לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2010, 11:11
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
גידול ניכר במשפחות בהן אחד ההורים איננו יהודי בארץ

מחקר שהוכן בכנסת מגלה שההתבוללות בחו"ל הגיעה לשיאים חדשים ושב-5% מהמשפחות בישראל אחד ההורים איננו יהודי

מחקר שנערך במרכז המידע והמחקר של הכנסת חושף נתונים מדאיגים ולפיהם בישראל קיימת בעיית התבוללות ובכ-5% מכלל המשפחות הן מעורבות, כלומר אחד מההורים איננו יהודי. את המסמך המפורט חיברה החוקרת נעמי מי-עמי על סמך רישום האוכלוסין במשרד הפנים מ-2008 ולפיו בישראל יש כ-100,000 זוגות מעורבים שבקרב 55% מהם האם איננה יהודיה ובשאר המקרים האב איננו יהודי.

לדברי מחברת המסמך, שהוזמן לבקשת ח"כ אלכס מילר, בתחילת 2008, התבוללות העם היהודי בישראל היא חלק מתופעה חמורה של ההתבוללות בתפוצות שגדלה ב-50 השנים האחרונות ב-200%. התואר המפוקפק של שיאנית ההתבוללות שייך לרוסיה שם שיעור נישואי התערובת הוא 75%. בשאר מדינות חבר העמים ובמזרח אירופה, שיעור ההתבוללות הוא מעל 65%. בארה"ב יש קצת יותר מ-5 מיליון יהודים, כאשר 55% מהם נישאים לגויים. בצרפת, בריטניה ובדרום אמריקה שיעור נישואי התערובת הוא 35%-45%.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=4&tmp=3386

ויש אפילו תמונה של צ'לסי קלינטון (הנוצרייה) שבחתונתה לבח"ל היהודי מארק משהו כזה או אחר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2010, 11:19
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "גידול ניכר במשפחות בהן אחד ההורים איננו יהודי בארץ"

אני מוקיר תודה להוריי שאפילו בתוך ברית המועצות כל אחד מהם ידע שצריך להיתחתן עם יהודים.

ציטוט:
גם כלי התקשורת בישראל תורמים הרבה לשחיקת הזהות היהודית כאשר הם מפרסמים כתבות אוהדות על בני זוג מעורבים, ומציגים אותם כמי שגברו על 'דעות קדומות'. עצוב לגלות שדווקא כאן בישראל נהפכה שמירת הזהות היהודית ל'דעות קדומות', בשעה שרק בזכותה הצלחנו להתקיים כעם לאורך אלפיים שנות גלות. חשוב להחדיר לציבור את התודעה שההתבוללות איננה בעיה במישור הלאומי בלבד, אלא היא צעד אומלל גם ברמה האישית. אושרו של יהודי הוא כשהוא מקים בית יהודי, וזאם אי אפשר לעשות כאשר בן או בת הזוג אינם יהודים, שלא לדבר על הבעייתיות הנגרמת לילדים".

נכון מאוד.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 17-11-2010 בשעה 11:33.
ישן 17-11-2010, 12:27
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני מוקיר תודה להוריי שאפילו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
ציטוט:
גם כלי התקשורת בישראל תורמים הרבה לשחיקת הזהות היהודית כאשר הם מפרסמים כתבות אוהדות על בני זוג מעורבים, ומציגים אותם כמי שגברו על 'דעות קדומות'. עצוב לגלות שדווקא כאן בישראל נהפכה שמירת הזהות היהודית ל'דעות קדומות', בשעה שרק בזכותה הצלחנו להתקיים כעם לאורך אלפיים שנות גלות. חשוב להחדיר לציבור את התודעה שההתבוללות איננה בעיה במישור הלאומי בלבד, אלא היא צעד אומלל גם ברמה האישית. אושרו של יהודי הוא כשהוא מקים בית יהודי, וזאם אי אפשר לעשות כאשר בן או בת הזוג אינם יהודים, שלא לדבר על הבעייתיות הנגרמת לילדים".

נכון מאוד.

אההה אז מבחינתך אתה רוצה לקבוע לאנשים עם מי להתחתן ואת מי לאהוב?

שטיפת מוח גורמת לך להאמין שיהודי\ה שמתחתנ\ת עם נוצרי\ה יהיו לא מאושרים.... ויש שני כשלים לוגיים עצומים בתפיסת העולם מבוססת העיוורון הזו:

1) יש הרבה משפחות מעורבות שטוב להן והן מאושרות

2) יש הרבה משפחות יהודיות כשרות למהדרין שהן אומללות

תחשוב בשביל עצמך במקום לחזור כמו תוכי על טיעונים מונפצים שמופצים על ידי אנשים שרוצים לשלוט בחיים של אחרים

ישן 17-11-2010, 13:06

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "סליחה, חוסר ריכוז. ערכתי..."

אני מאמין שהכל להתחיל בחינוך וערכים בעיקר לאומיים מסויימים . ברמה האישית ברור שאין שום פסול ורע בנישואייך עם גברת רוג ולפי ההתרשמות שלי נראה שהיחסים בינכם הם יחסים שהרבה זוגות נשואים יהודים ולא יהודים יכולים ללמוד מהם מהי אהבה אמיתית.( להגיב ביחד בשתיים בלילה - סטיקי סיצואיישן ( .

ברמה הלאומית הקולקטיבית אני סבור שכן יש פגיעה בכך שאנשים לא חשוב להם המשכיות העם היהודי ולהכניס לתוכו אנשים שזה לא בראש סדר מעניינהם וכך יכולה להדרדר כל הזהות היהודית והנכונות לשמור עליה להמשך הדורות . לפי דעתי בגיור צריך להכניס חזק את השמירה על יסודות היהדות ובאמת להבין אותם ולרצות לשמור עליהם.

תראה אני מאמין שנוסחה מוצלחת לא מחליפים, ואם הצלחנו 2000 שנה בזכות המנהגים שלנו ושמירה על בני זוג יהודיים שבאים מתוך הקבוצה האתנית הלאומית להגיע עד הלום, אני רואה בזה די פלא.

אני חונכתי לללכת בשתי הדרכים, למצוא את האחת שאני ארצה וארגיש טוב איתה אך גם החינוך היהודי שקיבלתי משפיע ואני אנסה לחפש אותה בעם היהודי.

ברור שעל כל דבר שרשמתי תוכל לסתור אותי אבל בסוף זה מסתכם בעניין של סדר עדיפויות ואמונה.
לא אכפת לי על ההתבוללות של יהודי ארצות הברית ואין לי שום כוונה לנסות להאבק עליהם. בתוך המדינה שלי המוגדרת כמדינת העם היהודי אני חושב שזה חשוב לשמור על רוב יהודי שמניב תרבות יהודית שמניב המשכיות יהודית שמבינים שזה חשוב. ההורים שלי כמעט נכנסו לכלא כי עשו לי בליטא ברית מילה בסתר וזה היה נגד החוק , למה פה כשאני יכול להתנהג בצורה יהודית חופשית אני אחפש בכוונה לברוח מיזה כשניסו לחנך את ההורים שלי בחינוך הסובייטי שאין דבר כזה יהודים וכולם בני מעמד הפועלים האצילי.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 17-11-2010 בשעה 13:16.
ישן 17-11-2010, 13:54
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני מאמין שהכל להתחיל בחינוך..."

ציטוט:
אני מאמין שהכל להתחיל בחינוך וערכים בעיקר לאומיים מסויימים . ברמה האישית ברור שאין שום פסול ורע בנישואייך עם גברת רוג ולפי ההתרשמות שלי נראה שהיחסים בינכם הם יחסים שהרבה זוגות נשואים יהודים ולא יהודים יכולים ללמוד מהם מהי אהבה אמיתית.( להגיב ביחד בשתיים בלילה - סטיקי סיצואיישן ( .

תודה רק תחשוב איך זה נראה לאמא שלה מהצד השני של האוקיינוס האטלנטי וסקייפ כשאנחנו חולקים את הזמן בין השיחה ובין גלישה בפורומים

ציטוט:
ברמה הלאומית הקולקטיבית אני סבור שכן יש פגיעה בכך שאנשים לא חשוב להם המשכיות העם היהודי ולהכניס לתוכו אנשים שזה לא בראש סדר מעניינהם וכך יכולה להדרדר כל הזהות היהודית והנכונות לשמור עליה להמשך הדורות . לפי דעתי בגיור צריך להכניס חזק את השמירה על יסודות היהדות ובאמת להבין אותם ולרצות לשמור עליהם.

אין ספק שיש פגיעה בזהות היהודית אצל הרבה אנשים. לפני שמתחילים לחפש פתרונות, אולי כדאי לעצור ולשאול "מדוע". 2000 שנה בגלות לא הצליחו לעשות את מה שקורה עכשיו. מדוע זה קורה עכשיו? האם זו צורת החיים במדינה משל עצמנו? האם זו הגלובליזציה והעידן המודרני?

ציטוט:
תראה אני מאמין שנוסחה מוצלחת לא מחליפים, ואם הצלחנו 2000 שנה בזכות המנהגים שלנו ושמירה על בני זוג יהודיים שבאים מתוך הקבוצה האתנית הלאומית להגיע עד הלום, אני רואה בזה די פלא.

2000 שנות רדיפות, גלות, בסופן השואה כקלימאקס מרהיב עין.... מה מוצלח בנוסחה?

ציטוט:
אני חונכתי לללכת בשתי הדרכים, למצוא את האחת שאני ארצה וארגיש טוב איתה אך גם החינוך היהודי שקיבלתי משפיע ואני אנסה לחפש אותה בעם היהודי.

כל זמן שאתה בוחר בדרך שטוב לך איתה, אני (והגברת) נתמוך אשריך אם אתה יכול למצוא את האחת בתוך העם שלנו... סביר להניח שגם תצליח... אחרי הכל, בנות ישראל טובות הן... כל שאני מבקש הוא שלמי שלא הצליח יותר גם לרעות בשדות זרים (והסוסה רועה בשדה תלתן)

ציטוט:
ברור שעל כל דבר שרשמתי תוכל לסתור אותי אבל בסוף זה מסתכם בעניין של סדר עדיפויות ואמונה.

וזו הסיבה שאני תומך בדבריך, מחזק אותך בדרכך... ופשוט מתעקש שיותר לי לחיות באמונתי

ציטוט:
לא אכפת לי על ההתבוללות של יהודי ארצות הברית ואין לי שום כוונה לנסות להאבק עליהם. בתוך המדינה שלי המוגדרת כמדינת העם היהודי אני חושב שזה חשוב לשמור על רוב יהודי שמניב תרבות יהודית שמניב המשכיות יהודית שמבינים שזה חשוב. ההורים שלי כמעט נכנסו לכלא כי עשו לי בליטא ברית מילה בסתר וזה היה נגד החוק , למה פה כשאני יכול להתנהג בצורה יהודית חופשית אני אחפש בכוונה לברוח מיזה כשניסו לחנך את ההורים שלי בחינוך הסובייטי שאין דבר כזה יהודים וכולם בני מעמד הפועלים האצילי.

ראשית כל, הוריך ראויים לתרועה (בלי ציניות). המוכנות שלהם ללכת נגד הזרם, נגד שלטון קומוניסטי חסר-אנושיות, כדי להגן על אמונתם ראוייה להצדעה.
מה שקשה לי זה עם התחושה שבעצם משתמע משני המשפטים מין "לא רוצים אתכם כאן. תתבוללו, תהיו מאושרים, לכו לאמריקה ותשאירו לנו את הארץ שלנו"... כשזה נאמר לאנשים ששירתו בצבא, אפילו מתוך התנדבות(!), זה מכאיב. באמת.

הנה, עניתי. לא התכוונתי לוותר על ההשקעה שלך

ישן 17-11-2010, 14:09

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]אני..."

אני יותר התכוונתי ליהודיים אמרקאיים מקומיים. שלא התנדבו ולא נולדו פה .
בקשר לאמונתך - אני מתוקף הערכים שלי חייב לכבד את האמונה שלך אך אני מעדיף שהיא תשאר במיעוט כדי לשמר את העם היהודי(למה גברת רוג לא רוצה להתגייר אם מותר לשאול?)

אני גאה במסורת שלי שעל אף הרדיפות, הפקודה להתנצר והשנאה המתמדת אבותינו בחרו שלא להיכנע אני מחשיב זאת כפלא. אם היו מנסים להרוג אותך, לשנות את דתך ולשנוא אותך כל ימיי חייך והיית עומד בכל זה? אתה גבר שגברים.

אני מאוד גאה בהורי שהתנהגו כך ובגלל זה אני בין "הרוסים" (לא נולדתי על אדמת רוסיה אלא בליטא אז אני לא מחשיב את עצמי כרוסי). שיותר קרובים ליהדות וציוניים יותר שבכלל לא מתאימים לסטיראוטיפ( "אתה לא נולדת בארץ? איך זה יכול להיות? אתה לא מדבר עם מבטא ואתה נראה יהודי ונראה ישראלי לכל דבר" זה כבר דיון לנושא אחר.)

ישן 17-11-2010, 18:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
המרד בגטו ורשה לא שיבש השמדה - וגם בו הייתה התאבדות של חלק מהמפקדים (בהם אנילביץ')
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מרד גטו ורשה שיבש את פעולות..."

אני, כמובן, לא זוקף זאת לחובתם - בדיוק כשם שאיני זוקף לחובת
לוחמי מצדה את החלטתם למות ולא להפוך לעבדים של הרומיים
(שזה "קצת" יותר גרוע מאשר השפלה).

מרד גטו ורשה מחולק לשניים - החלק הראשון (בינואר, 3 חודשים טרם המרד שהמוכר לנו, זה שבתאריך שלו חל היום
השואה), עיכב אקציה מתוכננת. המרד הגדול, ב-19 באפריל
1943, לא עיכב דבר. ההישג העצום שבו היה בעצם פריצתו
וקיומו. כמות הנפגעים הנאצית הייתה זעומה, ולמעט עמדות
בודדות, רוב המרד נגמר בתוך ימים. ההישג הוא בעצם הצעקה:
לא אתם תחליטו איך ומתי נמות. זו הצהרה ז-ה-ה לזו של לוחמי
מצדה. ההבדל הוא כמובן שלוחמי מצדה (שלמרבה האירוניה,
ביצעו מעשה אסור עפ"י הדת) הפכו לסמל שמכובד ע"י דתיים
וימנים (אחרי שבתחילה כובדו ע"י כל הזרמים הציוניים) - ולכן
הפכו לתועבה, בעוד שלוחמי מרד גטו ורשה באו בחלקם הגדול
מהשמאל הציוני, והיה קשה יותר להתנער מהם, כאשר החל עידן
שחיטת הפרות הקדושות (מה שכן, בהיסטוריוגרפיה של המרד
נעשתה מלאכה יפה של הסתרת חלקם של כל המורדים שלא היו
מאנ"ש...).

לא ברור לי מאיפה הגעת למסקנה שהרומיים לא תכננו לשעבד את
לוחמי מצדה ומשפחותיהם, אבל בהתבסס על כל מה שידוע לנו על
נוהגי הלחימה הרומיים, הרי שאונס רבתי, ואחריו השפלה ושעבוד
זוועתי, אכן ציפו ללוחמים, לו נכנעו.
ישן 17-11-2010, 19:53

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המרד בגטו ורשה לא שיבש השמדה - וגם בו הייתה התאבדות של חלק מהמפקדים (בהם אנילביץ')"

נכון, למרות שהיו ארגון סוציאליסטי , כמעט ולא מזכירים את תרומתו של הבונד במרד ומנהיגו מארק אדלמן ז"לשלפי דעתי חשוב לא פחות מאנילביץ ז"ל.

על בית"ר נאמר:
מתוך ויקיפדיה:
ציטוט:
ידוע על מקרי התקוממות של בית"רים בזמן השואה. בהם מקרה של התקוממות קבוצת בית"רים בקראקוב תוך מאבק עם הגסטאפו על הנפת הדגל הבית"רי. ידועה גם פעילותם של בית"רים בוילנה, ורשה והונגריה. בגטו וילנה, הבית"רי יוסף גלאזמן היה אחד מחברי מועצת ה-"פ.פ.או" (ארגון פרטיזנים מאוחד), יחד עם אבא קובנר. ההתקוממות הידועה ביותר וגם בעלת ההיקף הגדול מכולם הייתה של הארגון הצבאי היהודי שלקח חלק גדול במרד גטו ורשה. היה זה ארגון רוויזיוניסטים ואנשי בית"ר שהוקם בסוף שנת 1939, לחם לצד ארגון אי"ל בכוחות הנאציים במרד באפריל 1943, והיווה כוח משמעותי בשל כמות גבוהה יחסית של ציוד וכלי נשק. פרט לאצ"י, שגם לגביו הידע אינו רב, המחקר לגבי התקוממות בית"רית בשואה לוקה בחסר

גם את תרומתם כמעט לא מזכירים.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 17-11-2010 בשעה 19:59.
ישן 18-11-2010, 01:05
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Blood of Lambs שמתחילה ב "סלח לי ההשוואה, אבל האם גם..."

מחבלים מתאבדים עושים זאת מתוך שליחות דתית.
הורים שרוצחים את הילדים שלהם, ואז מתאבדים עושים זאת לרוב כיוון שהם מפחדים ללכת לכלא לשארית חייהם.
הפנאטים הדתיים שמתאבדים בשם הדת, יקראו גיבורים בפני העם שלהם, אבל בפועל - לך תדע, אולי הם בורחים ממצוקת החיים, האבטלה, העוני, כבוד המשפחה וכו'?
לכל אחד יש את הסיבות שלו בגללן הוא רוצה להתאבד. כאשר באים עליך להורגך, קל יותר לעגל פינות ולהגיד שלא היתה לך ממש ברירה וזה או מוות מהיר ע"י התאבדות, או השפעלות ועינויים בשבי האוייב כך שהבחירה בהתאבדות נראית מוצדקת (פרופורציונאלית למה שמחכה לך).
במקרים האחרים - אתה אדון לעצמך. אף אחד לא בא להרגך.
כמאמר חזלינו: If you can't do the time, don't do the crime והתאבדות כתוצאה מפשיעה כזו או אחרת, זו נטו פחדנות.

ישן 17-11-2010, 22:00
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה כתבת שאתה מתנגד למגדריות..."

מיני מניפסט קומוניסטי? למה? אני דיברתי על כלכלה מתוכננת? אני דיברתי על כולם שווים וכולם בני המעמד וכל הבולשיט המרקסיסטי-לניניסטי? הקומוניזם עודד מגדריות... ה"קפיטליסטים החזירים" להזכירך? שלא לדבר על כל טובות ההנאה שהיו לוולאסטי בברית המועצות....

מגדריות הצילה? כן
באותה מידה אתה יכול לומר שהדלק מבוסס נפט הציל אותי... וזה גם יהיה נכון.
אבל בדיוק כמו נפט, מגדריות גורמת לבעיות אחרות... ואם אפשר למצוא פתרון יותר טוב, בהשאלה דלק "נקי", האם זה לא יהיה עדיף?

אגב, אני לא טענתי שכולם שווים (אני גם לא חושב כך)... המניפסט, כפי שאתה מגדיר זאת, שלי הוא שלכולם מגיעה הזדמנות שווה

ישן 17-11-2010, 15:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני יותר התכוונתי ליהודיים..."

ציטוט:
אני יותר התכוונתי ליהודיים אמרקאיים מקומיים. שלא התנדבו ולא נולדו פה .
בקשר לאמונתך - אני מתוקף הערכים שלי חייב לכבד את האמונה שלך אך אני מעדיף שהיא תשאר במיעוט כדי לשמר את העם היהודי(למה גברת רוג לא רוצה להתגייר אם מותר לשאול?)

גברת רוג לא רוצה להתגייר משתי סיבות:

ראשית, מתוך כבוד להוריה (שהם נוצרים פרוטסטנטיים). כפי שהוריי, אפילו שהם חילוניים, ירגישו אי נעימות רבה אם אני אתחיל לפקוד את הכנסייה ולהתפלל לישו, כך גם הוריה, באופן טבעי ומובן למדי, ירגישו אי נעימות אם היא תתגייר.

שנית, מתוך אמונה שגיור, באופן טבעי, צריך לבוא מתוך אמונה בדת היהודית. אחרת, אתה צבוע. אמונתה של הגברת לא תואמת את הדת היהודית (בדיוק כפי ששלי לא תואמת אותה ). אי לכך, היא חשה שזה יהיה צבוע ולא אמיתי להתגייר רק כדי להציג מצג שווא של "הנה אני כמוכם"... אם התנדבות לצה"ל, לשירות מלא, לא מספיק למישהו, האם באמת גיור יעשה את ההבדל?

ישן 17-11-2010, 12:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "האם תוכל לספר את סיפורך האישי..."

סיפורי האישי?

יצאתי עם לא פחות משבע נשים יהודיות במהלך חיי לפני שפגשתי את הגברת. עם ארבע מהן, היחסים לא צלחו על בסיס אי התאמה אישית. אחת ניסתה לעשות ממני משהו שאני לא וגילתה שאני לא מוכן לבגוד בעקרונות שלי. אחת ניצלה את הסובלנות והסבלנות שלי קצת יותר מדי ואחת החליטה בסופו של דבר שטוב לה יותר עם נשים.
יחסיי עם הגברת היו ידידותיים\עסקיים בהתחלה ולאחר כשנה פרחו לכדי רומן. לא אני ולא היא לא טרחנו בכלל לחשוב על הדת כעל גורם בעל חשיבות. לה טוב איתי, לי טוב איתה. זה כל מה שמשנה.

מדוע אני צריך לוותר על האושר האישי שלי בשביל איזה רעיון ערטילאי?

האם אתה דורש ממני להתחתן אם מישהי שלא יהיה לי טוב איתה רק בגלל שהיא יהודייה? או לחילופין אתה לא רוצה שאתחתן?

מה קרה לחופש הבחירה?

אומר לך דבר אחד: היה משטר אימים אחד בהיסטוריה, המשטר הנאצי, שהתנגד נמרצות לחיתון של יהודים עם נוצרים מפאת טוהר הגזע. היכן, ברשותך, ההבדל בין זה ובין האיסור על התבוללות?

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 17-11-2010 בשעה 12:34.
ישן 17-11-2010, 19:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מאיפה הבאת את הרעיון המוזר הזה? הרפורמים בארה"ב מתרחקים מאיתנו כבר שנים...
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תרצה או לא הנשק שיש לנו היום..."

הרבה לפני שדיברו כאן על "כפייה דתית".
מדובר כאן על הבדלים בהמון תחומים ותפיסות עולם - בעיקר כאלה
שאתה אמור להיות רגיש להן (אם תחפש את גדולי המסיתים בארה"ב נגד הגיבור האישי שלך איווט, תופתע למצוא המוני רבנים
רפורמיים...).

הרפורמים בארה"ב עוברים תהליך מתמשך, בדומה לקודמיהם בגרמניה, של היטמעות בסביבתם. הדור הראשון חי באופן מעורב
אך עדיין הולך לסינגוג. הדור השני מצהיר על עצמו כ"יהודי תרבותית", וכבר לא מגיע ל-JCC, והדור השלישי, בדומה לרוב
יושבי הערים הגדולים הלבנים בארה"ב, הם לבנים ליברליים
נטולי זהות דתית כלשהי.

ההתרחקות הרפורמית מאיתנו קשורה יותר בנטייה של כלל
השמאל האמריקני להתרחק מאיתנו, מאשר בסוגיות של "מיהו
יהודי" - למרות שכיף לדוש גם בסוגייה זו כשרוצים לנגח את
ממשלת הימין-חרדים התורנית.

הסיבות לקלבת נשק מארה"ב היא שעדיין בארה"ב רוב היהדות היא קונסרבטיבית ואורתודוכסית, ויותר מכך, בגלל כוחה העצום
של הנצרות האוונגאליסטית (שמספרה גדול ממספר היהודים,
מכלל הזרמים, בדיוק בסדר גודל אחד...).

בקיצור, כתומך ליברמן, הברית שלך עם הרפורמים - היא ברית
מדומיינת - את ליברמן הם שונאים יותר מאשר גפני או ישי...
ישן 17-11-2010, 23:04
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי מצדיק את זה? אני אגלה לך..."

המידע הזה פורסם בתקשורת והכנסתי קישור, איפה שהוא בדיון על הכתבה למעלה ואני לא חושב, שאנשים, שעברו גיור אורתודוכסי למהדרין או כל גיור כשר לפי הדת היהודית, צריכים לשלם את המחיר בגלל ויכוח בין החרדים לבין הדתיים-הלאומיים בארץ.

זה נשמע לך בסדר והוגן, שאדם, שעבר גיור, לא יוכל להתחתן בגלל ויכוח כזה?
לי לא. אתה יודע שבגלל הויכוחים האלה בן דוד שלי התחתן בחתונה אזרחית בקפריסין וזהו, כי הארוסה שלו לא נחשבה "יהודייה כשרה"?
החרדים והדתיים הלאומיים בסדר והם מאמינים בתורה ובאלוהים, אבל אין להם זכות לקבוע לנו עם מי נתחתן. אנשים, שהמדינה לא אישרה את הנישואין שלהם, שהם זוג לא נשוי לפי החוק, לא זכאים לזכויות, שזוג נשוי זוכה להם וכאן הבעיה עם העניין.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 17-11-2010, 12:50
  oplo1234 oplo1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.10
כתבה טיפשית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "גידול ניכר במשפחות בהן אחד ההורים איננו יהודי בארץ"

אתם יודעים כמה אזרחים נאמנים, שומרי חוק, שלא מוגדרים כיהודים יש?
אני מכיר עשרות ח'ברה שהם ישראלים טובים, שירתו ביחידות קרביות, משלמים מיסים, עובדים ובעלי ערכים. שלא מוגדרים כיהודים, בין אם זה בגלל שאבא שלהם לא יהודי, או שאפילו משני הצדדים הם לא יהודים. הם גדלו כאן והתחנכו כאן. הם נאמנים למדינה יותר מהש"סניקים, ובטוח שהרבה יותר ממליון וחצי ערבים שחיים אצלנו.

ואני רוצה להוסיף נקודה קטנה, כל עוד אתה מתחתן עם מישהי שאתה אוהב, ולא משנה בכלל מאיזה דת היא. ואתה תחנך את הילדים שלך על פי המסורת היהודית, אז זה בכלל לא משנה מבחינתי אם ברבנות יגדירו את הילדים שלי כפולנים, נוצרים, או סיקים.

נערך לאחרונה ע"י oplo1234 בתאריך 17-11-2010 בשעה 12:53.
ישן 17-11-2010, 18:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי Blood of Lambs שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אבולוציה לא..."

הברירה הטבעית באיזורים חמים תעדיף בעלי עור כהה ובאיזורים קרים יותר בעלי עור בהיר, כך נטען... אבל זה תהליך שלוקח כמה אלפי שנים לפחות.

מלבד זאת, כדי שתהיה פעולה של הברירה הטבעית, המבנה הגנטי לעור בהיר ו\או לעור כהה צריך להיות בתוך המערכת כבר. הוא לא נוצר יש מאין.

אם כך אנחנו מדברים על התפתחות הדרגתית מאפס שתימשך מאות אלפי שנים... או על התערבבות של גנים מקומיים שהאצו את תהליך הברירה הטבעית.... אלא אם כן תרצה לטעון שהן המבנה לעור בהיר והן המבנה לעור כהה כבר היו קיימים לפני הגלות מה שאומר שאין מערכת גנים אחת לעם היהודי אלא כמה... מה ששוב מפרק את התיאוריות שלפיהן יהודים כולם דומים גנטית...

אגב, אחד התוצרים של ההתבודדות הגנטית של הקהיליות היהודיות הוא עלייה במחלות תורשתיות, דבר שנפוץ בחברות בעלות מאגר גנים מוגבל.

ישן 17-11-2010, 18:41
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אשכול מעניין ועצוב שמעיד על כך שהעם היהודי הגיע לסוף דרכו.

יש בעם היהודי שני חלקים שכרגע תפורים זה לזה בתפר עדין של היסטוריה ותרבות משותפת. החלק הראשון הוא החלק האורתודוקסי שמכיל בתוכו את האולטרא אורתודוכסים, האורתודוכסים המודרניים והמסורתיים. אותו חלק של העם רוצה להמשיך את מסורת אבותיו, בלי שום פשרות ובלי שום נכונות להתאים אותה לחיים המודרניים. כתוצאה מכך הוא מאמין שדת הילוד צריכה להקבע על פי האם - למרות שהמסורת הזאת היא תוצאה של עבר שבו לא היה ניתן לקבוע אבהות בוודאות ולכן רק האם סיפקה הוכחה שלילד יש לפחות הורה אחד יהודי...

גם החלק השני של העם אינו רוצה להתפשר, הוא איננו מבין ואיננו מקבל את האטימות של החלק הראשון ולכן הוא הופך את ההתבוללות או ההטמעות לא רק להכרח או לצורך אלא לאידאולוגיה של ממש. פתאום אובדן העם היהודי הוא מטרה בפני עצמה, דבר שיש לשאוף אליו ולהשיגו כדי לרכך את האנטישמיות בעולם. כבר ניסינו את זה בגרמניה. מי שרצה לברוח מזהותו היהודית כדי להציל את חייו איבד גם את זהותו וגם את חייו.

מה הפתרון? הפתרון הוא אבולוציה של האורתודוכסיה ושיכוך הזעם של החלק הראשון. להקל את הקבלה לעם היהודי למי שרוצה בכך ונדחה משום שכרגע הכי קשה לגוי להתגייר, יותר מכל מצב אחר בהיסטוריה וזה רק הולך ונעשה קשה יותר, עד שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי. וחוץ מזה? לקבל לתוך העם היהודי גם בנים לאב יהודי. ואז, רק אז יהיה ניתן להכריז שהתבוללות היא דבר שלילי ויש לשאוף לחתונה בתוך העם היהודי , רק אחרי שמפסיקים לנדות את מי שלא בחרו בדרך זו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-11-2010, 18:50
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אשכול מעניין ועצוב שמעיד על כך שהעם היהודי הגיע לסוף דרכו."

בתור "נציג המתבוללים" אני חייב לציין שאם אתה מרגיש שהתבוללות היא אידיאולוגיה אז לא הבנת את השרשור הזה בכלל...

יותר מכל מוצגת כאן, אולי לראשונה בצורה כזו, נקודת המבט של "אין לי שום דבר נגד אף אחד, אבל אני אוהב את אשתי, ולא אכפת לי בכלל מה הדת שלה".

ההתבודדות והמיגדור של העם היהודי הם אידיאולוגיים. לכן אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מה שפועל במנוגד לאידיאולוגיה הזו הוא בהכרח אידיאולוגיה בפני עצמו... אבל הוא לא. מותר לו לאדם לבחור את בחיר\ת ליבו גם בלי קשר לדתו\דתה... זה לא אנטי... זה הוא המרדף אחרי האושר....

ואם הרצון להיות מאושר הוא אידיאולוגיה, נו שוין

ישן 17-11-2010, 19:06
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

השרשור הזה ארוך, אני לא יודע אם אתה כתבת את זה..
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בתור "נציג המתבוללים" אני..."

אבל מישהו כאן כתב שההתבוללות תפתור את האנטישמיות. לא רק שההיסטוריה הוכיחה עד כמה זה מופרך - זו גם אידאולוגיה מזיקה.

היות ועדיין אכפת לך מהעם היהודי, אני חושב שאתה רוצה בקיומו ולכן יפריע לך אם הנכד שלך יהיה רבע יהודי ואם הבן שלו יהיה שמינית יהודי. זה יפריע הרבה יותר (לפחות לי) אם הם לא יכירו את ובמורשתם היהודית.

הגישה שלי היא כזו. אני מעדיף להתחתן עם יהודייה ואני רואה בחתונה עם גויה בעייה. זו לא אומר שבוודאות זה לא יקרה כי "האהבה מנצחת" (או בחר כל קלישאה אחרת) זה עדיין לא הופך את המצוי לרצוי , ודאי שלא לכתחילה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-11-2010, 19:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

לצערי, אתה היוצא מן הכלל, וגם זה לא בטוח.
אתה חושב שהנה, התחתנת עם בחורה לא יהודיה שאתה אוהב, אבל אתה תדאג לחינוך של הבנים שלך, תשלח אותם לצבא ותגדל ילדים ציוניים לתפארת.
הבעיה, שאתה לא תעשה את זה. כלומר, אולי אתה כן תנסה, אבל סטטיסטית אתה לא תצליח. יודע למה? כי כשיש לילד הורה אחד שאינו יהודי הקשר שלו ליהדות ולישראל חלש הרבה יותר. אתה יכול להתרעם עלי, אתה יכול לטעון שאני כזען בדלן ולאומן, אתה יכול להישבע שאצלך זה לא יקרה, אבל סטטיסטית- אצלך זה כן יקרה. ואם לא אצלך, הרי שתהיה היוצא מן הכלל, והכלל הזה הוא מה שמשחיר את עתידו של העם.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

לפי נתוני איחוד הקהילות, רק מחצית מהיהודים בגילאי 34-18 מרגישים קשר כלשהו לישראל, לעומת שני שלישים מהיהודים בגיל 65 ומעלה. האהדה לישראל יורדת באופן דרסטי אצל צעירים שאחד מהוריהם אינו יהודי: רק ארבעה אחוזים מהם אמרו כי הם חשים קרובים מאוד לישראל, לעומת 34% מבני גילם ששני הוריהם יהודים. לדעת בארת, זהו הנתון המדאיג מכולם. "בקצב הנוכחי של נישואי תערובת, בתוך פחות מעשר שנים למחצית מהסטודנטים היהודים יהיה הורה לא יהודי".

ישן 17-11-2010, 20:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 193 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לצערי, אתה היוצא מן הכלל, וגם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לצערי, אתה היוצא מן הכלל, וגם זה לא בטוח.
אתה חושב שהנה, התחתנת עם בחורה לא יהודיה שאתה אוהב, אבל אתה תדאג לחינוך של הבנים שלך, תשלח אותם לצבא ותגדל ילדים ציוניים לתפארת.
הבעיה, שאתה לא תעשה את זה. כלומר, אולי אתה כן תנסה, אבל סטטיסטית אתה לא תצליח. יודע למה? כי כשיש לילד הורה אחד שאינו יהודי הקשר שלו ליהדות ולישראל חלש הרבה יותר. אתה יכול להתרעם עלי, אתה יכול לטעון שאני כזען בדלן ולאומן, אתה יכול להישבע שאצלך זה לא יקרה, אבל סטטיסטית- אצלך זה כן יקרה. ואם לא אצלך, הרי שתהיה היוצא מן הכלל, והכלל הזה הוא מה שמשחיר את עתידו של העם.

מצטער, אבל אני לא יכול שלא לתהות - אם שני ההורים יהודיים זה מתכון לקשר חזק יותר לעם ולמדינה, מדוע יש כל כך הרבה משתמטים, אוכלי חינם ואוטו-אנטישמים?
קשר לעם ולמדינה הוא פועל יוצא של החינוך בבית ושל החברה בה גדל הילד. ילד שגדל בחברה שמקדשת את הציונות ואהבת הארץ יגדל בסבירות גבוהה להיות ציוני ואוהב הארץ ולא משנה בכלל מה דת הוריו.
אוטו-אנטישמים, אוכלי חינם ומשתמטים מסכנים את מדינת ישראל והעם היהודי התלוי בה הרבה יותר והם מה שמשחיר את עתידו של העם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לפי נתוני איחוד הקהילות, רק מחצית מהיהודים בגילאי 34-18 מרגישים קשר כלשהו לישראל, לעומת שני שלישים מהיהודים בגיל 65 ומעלה.

מה לגבי נתונים מהארץ?

כי אני מבטיח לך שילדים שיגודלו כאן יראו נטיות אחרות וסטטיסטיקות אחרות. למה? כי החברה והחינוך שונים.

אז כמו שאומרת החתימה של ביטיס: There are lies, damned lies and statistics...

ישן 17-11-2010, 21:29

בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ילדים מבתים מעורבים שיגדלו כאן - אכן ייראו אחרת - כי הבחירה הראשית כבר נעשתה..."

השאלה כיצד אתה קובע מי הוא יהודי הלא ככה?

לפי הדת שלנו כל מי שאימו שייכת לדת שלנו הוא יהודי, ככה שהבית מעורב מקבל חינוך יהודי ונוצרי לשם הדוגמא וזה לא הרס את עם ישראל בגלות לא כיום. אחרי הכל אין כזה דבר יהודי ב dna ובשלב כל שהוא היה אדם לא יהודי דרך אחד או אחת הקודמים בשושלת הגנטית.

אני מגדיר את עצמי יהודי חילוני ציוני ואני לא רואה שום חובה או קשר חובה לדת. נכון התנ"ך הוא ספר הספרים, אבל אני לא מאמין באל ואני עדיין יהודי לכל דבר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 17-11-2010, 23:51

בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קל לך להיות יהודי-חילוני-ציוני וכל מה שלא תרצה - כי אתה חי כאן בארץ"

לכן קיים פרוייקט תגלית והכל תלוי בהורים של הילד/ה, אם ההורים בחרו לא ללמד את זה זו הבחירה שלהם ואני,אתה או כל משהו אחר לא יכול לומר להם לא, אך מצד שני ראה בישראל את אנשי השמאל הקיצוני בארץ, שאין להם ציונות ורובם גדלו כאן ומנגד יהודים ,שמתנדבים מחו"ל לשרת כחיילים בודדים ולעשות צבא ולחיות כאן, ככה שלהיות יהודי ציוני דתי או חילוני לא מחייב לגדול בארץ ישראל.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 17-11-2010 בשעה 23:54.
ישן 18-11-2010, 10:16
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לכן קיים פרוייקט תגלית והכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
לכן קיים פרוייקט תגלית והכל תלוי בהורים של הילד/ה, אם ההורים בחרו לא ללמד את זה זו הבחירה שלהם ואני,אתה או כל משהו אחר לא יכול לומר להם לא, אך מצד שני ראה בישראל את אנשי השמאל הקיצוני בארץ, שאין להם ציונות ורובם גדלו כאן ומנגד יהודים ,שמתנדבים מחו"ל לשרת כחיילים בודדים ולעשות צבא ולחיות כאן, ככה שלהיות יהודי ציוני דתי או חילוני לא מחייב לגדול בארץ ישראל.

מצטער לנפץ את המיתוס אבל בתור מי שמכיר מקרוב לא מעט אמריקאים יהודיים שעולים בעקבות פרוייקט תגלית או סתם על דעת עצמם אני חייב לציין שברובם (הערכה גסה שלי: 75%) הם באים הנה מתוך תקווה לברוח ממשהו בבית או מתוך איזושהי אמונה תמימה משהו שאם ישנו מקום הבעיות האישיות שלהם לא ירדפו אותם. אני מסייג שלא כולם כך אבל עדיין, חלק גדול מהם הוא כזה. הציונות ואהבת הארץ בשבילם זהו תירוץ טוב לנסות את מזלם במקום אחר. חלק ניכר מהם מגלה שמה שהטריד אותם שם עדיין מטריד אותם פה.

ישן 18-11-2010, 20:22

בתגובה להודעה מספר 200 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]לכן קיים..."

יכול להיות, אבל בכל זאת, כפי שאמרת חלקם מגיע לכאן בגלל הציונות ואהבת הארץ וגם, אם הוא או היא הגיעו לכאן בגלל בעיות אישיות בארה"ב, אין לי עם העניין בעיה, כי זו מדינת היהודים וזה עדיין לא נותן לחרדים הצדקה, למה שהם עושים עם הדת בישראל.

בניגוד לפלשמורה, שהם כנראה בכלל לא יהודים,העובדים הזרים והילדים הלא חוקיים שלהם,המהגרים מאפריקה והילדים הלא חוקיים שלהם או הערבים, שקיבלו אזרחות עקב נישואים עם ערבי "ישראלי".

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 18-11-2010 בשעה 20:25.
ישן 17-11-2010, 20:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה יש אנשים כאלו? כי עצם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
למה יש אנשים כאלו? כי עצם העובדה שמשהו חזק יותר, לא אומר שהוא חזק באופן מוחלט...

אני לא יודע מה אתה רוצה, הבאתי לך נתונים מ"הארץ"
ברור שמדברים על נתונים בחו"ל, כי כמו שהיטיב להסביר אורי, מי שכבר החליט לגור כאן עשה את הבחירה. מי שלא- בו הסכנה. וזה גם היה אמור לענות למי שטען שהיהודים הרפורמים בארה"ב הם מקור כוחנו.

אבל אמרת שסטטיסטית הסיכויים הם שאני אהיה בתוך הסטטיסטיקה הזו אף כי, לפחות כרגע, אני והגברת איננו בטוחים היכן אנחנו רוצים לחיות... כשטוב בשני מקומות, זה מסבך את החיים, לא מקל עליהם

אבל במפורש הכוונה היא להקים בית על טהרת אהבת הציונות והמולדת... וכשהילדים יגדלו הם ירצו, שלא לומר יתאמצו, להיות קרביים בצה"ל, עם כל הדאגות שזה יגרום לאימא ואבא....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר