לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2010, 00:06
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
פריקת נשק אישי ללא צורך בנקירה

שלום לחברים..

קראתי עכשיו על מבק"א יבשה (עשיתי חיפוש בגוגל להזכר בראשי התיבות..) ובין היתר קראתי כאן את המשפט הבא:

בשנת 2008 הוכנסה בצה"ל שיטת חדשה לפריקת נשק אישי. שיטה זאת מבטלת את הליך הנקירה בתום הפריקה..

מישהו יכול להרחיב בנושא? ביצעתי חיפוש ולא מצאתי אשכולות בנושא כאן..

תודה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2010, 01:34
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא סביר בעליל שיעופו לבנאדם..."

ציטוט:
לא סביר בעליל שיעופו לבנאדם שלושה כדורים מהקנה והוא לא ישים לב.
יותר סביר שיפרוק במקום לא אידאלי ויסכן בני אדם.

באמת? אני במו ידי עצרתי חיילים קורסים מעייפות שהספיקו לפלוט כדורים מנשק עם מחסנית בהכנס שנייה לפני שנקרו. מה השתנה?
מה קורה במקרה של כדור בבית הבליעה, שאבוי לא נפלט כי הנשק תקול? והבודק/ים לא ערני במיוחד? בעבר הוא היה נורה בדיוק כפי ולאן שצריך, היום הוא ישאר בנשק.

אז לא סביר? קרא טוב את מה שכתבת

ציטוט:
נשק נצור, 60 מעלות, שתיים וחצי דריכות, בדיקה בראיה בלבד, שחרור ידית דריכה.
במשך עשרות שנים אנשים ביצעו ירי לא מכוון בתום תהליך פריקה שכזה, ובמזל/עקב ההוראות הם נקרו כאשר הנשק היה במצב יחסית נשלט ולכיוון יחסית בטוח. מה השתנה עכשיו שיגרום להם לשים לב? שיגרום להם להיות פחות עייפים ו/או רשלנים? רק שהיום הם ימשיכו להסתובב שעה/יום/שבוע עם כדור בבית הבליעה וללא מודעות לכך, כי הם "פרקו".

פריקת נשק מסתיימת בנקירה למקום בטוח/חומת מפגע, נקודה. הטענה היחידה שהייתי מוכן לשמוע היא חשש לשבירת נוקרים עקב נקירה על יבש, וגם לא הייתי מקבלה כשמדובר במערכת צבאית ובנשק המדובר.

עוד פקודה שלצערי אמשיך להתעלם ממנה בכל שירות חמוש...

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 27-07-2010 בשעה 01:38.
ישן 27-07-2010, 01:46
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "[QUOTE]לא סביר בעליל שיעופו..."

מה אתה מנסה להוכיח בדיוק?

אני רואה את הדברים הבאים:
1. תמיד יש סיכוי לכשל אנושי - התעלמות מכדורים שנפלטים, לדוגמה.
2. תמיד יש סיכוי לכשל טכני - אי חליצה, אי נקירה (שיכולה להנקר בהזדמנות אחרת).
3. תמיד צריך בבקר חיצוני לפריקה אחרי תנועה בהכנס.
4. אסור לכוון נשק למקום שאינו בטוח.
5. אסור לפתוח נצרה שלא לצורך ירי מכוון.
6. אסור להכניס אצבע לשמורת ההדק שלא לצורך ירי מכוון.
7. אסור ללחוץ על ההדק שלא לצורך ירי מכוון.

הנשק הכי בטוח הוא נשק שלא נוגעים בו.

מי שיזלזל בבדיקה יזלזל גם בנקודת הפריקה, במכוון בעת הפריקה, בבטיחות בסיסית בעת הפריקה.
אני ראיתי במו עיני חיילים חוצים קו פריקה תוך כדי פריקה מספיק פעמים כדי להרגיש על סף אסון, ולא שמעתי על אף פליטת כדור שלא נבעה ממישהו שדרך את הנשק בהכנס, לא פרק כראוי, פתח נצרה, הכניס אצבע לשמורת ההדק, ולחץ על ההדק (אני מכיר את נקודות הכשל האפשריות - נצרה פגומה, הדק פגום, בישול כדור, דריכה ממכה חזקה...), אבל כן ראיתי ירי בפריקה שהיה קרוב מאוד לסיכון חיי אדם.

ישן 27-07-2010, 09:00
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "היתה לזה התייחסות לפחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
היתה לזה התייחסות לפחות באשכול אחד.
השיטה נבעה מהמעבר לתבור, למיטב זכרוני בדחיפה של מייקי הרטמן.
הטכניקה:
נשק נצור, 60 מעלות, שתיים וחצי דריכות, בדיקה בראיה בלבד, שחרור ידית דריכה.
לא "משקשקים" - שקשוק משמעו לא בהכרח דריכה מלאה.

השיטה מוכיחה את עצמה. אני לא מכיר מקרה של ירי בפריקה מאז שהשינוי הוטמע בצה"ל, אולי מישהו שמעודכן יותר ממני מכיר. בשיטה הישנה חזיתי במו עיני במ"כ פורק נשק ויורה שני כדורים עקב פריקה בהכנס...

Yep, the problems with the "new" method were discussed here
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=507674

בכל מקרה כבר אמרתי (ואותו מדריך ירי שהזכרתי גם הסכים עם זה) שהדרך היחידה ב-M-16 לוודא שאין כדור בבית הבליעה זה לנוע במצב "בודדת/אוטומט" אחרי נקירה, ולנסות לנצור.

And I strongly disagreed with your instructor's "advice"

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...674#post3665875

ישן 27-07-2010, 10:39
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "פריקת נשק אישי ללא צורך בנקירה"

השטות הזו מרגיזה אותי כל פעם מחדש.
במקום לשנות את שיטת הפריקה, היה צריך לשנות את המינוח.
כדור שנורה ב60 מעלות, לכיוון חומת מפגע, במהלך פריקה מסודרת צריך להיות מוגדר כ"ירי ללא כוונת מכוון".
ככה ירדו מספר הפליטות בצה"ל והנשק עדיין יהיה במצב בטוח
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 27-07-2010, 11:49

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]השטות הזו..."

תיארתי לעצמי שתגובה כזאת תגיע ....
השאלה, שאותה הייתי צריך לנסח טוב יותר:
האם נקירה, שבוצעה בצורה מודעת, לפי פקודה, כאשר הנשק פונה מול חומת מפגע, בתהליך מסודר של פריקה, צריכה להחשב כ"פליטת כדור"
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 27-07-2010, 15:22

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "חד משמעית: כן! אם תשנה את..."

צר לי, אך אני חולק על דעתך.
אין דין נקירה מול חומת מפגע, כאשר ניתן להניח, ולו בחלקיק אחוז, כי עלול כתוצאה מכך להיירות כדור (הרי לשם כך החייל נמצא מול חומת מפגע, לא?) כדין כדור אשר נפלט "לא בכוונה" (משחק בנשק, חוסר תשומת לבאו כל סיבה אחרת).
אין להקל בכך ראש, אני מסכים. יחד עם זאת, יש להבדיל בין הדברים.
הרי למה תביא "הפריקה החדשה"? במקום שכדור יירה ב60 מעלות, מול חומת מפגע, כאשר החייל ומפקדיו ערים לכך שהדבר יכול לקרות, הכדור עכשיו יירה בכל מקום אחר מאשר מול חומת המפגע.
מעניין, האם כבר יש נתונים על מספר פליטות הכדור הקלטניות (שכתוצאה מהן נפצעו או נהרגו חיילים) לאחר המעבר ל"שיטה החדשה" בהשוואה לפליטות הכדור הקטלניות בתקופת "השיטה הישנה"?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 29-07-2010, 00:47
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "שן חולצת יכולה להשבר. ואני..."

אני כבר לא יכול לערוך את הודעתי אז אוסיף עוד משהו שחשוב להאמר.
המטרה בשינוי הנוהל היא לא לחסוך לצה"ל 200 ש"ח לשנה על 200 מקרי פליטה בפריקה לשנה.
המטרה אמורה להיות העלאת רמת איבטוח הנשק האישי.
הבעיה היא שאיזה חלם שם חשב שאם הסטטיסטיקה נמוכה יותר- אז רמת איבטוח הנשק גבוהה יותר. וזה לא נכון!!!

הסטטיסטיקה של מספר הפליטות ירדה כתוצאה משינוי הנוהל (כמובן- שהרי לא נוקרים!!!)
ואילו סטטיסטיקת מקרי הפליטה הקטלניים בטוחני שעלתה!!! (אפילו שאין לי מספרים מדוייקים אבל זה ברור כרעם ביום בהיר.)
כלומר, הורידו את הסטטיסטיקה וביחד איתה גם את רמת איבטוח הנשק האישי.

+ עוד אשכול שהזכרתי בו את הנושא שכ"כ חורה לי.

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 29-07-2010 בשעה 00:53.
ישן 27-07-2010, 15:52

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "הוא כתב: [QUOTE]האם נקירה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
כלומר, לדעתו אין כאן מצב של "פליטת כדור".

אני חושב שיש בעיה עם ההגדרה של מהי פליטת כדור.
אנסה להגדיר: "פליטת כדור הינה אירוע, בו נורה כדור מנשק בצורה לא רצונית, ללא כוונה וללא מכוון".

עכשיו אנסה לשחזר את הפקודה (הישנה) לפריקת נשק:
"נשק ב60 מעלות, מחסנית הוצא, נשק פרוק [החייל מושך את הבריח לאחור פעמיים ומגיש את הנשק לבדיקה בעין + פיזית כאשר המחלק משוך לאחור. מפקד המטווח מבצע בדיקה משולשת, פוקד על החייל לבצע נקירה]".
אם נצליב את ההגדרה (שלי, אני מדגיש) עם הפקודה (ואני מקווה שכתבתי את הפקודה וההליך בצורה נכונה), הרי שאם היה כדור בקנה, הוא נורה בצורה רצונית, על פי פקודה, בכוונה ברורה, כאשר החייל מכוון אותו.
לדעתי:
1. אין מדובר בפליטה
2. אם נגע רגע בסעיף האחריות, שלא עסקתי בו כלל, הרי שהאחריות לפליטה הינה של מפקד המטווח, הוא פרק את הנשק, הוא נתן פקודת ירי והאחריות הינה שלו.
אשמח לשמוע דעות אחרות ובמידת האפשר, להשתכנע
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 27-07-2010, 16:11

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אני מסכים שלמפקד המטווח יש..."

אגיב אחד אחד:
hellfrost - אם אשנה את ההגדרה, ובמקום "מפקד המטווח" ארשום "המפקד" הדבר יתאים יותר? הרי אין פריקה עצמאית. ואני יודע שתיכף יתחילו הויכוחים, אז בואו נסגור את זה: אין פריקה עצמאית. כל פריקת נשק חייבת להיות מבוקרת.נקודה. גם אם מדובר בשני חיילים, האחד צריך לפרוק לשני, ובתנאי ששניהם מוסמכים לכך. כל הנהלים הפנימיים של הפלוגות השונות הם בדיחה שלא תחזיק מים במקרה הטוב ורשלנות על סף פלילית במקרה הפחות טוב.
האם תסכים עם ההגדרה הזו: "נשק ב60 מעלות, מחסנית הוצא, נשק פרוק [החייל מושך את הבריח לאחור פעמיים ומגיש את הנשק לבדיקה בעין + פיזית כאשר המחלק משוך לאחור. מפקד הפריקה מבצע בדיקה משולשת, פוקד על החייל לבצע נקירה]"."

Zed3 - אני חושש שאתה טועה.
תפקיד הנקירה אינו לשחרר כדור, אלא לוודא כי אין כדור בקנה. במידה ויש כדור, הרי שהוא נורה כאשר יש מי שאוחז בנשק הוא מכוון לעבר נקודה בה אין איש.
המטרה של ההליך אינה "למנוע את אותה נקירה". המטרה של ההליך היא לוודא כי הנשק בטוח!
שיטת הפריקה החדשה שמה את הדגש על הנקירה (כפי שכתבת). לפי אותה שיטה, הרי שאין לנקור את הנשק גם במהלך הרכבתו לאחר פירוק - ואיך תדע אם הנשק תקין?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 28-07-2010, 23:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "הוא כתב: [QUOTE]האם נקירה,..."

נכון - פליטת כדור אינה דבר שאינו מכוון.
המטרה בפריקה עם נקירה בסיומה היא להביא לירי במידה ויש קליע בבית הבליעה - להוציא את הכדור שנמצא בבית הבליעה, קודם ע"י חליצה, ואז אם זה לא עובד, ע"י ירי, והירי בפריקה הוא ירי מבוקר!
מבחינתי, שכל "פליטות הכדור" יתבצעו תו"כ פריקה מבוקרת, ושכל פריקה תסתיים בירי, מאשר שתהיה פעם אחת של פליטת כדור לא מבוקרת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-07-2010, 21:38
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "כאמור, מייקי הרטמן לחץ על גברעם הגלילי לעבור לשיטה הזו"

עדיף בהרבה:
"אתה עייף מת, גמור, אתה יורד משמירה ב6 בבוקר, עושה באופן מכאני פעולה שאתה יכול לעשות בעיניים עצומות. מי שבודק אותך, לא ישן כל הלילה, והוא טמבל ולא שם לב ממש לקצה של בית הבליעה שבאור דמדומים לא ממש רואים מה יש שם. אתה יורד מהשמירה, מסדר את הנשק בתלה צוואר, והולך לחפש ארוחת בוקר בחדר אוכל, אתה מכיר את הדרך בע"פ 10 דקות הליכה בשבילים צהליים מצ'וקמקים. אתה הולך בעיניים כמעט עצומות מתעפץ. הנשק משתפשף באפוד. הנשק עצמו הגיע לארץ ציון איי שם בשנות ה70 בספינה מארצות הברית, ומאז חיילים משתמשים בו בתור מעדר מטאטא*ופטיש. הנצרה נפתחת. אתה נכנס לחדר אוכל מוריד את האפוד, מעביר את היד לתוך החגורה של הנשק, מיישר אותה, הרצועה מחליקה מהכתף והנשק מחליק לכיוון הגב להצלב. אתה לוקח קופסת קוטג' ורואה שאין שוקו, וחושב לעצמך שאתה צריך ללכת למקרר במטבח להביא. ואז אתה מושיט את היד אחורה בישביל לסדר את הנשק בהצלב, שישב קצת יותר גבוה, תופס את בית המחסנית - ומרים. כשאתה עוזב, היד שלך עברת מעל שומרת ההדק והאצבע מחליקה על מה שהשמורה באה לשמור, הפטיש משתחרר, פוגש את הנוקר, שפוגש את הפיקה שמתעכבת מספר מיקרו שניות בזמן שהיא מציתה את אבק השריפה בתרמיל. אבק השריפה לוקח את הזמן שלו בזמן שהוא מתחיל להישרף ולהפיק גז לוהט שדוחף את הקליע שבראשו הישר לתוך הקנה...

אני רק רוצה לציין לכל מי שאומר שמשמעת זה הפתרון. חיילים הם לא ממושמעים, רובם לא ממש חכמים עייפים, ומשועממים. מנגנון בטיחות, ופריקה זה סוג של מנגנון בטיחות, נועדה לא לחיילים הממושמעים אלה להיות FoolProof

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 27-07-2010 בשעה 21:41.
ישן 27-07-2010, 22:46
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "למה צריך חומת מפגע? אתה פורק..."

א. לא זכורה לי אי פעם פריקה עם מד זווית. ראיתי כבר נקירות עייפות ב-90, 70, 55, 45, 37, ואפילו 20- מעלות...
ב. מעבר לגדר של מרבית בסיסי צה"ל יש אנשים חיים. בחלק מהם יש אפילו הרבה מאוד אנשים חיים.
ג. ראיתי כבר פריקות עצמאיות בכניסה לבסיס שהיו כלפי פנים הבסיס...

חומת מפגע נותנת פתרון טוב. אם כבר אתה נוקר, תעשה את זה בין כוונות (ראית פעם מישהו נוקר בפריקה בין כוונות?) ישירות את חומת מפגע.

מה שמזכיר לי שבחלק מהמטווחים שעשיתי היתה הנחיה לעבור ל-60 מעלות בסיום ירי, ובאחרים ההנחיה היתה להשאיר קנה מול מטרות (הגיוני בהרבה).

ישן 28-07-2010, 12:29
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "הרבה יותר בטיחותי לפלוט כדור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
הרבה יותר בטיחותי לפלוט כדור במצב של פריקה גם אם מי שעושה אותה מטומטם,
מאשר שנוהל הפריקה מסתיים בלי לוודא שהנשק אכן פרוק.

שוב, חלק מהמקרים של חיילים שפלטו בפריקה, בשיטה החדשה יהפכו לחיילים שפרקו ונשארו עם נשק טעון.
בצבאנו יש (לפי מקורות זרים בס"ד) כ 650K חיילים, רובם ג'ובניקים, רובם לא ממושמעים, ורובם טיפשים, כמו רב בני האדם, הנוהל צריך להיות מיועד עבורם

שיעלו על אזרחי ויעשו את השרות שלהם ללא נשק

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 27-07-2010, 23:28
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני לא מסכים. באותה מידה..."

מצד אחד אתה מדבר על פריקות רשלניות, מצד שני אתה לא לוקח בחשבון פריקות רשלניות בשיטה החדשה. אפשרות אחת לפריקה רשלנית היא לבצע אותה עם מחסנית בהכנס. אפשרות שניה לפריקה רשלנית היא לבצע אותה ע"י דריכות קצרות ולא מלאות.
עכשיו, אם תבחן את המצבים תגלה שבשיטה הישנה, מכסים את שתי הרשלנויות. (במקרה הראשון, או שהפריקה תעצר לאחר שהכדור הראשון יעוף או שהפריקה תסתיים בירי בתנאים מבוקרים, גם אם לא אופטימאליים) בשיטה החדשה, מכסים את האפשרות הראשונה בקושי (מדובר באותו הכדור שאמור לעוף כמו בפריקה הישנה), ובאופן כללי נסמכים על החייל שלא ינקור בטעות או בכוונה, עד הפריקה (הרשלנית) הבאה.
הרעיון המנחה בפריקה החדשה הוא שלא להרגיל את האצבע לנקור, שהנקירה עצמה לא תהיה פעולה שגרתית שמבוצעת בהיסח דעת. הבעיה היא, שאותה הרשלנות בשמה מבוצעת הפריקה מלכתחילה, היא זו שתביא חייל לנקור בסיטואציה פחות מבוקרת, מתוך אמונה שהנשק "פרוק, בדוק ונצור".

נחמיה, לא הבנתי את הטענה הסטטיסטית שלך. אתה מדבר על כך שאין מקרים של פריקות כדור בנשקים שעברו פריקה בשיטה החדשה או שאין פליטות כדור במהלך פריקה?

מישהו יודע מה קורה עם ה"מק-פורק"?

נערך לאחרונה ע"י שקר כלשהו בתאריך 27-07-2010 בשעה 23:32.
ישן 28-07-2010, 00:19
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "אבל זה מהות הכסת"ח... הורדת..."

פליטה באוהל תוך 24 שעות מהפריקה האחרונה שאחריה לא הוכנסה מחסנית לנשק?
למיטב ידיעתי אפס, גורנישט, נאדה. אני מחכה שמישהו שמחובר לצינורות המידע הרלוונטיים יספר משהו אחר - אבל כנראה לשווא...

מה שאני טוען לאורך כל האשכול זה שלושה דברים עיקריים:
1. התנהגות מונעת חשובה הרבה יותר משיטת הפריקה.
2. בכל פרוצדורה יש תמיד סיכון מובנה שנובע מרשלנות אפשרית/סבירה של הפורק.
3. צריך להחליף את שיטת הפריקה ב-M-16 כך שתבדוק האם ניתן לנצור את הנשק.

ישן 28-07-2010, 00:20
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "מצד אחד אתה מדבר על פריקות..."

ציטוט:
אפשרות אחת לפריקה רשלנית היא לבצע אותה עם מחסנית בהכנס. אפשרות שניה לפריקה רשלנית היא לבצע אותה ע"י דריכות קצרות ולא מלאות.

נצל"ש- נקודה חשובה שמי שרגיל להסתובב ב-"הכנס" אולי אינו מודע אליה היא שהרבה ג'ובניקים רגילים להסתובב עם נשק פרוק גם בעת שמירות (בסיסיות). גם במטווחים, ממלאים להם כדורים בודדים במחסנית, הם יורים את כולם- אין להם ניסיון בפריקת נשק עם כדורים במחסנית. לכן, כשסוף-סוף יש להם נשק בהכנס הם עלולים להתעלם מהחלק הלא-מוכר עבורם "מחסנית הוצא" בפקודת הפריקה, ולמצוא את עצמם שופכים כדורים על הריצפה וקרובים מאוד לפליטת כדור. זיכרו זאת כשאתם פורקים למי שאינו רגיל להסתובב ב-"הכנס".
ישן 28-07-2010, 02:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "אולי כדאי להשתמש בכמה שיטות..."

שזה, אגב, נתון מעולה. השאיפה שלי תהיה מכל פליטות הכדור יהיו בפריקה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-07-2010, 22:16
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "צריך לזכור שלא כל הירידה..."

נוהל 112 ותיק בהרבה מהפריקה החדשה, והוא רלוונטי רק לבעלי 03 (אם אני זוכר נכון, אולי רק ללוחמים) ורק בתוך שטחי איו"ש.
רבות מהפליטות השטותיות קורות אצל מי שלא רגילים להתעסק עם נשק ביומיום ומשחקים בו משעמום בשמירות וכדומה.

אור חדד נהרג כי הנשק של היורה לא נפרק אפילו פעם אחת במשך שלושה שבועות! תקן אותי אם אני טועה אבל גם בנוהל 112 מחוייבים בפריקה יומית.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1124572.html
אגב, הכדור לא "נפלט", אלא "נורה". פתח נצרה, לחץ על ההדק. בתוך אוהל. זה משהו בין גרימת מוות ברשלנות להריגה...

ישן 28-07-2010, 02:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ואני אגיד שוב - אני לא מכיר..."

נכון, לא היה כזה. מה שהיה זה חיילים שהסתובבו עם כדור בקנה ימים, ולפעמים קצת יותר, מבלי לדעת את זה.

ישן 28-07-2010, 12:28
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ואני אגיד שוב - אני לא מכיר..."

ציטוט:
ואני אגיד שוב - אני לא מכיר אירוע של פליטת כדור אחרי פריקה בשיטה החדשה.

עובדתית, היו במשך שנים פליטות כדור גם אחרי הפריקה המסורתית. ואתה בא ולוקח את זה למקרה הכי קיצוני, שמשאיר בדיוק שתי אפשרויות:
1. יש אלוהים והוא לא אוהב מישהו...
2. יש מקריות מדהימה לפעמים.

בגולני חייל כיוון על חברו פתח ניצרה וירה ! החייל נהרג !!!
לפי תאריך הארוע זה היה כבר לאחר הפריקה החדשה !!!

שוב אני חוזר על המנטרה "אין תחליף לנצרה שבין האזניים"

ישן 28-07-2010, 19:06
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "במקרה של אור חדד ז"ל, החייל היורה לא פרק את הנשק מזה כשלושה שבועות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403

מצידי שלא יפרקו נשק שנה !!! (מוגזם כי רצוי לנקות ולטפל)
זו לא סיבה לפליטת כדור !!!

הסיבה מתחילה - בהכשרה (רובאי 2+3 עושים חצי ויותר מהמטווחים בתורנויות במקום במטווח)
הכשרה לא מספיק יסודית והסמכה ב"כאילו". (לא לשווא החליטו ביחידות שדה להעלות את ההכשרה לרובאי 4 כולל מטווחי השלמה)
אדם שהוסמך כרובאי חייב לדעת לפרוק את נשקו ולהיות אחראי לכך.
אך כשהאחריות מגולגלת לקצין הבודק פריקה - אז החייל נהיה ראש מחט ולא אחראי.

ההמשך בהתנהגות מזלזלת ברכוש ובחיי אדם שלא זוכה לתגובה ראויה. (ממני ראו וכן תעשו).

והסוף בפליטות והרס רכוש ונפש.

במשפט הראשון שערכתי בחיי כקצין (השתדלתי לשפוט רק במקרי קיצון) שפטתי חייל ששיחק בנשק (בחדר מלא אנשים) ושלחתי אותו לכלא. (גם כמתנדב מתנ"א אני בקושי רושם דוחות אלא משתדל לחנך ככל שניתן)

הוא קבל על זה שקיבל ישר כלא ולא תנאי כי היה לו גליון נקי. פתחו חקירה ועיכבו לי דרגה.(סוף טוב אחרי חצי שנה כתבו לי שיכולתי לשקול לתת תנאי אך לא חרגתי מהפקודות)

צבא שרוצה להפסיק משחק בנשק פותח את האישום מוודא את נכונות הראיות ומכפיל את העונש, רק כך יבין מי שצריך שנשק זה לצורך לחימה ולא למשחק.

ישן 29-07-2010, 07:01

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "השאלה היא מאוד פשוטה: האם הוא..."

כשהייתי בצבא היה נוהל מסוים שבמבצעי הולכים כל הזמן בהכנס. לא פרקנו את הנשק כל יום.
היינו פורקים אותו אחת לסיום פעילות. אך נוצר מצב שהיו חיילים שהסתובבו עם הנשק המון זמן בהכנס ולא פרקו. (היו גם כאלה שכן פרקו...)

הפריקה אמורה לוודא שהנשק במצב בטוח. תמיד לפני שחייל יוצא הביתה הוא פורק את נשקו, זה חלק ממסדר היציאה.
לדעתי השאלה היא פשוט אם הוא טען את הנשק באוטובוס או שהכדור היה שם על אף הפריקה ובגלל השיטה החדשה. וזה, כפי שאמרת, מידע שלא נגיש לנו...
אבל התחושה האישית שלי היא, משום מה, שיותר סביר להניח שהוא לא ידע שהוא מסתובב עם כדור בקנה וסתם נקר "בשביל הצחוקים" מאשר שהוא דרך את נשקו ונקר "בשביל הצחוקים". כי בכל זאת רובאי יודע מה הנשק עושה ולדעתי לא יעשה דבר כזה בצחוק או בטעות ואילו לנקור אחרי שפרקו לך את הנשק זה דבר שלכאורה לא אמור להוות סכנה... והסוף ידוע. אך זו רק השערה שלי. למה אני משער ככה? כי הכי סביר שזה באמת מה שקרה...
ישן 30-07-2010, 09:44
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "פריקת נשק אישי ללא צורך בנקירה"

אם מישהו היה ניגש בזווית של חברה אזרחית לבעיית הפליטות בצה"ל, היה מייד צף ועולה מדפס קריטי:
הרוב המוחלט של הנשקים מהם "נפלטו" כדורים היו תקינים לחלוטין חימושית.
מכאן שהבעיה היא האיש שבוחר לבצע פעולה שמכניסה כדור לבית הבליעה.
מכאן שהמהלך החשוב ביותר בפריקת נשק הוא הוצאת המחסנית, הרי בלי מחסנית אתה יכול לשקשק גם שלושים ואחת פעמים ולא יכנס כדור לבית הבליעה.
לגבי "אחרי פעילות"- הדבר השני הכי חשוב בפריקה הוא לבדוק את בית הבליעה עצמו, אם יש שם כדור או לא.
לפחות סטטיסטית, שתי נקודות אלו היו מחסלות את כל מה שנקרא "פליטת כדור".

כדור שנורה עקב משחק בנשק, כמו באוטובוס לנהריה וכמו דריכה שלא הסתיימה בירי ברכבת שתוארה כאן, לא יכול להיות מוגדר כפליטת כדור אלא כרשלנות פושעת או הריגה, לא פחות. (גרימת מוות ברשלנות לא מתאים לגבי משחק בנשק, כי נשק הוא כלי שמטרתו להרוג, וכל הפעלה שלו שתוצאתה היא ירי, אינה רשלנות כמו העמסת ארגז בצורה לא נכונה שגרמה לנפילתו על מישהו).

רק אחרי כל אלו יש מקום להתעכב על נקודות דורשות ממש הקפדה אישית ומשמעת אישית כמו 60 מעלות ולא 20, כן לנקור או לא לנקור.
אם אין מחסנית ובית הבליעה נבדק, אתה יכול לנקור גם לכיוון האדמה במינוס חמישים מעלות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-08-2010, 19:44

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אם מישהו היה ניגש בזווית של..."

אני מסכים איתך שמבחינה סטטיסטית רוב הפליטות קרו בנשק תקין,
אך עדיין- פעולת הפריקה באה לוודא שאין כדור בבית הבליעה ב100%, משמע, גם כשהנשק לא תקין.

שנית, אני מסכים ש"אין תחליף לנצרה שבין האוזניים" כפי שכבר נאמר,
אך ביצוע פעולות פריקה כמו גם ביצוע כל פקודה אחרת חייב להיות בצורה משמעתית וטיפשה. חייבים להמציא סדר פעולות שכולם חייבים לעשות גם אם אינם מבינים את חשיבות הדברים. למה? כי תמיד יהיו אלו שלא יבינו את חשיבות הדברים ויפעלו בצורה שגויה מכל סיבה שהיא. (טמטום או רשלנות)
מה הפתרון? יצירת נוהל שבסופו אתה בטוח שאין כדור בקנה. ולדעתי, חובה שתהיה שם גם נקירה בסופו.

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 01-08-2010 בשעה 19:55.
ישן 07-08-2010, 16:12
  ilanb ilanb אינו מחובר  

שבוע טוב

ביום ה חזרתי משבוע מעייף בשטח שבראשיתו הביאו לנו מדריכות חי"ר לרענון נשק.

לא אספר את כל הטעון שיפור - אך דבר מה חריג צד את אזנינו.

ב M203 הפריקה מתבצעת כמו פעם כשבסופה נקירה.

את השטויות ששמענו לאור התהיות נשאיר בצד.

פריקת נשק היא פריקה ויש לעשותה בצורה אחידה - נקודה !

אין פריקה ל"נשק ריק" ופריקה אחרת לנשק שירה (עוד שטות שנפלטה)

הפריקה חייבת להיות אחידה לכל מצבי הנשק ולהעשות לפי הסיכון - גמר ירי עם כדור בקנה.

צה"ל באמצעות נציגיו בבתי הספר להדרכה יוצא כל כך טיפש שזה ממש מסוכן.

כל מי שיש באפשרותו להשפיע מתבקש לעשות זאת.

אני את הסיכום שלי שולח מחר לכל מי שאמצע לנכון.

ישן 09-08-2010, 07:43

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]שלא לדבר על..."

נכון - רק מוסיף לבעיתיות:
M16 - המחלק נתפס מאחור ע"י עצר המחלק, שכל מכה קטנה בגוף הנשק עלולה לשחרר אותו ו"להריץ" את המחלק קדימה. אם נדרש מהפורק לאחוז את ידית הדריכה לאחור על מנת לאבטח את המחלק מפני חזרה קדימה, הדבר למעשה מונע ממנו בפועל לפרוק את הנשק לבד והוא צריך להסתייע בחבר
גליל - אין עצר מחלק. יש לאבטח את המחלק ידנית על מנת להעביר חוטר
מאג/עוזי - מכנס פתוח. אין בעיה להשאיר מחלק לאחור, אבל אם הוא משתחרר ואכן יש כדור בקנה.... אללה ירחמו

בכל המקרים התייחסתי כמובן להעברת חוטר בנשק ללא פירוק.

לדעתי מדובר בסרבול של כל התהליך, וכפי שכבר נאמר לפני - פריקת נשק צריכה להתבצע תמיד באותו אופן ובאותו סדר פעולות ללא הבדלה בין מטווח/תרגיל/פעילות מבצעית.
וכאמור - אין תחליף לניצרה שיש בין האוזניים
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 09-08-2010, 22:03

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא מבין על מה אתה מדבר. אין..."

ציטוט:
בכל מקרה פריקה טובה מתבצעת על ידי אדם שני.

ואיפה עומד האדם השני? מול קנה עם כדור פוטנציאלי.
אפילו בצורה הבטוחה ביותר אתה צריך להעביר כף יד לפני הקנה. לא נראה לי הגיוני
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 09-08-2010, 22:32

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה מכיר אירוע כלשהו שבו נורה..."

האם אתה מכיר את המשפט Assumption is the mother of all fuck ups?

אני רק מדמיין שני חבר'ה יורדים נפוצים מעמדת שמירה בלילה, אחרי שהם מריצים שמונה-שמונה כבר שלושה חודשים בגלל שטוחנים אותם צעירות, פורקים אחד לשני את הנשק, ואחד אומר לשני, יאללה, בוא תעמוד ממול ותעביר לי את החוטר.... צמרמורת....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 09-08-2010, 07:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]חוטר לא ישים..."

כשאתה בפילבוקס? כשאתה יוצא וחוזר ממשימה? יש מספיק מקרים בהם כוח צריך לפרוק ולטעון בהיותו בתעסוקה מבצעית. אני לא רוצה שיתחילו לפרק נשק בכניסה למוצב בכל פעם שחוזרים ממשימה.

ואגב, יש מספיק משימות מבצעיות כיום, שיש דרישה לטעינה ופריקה תוך כדי משימה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:39

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר