקטע הבא הוא בלתי נסלח. הרב עובדיה אמר, בקולו, מספר פעמים שהאפלייה בעמנואל אינה ראויה. איך מכאן הסיק הכתב שהוא דבק בקו החרדי-אשכנזי "בכל הנוגע לאפליית תלמידות בעמנואל" השד יודע. כלומר העיתונאי הקטן שסילף יודע. דבריו של הרב עובדיה ברורים ללא "פרשנות" מטעם "הארץ" שהיא שקר מוחלט.

ועוד כמה מילים לגבי בית המשפט העליון. לא צריך להיות דתי או חרדי כדי לפסול את סמכותו של בית המשפט העליון לדון בנושאים חוקתיים. מרבית הציבור היהודי (או לפחות חצי) חש כך ויודע שבית המשפט מוטה פוליטית לטובת השמאל.

איזו סמכות מוסרית יש לבית משפט שבהרכבו יושבים 14 שופטים שמתוכם רק דתי אחד, ימני אחד ומזרחי אחד - לפרש את החוקים כראות עיניו ועוד להטיף לכולם על הסתה? שום סמכות. למרות ששיטת "חבר מביא חבר" המליכה עלינו את המושחתים הללו מבית המשפט העליון, איש מעולם לא העניק להם את הסמכות לסרס חקיקה. זו סמכות שהם נטלו בעצמם - לעצמם. בוז להם, לפסיקותיהם, להכרעותיהם ולשיטותיהם וזאת גם אם לפעמים הם מובילים לפסיקה הנכונה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 20-06-2010 בשעה 18:19.
ישן 20-06-2010, 18:34
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אין לי בעיה עם בתי דין רבניים, כאשר הפניה אליהם נעשית מתוך בחירה ולא מתוך הפעלת לחץ
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "למה אני צריך לעסוק כאן בהיפותזות? ההתבטאות של הרב עובדיה נאמרה בפועל"

כלשהו.
מה שהרבובדיה עשה זה להפעיל לחץ, זה לקרוא לאדם הפונה לבית המשפט הרשמי של מדינת ישראל כאדם שאין לו מקום בועלם הבא, וזה הדבר הבזוי, בעיני.

אם היה אומר כי לדעתו בג"צ לא יכול להגיע לתוצאה צודקת, הייתי יכול שלא להסכים עם דבריו, אבל לכבד זאת בתור דעתו, אולם ברגע שמדובר בהתבטאות שהיא בגדר "קללה" על אלו שפונים לבית משפט שאינו עבד נרצע של החונטה החרדית, הרי שכל הביקורת במקומה נמצאת.

מה הדין על אדם שגילה שביתו נאנסה? אם הוא יתלונן במשטרה גם לו אין מקום בעולם הבא?
מה עם מקרי אלימות? הונאה?
את הכל יש להשאיר בידי בתי הדין הרבניים?

ישן 20-06-2010, 18:36
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין לי בעיה עם בתי דין רבניים, כאשר הפניה אליהם נעשית מתוך בחירה ולא מתוך הפעלת לחץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
כלשהו.
מה שהרבובדיה עשה זה להפעיל לחץ, זה לקרוא לאדם הפונה לבית המשפט הרשמי של מדינת ישראל כאדם שאין לו מקום בועלם הבא, וזה הדבר הבזוי, בעיני.

מה הדין על אדם שגילה שביתו נאנסה? אם הוא יתלונן במשטרה גם לו אין מקום בעולם הבא?
מה עם מקרי אלימות? הונאה?
את הכל יש להשאיר בידי בתי הדין הרבניים?

א. משטרה זה לא בתי דין
ב. הפעלת לחץ כנ"ל זה אכן דבר בלתי ראוי
ג. זה לא הופך את בתי המשפט שלנו לראוים..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-06-2010, 21:45
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בעיני הוא דמות רוחנית חשובה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
"סתם שאלה: בא נגיד שאתה חושב שהרב עובדיה נתפס לאמונות טפלות, OK, נגיד(לא שאני חושב כך אבל נגיד) למה לא לראות את הצדדים הטובים? טוב לב, מאור פנים, התמדה, דבקות במטרה, אידאליזם ועד ועוד."

אני אגיד לך מה הבעיה,שיש אנשים שקשה להם לשמוע "איומים" דתיים מאדם חשוב וחכם, שדבריו מנוגדים לאינטרס העדתי שלו, כלומר - כל ספרדי יגיד שכל האשכנזים שעושים הפלייה ישבו בכלא עוד כמה שבועות ושילכו לעזאזל, אבל הרב עובדיה התנגד לזה, ולהפך גינה את התביעה נגד האשכנזים.
התנהגותו של הרב הייתה כל כך אמיתית שכל אדם מהשורה לא עיכל שיש כאלו אנשים ישרים. וזה מה שכואב לחלק מהחבר'ה כאן, ובעוד מקומות.

ישן 21-06-2010, 21:26
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "חושב? לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
בטוח,מי שיעיין לעומק בכל דיני התורה יראה מערכת צדק מדהימה שלא קיימת בשום מקום אחר,אבל בשביל זה "משפטי ה' אמת צדקו יחדיו" ואם לא רואים הכל ונופלים על נקודה אחת לא מבינים את האיזון והצדק הכללי שיש בהם...הכל תקף והכל נכון,כמובן יש מקומות שבהם מתאימים לרוח התקופה מה שאפשר אבל ח"ו לא לעקור דיני תורה

יש לי מספר השגות לגבי הדברים הללו שלך. כי לא הייתי רוצה לראות שום הומוסקסואל/מחלל שבת/אוכל שרצים נתלה או סתם נכלא על מעשיו.
אז כן, אני לא בעד נישואים אזרחיים, אני בעד שמירת שבת במקומות מסויימים, ואני בעד שכל אחד יאכל מה שבא לו, בפרטיות (לא רק פרטיות ביתו, אלא גם בבית עסק. מוסד ציבורי ישמור על כללי הכשרות). מבין, סוג של באמצע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:35

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר