לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם אתה תרכב בכיפור השנה?
לא, מבחינה בריאותית אסור לי 0 0%
לא, זה מנוגד להשקפת עולמי, באופן זה או אחר. 8 34.78%
כן, כי אני מאמין שה' קיים ורוצה שנרכב בכיפור. 4 17.39%
כן, על אף שאני לא מאמין שה' רוצה שנרכב בכיפור. 0 0%
אחר 11 47.83%
מצביעים: 23. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2010, 13:10
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "במבט כזה או אחר, נראה לי שכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
במבט כזה או אחר, נראה לי שכול האנשים הדתיים בפורום (לפחות אלו שמגבים באשכולות כאלה), מנסים להגיד: אוי אוי אוי, למה אנחנו צרכים לסבול לצום, ולעשות מצוות.... והגוים האלה נהנים ואלוהים לא עושה להם כלום?

מחשבה זו אינה טאוטולוגיה שכן במקרה ויש דתי אחד שזה לא מה שהוא מנסה להגיד, הוא סותר את מה שאמרת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
כול הדובר אחרת סותר את עצמו (וגם שיסתור לעצמו כאפה)

בהנחה שאתה לא סותר את עצמך ושמה שאמרת אינו טאוטולוגיה, מי שאומר את ההפך ממך גם כן לא סותר את עצמו. בפרט מי שאומר את ההפך ממך, דובר אחרת ממך, לכן סותר עצמו לפי מה שאתה אומר. אבל כיוון שהוא יכול להגיד את ההפך המוחלט ממך ולא לסתור את עצמו, יוצא שסתרת את עצמך. כיוון שהנחנו שלא סתרת את עצמך והגענו למסקנה שכן סתרת את עצמך, יוצא מכך שדבריך הינם חסרי משמעות.

נערך לאחרונה ע"י Scattered mind בתאריך 16-09-2010 בשעה 13:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2010, 13:53
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=simen]במבט כזה או אחר,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scattered mind
מחשבה זו אינה טאוטולוגיה שכן במקרה ויש דתי אחד שזה לא מה שהוא מנסה להגיד, הוא סותר את מה שאמרת.

בהנחה שאתה לא סותר את עצמך ושמה שאמרת אינו טאוטולוגיה, מי שאומר את ההפך ממך גם כן לא סותר את עצמו. בפרט מי שאומר את ההפך ממך, דובר אחרת ממך, לכן סותר עצמו לפי מה שאתה אומר. אבל כיוון שהוא יכול להגיד את ההפך המוחלט ממך ולא לסתור את עצמו, יוצא שסתרת את עצמך. כיוון שהנחנו שלא סתרת את עצמך והגענו למסקנה שכן סתרת את עצמך, יוצא מכך שדבריך הינם חסרי משמעות.

דעה מפוזרת - הנחתי הנחה זאת על ידי כך שכול (דתי) שכתב פה אמר שאנחנו מזלזלים בדת - משמעו שאנחנו מזלזלים באלוהים, ובכול זאת אנחנו לא נענשים ובעצם נהנים ממותרות, ולכן על ידי כך הם מעוצבנים שהם כן חייבים לעשות את זה בעוד אנחנו לא.

אני לא סותר את דברי = יש לי טאוטולוגיה.
מי שאומר את ההפך ממני סותר את האמת של עצמו = סתירה.
מי שאמר ש X אינו נכון , בעוד X הינו נכון בהחלט = שהוא סותר את עצמו, ולא דובר אחרת, זה לא דעה אלא עובדה !

ודברי לא חסרי משמעות אתה סתם מנסה לצאת חכם.

נערך לאחרונה ע"י Mnemosyne בתאריך 16-09-2010 בשעה 14:01.
ישן 16-09-2010, 14:37
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "[QUOTE=Scattered mind]מחשבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
דעה מפוזרת - הנחתי הנחה זאת על ידי כך שכול (דתי) שכתב פה אמר שאנחנו מזלזלים בדת - משמעו שאנחנו מזלזלים באלוהים, ובכול זאת אנחנו לא נענשים ובעצם נהנים ממותרות, ולכן על ידי כך הם מעוצבנים שהם כן חייבים לעשות את זה בעוד אנחנו לא.

סבבה, הנחת הנחה. אין לי בעיה עם ההנחה, יש לי בעיה עם העובדה שכתבת בסוף שכל מי שחושב אחרת ממך סותר את עצמו, הראיתי לך שעל ידי המשפט הזה הפכת את דבריך לחסרי משמעות.
אכתוב הוכחה מסודרת יותר הפעם:
הנחה: דבריך בעלי משמעות.
מכאן נובע: דבריך יכולים להיות או נכונים, או שקריים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
אני לא סותר את דברי = יש לי טאוטולוגיה.

טאוטולוגיה זה לא משהו שיש לך, טאוטולוגיה זה פסוק שמהווה תמיד אמת, לא משנה מה הנתונים שלך.
הפסוק שלך לא מהווה תמיד אמת שכן אם קיים דתי אחד שלא חושב "אוי אוי אוי, למה אנחנו צרכים לסבול לצום, ולעשות מצוות.... והגוים האלה נהנים ואלוהים לא עושה להם כלום?" והיה רושם באשכול הזה, הטענה שלך היתה שקרית. אני לא אומר שהטענה שלך שקרית, היא יכולה להיות פסוק אמת. אבל היא לא יכולה להיות טאוטולוגיה אם בהנתן נתונים שונים היא יכולה להיות שקרית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
מי שאומר את ההפך ממני סותר את האמת של עצמו = סתירה.

אין דבר כזה לסתור את האמת של עצמו. טענה מסויימת היא או אמת או שקר.
נתון(שהוכחנו): הטענה שלך אינה מהווה טאוטולוגיה
מכאן נובע: הטענה ההפוכה לטענה שלך אינה יכולה להוות סתירה, אחרת הטענה שלך הייתה טאוטולוגיה, ולמעלה הוכחתי שהטענה שלך אינה טאוטולוגיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
מי שאמר ש X אינו נכון , בעוד X הינו נכון בהחלט = שהוא סותר את עצמו, ולא דובר אחרת, זה לא דעה אלא עובדה !

ראינו שהטענה ההפוכה לשלך אינה סתירה, אבל אמרת שמי שאומר את ההפך ממך סותר את עצמו, לכן אם דבריך אינם מהווים טאוטולוגיה, הם מהווים סתירה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
ודברי לא חסרי משמעות אתה סתם מנסה לצאת חכם.

יצאנו מנקודת הנחה שדבריך לא מהווים סתירה ובאמצעות הוכחה דדוקטיבית הוכחנו שדבריך כן מהווים סתירה בהנחה זו. דעה לא יכולה להיות נכונה ושקרית באותו הזמן ומכאן בדרך השלילה הוכחנו שדבריך חסרי משמעות.

ולגבי הלצאת חכם... אני חושב שהצלחתי.

נערך לאחרונה ע"י Scattered mind בתאריך 16-09-2010 בשעה 14:44.
ישן 16-09-2010, 22:46
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "במבט כזה או אחר, נראה לי שכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
במבט כזה או אחר, נראה לי שכול האנשים הדתיים בפורום (לפחות אלו שמגבים באשכולות כאלה), מנסים להגיד: אוי אוי אוי, למה אנחנו צרכים לסבול לצום, ולעשות מצוות.... והגוים האלה נהנים ואלוהים לא עושה להם כלום?

אמיל, זה ממש לא ככה.
אני לא יודע איך אתה רואה את הדת אבל הדתיים (או לפחות רובם) לא מצפים שאחרי מעשה טוב תבוא ברכה או אחרי חטא יבוא מייד עונש (כל דבר בעיתו, אפשר לאמר שאנחנו הדתיים מאמינים גם בעולם הבא ולכן כל הנאמר מתבטל מעיקרו).בקשר "לגוים האלה נהנים..." - אני בכלל לא בטוח שיש מישהו מהגולשים שחושב ככה, אנחנו יהודים ולא משנה מה. דבר שני, לפי הדת אלוקים לא עושה לכם כלום עכשיו אבל כל דבר בעיתו ואולי אף אחרי המוות.
בכל אופן כמו שנאמר אף אחד לא שם לנו חרב בצאוור ולמרות הכל אנחנו צמים.
לא באתי להתווכח כמובן אלא להסביר לך את העיניין מנקודת מבט של אחד שמאמין.

שיהיה לך לילה טוב
חנן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:37

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר