לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2011, 18:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מרץ 2011, מערכת "מעיל רוח" הגיבה בהצלחה בתקריות אש שונות"

יירוט מבצעי ראשון למערכת "מעיל רוח"

היום בשעות הצהרים יירטה מערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח" ירי של RPG ששיגרו מחבלים לעבר טנק של צה"ל סמוך לקיבוץ ניר עוז.

היום, מעט לפני השעה 15:00, במהלך פתיחת ציר באזור קיבוץ ניר-עוז, בגבול דרום הרצועה, נורתה פיצצת RPG לעבר טנק מרכבה סימן 4 מ' של גדוד 9. מערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח" מתוצרת רפאל זיהתה את האיום שתוקף את הטנק, שיגרה לעברו את אמצעי היירוט והשמידה אותו.

המערכת פעלה היטב כך שבדקות הראשונות הלוחמים כלל לא היו בטוחים אם בכלל שוגר לעברם נ"ט. חלק מהכוחות בשטח דיווחו על ירי נק"ל בלבד.

למרות השמדת רקטת הנ"ט, הפיצוץ שלה היה קרוב מספיק לטנק כך שמערכת כיבוי האש הפנימית (ספקטרוניקס) הופעלה ובעקבותיה נגרמו ללוחמים פגיעות קלות שהתבטאו בקשיי נשימה קלים אצל כל צוות הטנק ובעיקר אצל הנהג שלקה גם בבחילות והקאות.

בארוע אחר, שהתרחש מאוחר יותר ומצפון לארוע הנ"ל, ירו כוחות צה"ל לעבר זיהוי של מחבלים ואף גרמו לפציעתו של לפחות אחד מהם.

דובר צה"ל מסר כי טיל נ"ט נורה לעבר טנק צה"ל במהלך פעילות שגרתית בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה.
לראשונה במהלך פעילות מבצעית, מערכת "מעיל רוח" להגנה אקטיבית מטילים נגד טנקים זיהתה, התריעה וסיכלה את הפגיעה של הטיל בטנק. אין נפגעים לכוחותינו.
זמן קצר לאחר מכן, זוהו מחבלים במרחב. כוח צה"ל ביצע ירי לעברם. זוהתה פגיעה.
ארגוני הטרור פועלים כל העת על-מנת לפגוע בחיילי צה"ל ובאזרחי מדינת ישראל. צה"ל רואה בארגון הטרור חמא"ס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועה ולשימור השקט בה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2011, 18:58
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "מדובר ביירוט של RPG(לפחות זה..."

הפרסומים ב"אתרים השונים" נסמכים על הידיעה שלי או (בעיקר) על הודעת דובר צה"ל.
בידיעות שאני קורא באתרים אחרים ובהודעת דו"ץ יש טעויות. חלקן מביכות (מערכת הגנה מטילים נגד טילים, חטיבה 101, אין נפגעים, הטנק השיב באש אחרי שזיהה את החוליה ששיגרה לעברו את הטיל ופצע שלושה מחבלים, מעיל רוח יורה פגז, יורה מוץ, הצוות הפעיל את המערכת, ירי נ"ט בעזה הוא נדיר, ירי נ"ט בעזה הוא נפוץ ולמחבלים מאות טילים מסוגים שונים, מכ"ם מתקדם שהותקן על הטנק הפועל בטווח של 360 מעלות ועוד).
אך כן, מדובר בRPG.

ישן 02-03-2011, 08:05
  שייקה פייקה שייקה פייקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.08
לא
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "אתה אומר שלא היה צריך לפרסם..."

אני אומר שאמצעים חדשים בזירה עדיף לחשוף במלחמה ה"רצינית" הראשונה ולא מס' חודשים או שנים לפניה.
להשתמש בהם - כן כבר מעכשיו, אבל החשיפה התקשורתית הזאת תזיק לדעתי.

ברור שאויבינו כבר יודעים ממזמן שאנו שוקדים על פיתוח כזה, אבל חשיפה כזאת מהווה פעמון השכמה בשבילם ותדרבן את הגורמים השונים לפיתוחי נגד ואספקה מהירה שלהם לזירה.

תיזכר במה שקראנו על צה"ל במלחמת יוה"כ שהופתע ע"י הסאגר. זו דוגמא טובה כי מן הסתם צה"ל ידע על הכנסת אמצעים כאלה לזירה אבל מאחר שהמודעות הזאת לא חילחלה לא התכוננו לכך והופתעו במלחמה.
היינו מודעים אבל לא היה את פעמון ההשכמה שיעיר אותנו.

וכעת לאויבים שלנו כן ניתן פעמון השכמה כזה.

ברור שיש גם יתרונות כגון קידום מכירות והעלאת המורל הלאומי אבל לדעתי החסרונות עולים עליהם
ישן 01-03-2011, 19:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "היו דיווחים על כך שגם בלבנון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivlon
היו דיווחים על כך שגם בלבנון 2 היו כמה כלים שצויידו במעיל רוח לאו דווקא רק טנקים ושהטנקים שצויידו היו אחראים לרוב הפגיעות במחבלים במלחמה שבוצעו ע"י השריון.
לא. מאיפה הבאת את זה? היו מערכות הגנה SOFT KILL אחרות ואמצעים אחרים שבכלל לא קשורים. לא ניכנס לפרטים כרגע
ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivlon
יש גם תמונה שפורסמה מלבנון 2 שאני לא מוצא עכשיו של כלי שמבוסס על תובת מג"ח עם מה שנראה כמו מעיל רוח.
גם לא

ישן 01-03-2011, 20:31
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מרץ 2011, מערכת "מעיל רוח" הגיבה בהצלחה בתקריות אש שונות"

עם כל הפירגון שמגיע לרפאל
ובהחלט מגיע
אני מציע לא להיחפז ולצאת בהצהרות כגון עוד נראה לנסראללה לאסד ולשאר מרעים בישים. בסוף גם דרוש קצת "והצנע לכת" כמאמר הנביא מיכה. זה היה RPG טיל עם רקורד מרשים כשזה מגיע לנ.ט ולצה"ל בפרט, אבל לא מה שנקרא "התותחים הכבדים" (טאו, קורנט ומאטיס) שקיימים בצד השני והוא הוכיח שליטה ומיומנות בהם. בכלל עם כל הכבוד למערכת אני תמיד טענתי שעוד מיגון הוא לא התשובה. מה שיציל את צוותי הטנקים בלחימה הוא הקפדה על חיילות ותירגולות וכמובן יוזמה והתקפיות. תמיד יהיה ימצא טיל שלו רש"ק חודר מיגון כזה או אחר, ומי שחושב שבאיזו תע"ש בארץ אויב לא מפתחים רש"ק חודר "מעיל רוח" כנראה חולם באספמיה.
אז כמו שכתבתי כל הכבוד מצד אחד לחיילים ולמערכת ומצד שני בואו נשמור על פרופורציות.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 01-03-2011, 23:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "לפי מה שכתוב כאן הספקטרוניקס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivlon
הספקטרוניקס פרק כתואה מהפגיעה והחיילים נפגעו משאיפת עשן והיו חייבים לפרוק
איפה זה כתוב?
קשיי נשימה זה רחוק מאד מ"היו חייבים לפרוק"!
שים לב גם לדווח של דובר-צה"ל: "אין נפגעים לכוחותינו"

ישן 02-03-2011, 15:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "צריך בשביל לבדוק את מכלול..."

zivlon, בתגובות שלך מאד חסרות מילה אחת ותכונה אחת:
המילה החסרה הינה "לא". במקום לכתוב "עד כמה שאני יודע" עדיף שתכתוב "אני לא יודע".
זאת מאחר שאתה פשוט לא יודע וממשיך להפיץ הלאה את חוסר הידע שלך.

התכונה החסרה היא ענווה - אתה קובע עובדות בפסקנות וגאוותנות. מומלץ שתתחיל לקרוא ולהקשיב במקום לקבוע שהטעויות שלך הן הנכונות.

ישן 02-03-2011, 17:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אתה יודע כמה שנים הספקטרוניקס נמצא בשימוש בצה"ל?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "צריך בשביל לבדוק את מכלול..."

אתה יודע כמה פעמים המערכת פרקה, בטעות או שלא בטעות, על אנשי הצוות שבתוך הכלי? אני אישית נתקלתי בלפחות 5 מקרים כאלה במהלך השירות הסדיר שלי.
אתה חושב שקשה לעשות 1+1? מה כבר שונה בפריקה של הספקטרוניקס אם המערכת פרקה בטעות בעת ירוט עם מערכת "מעיל רוח", או פרקה בטעות בגלל תקלה, או פרקה כשהיתה צריכה לפרוק?
הצוות לא פרק כי הם הרגישו שהם יכולים שלא לפרוק - יש בוודאי עוד כמה סיבות, אבל זו שציינתי כאן צריכה להספיק לך. חבל שאתה ממשיך להתחפר בנקודה שהיא כמעט זניחה לגמרי, הוויכוח הזה הוא ממש מיותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-03-2011, 05:04
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
אין ספק , הראשון במרץ 2011 יחרט בהיסטוריה של השיריון בעולם

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/217/489.html

בפעם הראשונה הצליחה מערכת "מעיל רוח " ל"כופף את הטיל".

נותר רק לקוות כי המערכת תוכיח את יעילותה גם בעתיד בהגנה כנגד טילים מתקדמים יותר כמו הקורונט

המאטיס והטאו האמריקני. מן הסתם, ההתמודדות ארוכת השנים, בין המערכת למיגון הטנק

כנגד טיל הנ"ט שנועד להשמידו ,עתידה להימשך.

הישג היסטורי ללא ספק, ויבורכו כל העושים במלאכה.

למען הגילוי הנאות, אציין כי אנוכי וצוות הטנק שלי ניצלנו בנס מפגיעתו הרעה של טיל סאגר

באיזור החווה הסינית ב18 לאוקטובר 1973.הטנק נעצר, אך כולנו יצאנו ,פחות או יותר בשלום.
ישן 02-03-2011, 12:27
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תודה לאל שיצאתם בשלום...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "אין ספק , הראשון במרץ 2011 יחרט בהיסטוריה של השיריון בעולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benihartmann
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/217/489.html

בפעם הראשונה הצליחה מערכת "מעיל רוח " ל"כופף את הטיל".

נותר רק לקוות כי המערכת תוכיח את יעילותה גם בעתיד בהגנה כנגד טילים מתקדמים יותר כמו הקורונט

המאטיס והטאו האמריקני. מן הסתם, ההתמודדות ארוכת השנים, בין המערכת למיגון הטנק

כנגד טיל הנ"ט שנועד להשמידו ,עתידה להימשך.

הישג היסטורי ללא ספק, ויבורכו כל העושים במלאכה.

למען הגילוי הנאות, אציין כי אנוכי וצוות הטנק שלי ניצלנו בנס מפגיעתו הרעה של טיל סאגר

באיזור החווה הסינית ב18 לאוקטובר 1973.הטנק נעצר, אך כולנו יצאנו ,פחות או יותר בשלום.

מסלולה של רקטת ה RPG פחות צפוי מזה של הכלים שהזכרת.. לכן יירוט הכלים הכבדים יותר אמור להיות פשוט יותר..

תקנו אותי אם אני טועה..

ישן 02-03-2011, 08:58
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כל כבוד לעם ישראל...

השאלה שלי לגבי מה שפורסם, כי המערכת מחשבת באלפית שניה את כוון הטיל אם יפגע בטנק או יחטיא.
אם הכוון הוא לא, אז לא מופעלת המערכת. מה קורה כאשר הטנק בתנועה קדימה והצוות לא מודע כי שוגר אליו טיל וממשיך בנסיעתו והטיל טס לנקודת המפגש. האם המערכת מסוגלת לעצור את הטנק ולהמנע מהפעלת "מעיל הרוח" או לפחות תזמזם לצוות בדומה לטייס אשר מקבל זימזום כי האויב "נעל" עליו.
(אם זה מסווג, נא לא לענות-מספיק חומר למחשבה)
מה קורה כאשר עומדים כמה טנקים והטיל מגיע מכוון אשר באותן אלפיות הוא מסכן כמה מהם - עלולות להיות מופעלות כמה מערכות של הטנקים העומדים בסמוך...??

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 02-03-2011, 09:11
צלמית המשתמש של roli_bark
  roli_bark roli_bark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.06
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "כל כבוד לעם ישראל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
השאלה שלי לגבי מה שפורסם, כי המערכת מחשבת באלפית שניה את כוון הטיל אם יפגע בטנק או יחטיא.
אם הכוון הוא לא, אז לא מופעלת המערכת. מה קורה כאשר הטנק בתנועה קדימה והצוות לא מודע כי שוגר אליו טיל וממשיך בנסיעתו והטיל טס לנקודת המפגש. האם המערכת מסוגלת לעצור את הטנק ולהמנע מהפעלת "מעיל הרוח" או לפחות תזמזם לצוות בדומה לטייס אשר מקבל זימזום כי האויב "נעל" עליו.
מה קורה כאשר עומדים כמה טנקים והטיל מגיע מכוון אשר באותן אלפיות הוא מסכן כמה מהם - עלולות להיות מופעלות כמה מערכות של הטנקים העומדים בסמוך...??

נו באמת ? אתה חושש שפסחו על מתארים כאלו ואחרים בתכנון מערכת מורכבת שכזו ?
שתה כוס מיים ותרגע, אנו בידיים טובות ...
ישן 02-03-2011, 21:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "דווקא לטיל כן יש יתרון על..."

די!
זו אזהרה לפני חסימה.
מעכשיו לכל טענה שתביא בפורום תצטרך גם לספק הוכחה.
אתה רוצה לכתוב על טיל נ"ט שמתמרן בחדות או על גיל שמטפס מעל למטרה ואז יורד עליה?
תביא סרטון שמראה את התימרונים הללו.
אתה טוען שכשהספקטרוניקס פורק החיילים חייבים לצאת מהטנק?
תביא סריקה של פקודה, תרגולת, הוראת בטיחות.

כל זמן שאתה לא מסוגל לגבות את הטענות שלך בהוכחות מוצקות אתה לא תכתוב כאן עובדות אלא רק שאלות.

ההודעה נשלחת במקביל גם כהודעה בתיבת הדואר הפרטית.

ישן 08-03-2011, 22:55
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
נשמע לי מוזר.יריתי SPIKE ואני לא מכיר דבר כזה.
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "דווקא לטיל כן יש יתרון על..."

טיל גיל שטיפס לפני פגיעה בלי לאבד נעילה ואז ירד למטה? מאיפה אתה מביא את הדברים האלו?
מראש לגיל ישנם שני מסלולים כאשר הוא בוחר לבדו את המסלול מתחילת השיגור.ובשניהם הוא מגיע בזווית של בערך 45 מעלות(כפי שניתן לראות בכל סרטי היירוט המפורסמים).
היכולת של הטיל הנ"ל לבצע טיפוס שכזה הוא רק כאשר המפעיל שבר נעילה וביצע תמרון חד בטיל ואז החזירו למטרה.אך כוון לא יעשה זאת מפאת הזמן שעומד לרשותו וכן הבעייתיות של השניות האחרונות כאשר הטיל נמצא בירידה מכוח האנרציה שלו הכוונתו קשה בהרבה מן השניות שלאחר השיגור כאשר הוא בשלב הטיפוס מעלה.

ישן 02-03-2011, 13:57
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

כל עוד לא הומצאה גלימת ההיעלמות, כל פיתוח הוא בחזקת כלי עזר ולא קו הגנה עיקרי. גם שריונו של הטנק הוא לא הדבר העיקרי המגן עליו בשדה הקרב, כי אם התנהגות קרבית- טכניקות קרביות ותרגולות. הרי עד שלשום כל שריונר ידע שהוא מעדיף לעלות נכון לעמדה כדי לא להיפגע מאשר לעלות חפשי ולסמוך על המיגון. מותר לכן ללמד שהמעיל המשובח הוא רק עוד שכבת שריון, ולא גלימתו של סופרמן.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-03-2011, 16:28
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

ציטוט:
טיל נ"ט מקובל הוא בעל לוגיקת הנחיה פשוטה למדי: הוא טס בקו הראיה של הכוונת. הוא לא "טס לנקודת מפגש" כי הכוון ומערכת ההכוונה לא יודעים את מהירות המטרה והטווח אליה.

מפעיל יכול לחשב שהטיל אמור לפגוע בטנק תוך 10 ש' מהירי, נאמר, ולכוון אותו תחילה לפני הטנק- ולכוון על הטנק עצמו אחרי 8-9 ש' מהירי. הוא מסתכן באבדן נעילה (הטיל לא יאבד בכלל את אות הכיוון) ובכך שהטיל לא יצליח לתמרן לנק' הנדרשת. במיקרה כזה, הפיתרון הוא לא "לעצור את המנוע" (כי המפעיל ממילא יכוון לטנק) אלא לבנות את המערכת כך שתוכל להגיב לשינויים חדים יחסית בתנועת טיל המטרה. היות והמערכת אמורה לטפל גם באיומים שנורים מטווח קצר יחסית, אני מניח שהנ"ל קיים. יש הרי דימיון בין יירוט טיל/רקטה שנורה מטווח 500 מ', ליירוט טיל שבטווח 500 מ' משנה את כיוונו ומאיים על הטנק.
ישן 03-03-2011, 06:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "כל הכבוד לכל מי שעובד על ההגנה האקטיבית וזה כולל חברה של הפורום"

ציטוט:
כתבתי בזמנו שצריך לייצור שטח השמדה מסביב הטנק והנגמ"ש, ואם זה היה מתבצע ניתן היה למנוע את הירי.

כתבת, כתבת, רק לא הצלחת להסביר איך עושים את זה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-03-2011, 22:22
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
מאמר ב-Defensetech על היירוט.

Next Generation of Active Defense Systems Makes Combat Debut

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://images.defensetech.org/wp-content/uploads/2011/03/trophy.jpg]

Thanks to several tipsters for pointing this out. The Israeli army’s active defense system for its Merkava tanks saw a successful baptism by fire recently when one successfully defeated an RPG fired at the tank on patrol near the border with Gaza.

From Defense Update:
According to IDF sources, the Merkava tank was patrolling the border with Gaza, when a ‘missile launch’ was detected by the tank’s defensive system. Trophy uses the Elta System’s EL/M 2133 ‘WindGuard’ radar as the primary sensor detecting missiles and RPG threats. When such threat is classified by the system as ‘acute’ (aimeing directly at the protected vehicle), the system alerts the crew and tracks the missile closing-in on the tank. As the RPG enters the system’s kill-zone, Trophy automatically activates its hard kill countermeasure (Multiple Explosive Formed Penetrators – MEFP), destroying the threat at a safe distance from the tank. Some reports indicated the intercept was close enough to trigger the tank’s automatic fire ‘Spectronix’ protection, which have lead to Palestinian claims of actually hitting the tank. Shortly afterwards, IDF soldiers identified several terrorists in the launching area and fired in their direction, scoring a hit

A variant of this next generation armor defense is being tested in the United States for use on Stryker armored vehicles where it’s rumored to be performing well in tests. Trophy-maker Rafael is apparently developing a lighter version of the system for use on MRAPs as well as another version that could make its way onto patrol boats.

Read more: http://defensetech.org/2011/03/02/n.../#ixzz1FTlkSExF
Defense.org
ישן 03-03-2011, 10:53
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אנא צטט מאתר רפאל. אני מניח..."

פירוט רשמי? אין בעיה. ההדגשות שלי, כל השאר במקור.

מתוך אתר רפאל:
ציטוט:
The TROPHY Situational Awareness and Active Protection Hard Kill System, operates in three major stages: threat detection, threat tracking, followed by hard kill (HK) countermeasure (Multiple Explosive Formed Penetrators – MEFP) activation and threat neutralization

מתוך ראיון עם אל"מ (מיל.) דידי בן-יואש, מנהל פיתוח עסקי ברפאל:
ציטוט:
Trophy has already been retrofitted on some of the Israel Defense Force’s existing Merkava Mk 4s. All Merkavas now coming off production lines are being outfitted with Trophy, according to Didi Ben-Yoash, Rafael’s business development manager. “The system detects, tracks and classifies threats by radar,” explained Ben- Yoash, “and then destroys the threat with a countermeasure. Trophy protects against a wide range of threats, including all known anti-tank rockets and anti-tank missiles. The system provides full performance against short-range threats, in close and urban terrain, and under all weather conditions. It can engage several threats from each direction arriving simultaneously.” The countermeasure is based on a technology known as multiple explosive form penetrators (MEFP). “MEFP is a way to create a very fast hit directly at the incoming threat,” said Ben-Yoash. MEFP technology was developed in the 1980s to provide a warhead that could produce many penetrators to attack light materiel targets.

מלבד זאת, יש באתר רפאל ובראיון עם בן-יואש עוד תשובות לכל מיני שאלות שעלו פה, כמו לדוגמא יכולת המערכת לטפל במספר איומים המגיעים בו"ז מכל כיוון וכו'.
ישן 20-03-2011, 16:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כן!
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "נו בחייכם. די עם הפופוליזם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
נו בחייכם. די עם הפופוליזם הזה.
יש הרבה מאוד מאוד מאוד דברים אחרים שמצילים חיי אדם שלא נרכשים (בכלל או בכמויות הנדרשות), ודווקא לכלי הרכב הממוגן ביותר חייבים לקנות מיד, כאן ועכשיו, ויפה שעה אחת קודם, ללא דיחוי?

כמו שיש שלל מערכות (הגנתיים והתקפיים) כנגד נ"מ לכל מטוס, כך צריך שתהיה מערכת לכל טנק או למרבית הטנקים...

ישן 20-03-2011, 17:03
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כן!"

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...66&postcount=89
ציטוט:
מכיוון שמדובר על משחק סכום אפס בתקציב, אני מציע שכשמישהו אומר שצריך לשנות סדרי עדיפויות ולהתקין "מעיל רוח" על כל הסד"כ ומיד, שיגיד ממה צריך להוריד את התקציב הזה.
באינטרנט אפשר למצוא תמחור של מרבית הדברים וצה"ל מצהיר על מרבית הרכישות שלו, גם אם לא תמיד על סד"כ מלא (אבל בהרבה מאוד דברים - כן).
וכשמישהו אומר "לקנות פחות מטוס אחד", שיוכיח למה זה הדבר הנכון והחכם כלכלית (לדעתי יש בפורום אולי חמישה אנשים שיכולים לומר כזה משפט וגם להוכיח אותו, ודווקא הם כנראה לא יגידו אותו...).
או כשמישהו אומר "לקנות את זה בתקציב שקלי", שיגיד מאיפה התקציב יגיע (חינוך, רווחה, תרבות... אגב, משרד התרבות זה כסף קטן).
וכשמישהו אומר ששיקול הדעת בקביעת סדר העדיפויות של הקברניטים שגוי, שיגיד בדיוק למה ועל סמך מה הוא אומר זאת (אני, למשל, יכול לטעון טענות כאלה רק על החלטה אחת שהתקבלה בשנה האחרונה בישראל... על כל שאר מיליוני ההחלטות יש בידי בהחלט מעט מדי מידע...).

עכשיו בוא תגיד לי אתה:
מה עדיף - מערכות הגנה על מטוסים (שזאת צורת ההגנה היחידה שלהם, אין להם שיריון....), או עוד מערכות הגנה על טנקים ממוגנים היטב?
או - לקנות שכפ"צים קרמיים חדישים ומסיכות קרמיות לפנים של לוחמי מיוחדות, או עוד מערכת הגנה לטנק אחד ממוגן היטב?

תזכור להוסיף תחשיב כלכלי בצד, בבקשה. כי מישהו אחר עשה את התחשיב הזה באיזה משרד בתל אביב או במז"י.

ישן 21-03-2011, 08:56

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "..."

אתה רוצה תחשיב כלכלי? תן לי להתחיל.
חשיבה כלכלית תתחיל בהקצאת התקציב הנוסף למקום בו יש לו את התרומה הגדולה ביותר להשגת המשימה, לחיסכון בחיי אדם, ולשמירה על ציוד.
לשם כך, צריך להתחיל בהערכת האיומים על הנ"ל.
- נניח ובעימות הבא האויב יפעיל מערכות נ"מ מקבילות לאלו של עיראק ב-2003, ומערכות נ"ט מקבילות לאלו של החיזבאללה ב-2006.
- נניח, לשם הנוחות, שצה"ל יפעל באוויר כמו הקואליציה ב-2003, ועל הקרקע- כמו שפעל ב-2006.
--> אבדות יחסיות דומות.
* בעיראק אבדו מאש האויב שישה מסוקים ו- A10 (מקור PDF, בעמ' 3) מתוך 1801 כלי טיס בזירה.
* בלבנון- 11 פגיעות קטלניות, מהן נהרגו 23 חיילים. 51 פגיעות בטנקים בכלל, מהן 24 חדירות לתא הלחימה. אני מניח שטנקים שאיש צוות שלהם נהרג, וחלק מאלו שנחדרו, יצאו מהלחימה. ברור שבמלחמה נגד מדינה, המספרים יהיו גדולים יותר. סד"כ השריון הישראלי, לעומת זאת, הוא מסדר הגודל של כלי הטייס שהופעלו ב-2003..

יש לך עוד ספק שכרגע, במלחמה כוללת מסוכן יותר להיות שריונר מטייס? או שחוסר מיגון נוסף מפריע לגדוד שריון יותר מלטייסת בהשגת המשימה שלהם? לגבי "קרמיים ליחידות מיוחדות"- קשה להתייחס. איני מכיר סטטיסטיקה בנושא.

אפשר לטעון שעדיף בכלל להקצות את התקציב לאימונים (למשל, הורדת כמות אבידות מירי דו"צ ומתאונות ושיפור יכולת הלחימה בכלל), אבל בברירה בין מערכות ל"א נוספות למעיל רוח, דומני שהבחירה ברורה.
ישן 21-03-2011, 17:06
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אתה רוצה תחשיב כלכלי? תן לי..."

אתה מניח הנחות שנוח לעבוד איתן אבל הן לא מדוייקות.
לדוגמה, הסיבות לאובדן חלק מכלי הטיס האמריקאיים בעיראק הן עקב תפיסה מסויימת שכשלה, והיתה נהוגה בצבא היבשה של ארה"ב. כלי הטיס שלהם נפגעו, למיטב ידיעתי, בעיקר מנק"ל ונשק בינוני, לא נשק נ"מ מתוחכם כמו שיש לנו בזירה הסורית, למשל.

אני לא משוכנע שבמלחמה כוללת יותר מסוכן להיות טנקיסט ישראלי, מאשר טייס ישראלי. קצת קשה לי לדבר על זה בהיבט הישראלי מסיבות ברורות, אבל אני מציע שתמשיך את ההשוואה שלך ללוחמת השריון במלחמת המפרץ הראשונה. בכלל, תעשה את כל ההשוואה הזאת על מלחמת המפרץ הראשונה, צ'צ'ניה וכדומה ואני חושב שנקבל נתונים קצת שונים.

ישן 22-03-2011, 07:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה מניח הנחות שנוח לעבוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אתה מניח הנחות שנוח לעבוד איתן אבל הן לא מדוייקות.
לדוגמה, הסיבות לאובדן חלק מכלי הטיס האמריקאיים בעיראק הן עקב תפיסה מסויימת שכשלה, והיתה נהוגה בצבא היבשה של ארה"ב. כלי הטיס שלהם נפגעו, למיטב ידיעתי, בעיקר מנק"ל ונשק בינוני, לא נשק נ"מ מתוחכם כמו שיש לנו בזירה הסורית, למשל.

אני לא משוכנע שבמלחמה כוללת יותר מסוכן להיות טנקיסט ישראלי, מאשר טייס ישראלי. קצת קשה לי לדבר על זה בהיבט הישראלי מסיבות ברורות, אבל אני מציע שתמשיך את ההשוואה שלך ללוחמת השריון במלחמת המפרץ הראשונה. בכלל, תעשה את כל ההשוואה הזאת על מלחמת המפרץ הראשונה, צ'צ'ניה וכדומה ואני חושב שנקבל נתונים קצת שונים.

איך בנשימה אחת אתה מדבר על למה התו"ל האמריקאי הביא לעודף אבידות אוויריות וממשיך לבקש להשוות את צה"ל לאירועי מלחמת המפרץ לצורך נתוני נפגעים אפשריים?

קח כל אחת ממלחמות (ומבצעי) ישראל, השווה את האחוז מתוך כוחות היבשה שנפגע לאחוז מתוך כוחות האוויר שנפגעו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 22-03-2011, 09:19

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה מניח הנחות שנוח לעבוד..."

לא הבנתי- אתה טוען שההנחות שלי אינן מדויקות, ומסביר איך אי-הדיוק הוא לכיוון שמחזק את הטענה שלי?!

- אבדן מסק"ר ב-2003 בגלל טקטיקה לא נכונה: כלומר, האבידות הצפויות אצלנו יהיו קטנות עוד יותר--> פחות סיבה להשקיע בעוד הגנה על פלטפורמות אוויריות. אני מסכים שלקחי 2003 יביאו כניראה את חה"א להגביל את המסק"ר שלנו לשטחנו (כפי שאכן קרה ב-2006). זו סיבה להשקיע בהם פחות כסף.
- מלחמת המפרץ הראשונה: 13 מטוסי קואליציה אבדו מאש נ"מ בינוני+כבד (סוללות טק"א מונחות מכ"ם)-מקור, עדיין קרוב לאבידות השריון במלחמונת שלנו ב-2006. את אבידות השריון קשה להשוות כי לעיראק לא היו טילי נ"ט מתקדמים שלאויבינו היום יש.
-צ'צ'ניה: אבידות כבדות לשריון הרוסי, לא ידוע לי בכלל על הפלות..

לגבי טיעונים אחרים שלך, על משך הכשרה, עלות פלטפורמה, גודל סד"כ וכו'- צודק. אני מסכים שעקרונית, מטוס קרב צריך להיות מוגן יותר מטנק. אך היחס צריך להיות פחות מהקיים היום- הטנק צריך לקבל עוד הגנה.
ישן 22-03-2011, 17:55
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לא הבנתי- אתה טוען שההנחות..."

לא הבנתי- אתה טוען שההנחות שלי אינן מדויקות, ומסביר איך אי-הדיוק הוא לכיוון שמחזק את הטענה שלי?!
ציטוט:
- אבדן מסק"ר ב-2003 בגלל טקטיקה לא נכונה: כלומר, האבידות הצפויות אצלנו יהיו קטנות עוד יותר--> פחות סיבה להשקיע בעוד הגנה על פלטפורמות אוויריות. אני מסכים שלקחי 2003 יביאו כניראה את חה"א להגביל את המסק"ר שלנו לשטחנו (כפי שאכן קרה ב-2006). זו סיבה להשקיע בהם פחות כסף.

לא נכון. האמריקאים עשו שגיאה משמעותית שלא רלוונטית לנו בכלל..

-
ציטוט:
מלחמת המפרץ הראשונה: 13 מטוסי קואליציה אבדו מאש נ"מ בינוני+כבד (סוללות טק"א מונחות מכ"ם)-מקור, עדיין קרוב לאבידות השריון במלחמונת שלנו ב-2006. את אבידות השריון קשה להשוות כי לעיראק לא היו טילי נ"ט מתקדמים שלאויבינו היום יש.

2003 - אובדן המטוסים הוא אחרי תקיפות דיכוי נ"מ ומטוסים באמצעות חמקנים!
אבידות שריון - שוב, אמרתי אל תשווה אלינו, תשווה למטוסים (כמות מטוסים, מספר גיחות וכו' וכו').

ציטוט:
-צ'צ'ניה: אבידות כבדות לשריון הרוסי, לא ידוע לי בכלל על הפלות..

האם לצ'צ'נים היו מטוסים?

ציטוט:
לגבי טיעונים אחרים שלך, על משך הכשרה, עלות פלטפורמה, גודל סד"כ וכו'- צודק. אני מסכים שעקרונית, מטוס קרב צריך להיות מוגן יותר מטנק. אך היחס צריך להיות פחות מהקיים היום- הטנק צריך לקבל עוד הגנה.

אין לי בעיה עם עוד מיגון לטנקים, אני מציע לבדוק טוב טוב מה ואיפה חייבים במטוסים ובטנקים. אתה ואני לא יודעים כמויות ואמצעים מדוייקים...

ישן 22-03-2011, 00:01
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אתה רוצה תחשיב כלכלי? תן לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אתה רוצה תחשיב כלכלי? תן לי להתחיל.
חשיבה כלכלית תתחיל בהקצאת התקציב הנוסף למקום בו יש לו את התרומה הגדולה ביותר להשגת המשימה, לחיסכון בחיי אדם, ולשמירה על ציוד.
לשם כך, צריך להתחיל בהערכת האיומים על הנ"ל.
- נניח ובעימות הבא האויב יפעיל מערכות נ"מ מקבילות לאלו של עיראק ב-2003, ומערכות נ"ט מקבילות לאלו של החיזבאללה ב-2006.
- נניח, לשם הנוחות, שצה"ל יפעל באוויר כמו הקואליציה ב-2003, ועל הקרקע- כמו שפעל ב-2006.
--> אבדות יחסיות דומות.
* בעיראק אבדו מאש האויב שישה מסוקים ו- A10 (מקור PDF, בעמ' 3) מתוך 1801 כלי טיס בזירה.
* בלבנון- 11 פגיעות קטלניות, מהן נהרגו 23 חיילים. 51 פגיעות בטנקים בכלל, מהן 24 חדירות לתא הלחימה. אני מניח שטנקים שאיש צוות שלהם נהרג, וחלק מאלו שנחדרו, יצאו מהלחימה. ברור שבמלחמה נגד מדינה, המספרים יהיו גדולים יותר. סד"כ השריון הישראלי, לעומת זאת, הוא מסדר הגודל של כלי הטייס שהופעלו ב-2003..

יש לך עוד ספק שכרגע, במלחמה כוללת מסוכן יותר להיות שריונר מטייס? או שחוסר מיגון נוסף מפריע לגדוד שריון יותר מלטייסת בהשגת המשימה שלהם? לגבי "קרמיים ליחידות מיוחדות"- קשה להתייחס. איני מכיר סטטיסטיקה בנושא.

אפשר לטעון שעדיף בכלל להקצות את התקציב לאימונים (למשל, הורדת כמות אבידות מירי דו"צ ומתאונות ושיפור יכולת הלחימה בכלל), אבל בברירה בין מערכות ל"א נוספות למעיל רוח, דומני שהבחירה ברורה.

שכחת כמה "אלמנטים חשובים" בניתוח שלך:

ראשית, לא שקללת את "השווי" של הלוחם שעליו רוצים להגן (זה הרי ידוע שכל טייס "שווה" לפחות כמה שיריונרים... )

שנית, אם אתה כבר בוחן את לבנון 2006, אתה צריך לזכור שח"א היה אמור לנצח עבורנו את המלחמה לבדו...
זה שהשריון נדחף לשדה הקרב, זאת הבעיה שלו, אז אנחנו עוד צריכים לבזבז עליו תקציב למערכות הגנה?

ושלישית, וזה כמובן העיקר: בעינייני תקציב - אין להתווכח עם אנשי ח"א! אז שהשיריונרים יחכו קצת (ז"א לפחות עד...
שדן חלוץ ימונה לתפקיד שר הבטחון - אם לא לראשות הממשלה ).
ישן 22-03-2011, 08:23
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]אתה רוצה תחשיב..."

תצחק תצחק, אבל יש הרבה אמת מכוונת במה שכתבת, גם אם היא לא נעימה לקריאה.. (והסיבות הן עלות הכשרת הטייס ומשכה, כמות אנשי צוות האוויר וכלי הטיס, עלות כלי הטיס, צה"ל שמציב את חיל האוויר ראשון בתור לתקציב מסיבות אסטרטגיות ודוקטרינריות - אם לא היה חיל אוויר נראה לי שהמלכה של שדה הקרב היתה מקבלת את מרבית התקציב הזה לביצוע חלק ניכר מהמשימות - ואז היו כועסים על הטילאים המעצבנים האלה..)

נ"ב, המערכת פותחה במהלך כהונתו של חלוץ בתפקידים הבכירים ביותר בצה"ל .

ישן 22-03-2011, 11:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "תצחק תצחק, אבל יש הרבה אמת..."

נחמיה, לא רק שהטיעון שלך אנאכרוניסטי, הוא גם לא חכם (בלשון המעטה).
לטענתך, בגלל שעולה הרבה כסף להכשיר את הטייס לבצע את המשימה שרובוט היה יכול לבצע במקומו, עלינו להשקיע עוד כסף בתיחזוקו של אותו טייס, על חשבונו של לוחם היבשה.
זאת, באותו זמן שהטייס מבצע משימה שתורמת, אך לא תכריע את גורל המערכה.
ובזמן שכלי בלתי מאוייש: כטב"ם או ארטילריה רקטית, היה יכול להחליף את הטייס.
ובאותו הזמן שמי שיידרש, בסופו של דבר, להכריע את הקרב ולהניח רגל על הקרקע, תרתי משמע, הוא לוחם היבשה.
אותו לוחם שאתה מציע להפשיט ממיגון ובמקומו להמשיך למגן את אותם אלו שעבורם לא צפוי איום ממשי בזירה ושלא הצליחו לספק תוצאות בשדה הקרב.
סליחה, בקרב אחד הם מנצחים קבוע, בקרב על התקציב!

מי שיכול לגשת לנתונים מוזמן לבדוק, לאורך כל פריחת תפישת האש, החל מבצע דין וחשבון, עבור בענבי זעם, לבנון השניה ועופרת יצוקה. כמה אבידות (של לוחמים!) היו לאויב?
כמה מהם נהרגו באש מהאוויר/ארטילריה, וכמה ע"י כוחות מהקרקע?
כמה חימוש הוטל מהאוויר/ארטילריה וכמה נורה/שוגר באש קרקעית ישירה?
שקלל את הנתונים.
הסטטיסטיקה ברורה.

אפשר להרחיב את ה"מחקר" ולדבר על כך שאש מהאוויר/ארטלריה גרמו להרבה פגיעות בבלתי מעורבים
שהפגיעות היעילות של גורמי האש היו בעקבות הכוונה מן הקרקע ליעדים ספצפיים
שבמשך שנים נמנעו מקבלי החלטות מלאשר ירי של גורמי אש מן הקרקע אך אישרו אש מהאוויר (ובכל זאת הסטטיסטיקה נוטה בבירור אל כוחות הקרקע ולא אל גורמי האש).
להרחיב לתקופה שלפני דין וחשבון, ואפילו לפני 82.

הרבה רעש, צילצולים ותקציבים.
בסופו של דבר, בשדה הקרב, טנקיסטים נהרגו מטילים.
טייסי מסק"ר שנשלחו לחסל את המחבלים שמשגרים עליהם, לא הצליחו לזהות אותם.
הטייסים לא ראו את המחבלים כי הם לא התקרבו ונשארו בארץ.
הטנקים היו ללא מיגון מספק וללא סיוע מהטייסים שהיה להם את המיגון אך הם פחדו להתקרב.
אני לא מספר פה משהו מעדות שמיעה.
הייתי שם.

ישן 22-03-2011, 17:36
צלמית המשתמש של NehemiaG

הו, הנה תגובה איכותית ;)
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נחמיה, לא רק שהטיעון שלך..."

אז ככה:

ציטוט:
לטענתך, בגלל שעולה הרבה כסף להכשיר את הטייס לבצע את המשימה שרובוט היה יכול לבצע במקומו, עלינו להשקיע עוד כסף בתיחזוקו של אותו טייס, על חשבונו של לוחם היבשה.
זאת, באותו זמן שהטייס מבצע משימה שתורמת, אך לא תכריע את גורל המערכה.
ובזמן שכלי בלתי מאוייש: כטב"ם או ארטילריה רקטית, היה יכול להחליף את הטייס.

א. תראה לי רובוט שיכול לבצע משימה של מטוסי קרב בלחימה כוללת. תראה גם למח"א, כי הוא יישמח מאוד...
ב. אני לא מציע להשקיע עוד כסף, ולא על חשבון אף אחד...
ג. אתה השתמשת במינוח "הכרעת גורל המערכה". את זה בהחלט מטוסים יכולים לבצע בתנאים מסויימים. אם המערכה כוללת כיבוש שטח, גם כאן יכולה להיות תרומה מכרעת.

ציטוט:
הרבה רעש, צילצולים ותקציבים.
בסופו של דבר, בשדה הקרב, טנקיסטים נהרגו מטילים.

גם טייסים. וטייסים נהרגו גם מנק"ל. וגם מטוסים אבדו וניזוקו קשות מנק"ל.. ומטילים.

ציטוט:
הטייסים לא ראו את המחבלים כי הם לא התקרבו ונשארו בארץ.
הטנקים היו ללא מיגון מספק וללא סיוע מהטייסים שהיה להם את המיגון אך הם פחדו להתקרב.

אני לא יודע מה ההגדרה שלך למיגון מספק. האם מיגון קס"ג מספק או רק מעיל רוח? ועם המעיל תכשל במלחמה הבאה, את מי נאשים?
המטוסים מבצעים את התרגולות שלהם על מנת שלא להפגע (וזה לחלוטין תלוי בהגדרת גורמי הפיקוד! ביוה"כ נפגעו עשרות מטוסים כי הפיקוד הנחה להכנס לאמ"ט), האם הטנקים ביצעו את התרגולות שלהם?

אני יודע שמעורב כאן הרבה רגש ואמוציות גם כי היית שם וגם כי חבריך נהרגו ונפצעו, ולא אני ניגבתי את הדם שלהם מהטנקים... ועדיין אני חושב שנכון להסתכל על שיקולי התקציב בצורה "קרה".
האם המיגון על הטנקים מוצדק יותר מהגנה על חיילי חת"ם וחי"ר? (כן, כי בהגדרה המשימה שלהם היא להיות במקומות הכי מסוכנים)
האם נכון לסייע במיגון למטוסים שמה שיש להם זה בעיקר אלקטרוניקה ומהירות? (במקרה של מסוקים גם מהירות אין, והמיגון לא מדהים כמו שגילו האמריקאים במלחמת המפרץ השניה)
האם היית רוצה להתחלף עם טייס היסעור ביעף להנחתת כוחות? או עם המכונאי המוטס שלו?

אגב, מה שיפה זה שהדיון פה עוסק בתכל'ס בנושאים שרלוונטיים לכל הצבאות המודרניים.

ישן 21-03-2011, 17:43
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "..."

ציטוט:
תזכור להוסיף תחשיב כלכלי בצד, בבקשה. כי מישהו אחר עשה את התחשיב הזה באיזה משרד בתל אביב או במז"י.

האקסיומה שלך שאם מישהו עשה תחשיב באיזה משרד זה אוטומתית אומר שתחשיב הזה נכון ממש מוזרה. אני מציע לך לקרוא באתר של מבקר המדינה כמה תחשיבים הוא מוצא כלא נכונים (לא מקצועיים ולא הגיוניים בכלל). למשל אתה יכול לקרוא על איך קברה תעשיה אווירית בתמיכת הממשלת ישראל 25 מיליון דולר בפקרוייט ג'בלין. ויש גם דוגמאות נוספות רק שבמקרה של צה"ל ומשרד הבטחון אפשר להיגד שמדובר בפרות קדושות - לא ניתן למתוח עליהם ביקורת כי הבסיס לביקורת - אותם תחשיבים כלכליים שאתה מבקש הוא סודי, גם מפני מבקר המדינה.
מה אתה מתחיל לספור כאן מערכות הגנה כזאת מול מערכת הגנה אחרת כאשר ברור לגמרי שתוכנית הגרעין ומערך הטילים הכבדים עולות למדינה מיליארדי שקלים (כי לא יכול להיות שזה עולה בארץ פחות ממה שזה עולה בחו"ל) ואף אחד לא יודע עליהם כלום אבל על פי אקסיומה שלך ההוצאות האלה מוצדקות.
ישן 22-03-2011, 13:56
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
התרגולות נגד טילים .
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "ועוד תחשיב אחד , אימונים ותרגולות (בלי להפחית מחשיבות מעיל רוח)"

אין שום תרגולת בעולם שתבטל את היתרון המכריע של טילאי (טילאים) מוסווה .

חשבתי כך עוד בקורס מט"קים.

המטק"ים של 73 בסיני , שהיו לדעתי ברמה אינטלקטואלית גבוהה יותר אם לא שווה להיום

ביצעו את כל התרגולות האפשריות, ולמרות שהשטח היה הרבה יותר נוח לתרגולות

מהשטח הבלתי אפשרי של לבנון, והטנקים היו זריזים יותר, בכל מקום שהיה מיגנן רציני

בשעת התקפה הם התנפצו עליו.

התרגולות טובות רק במתאר מאד ספציפי ..

לשמחתי ישנם עוד רבים שהגיעו למסקנה זאת ועומלים על הפתרון היחידי לשובר שיוויון זה

שהוא פתרון טכנולוגי. (הן במיגון אקטיבי והן במערכות תצפית גילוי וזיהוי).

העובדה ש-30 שנה אחרי יו"כ, השיריון עדיין מתאמן בהתקפות מניפה בפול מהירות,

סטייל חיל הפרשים בפיקודו של גנרל קסטר במלחמות האינדיאנים.

או מכניס חטיבות טנקים לשטחים הררים נשלטים בלבנון, היא לצערי עדות לשקיעה

וקיפאון חשיבתי בחיל השיריון בצה"ל.
ישן 23-03-2011, 12:55
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
על הסיפא של דבריך אנחנו בוכים כבר כמה עשורים..
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "התרגולות נגד טילים ."

קיפאון מחשבתי זו מחמאה.
הכנסת חטיבת שריון ללבנון - בתנאים של היום - היא התאבדות.
בייחוד כאשר חיל האוויר והארטילריה לא מרסקים את השטח לפני זה.
הרעיון שאפשר לחצות ציר הררי נשלט בטור שריון הוא רעיון עיוועים שמוטב שנתפכח ממנו.
עם או בלי מעיל רוח - רעיון עיוועים.
טנקים לא נועדו לפעול בשטחים כאלו כמו הסלוקי.
ושיא העיוות המחשבתי והשקיעה האינטלקטואלית היה בחציית הסלוקי האחרונה - כששכחו משום מה לנקות את השטח עבור השיריון.
איפה היה כושר ההפצצה האגדי של צה"ל? האם שכחו אצלנו שלפעמים, רק לפעמים, חימוש מונחה מדויק אינו התשובה אם אתה לא יודע איפה האויב - וצריך לרסס שטחים בהפצצות שטיח, במיוחד בקרבת צירים, על מנת להלום בתודעת האויב, להכניס אותו להלם נפשי ולפחד מהפצצה האחת שתפגע קרוב אליו או ממש בו,ותנטרל אותו? כשמנסים למצוא כתובת מדויקת לכל פצצה, לא תמיד אפשר. אם ידוע שצריך לחצות את הסלוקי - אז מפציצים שטחים נרחבים לאורך הציר, נקודות חשודות וכו', בחימוש פשוט ואפקטיבי נגד אדם.
מחבל שהתפוצצה במרחק 100-400 מטר ממנו פצצה של טונה בגובה 20-30 מטרים - הוא כבר לא לוחם אפקטיבי. הוא יצטרך הרבה מאד תחתונים וטיטולים להחלפה אחרי זה.
איפה היה חימוש הברזל הפשוט, המצררים, הזרחנים וכו', שתפקידם בדיוק לחסל כל בריה חיה בציר מסוים, ולפתוח ככה את הציר?
איך שרדו חוליות נ"ט ושמורות הטבע וחיכו בנחת ובשופי לשיריון שלנו?
ישן 23-03-2011, 13:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "על הסיפא של דבריך אנחנו בוכים כבר כמה עשורים.."

זו טענה פופוליסטית מאוד, אבל אין מאחוריה שום קשר למציאות וליכולות מציאותיות של צבא.
אני מציע שתלך ותחשב מהו השטח אותו אתה הצעת להפיץ בסלוקי, תחשב את כמות התחמושת, ואח"כ תלך למלחמת העולם הראשונה ותבדוק מהי היעילות של הפגזות כאלה אל מול בונקרים מוכנים, ואח"כ נדבר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-03-2011, 04:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זו טענה פופוליסטית מאוד, אבל..."

בחישוב זריז של רדיוס פגיעה של 50 מטר, שטח הסיכון של פגז ארטילרי הוא 7850 מ"ר. אם ניקח כדוגמה את מערך הסיוע הארטילרי ברכס וימי במלחמה העולם הראשונה, ללא מרגמות 50 מ"מ, מדובר בכמעט 90 קנים עם יכולת כיסוי כוללת של 7 קמ"ר במטח מפוזר בצורה אחידה על פני שטח מישורי אל מול מטרה לא מחופרת. רק 7 קמ"ר.

ישן 13-09-2011, 17:18
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"עוצבת עקבות הברזל" התאמנה עם מערכת "מעיל רוח" - כתבה מבמחנה

http://www.idf.il/1133-12740-he/Dover.aspx

באימון חטיבתי אינטנסיבי בחנו מפקדי החטיבה את הטמעת מערכת ההגנה האקטיבית בטנקים, בדגש על תפקוד החיילים עם "מעיל רוח". מג"ד "שלח": המערכת איננה מסירה את האחריות מעל כתפי החיילים
בראשון לחודש מרץ האחרון שיגרה חולייה של מחבלים פלסטינים טיל נ"ט אל עבר טנק שסייר לאורך גדר במערכת בעזה. בעודו שורק באוויר, הפעיל הטיל במעופו את מערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח", ובתוך רגעים ספורים הוא הושמד לחלוטין, תוך שהוא מונע כל פגיעה מצוות הטנק. הייתה זו ההצלחה המבצעית הראשונה של "מעיל רוח" מתוצרת רפא"ל, הצלחה שהפנתה את הזרקור אל עבר חטיבת "עוצבת עקבות הברזל", החטיבה הראשונה שזוכה לקלוט לטנקי ה"מרכבה " סימן 4 את המערכת המתקדמת.

מאז ועד היום, ממשיכה "עוצבת עקבות הברזל" ללמוד את המערכת המשוכללת ואת יתרונותיה המרשימים בשדה הקרב העכשווי. השבוע צירף גדוד "שלח" את ההסבה למערכת בתוך התרג"ד, וזכה ללמוד דבר או שניים על חיילים, מעיל רוח ומה שביניהם.

שעת זריחה עכורה עולה בדרום רמת הגולן הצחיח. השמש עדיין רחוקה, לבנה כסיד, ורוח קלה מניעה מספר עשבים חרוכים שהתייבשו בחום הקיצי. באדמה כהה שמתפוררת עם כל צעד מתקדמים "החלליות" של גדוד שלח בהנפות קנה איטיות. מספר חיילים מנמנמים על הצריחים, אחרים שוטפים את הפנים אחרי הלילה הארוך, וכמה מנצלים את השעה המוקדמת לתפילה חרישית. בעוד כמה שעות, כשיסיימו לעלות לקו העמדות ולתאם את צורת התקיפה עם כוחות הארטילריה, החי"ר וההנדסה שעימם, יתחיל התרגיל הרטוב שיכלול אש חיה.

צילומים: מיכאל שבדרון, דובר צה"ל

המערכת לא גורעת מעבודת הצוות
המג"ד, סא"ל דודו סונגו, מתבונן בקשב בכוחותיו המתאמנים. בעודו אוחז במפה הוא מתכנן את אופן התקיפה היעיל ביותר. נראה כי התרג"ד האינטנסיבי לא מוריד את רמת הריכוז שלו - ובכל רגע פנוי הוא מעביר פקודות והוראות בקשר. באימון הזה נדרש סא"ל סונגו להסתגל לאמצעים טכנולוגיים רבים: מערכות הצי"ד שבטנק ובהם המענ"ק (מערכת ניהול קרב) וכמובן, "מעיל רוח", והכל תוך לחימה על פי המתארים האופרטיביים והתמודדות עם מחסור בשעות שינה, מכשולים קרקעיים ותת קרקעיים והרבה יותר מדי טוּנה.

במהלך התרג"ד נערך אימון שלם לטובת "מעיל רוח", בדגש על תפקוד החיילים עם המערכת. "ביצענו תרחיש בו דימינו ירי טיל נ"ט אל פלוגה", מספר המג"ד, "בעזרת המערכת עצמה, המענ"ק ומדמה ירי טילים יש באפשרותנו ליצור איומים מכל זווית או טווח שנבחר, וכך לתרגל מצב חירום". למרות שהמערכת אוטומטית, מדגיש סא"ל סונגו כי לצוות תפקיד חשוב. "עליו לתחזק את 'מעיל רוח' והוא נדרש לסדר פעולות מסוים בעת יירוט הטיל. האחריות לא מוסרת לגמרי מכתפי החיילים".

"המערכת עברה מבצוע של גדוד 'עשת'", מוסיף סא"ל סונגו. "לכן יש לחיילים אמון בה. יחד עם זאת, המערכת לא גורעת מעבודת הצוות, העבודה המבצעית וההתמודדות מול אויב".

רבים בחיל מאמינים כי למערכת ולהצלחתה המבצעית יהיה משקל משמעותי בעידוד נוער מתגייס להגיע לחטיבות המשוריינות. המוטיבציה להתגייס לחיל השריון ולחטיבת "עוצבת עקבות הברזל" בפרט נוסקת פלאים בשנים האחרונות, בעיקר מאז מבצע "עופרת יצוקה". החטיבה המתפארת בטנקים המתקדמים מסימן 4, מערכת המענ"ק ו'מעיל רוח', יכולה להיות מנקרת עיניים למורעלי הטכנולוגיה, אולם סא"ל סונגו בוטח קודם כל בעשייה היום יומית ובהון האנושי. "זה מספר שנים שהמוטיבציה גדלה להתגייס לחטיבה שלנו", מסכים המג"ד, אך מדגיש כי להערכתו לא מדובר בשיקול המותנה בזכות "מעיל רוח" אלא "בעיקר בגלל העשייה בגזרות התעסוקה. עכשיו מבינים שאנחנו בחזית הלחימה".

נערכים לכל מצב של הסלמה
עם חרחורי המלחמה הנשמעים לקראת החודשים הקרובים, מורגשת בצה"ל מתיחות מאופקת. גם בחטיבה המשוריינת מרחפת האווירה הדרוכה, אך סא"ל סונגו מחזק את הטענה שזה לא העיקר. "החטיבה, כמו כל יחידה סדירה, מכינה עצמה לכל תרחיש שלא יהיה בספטמבר", הוא מציין, אך מדגיש בנוסף כי "המוכנות נשמרת גם כך בכל רגע נתון. הגדוד מתאים עצמו לכל מצב של הסלמה בזירות השונות".

עם זאת, נראה כי ספטמבר עוד נראה רחוק לשריונרים העייפים, שבתרג"ד מנסים בעיקר להילחם בעייפות הכבדה וללמוד לפעול במקביל לכוחות אחרים - מלאכה אותה הם מגדירים כ"לא פשוטה אך מעניינת". אחרי שמגיעים לשטח המפקדים הבכירים ובהם הקשנ"ר תא"ל יגאל סלוביק, מאו"ג "עוצבת הפלדה" תא"ל אגאי יחזקאל, המח"ט אל"מ עינב שליו והרבצ"ר, תא"ל רפי פרץ, הטנקים מתחילים לכוון למטרות ובתוך זמן קצר מרעידים "בומים" אימתניים את האדמה היבשה. בסחרור של ענני אפר וצריחים נעלמות ומופיעות המכונות הממוגנות האדירות, משוויצות בכך שלא משנה כמה שעות הן עוד יזדחלו ברצף, איש לא יעצור אותן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:52

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר