לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2010, 09:34
  NKS NKS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "לא, אבל יש חרדים שקמים ב4..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hanamer
לא, אבל יש חרדים שקמים ב4 בבוקר בכדי ללמוד חומר לדיינות, ולמלאות את מוחם בחכמה, לכתוב תשובות בהלכה ובמשפט. להשוות ערבים לחרדים זה להשוות עבדות לעמל חיובי. אני חושב שהיית צריך לחשוך בתגובה שלך. זו התבטאות קיצונית, שנובעת מחוסר ידע על המתרחש בציבור שאינך שייך אליו.

חרדים לומדים יופי בארה"ב בלי לקבל שקל מהמדינה. למה הם לא יכולים לעשות את זה בארץ?
מי קבע שלימוד תורה זה עמל חיובי? מה בדיוק חיובי בזה? איך זה תורם למדינה?
איך ה"עמל חיובי" הזה מפצה על כך שהם חיים על חשבון אחרים?
אפילו סטודנט להיסטוריה (מקצוע לא "מכניס" בלשון המעטה) צריך לפרנס את עצמו או להיעזר בהוריו שחסכו עשרות שנים.

נערך לאחרונה ע"י NKS בתאריך 02-08-2010 בשעה 09:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2010, 12:21
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "[QUOTE=hanamer]לא, אבל יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NKS
חרדים לומדים יופי בארה"ב בלי לקבל שקל מהמדינה. למה הם לא יכולים לעשות את זה בארץ?
מי קבע שלימוד תורה זה עמל חיובי? מה בדיוק חיובי בזה? איך זה תורם למדינה?
איך ה"עמל חיובי" הזה מפצה על כך שהם חיים על חשבון אחרים?
אפילו סטודנט להיסטוריה (מקצוע לא "מכניס" בלשון המעטה) צריך לפרנס את עצמו או להיעזר בהוריו שחסכו עשרות שנים.

לך תשווה את אלו שלומדים בארה"ב ללומדים כאן. ולך תשיג תורמים לישיבות כאן, כמו שיש שם.

איך זה תורם? אתה אולי לא מאמין אך הם מאמינים ולא מהיום שלימוד תורה מגן ומציל את עם ישראל מצרות.
איך זה תורם? תראה בעצמך, פחות פושעים במדינה. פחות רצח, פחות גניבות, פחות אונס, (שים לב, לא אמרתי ללא פשעים, אמרתי פחות, כך שאל תביא לי דוגמאות על חרדים פושעים, כי הם בטלים ברוב). אלו עובדות בשטח חביבי. זה עמל חיובי. עמל שעמלו בו אבותי ואבותיך בגולה שעשתה מהם קודם כל אנשים נורמלים.

ישן 31-07-2010, 19:07
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "דבר נוסף, אין בכלל מקום..."

אני אענה לשתי ההודעות בהודעה הזו.
אין לי בעיה שיטפלו בחרדים הלא יצרנים שחיים על חשבוני, מה שמפריע לי זו הצביעות.למה לטפל רק מגזר לא יצרני אחד? למה בתקשורת כמעט ולא מדברים על המגזר הלא יצרני השני? גם אם אין פה רדיפה מכוונת אני בהחלט יכול להבין למה יש אנשים שחושבים ככה.
ציטוט:
דבר נוסף, אין בכלל מקום להשוואה בין המגזר החרדי, חלק מעם ישראל לבין המיעוט הערבי החי בארץ ישראל. אנו מדברים כאן על יהודים שהוציאו את עצמם מכלל העדה עם החובות אך לא עם הזכויות.

זה בדיוק מה שגם הערבים עשו, לוקחים מה שרק אפשר מהמדינה ונותנים מינימום אם בכלל נותנים. בתור לביטוח לאומי הם עומדים בדום מתוח, אבל איפה הם כשצריך לשלם מיסים? אפילו את המיסים המוניציפליים שלהם, מיסים שלא ישתמשו בהם לטובת מי שלא גר באותו הישוב שבו הם גרים הם לא ממש טורחים לשלם. רוצה עוד דוגמה? גם שירות לאומי הם לא מוכנים לעשות, אפילו אם השרות הלאומי הוא במקומות וארגונים שמשרתים גם אותם. בקיצור גם בחלק הזה שני המגזרים דומים מאד, אבל גם בחלק הזה הסיקור העיתונאי מוטה לצד אחד בצורה מובהקת.
אני לא חושב שיש פה קשר להגדרה העצמית של הערבים הישראלים או לנאמנות שלהם.

ישן 01-08-2010, 09:23
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אענה לשתי ההודעות בהודעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני אענה לשתי ההודעות בהודעה הזו.
אין לי בעיה שיטפלו בחרדים הלא יצרנים שחיים על חשבוני, מה שמפריע לי זו הצביעות.למה לטפל רק מגזר לא יצרני אחד? למה בתקשורת כמעט ולא מדברים על המגזר הלא יצרני השני? גם אם אין פה רדיפה מכוונת אני בהחלט יכול להבין למה יש אנשים שחושבים ככה.

אני חושב שהשמאל עסוק אך ורק בסכסוך הערבי הישראלי, לא משום שזה חשוב לו עד כדי כך שהוא מוכן על חשבון ההטייה הזאת לוותר על התעסקות בבעיות פנים כמו, מדוע קשה לנו לקלוט את העדה האתיופית ומה עושים כדי למנוע את האפלייה ואת דחיקתם לפינה כפי שעשינו בעליות קודמות ששאת המחיר אף אחד לא חשב שנשלם בטווח הרחוק.
השמאל לא מתעסק למשל, בקיטוב בין המגזרים השונים היהודיים בארץ כי לא נוח לו עם זה, משל למפלגת העבודה שרק השם נותר "עבודה" אבל בפועל יושבת שם אליטה חברתית, חלקה נהנתנית.
לשמאל פשוט לא נוח עם התעסקות בנושאים שיסבכו אותם בשאלות ובעשייה.
עדיף לקחת צד אחר ולהטיל עליו את כל האשמה

זה בדיוק מה שגם הערבים עשו, לוקחים מה שרק אפשר מהמדינה ונותנים מינימום אם בכלל נותנים. בתור לביטוח לאומי הם עומדים בדום מתוח, אבל איפה הם כשצריך לשלם מיסים? אפילו את המיסים המוניציפליים שלהם, מיסים שלא ישתמשו בהם לטובת מי שלא גר באותו הישוב שבו הם גרים הם לא ממש טורחים לשלם. רוצה עוד דוגמה? גם שירות לאומי הם לא מוכנים לעשות, אפילו אם השרות הלאומי הוא במקומות וארגונים שמשרתים גם אותם. בקיצור גם בחלק הזה שני המגזרים דומים מאד, אבל גם בחלק הזה הסיקור העיתונאי מוטה לצד אחד בצורה מובהקת.
אני לא חושב שיש פה קשר להגדרה העצמית של הערבים הישראלים או לנאמנות שלהם.

לגבי הערבים, אתה ואני לא חלוקים בדעותנו, אני אפילו מקצין את דעותי בנושא (ראה מה כתבתי לישראלה). אין בינם לבין יהודי מכל צבע וגוון שום מכנה משותף ואסור אפילו לחפש.
מניעי הערבים נובעים מהחיבור שנוצר בינם לבין גורמים חיצוניים שמשפיעים עליהם באופן מוחלט. הם עשות תפנית ברורה לכיוון אוריינטציה דתית ולאומית שהחיבור ביניהם יוצר פער עוד יותר עמוק עם החברה הישראלית.
בהתנהלות בזמן האחרון, אני חושש שאנו רואים ניצנים של גייס חמישי.

ואגב בנקודה זאת, אבו מאזן מצהיר כי רגל יהודי לא תדרוך בשטחי הרשות. לא צריך ללכת רחוק, ישנם כפרים ערביים בישראל שרגל יהודי לא תדרוך בהם מחשש לצרות.
ישן 31-07-2010, 13:23
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost]אני מבין..."

אני חושב שמרוב אהבה, נשארה לך רק שנאה.

ודבר שני אני לא מבין איך אתה משווה בין ערבים לחרדים? אלה חלק מהעם היהודי, ואלה לא, יש מין קטע כזה של ציפיות שונות. ואני לא חושב שיש שום בסיס להשוואה בין הקבוצות.

אני אסביר לך, אני מבין למה ערבי מרגיש שמדינת ישראל איננה מדינתו, לא רוצה לשרת בצבאנו, ולא רוצה לשלם מיסים, ואת הטינה שהוא חש כלפי הציבור היהודי.
מצד שני אני לא מבין למה שחרדי לא ילך לעבוד יפרנס את עצמו, יתגייס לצבא ויהווה חלק תורם בחברה הישראלית.
גם כל הקטע של ההפגנות האלימות - נגד חפירות ארכיאולוגיות לא פחות, נגד המשטרה, ונגד חניון של העיריה, תמוהה בעיניי. גם החיבה ללשרוף את הפחים בשכונות שלהם אני לא מבין....
ישן 01-08-2010, 09:12
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
השאלה היא עקרונית לגבי שילוב מגזר כזה או אחר בשוק העשייה בישראל
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האשכול הזה נע ונד למקומות שלא ממש כיוונתי אליהם."

כאשר אתה מתייחס לנתונים מסוימים שבמקרה הזה אתה מצביע על נתונים סוציואקונומיים, אתה לא יכול להתעלם משאר השאלות הצצות ועולות כתוצאה מדיון במגזר החרדי.

בוא נעזוב לרגע את המיעוט הערבי שמבחינתי השאלה "מדינת כל אזרחיה" צריכה להישאל באופן הברור ביותר ולהסיק מסקנות חד-משמעיות אם הם נטע זר ואבן ריחיים על צווארנו (לי יש דעה ברורה בנושא - חילופי אוכלוסין כפי שנערכו בתחילת המאה בין יוון לתורכיה ללא התחשבנות ב"נתונים היסטוריים").

לגבי המגזר החרדי, צריך להתייחס לנתונים דמוגרפים הקיימים בקרב עדה זאת.
כאשר הנתונים מצביעים על משפחות ברוכות ילדים ועל התל"ג לנפש בקרב עדה זאת מתקבל נתון עגום ביותר.
דוח העוני האחרון שפורסם ב-2008 מלמד כי הפערים בעדה החרדית רק הולכים וגדלים עם הזמן.
למרות שההגבלה בהטבות אינה מופיעה עדיין בדוח זה, סביר להניח כי ההגבלות המוטלות כעת יגדילו את הפער.
לכולנו ברור כי הסקטוריאליות דומיננטית מאד בקרב עדה כזאת ואי אפשר לדבר על כולם כמקשה אחת,
אבל הם חונכו כי התמורה שהם מקבלים אינה בתמורה להשתלבות בחיי המדינה.
אולי הגיע הזמן שמישהו בממשלות ישראל לדורותיהן ירים את הכפפה ויחשוב עליהם כעל חלק מהחברה היהודית בארץ ישראל שיש להביא אותם לידי הכרה בצורך בשיתוף פעולה בכל התחומים.

ישנן מספר שיטות:
1. חבילת תמריצים למי שמוכן לצאת לשוק העבודה.
2. חבילת תמריצים למי שמוכן לצאת לשירות לאומי כלשהו (מבחינתי שיתנדבו לשירות פעיל במועדוני אור ירוק).
3. חבילת תמריצים למי שמוכן לחנך את ילדיו לתרבויות הומאניות אחרות מחוץ למסגרת המצומצמת של לימודי קודש.

ושים לב בינתיים דברנו רק על ה"גזר"...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר