לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2010, 20:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע ראשוני: ישראל רכשה טכנולוגיית גרעין בארה"ב על אף האיסור

חברה אמריקאית למסחר בציוד אלקטרוני בשם Telogy LLC וחברת הבת הבלגית שלה Telogy Intl עומדות לדין בארה"ב באישום של מכירת רכיבים לכורים גרעיניים לישראל והודו, מפרסם היום אתר המחקר האמריקאי ISIS. לפי כתבי האישום שהוגשו בחודשים מרץ ואפריל השנה, החברות מכרו לישראל והודו אוסילוסקופים ומנתחי-ספקטרום מדוייקים במיוחד לטובת שימוש בכורים גרעיניים בין השנים 2003-2007 ובנוסף ניסו למכור ציוד דומה לסין ודרא"פ - כל זאת בניגוד לחוק האמריקאי באותה תקופה.

באביב 2010 הגישה הלשכה לתעשייה והביטחון (BIS) של משרד המסחר בממשלת ארה"ב תביעות נגד Telogy LLC ושותפתה הבלגית על הפרת תקנות מינהל הייצוא של ארצות הברית (EAR) בגין ניסיון לייצא סחורות בעלות ייעוד כפול לישראל, הודו, סין, ודרום אפריקה. ההאשמות הללו עלו בעקבות גילוי מרצון עצמי על ידי החברות. במקרה של ישראל והודו, הסחורה יכולה לשמש בפרוייקטים של נשק גרעיני ותוכניות טילים - עבור ההודים זה אינו מקרה ראשון, לאחר שנעשו מספר נסיונות לרכוש מיצרנים וסוחרים באירופה משאבות ואקום המיועדות לתהליך הייצור של אורניום מועשר. במקרה של ישראל מדובר בהפרת התחיבויות שונות שניתנו לממשלת ארה"ב במהלך שנות ה-90. ISIS, מכון המחקר האמריקאי בראשות הפיזיולוג דייויד אולברייט (אחיה של שרת החוץ לשעבר מדלן אולברייט) טוען בכתבה כי על ממשלת ארה"ב לגלות אחריות גדולה יותר, ולפתח תהליך רשמי כדי להרתיע מפני הפרת חוקי הסחר בתחומים בעייתיים ורגישים שכאלה. כמו כן טוען אולברייט כי הממשל צריך לקבל התחייבות רשמית מבעלות בריתו ובמיוחד הודו, ישראל, ופקיסטן כי הן לא יבקשו להפר את חוקי ארה"ב הרלוונטיים. יש לציין כי בפגישת אובמה-נתניהו בארה"ב בשבוע שעבר נתן נשיא ארה"ב אישור רשמי למכור שוב לישראל ציוד מסוג זה. הודו קיבלה אישור דומה לפני שנה בדיוק, כפי שפורסם ונידון כאן בפורום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2010, 11:32
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
זה לא סיפור חדש וזה בעצם לא סיפור
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מזכיר לי את פרשת הקריטרונים אי שם לפני יותר מעשרים שנה."

כפי שכתב בהגינותו פותח האשכול, מדובר בסיפור שהתפרסם לראשונה כבר במאי האחרון. קליף ברנס (אין קשר לדאלאס, למיטב ידיעתי), שהוא עורך דין בפירמה בוושינגטון המתמחה בדיני יצוא מארה"ב ועורך את הבלוג ExportLawBlog דיווח על הפרשה ב- 10 במאי, לאחר ששירות הביטחון של משרד המסחר, ה- BIS, פרסם את פרטי העסקה אליה הגיע עם חברת Telogy Intl ועם חברת הבת שלה בבלגיה Telogy International. כמו במקרים רבים בעבר לא הוגש כתב אישום נגד המעורבים בפרשה (ולכן לא נכון לכתוב שהוגשה נגדם תביעה, מה גם שתביעות מגישים במשפט אזרחי), אלא נמסרה להם טיוטת כתב אישום - Proposed Charging Letter.
על פי הניתוח של ברנס הענישה הקלה שהוטלו על החברות - החברה האמריקאית קיבלה קנס מושהה (מעין עונש על תנאי) של 76,000$ בתנאי שהחברה לא תעבור שוב על חוקי היצוא והחברה הבלגית תשלם בפועל 75,000$ והיעדרם של צעדי ענישה נוספים מעידים על קלות הנסיבות שבהן מדובר.
על מה שברנס כתב אוסיף שתי הערות:
1. לא מדובר כאן בהקלה עם ישראל כבעלת ברית בעלת יחסים מיוחדים עם ארה"ב, הואיל והיצוא הנטען בוצע גם לדרום אפריקה.
2. עסקת הטיעון כללה גם סעיף שבו החברות לא מודות ולא מכחישות את האמור בטיוטת כתב האישום.
ישן 15-07-2010, 23:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ראשוני: ישראל רכשה טכנולוגיית גרעין בארה"ב על אף האיסור"

Israel's nuclear program implicated in U.S. investigation
By Yossi Melman haaretz.com Published 01:40 15.07.10
According to Institute for Science and International Security researchers U.S. based Israeli company Pelogy violated export regulations.

Israel's nuclear program has been implicated in an investigation conducted in the United States by the Bureau of Industry and Security (BIS), according to a report published on Wednesday by the researchers of the Institute for Science and International Security (ISIS)...

ישן 16-07-2010, 00:37
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "טעות כתיב ?"

לרגע היו לי ספקות, הלכתי אל דלפי ושאלתי את גוגל
Pelogy LLC נמצאת רק בכתבה בהארץ (ובעוד אתר שציטט את הכתבה)
את Telogy LLC לעומת זאת האורקל דווקא מכיר טוב יותר, החל מאתרים שמציעים לי מידע עיסקי על החברה, להשקיע בחברה הזו, לשכור ציוד שלה, או לקנות אותו, לעבוד שם, פרופילים של עובדי החברה בלינקדין, פייסבוק וכו'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר