לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2010, 00:16
  KV1 KV1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "רבים מהיושבים בממשלה באותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
רבים מהיושבים בממשלה באותה תקופה התייחסו לברה"מ בראיה מאוד חיובית. אני מניח שסיבה זו, לצד הרצון לתפוס דריסת רגל במזה"ת, הן שהובילו ליחסה של ברה"מ לישראל של אז.

האם היה סיוע נוסף מבריה"מ (חוץ מהצבעת ברית המועצות בעד תוכנית החלוקה), טנקים,נק"ל כל דבר אחר?
למה אני שואל את כל זה ? בתור "רוסי" יצא לי לקרוא כמה שקרים ולראות כמה סרטים (שדרך אגב , אחד מהם שודר בערוץ 9 ,קישור) שמצביעים על כך שכביכול סוכני NKVD סובייטים הקימו את צה"ל ומערכת הביטחון וללא תמיכה של החבר סטאלין מדינת ישראל לא היתה קמה. יש כתבה אחת ברוסית מלאה בשקרים שאני רוצה לתרגם ולהביא לפה.(קישור)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2010, 09:23
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
גם לתשלום בדולרים ובמזומן הייתה השפעה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KV1 שמתחילה ב "קניית נשק מצ'כוסלובקיה באישור בריה"מ"

הצ'כים היו מצויידים בעודף של ציוד לחימה גרמני שחלקו היה שלל וחלקו נלקח מבתי החרושת הצ'כים, שיצרו כלי מלחמה עבור הנאצים.
בתום המלחמה היה להם ציוד צבאי גרמני רב, שלא היה בו שימוש מעשי ומיידי.
מצד שני היה להם מחסור כואב במטבע זר, דורלים של ארה"ב. היהודים שילמו עבור הציוד במזומן, וזה היה תמריץ ראוי. הסובייטים אישרו את העיסקה מהטעמים שכבר העלו כאן קודם. במרץ 1948 עוד לא הוכרזה המדינה, הבירטים היו בארץ והכוחות היהודים הלוחמים השתייכו למפלגות סוציאליסטיות שאהדו את ברה"מ. מפ"ם, הפלמ"ח היה למעשה בפיקוד השמאל הציוני שראה בברה"מ מולדת שניה ( ראה הערתו של חזן בכנסת שנה מאוחר יותר ב 9/3/1949 ).
ולסיכום, הסובייטים לא התנגדו משום שראו בכוחות היהודים "כוחות קידמה" נגד האימפריאליזם הבריטי, והצ'כים נהנו מהמון דולרים שהיו חסרים להם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר