לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2010, 12:08
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא אמרת את זה?.. אתה רציני?...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לא אמרתי את זה, אבל הם לא..."

מוזר...

אז אולי תיאות להסביר את מה שכתבת כאן?...

..."למה לרשום סטודנטים כאשר מדובר בארגון השמאל הלאומי, הדור החדש וצעירי מפלגת העבודה???

תרשמו אירגוני שמאל וזה יהיה נכון ולא כאילו סטודנטים עשו הפגנה למען טובת המדינה, כפי שוואלה מנסה להציג כאן תמונה לא נכונה."

ובעניין ההימור:

..."הימור שלי תחפש קשר מי ניתן להם מימון לשכר לימוד רמז לאירגון שמאל ולכן לא נכון לכתוב עליהם סטודנטים בעת הפגנה כזאת."

למה שאני אחפש?..
למה שאני אהמר?
הרי אתה כל כך בטוח בכך אז בא תביא לנו את ההוכחות עליהן ביססת את קביעתך (או שמא שוב לא הובנת נכון)?....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2010, 11:39
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
צמים וגם יושבים על ספסל נמוך לזכר הנספים - בתשעה באב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יסלח לי מאוד כבודו...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אותם חרדים ממומני מיסים שלא טורחים אפילו לעמוד דום בימי הזכרון...

האם מחפשים בנרות כל מי שלא צם בתשעה באב ואינו הולך לבית הכנסת ביום כיפור, או אינו אוכל מצות בפסח?

הרי היהדות עם חג הפסח, יום כיפורים ותשעה באב היא בת אלפי שנים לעומת כמה עשרות שנים של זכרון ביום השואה...

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 26-12-2010 בשעה 11:44.
ישן 26-12-2010, 12:00
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אני מניח שברור הוא כי הדוגמא לגבי עמידת דום היא רק אחת.....
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "צמים וגם יושבים על ספסל נמוך לזכר הנספים - בתשעה באב"

ההתפרעויות שלהם, האלימות במהלך ההפגנות, הטחת חיתולים מלאים צואה על כוחות שיטור...
דוגמאות תודה לאל לא ממש חסרות ולצערי לא ממש צריך לחפש אותן "בנרות" כדבריך ואל תמעיט מערכן וכמותן!
מבחינתי (וללא ספק שותפים לדעתי עוד לא מעט חילונים) אין ממש הבדל בין השואה בת אותן "עשרות שנים" לבין מה שקרה לפני אלפי שנים!
שום הבדל!
ממתי ההבחנה הלא ממש חכמה הזאת בכלל?..
עצם היות השואה בת עשרות שנים היא פחות "נחשבת" בעיניך?...
אתה רציני?...
צר לי מאוד, עבורי היא יותר מוחשית מ"סיפורי עמים" בני אלפי שנים.....

ישן 26-12-2010, 16:03
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לפחות אני לא מתעלם מאיזו שואה קטנה שהתרחשה רק לפני שבעים שנה...."

אתה יודע מה מצחיק/עצוב (מחק את המיותר)? שאנשים טוענים שהחרדים בזים לשואה רק כי אינם עומדים בצפירה, כאילו שהשואה היא נחלתם של החילונים. כאילו שחרדים לא מתו בה.
מה עם חרדים שמשפתחם נספתה בשואה ולא רוצים לעמוד בצפירה? גם בעיניהם השואה לא נחשבת?

אז לא, חרדים לא בזים לשואה, הם בזים רק למנהג העמידה בצפירה, ואם לומר את האמת, גם אני*. ואני ממש לא חרדי. (על דעתי בנוגע לצפירה כבר פירטתי רבות באשכולות שונים: 1, 2)

מה רע בקריאת תהילים בישיבה בצפירה במקום עמידה בשקט כמו ***?
על חרדים הלומדים "משנה יומית" לעילוי נשמת הנספים בשואה שמעת? לא דומיה של שתי דקות בשנה, אלא משנה כל יום, כל השנה. יש גם את מיזם "קול המשנה" שמטרתו דומה.

לגבי התפרעויות - אתה צודק.
לגבי אלימות במהלך בהפגנות - אתה צודק.
לגבי עמידה בצפירה? צר לי, אך אתה דובר הבלים.

★ הכוונה היא שמי שרוצה לעמוד - שיעמוד, אבל הדרישה מאחרים לעמוד איתו היא דבילית בעיניי.

ישן 27-12-2010, 11:43
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

צחק או תתעצב כרצונך...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אתה יודע מה מצחיק/עצוב (מחק..."

מה שתמוה בעינינ הוא האם אתה באמת מתכוון לדברים שכתבת או שמדובר באיזו שליפה מהמותן...
סלח לי מאוד, אבל ההגיון שלי (ואולי הוא מעוות) אומר שאחת כמה וכמה אם משפחתך נספתה בשואה - כבד את צפירת יום הזכרון!
אלא אם יש לך דבר מה ספציפי נגד צופרים והצליל שהם מפיקים....
מבחינתי (ומבחינתך בטח גם זה ייחשב כהבל הבלים) אי עמידה בצפירת יום הזכרון ולא משנה בכלל אם זה יום הזכרון לשואה או לחללי צה"ל משמעה - זלזול!
צר לי, כך ההגיון שלי וזו גם דעתי!
אם חבריך החרדים בזים רק למנהג העמידה בצפירה תרשה לי בבקשה לבוז למנהגים דוגמת סיבוב תרנגול אומלל מעל הראש לשם כפרה או נשיפה לתוך ריאה של פרה שחוטה רק בכדי לגלות שאין בה נקב או הפרדה בין נשים לגברים באוטובוס או אי בניית חדר מיון ממוגן בגלל קברים בני אלפי שנים (שלא בטוח בכלל מי קבורים בהם) או העתקה של מסלול כביש בעלות מליוני שקלים מסיבות דומות...
אבל אתה יודע מה הבעייה?
מי שיעבור מבחינתם על חוקיהם עלול להקנס או במקרים/מקומות מסויימים לסבול מאלימות פיזית....
לא זכור לי לעומת מקרים בהם חילוניים התאגדו לכדי "משמרות שבת חופשית" כדי להגן על זכותם לחיות בלי כפייה בארץ הזאת...
סטאטוס קוו כבר אמרנו?...

אז מבחינתך דרישתי או דעתי אולי דבילית או מוגדרת כהבל הבלים...
אבל לא פחות דברים דביליים ולא פחות הבלים אני יכל למצא במנהגיהם של חבריך שבינתיים פוגעים בלא מעט אזרחים חילוניים במדינה הזאת ובלא מעט דרכים!

ישן 27-12-2010, 13:39
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

תעשה לי טובה....
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מחוויר?! ירי באוויר מחוויר..."

מה אתה עכשיו מנופף לי באירוע אומלל של ירי באויר ?.. ושלא יובן חלילה שאני מקל ראש בו!
מה אתה מצייר כאן עכשיו תמונה שממנה אפשר לחשוב שהחרדים כאן בארץ הנו מיעוט נרדף ומוכה ובכל שעה קיים חשש שתשרף עוד דירה של משפחה חרדית ...
תפסיק להתמם ו"לההתמסכן" !
שנתחיל להביא דוגמאות ?
במה אתה רוצה שנפתח בדיוק?
מטעני חבלה?
התנכלויות למנזרים/כנסיות?
הפגנות המונים מלוות בהשחתת רכוש ופגיעה בכוחות בטחון?
ידויי אבנים על רכבים?
הכאת חיילת שעלתה בטעות לאוטובוס "כשר" בבית שמש והתנכלות לנשים "לא צנועות" בכלל?
מה?..רק תגיד!.....

ויודע מה?..רק כדי להיות הוגן אני מוכן שלא להחשיב אירועים של פגיעה פיזית או מילולית או אחרת באזרחים שבטעות או שלא בטעות פגעו ברגשות החרדים בשכונות המוגדרות כשכונות חרדיות!

רק תגיד!

ישן 27-12-2010, 14:33
צלמית המשתמש של ShoobyD

..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "צחק או תתעצב כרצונך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
מה שתמוה בעינינ הוא האם אתה באמת מתכוון לדברים שכתבת או שמדובר באיזו שליפה מהמותן...
אילו היית מעיין קצת באשכולות שקישרתי אליהם, היית רואה שאלו לא דברים שנשלפו מהמותן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
סלח לי מאוד, אבל ההגיון שלי (ואולי הוא מעוות) אומר שאחת כמה וכמה אם משפחתך נספתה בשואה - כבד את צפירת יום הזכרון!
...
צר לי, כך ההגיון שלי וזו גם דעתי!
צר לי, אבל זה לא ההגיון שלך, זה הרגש שלך.
עדיין לא הסברת למה בדיוק אי-עמידה בצפירה מהווה זלזול. (זלזול במי?)
הגיון צריך להסתמך על טענות, ואתה עדיין לא הבאת כאלה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
תרשה לי בבקשה לבוז למנהגים...
בכיף שיהיה לך, בוז למנהגים הללו כמה שאתה רוצה, אבל אם אתה דורש מאחרים לפעול ע"פ מנהגים שלך, איך בדיוק אתה שונה מאלו שאתה מתלונן עליהם?
נסיון הסחה יפה אבל..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אז מבחינתך דרישתי או דעתי אולי דבילית או מוגדרת כהבל הבלים...
אבל לא פחות דברים דביליים ולא פחות הבלים אני יכל למצא במנהגיהם של חבריך שבינתיים פוגעים בלא מעט אזרחים חילוניים במדינה הזאת ובלא מעט דרכים!
עוד אחד, כל-הכבוד.
להבדיל ממה שאתה כנראה חושב, משתי עוולות לא יוצא צדק.
יפה גם הנסיון הכפול של הקטלוג שלי והצגתי כמקורב למגזר. גם על מעשיהם של "חברים" שלי כבר דיברתי בעבר.

ושוב אבהיר, אני יוצא נגד הדרישה שלך מאנשים לפעול כמוך. אתה מאמין במשהו ורוצה לפעול לפיו? שיהיה לך בסבבה, אבל למה אתה חושב שיש לך הזכות לדרוש זאת מאחרים שלא סוברים כמוך?

ישן 27-12-2010, 15:09
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אתה בטח לא רציני, נכון?...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב ".."

.."ושוב אבהיר, אני יוצא נגד הדרישה שלך מאנשים לפעול כמוך. אתה מאמין במשהו ורוצה לפעול לפיו? שיהיה לך בסבבה, אבל למה אתה חושב שיש לך הזכות לדרוש זאת מאחרים שלא סוברים כמוך?"

הרי בדיוק את אותה הדרישה אני מפנה לצד שלך או ליתר דיוק לצד שבו אתה מצודד!
באיזו זכות בדיוק דורשים ממני לכבד את כל המנהגים הללו ולנהוג באופן שחלילה לא יפגע ברגשותיהם
כשמה שגרוע יותר הוא שלא רק דורשים אלא בחלק לא קטן מהמקרים אף כופים!
ולא אחת אני גם צריך לממן את זה.
אוכלוסייה שחיה על חשבוני, לא ממש תורמת ולא ממש פרודוקטיבית, מתמחה בכשר תחמון מופלא בכל מה שקשור לסחיטת הקופה הציבורית שתכולתה המתדלדלת בין כה וכה לא הוכנסה לשם על ידה אלא ממיסי הציבור ועדיין יש להם דרישות?...
רק כאן כנראה זה עובד ככה ורק כאן זה גם נשמע לאנשים מסויימים מאוד הגיוני וראוי....

ועכשיו תקרא גם לזה "נסיון הסחה", לא?....

בעניין כל השאר - אם לא מדובר בדברים שנשלפו מהמותן אזי מדובר מבחינתי בלא יותר מטיעונים קלושים שלא מחזיקים מים ובאים להצדיק בכל מחיר עיוות.
אם אני צריך להסביר לך מדוע אי עמידה בצפירה מהווה זלזול כנראה שלא אצלי הבעייה, כנראה שעבורך זה עניין של מה בכך ......
שהחברה שעמה אתה מביע כאן כזו הזדהות תלמד ותשכיל דבר ראשון לכבד את אזרחי המדינה שמאפשרת לה את ההפקרות הזאת לפני שהיא בכלל באה באיזו שהיא דרישה!

אתה יודע מה מעניין כאן בסופושל בר?..
כשמדובר על ענייני דת, וככל שהקנאות גוברת, כך מטשטשים ההבדלים והפערים בין היחס של הדתיים בקרב כל הדתות עם דגש על הדת הרווחת בקרב שכנינו.....
כל כך דומים להם לפעמים בסובלנות ובכבוד כלפי מי ששונה מהם...
לא ייאמן ממש.

ישן 27-12-2010, 15:33
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אתה בטח לא רציני, נכון?..."

אתה צוחק? אתה קורא בכלל מה אני כותב? איפה ראית שאני מצודד בהם?? הרי הראיתי לך בדיוק את ההיפך!!
דוגמא נוספת נמצאת פה באשכול.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ועכשיו תקרא גם לזה "נסיון הסחה", לא?....
לא רק הסחה, אלא המצאת שקרים גסים על דעותיי, כאלו שכתבתי עליהם בפירוש שאינם נכונים בהודעה אליה הגבת, ואז זורם איתם כדי לנסות לתמוך בטענה שלך.
סחטיין עלייך..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אם אני צריך להסביר לך מדוע אי עמידה בצפירה מהווה זלזול כנראה שלא אצלי הבעייה, כנראה שעבורך זה עניין של מה בכך ......
טיעון חזק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
שהחברה שעמה אתה מביע כאן כזו הזדהות תלמד ותשכיל דבר ראשון לכבד את אזרחי המדינה שמאפשרת לה את ההפקרות הזאת לפני שהיא בכלל באה באיזו שהיא דרישה!
שוב חזרנו להסחה.
פעם שלישית גלידה, משתי עוולות לא יוצא צדק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אתה יודע מה מעניין כאן בסופושל בר?..
כשמדובר על ענייני דת, וככל שהקנאות גוברת, כך מטשטשים ההבדלים והפערים בין היחס של הדתיים בקרב כל הדתות עם דגש על הדת הרווחת בקרב שכנינו.....
כל כך דומים להם לפעמים בסובלנות ובכבוד כלפי מי ששונה מהם...
לא ייאמן ממש.
ואתה נכלל בהם. עדיין לא הראית למה אתה שונה.

ישן 28-12-2010, 07:44
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אי עמידה בצפירה היא זילזול ברגשות הרוב שעבורו מדובר באקט סימבולי חשוב
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אתה צוחק? אתה קורא בכלל מה..."

והייתי עד למקרה אחד בירושליים שבו לא רק שמספר חרדים עוברי אורח לא עמדו בצפירה, הם אף זרקו אבנים וקיללו אנשים שעמדו! הייתי חלק מקבוצת חיילים שעברה אימון מסוים באיזור ורק פקודה חד משמעית של המפקד שלנו במקום הצילה אותם מהשפטים שרצינו לעשות בהם. אתה מתעלם מכך שבניגוד לנסיעה שיגרתית בשבת, אי העמידה בצפירה היא אקט מכוון ומתריס (נתתי דוגמא של התרסה קיצונית). ההשוואה הנכונה היא בין אי העמידה בצפירה ובין נסיעה ביום כיפור בתוך שכונה חרדית, ורוב החילונים, כולל אני, נמנעים מכך, ולמעשה מנסיעה ביום כיפור בכלל.
ישן 28-12-2010, 12:06
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אי עמידה בצפירה היא זילזול ברגשות הרוב שעבורו מדובר באקט סימבולי חשוב"

באשכולות שקישרתי אליהם לעייל שבתי והסברתי שאי-עמידה בצפירה בציבור כמעשה התרסה הוא דבר בזוי.
שאם זה נעשה בהפגנתיות במקום שכולם עומדים זה פשוט נבזי, לא כי זה פוגע ב-"זכר הנופלים" (שהוא מושג ערטילאי ולמעשה נבוב, אך מצטלצל טוב), אלא כי זה לא מנומס כלפי האנשים ברחוב.
גם עריכת ברביקיו כמעשה התרסה דווקא בשכונה של צמחונים (ונניח שהייתה כזו) הוא מעשה בזוי.

אך כאן מדובר על עצם אי-העמידה בפני עצמו. כאן מדובר על הדרישה מאנשים לעמוד גם כשאין מי שאי-העמידה תפריע לו.
אני חושב שתסכים אתי שעריכת ברביקיו בפני עצמה אין בה מעשה בזוי, הסיטואציה היא הגורם המשפיע, אני טוען שכך גם באי-עמידה בצפירה.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 28-12-2010 בשעה 12:11.
ישן 28-12-2010, 11:09
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

לא ייאמן....
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אתה צוחק? אתה קורא בכלל מה..."

עדיין לא הבנת...
במה אני שונה?...
אם לא היה ברור אנסה שוב....
אני שונה, בכך שאני מכבד את רצונם להתבדל ולחיות להם בשכונות משלהם, ככה נוח להם?..מצויין!
לעומתי, הם כופים עלי את מנהגיהם גם היכן שאני גר והיכן שממש לא צריך לעניין אותם!
הבעייה היא שהם אלה שמכתיבים את ההנחיות ולו בזכות הכח הגדול מדי שיש להם במוסדות השלטון ויצר ההתחשבות הבלתי נלאה שיש לציבור החילוני במדינה הזאת, ציבור שמוכן לספוג את כל הגחמות ואף לממן אותן.
הכפייה הזו באה לידי ביטוי כמעט בכל פן אפשרי ויודע מה? אפילו בנושאים שמבחינתי זה גובל או למען הדיוק, עובר את גבול החוצפה וסתם לדוגמה קח את עניין העסקת עובדים יהודיים בשבת!
מה בדיוק הבעייה של יקיריך עם העובדה שבעלי עסקים פותחים את חנויותיהם בשבת?
מה הבעייה שלהם עם העסקת עובדים יהודים בשבת?
כל עוד מדובר במרכזי קניות שרחוקים קילומטרים מכל ריכוז של אוכלוסייה חרדית לא צריכה להיות להם שום בעייה עם כך! שום בעייה! שישבו להם בבני ברק או בשכונות שלהם, יקיימו את המצוות שלהם ושלא יכתיבו לי או לבעל עסק מה לעשות!
אם אותם חרדים חושבים שצפירת יום הזכרון הנה דבר שטותי ומחליטים להתנהל כרגיל בשכונותיהם ביום זה, ממש לא צריכה להיות להם בעייה עם כך שאני נוסע על כביש החוף לשפיים בשבת.
סביר שלשיטתך הדוגמא הבודדת שנתתי כאן תיחשב לסוג של הסחה (ואני ממש מוותר על הגלידה) אבל זו דעתי ודוגמתי לעת עתה בעניין מה שנקרא "כפייה"!
ובכלל...
קראתי גם קראתי את כל דוגמאותיך!
בחיי שכן...
דבר אחד הבנתי בסופו של דבר והוא נעוץ בשורות הללו של דבריך מפורום ובנושא אחר:

..."זה תמיד מצחיק אותי שאנשים מעדיפים לקטלג אותי, ומכאן להסיק מה אמורות להיות הדעות שלי לפי הקטלוג שלהם עצמם, במקום לברר אצלי מה דעותיי האמיתיות"...

אז אני שמח שזה באמת תמיד מצחיק אותך..
אבל כנראה שמדובר כאן בסוג של תחביב או בדבר מה אחר שלא אני מוסמך לתת עליו דיאגנוזה....
אבל אם עבורך מדובר בסוג של שעשוע או ויכוח לשם ויכוח (שהרי כל מה שלא ממש מתיישב עם דעתך מוגדר מיידית כ"הסחה" / "הבל הבלים" וכו'...) ואם מדובר במשהו שהוא שיטתי כל כך ונמשך זמן רב כל כך....
תנסה לברר מדוע תמיד אנשים מנסים/מעדיפים לקטלג אותך...מצד אחד כללית זה יכל להיות די מעניין אבל לי אישית אין שום עניין בכך!

עוד הסחה , הא?....

ישן 28-12-2010, 12:08
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא ייאמן...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
לעומתי, הם כופים עלי את מנהגיהם גם היכן שאני גר והיכן שממש לא צריך לעניין אותם!
רגע, פספסתי.. אתה לא היית זה שניסה לכפות את מנהג העמידה בצפירה שלו גם באיזורי מגורים חרדיים??

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
הבעייה היא שהם אלה שמכתיבים את ההנחיות ולו בזכות הכח הגדול מדי שיש להם במוסדות השלטון ויצר ההתחשבות הבלתי נלאה שיש לציבור החילוני במדינה הזאת, ציבור שמוכן לספוג את כל הגחמות ואף לממן אותן.
הכפייה הזו באה לידי ביטוי כמעט בכל פן אפשרי ויודע מה? אפילו בנושאים שמבחינתי זה גובל או למען הדיוק, עובר את גבול החוצפה וסתם לדוגמה קח את עניין העסקת עובדים יהודיים בשבת!
מה בדיוק הבעייה של יקיריך עם העובדה שבעלי עסקים פותחים את חנויותיהם בשבת?
מה הבעייה שלהם עם העסקת עובדים יהודים בשבת?
כל עוד מדובר במרכזי קניות שרחוקים קילומטרים מכל ריכוז של אוכלוסייה חרדית לא צריכה להיות להם שום בעייה עם כך! שום בעייה! שישבו להם בבני ברק או בשכונות שלהם, יקיימו את המצוות שלהם ושלא יכתיבו לי או לבעל עסק מה לעשות!
אם אותם חרדים חושבים שצפירת יום הזכרון הנה דבר שטותי ומחליטים להתנהל כרגיל בשכונותיהם ביום זה, ממש לא צריכה להיות להם בעייה עם כך שאני נוסע על כביש החוף לשפיים בשבת.
ואיך כל זה קשור לעמידה בצפירה?
למה אתה חייב לדחוף תמיד סוגיות הקשורות לחרדים שאין להם שום קשר לנושא הנידון?
גם לדעתי אין למנוע מאדם הרוצה לפתוח בשבת את חנותו מלעשות זאת, אז?
רוצה ליסוע בכביש החוף בשבת? מצדי - בכיף שיהיה לך!
אם בנושא העמידה בצפירה אני במקרה מסכים עמם, זה אומר שאני אמור לעשות זאת גם בכל שאר דעותיהם?
וגם אילו כן היה המצב כך (למרות ששבתי ואמרתי שלא כך הוא הדבר), איך זה קשור לענייננו?

כנראה שפספסת את כל העיקר בדבריי, אני לא מגדיר את מה ש"לא ממש מתיישב עם דעתי" כ-"הסחה", להיפך! אני הגדרתי כך את מה שכן התיישב עם דעתי!
אתה החלטת להעלות את כל הסוגיות האלה במחשבה שאני סובר אחרת ממך, ולנסות להשתמש בכך כקלף מיקוח בנושא הנידון, אך זה חזר אליך כבומרנג, כי עם כל מה שכתבת שלא קשור לנושא העמידה בצפירה אני דווקא מסכים, וזה רק חשף עד כמה אתה צבוע בעניין העמידה!

ישן 28-12-2010, 13:06
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

הבנתי את העניין....
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]לעומתי, הם כופים..."

יפה לך לקחת דוגמא שאני מביא לעניין "השוני ביני לבינם" ולקשור אותה לעניין העמידה או האי עמידה בשעת הצפירה והיכן... יפה מאוד רק שלא ממש הבנתי מה הקשר ולמה בחרת לקחת דווקא את חלק זה של דברי ולחבר אותו לאחר...
מעניין...
את "סוגיות החרדים "דחפתי" היכן שמצאתי לנכון להביא דוגמאות לחוסר הסימטריות בכל מה שקשור לעניין, אתה משום מה החלטת שכל זה נאמר אך ורק בעניין אחד, מזל שלא חיברת את כל ההודעות שלי כאן באשכול לכדי הודעה אחת ארוכה ובסופה כתבת "מה הקשר"?....

חביבי, שים בבקשה את כל מה שלא קשור בצד ותתיחס לעובדה שכנראה אי עמידת דום לזכר מי שלא יהיה ועד כמה שבעיניך זה נראה דבילי גורמת לאי נוחות וצורמת לעינם של לא מעט אזרחים אחרים כאן במדינה!
לקרא תהילים בישיבה לעילוי שמות הנספים זה יפה מאוד, אבל יכל לבא רק בנוסף!
עם זאת, איני יכל לכפות על אף חרדי לעמוד דום בשעת הצפירה אך בוודאי שגם לא אפעל באלימות כלפיו, לא מילולית ובוודאי שלא פיזית ובפרט שהמעשה נעשה בסביבה חרדית! את מה שאני חושב עליו אשמור לעצמי....
אך האם חרדים ינקטו גם הם בסובלנות כלפי כל מני אקטים לגיטימיים וחוקיים אשר לא ימצאו חן בעיניו גם אם הם יתבצעו לצורך העניין בעיר שהיא בעלת צביון חילוני לחלוטין?....

משום מה לא ממש נראה לי.....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 28-12-2010 בשעה 13:09.
ישן 28-12-2010, 14:58
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הבנתי את העניין...."

מתוך הודעתי הראשונה באשכול:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
לגבי התפרעויות - אתה צודק.
לגבי אלימות במהלך בהפגנות - אתה צודק.
לגבי עמידה בצפירה? צר לי, אך אתה דובר הבלים.
מראש דיברתי אך ורק על הנושא הזה, בגלל זה אני לא מבין למה אתה ממשיך להתווכח על שטויות..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
חביבי, שים בבקשה את כל מה שלא קשור בצד ותתיחס לעובדה שכנראה אי עמידת דום לזכר מי שלא יהיה ועד כמה שבעיניך זה נראה דבילי גורמת לאי נוחות וצורמת לעינם של לא מעט אזרחים אחרים כאן במדינה!
לקרא תהילים בישיבה לעילוי שמות הנספים זה יפה מאוד, אבל יכל לבא רק בנוסף!
גם חילול שבת גורמת אי-נוחות ללא מעט אזרחים, עם כמה שבעיניך זה נראה דבילי, זה אומר שהם יכולים לדרוש ממך לשמור שבת באזור המחיה הפרטי שלך?
למה קריאת תהילים יכולה לבוא רק בנוסף? למה שהיא לא תהיה העיקר והעמידה תבוא רק בנוסף למי שירצה? עדיין לא סיפקת הסבר מה יש בה בעמידה לכשעצמה שהיא כ"כ קריטית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
עם זאת, איני יכל לכפות על אף חרדי לעמוד דום בשעת הצפירה אך בוודאי שגם לא אפעל באלימות כלפיו, לא מילולית ובוודאי שלא פיזית ובפרט שהמעשה נעשה בסביבה חרדית! את מה שאני חושב עליו אשמור לעצמי....
אבל זה בדיוק העניין, שאתה כן משמיץ אותם מילולית על כך שאינם עומדים בצפירה.
על כך שאתה כן דורש מהם לעמוד בצפירה באיזורי מחייתם.
אתה בעצמך ערכת את ההשוואה שלך יש בעייה עם כך שהם אינם עומדים בצפירה בבני-ברק ובמאה שערים כמו שלהם יש בעייה עם כך שתאכל בשכונתך ביום הכיפורים.
אילו היית אומר שמצידך כל אחד יפעל כראות עיניו לא היה בינינו כל ויכוח..

ישן 29-12-2010, 11:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

.....
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "מתוך [U]הודעתי הראשונה[/U]..."

אני מתווכח על שטויות?...
מעניין מאוד....
שוב, בפעם המי יודע כמה, עמדתי בעניין העמידה/אי עמידה הובהרה ויותר מפעם אחת! הנושא נטחן עד דק ומשום מה אתה שוב ושוב מתאמץ לקשור את כל שאר הדברם שנאמרו כאן על ידי הן ישירות בהקשר לנושא והן כתגובות אחרות לאותה הנקודה!...לי ומבחינתי אין בעייה עם זה אך בשלב מסויים כנראה שאשאיר לך בלבד את התענוג...

חילול השבת אולי גורם לאי נוחות למגזר מסויים, (לא יודע היכן מצאת שטענתי שזה דווקא "דבילי" אבל ניחא), אבל הם בהחלט דורשים ממני לשמור שבת גם באיזור "הפרטי שלי", מה שיפה כאן הוא שלא ממש הגדרת למה כוונתך באומרך "איזור פרטי"...נחמד...
בא אני אעזור לך, אם מדובר בתוך ביתי - אין להם שום זכות!
אם מדובר בעיר שבה אין שכונות או ריכוזים של חרדים - אין להם שום זכות!
רוצים לשמור שבת?..נהדר!
אני לא רוצה לשמר שבת וזה בכלל לא מעניין אותי, עם זאת אני לא ינקוט שום צעד הפגנתי היכן שזה יכל לפגוע בהם ע"ע ליד בית כנסת/בתוךשכונה חרדית או כדומה, עם זאת, אם יש לי חנות ברחוב דיזינגוף או בא לי לנסוע לשפיים לעשות קניות ביום החפשי שלי, אין להם שום זכות לומר לי דבר ולדרוש ממני דבר!
בינתיים כל ההגבלות על פעילות בשבת נובעות מדרישות של החרדים וכניעת החילוניים לכך ולא להיפך.....
עזוב...אני יודע ששוב יחזרו כאן טיעוניך או לחליפין תתעקש לומר שדברי לא ממש ברורים...
ניחא.

בעניין ההסבר לקריטיות של העמידה בצפירה - אם גם זה עדין לא ברור אני נשבע לך שאנסה שוב...
מדינה חילונית = בצפירה עומדים דום! תגיד שזה מטומטם ודבילי? אין בעייה אבל כך נהוג כאן.
עוד שנה שנתיים עשר, כשנהפוך סופית למדינת הלכה= בצפירה נקרא תהילים!
העניין הוא שאז הצפירה היחידה שתשמע כאן תהייה הצפירה של שישי בצהריים שמסמנת את כניסת השבת כפי שנהוג בבני ברק ואני מניח שבעוד ערים דתיות.....
קאפיש?....

ישן 29-12-2010, 11:53
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "....."

בחיי, אני כבר לא מבין אם אתה עושה את עצמך או לא..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אם מדובר בתוך ביתי - אין להם שום זכות!
אם מדובר בעיר שבה אין שכונות או ריכוזים של חרדים - אין להם שום זכות!
רוצים לשמור שבת?..נהדר!
...אין להם שום זכות לומר לי דבר ולדרוש ממני דבר!
בדיוק! זה מה שאני טוען!
אז למה בדיוק אתה חושב שלך כן יש את הזכות לדרוש מאחרים לפעול ע"פ אמונותייך??
צביעות - כבר אמרתי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
מדינה חילונית = בצפירה עומדים דום! תגיד שזה מטומטם ודבילי? אין בעייה אבל כך נהוג כאן.
זה לא ממש הסבר מה כ"כ מיוחד דווקא בעמידה, "כך אנו החילונים נוהגים מימים-ימימה!", אבל טוב שאתה שוב מודה שברצונך לכפות את המנהגים החילונים שלך על שאר התושבים.
ואני בכלל חשבתי שאחד העקרונות החילוניים במדינה זה חופש הדת..

אגב, אם לא קלטת, אני לא טוען שיש להחליף את העמידה בצפירה בקריאת תהילים, להיפך, אני טוען שלדרוש מאנשים לפעול בכל אחת מהדרכים זה דבילי.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 29-12-2010 בשעה 11:55.
ישן 26-12-2010, 12:36
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
והפוגרומים שהיו בעידן חמלניצקי היו רק לפני כמה מאות שנים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני מניח שברור הוא כי הדוגמא לגבי עמידת דום היא רק אחת....."

ולפני זה - גירוש ספרד,

וגזירות סטלין ועוד ועוד...

הנקודה היא שהצום של תשעה באב הוא על כל הצרות של עם ישראל. אחרת היינו צריכים לצום (ולעמוד דום) כל יום בשנה.

עוד נקודה: הסיבה שקבעו את היום הזה של כז ניסן ליום השואה ולא תשעה באב או כל יום אחר הייתה בכדי להסמיך את זה ליום העצמאות. זה שולח מסר מטעה מאוד שהסיבה היחידה למה אנחנו פה בארץ זה בגלל השואה. לא כולם מסכמים עם זה. אנחנו בארץ, בגלל שזו ארצנו.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 26-12-2010 בשעה 12:42.
ישן 26-12-2010, 13:39
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

"אנחנו בארץ, בגלל שזו ארצנו" ....
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "והפוגרומים שהיו בעידן חמלניצקי היו רק לפני כמה מאות שנים"

!!!
נכון מאוד!
הבעייה היא שיש לא מעט שחושבים קצת יותר לעומק מאשר רק לקבוע קביעות שמתאימות יותר להיות סלוגן של סטיקר לחלון....
יש שחושבים שאנחנו כאן מתוקף החלטת או"ם...
יש שחושבים שאנחנו כאן כי נלחמנו על כך..
יש שחושבים שהשואה הוותה הבוסטר לכך...
יש שחושבים שאנחנו כאן כי זו ארץ אבותינו...
יש שחושבים כי מדובר בתהליכים הסטוריים שהבשילו...
יש שחושבים שמדובר בשילוב של כמה וכמה סיבות, חלקן מובא כאן וחלקן לא...

ויש שחושבים שבגלל שזה שלנו ושכל העולם יקפוץ!...
להם הכי קל.
ותאריכים ממש לא רלוונטיים לנושא.

ישן 26-12-2010, 12:04
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אהה..כמובן..איך יכלתי לשכוח את זה בכלל...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]אבל האקט שביצעו..."

..."תלוי - אם החרדי לא עומד במקום של הציבור שלו אז אין בזה בעייה - בעיניו העמידה בצפירה היא חסרת משמעות במקרה הטוב ועבירה במקרה הפחות טוב, אם הוא עושה זאת במקום ציבורי חילוני/סרוג אז זו אכן יריקה בפרצוף"

אם זה "מקום של ציבור" אז ככה ואם ב"חדרי חדרים" אז אחרת..
כן כן...
כמה מזכיר לי את ענייני הרב עובדייה ושות'....
אם זה נאמר בפני ציבור חרדי או בפני "שאר העם"...
כמה לא צפוי...
חביבי - אם בעיניך העמידה בצפירה היא חסרת משמעות, אל תדרוש ממני להתייחס למה שחשוב לך ברצינות!

ישן 26-12-2010, 14:16
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לחילוני שמחלל שבת אין זכות..."

סליחה? כאן אתה נכנס לכפיית שמירת שבת על אדם אחר.
אני לא אסע בשבת בשכונות דתיות, לא אצא לרחוב עם לחם בפסח, ולא אסע בכיפור - מתוך כבוד לאחר.
חרדי, שבפרהסיה, ברחוב, לא עומד בצפירה - זה אי כיבוד מנהג המקום... אין לך איך לצאת מזה.
אין שום סיבה שחילוני, מעצם היותו חילוני, ישמור שבת. אחרת - הוא כבר לא יהיה חילוני...
הצורך הזה, של חלק מהדתיים, להפוך את כולם לשכמותם, הוא הבעייתי. ולא, העובדה שחילוני לא שומר שבת לא
מונעת ממנו את הזכות להעביר ביקורת. זה גם לא אומר שהוא לא מכבד את זכותך לשמור שבת, או יסע בכוונה
בשבת בשכונה דתית. כאן בדיוק עובר ההבדל הדק בינך לבין לבני. אתה רוצה לכפות עליו (לו הדבר היה ניתן
בידך) מסכת שלמה של חוקים וכללים, בעוד הוא לא רוצה לכפות עליך דבר או להכריח אותך לדבר מאורח חייו.
כל שהוא מבקש - כבד את מנהג המקום בו אתה חי. מה לעשות - מנהג המקום איננה שמירת שבת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 26-12-2010, 13:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אם אתה עומד בצפירה או לא זו לא השאלה....
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כבר אמרתי שאני כן עומד..."

לא צריך ולא צריך להצטדק או להוכיח דבר!
אין גם צורך להיות חבר במסדר הצלבנים הנאורים כדי לכפות את אמונתך (יש לא מעט שאינם חברים דווקא במסדר הצלבנים אשר כופים את אמונתם ומנהגיהם בכלל לא רע או לכל היותר...לא פחות טוב).....

ולגבי שאלתך "מי אני שאומר לו לעמוד"?..
לצערי כנראה שכלום!
הוא וחבריו מרעיו יעשו ככל העולה על דעתם ושאר האוכלוסייה מחללת השבת כדבריך, תיאלץ להמשיך ולשלם על כך (עם דגש על כסף)!
הוא וחבריו ימשיכו להנציח את הבערות ושאר האוכלוסיה מחללת השבת תמשיך לממן אותו!
הוא וחבריו ימשיכו לכפות על כלל האוכלוסייה מחללת השבת את מנהגיו, דרישותיו ואמונתו.... ושאר האוכלוסייה מחללת השבת תמשיך להתכופף....כל זאת בשם השמירה על ה"סטאטוס קוו" שמן הסתם מדי פעם בפעם משתנה על פי גחמותיהם של חכמי הדת (שהרי רק כאן כנראה ה"סטאטוס קוו" הוא נזיל כל כך)...
ואיך לא...הוא וחבריו ימשיכו להשתמט בשמה של תורת ישראל ואחרים ישלמו בחייהם כדי לאפשר לו/להם להמשיך בכך....

סוג של מעגל שכזה, אתה בטח יודע....

באמת שיא החוצפה מצדי.

ישן 26-12-2010, 13:46
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אתה מנכס לי תרגילי התחמקות?...מעניין....
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אל תתחמק, דיברנו על עמידה..."

מבחינתי "דברי הרב לא הובנו או הוצאו מהקשרם" זו התחמקות, אבל ניחא....
חביבי - בביתי אני אוכל ביום כיפור, בביתי אני אראה טלויזיה ואשמע מוזיקה בשבת ובביתי אתלה גם ציור של מריה הקדושה אם אמצא לנכון!
לעומת זאת, לא תראה אותי אוכל ביום כיפור בחוץ (גם אם מדובר בלב ליבה של תל אביב החוטאת לשיטתך) יתרה מכך, אפילו אמנע מריח הבישול שמע יגיע לנחירי אפו של שכני הדתי או שומר המצוות באשר הוא...
לא תשמע מביתי שום צליל של מוזיקה או קריין טלויזיה זרה, שמא יגיעו הצלילים לאזניו של מי שכן שומר...

מאידך, אני בספק גדול אם אזכה לאותה התחשבות מצד חבריך עליהם אתה כה נזעק להגן ....
בינתיים עיקר הויתורים (והמימון) מגיע מהצד שלי ולא ההיפך...

מקווה שדברי אלו לא ייחשבו בעיניך כהתחמקות....

ישן 28-12-2010, 21:22
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
לבני
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ומה לעשות שתמיד, אבל תמיד ...."

לבני , עזוב. זה ויכוח סרק.
הם לא אשמים. אנחנו , הציבור היצרני משלם המיסים ומשרת המילואים , אנחנו אשמים.
שנים הרגילו את הציבור החרדי לא לעבוד,לא לכבד את לוחמי צהל שמסרו נפשם "באוהלה של תורה..." ,לא לכבד נשים,לא לכבד שוטרים ולא לכבד אותי ואותך.
תורת ישראל היא תורה נאורה ומסמך הסטורי מרתק שאין לו ולו קשר בודד לשרלטנות של עושי הכשפים,לוחשי הכישופים הרבי עובדיה,איפרגן וחבריהם.
בכל העולם החרדים עובדים כי אין להם ברירה. רק כאן בארץ הקויידש יש להם את הפריבילגיה להיות נטל. אז הם מנצלים זאת. זכותם.
חייב להיות שינוי. חייב. צריך להבין שמדובר במלחמה. מלחמה על זהותה של המדינה בה יחיו ילדינו. מי שטומן ראשו בחול היום, שלא יתפלא למדינת דת נכשלת וענייה מחר.
אבל עזוב, הם לא אשמים. זה אנחנו שרק מצקצקים בלשוננו ולא עושים דבר מעבר , האשמים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:44

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר