לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2011, 15:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]וכל הסיבות לא..."

במקרה הזה יגיל מכיר את הדו"ח מאוד מקרוב - אתה מסתכל עליו בעיניים של טייס, ואלה לא השיקולים, במיוחד לא כשמדובר בכלי שמטרתו היא לשרת דרישות של יחידות השדה.
האוספרי לא שינה את יכולותיו בצורה משמעותית - מימדיו, מהירותו או את טווחו. נתונים כמו יכולת נשיאת מטען (בעיקר יכולת נשיאת נפח מטען), כמות לוחמים\צנחנים, זמן סבב הנחתה וכדומה, לא השתנו הרבה, אם בכלל. האוספרי, לדוגמה, עדיין לא מסוגל לשאת אף כלי רכב למעט רכב תואם ג'פס שעוות להתאים לאוספרי, וכתוצאה מכך היכולת הקרבית שלו (של הרכב) אינה מרשימה לחלוטין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2011, 16:12
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "במקרה הזה יגיל מכיר את הדו"ח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
במקרה הזה יגיל מכיר את הדו"ח מאוד מקרוב - אתה מסתכל עליו בעיניים של טייס, ואלה לא השיקולים, במיוחד לא כשמדובר בכלי שמטרתו היא לשרת דרישות של יחידות השדה.
האוספרי לא שינה את יכולותיו בצורה משמעותית - מימדיו, מהירותו או את טווחו. נתונים כמו יכולת נשיאת מטען (בעיקר יכולת נשיאת נפח מטען), כמות לוחמים\צנחנים, זמן סבב הנחתה וכדומה, לא השתנו הרבה, אם בכלל. האוספרי, לדוגמה, עדיין לא מסוגל לשאת אף כלי רכב למעט רכב תואם ג'פס שעוות להתאים לאוספרי, וכתוצאה מכך היכולת הקרבית שלו (של הרכב) אינה מרשימה לחלוטין.

ואתה מסתכל עלי כאילו אני אידיוט..
ברור לי שאלו לא שיקולים...הוא פשוט לא הסביר כלום בהודעה הקודמת שלו מעבר לכך שבדקו לפני עשור.
בהודעה שלאחר מכן הוא הסביר הרבה יותר בפירוט וההסבר מובן.
לי אין פרטים, נשמע לי סביר ההסבר שלו. נשמע לי גם סביר בהחלט שאם חגי החליט לבקש לבדוק את זה אז גם לו יש סיבות טובות, אולי, או אפילו בוודאות לחלקן יגיל לא חשוף.

ישן 16-03-2011, 20:17
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
תמיד יש אפשרות שיש שיקולים נוספים,
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]במקרה הזה יגיל..."

אבל תמיד יש לי חשדנות בריאה לאור נסיון בהליכי בדיקה ראשוניים של כמה דברים, מנעליים ועד נגמ"ש גלגלי, שבהם התברר שהרבה מהשאלות הנכונות לא נשאלו כשהוחלט לבדוק (לא להכל אפשר להיכנס, אבל הנה דוגמה שכן: ובמקרה הקטן של הנעליים הוכנס לשימוש הדגם הלא-מוצלח רק כדי שעשור אחר כך יאמצו את ההמלצה שלנו ויקנו את נעלי המרינס במקומן - למרות שאותה החלטה יכולה הייתה להתקבל ב-2000, ובאמת המלצנו עליה אז).

בנוסף, לגבי האוספרי ספציפית יש לי חשדנות עוד יותר גדולה, כי אני מאוד מקווה שלא יהיה שידור חוזר של המחזה שבו מטה חיל האויר (עם כל השיקולים שלו שבודאי לא הייתי מודע לכולם וגו') ניסה לשכנע את המפח"ש עליה השלום שהאוספרי יהיה (וכך נאמר ונכתב במפורש) המחליף ליסעור. וזאת למרות שלא לקח לנו הרבה זמן להראות שבמתארים בהם אנחנו מעוניינים ביסעור ומחליפו העתידי (אין לי התנגדות שיהיה טילט-רוטור, רק שיהיה כבר!), האוספרי היה פתרון פחות טוב מכל בחינה שהיא, ולפעמים בעיה בלי פתרון.

מה שכן, יש לציין שלפי הדיווח האנגלי, רוצים אותו למטרות להן הוא טוב (כוחות מיוחדים, פינוי פצועים בעומק), ולזה באמת יש בו תועלת בכמויות לא גדולות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 16-03-2011 בשעה 20:24.
ישן 17-03-2011, 13:57
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
אסביר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "עד כמה שידוע לי לצי יש יכולות..."

בודאי שיש בצי יכולות תדלוק, ואם איני טועה ה-Buddy System הומצאה שם (ואגב, אף נוסתה בח"א ממטוסי עייט). עם זאת, בהגדרה, יכולת התדלוק של הויקינג היא משנית; ובכלל, משימת תדלוק בצי אינה משימה מהותית, כי תפישת המשימה של הצי/נחתים היא פריסת הכח לתא השטח הקרוב לאויב - או הצבת נומ"ט באזור, או הקמת בסיס קדמי של המארינס. בניגוד לכך, ח"א (במיוחד חא"א) פועל מבסיסים קבועים שלא תמיד קרובים לאזור התקיפה/יירוט של מטוסיו, ולכן יכולת התדלוק שם מפותחת הרבה יותר ויש מטוסי תדלוק יעודיים (שמן הסתם לא יכולים לנחות על נומ"ט).
בויטנאם, אגב, זה היה מאוד נפוץ: הנומ"ט של הצי הוצבו בים, מטוסי הצי/מארינס תקפו באזורים הקרובים לים (Packs 2,3,4,6B) ומטוסי חא"א תקפו באזורים רחוקים יותר (5,6A) ולאוס כאשר ברובם נדרש תדלוק אוירי.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 16-03-2011, 22:59
  YGH YGH אינו מחובר  

הם מסיקים כוחות מנושאות-מסוקים, בטווחים 'מעבר לאופק'
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הנתונים שלך מביאים אותי..."

ועם צורך לנחות במהירות בראשי-חוף עם חי"ר. הכלים האחרים מגיעים דרך הים.
במצב הזה, ליכולת להסיק מעט כוחות במהירות יש תועלת לא מועטה: אפשר כך, למשל, להנחית צוותים לתפיסת נקודות מפתח לפני הנחיתה מהים.

בנוסף יש את העובדה שהפרוייקט הזה הסתבך הרבה יותר ממה שתכננו.

גלריית התמונות שלי

ישן 16-03-2011, 22:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]במקרה הזה יגיל..."

אני לא - אתה פשוט טייס. מה שאתה מסתכל עליו במטוס שונה ממה שאני (ויגיל) מסתכלים עליו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-03-2011, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אני לא - אתה..."

אל תתחיל להעלב לי פתאום - עוד מעט תגיד לי שחייל חי"ר יכול לבקר את פעילות ח"א במלחמת לבנון השניה...

מה שאני מכיר, ואתה לא, זה מה נדרש ממסוק תובלה מבחינת הצרכים של המשתמש העיקרי - יחידות השדה.
מה צריך להניע? כמה חיילים? כמה ציוד של החיילים? איזה כלים?
ברגע שאתה תדע את הדרישות, אתה תוכל לתרגם אותן ליכולות של הפלטפורמה. סתם דוגמה: הכוח של מורנו ז"ל היה רכוב - לאוספרי אין יכולת נשיאה כזו.

ישן 16-03-2011, 23:36

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אל תתחיל להעלב לי פתאום - עוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אל תתחיל להעלב לי פתאום - עוד מעט תגיד לי שחייל חי"ר יכול לבקר את פעילות ח"א במלחמת לבנון השניה...

מה שאני מכיר, ואתה לא, זה מה נדרש ממסוק תובלה מבחינת הצרכים של המשתמש העיקרי - יחידות השדה.
מה צריך להניע? כמה חיילים? כמה ציוד של החיילים? איזה כלים?
ברגע שאתה תדע את הדרישות, אתה תוכל לתרגם אותן ליכולות של הפלטפורמה. סתם דוגמה: הכוח של מורנו ז"ל היה רכוב - לאוספרי אין יכולת נשיאה כזו.

הסברת היטב מדוע אתה מתייחס אלי כמו אל אידיוט...
בגלל שכל מה שאתה כותב נכון, אני בחרתי לא להציג דעה לגבי האם נכון או לא נכון לרכוש את המטוס.
אם הייתי רוצה בכל זאת להביע דעה לגבי הרכש הייתי בודק בדיוק את מה שאתה מתאר...כמה הוא מתאים לצרכי צה"ל...מה חשבת שאני אבדוק?- אם הכסא נוח והסטיק רך כמו שאני אוהב?...זאת בדיוק ההתייחסות כאל אידיוט....

ישן 16-03-2011, 23:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אל תתחיל להעלב..."

עכשיו יצאת אדיוט, ועשית זאת יפה מאוד בלי עזרה שלי:
ציטוט:
אם הכסא נוח והסטיק רך כמו שאני אוהב
. כפי שאתה אוהב להטיף לאחרים - לאיש יבשה אין יכולת לבקר פעילות של חיל האויר, וההיפך. אתה אומר את זה מהשפה לחוץ, או שאתה באמת מתכוון לזה?

נ.ב. - אתה בדיוק הבעת דעה - בטענה שלך שהנתונים השתנו ב-10 שנים, כאשר הנתונים החשובים לנו - לא.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 16-03-2011 בשעה 23:48.
ישן 16-03-2011, 23:55

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "עכשיו יצאת אדיוט, ועשית זאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
עכשיו יצאת אדיוט, ועשית זאת יפה מאוד בלי עזרה שלי: . כפי שאתה אוהב להטיף לאחרים - לאיש יבשה אין יכולת לבקר פעילות של חיל האויר, וההיפך. אתה אומר את זה מהשפה לחוץ, או שאתה באמת מתכוון לזה?

נ.ב. - אתה בדיוק הבעת דעה - בטענה שלך שהנתונים השתנו ב-10 שנים, כאשר הנתונים החשובים לנו - לא.

הנתונים באמת השתנו...נתונים אחרים כפי שציינתי, אם אתה חושב שהנתונים שציינתי לא השתנו אז אתה האידיוט. זה שהמסוק לא השתנה לא אומר שדברים אחרים לא השתנו..
אין לי את הכלים, לכן לא העברתי דעה לגבי הרכש רק לגבי תנאים חיצוניים שהשתנו בוודאות, אז אני ממליץ שתקרא שוב, החלק הראשון שלך לחלוטין לא רלוונטי לכן.

ישן 17-03-2011, 00:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]עכשיו יצאת..."

אני אגיד את זה שוב ובפעם האחרונה - מה שלי היה ברור מקריאה ראשונה (לדוגמה - שיכולת נשיאת רכב עדיין לא קיימת) - לך לא היה. לכן אני ויגיל הערנו מה שהערנו, ואתה דיברת על משתנים אחרים, שבאמת יכולים להשתנות, אבל לא משנים כהוא זה את התוצאה הסופית לגבי התאמה לצרכים.
אתה רוצה להעלב מזה שאלה הדברים שקופצים לי לראש מיידית ולא לך? אתה רוצה להעלב מזה שזו תוצאה של ההבדל בהכשרות שלנו? זאת בהחלט בעיה שלך.

ישן 17-03-2011, 00:28

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני אגיד את זה שוב ובפעם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני אגיד את זה שוב ובפעם האחרונה - מה שלי היה ברור מקריאה ראשונה (לדוגמה - שיכולת נשיאת רכב עדיין לא קיימת) - לך לא היה. לכן אני ויגיל הערנו מה שהערנו, ואתה דיברת על משתנים אחרים, שבאמת יכולים להשתנות, אבל לא משנים כהוא זה את התוצאה הסופית לגבי התאמה לצרכים.
אתה רוצה להעלב מזה שאלה הדברים שקופצים לי לראש מיידית ולא לך? אתה רוצה להעלב מזה שזו תוצאה של ההבדל בהכשרות שלנו? זאת בהחלט בעיה שלך.

נראה לך שאני נעלב ממך? אתה מצחיק אותי בשטחיות טענותך..אף אחד, לא במאמר הנ"ל ולא בשום מקום לא רמ זעל אילו יכולות מדבר התא"ל הנ"ל..אתה בשלך שבוי בקונספציה שאתה יודע שהוא מתכוון ליכולות כאלו ולא לאחרות..לפיתרון לבעיה שאתה "מבין" בה ולא בכלל לתחום אחר שאתה לא יודע עליו דבר וחצי דבר...

לפני 10 שנים (הכל כאמור בתאוריה, אין לי מושג ולא דעה בעניין) בדקו וגילו שאין מקום לרכב לכן לא מתאים לצורך X שיהיה רלוונטי ללפני 10 שנים....כיום קיים צורך Y שבכלל לא מצריך רכב, לכן שוקלים לקנות כמה תחציכות של הדבר הזה...(אפילו יגיל רמז על אפשרות כזו בעצמו)...

ישן 16-03-2011, 15:36
  YGH YGH אינו מחובר  

לי יש דעה אישית מבוססת בהחלט במקרה זה,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]וכל הסיבות לא..."

וכשם שהאוספרי לא התאים אז למה שטענו שהוא צריך לעשות, הוא לא מתאים היום. היכולות של האוספרי לא השתנו, ובעיקר מגבלותיו לא השתנו.
בתור צעצוע ליחידות מיוחדות או כלי חילוץ לטייסים בעומק יש הצדקה לקנות כמה אקסמפלרים ממנו, כשם שהיתה הצדקה כזו לפני עשור.
בתור כלי שאמור לשמש מערך מבצעי בצה"ל, אין היום הצדקה ולא הייתה אז; ולמעשה הדבר היום עוד יותר ברור מאשר לפני עשור.

גלריית התמונות שלי

ישן 16-03-2011, 14:41
  blancoynegro blancoynegro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
יש טילטרוטור אנטרנטיבי זול יותר BA-609
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "V-22 אוספרי, אשכול מס' 1"

הבעיה הכי גדולה כיום של המטוס-מסוק הזה, היא המחיר שעומד על כ 40 מליון דולר לגרסת המרינס וכ-60 מליון דולר לגרסת הכוחות המיוחדים של חיל האוויר שכוללת מכ"מ עוקב קרקע וטווח ארוך יותר.

אבל לבואינג ולאגוסטה יש גרסה זולה וקטנה יותר שמיועדת לשוק האזרחי ה- BA-609 שעולה כ 10 מליון דולר ושצריכה להכנס לשימוש ב 2011. ושאמורה להיות זמין ב 2011 ושלפי היצרן אמור להתאים גם למשימות של חיפוש והצלה ולמשימות מיוחדות ויכולה להוות אלטרנטיבה לינשוף.
היא בעלת תא נוסעים מדוחס בניגוד ל V-22 ולא התרסקה אף פעם.
החיסרון העיקרי הוא שאין לו רמפה אחורית ושיהיה צריך להסב את הפתחים של הטילטרוטור הזה לשימושים צבאיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י blancoynegro בתאריך 16-03-2011 בשעה 14:45.
ישן 16-03-2011, 16:02
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
על מה אתה מדבר? מה הקשר למחיר?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "אם היית קצת פחות ציניקן ופחות..."

זה מטוס קטן ומוגבל. חוץ מזה שיש לו רוטורים גדולים ויפים - אין לו שום יתרון או משמעות ככלי שיכול לשרת את חיל האוויר ואת הצבא הירוק.
זה יפה שבודקים, שם וכאן. זה ש"הם" רוצים, לא אומר שאנו צריכים. יש עוד הרבה כלים אצל האמריקאים שאין שום סיבה שיהיו אצלנו.

תענה לעצמך על שאלה אחת: אם אתה צריך משאית, תקנה טנדר כי הוא יותר זול?

אתה גם יכול להימנע מלהיכנס למימד האישי, אף על פי שאני יודע שזה מנהג כאן בפורום.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 16-03-2011 בשעה 16:05.
ישן 19-03-2011, 22:00
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "בנוסף חסרים המנועים על..."

כל מה שנלקח - שפיץ... כלומר: פריק, ניתן לשיפוץ, ניתן להכנסה למחסן וכו'. תיאורטית אפשר לעשות קניבליזציה אפילו מכלי טיס תקינים לחלוטין שבמקרה נמצאים בביקורת..

לגבי מה שכתוב באתר - לא הייתי מסתמך על זה כי יש לכותב רק את מראה עיניו וניסיונו, אני מבטיח לך שהוא לא ישב במטה חיל האוויר ושמע את הדיון שבו החליטו לשים את המסוק הזה בצד. גם אני לא, כמובן... אבל אני מכיר איך נראה כלי גרוט ואיך נראה מודמם, וגם מה ההבדלים המעשיים ביניהם וכו'.

ישן 18-03-2011, 15:45

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "ומה אם הצורך המבצעי הא מה קורה איתו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
אני אגיד לך מה קורה איתו הוא הולך לעזאזל אותי לימדו בצבא שה צורך המבצעי גובר על כל שאר השיקולים: בטיחות תאימות לציוד קודם ואפילו חיי אדם אבל כניראה שח"א הישראלי מתנהל ע"פ חוקים אחרים .
צודק מי שאומר שח"א צבא זר אך ידידותי .
למרות שגם הידידות לא במצב משהו אם מסרבים לרכוש יכולות ניוד ופינוי לטובת ה"ירוקים"

רוב הדיון כאן וכול משפט בהודעה הזאת מתבסס על 0 נתונים: לא מהם הצרכים של כוחות היבשה (כפי שהם רואים אותם, לא כפי שחברי הפורום רואים אותם) מהם צרכי חיל האויר, מהם היכולות שיש קיום, מהם הסיבות להחלטות הנוכחיות, מהי מסגרת התקציב הרלוונטית, מהן האלטרנטיבות הרלוונטיות וכמה הן מתאימות, מה צופן העתיד הנראה לעין בתחום הזה ועוד'...מעבר לכמה הודעות רציניות שהסבירו באמת למה האוספרי לא מתאים בכל מיני פרמטרים ועוד כמה הודעות משניות כל הדיון מתנהל ברמה שאינה אפילו חובבנית, ההודעה הזו בראשה.

ישן 18-03-2011, 16:03
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "שיערוך גס רק בשביל להוכיח את הטענה הנ"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
מי 26 מחיר ליחידה 20-30 מיליון דולר ליחידה (תלוי גירסא ) מחיר טייסת כ חצי מיליארד דולר
תקציב שנתי של צה"ל 55 מיליאר ש"ח רכיב יחסי לטובת חיה"א 40%
בו נניח שהרכישה מפוזרת ל 5 שנים וכך גם גם הספקת הכלים
עכשיו בוא תסביר לי איך אין לצה"ל 100 מיליון דולר(מחיר של סופה אחת) בשנה בשביל פרויקט חשוב כזה .
יש לי חשדות שפשוט אין רצון להתאמץ בשביל המערך הזה כי הוא משרת את ה"ירוקים" וחיל האוויר שמנוהל ע"י טייסי קרב מסרב להקצות לכך אמצאים

שמע, אחרי שצה"ל החליט לרכוש בהתאם להמלצתך (http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...019#post3938881):
ציטוט: "חברי הפורום הנכבדים אם לכם היו קוראים בני גנץ איזה אמל" ח חדש (דברים ריאליים ולא מצוצים מהאצבע )
הייתם מחליטים לרכוש לצה"ל ?
דעתי הצנועה :
חה"י: קנייה של שתי פריגטות קלות meko 200 משופצרות בישראל עם אופציה לקנות ספינות נוספות .
ח"א : קנייה של טייסת מטוסי f-15i (אולי בתצורה החמקנית החדשה ) כתוצאה מעיכובים ועלייה במחיר של ה f-35
ז"י : שיקום מערך הארטילריה בצה"ל (קני + רקטי רצוי תוצרת ההארץ) + הגדלה של הזמנות הנמ"ר"

פשוט לא נותר אפילו 100 מיליון לרכישה שאתה ממליץ עליה כעת. מכיוון שלא נותר תקציב, ייאלצו ללכת לאפשרות השניה (הטבעית) - לקבל שוב את המתנות שהארה"ב מרעיפה עלינו בחינם.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 18-03-2011 בשעה 16:07.
ישן 18-03-2011, 18:50

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "לא ניסיתי לפגוע באיש"

כל ההנחות כאן שגויות ולכן גם המסקנות.
כשעולה צורך מבצעי בודקים את כל אפשריות הרכש, ולא כפי שהציגו כאן כאילו רק מארה"ב.
הנה קונים מטוס הדרכה- אין אמריקאי אז קונים לא אמריקאי, כי זה הצורך.
אני לא יודע מה הסיבה שלא רוכשים, אבל להערכתי הצבא הירוק הוא הבעיה, אם הצורך היה עולה מצידם כצורך מספיק חזק הוא היה מקבל פתרון, בדברים הללו, כשהם צרכים של הירוקים אפשר בעיקרון להכריח את חיל האוויר במידה והוא מתנגד..זה כבר נעשה בעבר לא פעם...אני פשוט משער (מודה שלא יודע מה התמונה בעניין הספציפי כיום) שהירוקים לא מעלים זאת כצורך הדחוף שלהם, או לחילופין שמישהו בכיר (הרמטכ"ל) לא חושב שזה מספיק חשוב באילוצים הנוכחיים.

ישן 19-03-2011, 09:34
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
דבר ראשון זו בוודאי לא קמצנות (אם לכך התכוונת ב"קבצנות")
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]הנה קונים מטוס הדרכה-..."

כסף זה כסף, ואם אפשר לשלם פחות - אני בטוח שכל מדינה בעולם היתה בוחרת לשלם פחות. אין פה עניין של לפזר כסף סתם אם אפשר להשתמש בפחות כסף. הממשלות שמאשרות את ההוצאה הכספית הזו צריכות לענות לציבור הבוחרים שלהן כל כמה שנים בבחירות, אל תשכח, ועכשיו לך תסביר להם למה פתאום החלטת לפזר כמה מיליונים אם היית יכול לחסוך אותם.

דבר שני, זה ממש לא משנה מה ניסו ומה חיפשו - בשורה התחתונה אם נצטרך לקנות את המטוס ממדינה שהיא לא בארה"ב, אז זה מה שיהיה. אותו הדבר לגבי כל ציוד צבאי אחר - אם לא תהיה ברירה והציוד שנצטרך לקנות לא יכול להרכש מארה"ב, אז נשלם עליו כסף מלא כי אין ברירה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 19-03-2011, 10:09
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "דבר ראשון זו בוודאי לא קמצנות (אם לכך התכוונת ב"קבצנות")"

ציטוט:
דבר ראשון זו בוודאי לא קמצנות (אם לכך התכוונת ב"קבצנות")

התכוונתי לקבצנות וכך גם כתבתי

ציטוט:
כסף זה כסף, ואם אפשר לשלם פחות - אני בטוח שכל מדינה בעולם היתה בוחרת לשלם פחות אין פה עניין של לפזר כסף סתם אם אפשר להשתמש בפחות כסף.

לא מדובר על לשלם פחות אלא לא לשלם בכלל. זה בדיוק מה מעקב את הביצוע - כסף כחול לבן אין, ובשביל כספי סיוע צריך לקבמן. אז מקבנים.

ציטוט:
הממשלות שמאשרות את ההוצאה הכספית הזו צריכות לענות לציבור הבוחרים שלהן כל כמה שנים בבחירות, אל תשכח, ועכשיו לך תסביר להם למה פתאום החלטת לפזר כמה מיליונים אם היית יכול לחסוך אותם.

ממשלת ישראל היא לא הממשלה היחידה בעולם שצריכה להוציא כסף לצורכי בטחון או לציוד כיבוי שריפות אבל היא היחידה שמעקבת עסקאות רכש בגלל כספי סיוע. אני מבטיח לך שאם יקרה חלילה אסון שיגרום להד תקושרתי - למחרת היום יימצא הכסף למטוסי הדרכה וימצאו גם הסברים למה צריך לרכוש אותם במיליונים עכשיו.

ציטוט:
דבר שני, זה ממש לא משנה מה ניסו ומה חיפשו - בשורה התחתונה אם נצטרך לקנות את המטוס ממדינה שהיא לא בארה"ב, אז זה מה שיהיה. אותו הדבר לגבי כל ציוד צבאי אחר - אם לא תהיה ברירה והציוד שנצטרך לקנות לא יכול להרכש מארה"ב, אז נשלם עליו כסף מלא כי אין ברירה.

זהו שההעניין הוא איך אתה מגדיר את המצב של אין ברירה ומה מפריד בינו לבין מצב של יש ברירה. הרושם שלי שאצלינו בשנים האחרונות רק קורבנות מפרידים בי שני השמצבים.

למשל המצב עם מטוסי הדרכה מתקדמת כיום הוא אין ברירה או יש ברירה ?
ישן 19-03-2011, 18:38
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE] דבר ראשון זו בוודאי..."

ציטוט:
ממשלת ישראל היא לא הממשלה היחידה בעולם שצריכה להוציא כסף לצורכי בטחון או לציוד כיבוי שריפות אבל היא היחידה שמעכבת עסקאות רכש בגלל כספי סיוע

לא נכון.

ישראל, כמו כל מדינה אחרת, בוחרת מה לקנות ומתי, בהתאם לצרכים הבטחוניים שלה (שאתה ואני לא מכירים, אלא אם אתה במקרה משרת כסגן הרמטכ"ל, שתפקידו לרכז את בניין הכח בצבא), ובהתאם למקורות התקציביים שלה.
המקורות האלה הם מגוונים ביותר, אבל בישראל אפשר לחלק אותם בצורה גסה לשניים: כספי סיוע זר וכספי אוצר המדינה.
את התקציב הזה מחלקים לפי הצרכים (שאתה ואני לא מכירים, כזכור), כשתמיד השמיכה התקציבית קצרה מדי.

עכשיו אתה מוזמן לנסות לשכנע את קוראי הפורום שאתה יודע את הצרכים הבטחוניים מנקודת המבט הטובה ביותר..

ישן 19-03-2011, 19:44
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "אני רואה עסקאות של Tatra ושל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bertold
אני רואה עסקאות של Tatra ושל אכזרית, ועכשיו מטוס אמון ואני טוען שאין עוד מדינה בעולם שמעקבת ומקבנת את עסקאות הרכש שלה בצורה כזאת בגלל כספי סיוע.
מה זה קשור לשאלה אם אני יודע מה הם צרכי בטחון של המדינה ?

כנראה שאת הטאטרה, האכזרית (אתה מתכוון לנמ"ר?) ומטוס האימון החדש ממש חייבים, ובגלל זה מוכנים להקצות בשבילם את התקציב השקלי המועט שיש למדינת ישראל (אם אני זוכר נכון, חלקים מהנמ"ר, למשל, נרכשים בכספי סיוע) - וזה בדיוק הצורך הבטחוני של המדינה שעליו אני מדבר (אותו אני ואתה לא מכירים, מסתבר).

אתה לא יודע איזה עוד מדינות בעולם מבצעות או לא מבצעות את הרכש שלהם בהתאם לכספי הסיוע, ולכן אני טוען שאתה מדבר באוויר. לאורך כל האשכול מדברים באוויר..

אגב, מעכב עם כ"ף ולא קו"ף.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 19-03-2011 בשעה 19:48.
ישן 20-03-2011, 16:49
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אתה מצפה שיביאו לפורום פתוח את 'הסימוכין המתאימים'?"

לא.

מכיוון שמדובר על משחק סכום אפס בתקציב, אני מציע שכשמישהו אומר שצריך לשנות סדרי עדיפויות ולהתקין "מעיל רוח" על כל הסד"כ ומיד, שיגיד ממה צריך להוריד את התקציב הזה.
באינטרנט אפשר למצוא תמחור של מרבית הדברים וצה"ל מצהיר על מרבית הרכישות שלו, גם אם לא תמיד על סד"כ מלא (אבל בהרבה מאוד דברים - כן).
וכשמישהו אומר "לקנות פחות מטוס אחד", שיוכיח למה זה הדבר הנכון והחכם כלכלית (לדעתי יש בפורום אולי חמישה אנשים שיכולים לומר כזה משפט וגם להוכיח אותו, ודווקא הם כנראה לא יגידו אותו...).
או כשמישהו אומר "לקנות את זה בתקציב שקלי", שיגיד מאיפה התקציב יגיע (חינוך, רווחה, תרבות... אגב, משרד התרבות זה כסף קטן).
וכשמישהו אומר ששיקול הדעת בקביעת סדר העדיפויות של הקברניטים שגוי, שיגיד בדיוק למה ועל סמך מה הוא אומר זאת (אני, למשל, יכול לטעון טענות כאלה רק על החלטה אחת שהתקבלה בשנה האחרונה בישראל... על כל שאר מיליוני ההחלטות יש בידי בהחלט מעט מדי מידע...).

ישן 20-03-2011, 22:32
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא. מכיוון שמדובר על משחק..."

ציטוט:
מכיוון שמדובר על משחק סכום אפס בתקציב, אני מציע שכשמישהו אומר שצריך לשנות סדרי עדיפויות ולהתקין "מעיל רוח" על כל הסד"כ ומיד, שיגיד ממה צריך להוריד את התקציב הזה.
פרישה בגיל 65 לנגדים וקצינים עורפיים, למעט מוקדי ידע (כלומר, למעט מקומות בהם צה"ל יוכיח שנדרשת איכות מעבר למקובל בשירות הציבורי, ולשם כך נדרש פיתוי הפרישה המוקדמת). אם צריך, להגדיר להם תוכנית שירות שפותרת אותם מתורנויות וכו', כך שהם באמת עובדים במשרד בלבד.

פיזור מנה"ר בין גופי המטה הצבאיים (חיסכון אמיתי בכ"א ובתשתיות, קיצור זמני רכש בגלל העברת מלוא האחריות למפקדים. וויתור על חיסכון- שלדעתי הוא מדומה- מיתרון לגודל ומרמת בקרה נוספת).

הורדת תקן המזכ"צ לאל"מ או תא"ל (צריך לחזור להיות מזכיר, ולהשאיר את עבודת המטה למל"ל)

הורדת תקן הפצ"ר לתא"ל

תוכנית להעברת רוב הקריה תוך 15 שנה למערב ירושלים ומכירת הנדל"ן בת"א.

העברת מירב אימוני המילואים האפשריים מצאלים לאלייקים ואדם- חיסכון בימ"מ שמוקדשים לנסיעות הלוך ושוב.

סגרנו איזה 4-5 מעיל רוח?
ישן 20-03-2011, 23:10
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] מכיוון שמדובר על משחק..."

ציטוט:
פרישה בגיל 65 לנגדים וקצינים עורפיים, למעט מוקדי ידע (כלומר, למעט מקומות בהם צה"ל יוכיח שנדרשת איכות מעבר למקובל בשירות הציבורי, ולשם כך נדרש פיתוי הפרישה המוקדמת). אם צריך, להגדיר להם תוכנית שירות שפותרת אותם מתורנויות וכו', כך שהם באמת עובדים במשרד בלבד.

בפנסיה הצוברת, פרישה מוקדמת היא דווקא רעיון לא רע. ועדיף לשמר את מוקדי הידע דווקא לטווח הארוך כי השאר זה בהגדרה שומן עודף בגוף לוחם.
יש יתרונות כלכליים גם בהוצאה לפנסיה בגיל מוקדם, מכיוון שבפנסיה נפסק להצטבר ותק לשכר (אם מוציאים לפנסיה לפני נקודת 25 שנות שירות, הפנסיה נמוכה משמעותית).

ציטוט:
פיזור מנה"ר בין גופי המטה הצבאיים (חיסכון אמיתי בכ"א ובתשתיות, קיצור זמני רכש בגלל העברת מלוא האחריות למפקדים. וויתור על חיסכון- שלדעתי הוא מדומה- מיתרון לגודל ומרמת בקרה נוספת).

לא מסכים פה. יש יתרון וחסכון בהרבה מאוד תהליכים שמבוצעים בגלל ההפרדה בין מנה"ר לצה"ל, שלא לדבר על מניעת שחיתות.

ציטוט:
הורדת תקן המזכ"צ לאל"מ או תא"ל (צריך לחזור להיות מזכיר, ולהשאיר את עבודת המטה למל"ל)

הורדת תקן הפצ"ר לתא"ל

לדעתי זה זניח. כסף קטן במונחים צבאיים. בכל מקרה תקן הפצ"ר הוא תא"ל (לנוכחי יש דרגה אישית למיטב ידיעתי) וצה"ל מעוניין שהמזכ"צ יהיה תא"ל בעיקר משיקולים "פוליטיים" - מהסיבות ההפוכות לזה שרוה"מ רוצה אותו אלוף....
אתה יכול לחסוך הרבה יותר אם תבטל את דירוג המחקר בצה"ל, לחסוך כסף בלבד, כמובן, כי תאבד המון המון ידע והון אנושי.

ציטוט:
תוכנית להעברת רוב הקריה תוך 15 שנה למערב ירושלים ומכירת הנדל"ן בת"א.

בזבוז כספים מובהק. גם בזבוז משאבים וזמן. וגם לא בהכרח אפשרי טכנית משיקולים נוספים.

ציטוט:
העברת מירב אימוני המילואים האפשריים מצאלים לאלייקים ואדם- חיסכון בימ"מ שמוקדשים לנסיעות הלוך ושוב.

אני בעד פתיחת הבה"דים באיו"ש, אז מה? לא חושב שזאת אפשרות ריאלית.
לדעתי גם בכלל לא נכון גם לקיים את כל האימונים באותם מקומות... אם אתה שואל אותי, נכון בכל פעם לאמן במקום אחר, בכוונה. מה שצריך כאן זה תכנון ימי אימונים בצורה טובה יותר, אולי.

ובאותה מידה אפשר גם לסגור את כל הבסיסים בדרום. תחסוך המון ימי עבודה של נגדים וקצינים בכירים שמתבזבזים בנסיעות.

ולא, לא סגרנו כלום אפילו אם באמת יבוצע כל מה שהמלצת...:
1. אלה תהליכים ארוכי טווח, שגם אם יחסכו (מסופקני), לא יחסכו כאן ועכשיו.
2. יש דברים שעומדים בתור הרבה לפני מעיל רוח לכל הטנקים.. אפודים קרמיים קלים יותר, נניח....

ישן 19-03-2011, 10:50

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]הנה קונים מטוס הדרכה-..."

ציטוט:
האומנם ? כמה שנים אנחנו כבר קונים את המטוס ההדרכה? על פי כל הסימנים מטוס ההדרכה לא קונים אלא מחפשים כל דרך אפשרית איך להפוך אותו ל"אמריקאי" ולא לקנות אלא לקבל במתנה דרך בכספי סיוע וזה נובע מאותה מדיניות של קבצנות.

שטויות במיץ...גם פעם קודמת שחיפשו להחליף את מטוס ההדרכה הזה עשו זאת בכסף ישראלי, לא אמריקאי כי פשוט לא היה בכסף אמריקאי.
כנ"ל עכשיו- זה לא צורך מיידי, אבל לשנים הבאות מחפשים מחליף ודי ברור שהוא לא יהיה אמריקאי, לפחות לא כולו (אם יצליחו לחסוך על כמה מרכיבים ולשלם עליהם בכסף סיוע אז מה טוב, יוכלו לרכוש יותר חתיכות/ מאמנים וכו'..) אבל רוב הכסף יהיה ישראלי.

ישן 19-03-2011, 19:14

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "לא יודע מה זה פעם הקודמת אבל..."

ציטוט:
לא יודע מה זה פעם הקודמת אבל פורסם לפני חצי שנה שישראל הודיעה לאיטלקים וקוריאנים על כך שהיא צריכה כספי סיוע על מנת לשלם על מטוסים ואלה התחילו לחפש חברות שותפות אמריקניות כי כספי FMF אפשר להוציא רק בארה"ב. אתה אומר לא כל המטוס ? בסדר נחיה ונראה.
יש לי רק שאלה - אילו בכלל לא היה כספי סיוע, האם העסקה הייתה כבר מתבצעת ?

לא היתה מתבצעת...
שמע, זה דיון מוזר בעיני...אתה בעצם אומר שעושים יותר מדי שיקולים כלכליים כשהטענה הנפוצה היא שעושים פחות מדי...
בוא אני אגיד לך מה קורה באמת....למרות שמח"א הרמ"ט וסגן הרמטכ"ל לא גולשים בפורום, הם עדיין לא לגמרי מטומטמים...כל עוד הם שוקלים מה יהיה מתאים לצרכי הביטחון וכן זה בפירוש עניין לפעמים של cost benefit אז הם עושים את עבודתם...
מהכרותי זה בדיוק מה שקורה...באים אנשים ישרים והגונים ומציגים את הצורך העתידי, המצב הנוכחי ואופציית הרכישה...כן, עניין כספי הסיעו הוא שיקול, לא בפני עצמו אלא כי יש לזה משמעויות ביטחוניות!!
לקנות היום מטוס הדרכה בכספים שהם לא כספי סיוע זה אומר לא לקנות דברים אחרים! אז שואלים כמה זה חשוב וכמה זה הכרחי ומתי אפשר יהיה לקנות בכספי סיוע...כי מה שעומד לנגד העיניים זה כמה ביטחון החבילה תיתן...
זה בדיוק מה שהם צריכים לעשות, אם אתה חושב שלא עושים זאת כדאי שא. תביא הוכחות ב. תביא מניע..כי אני לא מבין מה בדיוק יכול להניע את סגן הרמטכ"ל שהצבא שלו לא יהיה מוכן ומבצעי (בהקשר הזה לפחות).
בינתיים הדוגמאות שנתת מוכיחות רק חוסר ידע! כשהיו צריכים מחליף לעיט לפני כמה שנים ולא היה בכספי סיוע עשו זאת בכסף ישראלי!!! המציאות עונה לך על השאלה והורסת לך את התאוריה? מצטער..תחליף תאוריה...

ישן 20-03-2011, 07:48
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=bertold]עיט הוחלף ? זה..."

עכשיו אני לא מבין את הרמה של הבדיחות שלך:
ציטוט:
לפני כמה שנים חיפשו מחליף לעיט, לא היה בכספי סיוע מחליף ראוי אז הוציאו מכרז ועשו את העיט המשופר

אתה משווה את עלויות של השיפור עם עלויות של מטוס חדש כאשר ההבדל הוא בסדר גודל בתוספת איזה מקדם ? וזה נקרא "הוחלף" ?

ציטוט:
לא הסכימו להמשיך עם המטוס שיש בדיוק מהסיבות שציינת...
בסדר?, תתעדכן, היום כבר אין יותר עיט בחיל האויר, רק עיט משופר.

לא בסדר, זה בדיוק מה שטענתי. היה צורך אמיתי להחליף את העיט אבל בגלל חוסר תקציב שקלי דחו את ההחלפה. דחו ולא ביטלו.

ויש לי גם בקשה אישית. כאשר אני קורה את מה שאתה כותב יש לי תחושה שאתה מרביץ במקלדת.
תעשה משהו עם הטון שלך כי אתה זורק כאן ביטויים של חוצפן בפקק תנועה.

נערך לאחרונה ע"י bertold בתאריך 20-03-2011 בשעה 08:07.
ישן 20-03-2011, 10:33

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "עכשיו אני לא מבין את הרמה של..."

ציטוט:

אתה משווה את עלויות של השיפור עם עלויות של מטוס חדש כאשר ההבדל הוא בסדר גודל בתוספת איזה מקדם ? וזה נקרא "הוחלף" ?

לא בסדר, זה בדיוק מה שטענתי. היה צורך אמיתי להחליף את העיט אבל בגלל חוסר תקציב שקלי דחו את ההחלפה. דחו ולא ביטלו.

ויש לי גם בקשה אישית. כאשר אני קורה את מה שאתה כותב יש לי תחושה שאתה מרביץ במקלדת.

אתה החוצפן, יוצא בהכרזה "שהיה צריך להחליף את העיט" כשאתה לא יודע דבר וחצי דבר על מה זה עיט, מה זה המחליף, והאם היו חייבים להחליף את העיט באמת...
אתה זורק רפש עם אפס ידע רק כדי שיתאים לאג'נדה שלך....
תביא מעט עובדות ואז נדבר איתך...

ישן 20-03-2011, 10:41

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "עכשיו אני לא מבין את הרמה של..."

ציטוט:

ומעבר לזה....מה זה משנה העלויות? העיקרון אותו עיקרון, הוציאו מלא כסף ישראלי כי לא היה מחליף אמריקאי? מה רצית? שיקנו משהו לא מתאים ביותר כסף? שקלו דרך אגב מטוס מזרחי, אבל הוא לא היה שונה בהרבה מהעיט אז העדיפו פשוט את העיט...
דחו ולא החליפו? מה זאת אומרת דחו ולא החליפו? על כל רכש אפשר להגיד שדחו בעצם את ההחלטה הנכונה...לא, החליפו בהחלט ולכן קיבלו לפחות עוד 10 שנים עם העיט!! זה לא "דחיה" זה פרויקט רציני שנתן 10 שנים לפחות של פיתרון טוב ומתאים!!! אתה צריך להוכיח שהפיתרון לא היה מתאים ושהיתה אופציה יותר טובה רק שהעדיפו לא לעשות אותה כי זה לא בכסף סיוע...(הפרויקט הזה גם לא היה בכסף סיוע..)
קדימה, נראה אותך מוכיח או אפילו מתקרב לעשות זאת...

ישן 19-03-2011, 18:28
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "לא ניסיתי לפגוע באיש"

אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. זה שאתה חושב (כי זה כנראה מה שאמרו לך או אמרו בתחקיר, ואפילו שזה מה שחיל האוויר אמר בתחקיר) שחבר שלך נהרג כי לא היו מסוקי חילוץ זמינים, לא אומר ש.:
1. ..אם היו מסוקים זמינים הם היו נשלחים.
2. ..אם היה נשלח מסוק - האם הוא היה מסייע.
3. ..אם היו נותנים לך את יכולת הבחירה בין עוד טנק לעוד מסוק היית בוחר במסוק.
4. ..אם היו בוחרים בין עוד מסוק לציוד לחימה בסיסי יותר בכמויות הנדרשות - מישהו היה בוחר במסוק..
5. ..התפקיד העיקרי של המסוקים הוא פינוי פצועים (אולי התפקיד המרכזי היום הוא הסקה אל היעד ולא ממנו?).
6. ..יש מספיק צוותי אוויר להפעיל את המסוקים הנוספים שאתה רוצה.
7. ..יש מספיק צוותי חילוץ (669 - לוחמים, רופאים ופראמדיקים, לצורך העניין) כדי לשים אותם בכוננות החילוץ במסוקים ההיפוטתיים הללו.
8. ..יש מספיק צוותי קרקע להפעיל את המסוקים הללו.
9. ..יש מספיק חלפים כדי לתפעל את המסוקים הללו.
10. ..יש מספיק דלק כדי לתדלק את המסוקים הללו...
11. ..אתה מודע לעלויות האמיתיות של רכישת עוד מסוק בודד. ואני מדבר על בודד.

סתם 11 נקודות למחשבה, ככה בשליפה מהירה.

ישן 19-03-2011, 22:51
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "כל מה שרשמת נכון ולא משנה כלום"

לשאלתך - כנראה שאין פער ביכולת הניוד האווירית של צה"ל.
צה"ל עדיין לא הפך להיות צבא יביל אווירית (לראיה השימוש בטנקי מערכה, נגמ"שים ואפילו ג'יפים שלא יבילים אווירית. גם לא בהרקולס), כנראה עם כוונת מכוון ברורה. הכח היביל אווירית מיועד לשימושים מאוד ספציפיים (הפתעה, ניוד מהיר וכו').
האם יש צוך מערכתי ביותר מסוקי חילוץ? קטונתי מלקבוע..

שים לב שחצי מהנקודות שלי לא קשורות כלל לניהול המערכה תחת ערפל הקרב, והן ניתנות לחישוב ושקילה במשרדים מוארי פלואורוסנטים.
אני מניח שצה"ל הגדיר את הייעוד של המסוקים (הצורך המבצעי), ומכאן גזר הכל אחורה. מתישהו הגיעו לבעיית התקציב (זה יכול להיות עוד לפני הגדרת הצורך) ותקנו את הכמויות.

רציתי להבהיר שהאדם המצוי רואה (במקרה הטוב) את עלות המסוקים בלבד. מי שמסתכל קצת מעבר יבין שזה צריך לכלול גם את עלויות גיוס כח האדם, הכשרתו, הטיפול השוטף בו וכו', וכמובן עוד עשרות היבטים טכנו-לוגיסטיים שאת כולם רוצים לשלם בדולרים אמריקאיים, אם רק אפשר... וכל זה לפני שמדברים על נזקים אפשריים למדיניות החוץ של ישראל.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 19-03-2011 בשעה 22:54.
ישן 20-03-2011, 08:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "כל מה שרשמת נכון ולא משנה כלום"

יש פער, אז מה? יש פער בזה, ביכולות החי"ר, בנגמ"שים כבדים, בתומ"תים, בטנים והשד יודע מה עוד - הצבא פועל חסר. צריך להשלים פערים איפה שהם קריטיים.

ישן 08-07-2011, 12:38
צלמית המשתמש של amirsgv

לא סותר
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "הם כותבים במפורש ש-[QUOTE]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
הגיעה הזמנה מהמרינס לארח שני טייסים בטייסת הטילט-רוטור. נשלחו שני סא"לים (לא ממש הדרג שמחליט על כאלו דברים) והם קיבלו את ההזמנה ברצון רב.
אין פה שום דבר שמעיד על עסקה.

זה נכון, סא"לים לא מחליטים, אבל סא"לים ממליצים, אחרת מי ימליץ ? מח"א ? רלמ"ס ? מישהו צריך נתונים מקצועיים להתבסס על פיהם. על פניו נראה כאילו שלחו מפקד טייסת וטייס ניסוי בכיר של מסוקים בדיוק בשביל לקבל חוו"ד מקצועית. אין לי מושג אם תהיה עסקה או לא, אבל זה ששלחו שני טייסים לקבל חוו"ד זה הגיוני. עוד מימי בחינת המיסטר 2 (בהם טייס הניסוי בני פלד בחן את המטוס ואת המיסטר 4) שולחים דרג מקצועי להתנסות, לדרג הבכיר אין כלים.

ישן 14-07-2011, 00:00
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
ועכשיו הכתבה מתוך "הארץ"
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "בחינת האוספריי ע"י חיל האוויר: פירוט באתר המארינס"

האם אנשיל פפר התחיל לקרוא את הפורום?

טייסי חיל האוויר יצאו לארה"ב לבחון את המטוס-מסוק
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

מאת אנשיל פפר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

זו אינה הפעם הראשונה שטייסים ישראלים מטיסים את ה-V-22, אולם הפעם מדובר בלימוד לעומק של יכולות כלי הטיס המהפכני

למרות שרכישה של מסוקי סער חדשים לחיל האוויר אינה נמצאת כרגע על הפרק, משלחת של טייסים ישראלים ביקרה לאחרונה בבסיס של חיל הנחתים האמריקאי בצפון קרוליינה כדי להתרשם מהמטוס-מסוק V-22.

להמשך הכתבה:

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1234639.html
ישן 14-07-2011, 09:31
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "ועכשיו הכתבה מתוך "הארץ""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
למרות שרכישה של מסוקי סער חדשים לחיל האוויר אינה נמצאת כרגע על הפרק
והשאלה היא - מה כן נמצא על הפרק?
והנה התשובה:
לאחרונה התקיים דיון בבית הנבחרים האמריקאי על הצעה 2219 שכוללת את המשך מימון תכנית האוספריי.

ועל רקע הדיון הזה מעניין הציטוט הבא -

ציטוט:
a case DoD probably hopes will appeal both to Washington and international audiences: The Osprey is a business success, as well as an operational one, and it not only deserves to be spared from the U.S. budgetary guillotine, foreign buyers might consider it even amidst austerity measures.

ציטוט:

A few weeks, ago, when the V-22 Osprey’s program manager mentioned the prospects for potential international customers, he didn’t want to name any names. But here’s one candidate: The Israeli Air Force, which sent a team to spend some quality tiltrotor time down at Marine Corps Air Station New River, N.C

......

Although it makes clear “there is no procurement process on the table,” it also makes the Israelis sound very interested in the V-22.

אם אנחנו חושבים שהלוביסטים והספינים בישראל הם גורם רציני אז ליד מה שקורה בוושינגטון אנחנו ילדים קטנים.
יש הצבעה בבית הנבחרים על עתיד תכנית ששווה הרבה ג'ובים באיזור בחירה של כמה אנשים (כתוב מפורשות בכתבה) אז מזמינים כמה קצינים לבלות זמן איכות עם הכלי למרות שאין שום עסקה על השולחן, ומנהל התכנית מפיץ באזז על מכירות צפויות.
ישן 14-07-2011, 14:30
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[right][QUOTE=צ'ומפי]למרות..."

מעניין אם במסגרת השיקולים, לוקחים בחשבון את העובדה שהיסעורים של ח"א כבר בני 43, למרות שתי תוכניות השבחה, ושייקח עוד זמן עד למבצעיות של הדור הבא CH53K.
אולי זה דווקא ייתן תמריץ להקמת טייסת ראשונית של מטוסי אוספרי. גם אם לא בהיקף סד"כ טייסתי מלא.
יש גבול למה שהינשופים מסוגלים לעשות והם לא יכולים לקחת כל משימה מהיסעור. אולי האוספרי יכול לתת ערך מוסף בהיבט זה, בנוסף ליתרונות שיש לו על פני מסוקים רגילים.
לצערי בכל מערכת שיקולים שתישקל, תעמוד לנגד עינינו העלות הגבוהה של מטוס/מסוק זה: 67 מיליון דולר נכון לשנה שעברה.

ישן 20-07-2011, 14:16
צלמית המשתמש של amirsgv

צודק
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
משפט מוזר.

לכאורה הוא אומר כי יהיו 2 טייסים במטוס, אחד ממערך התובלה והשני ממערך המסוקים, וכל אחד יטיס אותו בחלק שלו. להדיוט כמוני זה לא נשמע סביר.

למעשה, ניתן להניח, שככל והמטוס יירכש על ידי חיל האויר, הטייסים יוכשרו ייעודית אליו בשני סוגי המתארים.

הכלי הזה מצריך שני אנשי צוות שיפעלו בהרמוניה, ותיאור של שני טייסים משני מערכים שונים נשמע לי כמו מתכון לבלגן. להערכתי, וזו כמובן הערכה בלבד, במידה וירכש יבואו טייסיו מקרב מערך המסוקים: הנושא של נחיתה אנכית בשדה הקרב יותר מהותי ומצריך נסיון של טייסי מסוקים מאשר של טייסי תובלה.

ישן 20-07-2011, 15:02

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "צודק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
הכלי הזה מצריך שני אנשי צוות שיפעלו בהרמוניה, ותיאור של שני טייסים משני מערכים שונים נשמע לי כמו מתכון לבלגן. להערכתי, וזו כמובן הערכה בלבד, במידה וירכש יבואו טייסיו מקרב מערך המסוקים: הנושא של נחיתה אנכית בשדה הקרב יותר מהותי ומצריך נסיון של טייסי מסוקים מאשר של טייסי תובלה.

ההערכה שלי אישית היא הפוכה (ואני מסייג את דברי, להבדיל מנושאים אחרים בתחום התעופה, במקרה הזה אני נותן הערכה מושכלת בלבד, ולא מידע מהימן).
הכלי הזה להבנתי הוא מטוס תובלה שבסוף נוחת בצורה דומה למסוק...זאת אומרת שכבר עכשיו, טייס תובלה יודע לעשות איתו "הכל" פרט להמראה ונחיתה, את זה אפשר ללמד טייס מנוסה בזמן קצר יחסית וזה בסוף (למרות הרגישות הבטיחותית) אחוז קטן מאוד מהמקצוע ומזמן הטיסה.
טייס מסוק מכיר כאן רק את תחום הנחיתה וההמראה(וגם זה לא בדיוק, כי המטוס הזה להבנתי מתנהג כמו מטוס תובלה בשאר הזמן, אבל לא בדיוק כמו מסוק סטנדרטי בנחיתה) ואין לו מושג בשאר מאפייני הטיסה שהם רוב הפעילות (גם אם לא החלק הכאילו דרמטי של הפיכת המטוס למסוק..).
אני הייתי הולך על טייסי תובלה, אבל האמת היא שאין לי ספק שאפשר לעשות את זה גם באופציה של לקחת טייסי מסוקים..בסוף זה לא הבדל כזה גדול...

ישן 20-07-2011, 15:19
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "צודק"

יש להניח שהתו"ל יפותח עפ"י היכולת ויכלול מרכיבים של שני המערכים שהרי מדובר במטוס כלאיים. לא מן הנמנע שבתקופה זו יכללו בצוות הקליטה אנשים משני המערכים לביצוע סינרגיה ביכולות.

לא מצאתי נקודות בהם הכשרת "טייס מסוק" היא קריטית. נכון שהכלי יכול לרחף אבל מעבר לנקודה הספציפית הזו - הכלי מתנהג כמטוס במהלך כל שאר הטיסה ואז היכן יתרונות ההכשרה?

גם במצב חירום - הכלי מתנהג כמטוס ולא מבצע אוטורוטציה אלא ניגש לנחיתה בגלישה כמטוס.

לדעתי הבלתי מלומדת - יכולת ריחוף ניתנת לרכישה על ידי טייס מטוס ממש כמו שיכולת הטסה "רגילה" ניתנת ללימוד טייס מסוק.

ישן 03-08-2011, 22:08
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אולי ישתמשו בו כמטוס פינוי /..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
אולי ישתמשו בו כמטוס פינוי / תובלת קומנדו. וזה כי היום לא מפנים פצועים ולא מובילים קומנדו ?
גם המהירות וגם גובה הטיסה יכולים להיות קריטיים עבור פצועים קשה והתחמקות מנ"מ קני וטילי כתף.
אם מפנים פצועים, אין משמעת למהירות ולגובה טיסה בכניסה/יציאה לאזור הפינוי אם יש נ"מ קני וטילי כתף
אם בכ"ז חיל האויר יחליט שצריך מטוסים כאלה. מה זה אומר על כל המומחים בפורום הזה, עם דעותיהם-הנחרצות-והמחולטות-שאין-לערער-עליהן-ולא-תיענש-כי-מה-אתה-יודע-מהחיים-שלך-ילד?

ישן 05-08-2011, 20:31
צלמית המשתמש של amirsgv

נכון
בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "זה נכון, אבל יש עוד הרבה טיסה..."

אבל אני התייחסתי לנושא הספציפי של כניסה ויציאה לשטח מאויים.
לגבי המהירות הגבוהה יותר, אני לא מזלזל בה. אני רק תוהה בכמה היא תבוא לידי ביטוי.
בדקתי, ע"פ ויקפדיה מהירות השיוט של היסעור היא 278 קמ"ש, מהירות השיוט של האוספרי היא 446 קמ"ש (לקחתי מהירות שיוט ולא מירבית, כי המסוק מלא דלק, עם צוות רפואי ופצועים ולא תמיד בגובה אידיאלי להשגת שיאי מהירות).
המרחק מבירות לחיפה, בקו ישר, הוא 124 ק"מ. במהירות הזו, ההבדל בין האוספרי ליסעור הוא תוספת של 10 דקות טיסה ליסעור. זה חשוב, זה רצוי, אבל זה לא הופך עולמות ... ורוב הפינויים לא יעשו במרחקים אלו.
מן הסתם ככל שעולה מרחק הפינוי ההבדל גובר, אבל גם במקרה הזה אנחנו מדברים על 17 דקות זמן טיסה באוספרי ו-27 דקות זמן טיסה ביסעור.

ישן 05-08-2011, 20:38

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
אבל אני התייחסתי לנושא הספציפי של כניסה ויציאה לשטח מאויים.
לגבי המהירות הגבוהה יותר, אני לא מזלזל בה. אני רק תוהה בכמה היא תבוא לידי ביטוי.
בדקתי, ע"פ ויקפדיה מהירות השיוט של היסעור היא 278 קמ"ש, מהירות השיוט של האוספרי היא 446 קמ"ש (לקחתי מהירות שיוט ולא מירבית, כי המסוק מלא דלק, עם צוות רפואי ופצועים ולא תמיד בגובה אידיאלי להשגת שיאי מהירות).
המרחק מבירות לחיפה, בקו ישר, הוא 124 ק"מ. במהירות הזו, ההבדל בין האוספרי ליסעור הוא תוספת של 10 דקות טיסה ליסעור. זה חשוב, זה רצוי, אבל זה לא הופך עולמות ... ורוב הפינויים לא יעשו במרחקים אלו.
מן הסתם ככל שעולה מרחק הפינוי ההבדל גובר, אבל גם במקרה הזה אנחנו מדברים על 17 דקות זמן טיסה באוספרי ו-27 דקות זמן טיסה ביסעור.

לא זה לא העניין..העניין הוא שכשטסים מהר קשה לנ"מ ולטילים לפגוע בך...זה הכל.

ישן 06-08-2011, 10:54

כמה נקודות
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "נכון"

א. מהירות כניסה ויציאה משפרות את השרידות כאשר לוקחים בחשבון את זמן ההיערכות והרכישה של הצוות הפוגע. נכון. ה-V-22 ירחף בעת החילוץ אבל גם אם רמת הרעש שלו דומה לזו של מסוק רגיל - הרי שיכנס לשטח בזמן קצר יותר ויעזוב אותו מהר יותר לאחר החילוץ למרות שזמן השהייה שלו בשטח עשוי להיות דומה

ב. ברמת הטווח - אין מה להשוות בין ה-V-22 למסוקים מקבילים.

רדיוס פעולה של יסעור עומד על 160 ק"מ (מתייחס לדגם CH-53D עפ"י ויקיפדיה) מהירות מירבית 170 קשר
רדיו פעולה של ינשוף עומד על 225 ק"מ (מתייחס לדגם UH-60L עפ"י גלובל סקיוריטי) מהירות מירבית 159 קשר
רדיוס פעולה של V-22 עומד על 722 ק"מ (מתייחס לדגם MV-22B עפ"י ויקיפדיה) מהירות מירבית 250 קשר

ישן 06-08-2011, 11:25

בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "כמה נקודות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
א. מהירות כניסה ויציאה משפרות את השרידות כאשר לוקחים בחשבון את זמן ההיערכות והרכישה של הצוות הפוגע. נכון. ה-V-22 ירחף בעת החילוץ אבל גם אם רמת הרעש שלו דומה לזו של מסוק רגיל - הרי שיכנס לשטח בזמן קצר יותר ויעזוב אותו מהר יותר לאחר החילוץ למרות שזמן השהייה שלו בשטח עשוי להיות דומה

ב. ברמת הטווח - אין מה להשוות בין ה-V-22 למסוקים מקבילים.

רדיוס פעולה של יסעור עומד על 160 ק"מ (מתייחס לדגם CH-53D עפ"י ויקיפדיה) מהירות מירבית 170 קשר
רדיו פעולה של ינשוף עומד על 225 ק"מ (מתייחס לדגם UH-60L עפ"י גלובל סקיוריטי) מהירות מירבית 159 קשר
רדיוס פעולה של V-22 עומד על 722 ק"מ (מתייחס לדגם MV-22B עפ"י ויקיפדיה) מהירות מירבית 250 קשר

מהירות משפרת את השרידות גם בלי כל קשר למה שכתבת..פשוט כי יותר קשה לפגוע במטוסים יותר מהירים.
מעבר לכך- נתונים מענינים, תודה.

ישן 03-08-2011, 22:50

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אולי ישתמשו בו כמטוס פינוי /..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
אולי ישתמשו בו כמטוס פינוי / תובלת קומנדו. גם המהירות וגם גובה הטיסה יכולים להיות קריטיים עבור פצועים קשה והתחמקות מנ"מ קני וטילי כתף.

אם בכ"ז חיל האויר יחליט שצריך מטוסים כאלה. מה זה אומר על כל המומחים בפורום הזה, עם דעותיהם-הנחרצות-והמחולטות-שאין-לערער-עליהן-ולא-תיענש-כי-מה-אתה-יודע-מהחיים-שלך-ילד?

לא ראיתי כאן אף דעה נחרצת של אף אחד מהמומחים, אפילו לא של אלו שהתנגדו לרכש המטוס..אתה יכול להביא קישור לעניין?..
ולעניין השני (כי אתה באמת לא יודע כלום דרך אגב) לטיסה בגובה יש גם חסרונות גדולים בעניין התחמקות מטילים..

ישן 09-09-2011, 14:58
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בבטאון החדש יש כתבה על ביקור שני טייסי חיל האויר ביחידת ה V-22
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "V-22 אוספרי, אשכול מס' 1"

אחד מהם טייס אנפה, השני טייס יסעור, תובנות עיקריות:
1. ביצועי ה V-22 עולים בסדר גודל על כל מסוק שבידי ח"א
2. עבור משימות תובלה ופינוי נפגעים בתוך ישראל ובסמוך לה, אין ל V-22 ערך מוסף
3. מאידך עבור משימות בטווחים ארוכים יותר, יש ל V-22 ערך מוסף רב והוא אף יאפשר ביצוע משימות שכרגע הן בלתי אפשריות מבחינת הכלים הקיימים של החיל
4. שעת טיסה של V-22 עולה כמו זו של יסעור אך הוא יכול לשאת רק 2/3 המטען של היסעור
5. הסמכת טייסי ה V-22 בחיל הנחתים היא של מסוקים ואחריה הסבה לטילט (ולא של תובלה)
6. ה V-22 פשוט יחסית להטסה, למעט המעבר בין טיסה אופקית לאנכית וההפך
ישן 13-09-2011, 17:08

הנה תקציר של הכתבה, מתוך אתר במחנה
בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "בבטאון החדש יש כתבה על ביקור שני טייסי חיל האויר ביחידת ה V-22"

http://www.idf.il/1133-12450-he/Dover.aspx

צוות הבדיקה של מטוסי ה-V-22 חזר ארצה לאחר שבועיים של טיסות והכשרה בארה"ב. לדבריהם, המטוס-מסוק הייחודי "ישנה את חוקי המשחק, ויבצע פעולות עליהן לא חלמנו". על המשימה הזו אפשר לסמן וי: צוות של שני טייסי מסוקים וותיקים ואנשי צבא נוספים חזרו ארצה, לאחר חודש של טיסות והכשרות בכל מתאר אפשרי על מטוס ה-V-22. "המטרה שלנו הייתה לבדוק את התאמת המטוס לצרכי החיל, גם מבחינה מבצעית וגם מבחינת משמעויות התפעול", סיפר סא"ל נמרוד, ממחלקת אמל"ח בחיל-האוויר.

לאחר שבועיים במהלכם למדו הטייסים את יסודות המטוס מ-א' ועד ת' בבסיס המארינס בצפון קרוליינה, עלו לראשונה לאוויר בכוחות עצמם. "ניסינו לבחון את המטוס במתארים מוגבלים, בטיסות לילה, באזורים גבוהים ובראות לקויה. אין ספק שהוא פורץ דרך, בתחומים רבים". מטוס ה- V-22 מאפשר להמריא ולנחות כמסוק ולטוס מהר וגבוה כמטוס, והוא בהחלט פורץ דרך בטכנולוגיה החדישה שלו. "המטוס טס במהירות כפולה מזו של מסוק ממוצע, והטיסה בו נוחה ובטוחה ", סיפר סא"ל נמרוד.

במסגרת בחינת המטוס, בדקו במטה החיל מבצעי עבר שהתרחשו מעבר לקוי האויב, וניסו לשער כיצד היה משפיע ה-V-22 לו היה משתתף בהם. "הוא היה משנה את חוקי המשחק ויוצר שינוי מהותי. היינו נכנסים לתחומים שלא חשבנו להגיע אליהם. מצד שני, ישנם גם מספר תחומים אשר לא היו משתנים כלל", אמר סא"ל נמרוד. המטוס אומנם איננו חמקן, אך נחשב בקרב מביני עניין כמטוס "שריד". "ברגע שטסים מהר ובגובה רב, ניתן להתחמק מן האיומים הרגילים. אם המטוס ייפגע במקרה הגרוע ביותר וכל להמשיך לתפקד כרגיל הודות למערכות הגיבוי הרבות שלו".

למרות שהמטוס הוא בן כלאיים של שתי פלטפורמות, סא"ל נמרוד לא מאמין שיהווה תחליף לאחת מהן. "המטוס הזה הוא כלי תעופה חדש המתגבר על קשיי הנחיתה שעומדים בפני מטוס ועל המהירות האיטית של המסוק. ביצוע המשימות רחוקות מחייב אותנו כיום להביא את הכלים שעומדים לרשותנו לקצה גבול היכולת, ".

מסתבר שקליטת הטכנולוגיה החדשה, אם יוחלט לרכוש את המטוס, לא תיכרך ביותר מדי קשיים עבור חיל האוויר. "אחזקת המטוס דומה מאוד לאחזקת היסעור ולא אמורה להוות בעיה. אפילו הכשרת הטכנאים תהיה דומה", סיפר סא"ל נמרוד. "כמו בטייסות המבצעיות בצבא ארה"ב נכון שמטיסי המטוס יהיו ברובם טייסי מסוקים בשילוב טייסים ממערכי התובלה. משימותיו יכילו עבודה רבה בקרבת הקרקע ועם כוחות הקרקע. אשר איתם מורגלים לעבוד בראש ובראשונה טייסי המסוקים"
ישן 27-02-2012, 17:15
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04

המסוק-מטוס עם שני הרוטורים בדרך לישראל?

קצין אמריקני בכיר אמר כי ישראל, קנדה ואיחוד האמירויות עשויות להיות המדינות הראשונות שירכשו את המסוק המתקדם V-22. לדבריו, ישראל הביעה התעניינות - אך טרם קיבלה הצעת מחיר או מפרט טכני. בינתיים, פועלות היצרניות להורדת העלויות

האם המסוק-מטוס האמריקני עם שני הרוטורים בדרך לעשות עלייה? קצין בכיר בחיל הנחתים של ארצות הברית אמר כי וושינגטון שוקלת למכור לישראל - וגם לקנדה ואיחוד האמירויות - את המסוק המתקדם V-22 (אוספרי) של היצרניות בואינג ובל.

V-22 הוא מעין יצור כלאיים הממריא כמסוק וטס כמטוס. בכנף הייעודית שלו נמצא מדחף מיוחד בעל ציר משתנה, אשר מופנה כלפי מעלה לצורך הנסיקה. במהלך הטיסה הציר מופנה אנכית, לכיוון החרטום. הוא אינו מצריך מסלולי המראה ארוכים, מה שהופך אותו ליעיל בפעילות מבצעית.

לדברי טרי רובלינג, סגן מפקד הנחתים לענייני תעופה, ישראל, קנדה ואיחוד האמירויות הביעו התעניינות ברכישת כלי הטיס, אבל עדיין לא קיבלו הצעת מחיר רשמית או מפרט טכני. הוא ציין כי ארה"ב ממשיכה לפעול להורדת עלות הייצור של המסוק, שיוצג ביולי בתערוכה האווירית בפרנבורו שליד לונדון אחרי שבחודשים האחרונים הוצג בדובאי ובסינגפור.

המסוק טרם נמכר למדינות זרות והיצרניות דיווחו בדצמבר
על "התעניינות" מצד כמה רוכשים פוטנציאליים. חיל האוויר הישראלי התעניין ברכישה ואפילו שלח טייסים כדי לטוס על המסוק-מטוס בארה"ב. יש התעניינות רצינית מצד ישראל, אבל נכון לעכשיו הדבר נמצא בהקפאה משום שישראל טרם קיבלה הצעת מחיר ומפרט טכני מהאמריקנים. לפי שעה, הכלי וגם שעת טיסה יקרים מדי לחיל האוויר.

למרות מאמציהן בשנים האחרונות, בואינג ובל לא הצליחו למכור את המסוק בגלל מחירו הגבוה ועלויות התפעול (כ-10,000 דולר לשעת טיסה) שנמצאים כרגע במגמת ירידה.

המסוק צבר יותר מ-130 אלף שעות טיסה מאז כניסתו לפעילות מבצעית ב-2007. כעת ישנם יותר מ-160 מסוקים שמשמשים את החילות השונים בצבא האמריקני, ובחיל הנחתים מתכננים לבקש מהקונגרס לאשר תוכנית רכישה של 91 מסוקים נוספים עד 2017.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4195492,00.html
ישן 27-02-2012, 21:06
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי סיגו שמתחילה ב "מאיזו סיבה? סקרת את המפרט של..."

ומדוע אתה מקווה שתהיה רכישה?
סקרת את המפרט של המטוס? בדקת את ביצועיו? טסת על המטוס? שמעת ביקורות של אנשי חה"א?
או שפשוט הקשבת לדעות "המעניינות" של כמה אנשים שמביעים אהדה למטוס.

לשאלתך,אני שמעתי ביקורות מאנשי ח"א לכאן ולכאן.
ויש דברים נוספים שאני לא אפרט כאן שלא קשורים ישירות למסוק אך הם מהווים מרכיב מרכזי במערכת השיקולים.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 15-04-2012, 01:01
  YGH YGH אינו מחובר  

תביא נתונים באחוזים.
בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "הפרויקט התחיל בשנות ה 80. כמה..."

נבנו 160 אוספרי, מהם התרסקו שישה ועוד כמה תקלות רציניות.
נבנו למעלה מ-2600 מסוקי בלק-הוק. כדי להשתוות ליחס הנפילות של האוספרי תצטרך כ-100 התרסקויות (לא כולל הפלות מאש אוייב). כמו-כן, אחוז השמישות של האוספרי בשנים האחרונות היה די נמוך (קצת יותר מחמישים אחוז).

גלריית התמונות שלי

ישן 15-04-2012, 02:37

בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "תביא נתונים באחוזים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
נבנו 160 אוספרי, מהם התרסקו שישה ועוד כמה תקלות רציניות.
נבנו למעלה מ-2600 מסוקי בלק-הוק. כדי להשתוות ליחס הנפילות של האוספרי תצטרך כ-100 התרסקויות (לא כולל הפלות מאש אוייב). כמו-כן, אחוז השמישות של האוספרי בשנים האחרונות היה די נמוך (קצת יותר מחמישים אחוז).

לא ככה עושים זאת.
עושים זאת ביחס לשעות טיסה, לא ביחס לכמות כלים.
גם כאן כמובן יהיה יתרון גדול לבלק הוק בהיבט בטיחות.
צריך רק לקחת בחשבון 2 נקודות עיקריות:
הראשונה היא שהאוספרי הוא סוג כלי טייס חדש בעוד הבלק הוק הוא כלי מוכר (מסוק)...דבר שגורם מטבע הדברים לכמות תאונות גדולה יותר.
הנקודנ השניה היא השימוש, האוספרי למיטב הבנתי ( כאן אני לא מתחייב...) משמש באחוזים הרבה יותר למשימות מבצעיות בעוד אחוז לא קטן מאלפי הבלק הוקים משמש למשימות מנהלתיות פשוטות בהרבה. עוד סיבה לכמות תאונות גדולה יותר (ואני לא מדבר על אש אויב..).
לבסןף, יכול להיות שמדובר בכלי פחות אמין פשוט... האמת שעם כמות התאונות הקטנה שיש לו (במספרים מוחלטים) אפשר פשוט להסתכל על התאונות ולהגיע למסקנה...

ישן 15-04-2012, 23:23
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 191 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני יודע איך מנורמלות תאונות,..."

אתה צודק במידה והתקלות נובעות משחיקה. אני מסתכל על רשימת התאונות של ה- V22 ורואה שם בעיית חיווט, תקלת תוכנה בעת תפעול תקלה הידראולית, חריגה ממעטפת, ותקלת מנוע. רק האחרונה יכולה להיות קשורה לשחיקה. לכן הנתון הרלוונטי הוא MTBF ולא MTFF.

לפי הבלוג DANGER ROOM:
ציטוט:
Still, the Marines like to tout the V-22 as the safest tactical rotorcraft in their fleet. Leaving out four crashed prototypes and yesterday’s incident, the Marines claim the Osprey has a serious mishap rate of just 1.28 per 100,000 flight hours, compared to a serious mishap rate of 2.6 per 100,000 for the overall Marine air fleet.

יש לציין שהמארינס כניראה עשו כל שביכולתם לשחק עם הנתונים לטובתם. למשל, מתואר כיצד אירוע מ-2006, בו בעת ההכנות לטיסה המנועים החלו לפעול לפתע בסל"ד גבוה, הכלי התרומם 10 מ' באוויר ונחת בחוזקה על המסלול תוך גרימת נזק בכ-7 מיליון דולר לא נכנס לסטטיסטיקה "כי לא אירע בעת טיסה יזומה".

ובכל מיקרה, אפילו ללא התאונות- זו מכונה יקרה מאוד לרכישה ולתפעול, עם הרבה מגבלות שנובעות מהצורך להידחס בספינת נחיתה אמפיבית, להעביר כוח בין המנועים וכו', ללא יכולת אוטורוטציה, עם תא מטען קטן מאוד, ללא מקלעי צד ועוד ועוד.
ישן 16-04-2012, 09:11

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה צודק במידה..."

ציטוט:
ובכל מיקרה, אפילו ללא התאונות- זו מכונה יקרה מאוד לרכישה ולתפעול, עם הרבה מגבלות שנובעות מהצורך להידחס בספינת נחיתה אמפיבית, להעביר כוח בין המנועים וכו', ללא יכולת אוטורוטציה, עם תא מטען קטן מאוד, ללא מקלעי צד ועוד ועוד.

גם למטוס אין יכולת אוטורוטציה. זה הופך אותו למסוכן? להארייר שיש לו יכולת ריחוף - גם אין מקלעי צד. זה בעייתי?

ברצינות - מדובר בכלי טייס פורץ דרך שקשה לשפוט אותו. אז מה עושים? משווים אותו לכל מה שהוא לא מבלי לקחת בחשבון מה הוא כן.

לצערי - אין לי (וכנראה לרובכם) את הכלים לבחון את כלי הטייס הזה - לא בגישה לנתונים אמיתיים ואולי גם לא בהבנה של התו"ל שהוא מציע ושונים ממה שיש לנו היום.

משעשע בעיקר לראות מה קורה כשמכניסים ל-GOOGLE את השאלה: Is the V-22 safe?

שתי התוצאות הראשונות פשוט סותרות זו את זו

Why the V-22 Osprey is Unsafe
www.g2mil.com/V-22safety.htm - תרגם דף זה
After three years of careful study and analysis of the V-22 following the tragic crash at Marana, Arizona in March 2000, several safety-related issues continue to ...

V-22 - THE HELICOPTER PAGE
www.helicopterpage.com/html/tiltrotor.html - תרגם דף זה
“What makes the V-22 so amazing?” This aircraft has safety built into every aspect of its design. Some examples of this are the triple redundant hydraulic ...

ישן 17-04-2012, 10:44

בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי ykantor שמתחילה ב "כנראה שאין סתירה בין 2 המקורות, למרות הכותרות הסותרות"

לא מצאתי שם התייחסות לנקודת הזמן בה זה קרה. מצד שני מצאתי את זה:

between 2001 and 2005, the Osprey was redesigned and retested. Sloppily laid out hydraulic lines were rerouted, putting a stop to frequent and dangerous leaks. Flaws in flight control software, which in combination with a hydraulic leak had caused one fatal crash, were fixed. A trio of brave test pilots deliberately and repeatedly flew the Osprey into the little-understood aerodynamic condition that caused its worst crash and figured out how a pilot could get out of it. Cockpit warning devices were installed to keep future pilots from putting an Osprey into this "vortex ring state" in the first place.

מעבר לזה - פותחה גירסא אזרחית למסוק וסוכם על ייצור באיטליה (אוגוסטה) - אבל איפשהו זה נתקע מסיבות מסחריות בין החברות. סביר להניח שהפרוייקט לא היה יוצא אל הפועל ללא האישורים המתאימים

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 17-04-2012 בשעה 11:01.
ישן 18-04-2012, 11:45
  YGH YGH אינו מחובר  

עד שני טון? מישהו סיפר את זה לצ'יינוק?
בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי tomerbla שמתחילה ב "שחקן נוסף במרוץ: בואינג מציעה לחיל האוויר את מסוק הצ'ינוק כמחליף ליסעור"

בכל מקרה, הצ'יינוק עדיין סובל מבעיה אחת בהשוואה ליסעור, והיא לא מינורית בכלל (ואני לא מדבר על המורכבות של שני הרוטורים):

נסה להכניס לתוכו ג'יפ.

גלריית התמונות שלי

ישן 06-03-2013, 20:42

תמונת מצב - CV-22 אוספרי למבצעים מיוחדים של חהא"א - המון פרטים מעניינים

CV-22 Progress Report
http://www.defensemedianetwork.com/...rogress-report/

Historically, two things define special operations air capability: an aircraft modified with special capability and crews selected from the conventional force for special training. The CV-22 is modified from the Marine version MV-22 by addition of terrain following, terrain avoidance radar, additional communications, added fuel tanks for range, and extra defensive systems for higher-threat air environments. At the end of 2011, about half of the CV-22s programmed to come to the U.S. Air Force and AFSOC had been delivered: five of seven for the CV-22 schoolhouse in the Training Command and 21 of 43 for AFSOC operational units. Two of AFSOC’s planned CV-22 squadrons, the 8th Special Operations Squadron (SOS) at Hurlburt Field, Fla., and the 20th SOS at Cannon Air Force Base, N.M., have aircraft assigned to them and have both deployed operationally to exercises and to combat. It will be at least three more years before all of the aircraft are built and delivered to the four squadrons that are to possess and fly the aircraft.

Like other new AFSOC aircraft, the CV-22 deployed to combat as soon as it reached initial operational capability, or IOC, which was in 2009 with a deployment to Iraq. Since 2010, subsequent combat deployments have been to Afghanistan.
Until 2011, there were not enough aircraft and trained people to sustain continuous deployment. Deployment schedules in 2011 were for a continuous deployment to begin in the spring, with the 20th SOS beginning it and turning it over after four months to the 8th SOS.

In late March, world events intervened into the schedule when Operation Odyssey Dawn called for CV-22s to deploy to Europe. The 20th SOS aborted its planned desert train-up time and moved out on a 96-hour deploy order, deploying in three days and 30 hours flying time to Royal Air Force Mildenhall, England, to join the 352nd Special Operations Group in support of the operation.
Decisions by the NATO Alliance not to use SOF ground teams to help the Libyan rebels resulted in a decision for the 20th’s CV-22s to remain in Europe, and their planned train-up in the southwest United States became a European orientation to help accustom the people in the area around Mildenhall to the CV-22 – what it looks like, sounds like, and its flight profiles. This anticipates when the aircraft will be permanently assigned to Europe. The aircraft and crews completed their self-deployment to Afghanistan, after two days and 21 hours of flying time, to arrive at Kandahar on May 4.

Allowed to train unilaterally in the Afghan environment for a couple of weeks, the squadron began supporting operational missions later that month. Lt. Col. Tom Palenske, the squadron commander, relates that from May until the squadron was relieved by the 8th SOS in October, it flew 99 missions with a 99.6 percent success rate on providing the desired numbers of aircraft. The supported Army units captured or killed 307 enemy insurgents, and the Army units had only good things to say about the CV-22, the aircrews, and its maintainers.

“They like the speed of the aircraft, twice that of a helicopter, and that, like a helicopter, we aren’t limited to runways but can find LZs [landing zones] close to their targets.
” The aircraft can range the entire area of operations in fairly short amounts of time; most targets are within 30 minutes of the launch point. Saved time can result in follow-on missions if target exploitation gains information on another target. Speed of action and speed of follow-on planning to another mission can result in greater success if the enemy has less time to communicate and react.

They’ve also dealt with the expected problems of brown-out/dust-out landings. Palenske related that the dust-outs are worse than in his helicopter experience, but the cockpit instrumentation and the stability of the CV-22 in a hover help to counter the negative effects

Criticisms of V-22 operational suitability and sustainability can now be answered more authoritatively as the numbers of aircraft have grown to a sizeable enough fleet. When the CV-22 fleet was less than a combined 10 aircraft at the training unit and at the first operational unit, the metrics were dismal.
Operationally ready rates were around 60 percent and they decreased when the aircraft deployed to desert environments. With five or six deployed of the 20 aircraft in AFSOC in 2011, operational readiness numbers exceed 70 percent. Still, it’s short of the desired 80 percent, but closing in on that goal.

The CV-22 engine eats dust and digests it poorly. In the first month of Palenske’s operations in Afghanistan, the squadron changed every engine on every aircraft. The problem was serious enough to bring technicians from the engine maker, Rolls-Royce, to Afghanistan.
They discovered a couple of things, changed a part, and brought some fixes on the engine programming software. They changed the procedures and water content used on engine washes, making the washes more effective at cleaning engine compressor sections. They installed new intakes for the oil coolers that kept them from clogging in the dust. Then, they loaded new software into the engine programs, allowing greater exhaust temperatures, increasing the aircraft’s airspeed by 20 knots and giving some altitude improvements.

ישן 15-03-2013, 11:54
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 222 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=G_Zhukov]או שזו התנעה..."

נדמה לי שעודפי דלק אמורים להוציא עשן שחור. עודפי שמן מוציאים עשן לבן (בדוגמא הבאה מדובר בעשן לבן אחרי שהרוטורים כבר מסתובבים ולכן ייתכן שזה לא עונה על העניין שהעלה Fang).
"Oil leaks are so common that crews are never surprised when engines smoke
during start-up as accumulated oil burns, as this video shows
לא מאמין, אין דבר כזה "נזילות שמן כל כך שכיחות שהצוותים לא מופתעים כשהמנועים מעשנים.."
שמן נימצא במערכת סגורה, אם יש נזילה היא תמשיך (ככל שלחץ השמן יגדל אז היא גם תתגבר) והם ממש לא ימריאו עם מנוע נוזל!
אפשר לעבור על כל הסקירות ברשת ולראות שהעשן יוצא קודם כל ממנוע אחד בזמן שילוב הרוטורים, בהמשך גם מהמנוע השני כשהרוטורים כבר בתנופה (זה מה שרואים בסרט שצירפת).
ניראה שפליטת העשן זו פעולה טבעית של המנועים, לכן לא הגיוני שהיא קשורה לתקלות ובכלל זה נזילות.
יחד עם זאת, נכון הדבר (כפי שכבר נטען כאן) שכאשר יש נזילת שמן על גוף המנוע החם הוא נשרף ומעלה עשן לבן.
עוד מערכת במנוע שאפשרי שהיא האחראית על העשן היא המערכת ההידראולית אשר גם לה יש את הבעיות שלה (כתבה)

ישן 24-05-2013, 00:39

Bell V-280 Valor Spotlighted at SOFIC

http://www.defensemedianetwork.com/...ghted-at-sofic/

The V-280 fuselage element appears similar to the current UH-60 series Black Hawk with a V-tail. The design includes a large wing with rotating prop rotors and non-rotating engine. A driveshaft runs through the straight wing, allowing both prop rotors to be driven by a single engine in the event of engine loss.

לא רע
Additional design features include dual cargo hooks that allow the lift of an M777A2 howitzer at approximately 10,000 pounds.

“Our design is also without the side external fuel tanks, where soldiers just can’t get out of the airplane easily,” he continued. “With the V-280 most of the fuel is in the wing. There is a little ‘up in the top,’ but not much. And in a self-deployment configuration you can put in fuel bags that will allow Valor to go over 2,100 nautical miles – so it has the range for ‘trans oceanic’ types of things. We can self-deploy basically anywhere in the world with few gas stops. And with that speed you can do that in a couple of days to link up with the assault force coming in on C-17s.”

על ה JMR בכלל והמתחרה מבית סיקורסקי-בואינג

Joint Multi Role Technology Demonstrator Rotorcraft Announcements Expected

http://www.defensemedianetwork.com/...ments-expected/

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:57

הדף נוצר ב 0.41 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר