לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2011, 00:46
  soldier92 soldier92 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.11
סירוב פינוי-מרץ 11

בס"ד

אהלן,

אני אמור להתגייס במרץ הקרוב לשיריון.

אחרי שבמילה עשיתי טעות,ודירגתי שיריון 2 ובמקום השני כי הייתי חייב,קיבלתי שיריון.

במקום הראשון דירגתי כמובן גולני 5.

קראתי המון מצבים שקרו לאנשים..

מהמגמה שקראתי מסתמן שבזמן האחרון הבקום מקשיח עמדות ושולח כאלה שרוצים קרבי במקום קרבי אחר,לכלא.

הבנתי שכלא,לא מעצר,כלא פוגע בקריירה צבאית,משמע קצונה.

ממה שקראתי,יש כאלה שהצליחו תוך כמה ימים להגיע למקום שרצו,יש כאלה שאחרי כמה שבועות,ויש כאלה עם כלא באמצע וכאלה שעדיין מחכים או שעבדו עליהם או מיליון ואחד דברים אחרים...

אני מאוד נחוש להגיע לחי"ר..כי אני יודע שטנק זה פחות הקטע שלי.

אשמח לקבל באמת חוות דעת טריה ממישהו או מישהו שמכיר מישהו שסרב לאחרונה או יודע ממקור ראשון.

תודה רבה רבה רבה לכולם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2011, 16:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד וואלה אני חושב שהוא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי soldier92
בס"ד

בחוץ הייתי משתיק אותך תוך שניה,

1. הסתירה בכתיבה שלך גורמת לי לאי נוחות.

2. בתור אדם שמצהיר על עצמו שהוא רוצה להיות קצין ומעוניין בקריירה צבאית אני מציע שתרסן את עצמך, במצב שלך לא הסירוב פינוי הוא מה שימנע ממך להיות קצין.

3. שוב, בתור אדם שמצהיר שהוא רוצה להיות קצין אני מציע לך לחשוב טיפה יותר מערכתי ולהבין שצה"ל הוא לא הגנון של שרון, ניתנו לך אפשרויות וצה"ל ניסה ככל הניתן להתחשב בבחירתך והאמת, הוא הצליח, קיבלת את האופציה השנייה שלך, הסיכוי שתקבל בכל מקום אחר בעולם, צבא או אזרחות, את האופציה השנייה הכי טובה מבחינתך הוא בלתי אפשרי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 21-02-2011, 18:12
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
הרבה בטחון עצמי יש לך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד שלא תהיינה אי..."

אינך יודע מי עומד מולך, אבל אתה בטוח שתנצח..... (רמז - כדאי לך לעשות חיפוש בפורום לפני שאתה מתייחס למי מהעונים. אולי תופתע. אתה יודע, יש עוד כמה אנשים חכמים ומנוסים).
אתה עדיין מלש"ב, אבל אין לך ספק שאתה חומר לקצונה.
אתה גם בטוח שצה"ל יפסיד מאד אם לא תהיה קצין.

תנוח דעתך. ולו רק בגלל האיומים שלך יתכן ואינך מתאים להיות קצין. הצבא גם לא ייבהל אם תלך לכלא. תהיה עוד שם ברשימה של כאלה שבגל שלא קיבלו "בדיוק" מה שרצו, פתאם נגמרה להם המוטיבציה. בסוף הם נהיו פקידים של משהו ואח"כ בכו שהצבא דפק אותם.

רוצה לשמוע דיעה של מי שהיה מלש"ב לפני הרבה (מאד) שנים? שנה את הדיסקט. אתה לא עושה טובה לצבא. כמו שאמרו - קיבלת מה שרצית.
אבל לא, אתה לא חייב לקרוא את מה שאני כותב, גם לא לענות.

ברוך הבא לחטיבה 7.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 21-02-2011 בשעה 18:15.
ישן 21-02-2011, 18:35
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד לא נאמר ולא משתמע..."

ציטוט:
..עצוב שאתם מסמנים מטרות על מלשבים שבאים לשאול שאלות שלא מוצאות ככ חן בעיניכם....

אתם? מי זה "אתם"?

ואלי זה אתה שהתשובות לא מוצאות חן בעיניו.
אף אחד לא מסמן אף אחד. יש כאן תמימות דעים לגבי הגישה הלא נכונה שלך. אז אתה לא אוהב את זה. בסדר. אבל זה פורום פתוח וכל אחד מביע את דעתו. גם לך שמורה הזכות לא לקרוא תשובות מסוימות.

אבל קרא את דבריך שוב. אתה כן התנשאת מעל אדם בפורום הזה, כי הוא נתן לך תשובה ענינית שלא מצאה חן בעיניך והזמנת אותו "להיפגש בחוץ". וכאילו ואמרת "אתה אפס, אני יותר חכם ממך".
גם תשובתי לא תמצא חן בעיניך - 90 אחוז (סתם, הערכה שלי) מגיעים לאחר הכלא לאן שהצבא רצה, 9 אחוז "נדפקים" בכל מיני תפקידים, אחרי תלאות ואולי רק אחוז אחד משנה משהו, לא תמיד ליעד הסופי שבו הוא רצה. דרך אגב - זה פשוט מאד - אם הצבא יכנע לסרובי פינוי, הם יגדלו בצורה לוגריתמית... הצבא לא רוצה בזה. לכן גם היד הקשה לאחרונה, גם בגלל כל מיני טיפוסים בפורומים שממליצים על סרוב.

עכשיו תעשה את החשבון שלך.
(ולאחר עריכה : האמת, איני מבין על איזה משפט ומי הכותב שאתה טוען ש"תקף" אותך).

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 21-02-2011 בשעה 18:44.
ישן 21-02-2011, 19:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד שלא תהיינה אי..."

אני שמח לשמוע וגם תירגע, תנשום עמוק, אף אחד לא מסמן ולא תוקף אותך.

עכשיו- אחרי שעברנו את זה בוא אני אדבר אלייך מנסיון אישי-

ע"פ רוב אנשים שמתחילים את השירות בגישה של או X או שאני לא מתפנה יכולים למצוא את עצמם ב X לאחר שיעשו מספיק בלאגן (באותה מידה הם גם יכולים לגמור בתור אלף ואחד דברים שהם רוצים עוד פחות ממה שהציעו להם בהתחלה) אבל מהר מאוד ה"מוטיבציה" שלהם עושה 180 כשהם מגלים שX זה לא בדיוק מה שסיפרו להם (או שאולי זה כן, פשוט אי אפשר לראות את זה בזמנים הקצרים של הטירונות) והצעקות שלהם משתנות מהר מאוד ל"או מטבח או שאני דופק עריקות".

מעבר לכך, יחידות מורכבות יותר מהכל מאנשים- סמלים, מור"קים ואביזרים לנשק הם נחמדים אבל הם לא שווים כלום אם האנשים חרא, או שהגישה חרא.

המלצתי- תתחיל את הצבא שלך ברגל ימין, תאהב את מה שאתה עושה ואת המקום שאתה נמצא בו, אם אתה עם אנשים טובים והגישה שלך היא טובה הרבה מעבר לא משנה, כך גם הסיכוי שלך להמשיך לפיקוד יהיה גדול הרבה יותר.

נ.ב

בכל מה שקשור לאינטרסים- תמחק את המילה הזאת מהלקסיקון שלך ומהר, הצבא לא נועד לשרת את האינטרס שלך ואם בתור מפקד יהיה לך אינטרס אישי אז אני מקווה אף בן משפחה שלי לא יהיה חייל שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 21-02-2011 בשעה 19:08.
ישן 23-02-2011, 21:16
  שחטופן תחת שחטופן תחת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "סירוב פינוי-מרץ 11"

אנשים פה כותבים לך הרבה שטויות על שאלה פשוטה, במיוחד המשתמשים הותיקים YHS וחבריו.
בניגוד אליהם אני אתן לך את מה שאתה רוצה:
1. על סירוב פקודה מקרבי אחד לקרבי אחר, לא יושבים בכלא, אלא במעצר(מעצר בקו"ם), מבחינתך התנאים דיי דומים, מבחינת הצבא, זה שונה לגמרי ובהתייחסות אליך יגיד "לא הוא לא היה בכלא הוא היה במעצר רק", זאת כמובן, בתנאי שיש לך נתונים מספיקים לקרבי שאליו אתה רוצה להגיע, לדוגמא, יש לך פרופיל 72 שמתאים לשיריון ואתה מסרב ורוצה גולני, אתה תשב בכלא, כי אין לך נתונים לגולני, הפרופיל נמוך מדי... הסיבה שלא מכניסים מלשבים שרוצים קרבי לכלא היא הרצון לא להוריד את המוטיבציה ולהפוך את החייל לפקיד(בניגוד למה שאתם חושבים, לצה"ל יש מחסור בלוחמים), כמו שכבר הזכרתי, אתה לא יכול לקבל יחידה אם הנתונים שלך נמוכים מדי, לא משנה כמה תסרב.

2. מעצר וכלא לא פוגעים בסיכויים שלך לצאת לקצונה, במיוחד לא אם זה היה בתחילת השירות שלך, אני יודע את זה בוודאות מהסיבה הפשוטה שגם אני ישבתי במעצר וגם אני רוצה להיות קצין, לכן הלכתי וביררתי בכל מיני מקומות שהעיקרי בהם הוא הפרקליטות הצבאית, הם אמרו שלפי נקודת ראותם אם תוכיח את עצמך אחרי זה אין מניעה לצאת לקצונה, כמובן שמדובר בסוג העבירה ובאיך תמנף את זה מול המפקד שלך שאחראי להוציא אותך לקצונה("רק שתבין המפקד כמה אני מורעל על היחידה הזאת הייתי מוכן לשבת במעצר ולאכול חרא בשביל להגיע לפה קצונה זה חשוב לי בלה בלה בלה"), בכל מקרה מחבוש לא מונע קצונה.

3. יש הרבה סיפורים של חיילים שישבו במעצר ואחרי זה קיבלו מה שהם רצו, יש הרבה סיפורים שלא, תשאל את עצמך, כמה זמן יקח לך במעצר עד שתשבר ותגיד "טוב על הזין אני מתפנה לשיריון", חשוב שתשבין, אין לך מה להפסיד, גם אם תשב חודש ולא יציעו לך חי"ר עדיין תוכל להתפנות לשיריון, זה לא שיציעו לך פתאום להיות פקיד, כי כמו שאמרתי, הצבא רוצה את בעלי המוטיבציה לקרבי - בקרבי, ככה שמה שאתה מפסיד פה זה רק את הזמן שלך(הדפוק כניראה שתצליח לבטל), השאלה האמיתית היא כמה סבלנות וכמה כח יש לך ללכת עד הסוף, אם ימאס לך אחרי שבוע במעצר, אז תתפנה כבר עכשיו לשיריון ותחסוך לעצמך תכאב ראש, תחשוב טוב טוב עם עצמך.
ישן 23-02-2011, 22:21

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שחטופן תחת שמתחילה ב "אנשים פה כותבים לך הרבה..."

בס"ד

וואו תודה רבה..מתחילת הדיון לזה התכוונתי שאף אחד לא ענה לי משהו רלוונטי ובחר לתקוף אותי על שטויות..זה שזה לא מוצא חן בעיניכם זה לחוד..אבל לא צריך להעביר ביקורת כזאת במיוחד לא בעניין כזה..אם המצב היה הפוך?

המון המון המון תודה...אני כאילו כל השבוע פשוט חורש ושומע דעות של אנשים...בגדול זה מתחלק לשניים..ואני אומר בגדול כי יש עוד מלא תתי דעות...

תסרב תסרב תסרב תסרב עד שהם ישברו...

אל תסרב כי זה ידפוק אותך בסוף וישימו אותך בג'וב וכלא בלה בלה...

בעצם יש גם הרבה משותף..היסוד הכי משותף ששתי הדעות האלה אומרות לי תשמע..לא בטוח שתקבל את מה שאתה רוצה ואנחנו לא יכולים להגיד לך כמה זמן...

אולי עדיף פשוט לא לקחת תסיכון ולחתום דחש ליולי אוגוסט אם ככה...
ישן 23-02-2011, 23:24
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד וואו תודה רבה..מתחילת..."

אני לא מבין למה אתה מופתע מזה שמעבירים ביקורת על זה שאתה רוצה להיות סרבן פינוי.
אין הבדל עקרוני בין מה שאתה רוצה לעשות, למה שרוצה לעשות מישהו שמעוניין להשתמט לגמרי מהצבא, או ממישהו שרוצים לשלוח אותו לקרבי והוא לא מוכן, ודורש שיתנו לו ג'וב קל"ב.
אתה לא בא לשירות הצבאי שלך ממקום ערכי ומרצון לתרום, אלא ממקום ילדותי של אני אעשה רק את מה שבא לי, ולא מעניינים אותי הצרכים של המערכת.
בסופו של דבר לאף אחד פה אין אינטרס אישי שתפעל כך או אחרת, כל מה שאנשים עם הרבה נסיון (כנראה יותר ממר שחטופן תחת) מנסים להסביר לך פה, זה שכל הגישה שלך שגויה, ושאם לא תחליף דיסקט, אתה תהיה מסכן, בין אם זה בשריון, בגולני או במטבח של שיזפון.

ישן 23-02-2011, 23:45

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא מבין למה אתה מופתע מזה..."

בס"ד

אז בוא אני אסביר לך וחבל שלא שאלת את זה במקום לתקוף...

קודם כל אני נגעל מזה שאתה משווה אותי לאחד שמשתמט מצהל או אחד שקיבל קרבי ורוצה ג'וב..

אני לא יודע ממה אני יותר נגעל ממך או מההשוואה הזאת..כי אם אמא שלי אומרת לי אני לא אשן בלילה אם תהיה בקרבי ואני הולך בכל זאת..למרות שאני יודע שאני יכול להפצע או לההרג חס ושלום ואני הולך לקרוע תתחת ולאכול חרא...אז וואלה אני אגיד את זה בהכי בוטה..תתבייש לך אם לזה אתה משווה אותי...

מאיפה אתה יודע למה אני לא רוצה שיריון ורוצה חי"ר?מה אתה מכיר אותי ואת כל סיפור החיים שלי?את האופי שלי?אתה מעביר עליי ביקורת על מה בדיוק?

אתה פשוט מדבר בחוסר רגישות..כי גם אם בן אדם אחד לא ילך לשיריון החיל לא יקרוס מזה..ואם אני כה אלך לשיריון החיל לא ישתפר פלאים בתור טירון אם אני אלך לשמה..מפקד זה סיפור אחר.

אתה מתאר את זה כאילו בגללי זהו החיל הזה יחדל מלהתקיים וצהל יקרוס..

אתה אומר הצבא צריך אותי שמה?הצבא צריך אותי שמה?מי שישמע זהו הוא מתמוטט אם אני לא אלך..אבל פה מדובר בפרט שהוא אם חלומות ושאיפות..ואם הוא ילך למקום שהוא לא יהיה מרוצה בו..הרסת עולם של בן אדם..מאשר שחיל השיריון יקבל בן אדם אחד פחות

ואם אתה זה שהיית צריך לקבל ייעוץ?ואם אתה היית בנעליים שלי?כי אתה יודע בחיים הגלגל מסתובב לו..היית רוצה שיתקפו אותך מפה ועד הודעה חדשה על המחשבות שלך ועל הרצונות שלך...לא היית רוצה שיסייעו לך?כי וואלה אלה השאיפות שלך ואלה החיים שלך..

אבל אם יבוא בחור קצת עם פחות יכולות חברתיות ממני,וקצת פחות עם ביטחון ושהוא יתאבד בשיריון כי הוא יכנס לדיכאון..זה יהיה על הראש שלך ועל המצפון שלך כי אתה אף פעם לא יכול לדעת מי בצד השני.

אני מקווה שהבהרתי את עצמי מספיק טוב..ואם אתה מעוניין בעוד הבהרה אני פה.
ישן 24-02-2011, 01:15
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד אז בוא אני אסביר לך..."

אם בחור מאותגר חברתית ויש לו נטיות אובדניות, אז סביר להניח שהוא לא רוצה לעבור גם לחי"ר, כי גם שם יהיו לו בעיות כאלה ומצבו בטח לא ישתפר. ולחיילים מאותגרים חברתית עם נטיות אובדניות יש פתרון יותר טוב מסירוב פינוי. הם יכולים לפנות לקבלת טיפול. אז אל תשווה את הסיבות שלך לסיבות של מישהו כזה, אנשים כאלה עוד יכולים לחשוב שסירוב פינוי זאת דרך טיפול טובה בבעיות שלהם, ואז יש מצב שהם באמת יתאבדו.

בקשר לשאר השטויות שכתבת. אני מקווה שאתה לא רציני לגביהם. נכון, אם לא תגיע לשיריון, אז זה לא יזיז לאף אחד. גם אם לא תתגייס בכלל, זה כנראה לא יזיז לאף אחד, אבל אם כולם יחשבו כמוך, צה"ל כן יהיה בבעיה, והוא לא יכול לתת לגטימציה לאנשים כמוך.

אתה מכיר את דילמת העריק?
כשההפסד במלחמה בטוח, חייל מחליט לערוק כדי לא למות, הרי במילא עומדים להפסיד, איתו או בלעדיו. גם כשהניצחון בטוח, החייל אומר לעצמו - למה לסכן את חייו? הרי ינצחו איתו או בלעדיו. ומה אם כולם יחשבו ככה?

על אותו עיקרון, אסור לך לחשוב שלא יקרה כלום אם תסרב פינוי, ואסור לך לחשוב שזה לגיטימי לעשות את מה שאתה מתכנן לעשות, כי זה ההפך מלתרום לצבא.
ישן 24-02-2011, 11:09

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אם בחור מאותגר חברתית ויש לו..."

בס"ד

אני תוהה אם הבעיה בניסוח שלי או בכושר הבנת הנקרא והאנליטיות שלך...

איפה קראת אדם עם נטיות אובדניות ובעיות חברתיות?!

אני מציע לקרוא שוב ולהבין שאמרתי אדם בעל פחות יכולות חברתיות ופחות ביטחון עצמי..זה אומר שהוא חסר תכונות אלה?ממש לא..רק פחות ממני..

בקשר לשטות שאמרת על הנטיות האובדניות...ישנם אנשים בצבא שלצערנו לא היה להם נטיות אובדניות והתאבדו בכל מקרה..למה אני יודע את זה?כי הם הגיעו לקרבי...יש אנשים שהמסגרת הזאת לא מתאימה להם ונכנסים לדיכאון עמוק..עכשיו בן אדם שרצה משהו ותקעו אותו בכוח במשהו אחר..לא רק יקבל את הכאפה של המשמעת והדסטנס לפנים אלא עוד מרכיב של חוסר רצון ומוטיבציה..דבר שמהר מאוד מוביל לדיכאון-ואגב לא כולם מספרים ופותחים את זה,ולכן לצערנו לא מספיקים להעביר אותם תפקיד...

אני חושב שכולכם צריכים ללמוד מה זה אחוות לוחמים ורעות,כי לעזור לחבר גם אם זה נוגד את אינטרסים הצבא וואלה זה לגיטימי בעיניי מאשר להיות צהוב ומגעיל שחושב רק על טובת המערכת..ושוב ממש לא מעניין אותי ההשוואות שלך..זהו ממש לא מצב מלחמה..אני עדיין רואה את זה כעולם שלם של בן אדם שיכול לקרוס לבין דבר שבכלל לא ידגדג תמערכת...

ובקשר לעוד שטות שכתבת...תאמין לי שאני יודע שזה לא ממש בגדר חוקי צהל לסרב פינוי..אבל לכל אדם מותר להלחם על מה שהוא רוצה...

אם צהל היה מאמין שאין פה מקום בכלל לשאול את המלשבים מה הם רוצים וכל אחד צריך לתרום איפה שצריך כי זוהי רוח צהל וזוהי ציונות !!אז לא היה את המנילה,ולא היה את הקלות התש ולא היה את הראיונות בצו ראשון ולא היה כל צעד שצהל מנסה לעשות לקראת המלשב.

ותן לי לחזור על זה שוב..תתבייש לך אם אתה אומר שזהו ההפך מלתרום לצבא..מציע לך לעשות קצת בדק בית אצלך ולראות מה גורם לך לקיצוניות כזאת ולהגיד לבחור שמוכן להקריב את חייו למדינה..שהוא לא פחות גרוע ממשתמט ושהוא בכלל לא תורם לצבא..

תזכרו דבר מאוד מאוד חשוב.שיום אחד הגלגל מתהפך לו ואתם תיהיו בצד השני,ותצפו שיעזרו לכם..אבל כידוע לכם..איך שהתנהגתם עם אחרים ככה זה יבוא עליכם.
ישן 25-02-2011, 06:28
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד אני תוהה אם הבעיה..."

הבעיה היא לא בניסוח שלך ולא בכושר הבנת הנקרא או האנליטיות שלי. אם כבר, אז הבעיה היא בהבנת הנקרא שלך, אחרת לא היית טוען שאני חושב שאתה לא פחות גרוע ממשתמט. באיזה שלב טענתי את זה? רק אמרתי שסירוב פינוי גורם נזק לצה"ל וזה לא תורם לצבא. על זה אתה לא יכול להתווכח אפילו. כנראה גם אין בך שמץ של חשיבה אנליטית, אחרת לא היתה חושב שסירוב פינוי לא מזיז לאף אחד, ואני אנסה להסביר בהמשך למה זה כן מזיז הרבה.

הבנתי אותך טוב מאוד, ואני עדיין חושב שרק בן אדם עם נטיות אובדניות יכול להתאבד משום שלא קיבל את מה שהוא רוצה ונכנס לדכאון. הרבה אנשים נכנסים לדיכאון ולא מקבלים הכל בחיים (לא רק בצבא), ותתפלא, הרוב לא מתאבדים בגלל זה. והכישורים החברתיים הם בכלל לא פקטור בעניין, אם לא מדובר בבעיה חברתית כבדה.

תקן אותי אם אני טועה, הבנתי שאתה יודע שלא היו להם נטיות אובדניות רק כי הם הגיעו לקרבי. אתה באמת חושב שחייל שהגיע לקרבי, בהכרח אין לו נטיות אובדניות? למה נראה לך?! אתה חושב שכל מלש"ב עובר אצל גורמי ברה"ן לפני שמשובץ בקרבי? לא תמיד ניתן לאבחן דברים כאלה מראש. חייל שהגיע לקרבי והתאבד, כנראה סבל מנטיות אובדניות, פרט למקרים חריגים שלא בהכרח קשורים להיותם במסלול כזה.

אני מודה לך מקרב לב על השיעור באחוות לוחמים, רעות ועזרה לחברים, אבל תרשה לי להזכיר לך שאתה לא חבר שלי ואתה גם לא לוחם, כך שזה לא כל כך רלוונטי לענייננו. ואם כבר באחוות לוחמים עסקינן, כדאי שתדע שיהיו הרבה טירונים בשיריון שיעבדו שעות נוספות במידה ואתה ואנשים נוספים כמוך יחליטו לסרב פינוי. איפה אחוות הלוחמים שלך עכשיו?

נתתי את דילמת העריק כדוגמא לא כדי להשוות את זה למצב מלחמה, אלא כדי להדגים מדוע החשיבה שלך לא נכונה. אולי זו דוגמא בומבסטית מידי, אז אשתמש בדוגמא הרבה יותר פשוטה שאני רואה כל הזמן בשירות שלי שהוא אפילו לא קרבי. חיילים כמוך, שלא מרוצים מתנאי השירות שלהם, מחליטים לשנות אותם בדרכים מפוקפקות. זה מצליח להם והם לא נענשים על זה או יוצאים מזה בזול. חיילים אחרים במחלקה שלהם רואים שזה עובד ומגלים פרצה במערכת, אז הם מחליטים לנסות גם. זה מתפשט בין החיילים מהר מאוד ורואים איך הכל מתפורר. רמת ואיכות העבודה יורדים פלאים, וזה גורם נזק משמעותי למערכת.

סירוב פינוי זה אותו הדבר. זה התחיל בכמה חיילים שרצו לנסות. זה הצליח להם והתופעה התרחבה, כי כולם רוצים לנצל את הפירצה בשביל לשנות שיבוץ ולהעשיר את עולמם הפנימי הכל כך חשוב. כשיש הרבה חיילים שעושים את זה, זה גורם לנזק משמעותי. זה מטלטל את המערכת, יוצר בעיות סד"כ, חיילים ביחידות פחות מבוקשות עובדים יותר שעות. הנזק עוד יותר משמעותי כאשר מדובר בחיילים ביחידות קרביות, ששעות השינה בהם חשובות למבצעיות.

אני לא אמרתי שצה"ל לא צריך ללכת לקראת המלש"ב, ולא אמרתי שלא צריכים להיות ראיונות, מנילות או הקלות ת"ש. אם החליטו שאחרי כל אלה אתה משובץ בשיריון, אז לסרב פינוי זה לא הפיתרון. אתה מוזמן לנסות לשנות שיבוץ בדרכים מקובלות אחרות. אין לי בעיה עם זה.

אל תגיד לי שאני צריך להתבייש בדברים שאני אומר. אני עדיין חושב שסירוב פינוי זה ההפך מלתרום לצה"ל, וגם הסברתי מדוע. ואני חוזר ומדגיש שמעולם לא טענתי שאתה לא פחות גרוע ממשתמט.

ותפסיק לדבר בכל הודעה על גלגלים מסתובבים ושיבוא יום ואנחנו נהיה במצב כזה. זה רק מראה עד כמה אתה מגלומן ומרוכז בעצמך. משום מה אתה בטוח שאף אחד מהמגיבים לך לא היה במצבך או במצבים יותר גרועים. תאמין לי שאתה לא הראשון ולא האחרון. לי אפילו לא היתה הזכות להגיע למסלול קרבי. גם לא היתה לי את הזכות להתמיין לרוב המוחלט של התפקידים בצה"ל, כי נתנו לי חודש לפני הגיוס להתחיל במיונים וזה לא מספיק זמן בשביל להתמיין למסלול איכותי. אפילו לא קיבלתי למלא מנילה. נשארתי עם ארבעה תפקידי כל"צ, שנתנו לי לבחירה לאחר שכביכול נבחנו הכישורים שלי והתחשבו ברצונות (הרצון שלי בכלל היה להיות בקרבי, אבל בסדר...), אז בחרתי את הרע במיעוטו. כשהגעתי למקום שבו אני משרת, הבנתי שזה יותר גרוע ממה שיכולתי לדמיין. המשכתי לנסות להגיע לקרבי ללא הצלחה, אבל בשום שלב לא חשבתי לעשות משהו לא חוקי, ויש מספיק דרכים לא חוקיות להגיע לשם. זה לא אומר שהן לגיטימיות רק כי הן מעשירות את עולמי הפנימי, שהוא בטח יותר חשוב מהמערכת כמו שאתה טוען.

אז כנס לפרופורציות ותיתבגר כבר.

אם בכל זאת חשקה נפשך בסירוב פינוי, אתה מוזמן לנסות במקום להמשיך להתנצח בנו. הרי אתה כל כך בטוח במה שאתה רוצה לעשות. רק אל תשכח לחזור לשתף אותנו בחוויות שלך. פשוט רוב המתעניינים לא חוזרים לספר מה קרה, כנראה כי זה לא הצליח להם וזה לא כל כך כיף לספר שנכשלת. אם תצליח, אני יותר מאשמח בשבילך, כי אחרי הדיון הזה אני פתאום מרגיש קרוב אלייך
ישן 26-02-2011, 20:05

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "הבעיה היא לא בניסוח שלך ולא..."

בס"ד

קודם כל אני מתנצל,אתה צודק אתה לא הזכרת את העניין עם המשתמט זה הבחור השני.

בקשר לנטיות האובדניות-במקרה יש לי ידידה שהיא מאבחנת פסיכטוכנית.כה כה עוד הצצה לקרביים של המערכת הצבאית,והיא מסבירה לי שזה בדיוק התפקיד שלה ועל זה היא מאומנת ככ טוב..וזה מה שהופך אותן לככ מקצועית...ואני יודע ספציפית על הנושא הזה אבל לא כאן המקום להעריך...ולכן אמרתי שבן אדם כזה לא יכול היה להגיע לקרבי..

אתה שוכח שהחיים בצורה רגילה הם לא חיי הצבא.חיי הצבא מאוד אינטנסיביים וקשים ומוציאים מאיתנו דברים לא הכי טובים...זה כמו להשוות נסיעה באוטו לטיסה במטוס קרב.

אם אתה אומר משפט כמו:אתה לא חבר שלי ואתה לא לוחם..אתה צריך לשנות את הגישה שלי ומהר..כי לפי הדיבור שלך ספק אם היית מצליח להשאר בקרבי..ואני גם אסביר לך למה..אותם אנשים שיכלו להיות איתך בכיתה מחלקה וכו',מין הסתם אנשים שלא פגשת,אבל וואלה רצה הקב"ה והנה אתם ביחד..יכולתי להיות אחד מהם.זה ממש לא משנה אם אתה מכיר אותי או לא..זה עניין של אופי-חברות,הקרבה...ואם אתה עושה את ההבדל הזה..זה אומר עליך משהו..ושלא תבין אותי לא נכון..ממש לא דיברתי על להקריב את החיים שלך בשבילי,אלא לתת עצה-בגלל זה אני אומר שיש משהו שצריך בדיקה אצלך.

והנה חזרנו להשוואה הכל כך שברירית בין מסרבי הפינוי מקרבי לקרבי לבין ג'ובניקים שרוצים לחזור הביתה שעתיים אחרי שיצאו ממנו כל יום פלוס חופשים...אני מבין את ההשוואה העקרונית..אבל חשוב מאוד לעשות את ההבדל בינינו לבין אותם ג'ובניקים..ואני לא צריך להתחיל לפרט לך למה,אני חושב שבין היתר בתגובות קודמות שלי הסברתי את עניין מצוין...

עם כל הכבוד לצה"ל..אני לא צריך להיות זה שמטפל בבעיות שלו.עדיין.זה ממש לא אשמתי שיש אנשים שלא רוצים להיות בשיריון והוא מכריח אותם..זה לא אשמתי שלשיריון יצא שם כזה שכמעט ואין מלשבים שרוצים להיות שמה..וזה לא אשמתי שחסר כוח אדם בשיריון.
אני חושב שהניסיון הזה להגיד שבגללי שיריונרים נטחנים עד בלי סוף הוא אומלל.צהל צריך לטפל בבעיות שלו ולא עי הבאת מלשבים ללא רצון לחיל הזה..ובטח שלא מסרבי הפינוי אשמים בזה...ככה שאני מציע לך לחזור בך מהעניין ולרדת מהעץ שעלית עליו.

יש לך פשוט דיבור של צהוב שוואלה מעדיף שלא היה יוצא איתי לקרב.אף פעם לא עברת על חוקי המערכת?אף פעם?תרשה לי לענות על השאלה הזאת התשובה עברת ולא פעם אחת...אז מה זה הופך אותך?יודע מה אל תענה לי הצהוביות שלך תגעיל אותי בכל מקרה...

למרות שאני מרוכז בעצמי וכל הדברים שאמרת,אני מעריך אותך על זה שבכל זאת נשארת במערכת הצבאית והתמודדת עם הקשיים...כל הכבוד..

למרות כל הויכוח בינינו שגרר קצת ביטויים לא הכי הולמים ואני גם לא ממש מסכים איתך..אתה נשמע אחלה בחור באמת..אולי יום אחד תקבל בגרות ושכל ואז מי יודע..חח סתם אני צוחק (:
ישן 26-02-2011, 20:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד קודם כל אני מתנצל,אתה..."

ציטוט:
יש לך פשוט דיבור של צהוב שוואלה מעדיף שלא היה יוצא איתי לקרב.

תרד זריז אל העם, זאת ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך, ביינתים הדיבור שלך הוא קלאסי לנפלטי 02.

הקרב הכי רוגש שהיית בו זה ויכוח עם המורה למתמטיקה על הציון מגן, אז אל תצא בהכרזות של עם מי כן או לא היית מוכן "ללכת לקרב".

בפעם האחרונה- כחייל תפקידך לשרת את המערכת ולא להיפך, זה לא בעיה שלך שחסר חיילים בשריון בדיק כמו שזה לא בעיה של המערכת שבא לך להיות גולנצ'יק, בשלב זה, למערכת יש קצת יותר כוח ומשאבים ממך ולכן אתה תעשה מה שאומרים לך או שתשא בתוצאות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2011, 15:35
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד קודם כל אני מתנצל,אתה..."

לא גילית פה שום סוד. זה ידוע שזה תפקידה של מאבחנת פסיכוטכנית, בין היתר. אתה פשוט לא מבין שתמיד יכול להיות מישהו שלא אובחן כמו שצריך, כי זה טבעי לטעות. אתה גם לא מבין שהאבחון מתבצע על סמך מידע בצו הראשון, ויש פער של כמעט שנתיים בין הצו הראשון לבין הגיוס. בפער הזמן הזה המלש"ב יכל לפתח נטיות אובדניות בלי קשר לצבא, להתגייס לקרבי ולהתאבד.

אני לא שוכח כלום. חיי הצבא הם לא יותר קשים מהחיים הרגילים. זאת פשוט עוד מגלומניה של חיילים, שבחיים לא חוו דברים יותר קשים מהצבא. זה לא אומר שהם לא יחוו דברים כאלה בעתיד.

אני שוב אומר שאתה לא חבר שלי ולא לוחם. לא כדי להגיד לך שלא בא לי לעזור לך (אם לא שמת לב, כולנו מנסים לעזור לך מתחילת הדיון), אלא כדי להבהיר לך שאתה משתמש במושגים שאין לך מושג מה המשמעות שלהם. אם היית מבין מה זה אחוות לוחמים, לא היית אומר שלא אכפת לך משיריונרים נטחנים, כי צה"ל אשם במצב שלהם. מה זה משנה מי אשם? אתה תמיד תחפש אשמים רק כדי לא לדאוג לאנשים אחרים כאשר זה דורס את האינטרסים האישיים שלך. אז אל תלמד אותי מה זה אחוות לוחמים. אני ג'ובניק ותאמין לי, שאני עדיין מקריב מעצמי בשביל אחרים הרבה יותר ממה שאתה יכול לדמיין.

לשמחתך אתה לא חייב לצאת איתי לקרב, כי אני בעצמי לא לוחם, אבל אנשים אחרים אולי יצטרכו לצאת איתך, וצר לי עליהם.

באשר לשאלה אם עברתי על חוקי המערכת. כן, יותר מפעם אחת, אבל אפשר לספור את הפעמים האלה על כף יד אחת, ואני אף פעם לא התגאתי במעשים האלה, אף פעם לא תיכננתי אותם מראש, אף פעם לא האשמתי אחרים שהגעתי למצב הזה, ואף פעם לא חשבתי שהמעשה שלי הוא בסדר באופן כללי. גם לא ביקשתי עזרה מאף אחד בשביל לעשות את זה.

דרך אגב, אף פעם לא נענשתי על אף מעשה כזה שעשיתי, כי המפקדת שלי היא בדיוק כמוך - אינטרסנטית בטירוף. פעם אחת שכן קיבלתי עונש, היא ביטלה אותו כי זה התנגש עם האינטרסים האישיים שלה (היא פתאום שמה לב שאני יכול לגרום לה להישאר במשרד עד שעות מאוחרות, ולמנוע מימנה לצאת הביתה כשהיא צריכה). תחשוב איזה מפקד אומלל תהיה אם לחיילים שלך יהיו עלייך יותר מנופי לחץ מאשר יש לך עליהם. ותחשוב איזה מפקד אומלל תהיה אם המפקדים שלך יקחו ממך סמכויות רק כי הם לא סומכים עלייך. זה בדיוק מה שקרה לה, כי היא עדיין לא השכילה להבין שבצבא לא צריכים להיות לה אינטרסים. וזה מה שיקרה לך גם בתור חייל פשוט וגם בתור מפקד, אם תהיה.

ראיתי שהחלטת לא לסרב פינוי. שיהיה בהצלחה.
ישן 24-02-2011, 16:15
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי soldier92 שמתחילה ב "בס"ד אז בוא אני אסביר לך..."

ציטוט:
בס"ד

אז בוא אני אסביר לך וחבל שלא שאלת את זה במקום לתקוף...

קודם כל אני נגעל מזה שאתה משווה אותי לאחד שמשתמט מצהל או אחד שקיבל קרבי ורוצה ג'וב..

אני לא יודע ממה אני יותר נגעל ממך או מההשוואה הזאת..כי אם אמא שלי אומרת לי אני לא אשן בלילה אם תהיה בקרבי ואני הולך בכל זאת..למרות שאני יודע שאני יכול להפצע או לההרג חס ושלום ואני הולך לקרוע תתחת ולאכול חרא...אז וואלה אני אגיד את זה בהכי בוטה..תתבייש לך אם לזה אתה משווה אותי...

מאיפה אתה יודע למה אני לא רוצה שיריון ורוצה חי"ר?מה אתה מכיר אותי ואת כל סיפור החיים שלי?את האופי שלי?אתה מעביר עליי ביקורת על מה בדיוק?

אתה פשוט מדבר בחוסר רגישות..כי גם אם בן אדם אחד לא ילך לשיריון החיל לא יקרוס מזה..ואם אני כה אלך לשיריון החיל לא ישתפר פלאים בתור טירון אם אני אלך לשמה..מפקד זה סיפור אחר.

אתה מתאר את זה כאילו בגללי זהו החיל הזה יחדל מלהתקיים וצהל יקרוס..

אתה אומר הצבא צריך אותי שמה?הצבא צריך אותי שמה?מי שישמע זהו הוא מתמוטט אם אני לא אלך..אבל פה מדובר בפרט שהוא אם חלומות ושאיפות..ואם הוא ילך למקום שהוא לא יהיה מרוצה בו..הרסת עולם של בן אדם..מאשר שחיל השיריון יקבל בן אדם אחד פחות

ואם אתה זה שהיית צריך לקבל ייעוץ?ואם אתה היית בנעליים שלי?כי אתה יודע בחיים הגלגל מסתובב לו..היית רוצה שיתקפו אותך מפה ועד הודעה חדשה על המחשבות שלך ועל הרצונות שלך...לא היית רוצה שיסייעו לך?כי וואלה אלה השאיפות שלך ואלה החיים שלך..

אבל אם יבוא בחור קצת עם פחות יכולות חברתיות ממני,וקצת פחות עם ביטחון ושהוא יתאבד בשיריון כי הוא יכנס לדיכאון..זה יהיה על הראש שלך ועל המצפון שלך כי אתה אף פעם לא יכול לדעת מי בצד השני.

אני מקווה שהבהרתי את עצמי מספיק טוב..ואם אתה מעוניין בעוד הבהרה אני פה.

אתה צריך להתבגר מהר מאוד, ולהבין שמה שאתה רוצה זה חשוב, אבל בצבא זה חשוב רק עד שלב מסוים - עד השלב בו זה מתנגש עם מה שהמערכת צריכה, ובשל הזה אתה צריך להגיד היישר וללכת לבצע את המשימה שאמרו לך.
נכון, אם "רק אתה" לא תגיע לשריון ותלך לגולני במקום, הצבא לא יקרוס וגם חייל השריון יחזיק מעמד, אבל מה בדיוק מיוחד בך? למה רק לך צריכים לוותר? הרי כל מחזור גיוס יש פי 2.5 יותר אנשים שרוצים להגיע לגולני מאשר התקנים, אז למה לוותר לך ולא לכולם? אתה יותר טוב מאחרים?
ואל תמכור לי את הקשקוש הזה של התאבדות בבקשה - אם הצבא היה שולח כל אחד בדיוק לאן שהוא רוצה רק מתוך החשש שאנשים יתאבדו, מהר מאוד לא היה נשאר צבא, ותן לי לספר לך סוד - מעט מאוד אנשים מתאבדים בגלל השיבוץ שלהם.
אתה כל הזמם מתלונן שתוקפים אותך במקום לעזור לך - מה שאתה לא מבין זה שמה שצנסים לעשות זה בדיוק לעזור לך. אם אתה תמשיך בגישה הנוכחית שלך, אתה תהיה מסכן לאורך כל השירות שלך, ותדפוק לעצמך את החוויה של השירות הצבאי. הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות בשביל עצמך הוא לשנס מותניים, להפנים שאתה הולך לשריון, ולהגיע לשם בשיא המוטיבציה. אם תעשה את זה, רב הסיכויים שתוך שבועיים אתה תהיה שריונר מורעל, ותשכח שבכלל רצית להגיע לגולני פעם.

ישן 24-02-2011, 06:19
  ססתתםם מישהו ססתתםם מישהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא מבין למה אתה מופתע מזה..."

א' אני מסכים עם מה שאמרת בנוגע לכך שצריך להתגייס ממניע של תרומה ולא של סיפוק אישי אך מה לעשות זה הרצוי, המצוי בחברה שלנו זה שיש גם חבר'ה שרוצים קרבי כי זה מגניב או כי שיבצו אותם ככה ואין להם איך לצאת מזה ואם רוצים לשנות גישה של בן אדם לא באים בתוקפנות בפומבי כמו ההודעות מעל של חלק מחברי הפורום, אם זה באמת חשוב להם שהוא יתגייס ממניע אחר אפשר לשלוח הודעה פרטית, שתוקפים בן אדם הוא עסוק בלהתגונן ולהשיב מלחמה ולא בידיוק מתייחס להאשמות...
ב' ההשוואה בין משתמט לשואל השאלה לדעתי לא במקום, אני חושב שזה לגיטימי שבן אדם ירצה לשרת במקום מסויים וינסה להגיע משם, זכותו של כל אחד "לסדר" לעצמו את השירות ולא בקטע של להיות מסודר מבחינת תנאיי שירות כמו יציאות טובות ושירות קל, אלא בקטע של להיות במקום בו הוא מרגיש שהוא יכול להגשים את עצמו בצורה הטובה ביותר או במקום שהוא חושב שהוא מתאים אליו...
ישן 26-02-2011, 10:31

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה לעשות, כנראה שיש בינינו..."

ויש כאלה שמתגייסים בשביל להעצים את עצמם ולמצות את עצמם וטובת המערכת ממוקמת מבחינתם איפשהו בסוף, בוא אני גם אגלה לך סוד, חלקם אפילו יצאו לקצונה ויחתמו קבע, אז מה תעשה? הצבא לא יכול למיין אנשים לפי "או הנה אידיאולוג בוא ניתן לו משהו טוב", "הנה אחד שמתגייס רק בשביל קריירה צבאית בוא נפטור אותו משירות", מה לעשות גם אלה שהמערכת לא מעניינת אותם הם בסופו של דבר חיילים שתורמים לה, אין שום דבר רע בלהלחם על מה שאתה רוצה ולעבור על החוק הצבאי, כל עוד אתה יודע שלא תסתבך יותר מדי וכל עוד יש מישהו שמכוון אותך ואומר לך מה לעשות כדי לא להדפק אחר כך, הלוואי שהיה לי מישהו כזה כשהתגייסתי, אני מנסה לעזור לו סך הכל וטובת המערכת לא מעניינת אותי.
ישן 26-02-2011, 12:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי שחטופן תחת שמתחילה ב "ויש כאלה שמתגייסים בשביל..."

אז מה שאתה אומר למעשה זה שלבחור (לאו דווקא פותח האשכול אלא זה מהדוגמא שלך, אולי אתה) לא איכפת מטובת המערכת אבל מנגד הוא מייבב, בוכה, מתלונן ומתבכיין שהמערכת חייבת להתחשב בו ולרצות אותי כי יש לו את הפוטנציאל להיות ג'ון רמבו, רק בתנאי שיתנו לו להיות בגולני, כי אם לא הוא יעדיף להיות קל"ב.

זה קל, זה מקרה קלאסי של הקלישאה- "כשאתה משתין על צה"ל הוא נרטב, כשצה"ל משתין עלייך אתה טובע".

המערכת לא חייבת להתחשב ברצונות שלך, אבל היא באה לקראתך, זה לא מעיד על חולשה אלא על רצון טוב, אם תתבלבל המערכת תכפה עלייך את רצונה וזה באמת לא מעניין אותה כמה תבכה לרס"ר במעצר.

ותסלח לי, זה מעיד על טמטום מוחלט-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחטופן תחת
אין שום דבר רע בלהלחם על מה שאתה רוצה ולעבור על החוק הצבאי, כל עוד אתה יודע שלא תסתבך יותר מדי וכל עוד יש מישהו שמכוון אותך ואומר לך מה לעשות כדי לא להדפק אחר כך, הלוואי שהיה לי מישהו כזה כשהתגייסתי, אני מנסה לעזור לו סך הכל וטובת המערכת לא מעניינת אותי.

אני מאוד מקווה שפותח האשכול אינטיליגנט מספיק כדי להתעלם מההעצות אחיטופל שלך, אני לא הייתי סומך על מישהו אנונימי באינטרנט שבנשימה אחת אומר שהוא יכווין אותי כדי שאני לא אדפק אבל גם שכדאי לי לעבור על החוק. בטח לא כשאני טוען שהשאיפה שלי היא קריירה צבאית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 26-02-2011 בשעה 13:01.
ישן 26-02-2011, 13:17

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז מה שאתה אומר למעשה זה..."

חס וחלילה, בניגוד לאנשים אחרים בחיים לא התבכיינתי או התבאסתי או שקעתי בעצמי ובחיים לא התלוננתי כמה שהמערכת מחורבנת, גם שלא קיבלתי מה שרציתי, במקום להתבכיין פעלתי, לפעמים בדרכים חוקיות ולפעמים בדרכים פחות חוקיות, ידעתי לשאת בתוצאות שלא הצליח לי והכי חשוב אף פעם לא האשמתי אף אחד, בניגוד לרושם שאתה מנסה לבנות לי.
להשתין על צה"ל זה מעשה מטומטם, אבל לתחמן ולקמבן בצורה טובה כל עוד אתה יודע מה אתה עושה, זה דווקא רעיון טוב.

לא כל מי שעבר על החוק נדפק בסוף(אני מדבר כמובן על חוקים צבאיים לא על חוקי מדינה), הכל נעשה תוך הפעלה של המוח ותוך התייעצויות רבות עם המון אנשים שכבר עשו דברים דומים, אני אף פעם לא המצאתי רעיון וניסיתי אותו ושום דבר שאני אומר פה הוא לא מהראש שלי, הכל נובע משיחות בלתי נגמרות והתייעצויות על גבי התייעצויות עם אנשים הרבה יותר מבוגרים ומבינים ממך, ניסית לעשות ממני ילד קטן שרק יודע להתבכיין שהוא לא מקבל מה שהוא רוצה חבל שיש לך בעיות בהבנת הנקרא.
ישן 26-02-2011, 13:13
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי שחטופן תחת שמתחילה ב "ויש כאלה שמתגייסים בשביל..."

את החלק הראשון של התגובה הזאת אני עוד מוכן לקבל (באופן מסוים). את החלק השני - היה עדיף לו לא היה נכתב.
התגובות שלך, במיוחד אלה שבאשכול, מעידות עד כמה אתה לא מבין את המערכת הצבאית. אין מה לעשות, ברוב המקרים אתה לא מבצע את מה שאתה רוצה אלא את מה שרוצים ממך. זה טבעו של צבא - היררכיה, משמעת, נוקשות.
גם אני אל הגעתי למקום שאליו חלמתי, גם אני לא ביצעתי את התפקידים שאותם רציתי, אבל ידעתי להפיק מזה את המירב, לעומת אנשים מסביבי שניסו ללכת עם הראש בקיר ובסוף סיימו עם שבר בגולגולת (מטאפורה, כן?).

דבר נוסף, קח עצה לחיים: לעולם אל תמליץ לאדם לעבור על החוק, כל חוק שהוא, בטח ובטח כשמדובר בפורום אינטרנטי פתוח כשאתה לא יודע מי נמצא בצד השני של המסך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:25

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר