לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2010, 19:06
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
שוב אתה מערבב ידידי בין ציונות לבעיה דמוגרפית
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אחלה, רק תן לי לחדש לך-..."

שמה לעשות דוקא הציבור האמוני שומר עלינו מאיבוד טוטאלי של אותו רוב והפיכת המדינה למדינה איסלאמית ללא קשר ליצרנות או שאר ירקות,לי לא משנה מי ישמור על רוב יהודי במדינה כל עוד רוב כזה אכן ישמר.אם זה לא ישמר זה לא ישנה מה תהיה ההשקפה של אלה שישארו כאן. ומה תהיה תרומתו לתל"ג לנפש. ואת זה בן גוריון ידע היטב,למרות שאני ואתה יודעים מה הייתה דעתו על אותו ציבור,ואני מבקש ממך לבדוק את מה שכתבתי לך על מה שקורה בחלקים נרחבים באירופה,לשמחתי זה עדיין לא המצב כאן אבל יש לנו מספיק אוייבים מבית שיהיו שמחים להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה (דרך אגב הם יהיו הראשונים לברוח מכאן כאשר הדבר יקרה),ובדוק את הקמפיין של הקרן לישראל החדשה וגרורותיה בתקשורת נגד שר הפנים,ובעד המסתננים העובדים הזרים וכו' ולראיה ראה מה קורה באילת ערד ובאזורים בתל אביב שאף בר דעת לא היה מוכן להסתובב שם לא ביום ולא בלילה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2010, 23:13
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "החרדים לא שומרים על האיזון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
החרדים לא שומרים על האיזון הדמוגרפי. הם לא אוכלוסיה ציונית.
אגב, אני מגיע בעצמי ממשפה מרובת ילדים, רק שלהורים שלי יחסית היה אפשרי לכלכל את כולנו. אם אבא שלי היה מחליט שבא לו 10 ילדים מבלי שתהיה לו אפשרות לכלכל אותם בעיני הוא היה פושע.

אבל חרדי עם 10 ילדים יש לו לםחות 2 או 3 שמתקלקלים והולכים לצבא ויוצאים לעבוד.
ולחילוני ממוצע יש 2 ילדים שאחד מהם מקבל פטור מסיבות שונות (סמים, ספורט, בר רפאלי אם נקרא לתופעה בשמה,ועוד)אז החרדים תורמים למדינה ולאיזון הדמוגרפי בממוצע יותר מחילוני.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 05-07-2010, 19:13
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כבר עכשיו חוקי המדינה מונעים..."

זה חלק מהסיבה שאין חוקה בישראל- כי אין הסכמה לגבי הסעיף של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

חוק היסוד שאתה מדבר עליו הוא זה:
"רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לפי העניין, במפורש או במשתמע (...) שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית (...)"

אני מצרף קטע מתוך ויקלופדיה:
לקראת הבחירות לכנסת ה-16 פסלה ועדת הבחירות המרכזית, על-פי סעיף זה של החוק, את מועמדותם של עזמי בשארה ושל אחמד טיבי. הצעה לפסול את מועמדותו של ברוך מרזל לא התקבלה. בעקבות זאת הוגשו עתירות לבג"ץ נגד שלוש ההחלטות. הסעיף בחוק יסוד הכנסת עמד, לפיכך, בבחינה מעמיקה של בית המשפט העליון, ובסופו של דבר החליט בג"ץ להפוך את שתי ההחלטות הראשונות של ועדת הבחירות, ולאשר את ההחלטה האחרונה, כלומר להתיר לכל שלושת המועמדים הנ"ל להשתתף בבחירות.

השופט ברק קבע בפסק הדין שהפירוש המינימלי ביותר למושג "מדינה יהודית" הוא כדלקמן:
"במרכזם עומדת זכותו של כל יהודי לעלות למדינת ישראל, בה יהוו היהודים רוב; עברית היא שפתה הרשמית המרכזית של המדינה ועיקר חגיה וסמליה משקפים את תקומתו הלאומית של העם היהודי; מורשת ישראל היא מרכיב מרכזי במורשתה הדתית והתרבותית".
לפי ברק, הפירוש המינימלי ל"מדינה דמוקרטית" הוא:
"הכרה בריבונות העם המתבטאת בבחירות חופשיות ושוות; הכרה בגרעין של זכויות אדם ובהן כבוד ושוויון, קיום הפרדת רשויות, שלטון החוק ורשות שופטת עצמאית".
לפיכך: "רשימת מועמדים או מועמד לא ישתתפו בבחירות אם ביטולם או שלילתם של מאפיינים אלה היא מרכזית ודומיננטית בשאיפותיהם ופעולותיהם; והם פועלים נמרצות להגשמת שאיפות אלה; וניתן להוכיח כל זאת בראיות משכנעות, ברורות וחד משמעיות".
ברק תהה האם פסילת רשימה המתנגדת להיותה של ישראל יהודית ודמוקרטית תיעשה בכל מצב, או שתאומץ "אמת מידה הסתברותית" שלפיה רשימה תיפסל רק אם קיים סיכוי ממשי שתצליח לקדם בפועל מטרות הסותרות את אופיה של ישראל כיהודית וכדמוקרטית. לבסוף הותיר ברק שאלה זו ב"צריך עיון".
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%98%D7%99%D7%AA

למעשה בג"ץ קבע כי הוא בעצמו לא יודע לענות על הסוגיה של האם זה נכון או לא נכון לשלול את זכותה של מפלגה לרוץ לבחירות כאשר היא שוללת את היותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית , הוא מנמק את החלטתו לאפשר להם לרוץ לבחירות מהסיבה שכרגע הם לא מהווים סכנה על סוגיה זו. על מנת לחדד את העובדה שהוא עצמו (בג"ץ) לא יודע לקבל החלטה בנושא הוא מסיים בכך שהסוגיה צריכה לעבור עיון נוסף.
אף אחד לא אמר שזה פשוט לחתום על חוקה בישראל אבל ברגע שאהיה הסכמה על אחת כזו , כוללת זו המשפטית, היא תחייב את כלל הגורמים לפעול על פיה. הבעיה שמדינת ישראל , מאז הקמתה, נלחמת על קיומה ומתעסקת כל הזמן בהווה ולא תמיד יש את הזמן או הרצון לחשוב גם על העתיד הרחוק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר