לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2011, 20:05
  cableboy85 cableboy85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.04
השינוי האמיתי לא מודגש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "מדי ב' חדשים ללוחמים ותומכי לחימה"

אם תקראו את מה שכתוב ובעיקר בין השורות. שמעכשיו חייל יקבל מדי ב' בבקו"ם ולא יזדכה עליהם כל מעבר יחידה ויחתום על מדים חדשים. מתאר לעצמי שביחידות יהיה רק סבב טכני ללא צורך בלהחזיק מלאי להחתמת חיילים חדשים.
בנוסף בהגדרה מי שמשתחרר ישאר עם זוג מדים לטובת שירות המילואים שזאת גם הקלה מעולה לטובת אנשי המילואים ולטובת המערכת הצבאית. בדגש על כל מיני אימונים חד-דו יומיים אשר יחסך מהיחידות כל הטרטור הלוגיסטי המיותר שנוצר ובסוף נותר ללא שימוש כי כולם מגיעים עם מדים מהבית.
והנקודה האחרונה פה. היא שמעכשיו ככל שהמדים יתחלפו ביחידות הלוחמות יצאו כל המדים הישנים שנמצאים אצל כל מיני אנשים בבית כי המדים החדשים יהיו שונים (רמז רמז - אנשי הקבע שבטח יקבלו פטצ' עם השם שלהם וכך המדים הישנים לא יוכלו לשמש אותם).
זאת מדיניות שצה"ל מנסה כבר המון זמן להעביר כדי להוציא את כל המדים מהארונות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2011, 06:26
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
במילואים באימונים אנחנו עם מדי ב' רגילים לגמרי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]But don't tank crews..."

ולעיתים גם מורידים את השכפ"צים (למשל כשמטפלים בטנק).
האם נתקלתי במישהו שהצטודדה לו החולצה? האמת היא שלא, אבל תתפלא בגלל איזה שטויות אנשים כן נפצעים מצידוד הצריח, כך שחולצה שנכנסת למסלול צידוד נראית לידם תרחיש סביר לגמרי (חולצות ש"סתם" נתפסות בכל מני דברים בטנק זה דבר שכיח מאוד. אחרי כל אימון אני חוזר עם מספיק שריטות על הגוף שיעידו על כך).
אני חושב על נהג שצריח להשתחל לתא הנהג, והחולצה תיתפס לו באפיסקופים, על טען שהחולצה נתפסת לו על אחד הפגזים העומדים, וגם לתותחן ולמט"ק לא חסרות הזדמנויות משלהם להיתפס במשהו בטעות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-05-2011, 11:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
שני תיקונים לי, ושני תיקונים לך :)
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב ""פגזים עומדים"= מג''חניק. זן..."

שלי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
...אבל תתפלא בגלל איזה שטויות אנשים כן נפצעים מצידוד הצריח, כך שחולצה שנכנסת למסלול צידוד נראית לידם תרחיש סביר לגמרי

לידן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
...אני חושב על נהג שצריח להשתחל לתא הנהג...

צריך. מה נסגר...

שלך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
מג''חניק

מגחניק. מגח זה לא ר"ת

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
זן בסכנת הכחדה...

הו לא כל כך מהר
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=495030
יש לנו בפלוגה כבר כמה כאלה, כולל קצין (!!!).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 25-05-2011, 22:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מה רע בחומר שממנו עשויים המדי..."

לוקח להם המון זמן להתייבש עם זיעה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-05-2011, 12:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הם הרבה יותר נוחים ונעימים..."

כשאתה מזיע 14 שעות ביממה, הם לא נוחים ולא נעימים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-05-2011, 23:18
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לא הספקתי לבחון את המדים החדשים מקרוב, אבל יש כמה תמיהות מהכתבה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "מדי ב' חדשים ללוחמים ותומכי לחימה"

קודם כל מה שסרפד שאל. מעבר לכך:
1. אם הם מדי לחימה, כדאי להתאים אותם ללבישה מתחת לשכפ"ץ. הכיסים הקדמיים בודאי לא נגישים מתחת לשכפ"ץ, ובהתחשב בזיעה, כדאי לחשוב על כל פיסת בד נוספת. מתחת לשכפ"ץ לפעמים אפילו עדיפה חולצה כמו זו שהאמריקאים ייצרו לעיראק - שרוולים רגילים בצבעי הסוואה מחוברים לגופיה מנדפת.
2. 'בד שאינו מתקמט' זה פוליכותנה, ניילון-כותנה או סינטטי מלא. מישהו ניסה לשרוף אותו ולראות האם הוא נמס או נעלם באש? אני מקווה מאוד שכן, אבל מנסיון עבר - לא בהכרח.
3. למה בדיוק צריך כיס לטלפון נייד במדי לחימה?
4. נראה שאין חיזוקים במרפק ובברכיים, אני מקווה שזו רק התמונה במחשב שלי.
5. מסתבר גם שהעדיפו לא לעשות כיס למגן-ברך-משולב-מכנסיים. לגיטימי, אבל קצת חבל.
6. אין סכמת הסוואה.
7. אין סכמת הסוואה.
8. אין סכמת הסוואה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 28-05-2011, 20:22
  P_o_o P_o_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.09
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לא הספקתי לבחון את המדים החדשים מקרוב, אבל יש כמה תמיהות מהכתבה."

ברשותך אצטט מתוך "ביגוד עתידי", מאת יגיל הנקין, (עמ' 24):
"‫העיצוב הכללי של מכנסי דגמ"ח ב' מתאים לתפקידו, ולא רצוי לעשות בו‬
‫שינויים גדולים מדי (מיקום הכיסים וגודלם מקנה שימושיות ויעילות גם‬
‫בהשוואה למכנסי טיולים אזרחיות) אלא, כמובן, יש להחליף חומרים‬
‫ופרטים שונים בעיצוב.‬
הערה: ‫גם הצבא האמריקאי הגיע עתה למסקנה זו ועובר ממבנה המכנסים הנוכחי שלו, שלהם כיסים אחוריים,‬
‫כיסים קדמיים וכיסי דגמ"ח, למבנה דומה לאלה של מכנסי צה"ל. הסיבה היא שכיסים אחוריים מלאים‬
‫מפריעים לישיבה בנגמ"ש, וכיסים קדמיים מקשים על זחילה וכיו"ב.‬"

ב"במחנה", מוזכר שנוספו כיסים קדמיים והכיס הקטן הוזז מטה.
עד כמה הכיס הקטן הפריע לברכיות? ועד כמה הוא נוח כל כך נמוך?
מה לגבי הכיסים הקדמיים?

אני מקווה שהפיילוט יהיה ביחידות הנכונות, שידעו לתת חוו"ד נכונות, שיכולות להשפיע על המוצר הסופי.
ישן 28-05-2011, 21:05
  YGH YGH אינו מחובר  

דיברתי על החולצה.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי P_o_o שמתחילה ב "ברשותך אצטט מתוך "ביגוד..."

באשר למכנסיים, זה דווקא נראה לי די הגיוני, במגבלה אחת - ככל שכיס הדגמ"ח יתרחק יותר מהמותניים, תגלה יותר תנועת טלטול כשיש דברים בתוכו, על כל ההשפעות ההגיוניות. בתמונות שפורסמו לא ראיתי כיס קדמי במכנסיים, ואני בהחלט מקווה שאין.

גלריית התמונות שלי

ישן 27-05-2011, 19:18
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי nimrodg15 שמתחילה ב "חייב לציין שהמדים הללו נועדו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nimrodg15
חייב לציין שהמדים הללו נועדו לא רק ללוחמים אלא גם לטכנאים בכל החילות השונים מחיל הים ועד לחימוש.
לא משנה איזה בד זה, הכי חשוב ייצור בישראל! ולא בסין!, תאמינו לי שבקלות אני יכול לנסוע לסין ולשלם בשחור מהצד ולקנות מכולה שלמה של מדי ב' ואפילו מדי א', איזה חיל שאני רוצה, תחשבו אם איראן קנתה כמעט מסוקים היא גם יכול לקנות מדים, להעביר למחבל זוטר יעלה בחינם על האוטובוס ויתפוצץ לו, הרי הוא עלה על האוטובוס בחינם.
למרות הסינריו ההזוי הזה, תמיד טוב יהיה לדעת שמה שאני לובש הוא ייצור ישראלי שעוזר להרבה אנשים!
חבל שזה לא דגש מיוחד בצה"ל!

מה הבעיה לייצר בסין ? ( חוץ מהעובדה שיש מאפיה של טקסטיל בארץ ).
למי בדיוק אתה עוזר ? עדיף לסגור מפעלים מפסידים ולהעביר את האנשים לייצר משהו מועיל שיש יתרון יחסי לייצור בארץ.
ישן 27-05-2011, 19:46
  pack leader pack leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.10
השיקול הביטחוני שלך מטופש להחריד
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי nimrodg15 שמתחילה ב "חייב לציין שהמדים הללו נועדו..."

אין אני חוזר אין מפעל טקסטיל בעולם (כולל בעזה ) שלא יכול ליצור חיקוי ראוי של מדי צה"ל העלובים
מילא עם היתה למדים איזה סכמת הסוואה מסובכת שקשה לשחזר
אבל את הסמרטוטים שצה"ל מכריח אותנו ללבוש כבר ראיתי גם בלבנון השניה וגם "בעופרת יצוקה "
מבחינה כללכלית השיקול שלך הגיוני אפילו פחות אסור לפעול נגד כוחות השוק למען מטרה שהיא לא בחשיבות עליונה (השרדות)
יצור בארץ מעווט את המציאות הכלכלית ושומר כאן מפעלים של עבודת כפים שמקומם בבנגלה דש או סין ולא במצפה רמון ,מלבד ביזבוז כסף אין לרעיון שלך שום אפקט על הכלכלה הישראלית

ישן 28-05-2011, 21:44
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "אני באמת חושב שמולטיקם היה..."

התירוץ של מדי הסוואה,גורמים לבעיות זע"ט ולמקרי דו"צ הוא ממש מגוחך,כיום עם לאירגוני טרור היה איזה שהוא רצון להתלבש כמו חיילי צה"ל הם היו עושים את זה ושמעתי על כמה מקרים בהם הם אכן עשו את זה.ממש לא קשה להשיג מדי צה"ל ולכן השימוש במדים עתיקים ששייכים לאמצע המאה הקודמת לא מונע אירועי דו"צ אלה מקל עליהם מכיוון שקשה יותר וייקר יותר לייצר מדי ACU או MULTICAM מאשר מדי ירוק זית פשוטים.אגב מדים חדישים נראים שונה מהותית ממדים מנומרים שנמצאים בשימוש אצל אירגוני טרור.
לגבי השימוש במדי סוואה בצה"ל במתכונת הנוכחית ראיתי סרבלים משונים לצלפים וכיסויים גדולים למפעילי מקלעים.

ישן 28-05-2011, 23:04
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "כל הרשתות והחליפות זה די..."

ההשערה שלי (בלי להיות מעורב בנושא בשום אופן) היא שהבעיה היא לא עלות המדים, אלא עלות כל השאר. מדי הסוואה נדרשים רק ליחידות מסוימות (חי"ר/מוד"ש/הנדסה) ורק ללחימה. אבל-
-קח חייל, הלבש אותו במדי מולטיקאם (או כל דפוס אחר) בהירים יחסית ומיטביים לרוב שטחי הלחימה שלנו.
- שים עליו שכפ"צ, אפוד/ווסט ומנשא, שהם בצבע ירוק צה"לי תקני ומתאימים בעצמם לחלק מהשטחים.
- קיבלת ניגוד חד שבולט לעין בכל שטח (גם כזה שאליו הירוק או הבהיר היו מתאימים לבדם).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כלומר- מעבר לסכימת הסוואה יחייב שינוי כל המנשאים, חלק גדול מהווסטים/אפודי חי"ר, וחלק מסוים מהשכפ"צים, מעילים, חליפות סערה וכו' (כל מה שמיועד ליח' חי"ר/מוד"ש/הנדסה).

אפשר כמובן לחסוך את העלות הזו ע"י בחירת סכימת הסוואה כהה-ירוקה, דומה לזית של מדי הב' הקיימים, שתיצור קונטרסט קטן לשאר הפריטים שעל הלוחם; מובן שהתרומה להסוואה תהיה קטנה.
ישן 29-05-2011, 00:56
  YGH YGH אינו מחובר  

לא מדוייק;
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ההשערה שלי (בלי להיות מעורב..."

אם יש לך איש ירוק עם אפוד ירוק, או אפוד ירוק על רקע כלום - האיש הירוק בולט יותר. אם מדי ההסוואה אכן מתמזגים עם הרקע, אזי הם יקטינו את הצללית גם כאשר האפוד לא מוסווה, כי הניגודיות פה קיימת גם מול הרקע. נסה בתמונה שהבאת לצבוע את החיילים בירוק מתחילה ועד סוף: הם יבלטו יותר

אבל נכון, בלי אפוד בצבעי הסוואה היתרון מצטמצם מאוד, כי עיקר הגוף מכוסה בירוק; ובכל-זאת כבר מזמן בצה"ל שמים כיסוי הסוואה על הקסדה, כי זה עוזר. אז מדי הסוואה הם צעד בכיוון הנכון - ואם היו טורחים להתעורר בזמן, והיו די קריאות, אזי את הווסטים של פוסט-לבנון-2 היו כבר מתלבטים אם לעשות בצבעי הסוואה גם-כן, והבעיה הייתה נפתרת.

גלריית התמונות שלי

ישן 29-05-2011, 07:38
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לא מדוייק;"

אוקיי, אנסה לדייק יותר:
- הופעה "מעורבת" (מדי הסוואה + כל השאר ירוק צה"לי) מקטינה צללית כשהרקע מתאים לאחד המרכיבים.
- אבל בכל רקע שהוא, היא לא תגיע לתוצאות טובות כי עדיין יהיה הניגוד בין המרכיבים.

אפשר לחשוב על זה הפוך- כשאתה רוצה ההפך מהסוואה, לשים שלט בולט ובעל תבנית קבועה על רקעים שונים (כמו למשל, תמרור), אתה לא משתמש בצבע מסוים, בולט ככל שיהיה, כי בסביבה מסוימת הוא ייבלע- אלא בשילוב צבעים עם ניגוד גבוה ביניהם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כך שהופעה "מעורבת" לעולם תבלוט. אולי פחות מ-"טהורה לא מתאימה לשטח".

עכשיו צריך להעריך את הטווח הממוצע בו חייל מתגלה בהופעה "מעורבת" ו-"תקנית כיום" באזורים שונים, לשקלל לפי השכיחות היחסית של האזורים האלו, ולשקלל שוב לפי המשמעות המבצעית של כל טווח גילוי. ההערכה הראשונית שלי ללא חישובים וניסויים היא שעדיף לא לעבור לדפוס הסוואה בהיר.

כיסוי הסוואה קיים באופן מאולתר מראשית ימי הקסדה, ובאופן תקני בעולם כבר הרבה עשורים. צבא ארה"ב עבר מכיסוי קסדה תקני למדי הסוואה מלאים ב-81'. כמי שהיה מעורב בנושא, אשמח לשמוע למה לדעתך צה"ל מפגר בתחום בכ-30 שנה (and counting..). פיצול בין אט"ל ומז"י? מקצועיות חלשה של מז"י? קשיי תקציב?
ישן 29-05-2011, 22:24
  YGH YGH אינו מחובר  

שים לב, שאותו עיקרון עובד להסוואה גם-כן.
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אוקיי, אנסה..."

לא לחינם לא משתמשים להסוואה בבד בצבע אחד; כי שבירת הצורה והדגם מסייעת לבלבל את העיין ולעכב לא רק גילוי אלא זיהוי. בתמרורים אכן משתמשים בדפוס, כי העין נמשכת לדפוסים וגם קל לה יותר לזהות דפוסים. בהסוואה - שוברים דפוסים, מאותה סיבה בדיוק. השאלה של ירוק-חאקי-על-הסוואה היא שאלה של דפוס: ולדעתי יש שם פחות צללית ואין דפוס ברור.

מכל מקום, האמריקאים עברו למדי הסוואה לפני שכל הציוד נצבע בהם, וה-Soldier 95 הבריטית הייתה הראשונה שבה גם כל הציוד היה בסכמת הסוואה. הקסדות עברו אצל כולם כמעט משתי סיבות:
1. קל יותר ליצור כיסוי קסדה מאשר מדים שלמים,
2. העין נמשכת ממש במהירות לצורות גיאומטריות, ובכלל זה העיגול של הקסדה.

לדעתי הסיבות אצלנו הן בעיקר שמרנות וקשיי תקציב.

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:29

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר