לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2010, 06:13
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
כתבה אלי ישי בראיון לארץ : " עושים בי לינץ' כי אני מזרחי"

"מה שקורה פה הוא לינץ' נגדי" אמר אתמול ל"הארץ" שר הפנים אלי ישי, בתגובה להתגברות הקריאות להתפטרותו בשל הדליקה בכרמל. אחרי שהתגונן הוא קרא להקמת ועדת חקירה ממלכתית, והפיץ
לתקשורת מסמכים המוכיחים לטענתו שתפקד ללא דופי.

אלי ישי ל"הארץ" : " אני לא מכיר שר שנאבק על תחום מסוים כמו שנאבקתי על תחום הכיבוי. אחרי שאני נאבק באוצר, משיג סכום שאף שר לא השיג לפני, ואני יודע שזה לא מספיק - ממשיכים לתקוף אותי".
לדבריו , "גם דברים שנראה לכם שהעסיקו אותי ולא קשורים למשרד הפנים, לא העסיקו אותי יותר מדיון אחד או שניים. אי אפשר להשוות את זה למה שעשיתי למען שירותי הכבאות".

לשאלה מה הסיבות להתקפות נגדו ענה ישי : "מישהו כתב היום במאמר באינטרנט שהתשובה לכך אולי נמצאת בשילוב של שר שהוא ספרדי-מזרחי, וגם ימני וחרדי. זה שילוב שכולם יאהבו לתקוף לא משנה אם זה צודק או לא. אם זה לא היה אלי ישי, שר שהיה פועל ככה היה יוצא כוכב, היו משבחים אותו שהתריע בזמן".

מקור: הארץ

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 06-12-2010 בשעה 06:19. סיבה: שגיאת כתיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2010, 07:27
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
לפני כיומיים שמעתי ברדיו ראיון עם שלי יחימוביץ' בנושא תקציבי הכבאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אלי ישי בראיון לארץ : " עושים בי לינץ' כי אני מזרחי""

יחימוביץ' הייתה חברה בוועדת הכנסת שדנה בנושא , היא הדפה את כל הטענות נגד אלי ישי ולמעשה אמרה
בפה מלא וקול צלול שהשר אלי ישי היה היחידי שניסה בכל כוחו להשיג תקציבים והוא האחרון שיש
לצאת כנגדו בטענות !!!!!!!!!!!!

יחימוביץ' טענה ששרותים מסוימים שהמדינה מחוייבת לתת " מיובשים " בכוונה כדי לאלץ אותם
להסכים להפרטה ( בתי כלא , טפות חלב , וכו' )

אני מצטט את מה ששמעתי בראיון .

נערך לאחרונה ע"י עמי60 בתאריך 06-12-2010 בשעה 07:34. סיבה: תוספת
ישן 06-12-2010, 07:40
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אההה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אלי ישי בראיון לארץ : " עושים בי לינץ' כי אני מזרחי""

הוא מרגיש שתוקפים אותו אז הוא קרא למילואים בצו 8 לשד העדתי!

אלי ישי אתה מוזמן להרשם לפרש ולנהל פה איתנו דיון שאולי תלמד ממנו שרודפים אותך כי אתה לא עושה את העבודה שלך ולא בגלל כל מיני פנטזיות מבית היוצר שלך.
אתה יודע מה? אני אסביר לך גם אם לא תרשם, תהיה מרוכז כי זה הולך להיות לא קצר ולא כל כך נעים - אבל מבוסס על עובדות שעם ישראל מתמודד איתם יום יום.

אני אתחיל עם דוגמה קטנה שמלמדת על הכלל:
במושב שדה עוזיהו ליד אשדוד כבר שנים רבות מספר משפחות קונות ו/או משיגות כבלי נחושת גדולים שמשמשים את בזק ואת חברת חשמל (עודפים שלהם) ושורפות אותם בשדה ליד על מנת לסלק את ציפוי הגומי, לאחר מכן שטיפה קלה לנחושת שנותרה ומכירה שלה לפי משקל לכל מיני גורמים שצריכים נחושת וביניהם.....חברות ממשלתיות ו/או כאלה שמספקות מוצרי חשמל (סלילים למנועים לדוגמה) לגופים ממשלתיים.
כולם יודעים מזה ובאופן ישיר ו/או עקיף לא רק שלא מונעים את זה אלא משתפים פעולה: חברת חשמל, בזק, משרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, רשות המיסים, מכבי אש, מד"א, משטרת אשדוד, פרקליטות מחוז דרום, משרד הביטחון, רשות החברות הממשלתיות, מועצה אזורית באר טוביה וכו'
אף אחד לא עושה דבר. למה? כי עדיין לא פרצה שריפה גדולה (קטנות פרצו הרבה ומכבי אש כיבו אותן), כי עדיין לא הוכח שהאסון האקולוגי מהשריפה הרג מישהו ו/או פגע בטבע, כי השכנים לא מתלוננים (מעניין למה?) חוצמזה שבסיפור הזה יש ריח חזק ורע של שחיתות...
אין אכיפה מסודרת של חוקי הגנת הסביבה ושל צו אזורי מיוחד שנועד למנוע את זה.
שורה תחתונה: גורמים עבריניים עוברים על חוקים רבים ופוגעים בציבור ובנכסי המדינה בסיוע ועידוד רשויות ממלכתיות - מקרים אחרים דומים או לא דומים בארץ יש לאין ספור (אני מכיר לפחות עוד אחד בעמק חפר).
איפה אתה כנציג הממשלה בכל זה?

נחזור לשריפה בכרמל, אתה מתלונן שזה נפל במשמרת שלך ולמעשה אתה הוצאת הרבה מכתבים? נכון, אתה לא כבאי אבל אתה קובע מדיניות וזאת במשמרת מאד מאד ארוכה, אבל העדפת להתעסק במה שיותר מתאים לך ומקורב אליך (במערך הכבאות מתלוננים שה תוספת של 100 מיליון ש"ח שהובטחה להם לפני כשנה לא הגיעה ליעדה במלואה, איפה שאר הכסף? רוצה רמז?).

מטוסי כיבוי זה דבר גדול, להכפיף את מערך הכיבוי לרשות מסודרת (משרד הפנים/משרד ביטחון פנים וכו') ולא לאיזה שעטנז של עיריות שכל אחת מזרימה אליו כספים בלי חשק ורק כשמאיימים עליה (לרוב הם בוכים על גרעונות), גם זה דבר גדול וצריך להפתר ברמה ממשלתית.
אז הנה דבר קטן יותר (אבל מהותי) במימדים שלך, למה אין ציוד מיוחד ומודרני לטפל בשריפות במגדלים? כי עזריאלי עדיין לא נישרף? השריפה במגדל שלום לא הולידה אסון והאפר התקשורתי שקע יחד עם האפר מהמגדל? הרי הסופרטנקר ממש לא יעזור פה, גם לא המטוסים המצויינים של היוונים!

עוד דבר במימדים שלך, איך ייתכן שחבורה של כ 5000 פקידי אוצר (משום מה קוראים להם נערי האוצר?) שרובם מיותרים בעידן המאה ה 21 שולטים על ברזי הפיננסים במדינה, נהנים משכר ותנאי העסקה טובים בזמן שמי שעסוק בביטחון, בריאות והצלה כל הזמן חי בקיפוח ותנאי שכר לא הכי טובים (שוטרים, סוהרים, מג"ב, רופאים, אחיות,כוחות עזר רפואיים, כבאים, אנשי צבא וכד').
רוצה דוגמה? ממשלות ישראל החליטו על הפרטה של חברות רבות (מלון תדמור לדוגמה), אבל אנשי עניין בחברות האלה וברשות החברות הממשלתיות (שחיים מזה טוב מאד) עושים הכל על מנת לטרפד את ההחלטות האלה בתירוצים שונים ומשונים ובחבלות (מי רוצה להתנתק מעטיני המדינה?) ואף אחד לא עושה דבר - גם אתה לא!

יש עוד הרבה דברים להגיד ולכתוב, אבל המסר כבר ברור.
אם לא, תשאל את השד העדתי שמסתובב עכשיו במשרד שלך בלי לדעת למה הוא שם, הוא כבר יסביר לך!

ישן 06-12-2010, 09:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם כולם ישלמו בראשם מי ישב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אם כולם ישלמו בראשם מי ישב בממשלה? עריפת ראשים היא לא תמיד הפיתרון הטוב ביותר,
בטח לא במקרה שבו האשמה היא של מספר גדול של שרי פנים ולא רק של שר הפנים האחרון
(וזה ממש לא משנה מי הוא או מאיזה מפלגה הוא).

לך לבחירות ותביא אנשים חדשים, שכפיה נקייות ושאולי, מתוך למידת גורלם של קודמיהם, לא ימשיכו להזניח שירותים שחשיבותם היא קיומית.

מה יקרה כשתתרגש עלינו רעידת אדמה? אותם אנשים שעכשיו מזדרזים כדי להיראות כאילו הם מצילים ומקימים מחדש את מערך הכיבוי ימשיכו בהזנחה הפושעת של ההכנה לרעידות אדמה, אף כי ההיסטוריה מראה פעם אחר פעם רעידות אדמה נוראות פה בארץ (כולל במקומות קרובים הרבה יותר לתל-אביב מאשר בית שאן)...

הם עושים שואו אבל ממשיכים לנהוג באותו חוסר אחריות משווע ואתה רוצה שהם יישארו על כיסאם? מדוע?

ישן 06-12-2010, 10:14
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אם כולם..."

אתה לא מרוצה מהתפקוד של שר הפנים שלך? בפעם הבאה אל תצביע למפלגה שלו, או במקרה הזה אל תצביע
למפלגה שאתה יודע שתשב שבקואליציה עם ש"ס. אין שום סיבה לדלג על ההליך הדמוקרטי ולהעיף את בעלי התפקידים בלי בחירות. לפי השיטה הזו כמעט אף שר לא יכול להישאר בתפקיד בשום ממשלה כי בכל קדנציה כמעט בכל משרד יש בעיה שהיא בגדר מחדל. צריך לתת צ'אנס לבעלי התפקידים לשפר את הבעיות שהתגלו, אם הם לא יעשו את זה אפשר וצריך להראות להם את חוסר שביעות הרצון בקלפי. כמו שכבר כתבתי, אני לא רואה איזה יתרון יש "לעריפת ראשים" על פני הבעת דעתך בקלפי.

ישן 06-12-2010, 15:50

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ואם יתברר לדוגמא..."

ואם יתברר שהוא בעצמו פנה לאירגונים נוצרים (או יהודים או באהיים, זה לא משנה) וביקש תרומה של כבאיות תעמוד על רגל אחת ותקרקר כמו תרנגולת? אני לא חושב שאלי ישי חסין מביקורות ואני לא חושב שהוא פועל, או פעל, נכון בכל דבר שהוא עושה או עשה. מה שאני כן חושב הוא שאלי ישי פעל בדיוק כמו שרי הפנים האחרים, לא פחות ולא יותר (למרות שקראתי באחד האשכולות בפורום ששלי יחימוביץ' טוענת שהוא עשה לא מעט למען מערך הכבאות, אז אולי הוא כן פעל יותר בעניין משאר שרי הפנים), והעליהום הזה עכשיו לא במקום. ושלא תיהיה אי הבנה, אם הבחור התרשל בצורה מחפירה במילוי תפקידו אין ספק שהוא צריך להתפטר, אבל מכיוון שכרגע זה לא ניראה ככה אז לדעתי אין סיבה שהוא יתפטר.

ישן 06-12-2010, 17:23

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הוא אולי פעל כמו שרי פנים אחרים, אבל המחדל הגיע לידי מימוש בזמן כהונתו."

מצטער אבל אני חושב שהאנלוגיה של עברת המהירות לא מתאימה פה. עצם זה שמישהו אחר נוסע במהירות מופרזת לא מחייב אותך ליסוע במהירות מופרזת. הזנחה של עשרים שנה אם לא יותר בהכרח גורמת לכך שיהיו בעיות בזמן כהונתו של ישי, הזנחה של עשרות שנים אי אפשר לתקן בשנתיים או שלוש. בכל מקרה אני חוזר ואומר שאם ישי באמת סרב לקבל כבאיות מארגונים נוצרים אני בהחלט חושב שצריך לפטר אותו, זה לא ייתכן שהוא יתן לאמונה הדתית שלו לפגוע בתיפקוד שלו ובעקיפין גם לפגוע בבטחון הציבור.

ישן 07-12-2010, 21:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא צריך לקבל תרומה מכל אחד,..."

מה זה "מפוקפק". אולי לדעת ישי כסף שמגיע מאנשים שמקווים לראות את ישו מגיע לירושלים ואת היהודים נספים בארמגדון כמקור מפוקפק? זו עמדה שהעלו כותבים בפורום הזה.

ברור שעמדתך היא ש"אין שום סיבה הגיונית לא לקבל כבאיות מנוצרים". עמדה מצוינת. אבל זו עדיין לא סיבה ששר יתפטר. אולי (לדוגמה) עמדתך היא שאין למנוע מחומסקי כניסה לארץ (שוב, רק דוגמה, אין לי מושג מהיא עמדתך בנושא, ואני מניח שדווקא אין לך התנגדות לכך), אבל אם נאסרה כניסתו לארץ - האם צריך שר הפנים להתפטר? ואולי עמדתך היא שתוואי הגדר באזר באקה אלע'רביה מגוחך ומזיק יותר משהוא מועיל - האם בגלל זה צריך שר הביטחון להתפטר? אולי עמדתך היא שהטיפול במפוני ההתנתקות היה כושל לחלוטין - האם גם במקרה זה צריך השר הממונה (שבמקרה הוא רוה"מ, כי מנהלת סל"ע נמצאת במשרד רוה"מ) להתפטר? ברור שלא.

בין זה שנעשתה החלטה שאינך מסכם עימה לבין התפטרות השר הממונה יש מרחק עצום, ואם כל שר שהיה עושה משהו שאינך מסכים עימו היה צריך להתפטר, כל השרים היו צריכים להתפטר (כי לא יכול להיות שבמאות החלטות שמקבל שר הוא יקלע כל פעם לעמדתך).
ישן 06-12-2010, 09:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה לא יכול להפיל הזנחה של..."

יש הזנחה מתגלגלת שעטופה באדישות ועוברת ממשמרת למשמרת.
בגלל זה כתבתי שדברים "גדולים" כמו מטוסי כיבוי ובניה אירגונית מחדש של מערך הכבאות (כולל ציוד, כ"א ותוכנית חומש) אלה מטלות של ממשלה ולא של השר הממונה במסגרת התקציב והסמכויות שלו.

אבל בדברים "קטנים" יותר שהם כן בתחום הסמכויות והתקציב שלו הוא לא טיפל.
אלי ישי כבר הוכיח שכשהוא רוצה הוא מסוגל להוציא תקציבים למען עניינים בתחום אחריותו ואפילו כאלה שהם לא בתחום אחריותו (לא רוצה להכנס לפרטים, הדברים ברורים) ולא במהלך משמרת שלמה אלא בחודשים ספורים, אלי ישי כפי שנאמר כבר שנים רבות בתפקיד.
שירותי הכבאות לא נימצאים על הציר שהוא צועד בו ביום יום, הם לא יותר ממטרד עבורו, מבחינתו הוא הוציא מכתב אחד שניים והמתין לתשובה (אני עשיתי את שלי!)
העניינים שחשובים לו קשורים לאורח חייו ולמנהל האוכלוסין, כי שם יש מנגנון גביה.
שים לב שכמעט בכל המשרדים הממשלתיים שמתעסקים בגבייה יש הרבה פקידים, אולם קבלה מודרני, תורמט, שומרים וכו' - משרד הפנים, משרד האוצר/רשות המיסים (מס הכנסה, מע"מ, מכס), משרד הרישוי, משרד המשפטים וכו'
ניכנסת פעם למשרד הרווחה? כמו לחזור אחורה בזמן, אין כ"א, אין תקני פקידים ואין תנאים לקהל כי אין גביה - זה המשרד בין הבודדים שרק משלם.

אגב, לא רק משרד הפנים ו/או הממשלות אשמים, גם שירותי הכבאות עצמם אשמים, הם לא דרשו ביתר תוקף את המגיע להם, לא הציגו תוכנית מסודרת כשהתבקשו...

כלכליסט ניסו למפות את העניין, ראה כאן

מפקד טייסת מסע"ר פיטר את עצמו על הרבה הרבה פחות מזה, מב"ס נבטים (אל"מ ארז רון) לקח אחריות פיקודית על שערוריה והלך הביתה, יש עוד דוגמאות כאלה על אנשים שמחזיקים בתפקיד ציבורי ומבינים שכשלו בו ולכן עליהם לפנות את המקום לאחר טוב יותר ולמען המדינה.
למה הוא לא? באיזה זכות?

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-12-2010 בשעה 09:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:26

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר