לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2010, 00:05
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "עובדיה: "הדליקה מצויה במקום שיש חילול שבת""

חבר'ה, מישהו פה הלך לבדוק האם הוא המציא את זה בעצמו, או שאמרו את זה קודם לפני איזה 2000 שנה?

כולכם נפלתם בפח של מחרחרי מלחמה בדתיים ובדת,
שהלכו לשמוע (כן יש גם לחילוני זכות לשמוע שיעור תורה)שיעור של רב (לא משנה מי).
ולצטט לכם כאילו הם דבריו ולא דבריו של גדול האמוראים "רב"(אבא בר אייבו).

א"ר יהודה בריה דרב שמואל משמיה דרב, אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת,
שנאמר: (ירמיהו יז, כז) ואם לא תשמעו אלי לקדש את יום השבת ולבלתי שאת משא וגו' והצתי אש בשעריה ואכלה ארמנות ירושלים ולא תכבה.
מאי ולא תכבה? אמר רב נחמן בר יצחק בשעה שאין בני אדם מצויין לכבותה.
אבל זה לא נורא, אף אחד מכם הרי לא נפגש איתו מעולם כל המידע שלכם עליו נובע מהתקשורת (כן אותה תקשורת שמביאה דו"חות של בצלם כתורה מסיני),
ואתם מרגישים מה זה חזקים ואמיצים, אם אחד יכתוב סנילי, אני אכתוב על כח הגברא...

אם דבריו לא היו נוגעים לכם בנקודה רגישה , שאולי יש משהו בדבריו לא הייתם מתייחסים לדבריו כלל, ודבריו גם לא היו מופיעים בתקשורת.
אך כיוון שדברין נוגעים לכם במקום קטנטן בלב ,אתם נרגזים כ"כ,ולכן התקשורת מביאה את זה,
כדי לעזור לכם להדחיק את הספק הקטן, שאולי אתם לא נוהגים כשורה,ואולי צריך לנהוג אחרת.

(הבהרה:הכוונה באתם היא לא שיש מישהו בשם אנחנו, אלא אני מתכוון גם לעצמי בכלל האתם)

שבוע טוב, ובשורות טובות.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2010, 02:56
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "זה בדיוק העניין, שדבריו לא..."

בשביל להסביר את דבריי:

נניח וקורה אצלכם בשכונה אסון, ילד קטן בשם טימי נפל ממרפסת ביתו ונהרג.
למחרת היום אתה יושב לארוחת-הצהריים עם בנך הקט למנת מרק-עוף, והוא כמנהג ילדים מסרב לאכול, אז אתה אומר לו: "אתה זוכר מה קרה אתמול לטימי? הכל מכיוון שהוא סרב לאכול את מרק-העוף שלו, ועל-כן לא היה לו מספיק כח לאחוז במעקה הבטיחות, שהרי הכל יודעים שאם תאכל מרק - תהיה חזק".

אתה אשם אם השכן התככן מדירה 3ב' שמע במקרה את מה שאמרת והחליט להפיץ אותם ברחבי השכונה?
"ראו, ראו! גופת הילד טרם התקררה והלז כבר מתחיל עם ההבלים שלו על מרקים!"

ישן 05-12-2010, 03:51
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אם הייתי אומר דבר כזה לאחת מבנותיי, אני מקווה מאוד שאישתי הייתה מורידה לי סטירה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בשביל להסביר את דבריי: נניח..."

לא שהקגנסית היא אדם אלים, אבל דבר שטות כזה מצדיק תגובה קיצונית כזאת אפילו מהאדם העדין ביותר...
ולענייננו, אין לי בעיה עם תוכן הדברים למאמינים ולכן גם כתבתי שדבריו משקפים את עקרונות היהדות. לפחות פרשנות מאוד מקובלת שלה. הבעיה היא שהוא צריך כבר לדעת שכל דבר שיאמר יכול להתגלגל החוצה ויישמע רע מאוד לרוב הציבור. לכן, מדובר בחוסר טקט וחוסר חוכמה. זה מזכיר לי את פרופסור מררי שאמר בהרצאה בתל אביב משהו מעליב על אלופי צה"ל והוסיף מייד-"רק אל תעבירו את זה לעיתונאים". כמובן שתוך יומיים זאת היתה כותרת בעיתון. מי שנכווה ברותחין (ועובדיה יוסף נכווה פעמים רבות) מוטב שיזהא גם בצוננים.
ישן 05-12-2010, 04:22
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם הייתי אומר דבר כזה לאחת מבנותיי, אני מקווה מאוד שאישתי הייתה מורידה לי סטירה"

היית מקווה שתוריד לך סטירה בגלל ההבלים שבדבר, לא בגלל חוסר הטאקט
ואם היית באמת מאמין בסגולות מרק-העוף, ושהם באמת מה שהיו מצילים את טימי הקטן? אז גם אלמנט השטות היה נעלם מבחינתך.
חוסר בטאקט אני לא רואה כאן, כי טאקט הוא תלוי סביבה.

אם, כמו שאתה אומר, כל דברי הרב בכל מקרה יתגלגלו החוצה, אז "איפה, איך ומתי" הוא כן יכול לומר את הדברים?
או שמא עליו לשתוק לעד כיוון שתמיד יהיו אנשים שלא יאהבו את דבריו?

ישן 05-12-2010, 06:04
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בשביל להסביר את דבריי: נניח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
בשביל להסביר את דבריי:

נניח וקורה אצלכם בשכונה אסון, ילד קטן בשם טימי נפל ממרפסת ביתו ונהרג.
למחרת היום אתה יושב לארוחת-הצהריים עם בנך הקט למנת מרק-עוף, והוא כמנהג ילדים מסרב לאכול, אז אתה אומר לו: "אתה זוכר מה קרה אתמול לטימי? הכל מכיוון שהוא סרב לאכול את מרק-העוף שלו, ועל-כן לא היה לו מספיק כח לאחוז במעקה הבטיחות, שהרי הכל יודעים שאם תאכל מרק - תהיה חזק".

אתה אשם אם השכן התככן מדירה 3ב' שמע במקרה את מה שאמרת והחליט להפיץ אותם ברחבי השכונה?
"ראו, ראו! גופת הילד טרם התקררה והלז כבר מתחיל עם ההבלים שלו על מרקים!"

כתמיד, הגברת רואה נכוחה ומציינת: את שאתה עושה בין ארבע כתליך אתה לא יכול להשוות למעשה הרב עובדיה. יותר נכון יהיה להשתמש במטאפורה שמורה יאמר לכיתה, "טימי זה, לא למד כמו שצריך ולכן לא ידע לאחוז במעקה הבטיחות".
מה שאדם פרטי יכול לומר בין ארבע כתלים אינו אותו הדבר כמו מה שמורה ומחנך בישראל - וזה, בסך הכל, תפקידו של הרב עובדיה - יכול לומר לכיתת תלמידים.

ישן 05-12-2010, 07:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כלל גדול הוא שאין מבזים תלמידי חכמים אבל גם לתלמידי החכמים יש מחויבות כלפי הציבור

אם ניטול את 'משל טימי' הנוראי אז ההשוואה היותר מדוייקת היא כזו:

[1] משפחתו של טימי עדיין מצויה במאבק על חיי עוד כמה ילדים כאשר האחים הגדולים של טימי מחזיקים במקביל בשארית כוחותיהם גם את האחיינים של המשפחה הצדקנית שאוכלת מרק

[2] את המרק, כלי האוכל ואת המטבח של המשפחה הצדקנית תרמו להם בעבר הוריו של טימי

[3] האב שמאכיל את בנו במרק באמצעים כל כך חינוכיים נוהג לבוא לשכניו בטענות חוזרות על העדר טאקט מצידם כלפיו. במקביל הוא גם הבהיר להם בעבר מספר פעמים כשהזכירו לו שטרם העביר דמי ועד בית לנובמבר כי כפית מרק בפיו של בנו שווה בעיניו יותר מתשלום דמי ועד הבית וכל הבית המשותף לא נוצר אלא למען מרק העוף.

[4] הורי הילד שאוכל כעת מרק מודעים היטב לכך שהמטבח שלהם חובר למערכת רמקולים המשדרת בכל השכונה. למעשה הם אלה שביצעו בעצמם את החיבור בעת שהתמודדו על ראשות ועד הבית תחת הסיסמה: "תנו לנו את הכסף ואנחנו כבר נבשל לעצמנו את המרק".

[5] השכן התככן מהקומה למטה הוא בעצמו אביו של הילד שאוכל מרק. פשוט הם גרים בדופלקס. הוא אגב גם זה שממהר להפיץ באינטרנט את פנינתו למקרה ומישהו לא שמע. יש לו בשביל זה פורומים שלמים של מיירטי איתוריות ומעלי תמונות זוועה שבטוחים שניבולי הפה שלהם הם פילפולי גמרא ושהזמן שהם מבזבזים ברשת שקול ללימוד רק בגלל שהם לובשים את אותם בגדים שלובשים חלק מלומדי התורה האמיתיים ופונים אחד אל השני בתארי כבוד.

הרב עובדיה בחר להיות איש ציבור בכיר. הוא לא רק ראש מערך לימוד תורה אלא גם ראש מפלגה גדולה. מנהיג שמתיימר להוביל אף מחנה גדול יותר ממפלגתו. אי אפשר לאחוז את המקל בשני קצותיו בהבט ציבוריות מול פרטיות. אתה יודע טוב ממני כי דברים רבים כתובים בתורה ובגמרא ואפשר לשולפם ולפגוע בעזרתם בזולת. ממש לנעוץ סכין בליבו ואחר להתלות בכך ש'חז"ל אמרו זאת". הוא לא כומר שמטיף בכנסיה בדרום ארה"ב וכאשר אנשים נאבקים על חייהם ורכושם וכבאים שחלקם הצביעו בעבור מפלגתו מסכנים נפשם גם למענו ולמען קהלו - יכל למצוא נושאי שיעור אחרים לשבת מאשר הלכות פגיעה בזולת. פנקסנות בשם הקב"ה - זו לא תורה!!

בשמחת תורה האחרון עלו באש ספרי תורה ומה רב היה הצער [המוצדק] ברחוב. הקירות כוסו במודעות המתארות את שראה רבי עקיבא ברגעיו האחרונים: "גווילים נשרפים ואותיות פורחות באוויר". וכאן? כאן בני אדם נשרפים ונשמות פורחות באוויר והוא עושה את חשבונות הקב"ה ונהיה קטגורם של המתייצבים בפניו?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 05-12-2010 בשעה 08:13.
ישן 05-12-2010, 17:14
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כלל גדול הוא שאין מבזים תלמידי חכמים אבל גם לתלמידי החכמים יש מחויבות כלפי הציבור"

התגובה הזאת מכוונת לשלושתכם: אתה, קגנס ומר רוג.

מצד אחד אתם צודקים, אישיות ציבורית צריכה למתן את התבטאויותיה, אבל מצד שני, אני לא רואה בהתבטאות זאת משהו כ"כ חריג וחמור.
לדעתי כל ההתעסקות הזאת בדברים שלו זה סתם משחקים בקקי לשם ניגוח.
גם אני סובר ש"פנקסנות בשם הקב"ה - זו לא תורה!!", גם לדעתי אלו דברי הבל ושאיש לא יכול לדעת חשבון שמים, אבל זה גם לא מזיז לי.

מה אכפת לאדם שאינו מאמין מה טוען רב זה או אחר? אילו הייתה קמה כת של אנשים שטוענים שגרבוץ יתר הוא הגורם לתאונות הדרכים, זה היה אמור להפריע לי איכשהו?
אני מצהיר קבל עם ועדה שזה לא היה מזיז לי במאומה, על אף גירבוציי הרבים..
האם אתם מצפים מאנשי-דת נוצריים להפסיק להטיף לכך שלחוסר אמונה בחזוס ישנם השלכות? כי אני לא.
אז האפיפיור האשים את האתאים בהתחממות הגלובאלית לפני כשנה וחצי, למי אכפת?

הנסיון להכניס את נושא התקציבים לא קשור לעניין, משפחת הסוגדים לסגולות המרק פועלת לפי אמונתה, והגיוני שתדאג לאינטרסים שלה.
אם כספי הועד הולכים בסופו של דבר למימון מרקים, אז יכול להיות אחד משניים - או שיש עוד קהל שכנים רב שמסכים איתם, או שזה נעשה בניגוד לדעת התושבים, ואז אפשר להאשים בכך רק את שאר נציגי ועד הבית..

הסעיפים האחרונים שלך שגויים, כי לדעתי גם הרב וגם מפיצי דבריו מכוונים את הפרסום רק לקהל מאמיניהם, התקשורת היא זו שמוציאה את הדברים מעבר לקהל היעד המקורי שלהם.

ישן 05-12-2010, 03:43
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
האיש הולך ו"מתחרפן"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "עובדיה: "הדליקה מצויה במקום שיש חילול שבת""

האל שלח את בני ישמעאל להכות עד חורמה בבני ישראל החוטאים כלפיו.

לשרוף את אותם הסוהרים, שבבתי כלאם יושבים "צדיקים גמורים" . צדיקים המקיימים תרי"ב מצוות בלבד.
כאשר השוחד והכסף עוור את "עיני חכמים" (אשר חלקם על מפלגתו של הרב המכובד נמנים).

את קבוץ בית אורן, שהסב מטבחו ל"גלאט-כשר" ואת בריכתו התאים ל"רוח הזמן". את בעלי החי הכשרים והטמאים כאחד ואת עץ השדה ברוא האל.

את ניר עציון - הקיבוץ הדתי, שומר מסורת ומארגן ימי לימוד ותפילה בקרב הבאים לבית ההארחה שלו.

לאן לאן הגענו, שאדם כזה קובע את גורלנו ועתידנו.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 05-12-2010 בשעה 03:48.
ישן 06-12-2010, 01:15
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03

לכל המגיבים למעלה ובפרט לפותח האשכול. להלן ציטוט מהתלמוד במסכת שבת.

תלמוד בבלי מסכת שבת דף קיט עמוד ב

אמר רב יהודה בריה דרב שמואל משמיה דרב: אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת, שנאמר ואם לא תשמעו אלי לקדש את יום השבת ולבלתי שאת משא וגו' והצתי אש בשעריה ואכלה ארמנות ירושלים ולא תכבה. מאי ולא תכבה? - אמר רב נחמן בר יצחק: בשעה שאין בני אדם מצויין לכבותה. אמר אביי: לא חרבה ירושלים אלא בשביל שחללו בה את השבת, שנאמר ומשבתותי העלימו עיניהם ואחל בתוכם.

כנראה שהנ"ל אינו סנילי וכו'. הוא מאמין בדברי התלמוד והנביאים וזכותו ואף חובתו לצטט אותם כאשר הם רלוונטיים לדעתו.

כמו כן להבא בטרם תתלהמו אנא קחו בחשבון שהוא לא אמר זאת לכם, אלא לציבור של אנשים מאמינים המעוניינים לקבל את דעתם של חכמי ישראל על המאורעות הפוקדים אותם.

גם באם אינכם מאמינים בדברי חכמינו, אני מניח שויכוח אמוני אינו יכול להיות מוכרע באמצעותה של התלהמות חסרת טעם.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 06-12-2010 בשעה 01:21.
ישן 07-12-2010, 22:21
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "לכל המגיבים למעלה ובפרט לפותח..."

האם במידה ואנשים שומרי שבת יישרפו תפגע האמונה שלך ברבש"ע?
סביר להניח שלא, ובצדק.
האמונה שלך שרירה וקיימת למרות אינספור אסונות שליוו יהודים שומרי תורה ומצוות ב 3000 השנה האחרונות.
הרבה לפני שדנים בגמרא שהבאת, עוד ב"חדר" מלמדים אותנו מסכת אבות. "שאין אתה יודע מתן שכרם של מצוות"

הבעיה עם דבריו של הרב עובדיה, ולא רק בהתבטאות האחרונה, זה שהוא מתיימר לדעת מה עובר בראש של אלוהים. לא הרב עובדיה לא אורי זוהר (אסון הבונים בגלל חלול שבת בפ"ת) ולא אף אחד אחר יכול להסביר בצורה פשטנית ילדותית ומטופשת את החישובים של בורא עולם. במידה והוא מאמין שיש כזה.
ולו בגלל הסיבה שעל כל דוגמה שמחזקת איזו שהיא גמרא. אני אוכל להביא לך מאה דוגמאות הפוכות שמפריכות את ההנחה.
התבטאויות מהסוג הזה גורמות לזילות של היהדות ושל האמונה, והופכת אותנו לדת לילדים.
מי שיוצא בכאלו הצהרות הוא בור או שרלטן.
ומאחר ואני בטוח שהרב עובדיה הוא לא בור, ואני מקווה שהוא לא שרלטן. אזי נותר לי להניח שהוא מקווה למנף אסון כזה כדי לעודד עוד כמה יהודים לשמור שבת.
באופן לא מפתיע הוא משיג מטרה הפוכה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:45

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר