לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2010, 17:17
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
ההשלכות של שחרור מהצבא על סעיף נפשי

קראתי את השרשור הזה שננעל ואני רוצה לכתוב כמה דברים בנושא.

זה נכון שאין לזה הרבה השלכות על האזרחות, אבל כן יש לזה השלכות על בריאות הנפש של האנשים, שמנסים לצאת מהצבא על סעיף נפשי. היצורים (אין לי הגדרה אחרת בשבילם), שמנהלים את "פרופיל חדש", נותנים לאנשים עיצות גרועות, ומשכנעים אותם לזייף הפרעות נפשיות. אנשים מקשיבים לעיצות האידיוטיות שלהם ומתחילים בתהליך ארוך ומייגע. הם ממש נכנסים לתפקיד של חולי נפש - לא הולכים לאכול, לא מדברים עם אנשים, לא מגיבים לסביבה וכדומה. העניין הוא שזה לא תהליך של יום-יומיים. הם נאלצים לנהל אורח חיים כזה במשך כמה חודשים לפחות בשביל להשתחרר מהצבא. כל זה גורם להם לנזק נפשי אמיתי וראיתי כמה זייפנים שמעידים על זה. כמובן שיצורים מארגונים כמו פרופיל חדש "מעודדים" אותם ואומרים להם לא להתייאש. הם מוסיפים ואומרים "תראו איזה נזק נפשי הצבא עושה לכם. לא מגיע לצבא הזה שתשרתו אותו". הם כמובן שוכחים לציין שהנזק הזה נגרם מלכתחילה בגלל העיצות שלהם.

בנוסף לזה אני חייב לציין שהצבא לא משחרר אנשים כל כך בקלות. כל סיפורי "ההצלחה" שאתם שומעים הם שקר וכזב. גם אם הם נכונים, הם טיפה בים. רוב הזייפנים לא מצליחים להשתחרר בדרך הזאת. אם הם מצליחים, אז רק אחרי שנה וחצי או שנתיים בצבא. אני לא מאמין שאנשים באמת מוכנים לגרום לעצמם לנזק נפשי רק כדי לקצר את השירות שלהם בקצת.

אני באמת לא ממליץ להקשיב לעיצות מפגרות. במקום זה אני ממליץ להסתגל למקום שאתם נמצאים בו ולהינות מימנו כמה שיותר. עדיף מאשר לצאת עם הפרעות נפשיות מהצבא לאחר שניכנסתם בריאים לחלוטין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2010, 19:01
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "מה? מאיפה הבאת את זה? איך..."

אם בכל זאת אתה מתעקש לדעת מאיפה אני יודע את זה, אז אספר לך שבעצמי שוחררתי מהצבא על 21 רפואי שלא באשמתי. בזמן שהצבא מרח אותי עד הגיוס, הלכתי לעבוד פה ושם. באחת העבודות ביקשו מימני הצהרת בריאות. הלכתי לרופאת משפחה לעשות את הבדיקות המתאימות. שאלתי אותה אם הבעיה הרפואית שלי מפריעה והאם אני צריך לדווח עליה. היא ענתה לי "מה פתאום. זה לא מעניינם בכלל".

הרבה מעסיקים נותנים לך למלא איזשהו טופס "הצהרת בריאות" יפה כזה שנראה רשמי וחוקי, והרבה מועמדים לעבודה זורמים עם זה כי הם ממש צריכים את העבודה. יש גם מעסיקים שמבקשים פרופיל רפואי צבאי (אני מקווה שברור לך שזה לא חוקי), זה עדיין לא אומר שהחוק מאפשר לעשות זאת. פעם אחת נהגתי בטיפשות ורשמתי את הבעיה הרפואית שלי. בפעם השניה הייתי יותר חכם ולא רשמתי פרופיל צבאי. כששאלו אותי למה, הסברתי להם. זה כמובן לא מנע מימני לקבל את העבודה (לא שזאת עבודה כזאת נחשקת...).

אגב, פעם הבאה כשתרצה לקבל תגובה רצינית, אל תגיב בהתלהמות. לפני העריכה התגובה שלך היתה מאוד מתלהמת, לכן עניתי בהתאם בתגובה הקודמת שלי.
ישן 02-07-2010, 23:36
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אם בכל זאת אתה מתעקש לדעת..."

על בקשת בירור פרופיל קיים איסור מפורש בחוק, על הצהרת בריאות אם היא רלוונטית לעבודה/ביטוח - אין. מי שיחתום לך על הצהרת הבריאות לא צריך להתעניין בפרופיל אם אין בעיה רפואית אמיתית שהובילה אליו, והיא אכן צריכה להופיע שם. תמיד אפשר לשקר, אבל מי שידפק לאחר תאונת עבודה או החמרת מצב הוא מי ששיקר בהצהרת הבריאות.

כמו כן אין כל איסור על בקשת תעודת שחרור משלל סיבות כגון אישוש קו"ח, המלצת "מעסיק", מקצוע רלוונטי וכו' - ובתעודת שחרור זו אכן כתובה סיבת תום השירות גם אם לא הפרופיל במפורש.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 02-07-2010 בשעה 23:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר