לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2010, 12:52
  Squire Squire אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על כל מדינה שתביא שבה מותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
על כל מדינה שתביא שבה מותר לעשן גראס אני יכול להביא לך מדינה לא פחות מפותחת
שבה אסור, אז בוא לא ניכנס לזה בכלל. חוץ מלחיים איזה טקסיות יש בלשבת עם החברים
שלך בפאב ולשתות בירה? אני לא מכיר. בטקסיות בעישון הגראס אני בהחלט מתכוון לכל
הדברים שכתבת ואם תוסיף לזה את הסלנג שהמשתמשים המציאו לעצמם אז הופך לאפילו
יותר מגוחך לדעתי.

מה לעשות שזה נורמה חברתית לצרוך סם (כן אלכוהול וקפאין זה סם יותר ממכר ומזיק מקנאביס) בשתייה ומברז, וזה נראה לך מוזר כשזה בא בצורת סיגריה?

והסלנג שהמציאו זה פשוט בגלל שזה לא חוקי בארצנו הקטנטונת, ותמיד צריך להיות עם האצבע על הדופק..
תאמין לי שאם זה היה חוקי אנשים לא היו אומרים ללכת "להתארגן" אלא פשוט בוא נלך לקנות חשיש...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2010, 23:22
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מצחיק... אבל זה עצוב.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Squire שמתחילה ב "בעבר השתמשו בזה כמעט להכל:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Squire
כיום זה דרך להפיג את השעמום, לשבת עם עצמך או עם חברים ולחשוב מחשבות עמוקות על החיים או סתם להריץ צחוקים.

זה כבר מעבר לשעמום.. מחשבות עמוקות? על מה?

על איך אני גבר גבר, מקובל בחברה ואני ילד גדול כבר ויכול לעשן... וזה לא חוקי אבל אני שם זין על החוק ואני עושה מה שבא לי..

אז תעשה טובה ואל תמכור לנו לוקשים על "מחשבות עמוקות"... כי אם באמת היית חושב לעומק - היית רואה כמה הזבל הזה מיותר ומנסה להיות מקורי ויצירתי ומחפש דרכים אחרות ל"הפגת השעמום"..

גם טל מור רצה "להפיג את השעמום" ועל הדרך פוגג את חייו של שניאור חשין ז"ל..

ישן 30-09-2010, 12:49
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Squire שמתחילה ב "אין לזה את כל התופעות הפיזיות..."

ציטוט:
אין לזה את כל התופעות המנטליות השליליות (אלימות פיזית ומילולית, עודף ביטחון מופרז - נהג שיכור ישרוף רמזור אדום. בעוד שנהג מסטול יגיע לרמזור אדום, יחכה שהאור יתחלף לירוק ואז שוב לאדום ואז בפעם הבאה שיהיה ירוק אולי הוא יסע )

איך אתה יודע? גם אם הראס משפיע עליך ככה זה לא אומר שהוא משפיע ככה על כולם. אף אחד לא יודע
כמה תאונות נגרמו בגלל הגראס כי בניגוד לאלכוהול אין דרך אפקטיבית לבדוק אם עישנת כששוטר עוצר
אותך בכביש. ד"א מחקרים כבר הראו שגראס הופך את התגובות שלך לאיטיות יותר, דבר שבטח לא משפר
את הנהיגה שלך.

ישן 30-09-2010, 13:03
  Squire Squire אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]אין לזה את כל התופעות..."

ציטוט:
איך אתה יודע? גם אם הראס משפיע עליך ככה זה לא אומר שהוא משפיע ככה על כולם. אף אחד לא יודע
כמה תאונות נגרמו בגלל הגראס כי בניגוד לאלכוהול אין דרך אפקטיבית לבדוק אם עישנת כששוטר עוצר
אותך בכביש. ד"א מחקרים כבר הראו שגראס הופך את התגובות שלך לאיטיות יותר, דבר שבטח לא משפר
את הנהיגה שלך.

דבר ראשון אני לא ממליץ על נהיגה כשאתה תחת השפעה כלשהי,הבאתי את הדוגמא על הרמזור בתור סוג של בדיחה.

דבר שני הבאתי את הדוגמא על בטחון עצמי כי מה שאני יכול להעיד עלי ועל חברים שלי זה שאם מישהו מרגיש שהוא לא יכול לנהוג אז הוא פשוט לא עולה על ההגה, לעומת אלכוהול שמעלה לך את הבטחון העצמי וגורם לך לחשוב שתצליח לנהוג למרות שאתה שיכור.

וחוץ מזה, שמעת אי פעם על תקרית של אלימות/דקירות/הפרות סדר בגלל שימוש בגראס?
תחשוב שניה כמה פעמים זה קרה עם אלכוהול...
ישן 30-09-2010, 14:49

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Squire שמתחילה ב "אם כך I Dare You! תמצא כתבה..."

אכן העיתון הוא מקור מדעי מרתק (אני ציני למי שלא הבין), אבל אני מציע לך לקרוא מאמרים "קצת" יותר רציניים כדי להבין שאתה לא ממש מבין על מה אתה מדבר ושבהחלט יש הוכחות מדעיות שמריחואנה יכולה לגרום לאלימות.

תקציר המאמר הראשון:

3. Friedman AS, Terras A, Glassman K. (2003) The differential disinhibition effect of marijuana use on violent behavior: a comparison of this effect on a conventional, non-delinquent group versus a delinquent or deviant group, J Addict Dis. 22(3): 63-78.

שם המאמר: השפעת דיפרנציאלית של אפקט "השחרור ממעצורים" על התנהגות אלימה – השוואה בין קבוצה של צעירים קונבנציונליים לא עבריינים לבין קבוצת עבריינים או סוטים.

המאמר מסכם מחקר שביקש לבחון את ההשערה כי השימוש במריחואנה מנבא התנהגות אלימה או מגביר את הסיכוי להתרחשותה בקרב קבוצה בעלת מעט מאפייני אלימות בהשוואה לקבוצה בעלת מאפייני אלימות רבים יותר.

ממצאי המחקר הראו קשר מובהק יותר בין השימוש במריחואנה לרמת האלימות, בקרב הקבוצה הלא אלימה, בהשוואה להשפעה של סמים אחרים (מעוררים או מרגיעים) כמו קוקאין קראק / או אמפטאמינים.

נמצא, למשל, קשר מובהק בין מידת השימוש במריחואנה לבין מעורבות בניסיון לרצח או הסתכנות חסרת זהירות. לא נמצא קשר מובהק בין אותן עבירות לבין מידת השימוש בסמים אחרים. רק לגבי מריחואנה נמצא "אפקט שחרור המעצורים" (disinhibition effect) ולא לגבי הסמים האחרים, הן המעוררים הן המרגיעים.

תקציר המאמר השני:

4. Niveau G, Dang C. (2003) Cannabis and violent crime, Med Sci Law, 43(2): 115-21.

שם המאמר: קנאביס ופשיעה אלימה.

המאמר מציג 12 מקרים שבוצע בהם פשע אלים בהשפעת הקנאביס בעיר ג'נבה שבשוויץ בשנים 1996 עד 2000. הפשעים בוצעו ע"י 11 גברים ואישה אחת בני 26 בממוצע שצרכו רק קנאביס בעת ביצוע הפשע. רובם היו צרכנים כרוניים של החומר, לחמישה מהם היה עבר פסיכיאטרי, לחמישה הייתה הפרעת אישיות ורק שלושה נשפטו בעבר בשל פעולות אלימות. בעת ביצוע התקיפה אפשר היה להבחין בכולם תופעות לוואי ותופעות חריפות של צריכת קנאביס. כולם נשפטו ע"י בית המשפט כבלתי אחראים למעשיהם (חלקית או לחלוטין). ממצאי המחקר מראים שלקנאביס עשוי להיות תפקיד ייחודי בהתפתחות של התנהגות אלימה, ויש לעקוב באורח שיטתי אחרי תופעות הלוואי של השימוש בחומר בעת הערכתה של האחריות הפלילית.

תקציר המאמר השלישי:

5. Brook JS, et al. (2003) Earlier marijuana use and later problem behavior in Colombian youths. J Am Acad Child Adolesc Psychiatry, 42(4): 485-92.

שם המאמר: שימוש בקנאביס בגיל צעיר והתנהגות בעייתית בגיל מבוגר בקרב צעירים בקולומביה.

מחקר שנערך בקולומביה השתתפו 1,151 בנים ו-1,075 בנות כמדגם. המשתתפים רואיינו בשנים 1995-96 ו 1997-98. למתבגרים נערכו מבדקים פסיכו-סוציאליים שבדקו התנהגות בעייתית, מערך חברתי ומערך משפחתי (אחים), לחץ סביבתי ותרבותי. נמצא שהשימוש במריחואנה נקשר לקשיים בעבודה או בבית הספר, להתנסות באלימות, לשימוש במריחואנה על ידי חברים ואחים. מסקנה: במחקר נמצאה עדות חשובה לקשרים שבין שימוש במריחואנה בתקופת הראיונות הראשונה לבין התנהגות בעייתית בתקופת הראיונות השנייה, התנהגות שכללה פשיעה, אלימות והישגים נמוכים בלימודים. ממצאים דומים נמצאו גם במחקרים שנערכו בקרב מתבגרים בארצות הברית.

המקור לכלל התקצירים הוא מהאתר של הרשות למלחמה בסמים: http://www.antidrugs.gov.il/downloa...%D7%9D_6537.doc
בקישור יש תקצירים לעוד מאמרים מהסוג הזה..... תהנה.

ישן 30-09-2010, 15:30
  Squire Squire אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המאמרים מקורם בפירסומים..."

ציטוט:
המאמרים מקורם בפירסומים מדעיים שלא קשורים לאגודה למלחמה בסמים, הקשר היחיד
הוא שהם קראו את כל המאמרים האלה וכתבו את התקצירים. עצם העובדה שמצאתי את
התקצירים האלה באתר של האגודה לא אומר שהם לא נכונים. חוץ מלתקוף את האכסניה
יש לך דרך להוכיח שהמחקרים עצמם הם לא נכונים?

אתה יודע מי מימן את המחקרים האלה? עד כמה הם באמת "סטרילים"? האם מי שביצע את כל המחקרים האלה לא הטה אותם מלכתחילה בשביל שיצאו התוצאות שהוא רוצה?

באותה מידה אני גם יכול להגיד שברוקולי גורם לסכיזופרניה כי בדקתי 100 חולים בבית משוגעים שאכלו ברוקולי לפחות פעם אחת בחייהם. אבל בגלל שבדקתי אם הברוקולי אשם אז חיפשתי להאשים אותו מלכתחילה.
ישן 30-09-2010, 15:43
  Squire Squire אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ביקשת כתבה וקיבלת משהו הרבה..."

ציטוט:
ביקשת כתבה וקיבלת משהו הרבה יותר אמין מכתבה, מחקרים מדעיים
שמוכיחים שמריחואנה בהחלט יכולה לגרום לאלימות. במקום להודות שיכול
ליהיות שטעית אתה משנה את הנושא ומביא קישורים למחקרים שמראים
שמריחואנה לא מהווה סיכון בריאותי, אבל איך זה קשור לאלימות שעליה
דיברנו? גם המקום שבו מצאתי את המאמרים האלה לא רלוונטי מכיוון שהם
נכתבו בכתבי עת מדעיים שלא קשורים לאגודה למלחמה בסמים, הם רק
קראו את המאמרים וכתבו את התקצירים.

המחקרים האלה פשוט מראים שיש פושעים שמעשנים, אבל זה לא אומר שמי שמעשן נהפך לפושע.

כמו שיש את הקביעה שאומרת שכל המחבלים הם מוסלמים, אבל לא כל המוסלמים מחבלים.
זה שמישהו נהיה פושע אתה לא יכול להאשים את הקנביס שהפך אותו לכזה.

אפילו האלכוהול שכביכול תקפתי אותו הוא לא האשם היחידי מן הסתם ברמת האלימות בקרב בני הנוער.
ישן 30-09-2010, 14:00
  Squire Squire אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Block שמתחילה ב "מה שאתה אומר לא נכון לגבי כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Block
מה שאתה אומר לא נכון לגבי כל אחד.

יש אנשים עם נפש חלשה שהגראס יכול להוציא את כל הרגשות החבויים החוצה ולגרום להם למצב של חוסר שליטה אפילו יותר גרוע מהשפעת האלכוהול.

לדעתי זה לא שונה מאלכוהול או עישון סיגריות רגילות. ברוב הפעמים זה נובע מלחץ חברתי ורצון להשתלב. הרבה אנשים מעשנים/שותים למרות שהם שונאים את הטעם של הבירה או הסיגריות ולא מוכנים להודות בזה עד שהם מתרגלים לטעם.

לי אישית מספיק לשתות לפעמים בירה או סוג אחר של אלכוהול כדי להירגע. גראס לא שווה את הסיכון.

אתה צודק.
זה נכון שיש אנשים שהעישון מהווה קטליזטור שמביא להתפרצות בעיה נפשית. אבל אלו ככל הנראה אנשים שזה גם ככה יתפרץ אצלם מתישהו. בין אם זה במערכת יחסים כושלת, משבר כלכלי, תאונת דרכים נוראית שנחשפים אליה. זה לא אומר שצריך להסתגר בבית ולהפסיק להפגש עם אנשים או לראות עולם.

אני מסכים איתך בנוגע ללחץ החברתי שבגללו יש כאלה שמתחילים לעשן. בגלל זה אני אומר שצריך לתת לבגיר בן 21 להחליט מה שהוא רוצה כשהוא כבר הגיע לגיל שהוא פחות מושפע מהסביבה.
ישן 30-09-2010, 13:50
  Squire Squire אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "כן.. מעניין אם הנ"ל היה הבן..."

תשמע אחי אתה מלא בדיעות קדומות ומקשיב לכל השטיפת מוח שעשו לך במשך כל החיים שלך.

הדיעה שלך בנושא היא כל כך נחרצת אבל אתה אפילו לא טורח לבדוק את כל העובדות. תבדוק כמה מהזמרים שאתה כל כך אוהב השתמשו\משתמשים במריחואנה. כמה סופרים, אומנים, מכרים.

אולי תפסיק להקשיב לכל המוזיקה של הנרקומנים האלה, לקרוא את הספרים שלהם ולראות את התוכניות שלהם בטלוויזיה.

ובנוגע לשאלה שלך, אני לא חושב שצריך לחשוף ילדים (עד גיל 21) לסם כלשהו בין אם זה ניקוטין אלכוהול (מה מונע מילד לשתות את הוויסקי של אבא שלו?) קפאין או קנביס. אני אומר שבנאדם שמגיע לגיל 21 הוא בוגר מספיק והוא יכול לקבל על עצמו את ההחלטה האם לצרוך סם כזה או אחר.

*טעות בשרשור
ישן 30-09-2010, 13:37
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
במה, שאמרתי שאני מקווה שלא יהייה אבא בעתיד?
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה רואה פה ים? אז למה את..."

שהבחור יהייה אבא אתה באמת חושב שהילדים שלו לא יחשפו לזה? בצורה זו או אחרת הם ישימו לב מה אבא שלהם עושה בסתר וישלפו את הסם מהמגירה הסודית וילכו בעקבותיו.
או שיש אפשרות יותר קיצונית, שהוא באמת ובתמים לא יראה שום דבר פסול בסם ויחשוף את ילדיו מיוזמתו.

דווקא עקב העובדה שהוא היה מפקד ולוחם הוא עוד יותר מועד לפורענות עם הסם הזה עקב הצורך שלו לקבל את תחושת השיחרור והחופש לאחר שלוש שנים מלאות אחריות , נטל, לחץ ומצבים יומיומיים קשים שנאלץ לסחוב על גבו.

אין צורך להכיר אותו בשביל להיות דרמטי מדי. לא מדובר פה בבחור שנסע לשבועיים לאמסטרדם ובחר להתנסות במריחואנה באופן חד פעמי לשם הטיול והחוויה בקופי- שופ חוקי ומאושר תחת פיקוח. אלא הבנאדם עושה זאת על דפוס קבוע ובאופן לא חוקי ומצפה שזה באמת יסתיים בכך.. בסופו של דבר בדפוס קבוע האפקט נמוג ומחפשים ריגוש חזק יותר. לא מדובר פה בתורה מסיני אלא בסטטיסטיקה פשוטה.

אין דבר כזה סמים קלים נקודה. כל הנרקומנים למינהם התחילו בצורה זו או אחרת עם סמים "קלים" ולאט לאט הדרדו לסמים קשים יותר. אני אומר לו את האמת בפרצוף אך אתם מעדיפים לדבר גבוהה גבוהה ולרכך את חומרת מעשיו. ואתם עושים זאת דווקא עקב העובדה שאתם לא מכירים אותו.. אבל אם הבחור היה חבר או בן משפחה שלכם צורת הדיבור שלכם הייתה הרבה יותר נוקשה ואכפתית.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 30-09-2010 בשעה 13:52.
ישן 30-09-2010, 15:53
צלמית המשתמש של idanmos
  משתמש זכר idanmos idanmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Squire שמתחילה ב "1. לא כל עוד זה לא חוקי. 2...."

אז אתה בעצם סותר את עצמך.
אין לך שום בעיה עם עישון של מריחואנה, אתה לגמרי בעד זה ולהפוך את זה לחוקי, אתה קורא ברחבי הפורום (ואולי גם ברשת) להפוך את זה לחוקי כי מבחינתך זה אמור וחייב להיות חוקי.

אבל מה?! כשזה מגיע לחיים האמיתיים, לעבודה ולקריירה, פתאום זה לא חוקי מבחינתך, זה אסור ואתה לא תזכיר את זה כדי לפגוע לך בפרנסה, נכון?

זה לא אישי נגדך, באמת שלא, רק תבין דבר אחד, מדבריך משתמע שאתה צבוע. אם לא הבנת איך, אתה מוזמן שוב פעם לקרוא את ההודעות שלי ושלך.

אה, ואני כן מודע להשלכות החיוביות של סמים באישור רפואי, אמא שלי לקחה פעם באישור רפואי כמובן תרופות המכילות מורפיום, אז אני כן מבין, מקבל ויודע... כל עוד זה למטרה רפואית פרופר.

ישן 30-09-2010, 16:16
צלמית המשתמש של idanmos
  משתמש זכר idanmos idanmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "שאלתי אם אתה ניסית אז התשובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פיזדץ_על_העץ
שאלתי אם אתה ניסית אז התשובה היא לא
אז איך אתה יכול לשלול משהו שלא ניסית? אף אחד לא אומר שתתמכר מהפעם הראשונה
כמו שיש אנשים שעישנו סיגריה פעם ראשונה ולא אהבו

אני מאמין שהסמים בסופו של דבר יהפכו לחוקיים בלית ברירה, כמו שהאלכוהול לא היה חוקי ועכשיו הוא נמצא אצל כל אחד בבית

אתה בטח לא שמת לב שחוקקו חוקים המגבילים עישון סיגריות במקומות ציבוריים, אתה בטח לא שמת לב ל"חוקי היובש" השונים שהממשלה והכנסת מחוקקים.

אז עכשיו תחשוב שנית ותגיד לי, אתה באמת חושב שנבחרי הציבור יגידו "כן לסמים" כאשר הם אומרים באופן חד וברור "לא לאלכוהול" ו"לא לעישון במרחב הציבורי"?

ישן 01-10-2010, 19:19
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
איך אפשר לשלול משהו שלא ניסיתי?
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "שאלתי אם אתה ניסית אז התשובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פיזדץ_על_העץ
שאלתי אם אתה ניסית אז התשובה היא לא
אז איך אתה יכול לשלול משהו שלא ניסית? אף אחד לא אומר שתתמכר מהפעם הראשונה

אז תנסה לקפוץ מהחלון קומה שניה...אני מקווה שאתה לא שולל את זה.

ישן 30-09-2010, 16:05
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "מידי פעם כשיוצא וכשיש אווירה..."

האנטי שלי לסמים נובע ממשהו שראיתי. לפני הרבה שנים נכנס אלינו הביתה בן של חברים של ההורים שלי שהתנהג מאוד מוזר. הוא היה בחור מגודל, נראה בתחילת שנות ה30 שלו, והיה בו משהו מרוחק וילדותי. הוא לא כ"כ ניהל אינטרקציה עם האנשים סביבו.

כששאלתי אח"כ מה הסיפור איתו סיפרו לי שעד אחרי הצבא הוא היה בן אדם מאוד כריזמטי עם טונה חברים וחברות ואז הוא נסע עם חברים לתאילנד וליקק איזה בול של סמים (או משהו כזה) סתם בשביל להתנסות, קרס, פונה לאיזה בית חולים וכשהוא חזר לארץ הוא היה שונה לגמרי. משהו בראש שלו נדפק.

באותו רגע אני החלטתי שבחיים שלי אני לא אגע בשום דבר מהשטויות האלה כי זה לא שווה את הסיכון.

ישן 30-09-2010, 20:10
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
עישנתי בעבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Squire שמתחילה ב "מריחואנה?"

לא הרבה אבל לא מעט.
בתקופה שהדרכתי צלילה, בסוף יום עבודה היינו יושבים מול הים או במדבר ומעשנים.
התחושה לפעמים נחמדה, הטקס מסביב לזה מטופש מאוד.
ביום שהתחלתי לראות חולים במסגרת הלימודים הפסקתי לעשן, מאז עברו שש שנים ולא נגעתי בזה.
זה פוגע בזיכרון לטווח קצר ובריכוז.

אבל הנקודה המשמעותית בעיניי היא שרוב אלו שעברו גיל מסויים ועדיין מעשנים נתקעו מאחור.
אלו שלקחו את זה פעם ב.. ולא מצאו שום צורך לעורר דיון בנושא על כמה זה טוב, בסדר, צריך להיות חוקי וכו' הפסיקו עם זה והמשיכו במסלול התקין של החיים. אלו שהפכו את המריחואנה לחלק מחייהם, הם עכשיו מעל לגיל 30 ותקועים מאחור.
זה נחמד בגיל22 זה מטופש בגיל 28 וזה פטתי בגיל 32.
ישן 30-09-2010, 20:26
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "איך זה מרגיש לעשן מריחואנה?..."

נעים ומוזר.
יש תחושה שהגרביטציה עובדת שעות נוספות, בתוספת לסחרחורת נעימה. אבל שלא כמו הסחרחורת של שיכרות שנותנת תחושה של "תעצרו את החדר אני רוצה לרדת" יותר דומה לערסל שמתנדנד.
סף הצחוק הוא הרבה יותר נמוך, בשנה ב' של הלימודים הקודמים שלי אחרי מבחנים היינו לוקחים סרט קולג' מטופש ובשילוב של מריחואנה והמון מנצ'ז זאת היה נהפך לסרט מאוד מצחיק.
כך שאני חושב שלמעט אם אתה מתכנן לעבוד בשביל מדינת ישראל בעתיד, אז זה בסדר לנסות את זה ולהשביע את הסקרנות. זה לא ציאניד אבל זה גם לא גן עדן.
זה בעיקר לא כזה ביג-דיל.

ומחבריי הסטודנטים וחבריי מדריכי הצלילה אני חוזר על הקביעה, מי שמריחואנה נהפך להיות מרכיב בחייו, נתקע מאחור.

איך תדע אם זה נהפך למרכיב בחייך:
1. דיבורים כמו "אתה מסודר?" "יש לך עם מה להסתדר" "יש יובש רציני/ יש לו חום משהו פגז" וכו'
2. כניסה לפורומים אם הדיונים החוזרים: מי כאן מעשן, למה מריחואנה לא ואלכוהול כן, הרשות למלחמה בסמים הם חבורה של שקרנים וכו'
3. קבוצות בפייסבוק, וביזבוז הזכות הדמוקרטית על עלה ירוק.
4. ובעיקר מי שמעשן הרבה.

הפעם האחרונה שעשנתי הייתה בסוף אוגוסט 2004 וזה ממש לא חסר לי.
ישן 30-09-2010, 22:38
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה ההבדל בין חוק היובש בארה"ב..."

כי חוק שקובע לך מה להכניס לגוף שלך, הוא חוק ששולל ממך את החירות להחליט החלטות שנוגעות לגביך ולגביך בלבד,
לעומת חוקים אחרים שאמורים להגן על הסובבים אותך, יש הבדל תהומי בין חוק שעוסק בין אדם לחברו לבין כזה שעוסק בין אדם לעצמו, לעצמו.

זה לא מקומה של מדינה או ממשלה להכתיב לבן אדם מה מותר לו ומה אסור לו לשתות לאכול או לעשן,
ואם היא כבר עושה את זה, אז לפחות שיהיה לנו את ההגיון להבין שזה לא עובד, זה רק מפקיר את העסק לידיהם של עבריינים,
כמו לגבי הימורים, כמו לגבי שירותי ליווי, כל החוקים האלה שנדחפים לחיים של בני אדם ומנסים "לחנך" אותם
רק גורמים א' לעסק לפרוח יותר, וב' להביא את הרווחים לידיים עברייניות.
ישן 30-09-2010, 23:17
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כשאתה שותה אתה יכול לעשות..."

אז בוא נוציא חוק נגד מכוניות, כי כשמכונית חותכת אותך או חוסמת אותך בחניה זה יכול לעצבן אותך מספיק כדי לדקור בן אדם,
ובוא נוציא גם כלי מטבח מחוץ לחוק, כי אפשר להרוג איתם, ועל הדרך בוא באמת נוציא מחוץ לחוק
את האלכוהול כשמשתכרים זה תמיד נגמר בדקירה, תמידדד, ובוא נוציא סקס מחוץ לחוק
כי אם אשתך בוגדת בך, רוב הסיכויים שתחסל אותה ואת המאהב שלה, רואה לאן זה הולך?..

מי שבטבע שלו לרצוח, ירצח. מי שלא, לא ירצח.

כל הטיעונים האלה שאלימות נגרמת מסמים קלים לא מחזיקה מים.
כל חיי הבוגרים הייתי מוקף באנשים שמעשנים ג'וינטים ויותר מזה,
אם כבר, אםםםם כבר, זה עשה אותם יותר נחמדים, יותר עדינים.
הפעמים היחידות שכן ראיתי שאנשים נהיים חארות, זה דווקא שהם השתכרו, as in אלכוהול!

ובכל זאת, ג'וינט תמים הוא עבירה, אבל להשתכר זה בסדר גמור,
ככה זה שאת החוקים כותבים חבורת אידיוטים שמרניים בחליפות
שכל קשר בינם לבין החיים בעולם האמיתי מקריים בהחלט,
מה הם יודעים על ג'וינטים? מתי יצא להם לשבת עם חבורת סטלנים ולראות את הדרדסים ולהקרע מצחוק?
אתה רוצה לדעת מי הם אותם "עבריניים" מעשני מריחואנה?
עיתונאים, אנשי היי-טק, פרופסורים באוניברסיטה, אנשי מעמד הביניים
שעובדים קשה, משלמים מיסים, עושים צבא, עושים מילואים, נטחנים עד דק במערכת הזו
וכל מה שהם רוצים זו שכטה קטנה לפני השינה, וזה גם מה שהם עושים אגב, כי כמו שאמרתי, חוקים לא עוצרים כלום,
כל מה שהם עושים זה להרוס לאנשים טובים את החיים.

מי שרוצח לא רוצח בגלל סמים קלים, ואני מדגיש קלים.
זו תזה שנובעת מבורות שמרנית במקרה הטוב ושקרים ממניעים מניפולטיבים במקרה הרע.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 30-09-2010 בשעה 23:20.
ישן 30-09-2010, 23:35
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רגע, לא אתה ביקשת להפסיק..."

אני מקצין כדי להמחיש לו כמה מגוכחת ההקצנה ולא רלוונטית, פספסת את הנקודה לגמרי.
ואת מי זה מעניין שיש פרופסורים שמעשנים ג'וינט? את כולם זה צריך לעניין,
זה בא להראות שלא מדובר בהרואין, ולא מדובר באיזה סטיגמה שולית של החברה
מדובר בדבר לגיטימי שנאסר על פי חוק לא לגיטימי, מאותה סיבה אולי שיש חוק נגד הימורים "לטובתנו" (ולטובת זה שזה לא מגיע לכיס שלהם)
אבל אין להם בעיה בו בזמן לאפשר בחוק את הגרלת הלוטו שהיא הימור אבוד מראש
שסוחט מאנשים מליוני שקלים בחודש בעבור חלום שקר ומפמפם להם בפריים טיים חלומות שקר באנימציה ממוחשבת,
אתה באמת לא רואה את הצביעות והציניות כאן? פאק - לפחות בשולחן רולטה יש לי סיכוי...
ישן 30-09-2010, 23:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני מקצין כדי להמחיש לו כמה..."

סתם לידיעתך, אתה לא יכול לטעות יותר. לא ברולטה ולא בלוטו יש לך סיכוי להרוויח לאורך זמן, כי אם כך הבית (או מפעל הפיס) היה פושט את הרגל. תוחלת הרווח בשני המקרים היא שלילית.

אז אתה פשוט רוצה חופש מוגזם, בו יהיה מותר כל סם אפשרי, הימורים, זנות, ואם אני זוכר נכון מהפורום האחר, גם נגד חוק פנסיה חובה התרעמתם בזמנו (לא זוכר אם אתה אישית או רק חברים בפורום ההוא).

אתה לא חושב שלמדינה יש זכות להתערב בחיי האזרח כלל? גם אם המדינה היא זו שאחרי כן צריכה לטפל בנפגעי הסמים, קורבנות הזנות, חסרי הפנסיה או נתמכי הסעד מההימורים?

ישן 30-09-2010, 23:49
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "סתם לידיעתך, אתה לא יכול..."

סתם לידיעתך, תבדוק מה הסטטיסטיקה ברולטה מול לוטו, נצל את גוגל לטובתך

ציטוט:
אז אתה פשוט רוצה חופש מוגזם, בו יהיה מותר כל סם אפשרי, הימורים, זנות, ואם אני זוכר נכון מהפורום האחר, גם נגד חוק פנסיה חובה התרעמתם בזמנו (לא זוכר אם אתה אישית או רק חברים בפורום ההוא).

מוגזם זו הגדרה שלך.
החופש הזה שאתה מדבר עליו הוא חופש מולד, זכויות מולדות של אדם חופשי.
החופש לתת\לקבל שירותי מין תמורת כסף ובהסכמה מלאה, החופש לבחור מה לעשות עם הכסף שלך,
וכן החופש להרוס לעצמך את הגוף אם זה מה שבא לך לעשות <- אגב! אם אתה נגד זה,
אתה בעצם בעד חוק לאיסור אלכוהול, סיגריות, חוק נגד אוכל משמין, חוק נגד ממתקים לא בריאים וכו'..
מריחואנה הרבה יותר בריא לגוף שלך מכוס קולה, אז מה מוגזם בזה בדיוק? שאיזה עסקן מתחלף "החליט" שזה אסור?
מה יקרה שמחר הוא יחליט שאסור לך לאכול אוכל מטוגן? או אסור לך להיות מעל למשקל?
אתה חושב שזה תסריט דמיוני? תחשוב שוב חבר, חוקים אמורים להגן עלינו לא לחנך אותנו.
ישן 01-10-2010, 00:10
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני חוזר שוב- בשני המשחקים..."

מה זה לאורך זמן? שבוע חודש שנה?
ברור שההסתברות של הימורים הם הפסד, זה כמו להגיד שהשמש זורחת בקיץ.
אבל השאלה היא היחס בין הסטטיסטיקה של הלוטו לבין של הרולטה.

ולגבי שירותי בריאות, להראות לך כמה אנשים יש במדינה הזו ששילמו מס בריאות כל החיים
וכשהיו צריכים את המדינה היא בעטה בהם? עשה לי טובה זה בכלל לא פאקטור לדיון,
נו ואם אדם מוותר על הזכויות שלו לביטוח בריאות הדמיקולו של המדינה? אז הם יניחו לו לנפשו?
לא יתנו לו לרכוש לעצמו קצת מריחואנה לסופ"ש מבלי לפתוח לו תיק או להפוך לו את הבית? תחשוב על זה..

ובכלל איזו מחלה נגרמת ממריחואנה? חוץ מנפחת, אסטמה וסרטן הריאות שנגרמים בנקל גם מסיגריות, פיח תעשייתי ונרגילות

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 01-10-2010 בשעה 00:12.
ישן 01-10-2010, 00:55
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה זה לאורך זמן? שבוע חודש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
מה זה לאורך זמן? שבוע חודש שנה?

אינסוף.
אתה יכול לחשוב על תוחלת באופן כזה, אם תמשיך למלא לוטו באופן קבוע עד אינסוף, בסופו של דבר גם תזכה בחלק מהפעמים
אבל מה סכום הזכייה המשוקלל הממוצע שלך? אם אתה מחשב זכייה כמול עלות הטפסים, יוצא שאתה מפסיד
זה לא דבר ברור, יכולה להתקיים הגרלה בעלת סיכוי זכייה נמוך אך תוחלת חיובית, כך ששווה לך להמשיך להמר
(דוגמא: הגרלה בה סיכוי הזכייה הוא 1 ל-1000, אך זכייה תכפיל את הכסף של פי מיליון, ברור שזה הימור ששווה להתמיד בו, למרות סיכוי הזכייה הנמוך)

ברולטה/לוטו וכל אלה, מראש קובעים את התוחלת כשלילית
"הבית/קזינו תמיד מנצח" בסופו של דבר.
בודדים מרוויחים,אך הרוב מפסידים בצורה כזו שבשקלול סופי יש לקזינו רווח

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 01-10-2010 בשעה 01:02.
ישן 01-10-2010, 08:59

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה זה לאורך זמן? שבוע חודש..."

אפשר תמיד לתת יותר שירותים, אבל זה כרוך בהרבה יותר מיסים. וזה לא נחשב מבחינתך בפגיעה בחופש של האזרח? אין אפס, מתישהו מישהו מלמעלה ייקח לך משהו או יקבע לך לעשות משהו. זאת לא אנרכיה כאן.

שובי הסביר לך את עניין התוחלת.

מה עוד גורמת המריחואנה? התקפי פסיכוזה למיניהם. מספיק טוב?

לגבי שאר הדברים- כן, המדינה גם מתערבת לך באיזה מזון לאכול, באופן עקיף על ידי הגבלת היצרנים בשימוש בחומרים שונים. הרי חומרים רבים פעם שימשו לתעשיית המזון והיום כבר לא. ויש הקפדה על מה נותנים לחיות שמגודלות למאכל, ובאיזה חומר מרססים, נכון?

ישן 01-10-2010, 18:59
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אפשר תמיד לתת יותר שירותים,..."

ציטוט:
מה עוד גורמת המריחואנה? התקפי פסיכוזה למיניהם. מספיק טוב?

כמו שאמרתי, הייתי בחברת עשרות עם לא מאות אנשים בחלק הארי של ה 20 שנה האחרונות לחיי
שעישנו מריחואנה על בסיס קבוע, אנשים טובים, אנשים חמים, אף אחד מהם, מעולם, לא חווה שום התקף פסיכוטי ידידי,
אני לא יודע מאיזה נסיון אתה מדבר, אני מדבר מנסיון של החיים שלי וההכרות שלי מקרוב עם "אחוות העישון",
זו סתם עוד פאניקה מתוזמרת שדחפו לך לראש מבלי שטרחת לברר אם יש לזה אחיזה במציאות.

מזכיר לי את כל הפרסומות ההיסטריות של אל-סם משנות ה 80 נגד מריחואנה,
רק מי שמכיר מקרוב מעשנים, יודע עד כמה זה פשוט מטופש ומגוכח ותלוש מהמציאות.
ישן 01-10-2010, 19:24
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה מעניין, שאתה מסיק מנסיונך..."

חיכיתי שתקפיץ את המילה הזו "מחקרים", כי אני יכול להראות לך מחקרים סותרים על כל נושא בעולם הזה,
זה תלוי "מטעם מי" המחקר, אל תאחז בזה, ואפילו פעם ראיתי דוקומנטרי על איך "מזמינים" תוצאות למחקר כזה (חבל שברח לי השם של הסרט).

לגבי הערסים, נקודה מעולה. למה?
כי זה מראה שזה לא קשור למריחואנה, זה קשור לאופי,
מי שיש לו אופי חרא, יהיה לו אופי חרא בלי קשר, ועדיין!
ערס על מריחואנה הוא הרבה פחות מסוכן מערס על וודקה,
ואם נחליף את המילה "ערס" ב"אדם אלים", אז אלכוהול מעצים את האלימות, מריחואנה לא,
ואם במשך כל השנים שהייתי בסביבת מעשנים בחוגים החברתיים שלי,
אני אומר לך שמעולם לא ראיתי קמצוץ של התנהגות לא ראוייה, סמוך עליי שזה יותר אמין מכל מחקר מטעם "שקר כלשהוא".

להגיד לך שזה טוב? לא. זה באמת דופק את המח עם הזמן, בעיקר את הזכרון,
אבל כמו מריחואנה, ככה גם האספרטיים במשקאות הדיאט והמסטיקים, והפלואור במים,
ועובדה שאותם לא מוציאים מהחוק, אדרבא, מכריחים אותנו עפ"י החוק לבלוע כמויות של פלואור רעיל עם מי השתיה.

הפואנטה היא ידידי, שמריחואנה היא לא השד האיום שמנסים לצייר לך,
היא סתם עשב טבעי שגורם לך להרגיש כמו אחרי 2-3 כוסות יין, זה הכל, כל השאר זה הגזמות פראיות,
ובעוד שאמרתי ואומר שוב, שאני נגד ההרעלה והנזק שזה גורם למח (וגם את זה אני מכיר מנסיון של חברים)
אני בעד הזכות לחירות אישית של אדם לבחור מה הוא מכניס לגוף שלו מבלי שהמדינה תשמש לו כגננת.
ישן 01-10-2010, 19:33

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "חיכיתי שתקפיץ את המילה הזו..."

למעשה אין ויכוח שמריחואנה גורמת להתקפים כאלו, רק שהמצדדים בה טוענים שהיא פשוט חושפת אותם מוקדם יותר, אצל אנשים שיש להם את היסוד הזה בתוכם (גנטית).

לא טענתי שהיא שד איום, טענתי (בגדול) ששתי רעות לא עושות טוב (אם לתרגם בצורה עילגת). העובדה שיש חומרים משני תודעה בחוק לא מקנה את הזכות לאשר את כל החומרים הלא חוקיים.

שוב- למדינה יש זכות (יש היאמרו- חובה) להגיד לך באיזה חומרים להשתמש. איזה חומרים? זה משתנה בין מדינה למדינה. אתה שולל כל סמכות שכזאת, מתוך אידיאלוגיה מאוד ליברלית( אולי כזאת שנוטה לאנרכיסטית, אני חייב לציין). ובכן, אין שום מדינה בעולם בה הלוגיקה הזאת תקפה, לא תמצא שום מדינה ושום תרבות ושום חברה בה כל החומרים הללו חוקיים. קטע כזה, המדינה כן צריכה אותך חי בריא ושלם לאורך זמן, מבחינה כלכלית גרידא.

ישן 01-10-2010, 19:59

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "ועוד איך יש ויכוח, רק שאתה..."

כן, בוא נזרוק מילה אחרונה, ואז נבלום את הדיון כדי לא לקבל תגובה. אחלה.

אין ויכוח, חלק טוענים שהיא עלולה לגרום התקפים אצל כל אחד, חלק טוענים שהיא תגרום רק למי שיש לו נטיה מוגברת לקבל התקפים כאלו כך שלא כולם בסכנה. זאת הסתירה בנושא.

כבר הסברתי לך שמה שאתה מכיר מהחיים שלך שונה מהחיים שלי, אז על בסיס זה אתה לא יכול לקבוע עובדות. זה חומר די בסיסי בכל מחקר. אתה מכיר פרופסורים ואנשי הייטק שמעשנים, אני מכיר (הכרתי, לא בקשר עם אנשים כאלו) אנשים די נחותים שמתעסקים בזה. אגב, זה לא משנה, כולם עבריינים. העובדה שאדם חושב שהחוק לא הגיוני לא נותנת לו סמכות להפר אותו בקביעות, ואז להתבכיין כשהוא נעצר. לא לי ולא לך יש סמכות להחליט אלו חוקים למלא (וכן, ראיתי את הפסקה שלך על מייקל ג'קסון אז אני מניח שאמורה לבוא תגובה דמגוגית על חוקים מתקופות אפלות, כי זאת דרכם של דמגוגים). והעובדה שאדם הוא משכיל יותר לא עושה אותו עליון על אחרים במילוי החוק.

ישן 02-10-2010, 10:47
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Squire שמתחילה ב "מריחואנה?"

ועוד פעם לא למי שהבין
אנשים לא מסוגלים להנות בלי ג'ויינט ובלי לשתות
אנשים הפכו את ה"שתייה" לבילוי במקום כמשהו שבא ללוות בילוי
אותו דבר עם מריחואנה. יותר מדי אנשים טובים מעשנים בלי להבין שהם מפספסים חלק נכבד מהחיים שלהם על שטויות.
בזמן האחרון בכלל אני מרגיש חריג - היחיד שלא מעשן. ואני גאה בזה
ליגליזציה ? החמרה של הענישה
ביטול ההפרדה של סמים קלים וסמים קשים
סיור במוסדות אישפוז פסיכיאטרים שם יש אנשים שמאושפזים בגלל סיבוכים של שימוש בסמים קלים
גם פותח האשכול הנ"ל לא שאל אם מישהו משתמש אלא באיזו תדירות
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !
חיים ? מה אתה מתכוון חיים ? אין לי חיים !
ילד , הנשמה שלך מוטב כי היא שייכת לישו ,מממממ... כי הישבן שלך שייך לי !

נערך לאחרונה ע"י jolynana בתאריך 02-10-2010 בשעה 11:03.
ישן 04-10-2010, 19:32
צלמית המשתמש של White-Crow
  White-Crow White-Crow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.01
בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גם התרופה הקלה ביותר, עדיף..."

אותו דבר נכון לגבי סיגריות, אלכוהול, שוקולד, כולסטרול, בשר אדום וכו' וכו' וכו'

הכל צריך להיות תחת שליטה, ותמיד צריך לקוות שמי שיאכל/ישתה/יעשן את אחד מהנ"ל יעשה את זה בטעם ובלי הגזמה
אי אפשר להכריח אנשים לא לאכול בשר כי זה עלול לגרום לעודף כולסטרול..

התמכרויות יש בכל דבר בחיים, מסמים (ובסמים אני מתכוון לסמים, קוק, הירואין וכו'), שתייה, אכילה, בזבוז כספים ותלישת שיערות ראש
לכל דבר יש מכורים, אפילו לשוקולד..

מלבד זה, מי שרוצה לעשן היום- מעשן, וכמה שהוא רוצה
תאמין לי שיש הרבה הרבה אנשים שצורה מבוקרת אצלם זה קללה, והם חיים בסדר גמור.
זה לא חוקי, אבל כמעט כל אחד יכול להשיג לעצמו, די בקלות אפילו
כל אחד יכול לגדל שיח בחצר אם הוא באמת רוצה

ישן 04-10-2010, 23:24
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 217 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אבל מריחואנה זה בריא... (בחצי..."

גם אנטיביוטיקה זה בריא בזמן הנכון ובמינון הנכון כי זה יכול להציל את החיים שלך.
עדיין, עדיף שלא תשתה אנטיביוטיקה על בסיס יומיומי כשאתה לא זקוק לזה.
האמת היא שלי אין שום דבר נגד גראס, אבל אני באופן אישי לא מעשן (אני גם לא מעשן סיגריות).

אומרים שזה לא מזיק כמו שאר הדברים כמו אלכוהול, אבל אלכוהול אני דווקא צורך מדי פעם (חצי עד מקסימום ליטר בירה, או כוס יין בארוחת שישי) וזה לא גורם לנזק כשזה בכמות הזו.
החוק מאפשר שתיית אלכוהול וזה אכן אפשרי לשתות במידה.
סמים, ובכן... אני לא יודע... ישנה הילה מאוד שחורה סביב הנושא הזה.

אני חושב על זה, מספיק שאלכוהול מותר לשתות ואנשים שותים אותו בצורה לא אחראית (כמו למשל כשהם בנהיגה), אז אם תעשה לגליזציה לסמים, אז יהיו יותר נהגים סטלנים?
Doesn't sound like a very good plan, does it?

ישן 16-10-2010, 12:02
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 242 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא נעלבתי, אני רק לא מבין למה..."

1. כי זה משעשע אותי. לפעמים גם אנשים אחרים, אבל קודם כל אותי.
חוץ מזה שהיה היגיון בדימוי שלי, אנשים שנוסעים 90 בשמאלי, עושים את זה בגלל שהם מכבדים את החוק, יותר מאשר את שאר האנשים שנוסעים בכביש...

2.תראה חוק, זה לא איזה קסם שחייבים לקיים, זה כללים שחברה מחליטה עליהם בישביל לשמור על סדר יציבות וחיים תקינים. ובגלל שאנחנו חיים בשיטת שלטון לא מושלמת, אז חוקים יכולים להיות מטומטמים, לא הוגנים, שרירותיים, לא צודקים, לא רלוונטיים, ובכלל לאו דווקא לטובת הציבור (דמוקרטיה יצוגית להזכירך). אז אדם צריך להפעיל הבנה ושיקול דעת, ולאו דווקא את כל החוקים צריך לקיים.
לא שפקודת הסמים האסורים זה דוגמה טובה לCivil disobedience , אבל באופן כללי...
אז אני לפחות לא רואה את הקשר הישיר בין נורמטיביות לשמירה מדוקדקת על החוק, להפך לדעתי אדם נורמטיבי זה אדם שמשתמש במוח שלו לפני שהוא עושה משהו, ולא עושה כי "זה מה שצריך לעשות"
ישן 16-10-2010, 12:28

בתגובה להודעה מספר 252 שנכתבה על ידי White-Crow שמתחילה ב "אז אתה תלך בצורה עיוורת אחרי..."

יש חוקים שאני לא אכבד, אבל מדובר בחוקים שברור שהם חוקים שפוגעים באנשים אחרים משהו כמו
פקודה בלתי חוקית בעליל בצבא. חוץ מזה אני אשתדל לכבד כל חוק ולא משנה כמה הוא ניראה לי טיפשי, לא
הגיוני, או אינטרסנטי. אם החוק יפריע לי אני אפעל בצורה חוקית כדי לנסות לשנות אותו ואם אני כבר
אעבור על החוק הזו מאיזו שהיא סיבה אני לא אתבכיין כמו משתמשי המריחואנה על זה שהמשטרה
עשתה את העבודה שלה ותפסה אותי. אני אישיתי צרפתי לאשכול הזה מספר מאמרים שפורסמו בכתבי
עת מדעיים (שלא קשורים לשום אגודה או רשות למלחמה בסמים) שמראים שיש קשר בין אלימות לבין
שימוש במריחואנה. במקום להתמודד עם הטענות האלה בצורה עניינית רוב התגובות, אם לא כולם,
תקפו את המחקרים ואמרו שהם מוכווני מטרה וממומנים ע"י גופים אינטרסנטים. בקיצור התשובה שלי
לטענות שלך היא שאני נגד המריחואנה לא רק בגלל שהיא לא חוקית, אלא גם בגלל שיש סיכוי סביר
מאד (עם הוכחות מדעיות) שהיא גורמת לאלימות שיכולה לפגוע גם במי שלא משתמש במריחואנה
בדיוק כמו האלכוהול (שגם אותו, ד"א, אין לי בעיה שיוציאו מחוץ לחוק למרות שאני שותה אלכוהול מידי
פעם). אתה מוזמן לנסות לסתור את המחקרים שהבאתי אבל תעשה לי טובה ותוותר על תאוריות
הקונספירציה הפטטיות שניסו להשתמש בהן עד עכשיו.
ציטוט:
כשהחדר אטום, גם טיפת אור לא תיכנס אליו

אפשר להגיד בדיוק את אותו הדבר עליך, הרי אתה לא מוכן לקבל את האפשרות שהשימוש
במריחואנה יכול לפגוע במי שמשתמש בה או באחרים, אז מה בעצם ההבדל בינך לביני?

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 16-10-2010 בשעה 12:31.
ישן 16-10-2010, 12:40
צלמית המשתמש של White-Crow
  White-Crow White-Crow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.01
בתגובה להודעה מספר 253 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יש חוקים שאני לא אכבד, אבל..."

ציטוט:
י
אפשר להגיד בדיוק את אותו הדבר עליך, הרי אתה לא מוכן לקבל את האפשרות שהשימוש
במריחואנה יכול לפגוע במי שמשתמש בה או באחרים, אז מה בעצם ההבדל בינך לביני?

ההבדל הוא שלגבי מה שאני אומר יש מחקרים מדעיים.
תבקש מאחד הערוצים המסחריים לשלוח לך את התוכנית על 20 הסמים המסוכנים ביותר שקיימים, תראה את התוכנית, לא ארוכה- בערך שעה וחצי, אחר כך, כשתראה שמחקרים מדעיים מוכיחים שמריחואנה נמצאת איפשהו באיזור המקום ה12 מבחינת סיכון, כשהאלכוהול וטבק נמצאים אי שם במקומות הראשונים. אז למה אלכוהול וסיגריות חוקיות? כי ככה, זאת תהיה התשובה שלך.

אני אהיה מוכן לקבל שמריחואנה פוגעת באחרים, בוודאי שאני מוכן לקבל זאת, אבל תוכיח לי את זה.
איך המריחואנה תפגע במישהו יותר מסיגריות?
אין ספק שעישון פסיבי של סיגריות רגילות, וסיגריות מריחואנה "הורג", זו עדיין לא סיבה להוצאתו מהחוק.

אתה אומר ששימוש פוגע במשתמש ובסובבים אותו, אבל לא מוכיח את זה בשום צורה. על מה אתה מסתמך?
על האגודה למלחמה בסמים?
זה כמו ללכת לפלסטינאי בעזה ולבקש ממנו חוות דעת על המצב המדיני באיזור.

מדענים מובילים בעולם מנסים לקדם את הלגליזציה למריחואנה, כי הם יודעים שאין בזה שום סכנה למשתמש או לסביבתו.
פוליטיקאים משאירים את זה מחוץ לחוק.

אגב, גם אלה וגם אלה מעשנים..

עריכה-

"לא גם בגלל שיש סיכוי סביר
מאד (עם הוכחות מדעיות) שהיא גורמת לאלימות שיכולה לפגוע גם במי שלא משתמש במריחואנה
בדיוק כמו האלכוהול"

אין לך מושג קלוש אפילו על מה אתה מדבר.
לך חפש אנשים "מעושנים" ותנסה לגרום להם להיות אלימים.
המקסימום שהם יעשו זה יצחקו עליך.
אין שום קשר בין מריחואנה לאלימות, המריחואנה מדכאת אלימות וגורמת לתחושת אופוריה של "הכל בסדר".
קשה מאוד לעצבן ולהרתיח בנאדם "מעושן"

נערך לאחרונה ע"י White-Crow בתאריך 16-10-2010 בשעה 12:43.
ישן 16-10-2010, 14:32

בתגובה להודעה מספר 256 שנכתבה על ידי White-Crow שמתחילה ב "איך אני מתעלם מדעות..."

ציטוט:
ניסית את זה פעם?
אתה מדבר מתוך ניסיון חיים, מתוך ניסוי ותהייה?
על סמך מה אתה מדבר?!

לא ניסיתי ואני לא מתכוון לנסות. אני לא צריך לבדוק כל דבר שאני מתנגד אליו באופן אישי כדי
ליהיות נגדו. כמו שכבר כתבתי פה לאחד הגולשים באשכול: אני מניח שאתה נגד רצח/אונס וכו',
לפי השיטה שלך אתה לא יכול ליהיות נגד הפשעים האלה כי לא רצחת/אנסת בעצמך. אני מקווה
שברור לך שזו טענה טיפשית.

ציטוט:
אני בניגוד אליך, יודע על מה אני מדבר
אני מדבר מתוך ניסיון עבר. אני יודע מה זה עושה ומה לא.

אני גם יודע שזה לא ממכר

אתה יודע מה זה עושה לך, אתה לא יכול לדעת מה זה יעשה למשתמשים
אחרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.41 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר